utenis 11

Tuesday, December 11, 2018

Keliomis eilutėmis

Utenos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo programos lėšomis Utenos jaunimo informacijos centras šių metų lapkričio mėnesio paskutiniosiomis dienomis Utenos rajono jaunimui inicijavo savanorystės savaitę, kurios metu 12 rajono institucijose ir įstaigose iš anksto užsiregistravusių jaunuolių galėjo atlikti savanorystės praktiką, įgyti patirties, susipažinti su įstaigų ir institucijų darbo veiklos ypatumais. Gruodžio 5 d. jaunieji uteniškiai buvo pakviesti į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką paminėti savanorystės dienos. Jaunimas turėjo galimybę išklausyti konsultanto Lino Stanaičio pranešimą apie Europos solidarumo korpusą ir susitikti su Lietuvoje gerai žinomu renginių organizatoriumi Jogailu Morkūnu, kuris kalbėjo apie savanorystės patirtį dirbant su jaunais žmonėmis.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 

 

Tas, kas norės skaityti šį laišką, pamanys, kad jis bus skirtas tėčiui. Kažkieno tėčiui. Šįkart – ne; jis – apie mano senelį, tėčio tėtį, kurį kažkodėl mes vadindavome tėveliu.
Prisiminimų apie jį nors ir nedaug, bet jie gana ryškūs. Man tebuvo septyneri, kai jo netekau. Tai nutiko rugpjūtį, kai gamta alsavo branda ir pilnatve. Gerai prisimenu, kad skubėjome tuomet į Zarasus aplankyti jo, gulinčio ligoninėje. Deja, jau nebesuspėjome... Grįžo jis į savo statytus namelius su mumis visais atsisveikinti jau gulėdamas savo amžinajame būste. Prabudusi girdėjau, kaip namiškiai tarpusavy šnabždėjosi, ieškodami rožančiaus, kurio smulkūs karoliukai vėliau apsivijo aplink jo tiek daug darbų ir darbelių nudirbusias rankas. Ir atrodė, kad ne amžiams jis nurimo, o tik trumpam gilaus poilsio įveiktas stabtelėjo. Tik baltų flioksų, puošusių jo amžinajį būstą, metamas šešėlis ant nebylaus veido dar labiau išryškino rimtį ir negrįžtamą baigtį... Kelios atsisveikinimo akimirkos prie verandėlės augančių alyvų krūmų ir diemedžio, liūdna lydėtojų procesija kaimo keliuku nuo kalnelio žemyn. Ir tuštuma. Taip staiga atsivėrusi tuštuma...


Po keleto dienų, rugsėjį, pirmąsyk pravėriau mokyklos duris. Pravėriau jau žinodama, kas yra skausmas ir netektis. Jau nuo tada po truputėlį ėmė aiškėti tėvelio lyg juokais, lyg rimtai dar jam gyvam esant ištartų žodžių, veikiau – gal prašymo, kad aplankyčiau jo kapą, prasmė... Ne, nepamiršau šio prašymo, kaip ir daug ko, iš jau gana tolimos praeities. Iš praeities, drauge praleistos ant vaizdingo Zirnajų kaimo kalnelio įsikūrusioje sodyboje, kur svyravo baltkamieniai beržai, vaisius brandino dabščių rankų pasodintos obelys, kur prie į sodybą vedančio keliuko rymojo didžiulis kryžius... Kai grįžtant namo už pečių likdavo Kūdrų miškas, atrodydavo, kad ne baltomis langinėmis pasipuošę namo langai, o dvi didelės laukiančios akys į mus žiūrėdavo.
O už to namo sienų tekėjo gyvenimas, kiekvienas buvo užsiėmęs savais darbais ir rūpesčiais. Tėvelis buvo meniškos prigimties, turėjo nagingas rankas: jis buvo siuvėjas. Aš pati jau nebeprisimenu, bet artimieji yra pasakoję, kad aš tėvelio klausydavau ir vaikiško smalsumo vedama į jo siuvamosios mašinos stalčiukus nelandžiodavau. Rodos, ir dabar matau kambario kampe stovinčią medinę etažerę, kurioje buvo sudėti ir laikraščiai, ir knygos, didžiulį stalą virtuvėje, ant sienos kabantį veidrodį ir šventųjų paveiklus, duonkepę krosnį, užuodžiu čirvinių blynų kvapą...
Nuotraukų iš tų laikų tikrai nedaug, bet viena jų išties labai iškalbinga. Nuotrauka juodai balta, bet, kaižkaip net keista, joje tiek daug spalvų. Kitokių, akiai net nematomų... Prie šv. Velykų stalo, ant kurio – dubenėlis margučių, susėdę keturi žmonės. Tik vėliau paaiškės, kad tai buvo paskutinės šv. Velykos, paskutinis pavasaris kartu su tėveliu... Keturi: pusbrolis Elmaras, mano krikštatėvio sūnus, ir aš; tėvelis ir ant jo kelių sėdintis mano dvimetis brolis Robertas. Aš, šiek tiek susitaršiusiais į kasą supintais plaukais, į kuriuos įpintas baltas kaspinas, permetusi ranką per Elmaro petį ir priglaudusi jį prie savęs. Ir abu mes žiūrime tiesiai į fotoaparato objektyvą. Pozuojame. Dryžuotais marškinėliais aprengtam broliukui Robertui, sėdinčiam seneliui ant kelių, tai nė motais – jo dėmesį, matyt, patraukė kitkas, nes žiūri jis kažkur į šalį. O tėvelio žvilgsnis – ne atviras ar tiesmukiškas. Šiek tiek palinkęs ir rankomis apglėbęs savo anūką žvelgia jis žemyn į tą mažą vaiką su be galo didele meile spinduliuojančia šypsena. O už visų mūsų nugarų – langas su į šalį nubraukta užuolaida...
Šie ir daug kitų prisiminimų apie tėvelį vejasi iš praeities. Gal ypač tada, kai stabteliu prie jį menančio Antazavės kapinaitėse supilto žemės kauburėlio ar vaikštau po jo išvaikščiotą žemę. Gelia širdį, kai kaskart suvoki, jog laikas ten nugriovė buvusius riboženklius, nutrynė ir pačias ribas tarp žemės ruožų ir ruoželių, tarp to, kas buvo puoselėta ir už ką galbūt netgi kovota. Bet liko daug kas. Juk liko prisiminimai, kurie mus gaivina ir stiprina kaip tyras šaltinio vanduo, kai mes nusilpstame ir tampame taip labai pažeidžiami. Liko ir tose žemėse dar vis šienaujami laukai ir juose tebesiūruojantys beržai, kurių šlamėjimas, gerai įsiklausius, rodos, primena tėvelio labai mėgtą ir dainuotą dainą:
Kaipgi gražus gražus rūtelių darželis,
Pilnas jau pristėtas žalių žolynų.
Dailiai aptvėrė jį mano brolelis,
Užtat jam vainiką nupint ketinu...
Milda

