utenis 11

Tuesday, November 13, 2018

Keliomis eilutėmis

Ūkio ministerija pateikė Vyriausybei savo įstatymų projektus ir pasiūlymus, kuriais siekiama stabilizuoti kainų augimą. Siūloma atsisakyti smulkiesiems prekybininkams, anot ministerijos, kartais didelę administracinę naštą sukeliančių perteklinių reikalavimų, skaidrinti tiekėjų ir prekybos tinklų santykius ir stiprinti sąžiningą konkurenciją. Parengtais Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo ir Konkurencijos įstatymo pakeitimų projektais stiprinamos Konkurencijos tarybos galios ir jai suteikiama daugiau funkcijų, teigia Ūkio ministerija. Priėmus minėtų įstatymų pakeitimą turėtų būti parengtos ir Vyriausybės patvirtintos gerosios praktikos gairės.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

patikekite

 Masa

 

 Mylimiausi vaikiški herojai – Maša ir Lokys – sugrįžta į Utenos kultūros centrą lapkričio 30 d. 18 val.

„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, pristato unikalų, Lietuvoje sukurtą pasirodymą „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“, kurio metu vaikų mylimi herojai varžysis įvairiose sporto rungtyse ir patirs daug nepamirštamų nuotykių. Maša, Lokys ir jų draugai vėl prabils populiariausių Lietuvos aktorių balsais, o žiūrovus žavės įspūdingais kostiumais. http://www.dominoteatras.lt/spektakliai/masa-ir-lokys-kaledinis-krepsinis/

Genovaitė ŠNUROVA

Utenos rajono savivaldybės salėje vyko pirmasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame nedalyvavo du Tarybos nariai iš 25: Žydrūnas Urbonas ir Darius Šinkūnas.
Posėdžio metu apsvarstyta per 20 darbotvarkės klausimų, priimti vienokie ar kitokie sprendimai.
Karštos diskusijos įsiplieskė jau nuo pirmojo darbotvarkės klausimo „Dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo“ svarstymo.
Sprendimo projekte buvo parašyta, kad 2009 m. Utenos rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinti Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo nuostatai, kurių 13 punkte yra numatyta, kad Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo komisija nagrinėja gautus siūlymus dėl Utenos krašto garbės piliečio vardo suteikimo ir teikia pretendentus Utenos rajono savivaldybės tarybai tvirtinti.
Komisijos sekretorė komisijos nariams pristatė pretendentus: gydytoją Bernardą Louną, kuriam teikimą ir rekomendacijas pateikė Lietuvos gydytojų sąjungos Utenos filialas, Utenos rajono savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos, socialinių, sveikatos ir kaimo reikalų komitetas, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, Utenos piliečiai Jonas Galeckas, Danguolė Jonaitienė, Povilas Lastauskas, Vytautas Jonas Mieželis, Petras Panavas, Vytautas Petronis, Romualdas Valančiūnas ir Edmundas Kutka;
kraštietį Praną Nagį – teikimą ir rekomendaciją pateikė Utenos rajono Vyžuonų seniūnija, uteniškių kraštiečių klubo „Indraja“ vardu – prezidentas, Vilniaus dailės akademijos prorektorius Arvydas Šaltenis ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė;
Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorę Vidą Garunkštytę – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos kolektyvas, Lietuvos bibliotekininkų draugija ir Utenos trečiojo amžiaus universitetas;
buvusį Utenos dailės mokyklos direktorių Joną Pleckevičių – teikimą ir rekomendacijas pateikė Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius, VšĮ „Sankt Peterburgo–Varšuvos senasis traktas “ ir Utenos švietimo centras.


