utenis 11

Tuesday, January 22, 2019

Keliomis eilutėmis

2019 m. sausio 26 d. beveik 40-yje Lietuvos ir užsienio miestų, tarp jų ir Utenoje, vyks išskirtinis žinių apie Lietuvą pasitikrinimo konkursas – Nacionalinė viktorina. Šis renginys bus tarsi didelis individualus protmūšis, kurio metu dalyviai atsakinės į 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas, tokias kaip kultūra, istorija, sportas, visuomenė ir pan. Visi viktorinos klausimai bus susiję su Lietuva bei lietuviais. Klausimai bus vienodi ir viktorina prasidės tuo pačiu metu visoje Lietuvoje. atsakymus į juos reikės pateikti raštu, užrašant juos ant viktorinos vedėjo išdalytų klausimynų. Utenoje viktorina vyks Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, jos pradžia – 13 val. Viktoriną sudarys du kėliniai, vieno trukmė – 60 minučių, dalyviai turės atsakyti į 120 klausimų. Tarp kėlinių bus trumpa pertrauka, per kurią žaidėjai galės atsipūsti. Bendra renginio trukmė, įskaitant ir atsakymų taisymą, – apie tris su puse valandos.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

POTVARKIS
DĖL APDOVANOJIMO UTENOS RAJONO SAVIVALDYBĖS ATMINIMO ŽENKLAIS IR PADĖKA
2018 m. gegužės 3 d. Nr.MP-29
Utena

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnio 4 dalimi:
1. Apdovanoju Utenos rajono savivaldybės atminimo ženklais ir Utenos rajono savivaldybės mero padėka šiuos asmenis:
1.1. Romualdą Valančiūną, žurnalistą, ilgametį Lietuvos radijo korespondentą, knygų sudarytoją ir redaktorių, – už ilgametį darbą Lietuvos radijuje, visai Lietuvai plačiai atskleistus Utenos krašto gyvenimo lobius, aktyvią visuomeninę veiklą ir ryšių su kraštiečiais stiprinimą.
1.2. Antaną Kibicką, UAB „Utenos Indra“ įkūrėją, žurnalistą, – už įmonės UAB „Utenos Indra“ įkūrimą, jos puoselėjimą, socialiai atsakingo verslo tradicijų išlaikymą, pilietiškumo ir bendruomeniškumo skatinimą.
1.3. Vytautą Kazelą, žurnalistą, poetą, UAB „Kamonada“ direktorių, – už svarų indėlį, puoselėjant Utenos krašto literatūrinį gyvenimą, jaunų kūrėjų ugdymą, profesionalumą ir aktyvią pilietišką visuomeninę veiklą.
1.4. Vytautą Ridiką, žurnalistą, laikraščio „Utenos diena“ vyriausiąjį redaktorių, – už bendrovės „Utenos diena“ įkūrimą, kūrybingą vadovavimą laikraščiams, interneto portalui ir kitiems struktūriniams bendrovės padaliniams bei visai Utenos krašto bendruomenei skirto kultūros žurnalo „Indraja“ ilgamečių tradicijų tęstinumą ir puoselėjimą.
1.5. Liną Bražionį, VšĮ „Utenos radijas“ direktorių, – už operatyvų informacijos Utenos kraštui ir jo žmonėms teikimą radijo bangomis, visuomeniškumą, renginių vedimą, radijo idėjų sklaidą ir puoselėjimą.
1.6. Rimantę Gaidienę, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Juknėnų skyriaus bibliotekininkę, – už literatūrinio paveldo sklaidą, įsimintinas edukacines pamokas brolių Miškinių etnografinėje-literatūrinėje sodyboje bei bendruomeniškumo puoselėjimą.
1.7. Paulių Juodzevičių, žurnalistą, buvusį Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos gimnazistą, – už gimnazijos laikraščio „Paupėja“ steigimo inicijavimą, ilgametį organizacinį ir kūrybinį darbą „Paupėjos“ redakcijoje bei nuolatinį bendradarbiavimą su gimnazija.
1.8. Lolitą Kaminskienę, Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovę ryšiams su visuomene (vyr. specialistę), – už svarų indėlį garsinant Utenos rajono savivaldybės veiklą Utenos regione ir šalyje, glaudų bendradarbiavimą su vietos žiniasklaida bei atsakingą požiūrį į savo pareigas.
1.9. Kęstutį Ligeiką, televizijos laidos „Gimtoji žemė“ prodiuserį, – už glaudų ilgametį bendradarbiavimą su Utenos rajono savivaldybe, svarų indėlį populiarinant Utenos rajono savivaldybės veiklą šalyje bei Utenos krašto garsinimą.
1.10. Neringą Matkevičienę, Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos Pačkėnų skyriaus bibliotekininkę, – už gyventojų informacinio raštingumo, bendruomeniškumo ugdymą, meilės knygai ir gimtajam žodžiui puoselėjimą.
1.11. Elvyrą Sabalytę, žurnalistę, laikraščio „Utenos diena“ korespondentę, – už ilgametį darbą Utenos regiono ir respublikinėje žiniasklaidoje, kūrybingą Utenos rajono savivaldybės aktualijų viešinimą respublikinėje spaudoje, profesionalumą ir iniciatyvumą.
1.12. Dalią Savickaitę, laikraščio „Utenos apskrities žinios“ korespondentę, – už Rytų Aukštaitijos kultūros paveldo ir tradicijų populiarinimą laikraščio kultūros priede „Protakos“, vaižgantiškų deimančiukų atskleidimą naujausiose knygose bei aktyvią visuomeninę veiklą.
1.13. Genovaitę Šnurovą, ilgametę laikraščio „Utenis“ žurnalistę, Kuktiškių krašto garbės pilietę, Utenos rajono meno ir kultūros premijos laureatę, – už svarų indėlį turtinant kultūrinį Utenos krašto gyvenimą, profesionalumą, kūrybiškumą, drąsų požiūrį, aštrų ir smagų žodį.
1.14. Juozą Kazlauską, ilgametį laikraščio „Utenis“ korespondentą, – už metus, atiduotus žurnalistikai, visai Utenos krašto bendruomenei teiktą operatyvią informaciją apie krašto žemės ūkį, kūrybiškumą ir profesionalumą.
2. Nurodau, kad šis potvarkis gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Savivaldybės meras Alvydas Katinas

