utenis 11

Saturday, July 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Individualių namų savininkai, įsirengę energijos gamybos įrenginius, gaminančius energiją iš atsinaujinančių išteklių, nuo ketvirtadienio gali teikti paraiškas paramai gauti. Kvietimą paskelbusi Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) išmokoms yra numačiusi skirti 3,3 mln. eurų. Anot Energetikos ministerijos pranešimo, parama gali pasinaudoti individualių vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų (išskyrus nebaigtus statyti, sodo pastatus) savininkai, įsirengę iki 10 kilovatų (kW) galios saulės arba vėjo elektrines, kuriomis gaminama elektros energija bus naudojama savo poreikiams. Maksimali skiriama lėšų suma vienam projektui įgyvendinti negalės viršyti 14,5 tūkst. eurų. Konkrečią sumą galima pasiskaičiuoti projekto paraiškos formoje esančioje skaičiuoklėje arba pasitikrinti adresu www.apva.lt. Pavyzdžiui, įsirengus 5 kW saulės elektrinę galima gauti 1680 eurų kompensaciją, o 10 kW elektrinei - 3360 eurų.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Utenisyra

 


patikekite

 

 

ballai3Utenos „Juventus“ komanda paskutiniu metu išgyvena ne pačius geriausius laikus. Keli iš eilės sekę pralaimėjimai Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) komandą „nusviedė“ į aštuntą turnyrinės lentelės vietą. Kad ir kaip žiūrėsi, tai yra priešpriešpaskutinė vieta. Džiaugtis galima tik komandos žaidėjų kovingumu, rungtynėms atiduodamomis visomis jėgomis ir širdimi. Ir sėkme FIBA Europos taurės turnyre, kuriame, nugalėjusi Vengrijos Sekėšfehervaro „Alba“ krepšininkus, komanda žaidžia ketvirtfinalyje. Kovo 28 d. „Juventus“ antrą kartą susitiko su Avelino (Italija) „Sidigas“ komanda, su kuria dvikova namuose baigėsi lygiosiomis 77:77.
Kaip tik šiose rungtynėse uteniškius ištiko dar viena bėda: pargriuvęs Kenny Gainesas susižeidė koją ir... sezonas jam Utenoje baigėsi: Kenny Gainesui trūko Achilo sausgyslė. Dar praeitų metų lapkritį sunki trauma iš rikiuotės išvedė Lauryną Samėną, kuriam trūko kryžminis kelio raištis ir plyšo abu meniskai. Paskutiniuose susitikimuose savo draugams dėl traumos padėti negalėjo ir vienas iš lyderių Anthony Irelandas.
Taigi, kaip mėgstama sakyti, „Juventus“ stipriai nukraujavo ir atsidūrė ten, kur atsidūrė. Bet komandos treneriai Žydrūnas Urbonas, Robertas Stankevičius bei kiti vadovai nuleisti rankų neketina. Dar iki naujų žaidėjų registracijos LKL’e termino pabaigos buvo suspėta padaryti vieną svarbų darbą: užregistruoti tris snaiperius. Tikimasi, kad nauji žaidėjai padės sustiprinti komandą, užsitikrinti vietą LKL’o stipriausiųjų penketuke ir sėkmingai kautis FIBA Europos taurės ketvirtfinalyje.
„Juventus“ klubas jau informavo, kad dvejų metų sutartis pasirašyta su 29 m. Švedijos ir Bosnijos pilietybes turinčiu snaiperiu Dino Pita. Apie kitus du snaiperius neskubėta pranešti, kol, kaip teigė VšĮ „Utenos Juventus“ direktorius Eimantas Skersis, nebuvo iki galo susitarta dėl sutarčių sąlygų ir nesuderėta dėl žaidimo „Juventus“ komandoje termino.


