Algimantas SIAURUSAITIS

siaurusaitisLeidyklos ,,Kamonada“ išleistų knygų lentyna pasipildė, o gal pasakysiu drąsiau – pasipuošė, nauja poezijos knyga. Jos autorė Sigutė Lisauskienė-Mackelytė. Redaktorius Vytautas Kaziela. Kalbos redaktorė Regina Katinaitė-Lumpickienė. Viršeliui panaudota Dalios Stalauskienės kūrinio iliustracija.

Paskutiniame viršelyje šviesi ir saulėta patrauklios moters nuotrauka ir trumpa, bet taikli informacija apie autorės gyvenimą, veiklą ir pomėgius. Knygos redaktorius pasakoja, kad autorė gimė Širvintų rajone, Zibalų kaime, baigusi Molėtų vidurinę mokyklą studijavo rusų kalbą ir pedagogiką VPI, dainavo pedagoginio instituto (dabar LEU) chore ,, Ave, vita“, vėliau muzikavo Juozo Vasiliausko liaudiškos muzikos kolektyve, giedojo Suginčių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios chore, šešerius metus buvo Suginčių bendruomenės pirmininkė. Šiuo metu dirba Suginčių seniūnijoje. Laisvalaikiu mėgsta keliauti, fotografuoti. Sodyboje augina daug gėlių. Eilėraščius pradėjo rašyti mokykloje. Ir baigdamas pacituoja autorę: ,,Eilėraščiai – tai mano dienoraščiai. Ko nedrįstu pasakyti garsiai, tyliai sudėlioju popieriaus lape.“
Atsivertęs trumpą anotaciją randu: ,,Vakarienė pusiaukelės rojuj“ – pirmoji Sigutės Lisauskienės-Mackelytės eilėraščių knyga. Kad ir ką rašytų autorė – ji rašo apie meilę. Nebanaliai. Savitai, atvirai, kartais skaudžiai.“
Suintriguotas žvilgteriu į turinį ir randu apie devynias dešimtis eilėraščių, sudėliotų skyriuose ,,Dovanok man sparnus“ ir ,,Aš myliu rudenį“.
Perskaitau pirmąjį tekstą ir pasijuntu pagautas netikėtai įdomios poezijos. Net nesitiki, kad tai pirmoji autorės knyga.

Tęsinį skaitykite 2018 02 10 „Utenyje“