utenis 11

Saturday, March 23, 2019

Keliomis eilutėmis

Kovo 22–23 d. Lietuvos prekybos centruose vyksta tradicinė „Maisto banko“ akcija, skatinanti žmones aukoti. Tikėdamiesi uteniškių dosnumo, akcijos atributika pasipuošę savanoriai kovo 22–23 d. dirba „Vyturių“, „Aukštakalnio“, „Rašės“, „Santakos“, „Maxima XX“, „Maxima X“, „Rimi“, „Iki“ ir „Lidl“ prekybos centruose. Akcijoje dalyvauja Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centras, VšĮ Krizių centras „Angelų pieva“, VšĮ „Sveikatą į namus“, Utenos lietuvių ir švedų draugija, Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos Viltis“, Utenos maltiečių grupė. „Maisto banko“ akcijos savanoriai pasitiks prekybos centrų lankytojus su skrajutėmis, prašydami nupirkti bei paaukoti ilgo galiojimo maisto produktų ir taip padėti skurdžiai gyvenantiesiems. Paaukoti produktai bus išdalyti mažas pajamas gaunantiems asmenims, daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, benamiams, neįgaliesiems.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

2019 naujosknigos

 

 

Tas, kas norės skaityti šį laišką, pamanys, kad jis bus skirtas tėčiui. Kažkieno tėčiui. Šįkart – ne; jis – apie mano senelį, tėčio tėtį, kurį kažkodėl mes vadindavome tėveliu.
Prisiminimų apie jį nors ir nedaug, bet jie gana ryškūs. Man tebuvo septyneri, kai jo netekau. Tai nutiko rugpjūtį, kai gamta alsavo branda ir pilnatve. Gerai prisimenu, kad skubėjome tuomet į Zarasus aplankyti jo, gulinčio ligoninėje. Deja, jau nebesuspėjome... Grįžo jis į savo statytus namelius su mumis visais atsisveikinti jau gulėdamas savo amžinajame būste. Prabudusi girdėjau, kaip namiškiai tarpusavy šnabždėjosi, ieškodami rožančiaus, kurio smulkūs karoliukai vėliau apsivijo aplink jo tiek daug darbų ir darbelių nudirbusias rankas. Ir atrodė, kad ne amžiams jis nurimo, o tik trumpam gilaus poilsio įveiktas stabtelėjo. Tik baltų flioksų, puošusių jo amžinajį būstą, metamas šešėlis ant nebylaus veido dar labiau išryškino rimtį ir negrįžtamą baigtį... Kelios atsisveikinimo akimirkos prie verandėlės augančių alyvų krūmų ir diemedžio, liūdna lydėtojų procesija kaimo keliuku nuo kalnelio žemyn. Ir tuštuma. Taip staiga atsivėrusi tuštuma...


