utenis 11

Wednesday, February 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Utenos rajono savivaldybė minėti Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį pradėjo, vasario 15 d. surengdama mokslinę konferenciją, skirtą savivaldos kūrėjui, Vasario 16-osios akto signatarui Steponui Kairiui atminti. Į konferenciją atvyko gausus būrys svečių: profesorius, Lietuvos mokslininkas, asociacijos „Stepono Kairio fondas“ tarybos pirmininkas Dobilas Kirvelis, buvusi ilgametė LR Seimo narė Milda Petrauskienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Lietuvos istorijos instituto mokslininkai, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai, Utenos rajono savivaldybės administracijos vadovai ir skyrių vedėjai bei specialistai, Utenos rajono švietimo įstaigų istorijos mokytojai, įmonių, organizacijų, jaunimo, žiniasklaidos atstovai.
next
prev

 

 

Utenossvente11

 

 

 

 

 

 

 

prenumerata 2018 m

 

 

 

 

 

 

Sveiko maisto naujovės jau Utenoje!

Užsukę pas mus į redakciją (A. Baranausko g. 17) galėsite įsigyti įvairių žolelių, uogų, sėklų, kruopų, lazdelių ir kt. Viskas be jokių cheminių priedų, saldiklių, E ir t. t. Žodžiu, viskas natūralu: ekologiškai užauginti augalai žemoje temperatūroje išdžiovinti, sumalti, supilstyti į užspaudžiamus pakelius ir pateikti Jums. Ir, kas ne mažiau svarbu, – kaina neišgąsdins Jūsų piniginės.

 

 

 

 


 

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

Utenos rajono savivaldybės salėje vyko pirmasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame nedalyvavo du Tarybos nariai iš 25: Žydrūnas Urbonas ir Darius Šinkūnas.
Posėdžio metu apsvarstyta per 20 darbotvarkės klausimų, priimti vienokie ar kitokie sprendimai.
Karštos diskusijos įsiplieskė jau nuo pirmojo darbotvarkės klausimo „Dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo“ svarstymo.
Sprendimo projekte buvo parašyta, kad 2009 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinti Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai, kurių 13 punkte yra numatyta, kad Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo komisija nagrinėja gautus siūlymus dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo ir teikia pretendentus Utenos rajono savivaldybės tarybai tvirtinti.
Komisijos sekretorė komisijos nariams pristatė pretendentus: gydytoją Bernardą Louną, kuriam teikimą ir rekomendacijas pateikė Lietuvos gydytojų sąjungos Utenos filialas, Utenos rajono savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos, socialinių, sveikatos ir kaimo reikalų komitetas, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Utenos piliečiai Jonas Galeckas, Danguolė Jonaitienė, Povilas Lastauskas, Vytautas Jonas Mieželis, Petras Panavas, Vytautas Petronis, Romualdas Valančiūnas ir Edmundas Kutka;
kraštietį Praną Nagį – teikimą ir rekomendaciją pateikė Utenos rajono Vyžuonų seniūnija, uteniškių kraštiečių klubo „Indraja“ vardu – prezidentas, Vilniaus dailės akademijos prorektorius Arvydas Šaltenis ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė;
Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos kolektyvas, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Utenos trečiojo amžiaus universitetas;
buvusį Utenos dailės mokyklos direktorių Joną Pleckevičių – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius, VšĮ „Sankt Peterburgo–Varšuvos senasis traktas “ ir Utenos švietimo centras.