Vyko slaptas balsavimas. Balsavo 9 komisijos nariai. Suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad už Joną Pleckevičių balsavo visi komisijos nariai, už Vidą Garunkštytę – 8, o už Praną Nagį ir Bernardą Louną – po du komisijos narius.
Kai Tarybos nariams buvo pateiktas sprendimo projektas, kuriame prašoma suteikti Utenos krašto garbės piliečio vardą Vidai Garunkšytei už aukštus pasiekimus profesinėje veikloje, visuomeninę, aktyvią, ilgametę veiklą Lietuvos bibliotekininkų asociacijoje, Utenos trečiojo amžiaus universitete bei Utenos vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje, Jonui Pleckevičiui – už kultūros paveldo puoselėjimą, švietėjišką veiklą populiarinant senąjį pašto traktą Sankt Peterburgas–Varšuva, kūrybinę bei ilgametę pedagoginę veiklą ir Utenos bei Lietuvos vardo garsinimą užsienyje, supyko Bernardo Louno kandidatūrą pristatę Tarybos nariai.
Raimundui Čepukui, pasak jo, susidarė įspūdis, kad komisija suabsoliutino poziciją ir nubalsavo už žmones, nusipelniusius Utenos kraštui, o Bernardas Lounas – pasaulio žmogus. Kadangi jo nuopelnai pasaulio mokslui dideli, siūlė dar kartą apsvarstyti šį pasiūlymą. Tarybos narys Gediminas Valdas Griškevičius, pasakęs, jog komisija nieko gudraus nepadarė, pritarė Raimundo Čepuko išsakytoms mintims.
Tokiu komisijos sprendimu buvo nepatenkintas ir tarybos narys Albinas Grincevičius. Marijus Kaukėnas teigė, kad žydų nuopelnus reikia kažkaip įamžinti. Nerijus Stasiulionis padėkojo komisijai, nes, pasak jo, abu kandidatai tikrai verti šio titulo, bet ne mažiau verti ir kiti pasaulyje žinomi uteniškiai – Simona Krupeckaitė ir Jonas Valančiūnas. Jonas Spietinis pritarė, kad Bernardas Lounas nusipelnęs pasauliui, bet jo vardą Utenoje galima įamžinti ir kitaip. Vaidas Lankauskas priminė, kad Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus šį garsų žmogų jau įvertino aukštu valstybės apdovanojimu.
Diskusijai įsisiūbavus, emocijos liejosi laisvai, o komisijos nariai jautėsi nejaukiai. Nutarta Bernardo Louno kandidatūrą svarstyti vasario mėnesio savivaldybės tarybos posėdyje.
Kadangi Utenoje šio žmogaus pavardę žino nedaugelis, trumpai apie jį. Boruchas Lacas gimė Utenoje 1921 metais. 1935 m. jis, turėdamas 13 metų, kartu su tėvais išvažiavo į JAV, čia „suamerikonino“ savo vardą ir pavardę, ir tapo Bernardu Lounu (Lown). Tapo profesoriumi, pasaulinio garso kardiologu. O išgarsėjo kaip vienas iš sąjūdžio „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ (kartu su Rusijos kardiologu akademiku E. Čazovu) lyderių. 1985 m. federacijai „Pasaulio gydytojai prieš branduolinį karą“ paskirta Nobelio Taikos premija. Premiją gavo minėta organizacija, tad ir Bernardas Lounas dalijasi Nobelio premijos laureato vardą su savo kolegomis. Šio žmogaus nuopelnai mokslui neginčijami. Sudėtinga nuginčyti ir tą faktą, kad jo rašytiniai atsiliepimai apie Uteną ne itin palankūs mūsų miestui...
Uteniškis Romualdas Bernotas tarybai pateikė tokį prašymą: „Man priklauso asmeninės nuosavybės teise 18,6 ha dydžio ežeras, esantis Sudeikių seniūnijos Bikuškio kaime. Už jį 2012 m. reikėjo mokėti 2017,62 Lt (t.y. 63 Eur), o jau už 2017 m. – 390,46 Eur, t. y. šešis kartus daugiau. Prašau peržiūrėti ir sumažinti žemės mokestį.“ Taryba nutarė neatleisti R. Bernoto nuo minėto mokesčio, nes turimo turto vertė viršija nustatytą LR piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 16 straipsnio normatyvą.
Svarstant šį klausimą Tarybos nariai Raimundas Kelevišius ir Rimantas Dijokas teigė, kad žmogus dėl mokesčio sumažinimo arba visiško atleidimo nuo jo kreipėsi į Tarybą, dėl to, kad pastaraisiais metais labai padidėjo mokestis už žemę. Gali būti, kad ir daugiau žmonių prašys to paties.
O R. Bernotas Tarybos nariams papasakojo kone anekdotinę situaciją: „Turiu ežerą, kurį pats įžuvinau. Mano brolis su sūnumi jame žvejojo, bet už tai buvo nubausti ir konfiskuota sugauta žuvis. Pasirodo, ežero dugnas mano, vanduo – mano, o žuvys – ne. Buvau ir LR Seime, ir Aplinkos apsaugos ministerijoje, bet nei ten, nei ten man niekas nepaaiškino, kodėl keliami mokesčiai.“
Ką čia prie viso to bepridursi...
Taryba atleido Utenos apskrities aeroklubą nuo 118 Eur apskaičiuoto 2017 m. valstybinės žemės nuomos mokėjimo už nuomojamą valstybinę žemę Alių kaime; nusprendė teikti UAB „Rokiškio pieno gamyba“ 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 19 469 Eur ir valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 7 637, 25 Eur; atleido R. Norkūnienę nuo socialinio būsto nuomos mokesčio nuo šių metų vasario 1 d. iki gruodžio 31 d.
Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės vietinės reikšmės kelių sąrašą; suteikė Utenos seniūnijos Klovinių kaime esančiai gatvei Miško gatvės pavadinimą; panaikino Kauno gatvės, esančios Leliūnų kaime, pavadinimą, kadangi Leliūnų kaimo gyvenamojoje vietovėje įregistruota gatvė pateko į Leliūnų miestelio gyvenamosios vietovės ribas, kur jau yra įregistruota Kauno gatvė.
Utenos rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai buvo pavesta atlikti UAB „Utenos autobusų parkas“ išorės veiklos auditą. Tarybai buvo pateiktos audito išvados. Apie jas – vėlesnėse publikacijose, nes ataskaitos apimtis – 42 puslapiai.

