utenis 11

Tuesday, April 24, 2018

Keliomis eilutėmis

Utenos rajono savivaldybės administracija paskelbė miesto laikrodžio Utenio aikštėje projektų konkursą. Konkurso uždavinys – sukurti Utenos miesto laikrodį. Konkurso darbai pateikiami iki 2018 m. gegužės 31 d. 10.00 val. Utenos rajono savivaldybės administracijai ir nuo 2018 m. birželio 1 d. bus eksponuojami Utenos rajono savivaldybės administracijos patalpose, ten pat vyks viešas projektų svarstymas. Apie viešo projektų svarstymo datą informuosime papildomai.
Balandžio 3 d.–balandžio 20 d. trukusi aplinkosauginė akcija ,,Lydeka“ baigėsi. Atsižvelgdami į būtinybę vandens telkiniuose užtikrinti kuo efektyvesnę besirengiančių neršti ar neršiančių lydekų apsaugą, Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdė reidus tikrindami Utenos, Molėtų, Zarasų, Ignalinos, Anykščių rajonų vandens telkinius. Vykdydami reidus, inspektoriai aiškinosi, kaip laikomasi draudimo žvejoti lydekas draudžiamu metu. Lydekų neršto laikotarpiu iš viso buvo suorganizuoti 34 reidai. Patikrinimų metu daugiausia pažeidimų nustatyta ir protokolų surašyta už draudžiamų žvejybos įrankių naudojimą ar žvejybą draudžiamu būdu bei neteisėtų žvejybos įrankių laikymą. Dėl mėgėjų žvejybos reikalavimų pažeidimų iš žvejų paimta 50 tinklinių, ne mėgėjų žvejybai skirtų įrankių, 2 plaukiojimo priemonės – valtys.
next
prev

 yra1

 

 prenumerata2018 antram ketvirciui

 

  Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Skelbimas Balzena

 

 

 

 

ŠAUKIAMAS

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Utenos Viltis”

Visuotinis narių susirinkimas, 2018 metų balandžio mėn. 26 d. 12 val.

Kuris vyks buveinėje Taikos 6, Utena.

SUSIRINKIMO DARBOTVARKĖ:

 1. Dėl 2017 m. veiklos ataskaitos.
 2. Dėl metinės finansinės veiklos patikrinimo ataskaitos.      
 3. Einamieji klausimai.

Bendrijos pirmininkė Aldona Vėbrienė

 

 

 

 

Tas, kas norės skaityti šį laišką, pamanys, kad jis bus skirtas tėčiui. Kažkieno tėčiui. Šįkart – ne; jis – apie mano senelį, tėčio tėtį, kurį kažkodėl mes vadindavome tėveliu.
Prisiminimų apie jį nors ir nedaug, bet jie gana ryškūs. Man tebuvo septyneri, kai jo netekau. Tai nutiko rugpjūtį, kai gamta alsavo branda ir pilnatve. Gerai prisimenu, kad skubėjome tuomet į Zarasus aplankyti jo, gulinčio ligoninėje. Deja, jau nebesuspėjome... Grįžo jis į savo statytus namelius su mumis visais atsisveikinti jau gulėdamas savo amžinajame būste. Prabudusi girdėjau, kaip namiškiai tarpusavy šnabždėjosi, ieškodami rožančiaus, kurio smulkūs karoliukai vėliau apsivijo aplink jo tiek daug darbų ir darbelių nudirbusias rankas. Ir atrodė, kad ne amžiams jis nurimo, o tik trumpam gilaus poilsio įveiktas stabtelėjo. Tik baltų flioksų, puošusių jo amžinajį būstą, metamas šešėlis ant nebylaus veido dar labiau išryškino rimtį ir negrįžtamą baigtį... Kelios atsisveikinimo akimirkos prie verandėlės augančių alyvų krūmų ir diemedžio, liūdna lydėtojų procesija kaimo keliuku nuo kalnelio žemyn. Ir tuštuma. Taip staiga atsivėrusi tuštuma...


