utenis 11

Sunday, February 17, 2019

Keliomis eilutėmis

19,4 tonų – tiek pernai iš gyventojų surinkta pasenusių ar nebereikalingų vaistų. Tai yra net 5 tonomis daugiau nei užpernai ir kone 3,5 karto daugiau nei prieš keletą metų. Specialistai džiaugiasi, kad Lietuvos gyventojai atsakingiau rūšiuoja atliekas, tačiau kyla klausimas: ar jie racionaliai įsigyja vaistus? Gydytojas, pirmą kartą pacientui paskirdamas naują kompensuojamąjį vaistą, turi teisę išrašyti jo tik 10 dienų, jei liga ūmi, o kitais atvejais – vieno mėnesio gydymo kursui. Tik įsitikinus, kad vaistas pacientui yra tinkamas, saugus ir efektyvus, gali būti išrašomas jo receptas ilgesniam gydymo kursui − iki 3 ar 6 mėnesių. Tačiau kiekvieną kartą gydytojas, išrašydamas pacientui ilgalaikio gydymo receptą, turi nurodyti, kokiu dažnumu pacientas turėtų ateiti į vaistinę įsigyti vaistų.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

Genovaitė ŠNUROVA

Utenos rajono savivaldybės salėje vyko pirmasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame nedalyvavo du Tarybos nariai iš 25: Žydrūnas Urbonas ir Darius Šinkūnas.
Posėdžio metu apsvarstyta per 20 darbotvarkės klausimų, priimti vienokie ar kitokie sprendimai.
Karštos diskusijos įsiplieskė jau nuo pirmojo darbotvarkės klausimo „Dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo“ svarstymo.
Sprendimo projekte buvo parašyta, kad 2009 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinti Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai, kurių 13 punkte yra numatyta, kad Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo komisija nagrinėja gautus siūlymus dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo ir teikia pretendentus Utenos rajono savivaldybės tarybai tvirtinti.
Komisijos sekretorė komisijos nariams pristatė pretendentus: gydytoją Bernardą Louną, kuriam teikimą ir rekomendacijas pateikė Lietuvos gydytojų sąjungos Utenos filialas, Utenos rajono savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos, socialinių, sveikatos ir kaimo reikalų komitetas, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Utenos piliečiai Jonas Galeckas, Danguolė Jonaitienė, Povilas Lastauskas, Vytautas Jonas Mieželis, Petras Panavas, Vytautas Petronis, Romualdas Valančiūnas ir Edmundas Kutka;
kraštietį Praną Nagį – teikimą ir rekomendaciją pateikė Utenos rajono Vyžuonų seniūnija, uteniškių kraštiečių klubo „Indraja“ vardu – prezidentas, Vilniaus dailės akademijos prorektorius Arvydas Šaltenis ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė;
Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos kolektyvas, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Utenos trečiojo amžiaus universitetas;
buvusį Utenos dailės mokyklos direktorių Joną Pleckevičių – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius, VšĮ „Sankt Peterburgo–Varšuvos senasis traktas “ ir Utenos švietimo centras.


