100 8146666Daugelis uteniškių gal jau šiek tiek primiršo, kad Utenoje, Aušros gatvėje, gyvena Daiva Šlepetienė, auginanti vienintelius Utenoje šiuo metu trynukus – Gediminą, Laimutį ir Artūrą – bei lygiai metais vyresnį jų brolį Justiną.
Dar tada, kai Daiva buvo ne Šlepetienė, o Sejonienė ir gyveno Ukmergės rajone, su vyru auginio tris sūnus – Lauryną, Mindaugą ir Kęstutį. Likusi našle, jauna moteris su jau ūgtelėjusiais vaikais atsikraustė į Sudeikius, arčiau tėviškės. po kurio laiko savo likimą susiejo su žmogumi, kuris ir tapo dar keturių sūnelių tėvu.
Dabar trynukams jau po dešimt metų, o jų vyresniam broliui – vienuolika. Visi keturi – mokinukai.
Kadangi ir aš keletą metų nesidomėjau šios šeimos gyvenimu (nors dažnai pagalvodavau apie juos), neseniai įsiprašiau į svečius. Įdomu buvo sužinoti, kokie pasikeitimai šeimoje įvyko per tą laiką. Kai sužinojau, neapsidžiaugiau: prieš metus Daiva išsiskyrė su vyru, šiek tiek anksčiau tapo, vadinkim suprantamiau, II grupės invalide, neseniai parsivežė pas save (kitos išeities nebuvo) neįgalią seserį, bet pats skaudžiausias dalykas – sūnaus Lauryno netektis.
Šiuo metu Daivos ir keturių jos sūnų mėnesio pajamos – 400 eurų. Tik išėjusi iš Daivos buto (šeima gyvena Utenos rajono savivaldybės jiems skirtame socialiniame būste) supratau, kad per visą pokalbio laiką moteris nė karto nepasiskundė, jog jai labai sunku, nuolat trūksta pinigų. Greičiau atvirkščiai: pasidžiaugė, kad kai labai prireikia, neatsisako padėti Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyrius, vaikai mokykloje gauna nemokamą maitinimą, Šeimos ir vaiko gerovės centre sūnūs praleidžia daug laiko po pamokų (čia ir pamokas paruošia, lavinasi, su psichologe pasikalba ir t. t.). Pasidžiaugė Daiva ir šeima, kuri kokį kartą per metus ar dažniau padovanoja vaikų išaugtų drabužėlių (tos šeimos vaikai – irgi keturi berniukai – vyresni už Daivos sūnus).

Tęsinį skaitykite 2018 01 31 „Utenyje“