Orai


 

autumn by kojnyciukeEglutės įžiebimo šventė Utenoje, atrodo, gali prišaukti žiemą. Viskas keistis turėtų šiomis dienomis. Tiksliau, lietų turėtų keisti sniegas, o silpnai teigiamą temperatūrą – silpnai neigiama.
Ketvirtadienio naktį žadama 2 laipsniai šalčio, dieną temperatūra svyruos apie nulį. Silpnai pasnigs. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės krypčių vėjas.
Penktadienį silpnai šals visą parą. Vakare pasnigs. Vėjas išliks tos pačios krypties ir tokio pat stiprumo.
Šeštadienį bus dar šiek tiek šalčiau. Naktį temperatūra kris iki 4 , dieną- iki 2 laipsnių šalčio. Vėjas suksis iš rytų pusės. Dieną silpnai pasnigs.
Nieko malonaus nežadama ir sekmadienį. Bus laipsniu šalčiau. Pūs nestiprus, bet žvarbus rytų vėjas.
Su po truputį stiprėjančiu šaltuku keliausime pasitikti šv. Kalėdų. Guodžia tai, kad netrukus diena nustos trumpėti.

Decrease font size Default font size Increase font size

karolina22

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Britų mokslininkai nustatė, jog plaunant kojas nusiplauna ir rankos.
*
Mes pasistengsime, kad jūs mūsų sanatorijoje jaustumėtės kaip namuose.
– Ką jūs! Aš atvažiavau pailsėti.
*
Skambutis į duris:
– Atleiskite, aš renku aukas naujam baseinui.
– Prašau, štai jums kibiras vandens.
*
Pasodino į kalėjimą prancūzą, žydą ir lenką. Leido pasiimti po vieną daiktą. Lenkas paprašė parūkyti. Žydas – telefono. Prancūzas paprašė moters.

suopirkimas

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-12-07

  2018-12-07 apie 20.20 val. Utenos r., Kuktiškių mstl., Tauragnų g., sustabdyto automobilio „Opel frontera“ vairuotojui (neturinčiam teisės vairuoti) (g. 1982 m.), gyv. Utenos r., Kuktiškių mstl., Krašuonos g., nustatytas sunkus 2,88 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2018-12-07 10.40 val. Molėtų r., Luokesos sen., Kijėlių k., Miško g., gyvenamojo namo kambaryje, rastas vyro (g. 1960 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-12-08

  2018-12-08 apie 20.04 val. Utenoje, Joneliškio g., automobilio „Audi 80“ vairuotojas (g. 1996 m.), gyv. Molėtų r., Čiulėnų sen., Pavarnynių k., būdamas neblaivus (1,58 prom.) ir neturėdamas teisės vairuoti, neatsižvelgė į kelio ir važiavimo sąlygas, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į elektros stulpą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2018-12-09

  2018-12-09 apie 13.57 val. Utenoje, Užpalių g., rastas vyro (g. 1964 m.) kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. 2018-12-09 apie 18.35 val. Utenos r. sav., Leliūnų sen., Narkūnų k., Utenėlės g., rastas vyro (g. 1949 m.) kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-12-10

  Gautas vyro (g. 1963 m.), gyv. Visagine, Statybininkų g., pareiškimas, kad 2018-12-10 apie 12.00 val. atvykęs į jam priklausančią sodybą, esančią Ignalinos r. sav., Dūkšte, Sodų g., pastebėjo, jog iš namo pavogti įvairūs maisto produktai bei du kilogramai vario. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-12-10 apie 10.00 val. Anykščių r. sav., Troškūnų sen., Troškūnų mstl., Žemaitės g., namuose rastas vyro (g. 1950 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 1