utenis 11

Saturday, May 26, 2018

Keliomis eilutėmis

2018 m. gegužės 18-20 d. Kaune, festivalio „Hanza dienos“ metu, M. Valančiaus gatvė laikinai tapo Turizmo gatve. Jau antrus metus iš eilės Turizmo departamento inicijuojamoje Lietuvos turizmo galimybes pristatančioje erdvėje susibūrė turizmo informacijos centrai su didžiausiomis turistinio sezono naujienomis ir atrakcijomis. Utenos turizmo informacijos centro darbuotojai drauge su Utenos apskrities turizmo informacijos centrais kvietė turistus aplankyti ežerų turtingą Utenos kraštą. Utenos stende visu gražumu puikavosi triušiukas Rikis, kuris kvietė aplankyti Saldutiškio seniūnijoje įkurtą „Triušiukų slėnį“, pasigėrėti įspūdinga Utenos Dauniškio ežero muzikinio fontano programa ir apsilankyti muziejuose. Festivalio „Hanza dienos“ metu pristatytas išmanusis atvirukas „Utena – laimingų žmonių miestas“.
next
prev

 Andriukiene11

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Skelbimas Balzena

 

prenumerata 2018 m

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

Utenos rajono savivaldybės salėje vyko pirmasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame nedalyvavo du Tarybos nariai iš 25: Žydrūnas Urbonas ir Darius Šinkūnas.
Posėdžio metu apsvarstyta per 20 darbotvarkės klausimų, priimti vienokie ar kitokie sprendimai.
Karštos diskusijos įsiplieskė jau nuo pirmojo darbotvarkės klausimo „Dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo“ svarstymo.
Sprendimo projekte buvo parašyta, kad 2009 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinti Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai, kurių 13 punkte yra numatyta, kad Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo komisija nagrinėja gautus siūlymus dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo ir teikia pretendentus Utenos rajono savivaldybės tarybai tvirtinti.
Komisijos sekretorė komisijos nariams pristatė pretendentus: gydytoją Bernardą Louną, kuriam teikimą ir rekomendacijas pateikė Lietuvos gydytojų sąjungos Utenos filialas, Utenos rajono savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos, socialinių, sveikatos ir kaimo reikalų komitetas, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Utenos piliečiai Jonas Galeckas, Danguolė Jonaitienė, Povilas Lastauskas, Vytautas Jonas Mieželis, Petras Panavas, Vytautas Petronis, Romualdas Valančiūnas ir Edmundas Kutka;
kraštietį Praną Nagį – teikimą ir rekomendaciją pateikė Utenos rajono Vyžuonų seniūnija, uteniškių kraštiečių klubo „Indraja“ vardu – prezidentas, Vilniaus dailės akademijos prorektorius Arvydas Šaltenis ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė;
Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos kolektyvas, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Utenos trečiojo amžiaus universitetas;
buvusį Utenos dailės mokyklos direktorių Joną Pleckevičių – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius, VšĮ „Sankt Peterburgo–Varšuvos senasis traktas “ ir Utenos švietimo centras.