Vyko slaptas balsavimas. Balsavo 9 komisijos nariai. Suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad už Joną Pleckevičių balsavo visi komisijos nariai, už Vidą Garunkštytę – 8, o už Praną Nagį ir Bernardą Louną – po du komisijos narius.
Kai Tarybos nariams buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriame prašoma suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą Vidai Garunkšytei už aukštus pasiekimus profesinėje veikloje, visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą Lietuvos bibliotekininkų asociacijoje, Utenos trečiojo amžiaus universitete bei Utenos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, Jonui Pleckevičiui – už kultūros paveldo puoselėjimą, švietėjišką veiklą populiarinant senąjį pašto traktą Sankt Peterburgas–Varšuva, kūrybinę bei ilgametę pedagoginę veiklą ir Utenos bei Lietuvos vardo garsinimą užsienyje, supyko Bernardo Louno kandidatūrą pristatę Tarybos nariai.
Raimundui Čepukui, pasak jo, susidarė įspūdis, kad komisija suabsoliutino poziciją ir nubalsavo už žmones, nusipelniusius Utenos kraštui, o Bernardas Lounas – pasaulio žmogus. Kadangi jo nuopelnai pasaulio mokslui dideli, siūlė dar kartą apsvarstyti šį pasiūlymą. Tarybos narys Gediminas Valdas Griškevičius, pasakęs, jog komisija nieko gudraus nepadarė, pritarė Raimundo Čepuko išsakytoms mintims.
Tokiu komisijos sprendimu buvo nepatenkintas ir tarybos narys Albinas Grincevičius. Marijus Kaukėnas teigė, kad žydų nuopelnus reikia kažkaip įamžinti. Nerijus Stasiulionis padėkojo komisijai, nes, pasak jo, abu kandidatai tikrai verti šio titulo, bet ne mažiau verti ir kiti pasaulyje žinomi uteniškiai – Simona Krupeckaitė ir Jonas Valančiūnas. Jonas Spietinis pritarė, kad Bernardas Lounas nusipelnęs pasauliui, bet jo vardą Utenoje galima įamžinti ir kitaip. Vaidas Lankauskas priminė, kad Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus šį garsų žmogų jau įvertino aukštu valstybės apdovanojimu.
Diskusijai įsisiūbavus, emocijos liejosi laisvai, o komisijos nariai jautėsi nejaukiai. Nutarta Bernardo Louno kandidatūrą svarstyti vasario mėnesio savivaldybės tarybos posėdyje.
Kadangi Utenoje šio žmogaus pavardę žino nedaugelis, trumpai apie jį. Boruchas Lacas gimė Utenoje 1921 metais. 1935 m. jis, turėdamas 13 metų, kartu su tėvais išvažiavo į JAV, čia „suamerikonino“ savo vardą ir pavardę, ir tapo Bernardu Lounu (Lown). Tapo profesoriumi, pasaulinio garso kardiologu. O išgarsėjo kaip vienas iš sąjūdžio „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ (kartu su Rusijos kardiologu akademiku E. Čazovu) lyderių. 1985 m. federacijai „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ paskirta Nobelio Taikos premija. Premiją gavo minėta organizacija, tad ir Bernardas Lounas dalijasi Nobelio premijos laureato vardą su savo kolegomis. Šio žmogaus nuopelnai mokslui neginčijami. Sudėtinga nuginčyti ir tą faktą, kad jo rašytiniai atsiliepimai apie Uteną ne itin palankūs mūsų miestui...
Uteniškis Romualdas Bernotas tarybai pateikė tokį prašymą: „Man priklauso asmeninės nuosavybės teise 18,6 ha dydžio ežeras, esantis Sudeikių seniūnijos Bikuškio kaime. Už jį 2012 m. reikėjo mokėti 2017,62 Lt (t.y. 63 Eur), o jau už 2017 m. – 390,46 Eur, t. y. šešis kartus daugiau. Prašau peržiūrėti ir sumažinti žemės mokestį.“ Taryba nutarė neatleisti R. Bernoto nuo minėto mokesčio, nes turimo turto vertė viršija nustatytą LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 16 straipsnio normatyvą.
Svarstant šį klausimą Tarybos nariai Raimundas Kelevišius ir Rimantas Dijokas teigė, kad žmogus dėl mokesčio sumažinimo arba visiško atleidimo nuo jo kreipėsi į Tarybą, dėl to, kad pastaraisiais metais labai padidėjo mokestis už žemę. Gali būti, kad ir daugiau žmonių prašys to paties.
O R. Bernotas Tarybos nariams papasakojo kone anekdotinę situaciją: „Turiu ežerą, kurį pats įžuvinau. Mano brolis su sūnumi jame žvejojo, bet už tai buvo nubausti ir konfiskuota sugauta žuvis. Pasirodo, ežero dugnas mano, vanduo – mano, o žuvys – ne. Buvau ir LR Seime, ir Aplinkos apsaugos ministerijoje, bet nei ten, nei ten man niekas nepaaiškino, kodėl keliami mokesčiai.“
Ką čia prie viso to bepridursi...
Taryba atleido Utenos apskrities aeroklubą nuo 118 Eur apskaičiuoto 2017 m. valstybinės žemės nuomos mokėjimo už nuomojamą valstybinę žemę Alių kaime; nusprendė teikti UAB „Rokiškio pieno gamyba“ 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 19 469 Eur ir valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 7 637, 25 Eur; atleido R. Norkūnienę nuo socialinio būsto nuomos mokesčio nuo šių metų vasario 1 d. iki gruodžio 31 d.
Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą; suteikė Utenos seniūnijos Klovinių kaime esančiai gatvei Miško gatvės pavadinimą; panaikino Kauno gatvės, esančios Leliūnų kaime, pavadinimą, kadangi Leliūnų kaimo gyvenamojoje vietovėje įregistruota gatvė pateko į Leliūnų miestelio gyvenamosios vietovės ribas, kur jau yra įregistruota Kauno gatvė.
Utenos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai buvo pavesta atlikti UAB „Utenos autobusų parkas“ išorės veiklos auditą. Tarybai buvo pateiktos audito išvados. Apie jas – vėlesnėse publikacijose, nes ataskaitos apimtis – 42 puslapiai.