Po keleto dienų, rugsėjį, pirmąsyk pravėriau mokyklos duris. Pravėriau jau žinodama, kas yra skausmas ir netektis. Jau nuo tada po truputėlį ėmė aiškėti tėvelio lyg juokais, lyg rimtai dar jam gyvam esant ištartų žodžių, veikiau – gal prašymo, kad aplankyčiau jo kapą, prasmė... Ne, nepamiršau šio prašymo, kaip ir daug ko, iš jau gana tolimos praeities. Iš praeities, drauge praleistos ant vaizdingo Zirnajų kaimo kalnelio įsikūrusioje sodyboje, kur svyravo baltkamieniai beržai, vaisius brandino dabščių rankų pasodintos obelys, kur prie į sodybą vedančio keliuko rymojo didžiulis kryžius... Kai grįžtant namo už pečių likdavo Kūdrų miškas, atrodydavo, kad ne baltomis langinėmis pasipuošę namo langai, o dvi didelės laukiančios akys į mus žiūrėdavo.
O už to namo sienų tekėjo gyvenimas, kiekvienas buvo užsiėmęs savais darbais ir rūpesčiais. Tėvelis buvo meniškos prigimties, turėjo nagingas rankas: jis buvo siuvėjas. Aš pati jau nebeprisimenu, bet artimieji yra pasakoję, kad aš tėvelio klausydavau ir vaikiško smalsumo vedama į jo siuvamosios mašinos stalčiukus nelandžiodavau. Rodos, ir dabar matau kambario kampe stovinčią medinę etažerę, kurioje buvo sudėti ir laikraščiai, ir knygos, didžiulį stalą virtuvėje, ant sienos kabantį veidrodį ir šventųjų paveiklus, duonkepę krosnį, užuodžiu čirvinių blynų kvapą...
Nuotraukų iš tų laikų tikrai nedaug, bet viena jų išties labai iškalbinga. Nuotrauka juodai balta, bet, kaižkaip net keista, joje tiek daug spalvų. Kitokių, akiai net nematomų... Prie šv. Velykų stalo, ant kurio – dubenėlis margučių, susėdę keturi žmonės. Tik vėliau paaiškės, kad tai buvo paskutinės šv. Velykos, paskutinis pavasaris kartu su tėveliu... Keturi: pusbrolis Elmaras, mano krikštatėvio sūnus, ir aš; tėvelis ir ant jo kelių sėdintis mano dvimetis brolis Robertas. Aš, šiek tiek susitaršiusiais į kasą supintais plaukais, į kuriuos įpintas baltas kaspinas, permetusi ranką per Elmaro petį ir priglaudusi jį prie savęs. Ir abu mes žiūrime tiesiai į fotoaparato objektyvą. Pozuojame. Dryžuotais marškinėliais aprengtam broliukui Robertui, sėdinčiam seneliui ant kelių, tai nė motais – jo dėmesį, matyt, patraukė kitkas, nes žiūri jis kažkur į šalį. O tėvelio žvilgsnis – ne atviras ar tiesmukiškas. Šiek tiek palinkęs ir rankomis apglėbęs savo anūką žvelgia jis žemyn į tą mažą vaiką su be galo didele meile spinduliuojančia šypsena. O už visų mūsų nugarų – langas su į šalį nubraukta užuolaida...
Šie ir daug kitų prisiminimų apie tėvelį vejasi iš praeities. Gal ypač tada, kai stabteliu prie jį menančio Antazavės kapinaitėse supilto žemės kauburėlio ar vaikštau po jo išvaikščiotą žemę. Gelia širdį, kai kaskart suvoki, jog laikas ten nugriovė buvusius riboženklius, nutrynė ir pačias ribas tarp žemės ruožų ir ruoželių, tarp to, kas buvo puoselėta ir už ką galbūt netgi kovota. Bet liko daug kas. Juk liko prisiminimai, kurie mus gaivina ir stiprina kaip tyras šaltinio vanduo, kai mes nusilpstame ir tampame taip labai pažeidžiami. Liko ir tose žemėse dar vis šienaujami laukai ir juose tebesiūruojantys beržai, kurių šlamėjimas, gerai įsiklausius, rodos, primena tėvelio labai mėgtą ir dainuotą dainą:
Kaipgi gražus gražus rūtelių darželis,
Pilnas jau pristėtas žalių žolynų.
Dailiai aptvėrė jį mano brolelis,
Užtat jam vainiką nupint ketinu...
Milda