„Galiu dabar tvirtai pasakyti, kad „Juventus“ komandoje netrukus pamatysime žaidžiančius amerikiečius brolius LiAngelo ir LaMello Ballus, – sakė Eimantas Skersis. – Taip jau atsitiko, kad į mus per savo patikėtinius kreipėsi brolių tėvas LaVaras Ballas. Buvom informuoti, jog ponas Ballas siekia, kad jo sūnūs turėtų galimybę plačiau susipažinti su europietišku, kartu ir su lietuvišku, krepšiniu, todėl jis stengiasi sudaryti sąlygas LiAngelo ir LaMello žaisti įvairiuose krepšinio klubuose. Manau, kad broliai Ballai žais ir kituose Lietuvos krepšinio klubuose, bet pirmiausia LaVaras Ballas nori matyti savo sūnus rungtyniaujančius „Juventus“ komandoje. Kodėl „Juventus“? Kaip teko sužinoti, ponui Ballui „Juventus“ komanda pasirodė vieninga kaip kumštis. Be to, jam imponuoja mūsų žaidėjų kovingumas, aistra krepšiniui ir, žinoma, niekada nevėluojantys atlyginimai.“
„Juventus“ vyr. treneris Žydrūnas Urbonas anksčiau yra išsakęs savo nuomonę, kad komanda populiarumo nesivaiko ir amerikiečių brolių žaisti į „Juventus“ nekvies. Bet vyr. trenerį, kaip teigė klubo direktorius, pavyko perkalbėti, nes tokios progos, kai patys amerikiečiai prašosi į komandą, praleisti negalima. Be to, LaVaro Ballo finansinė parama klubui labai pravers.
„Nelegva buvo susitarti su Prienų-Birštono „Vytauto“ klubu, ypač su terneriu Virginijumi Šeškumi, – sakė E. Skersis. – Bet su „Vytautu“ amerikiečių pasirašytoje sutartyje buvo numatyta galimybė sutartį nutraukti. LaVarui Ballui teko sumokėti tam tikrą pinigų sumą. Dėkoju Utenos rajono savivaldybės merui Alvydui Katinui, labai padėjusiam derantis su Prienų rajono savivaldybės meru Alvydu Vaicekausku, su tėvu bei broliais Ballais.“

Amerikiečius brolius žaidžiančius Utenoje pamatysime jau balandžio 7 d., kai „Juventus“ susigrums su Panevėžio „Lietkabeliu“. Apsidairyti į Uteną broliai atvyko kovo 22 d., susitiko su klubo vadovais ir žaidėjais. Kartu su charizmatiškuoju tėvu į Uteną jie persikraustys prieš pat Velykas, kovo 31 d. LiAngelo Ballas pasirinko sau neįprastus 33 numeriu pažymėtus marškinėlius, kadangi Utenos „Juventus“ komandoje 3 numeriu pažymėti marškinėliai turi šeimininką – 3-iuoju numeriu rungtyniauja Anthony Irelandas. Na, o LaMello Ballas, patartas tėvo, vilkės 1 numeriu pažymėtus marškinėlius.
Rungtynių balandžio 7 d. metu visų žiūrovų laukia staigmenos, kurias ruošia ekscentriškasis LaVaras Ballas. Pono LaVaro Ballo sprendimu pirmajam žiūrovų šimtukui bilietai į rungtynes bus dovanojami. Norintys gauti šią dovaną turi kreiptis į Utenos rajono savivaldybės administraciją (Utenio a. 4, Utena) 103 kab. Detalesnė informacija teikiama tel.: 8 389 43509, 8 389 48341.
Tad kviečiame uteniškius ir aplinkinių rajonų krepšinio mylėtojus balandžio 7 d. atvykti į Utenos daugiafunkcį sporto centrą stebėti „Juventus“ ir „Lietkabelio“ susitikimo, kuris žada būti ne tik kovingas, bet ir intriguojantis. Kas nugalės – broliai Ballai ar broliai Lavrinovičiai?
Utenos rajono savivaldybės
administracija

Orai

 

