utenis 11

Tuesday, August 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Tris mėnesius populiariausius Kino Pavasaris / Vilnius International Film Festival filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ atvyko į Uteną. Rugpjūčio 9 d. 21.30 val. į Vyžuonos parko amfiteatrą rinkosi uteniškiai ir miesto svečiai. Neįprastoje kino erdvėje temstant seanso žiūrovai išvydo ne tik žvaigždėtą dangų, parko erdvėje skraidančius šikšnosparnius, bet ir pirmą kino istorijoje tapytą filmą apie visame pasaulyje garsaus dailininko Vincento van Gogo gyvenimą. Filmas „Jūsų Vincentas“ buvo lietuviškai įgarsintas, tad žiūrint nereikėjo skaityti titrų. Nepaprastų emocijų pakylėti uteniškiai po filmo demonstravimo plojo „Kino pavasario“ komandai, kuri su projektu „Kino karavanas“ dar žadėjo atvykti ir į Utenos miesto šventę, rugsėjo 8 d., kada vakare vėl visus norinčius sukvies į kino seansą po atviru dangumi Vyžuonos parko amfiteatre.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

Utenisyra

 

patikekite

 

augalai11

 

 

DSC 0225

 

Biblinis augalas. Lietuvoje jam šaltoka, bet, apgaubtas

meile ir rūpesčiu, auga ir Utenoje.

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

Utenos rajono savivaldybės salėje vyko pirmasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame nedalyvavo du Tarybos nariai iš 25: Žydrūnas Urbonas ir Darius Šinkūnas.
Posėdžio metu apsvarstyta per 20 darbotvarkės klausimų, priimti vienokie ar kitokie sprendimai.
Karštos diskusijos įsiplieskė jau nuo pirmojo darbotvarkės klausimo „Dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo“ svarstymo.
Sprendimo projekte buvo parašyta, kad 2009 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinti Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai, kurių 13 punkte yra numatyta, kad Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo komisija nagrinėja gautus siūlymus dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo ir teikia pretendentus Utenos rajono savivaldybės tarybai tvirtinti.
Komisijos sekretorė komisijos nariams pristatė pretendentus: gydytoją Bernardą Louną, kuriam teikimą ir rekomendacijas pateikė Lietuvos gydytojų sąjungos Utenos filialas, Utenos rajono savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos, socialinių, sveikatos ir kaimo reikalų komitetas, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Utenos piliečiai Jonas Galeckas, Danguolė Jonaitienė, Povilas Lastauskas, Vytautas Jonas Mieželis, Petras Panavas, Vytautas Petronis, Romualdas Valančiūnas ir Edmundas Kutka;
kraštietį Praną Nagį – teikimą ir rekomendaciją pateikė Utenos rajono Vyžuonų seniūnija, uteniškių kraštiečių klubo „Indraja“ vardu – prezidentas, Vilniaus dailės akademijos prorektorius Arvydas Šaltenis ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė;
Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos kolektyvas, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Utenos trečiojo amžiaus universitetas;
buvusį Utenos dailės mokyklos direktorių Joną Pleckevičių – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius, VšĮ „Sankt Peterburgo–Varšuvos senasis traktas “ ir Utenos švietimo centras.