Vyko slaptas balsavimas. Balsavo 9 komisijos nariai. Suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad už Joną Pleckevičių balsavo visi komisijos nariai, už Vidą Garunkštytę – 8, o už Praną Nagį ir Bernardą Louną – po du komisijos narius.
Kai Tarybos nariams buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriame prašoma suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą Vidai Garunkšytei už aukštus pasiekimus profesinėje veikloje, visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą Lietuvos bibliotekininkų asociacijoje, Utenos trečiojo amžiaus universitete bei Utenos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, Jonui Pleckevičiui – už kultūros paveldo puoselėjimą, švietėjišką veiklą populiarinant senąjį pašto traktą Sankt Peterburgas–Varšuva, kūrybinę bei ilgametę pedagoginę veiklą ir Utenos bei Lietuvos vardo garsinimą užsienyje, supyko Bernardo Louno kandidatūrą pristatę Tarybos nariai.
Raimundui Čepukui, pasak jo, susidarė įspūdis, kad komisija suabsoliutino poziciją ir nubalsavo už žmones, nusipelniusius Utenos kraštui, o Bernardas Lounas – pasaulio žmogus. Kadangi jo nuopelnai pasaulio mokslui dideli, siūlė dar kartą apsvarstyti šį pasiūlymą. Tarybos narys Gediminas Valdas Griškevičius, pasakęs, jog komisija nieko gudraus nepadarė, pritarė Raimundo Čepuko išsakytoms mintims.
Tokiu komisijos sprendimu buvo nepatenkintas ir tarybos narys Albinas Grincevičius. Marijus Kaukėnas teigė, kad žydų nuopelnus reikia kažkaip įamžinti. Nerijus Stasiulionis padėkojo komisijai, nes, pasak jo, abu kandidatai tikrai verti šio titulo, bet ne mažiau verti ir kiti pasaulyje žinomi uteniškiai – Simona Krupeckaitė ir Jonas Valančiūnas. Jonas Spietinis pritarė, kad Bernardas Lounas nusipelnęs pasauliui, bet jo vardą Utenoje galima įamžinti ir kitaip. Vaidas Lankauskas priminė, kad Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus šį garsų žmogų jau įvertino aukštu valstybės apdovanojimu.
Diskusijai įsisiūbavus, emocijos liejosi laisvai, o komisijos nariai jautėsi nejaukiai. Nutarta Bernardo Louno kandidatūrą svarstyti vasario mėnesio savivaldybės tarybos posėdyje.
Kadangi Utenoje šio žmogaus pavardę žino nedaugelis, trumpai apie jį. Boruchas Lacas gimė Utenoje 1921 metais. 1935 m. jis, turėdamas 13 metų, kartu su tėvais išvažiavo į JAV, čia „suamerikonino“ savo vardą ir pavardę, ir tapo Bernardu Lounu (Lown). Tapo profesoriumi, pasaulinio garso kardiologu. O išgarsėjo kaip vienas iš sąjūdžio „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ (kartu su Rusijos kardiologu akademiku E. Čazovu) lyderių. 1985 m. federacijai „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ paskirta Nobelio Taikos premija. Premiją gavo minėta organizacija, tad ir Bernardas Lounas dalijasi Nobelio premijos laureato vardą su savo kolegomis. Šio žmogaus nuopelnai mokslui neginčijami. Sudėtinga nuginčyti ir tą faktą, kad jo rašytiniai atsiliepimai apie Uteną ne itin palankūs mūsų miestui...
Uteniškis Romualdas Bernotas tarybai pateikė tokį prašymą: „Man priklauso asmeninės nuosavybės teise 18,6 ha dydžio ežeras, esantis Sudeikių seniūnijos Bikuškio kaime. Už jį 2012 m. reikėjo mokėti 2017,62 Lt (t.y. 63 Eur), o jau už 2017 m. – 390,46 Eur, t. y. šešis kartus daugiau. Prašau peržiūrėti ir sumažinti žemės mokestį.“ Taryba nutarė neatleisti R. Bernoto nuo minėto mokesčio, nes turimo turto vertė viršija nustatytą LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 16 straipsnio normatyvą.
Svarstant šį klausimą Tarybos nariai Raimundas Kelevišius ir Rimantas Dijokas teigė, kad žmogus dėl mokesčio sumažinimo arba visiško atleidimo nuo jo kreipėsi į Tarybą, dėl to, kad pastaraisiais metais labai padidėjo mokestis už žemę. Gali būti, kad ir daugiau žmonių prašys to paties.
O R. Bernotas Tarybos nariams papasakojo kone anekdotinę situaciją: „Turiu ežerą, kurį pats įžuvinau. Mano brolis su sūnumi jame žvejojo, bet už tai buvo nubausti ir konfiskuota sugauta žuvis. Pasirodo, ežero dugnas mano, vanduo – mano, o žuvys – ne. Buvau ir LR Seime, ir Aplinkos apsaugos ministerijoje, bet nei ten, nei ten man niekas nepaaiškino, kodėl keliami mokesčiai.“
Ką čia prie viso to bepridursi...
Taryba atleido Utenos apskrities aeroklubą nuo 118 Eur apskaičiuoto 2017 m. valstybinės žemės nuomos mokėjimo už nuomojamą valstybinę žemę Alių kaime; nusprendė teikti UAB „Rokiškio pieno gamyba“ 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 19 469 Eur ir valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 7 637, 25 Eur; atleido R. Norkūnienę nuo socialinio būsto nuomos mokesčio nuo šių metų vasario 1 d. iki gruodžio 31 d.
Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą; suteikė Utenos seniūnijos Klovinių kaime esančiai gatvei Miško gatvės pavadinimą; panaikino Kauno gatvės, esančios Leliūnų kaime, pavadinimą, kadangi Leliūnų kaimo gyvenamojoje vietovėje įregistruota gatvė pateko į Leliūnų miestelio gyvenamosios vietovės ribas, kur jau yra įregistruota Kauno gatvė.
Utenos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai buvo pavesta atlikti UAB „Utenos autobusų parkas“ išorės veiklos auditą. Tarybai buvo pateiktos audito išvados. Apie jas – vėlesnėse publikacijose, nes ataskaitos apimtis – 42 puslapiai.