Orai

 

zibutes11Sėdžiu po niekaip negalinčia pražydėti trešne ir galvoju, kad augalai tiek pat priklausomi nuo oro, kaip mes nuo savo tėvų. Su meile ir šiluma auginti greičiau pražysta ir subręsta, be meilės ir šilumos skursta.
Šios savaitės pabaiga bus gaivi. Dienomis bus nuo 11 iki 13 laipsnių šilumos, naktimis apie 3 laipsnius. Tik sekmadienį bus kiek šilčiau (naktį – 9, dieną – 14 laipsnių šilumos). Negausiai, tačiau palis kiekvieną dieną.
Ketvirtadienį ir penktadienį pūs vidutinio stiprumo vakarų vėjas, šeštadienį vėjas dar labiau nurims (iki 3 metrų per sekundę) ir pasisuks iš pietvakarių, sekmadienį  šiaurės vėjas vėl šiek tiek sustiprės.
Šviesioji paros dalis truks 14 valandų ir 48 minutes. Priešpilnis.
Kiekvieną vakarą apeinu augalus. Džiaugiuosi gausiai žydinčiom šilagėlėm, pirmaisiais abrikosų ir magnolijų žiedais. Žiema nebuvo itin žiauri. Sėkmingai peržiemojo ne tik mums įprasti augalai, bet ir visterijos, figmedžiai. Jeigu daugiau nebūtų dėl ko gyventi, būtų galima gyventi dėl pavasarinio žydėjimo. Gerumas tas gyvenimo, gerumas...

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

„O, kaip seniai tave mačiau! Ką dabar dirbi?“ – „Prekiauju baldais.“ – „Ir kaip sekasi?“ – „Puikiai! Namuose liko tik šiukšlių dėžė.“

Stovi du psichologai stotelėje. Vienas sako: „Labai ilgai autobusas neatvažiuoja.“ Kitas: „Nori apie tai pasikalbėti?“

Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

„Sakykit, kur jūs laikote savo santaupas?“ – „Mintyse...“

Tėvas klausia: „Petriuk, kaip tau sekėsi mokykloje?“
Petriukas: „Su dvejetukininko tėvu nekalbu!“

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

nuotr1nuotr2PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti „chitake“ grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

 

MU 2proc baneris 300x250

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-04-20

  2018-04-20 apie 12.26 val. Ignalinos r., Didžiasalio k., Salos g., prieš moterį (g. 1968 m.) smurtavo dukros vyras (g. 1984 m.). Vyras po apklausos išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-04-20 apie 14. 20 val. Molėtų r., Alantos s., Šunakojų k., vyras (g. 1962 m.) pastebėjo, kad pro langą įsibrauta į gyvenamąjį namą, iš kurio dingo benzininis pjūklas „Husqvarna“, trimeris „Stihl“, trys meškerės, žvejybos rinkiniai, kirvis „Fiskars“, du pinti krepšiai, alkoholiniai gėrimai, nešiojamasis kompiuteris „Toshiba“, pneumatinis šautuvas „Gamo“, medžioklinių peilių kolekcija ir trys mobiliojo ryšio telefonų įkrovikliai. Padaryta 1765 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-04-21

  2018-04-21 gautas vyro (g. 1989 m.), gyv. Utenos r., Leliūnų sen., Jasonių k., Avižienių g., pareiškimas, kad apie 20.00 val., Utenos r., Leliūnų sen., Pakalnių k., Taikos g., į jam priklausantį pastatą atėjo keturi nepažįstami asmenys, kurie smogė jam rankomis ir kojomis nenustatytą kiekį smūgių į įvairias kūno vietas, po to garaže minėti asmenys sumušė jo draugą (g. 1994 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji nusikalstamos veikos padarymu, tai yra vyrai, (g. 1986 m.), gyv. Utenos r. Pakalnių k., Taikos g. ir (g. 1994 m.), gyv. Utenos r. Pakalnių k., Piliakalnio g. sulaikyti.
 • 2018-04-22

  2018-04-22 apie 19.00 val. gyvenamajame name, adresu Utenos r., Leliūnų sen., Pakalnės g., vyras (g. 1974 m.) konflikto metu, sudavė tėvui (g. 1951 m.) kumščiu vieną smūgį į galvą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-04-22 gautas moters (g. 1929 m.) pranešimas, kad apie 11.00 val. jai į stacionarų telefoną paskambino nežinomas vyriškis, kuris pasakė, jog jos dukra griūdama užkliuvo ir sunkiai sužeidė kitą moterį, kurios operacijai reikalingi pinigai. Apie 13.20 val. pas pranešėją adresu Visaginas, Vilties g., atėjo nepažįstama jauna mergina, kuriai pranešėja atidavė 1595 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-04-18

  2018-04-18 iš Anykščių rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus gauti duomenys, jog piliečiai galimai smurtavo prieš vaiką (g. 2014 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-04-18 gautas vyro (g. 1980 m.), gyv. Zarasuose, P. Širvio g. (nustatytas 1,96 prom. girtumas), pareiškimas, kad apie 18.30 val. Zarasų r., Zarasų sen., Riešutinės k., bute, kaimynas koja spyrė jam į veidą, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1
 • 2