Vyko slaptas balsavimas. Balsavo 9 komisijos nariai. Suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad už Joną Pleckevičių balsavo visi komisijos nariai, už Vidą Garunkštytę – 8, o už Praną Nagį ir Bernardą Louną – po du komisijos narius.
Kai Tarybos nariams buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriame prašoma suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą Vidai Garunkšytei už aukštus pasiekimus profesinėje veikloje, visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą Lietuvos bibliotekininkų asociacijoje, Utenos trečiojo amžiaus universitete bei Utenos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, Jonui Pleckevičiui – už kultūros paveldo puoselėjimą, švietėjišką veiklą populiarinant senąjį pašto traktą Sankt Peterburgas–Varšuva, kūrybinę bei ilgametę pedagoginę veiklą ir Utenos bei Lietuvos vardo garsinimą užsienyje, supyko Bernardo Louno kandidatūrą pristatę Tarybos nariai.
Raimundui Čepukui, pasak jo, susidarė įspūdis, kad komisija suabsoliutino poziciją ir nubalsavo už žmones, nusipelniusius Utenos kraštui, o Bernardas Lounas – pasaulio žmogus. Kadangi jo nuopelnai pasaulio mokslui dideli, siūlė dar kartą apsvarstyti šį pasiūlymą. Tarybos narys Gediminas Valdas Griškevičius, pasakęs, jog komisija nieko gudraus nepadarė, pritarė Raimundo Čepuko išsakytoms mintims.
Tokiu komisijos sprendimu buvo nepatenkintas ir tarybos narys Albinas Grincevičius. Marijus Kaukėnas teigė, kad žydų nuopelnus reikia kažkaip įamžinti. Nerijus Stasiulionis padėkojo komisijai, nes, pasak jo, abu kandidatai tikrai verti šio titulo, bet ne mažiau verti ir kiti pasaulyje žinomi uteniškiai – Simona Krupeckaitė ir Jonas Valančiūnas. Jonas Spietinis pritarė, kad Bernardas Lounas nusipelnęs pasauliui, bet jo vardą Utenoje galima įamžinti ir kitaip. Vaidas Lankauskas priminė, kad Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus šį garsų žmogų jau įvertino aukštu valstybės apdovanojimu.
Diskusijai įsisiūbavus, emocijos liejosi laisvai, o komisijos nariai jautėsi nejaukiai. Nutarta Bernardo Louno kandidatūrą svarstyti vasario mėnesio savivaldybės tarybos posėdyje.
Kadangi Utenoje šio žmogaus pavardę žino nedaugelis, trumpai apie jį. Boruchas Lacas gimė Utenoje 1921 metais. 1935 m. jis, turėdamas 13 metų, kartu su tėvais išvažiavo į JAV, čia „suamerikonino“ savo vardą ir pavardę, ir tapo Bernardu Lounu (Lown). Tapo profesoriumi, pasaulinio garso kardiologu. O išgarsėjo kaip vienas iš sąjūdžio „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ (kartu su Rusijos kardiologu akademiku E. Čazovu) lyderių. 1985 m. federacijai „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ paskirta Nobelio Taikos premija. Premiją gavo minėta organizacija, tad ir Bernardas Lounas dalijasi Nobelio premijos laureato vardą su savo kolegomis. Šio žmogaus nuopelnai mokslui neginčijami. Sudėtinga nuginčyti ir tą faktą, kad jo rašytiniai atsiliepimai apie Uteną ne itin palankūs mūsų miestui...
Uteniškis Romualdas Bernotas tarybai pateikė tokį prašymą: „Man priklauso asmeninės nuosavybės teise 18,6 ha dydžio ežeras, esantis Sudeikių seniūnijos Bikuškio kaime. Už jį 2012 m. reikėjo mokėti 2017,62 Lt (t.y. 63 Eur), o jau už 2017 m. – 390,46 Eur, t. y. šešis kartus daugiau. Prašau peržiūrėti ir sumažinti žemės mokestį.“ Taryba nutarė neatleisti R. Bernoto nuo minėto mokesčio, nes turimo turto vertė viršija nustatytą LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 16 straipsnio normatyvą.
Svarstant šį klausimą Tarybos nariai Raimundas Kelevišius ir Rimantas Dijokas teigė, kad žmogus dėl mokesčio sumažinimo arba visiško atleidimo nuo jo kreipėsi į Tarybą, dėl to, kad pastaraisiais metais labai padidėjo mokestis už žemę. Gali būti, kad ir daugiau žmonių prašys to paties.
O R. Bernotas Tarybos nariams papasakojo kone anekdotinę situaciją: „Turiu ežerą, kurį pats įžuvinau. Mano brolis su sūnumi jame žvejojo, bet už tai buvo nubausti ir konfiskuota sugauta žuvis. Pasirodo, ežero dugnas mano, vanduo – mano, o žuvys – ne. Buvau ir LR Seime, ir Aplinkos apsaugos ministerijoje, bet nei ten, nei ten man niekas nepaaiškino, kodėl keliami mokesčiai.“
Ką čia prie viso to bepridursi...
Taryba atleido Utenos apskrities aeroklubą nuo 118 Eur apskaičiuoto 2017 m. valstybinės žemės nuomos mokėjimo už nuomojamą valstybinę žemę Alių kaime; nusprendė teikti UAB „Rokiškio pieno gamyba“ 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 19 469 Eur ir valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 7 637, 25 Eur; atleido R. Norkūnienę nuo socialinio būsto nuomos mokesčio nuo šių metų vasario 1 d. iki gruodžio 31 d.
Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą; suteikė Utenos seniūnijos Klovinių kaime esančiai gatvei Miško gatvės pavadinimą; panaikino Kauno gatvės, esančios Leliūnų kaime, pavadinimą, kadangi Leliūnų kaimo gyvenamojoje vietovėje įregistruota gatvė pateko į Leliūnų miestelio gyvenamosios vietovės ribas, kur jau yra įregistruota Kauno gatvė.
Utenos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai buvo pavesta atlikti UAB „Utenos autobusų parkas“ išorės veiklos auditą. Tarybai buvo pateiktos audito išvados. Apie jas – vėlesnėse publikacijose, nes ataskaitos apimtis – 42 puslapiai.