Po keleto dienų, rugsėjį, pirmąsyk pravėriau mokyklos duris. Pravėriau jau žinodama, kas yra skausmas ir netektis. Jau nuo tada po truputėlį ėmė aiškėti tėvelio lyg juokais, lyg rimtai dar jam gyvam esant ištartų žodžių, veikiau – gal prašymo, kad aplankyčiau jo kapą, prasmė... Ne, nepamiršau šio prašymo, kaip ir daug ko, iš jau gana tolimos praeities. Iš praeities, drauge praleistos ant vaizdingo Zirnajų kaimo kalnelio įsikūrusioje sodyboje, kur svyravo baltkamieniai beržai, vaisius brandino dabščių rankų pasodintos obelys, kur prie į sodybą vedančio keliuko rymojo didžiulis kryžius... Kai grįžtant namo už pečių likdavo Kūdrų miškas, atrodydavo, kad ne baltomis langinėmis pasipuošę namo langai, o dvi didelės laukiančios akys į mus žiūrėdavo.
O už to namo sienų tekėjo gyvenimas, kiekvienas buvo užsiėmęs savais darbais ir rūpesčiais. Tėvelis buvo meniškos prigimties, turėjo nagingas rankas: jis buvo siuvėjas. Aš pati jau nebeprisimenu, bet artimieji yra pasakoję, kad aš tėvelio klausydavau ir vaikiško smalsumo vedama į jo siuvamosios mašinos stalčiukus nelandžiodavau. Rodos, ir dabar matau kambario kampe stovinčią medinę etažerę, kurioje buvo sudėti ir laikraščiai, ir knygos, didžiulį stalą virtuvėje, ant sienos kabantį veidrodį ir šventųjų paveiklus, duonkepę krosnį, užuodžiu čirvinių blynų kvapą...
Nuotraukų iš tų laikų tikrai nedaug, bet viena jų išties labai iškalbinga. Nuotrauka juodai balta, bet, kaižkaip net keista, joje tiek daug spalvų. Kitokių, akiai net nematomų... Prie šv. Velykų stalo, ant kurio – dubenėlis margučių, susėdę keturi žmonės. Tik vėliau paaiškės, kad tai buvo paskutinės šv. Velykos, paskutinis pavasaris kartu su tėveliu... Keturi: pusbrolis Elmaras, mano krikštatėvio sūnus, ir aš; tėvelis ir ant jo kelių sėdintis mano dvimetis brolis Robertas. Aš, šiek tiek susitaršiusiais į kasą supintais plaukais, į kuriuos įpintas baltas kaspinas, permetusi ranką per Elmaro petį ir priglaudusi jį prie savęs. Ir abu mes žiūrime tiesiai į fotoaparato objektyvą. Pozuojame. Dryžuotais marškinėliais aprengtam broliukui Robertui, sėdinčiam seneliui ant kelių, tai nė motais – jo dėmesį, matyt, patraukė kitkas, nes žiūri jis kažkur į šalį. O tėvelio žvilgsnis – ne atviras ar tiesmukiškas. Šiek tiek palinkęs ir rankomis apglėbęs savo anūką žvelgia jis žemyn į tą mažą vaiką su be galo didele meile spinduliuojančia šypsena. O už visų mūsų nugarų – langas su į šalį nubraukta užuolaida...
Šie ir daug kitų prisiminimų apie tėvelį vejasi iš praeities. Gal ypač tada, kai stabteliu prie jį menančio Antazavės kapinaitėse supilto žemės kauburėlio ar vaikštau po jo išvaikščiotą žemę. Gelia širdį, kai kaskart suvoki, jog laikas ten nugriovė buvusius riboženklius, nutrynė ir pačias ribas tarp žemės ruožų ir ruoželių, tarp to, kas buvo puoselėta ir už ką galbūt netgi kovota. Bet liko daug kas. Juk liko prisiminimai, kurie mus gaivina ir stiprina kaip tyras šaltinio vanduo, kai mes nusilpstame ir tampame taip labai pažeidžiami. Liko ir tose žemėse dar vis šienaujami laukai ir juose tebesiūruojantys beržai, kurių šlamėjimas, gerai įsiklausius, rodos, primena tėvelio labai mėgtą ir dainuotą dainą:
Kaipgi gražus gražus rūtelių darželis,
Pilnas jau pristėtas žalių žolynų.
Dailiai aptvėrė jį mano brolelis,
Užtat jam vainiką nupint ketinu...
Milda

Orai

 

 