Vyko slaptas balsavimas. Balsavo 9 komisijos nariai. Suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad už Joną Pleckevičių balsavo visi komisijos nariai, už Vidą Garunkštytę – 8, o už Praną Nagį ir Bernardą Louną – po du komisijos narius.
Kai Tarybos nariams buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriame prašoma suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą Vidai Garunkšytei už aukštus pasiekimus profesinėje veikloje, visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą Lietuvos bibliotekininkų asociacijoje, Utenos trečiojo amžiaus universitete bei Utenos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, Jonui Pleckevičiui – už kultūros paveldo puoselėjimą, švietėjišką veiklą populiarinant senąjį pašto traktą Sankt Peterburgas–Varšuva, kūrybinę bei ilgametę pedagoginę veiklą ir Utenos bei Lietuvos vardo garsinimą užsienyje, supyko Bernardo Louno kandidatūrą pristatę Tarybos nariai.
Raimundui Čepukui, pasak jo, susidarė įspūdis, kad komisija suabsoliutino poziciją ir nubalsavo už žmones, nusipelniusius Utenos kraštui, o Bernardas Lounas – pasaulio žmogus. Kadangi jo nuopelnai pasaulio mokslui dideli, siūlė dar kartą apsvarstyti šį pasiūlymą. Tarybos narys Gediminas Valdas Griškevičius, pasakęs, jog komisija nieko gudraus nepadarė, pritarė Raimundo Čepuko išsakytoms mintims.
Tokiu komisijos sprendimu buvo nepatenkintas ir tarybos narys Albinas Grincevičius. Marijus Kaukėnas teigė, kad žydų nuopelnus reikia kažkaip įamžinti. Nerijus Stasiulionis padėkojo komisijai, nes, pasak jo, abu kandidatai tikrai verti šio titulo, bet ne mažiau verti ir kiti pasaulyje žinomi uteniškiai – Simona Krupeckaitė ir Jonas Valančiūnas. Jonas Spietinis pritarė, kad Bernardas Lounas nusipelnęs pasauliui, bet jo vardą Utenoje galima įamžinti ir kitaip. Vaidas Lankauskas priminė, kad Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus šį garsų žmogų jau įvertino aukštu valstybės apdovanojimu.
Diskusijai įsisiūbavus, emocijos liejosi laisvai, o komisijos nariai jautėsi nejaukiai. Nutarta Bernardo Louno kandidatūrą svarstyti vasario mėnesio savivaldybės tarybos posėdyje.
Kadangi Utenoje šio žmogaus pavardę žino nedaugelis, trumpai apie jį. Boruchas Lacas gimė Utenoje 1921 metais. 1935 m. jis, turėdamas 13 metų, kartu su tėvais išvažiavo į JAV, čia „suamerikonino“ savo vardą ir pavardę, ir tapo Bernardu Lounu (Lown). Tapo profesoriumi, pasaulinio garso kardiologu. O išgarsėjo kaip vienas iš sąjūdžio „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ (kartu su Rusijos kardiologu akademiku E. Čazovu) lyderių. 1985 m. federacijai „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ paskirta Nobelio Taikos premija. Premiją gavo minėta organizacija, tad ir Bernardas Lounas dalijasi Nobelio premijos laureato vardą su savo kolegomis. Šio žmogaus nuopelnai mokslui neginčijami. Sudėtinga nuginčyti ir tą faktą, kad jo rašytiniai atsiliepimai apie Uteną ne itin palankūs mūsų miestui...
Uteniškis Romualdas Bernotas tarybai pateikė tokį prašymą: „Man priklauso asmeninės nuosavybės teise 18,6 ha dydžio ežeras, esantis Sudeikių seniūnijos Bikuškio kaime. Už jį 2012 m. reikėjo mokėti 2017,62 Lt (t.y. 63 Eur), o jau už 2017 m. – 390,46 Eur, t. y. šešis kartus daugiau. Prašau peržiūrėti ir sumažinti žemės mokestį.“ Taryba nutarė neatleisti R. Bernoto nuo minėto mokesčio, nes turimo turto vertė viršija nustatytą LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 16 straipsnio normatyvą.
Svarstant šį klausimą Tarybos nariai Raimundas Kelevišius ir Rimantas Dijokas teigė, kad žmogus dėl mokesčio sumažinimo arba visiško atleidimo nuo jo kreipėsi į Tarybą, dėl to, kad pastaraisiais metais labai padidėjo mokestis už žemę. Gali būti, kad ir daugiau žmonių prašys to paties.
O R. Bernotas Tarybos nariams papasakojo kone anekdotinę situaciją: „Turiu ežerą, kurį pats įžuvinau. Mano brolis su sūnumi jame žvejojo, bet už tai buvo nubausti ir konfiskuota sugauta žuvis. Pasirodo, ežero dugnas mano, vanduo – mano, o žuvys – ne. Buvau ir LR Seime, ir Aplinkos apsaugos ministerijoje, bet nei ten, nei ten man niekas nepaaiškino, kodėl keliami mokesčiai.“
Ką čia prie viso to bepridursi...
Taryba atleido Utenos apskrities aeroklubą nuo 118 Eur apskaičiuoto 2017 m. valstybinės žemės nuomos mokėjimo už nuomojamą valstybinę žemę Alių kaime; nusprendė teikti UAB „Rokiškio pieno gamyba“ 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 19 469 Eur ir valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 7 637, 25 Eur; atleido R. Norkūnienę nuo socialinio būsto nuomos mokesčio nuo šių metų vasario 1 d. iki gruodžio 31 d.
Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą; suteikė Utenos seniūnijos Klovinių kaime esančiai gatvei Miško gatvės pavadinimą; panaikino Kauno gatvės, esančios Leliūnų kaime, pavadinimą, kadangi Leliūnų kaimo gyvenamojoje vietovėje įregistruota gatvė pateko į Leliūnų miestelio gyvenamosios vietovės ribas, kur jau yra įregistruota Kauno gatvė.
Utenos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai buvo pavesta atlikti UAB „Utenos autobusų parkas“ išorės veiklos auditą. Tarybai buvo pateiktos audito išvados. Apie jas – vėlesnėse publikacijose, nes ataskaitos apimtis – 42 puslapiai.