Orai

 

DSC 0891Kas sakė, kad vasara atsisveikina? Pažvelgęs į šios savaitės pabaigos orų prognozes to nepasakytum.
Atšilimo sulauksime jau šį ketvirtadienį, nors naktį temperatūra Utenoje tepakils iki 12 laipsnių, o dieną bus lygiai per pusę daugiau. Visą dieną danguje ritinėsis saulė. Pietų vėjas pūs 3–4 metrų per sekundę greičiu.
Penktadienį irgi panašiai. Laukia saulėta diena. Net ir naktis bus šiltesnė – 16 laipsnių, o dieną net 26! Pietų vėjas šiek tiek sustiprės ir mums tai turėtų patikti.
Naktį į šeštadienį palis, griaudės perkūnija. Rytą žadamas stiprus lietus, dieną taip pat palis. Nakties temperatūra 17 laipsnių, dieną bus tik 21 laipsnis šilumos. Vėjas vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties.
Sekmadienio naktis vėsesnė – 14 laipsnių, bet dieną sušils iki 25! Ryte žadamas mažas debesuotumas, dieną šiek tiek palis, griaudės griaustinis. Smarkiau įsilyti gali tik vakare.
Rugpjūčio 25 dieną prasideda mėnulio pilnatis. Nuobodu tikrai nebus!
Oras tinkamas grybauti ir grybams dygti.  Bet po darbo geriau į mišką nevažiuoti – anksti ir greitai temsta.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-08-17

  2018-08-17 apie 14.15 val. namuose, esančiuose Anykščiuose, Vairuotojų g., konflikto metu vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1969 m.). Po konflikto vyras iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-17 apie 09.20 val. namuose, esančiuose Utenoje, Užpalių g., konflikto metu vyras (g. 1958 m.) smurtavo prieš sūnų (g. 1980 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-18

  2018-08-18 apie 12.45 val. Anykščių r., Svėdasų sen., kelio Kupiškis–Utena 29 km., sustabdyto automobilio „Audi A4“, vairuotojui (g. 1965 m.), gyv. Utenos r., Biliakiemio k., nustatytas sunkus 3,16 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-18 apie 16.20 val. bute, esančiame Utenoje, Taikos g., kambaryje, rastas (g. 1978 m.) vyro kūnas be matomų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-08-19

  2018-08-19 apie 12.11 val. kelio Raudondvaris–Giedraičiai–Molėtai 51 km, patikrinti sustabdyto automobilio „Opel Astra“ vairuotojui (g. 1969 m.), gyv. Molėtuose, J. Janonio g. nustatytas 2,72 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-19 apie 18.20 val. vyras (g. 1980 m.), gyv. Širvintų r., Alionių sen., Alionių II k., būdamas neblaivus (2,99 prom.), vairuodamas automobilį „Audi A3“, Molėtų r., Giedraičių sen., Dūdėnų k., sukėlė eismo įvykį ir bandė pabėgti. Širvintų r., Alionių sen., Jonių k., buvo sustabdytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-20

  2018-08-20 gautas vyro (g. 1974 m.) pareiškimas, kad iš jam priklausančio sklypo, esančio Molėtų r., Inturkės sen., Manatonų k., nupjauti ir pavogti medžiai. Padaryta 400 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-20 apie 21.31 val. Utenoje, Aukštakalnio g., namo laiptinėje, vyras (g. 1985 m.), būdamas neblaivus (1,56 prom.), grasindamas ir panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino Utenos aps. VPK Reagavimo skyriaus tyrėjui. Utenos ligoninės priėmimo skyriuje pareigūnui buvo nustatyti plaštakos bei pėdos sumušimai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 1