Orai


 

autumn by kojnyciukeAnksčiau ar vėliau tai turi ateiti – savaitės pabaigoje sulauksime pirmųjų šalčių. Tiesa, ketvirtadienį ir penktadienį temperatūra dar kils aukščiau nulio. Ketvirtadienio naktį bus 3, dieną – 7 laipsniai šilumos. Naktį ir ryte palis. Pūs silpnas šiaurės rytų vėjas. Penktadienis bus apniukęs, bet be lietaus. Naktį žadama 1 laipsnis šilumos, dieną sušils iki 4. Vėjas pietryčių krypties, silpnas. Šeštadienio naktį pašals iki 2 laipsnių, dieną išliks silpnai teigiama temperatūra. Vakare ims lyti. Sustiprės pietvakarių vėjas. Sekmadienis neatneš didesnių permainų. Naktį prognozuojama 3 laipsniai šalčio, dieną tiek pat šilumos. Naktį ir ryte lis, todėl tikėtina, kad keliai taps pavojingai slidūs. Dieną nušvis saulė, vėjas sustiprės iki 5 metrų per sekundę ir pasisuks iš rytų pusės.
Dienos ilgumas – tik 8 valandos ir 28 minutės. Lapkričio 15 prasidės mėnulio priešpilnis.

Decrease font size Default font size Increase font size

kirpeja1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Žemaičiai dažnai tyli todėl, kad:
– viskas ir taip aišku, ko čia dar kalbėti;
– ką čia dar pasakysi, jei vis tiek nė velnio neaišku.
*
Stovi žemaitis ant kalvos su bumerangu rankoje. Prieina kitas žemaitis: „Kam laikai tą pagalį, išmesk ir einam.“ – „Aha, imk pats ir išmesk.“
*
Stovi žemaitis prie ežero. Aplink daug sniego ir labai šalta. Na, vienu žodžiu, žiema. Staiga pamato – ogi ežere įlūžęs žmogus skęsta. Kapanojasi, plakasi, kabinas už ledo kraštų šaukdamas: „Gelbėkit! Geeeelbėkit!!!“
Žiūri žemaitis, kad žmogelis vieną kartą niurktelėjo, štai ir kitą kartą jau niurktelėjo. Mato, kad žmogelis jau nebeišsikapstys. Tad priėjo arčiau ir šaukia: „Mon rods, tu jau nebevork, nebevork...“

suopirkimas

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-11-09

  2018-11-09 apie 21.43 val. namuose, Utenoje, Smėlio g., vyras (1,54 prom.) (g. 1986 m.) ranka sudavė sugyventinės vaikui (g. 2015 m.) į pakaušio sritį, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-11-09 apie 18 val 05 min. į namus Zarasų r., Suvieko sen., Vaidminių k., atvykęs vyras pastebėjo, kad buvo patekta į gyvenamąjį namą, garažą ir paimtas prie šulinio buvęs elektros laidas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-11-10

  2018-11-10 apie 20.00 val. namuose Zarasų r., Zabičiūnų k., Vienkiemio skg., žodinio konflikto metu moteriai (g. 1942 m.) jos sūnus (1,69 prom.) (g. 1964 m.) sudavė į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-11-10 apie 21.00 val. į namus Anykščių r., Piktagalio k., Švyturio g., sugrįžo neblaivus sūnus (g. 1972 m.) ir grasino užmušti motiną (g. 1948 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2018-11-11

  2018-11-11 apie 15.30 val. gautas vyro (g. 1987 m.) pareiškimas, kad apie 03.30 val. Utenoje, Aukštakalnio g., klube „Fenix“, nepažįstamas asmuo trenkė vieną smūgį į galvos sritį, nuskėlė dantį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-11 apie 22.28 val. gautas vyro (g. 1956 m.) pareiškimas, kad namuose, esančiuose Utenos r., Sprakšių k., Lukno g., be jokios aiškios priežasties jį sumušė pažįstamas (g. 1966 m.), gyv. Utenos r., Užpalių mstl., Aukštuolių g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2018-11-12

  2018-11-12 apie 17.36 val. Molėtų r., Joniškio sen., Joniškio mstl., Arino g., patikrinti sustabdyto automobilio „Audi 80“ vairuotojui (g. 1969 m.) nustatytas vidutinis 2,10 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-12 apie 20.30 val. gautas vyro (g. 1984 m.) pareiškimas, kad Utenoje, Palangos g., jį sumušė iš matymo pažįstami asmenys (g. 1981 m. ir g. 1981 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 1