Orai

 

upelis1Sinoptikų prognozės šiais metais dažnai būna netikslios. Jei taip neatsitiks ir šį kartą, antroje savaitės pusėje žiema grybštels kaip reikiant.
Ketvirtadienio, penktadienio ir sekmadienio naktimis termometro stulpelis rodys 20–23 laipsnius žemiau nulio. Šeštadienio naktis bus šiek tiek šiltesnė – 15 laipsnių šalčio. Dienomis šals iki 10 laipsnių.
Ketvirtadienis debesuotas, penktadienio ryte gali pasirodyti saulė, dieną dangų aptrauks debesys, šeštadienį ir sekmadienį pagaliau vėl galėsime mėgautis saule.
Vėjas šiaurės rytų, vidutinio stiprumo.
Dienos ilgumas jau peršoko 10 valandų. Nuo trečiadienio mėnulis ims pilnėti.
Patarimas laukiantiems pavasario: reikia mėgautis žiemos malonumais, o pavasaris vis tiek ateis.

Decrease font size Default font size Increase font size

Reklama

No tabs to display

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Pokalbis ligoninėje: „Pasiruoškite blogiausiam!“ – „Gydytojau, aš mirsiu?“ – „Ne, rytoj – į darbą!“
Stotelėje vyrukas kalbasi su senute: „Tai kur važiuojate?“ – „Į kapines, vaikeli...“ – „Aš irgi namo važiuoju.“
Mokytoja vaikams liepė parašyti, kas yra ašara.
„Ašara – tai ašarų liaukos išskiriamas skystis“, – parašė pirmūnė Marytė.
„Ašara – tai sielos lašas“, – parašė klasės poetė Diana.
„Ašara yra vienas butelis degtinės trims statybininkams“, – parašė Petriukas.
Naujasis rusas susilaužė ranką. Ateina pas daktarą, tas apžiūri ir sako: „Na, ką... Reikės dėti gipsą...“ – „Kam gipsą? Dėk marmurą, aš moku!“

Moteris Ukmergėje išsinuomotų mažą, atskirą kambarį pas šeimininkus nuosavame name su daliniais patogumais.

Tel. 8 675 12295

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-02-15

  2018-02-15 apie 17.30 val. namuose, Utenos r., Leliūnų sen., Narkūnų k., Pakalnės g., konflikto metu neblaivi (2,55 prom. moteris (g. 1991 m.) smurtavo prieš neblaivų (2,45 prom.) sugyventinį (g. 1982 m.) Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Moteris sulaikyta. 2018-02-15 apie 17.30 val. namuose, Utenos r., Leliūnų sen., Narkūnų k., Pakalnės g., konflikto metu neblaivus (2,45 prom.) vyras (g. 1982 m.) smurtavo prieš neblaivią (2,55 prom.) sugyventinę (g. 1991 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-02-15

  2018-02-15 apie 15.00 val. bute, Ignalinoje, Taikos g., konflikto metu neblaivus (2,91 prom.) vyras (g. 1969 m.) smurtavo prieš neblaivią (3,55 prom.) sugyventinę (g. 1987 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-02-15 apie 22.25 val. savo namuose, esančiuose Utenos r., Daugailių sen., Antandrajos k., Lanko g., rastas moters (g. 1957 m.) kūnas be išorinių matomų smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-02-14

  2018-02-14 apie 17.10 val., iš Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro, esančio Utenoje, Vaižganto g. 50, išėjo ir negrįžo nepilnametė (g. 2002 m.). Paskelbta asmens paieška. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-02-16

  2018-02-16 apie 23.27 val. Utenoje, Aušros g., vyras (g. 1981 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1988 m.). Po to vyras iš įvykio vietos pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-02-16 gautas vyro (g. 1978 m.), gyv. Utenoje, Taikos g., pareiškimas, kad apie 14.50 val., būnant Ignalinos r., Linkmenų sen., Stripeikių k., ant Šaminio ežero, pusbrolis (g. 1968 m.) be jokios priežasties kumščiu sudavė tris smūgius į veidą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1
 • 2