P3314606Po ganėtinai ramaus ir šilto savaitgalio orai vėl atvės. Naktį į pirmadienį žadami 2 laipsniai šalčio, dieną – iki 6 laipsnių šilumos. Silpnai palis, kartkartėmis debesų properšose pasirodys saulė.
Antradienį bus dar vėsiau – naktį tie patys 2 laipsniai šalčio, dieną tesušils iki 4 laipsnių šilumos. Lietų keis sniegas, bet kritulių nebus daug.
Trečiadienį viskas panašiai, tik be kritulių. Naktį žadami 2 laipsniai šalčio, dieną – 5 laipsniai šilumos.
Visas tris dienas pūs žvarbus (4–7 metrų per sekundę) vėjas.
Trečiadienį prasidės tris dienas truksianti vidutinė giomagnetinė audra. Mėnulio pilnaties metas. Dienos ilgumas – 12 valandų ir 20 minučių.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777– Ar galima Klausui patikėti paslaptį?
– Žinoma, jam prieš trejus metus pakėlė atlyginimą, o jo žmona iki šiol to nežino.
*
Smarkiai žvairuojanti moteris apsilanko pas okulistą:
– Ar seniai jūs pradėjote žvairuoti? – klausia gydytojas.
– Nuo tada, kai mano dvynukai pradėjo vaikščioti.
*
Kalbasi du vyrukai:
– Kodėl moterys gyvena ilgiau?
– Tyčia.
*
Barasi sužadėtiniai:
– Man nusibodo gyventi su tavim, tu prakeiktas šykštuoli! Še, pasiimk savo žiedą!
– O kur dėžutė?

teatrai1

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-03-18

  2019-03-18 apie 13.16 val. gautas vyro (g. 1997 m.) pareiškimas, kad įsibrauta į jam priklausančią sodybą, esančią Utenos r., Vyžuonų sen., Grybelių k., ir pavogta du dviračiai, žoliapjovė, šienapjovė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.. 2019-03-18 apie 17.56 val. gautas moters pareiškimas, kad apie 07.00 val. iš namų, esančių Anykščių r., Kurklių mstl., Kavarsko g., išėjo dukra (g. 2005 m.) ir iki šiol negrįžo. Dukros mobilusis telefonas išjungtas, paskutinė telefono buvimo vieta nustatyta 15.41 val. Vilniuje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-03-19

  2019-03-19 apie 10.00 val. Molėtų r., Suginčių sen., Triberžių k., moteris (g. 1975 m.), atvykusi į jai priklausantį žemės sklypą, pastebėjo, kad nupjauti ir pavogti įvairūs medžiai. Pavogta apie 25 kubiniai metrai medienos. Padaryta 1500 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-19 apie 20.00 val. Utenoje, Taikos g., neblaivus (nustatytas 1,73 prom. girtumas) vyras (g. 1980 m.) smurtavo prieš kartu gyvenančią sugyventinės dukrą (g. 2004 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-19 apie 07.00 val. Anykščių r., Troškūnų sen., Mediniškių k., namuose, rastas vyro (g. 1952 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2019-03-20

  2019-03-20 apie 17.05 val. Molėtų r., kelyje Utena–Pakalniai–Alanta 14 km, sustabdyto automobilio „VW Jetta“ vairuotojui (g. 1958 m.), gyv. Molėtų r., Suginčių sen., Skudutiškio k., nustatytas 2,54 prom. girtumas. Vyras po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-21 apie 22.00 val. į moters (g. 1954 m.) namus, esančius Anykščių r., Kavarsko sen., Knitiškių k., įsiveržė du nepažįstami vyriškiai (apie 40 metų amžiaus), kurie prisistatę pareigūnais reikalavo jos atiduoti nelegalų alkoholį, padirbtus pinigus. suradę kambaryje keturis alkoholinių gėrimų butelius bei 80 eurų pasišalino. Padaryta 100 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-22 apie 02.40 val. bute, esančiame Utenoje, Aukštakalnio g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 1,22 prom. girtumas) vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš motiną (g. 1939 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-03-14

  Gautas moters (g. 1972 m.), gyv. Utenoje, Grybelių g., pareiškimas, kad 2019-03-14 apie 13.45 val. šalia daugiabučio Utenoje, Taikos g., vyras (g. 1975 m.), gyv. Utenoje, Taikos g., be jokios paaiškinamos priežasties užsipuolė mažametį sūnų (g. 2006 m.) ir sukėlė fizinį skausmą – sudavė kumščiu smūgius į krūtinę, smūgį į veidą bei spyrė į pilvą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1