Orai

 

braskes1Kas nuo pirmadienio pradeda atostogauti, gali laikyti save ištraukusiu laimingą loterijos bilietą. Tie, kurie pradeda šienapjūtę, irgi bus patenkinti, nes kitą savaitę numatomi karšti ir sausi orai.
Pirmadienis numatomas be lietaus. Ryte ir vakare švies saulė, dieną dangumi klaidžios nedideli debesėliai. Dieną šils iki 25, naktį iki 13 laipsnių. Pūs silpnas pietryčių vėjas.
Antradienį taip pat lietaus tikimybė maža. Ryte ir vakare švies saulė, o diena bus debesuota. Dieną sušils iki 26, naktį iki 15 laipsnių. Vėjas silpnas, 1–3 metrai per sekundę. Ir pūs jis iš pietryčių pusės.
Trečiadienis taip pat panašus. Rytas ir vakaras saulėti, dieną dangų trauks debesys. Bus dar karščiau. Dieną termometro stulpelis kils iki 28 laipsnių padalos, naktį iki 17 laipsnių. Vėjas silpnas, pietų ir pietvakarių krypties.
Švis anksti, tems vėlai. Dienos ilgumas 16 valandų ir 45 minutės. Antradienį prasidės pilnatis, ketvirtadienį rajono savivaldybės tarybos posėdis.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Jei pro langą nieko naujo pasaulyje, įsijunk televizorių – langą į pasaulį.
Geriau blogas oras negu sugedęs televizorius.
Perdegęs televizorius suteikia tiek pat širdgėlos, kiek užgesusi meilė.
Kai perdega šaldytuvas, kenčia kūnas, kai užgęsta televizorius – dvasia.
Lengviau dalytis mintimis negu pietumis.
Gyventi yra gera, tik ne visi moka gerai gyventi.
Galima ir suklastoti, bet tik dėl teisybės.
                                                                                     (Jurgis Gimberis)

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

nuotr1nuotr2PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti „chitake“ grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-05-21

  2018-05-21 apie 02.00 val. namuose, esančiuose Ignalinos r., Vidiškių sen., Vidiškių k., Melioratorių g., konflikto metu vyras (g. 1977 m.) smurtavo prieš sugyventinę (g. 1968 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2018-05-21 apie 09.00 val. vyras (g. 1967 m.) pastebėjo, jog įsibrauta į namų ūkinį pastatą, esantį Zarasų r., Imbrado sen., Rutuliškių k., iš kurio pagrobta elektrinė malkų skaldyklė, dvi dušo kabinos, lauko baldų komplektas. Padaryta 2000 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-05-22

  2018-05-22 apie 10.30 val. namuose, esančiuose Ignalinos r., Ignalinos sen., Melninkų k., konflikto metu vyras (g. 1973 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1983 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-05-22 apie 21.00 val. Zarasų r., Degučių sen., Degučių k., Saulėtekio g., prie namo, konflikto metu vyras (g. 1964 m.), gyv. Zarasų r., Degučių k., Saulėtekio g., smurtavo prieš sūnų (g. 1987 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-05-23

  2018-05-23 apie 23.30 val. Anykščių r., Viešintų sen., Paežerių k., Subačiaus g., neblaivus ( 2,14 prom. ) vyras (g. 1991 m.) smurtavo prieš savo neblaivią (0,90 prom.) motiną (g. 1961 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-05-23 apie 08.50 val. Utenoje, J. Basanavičiaus g., prie degalinės ,,CircleK”, sustabdytas automobilis „Opel Vectra“, kurį vairavo neblaivus (2,66 prom.) vyras (g. 1973 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-05-24

  2018-05-24 apie 00.05 val. Zarasų r., Degučių k., Saulėtekio g., kieme, vyras (g. 1964 m.) smurtavo prieš savo neblaivų (4,00 prom.) sūnų (g. 1987 m.). Vyras po įvykio pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-05-24 apie 03.00 val. Anykščiuose, J. Biliūno g., suveikus signalizacijai pastebėta, kad išdaužus lango stiklą patekta į moters įmonės autodalių parduotuvę „Andora“. Kas buvo pavogta ir turtinė žala, tikslinama. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1