MelynesOrų fronte nieko naujo. Šilta, šlapia, apsiniaukę. Koks savaitgalis, tokia ir savaitės pradžia. Ko jau ko, o šilumos užteks. Naktimis bus apie 19, dienomis apie 26 laipsnius. Pirmadienį ir trečiadienį gal ir nevarvės iš dangaus, antradienį naktį, ryte ir dieną lis, griaudės perkūnija ir tik vakare nusigiedrys. Pirmadienį vėjas pūs iš šiaurės vakarų maždaug 4 metrų per sekundę greičiu. Antradienį vėjas pasisuks iš šiaurės rytų ir truputėlį aprims. Trečiadienį niekas nesikeis.
Dienos ilgumas 16 valandų ir 40 minučių. Mėnulio priešpilnis.
Vanduo kaip ant stalo likusi arbata. Baltijos jūroje 17–20, Tauragno ežere net 24 laipsniai! Aukštaitijos miškai tušti – nei voveraičių, nei raudonikių, nei baravykų. Užtat  yra mėlynių ir aviečių. Tiesa, jos smulkios, bet prisirinkti galima. Geras laikas plaukti baidarėmis. Na, kad ir Bukos upe.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Niekas taip nepuošia moters, kaip laikinas vyro nebuvimas namuose.
Aš mirštu, bet apie tai vėliau...
Tiksliai numesta nuorūka gali tapti gaisro priežastimi!
Jeigu parašiutas neišsiskleidė, antrą kartą nešok!
Geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti, nes šimtą kartų išgirdus galima ir iš proto išsikraustyti.
Aš tai padarysiu, net jei tektų peržengti per savo paties lavoną.
Jeigu tik būtų galima išvažiuoti į povestuvinę kelionę vienam...

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-07-16

  2018-07-16, apie 16.30 val., Anykščių r., Andrioniškio sen., Andrioniškio mstl., Anykščių g., kieme, neblaivus (1.48 prom. girtumo) vyras (gim. 1991 m.), smurtavo prieš savo brolį (gim. 1997 m.).Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-07-16, apie 19.25 val., Ignalinos r., Didžiasalio sen., Didžiasalio k., Birvėtos g., prieš nepilnametį vaikiną (gim. 2002 m.) smurtavo jo motinos neblaivus (2,21 prom. girtumo) sugyventinis (gim. 1992 m.). Sugyventinis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-07-17

  2018-07-17 gautas moters (gim. 1937 m.), gyv. Ignalinos r., Dūkšto sen., Dvarykščiaus k., pareiškimas, kad anūkas (gim. 1988 m.) sistemingai grasina ją nužudyti ir padegti namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-07-17 gautas vyro (gim. 1950 m.), gyv. Molėtų r., Inturkės sen., Pagaluonės k., Molėtų g., pareiškimas, kad 2018-07-16, apie 7.00 val., iš namo kambaryje esančios komodos buvo pavogta piniginė su 2900 eurų. Padaryta 2910 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-07-17

  2018-07-17 gautas moters (gim. 1956 m.), gyv. Utenoje, Stoties g., pareiškimas, kad, norėdama susitvarkyti žemės nuosavybės dokumentus, nuėjusi į VĮ Registrų centro Utenos filialą, sužinojo, jog 2017-04-20, jai nedalyvaujant, t. y. jai gyvenant užsienyje, buvo sudaryta jai priklausančio žemės sklypo, esančio Utenos r., Daugailių sen., Kubilių k., panaudos sutartis, suklastojant jos parašą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-07-17, apie 07.00 val., Utenoje, Aušros g., namuose, rastas vyro (gim. 1962 m.) kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-07-19

  2018-07-19, apie 19.23 val., Anykščių r., Troškūnų sen., Kirmėlių k., sustabdyto patikrinti traktoriaus „T40“ vairuotojui (gim. 1982 m.), gyv. Anykščių r., Troškūnų sen., Kirmėlių k., nustatytas 2,61 promilių girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-07-19, apie 7.30 val., Anykščių r., Traupio sen., Klaibūnų k., Klaibūnų g., kieme esančiame ūkiniame pastate vyras plaktuku kelis kartus trenkė šuniui, gyvūnas nugaišo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1