Orai

 

upelis1Nieko naujo orų fronte kitos savaitės pradžioje nebus. Lyg ir pavasaris, bet dar ne.
Pirmadienį pro debesis šypsosis saulė. Naktį bus 3 laipsniai šalčio, dieną – 4 laipsniai šilumos. Be kritulių. Vėjas – 7 metrai per sekundę.
Antradienį dangus apsiniauks ir ims lyti. Tiesa, nedaug. Naktį termometrai rodys apie nulį, dieną – apie 5 laipsnius šilumos. Vėjas dar labiau sustiprės.
Naktį į trečiadienį bus apie 1 laipsnį šilumos, dieną bus penkis kartus šilčiau, t. y. 5 laipsniai šilumos. Bus visko – ir debesų, ir saulės, ir lietaus.
Trečiadienį numatoma vidutinė geomagnetinė audra.
Diena pailgės iki 10 valandų. Trečiadienį keisis mėnulio fazė. Pilnatis pereis į delčią.
Žaidimai, sportas, poilsis persikelia į sales, baseinus ir saunas.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-02-12

  2019-02-12 apie 13.50 val. Zarasų r., Dusetų mstl., Vytauto g., Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos teritorijoje, vyras viešoje vietoje, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties sumušė nepilnametį (g. 2003 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 į Utenos apskr. VPK Visagino PK kreipėsi vyras (g. 1980 m.), gyv. Visagine, Draugystės g., kuris pranešė, kad 2019-01-19 internetinėje svetainėje skelbiu.lt už parduodamą fotoaparatą banko pavedimu vyrui pervedė 305 Eur, tačiau prekės negavo ir pinigų pardavėjas negrąžino. Padaryta 305 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 20.00 val. Ignalinos r., Tverečiaus mstl., Č. Kudabos g., neblaivų (nustatytas 2,21 prom. girtumas) vyrą (g. 1991 m.) sumušė jo dėdė (g. 1973 m.), kuris pasišalino iš įvykio vietos. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 19.00 val. Molėtų r., kelio Vilnius–Utena 66 km, sustabdytas automobilis „Opel Vectra“, kurio vairuotojui (g. 1984 m.) nustatytas vidutinis (2,03 prom.) girtumo laipsnis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 09.00 val. Molėtų r., Alantos sen., Vaikšniūnų k., laukuose, rastas dingusio be žinios vyro (g. 1994 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Asmens paieška buvo skelbta 2019-01-03.
 • 2019-02-09

  2019-02-09 apie 20.50 val. Ignalinos r., kelio Mikalavas–Senasis Daugėliškis–Panižiškė 1-ame km, sustabdyto patikrinti automobilio „VW Golf“ vairuotojui (g. 1971 m.), gyv. Ignalinoje, Turistų g., nustatytas 1,74 prom. girtumas. Po apklausos vyras išleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-09 apie 15.36 val. Ignalinos r., kelio Vilnius–Švenčionys–Zarasai 112 km, blaivus vyras (g. 1948 m.), gyv. Švenčionėliuose, Lauko g., vairuodamas automobilį „Opel Meriva“, susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „Audi 80“, kurį vairavo blaivus vyras (g. 1969 m.), gyv. Ignalinos r., Kazitiškio sen., Pašilės k. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Audi 80“ vairuotojas (dešinės rankos ir peties sumušimai) ir automobilio „Opel Meriva“ keleiviai, vyras (g. 1957 m.), gyv. Ignalinoje, Ateities g., (kairės plaštakos lūžis) ir vyras (g. 1943 m.), gyv. Ignalinoje, Švenčionių g. (dėl galvos traumos išvežtas į ligoninę Vilniuje). Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-02-10

  2019-02-10 apie 19.00 val. Molėtų r., kelio Vilnius–Utena 53,7 km, sustabdyto patikrinti automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1971 m.), gyv. Švenčionių r., Cirkliškio sen., Margumiškio k., nustatytas 2,69 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-11

  2019-02-11 apie 17.56 val. Anykščiuose, J. Biliūno g., trečio aukšto laiptinėje, neblaivus (nustatytas 2,30 prom. girtumas) vyras (g. 1959 m.) viešoje vietoje, matant pašaliniams asmenims, tyčia koja spardė į laiptinės langus. Sudaužyti penkių langų dvigubi stiklai ir sulaužytos apsauginės grotelės. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Padaryta turtinė žala nustatinėjama. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-11 Utenos aps. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius gavo KB „Ignalinos grūdai“ pareiškimą, kad 2018 metais su SIA „Agro Baltprom“ iš Latvijos Respublikos sudarė sutartį, pagal kurią minėtai įmonei pardavė apie 350 tonų grikių, tačiau pirkėjas iki šiol neatsiskaitė. Padaryta 76 771,50 Eur turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1