Orai


 

upelis1Ramiai, įprastai ir šaltai. Taip galima nusakyti šios savaitės antrosios pusės orus.
Ketvirtadienio orai identiški- naktimis 16, o dienomis 10 laipsnių šalčio. Saulė pro debesis. Beveik nesnigs. Visai savaitei numatomas pietryčių vėjas – 2–4 metrai per sekundę.
Naktis į šeštadienį bus 4 laipsniais šiltesnė, dieną išliks tie patys 10 laipsnių šalčio. Numatomas gausus sniegas.
Sekmadienį snigs jau mažiau. Naktį bus 11, dieną 6 laipsniai šalčio.
Ketvirtadienį galima vidutinio stiprumo geomagnetinė audra.
Iki savaitės pabaigos danguje švies mėnulio pilnatis, o tai reiškia, kad siurprizų dar galima tikėtis.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Stomatologo kabinete: „Taiiip, viskas. Dabar prašyčiau porą valandų nevalgyti.“ „Ką jūs, gydytojau… Va, atsiskaitom ir aš kokį pusmetį badausiu…“
*
Pardavėjas klientui: „Šį paltą jūs galėsite nešioti bet kokiu metų laiku.“ – „Ir esant šiltam orui?“ – klausia pirkėjas.  – „Savaime suprantama. Per vasaros karščius nešiokite jį persimetęs per ranką.“
*
Tėvas pamokslauja sūnui: „Sūnau, ar žinai, kad, būdamas tavo metų, Vinstonas Čerčilis kiekvieną rytą keldavosi penktą valandą ir darydavo mankštą?“ – „Tėti, ar žinojai, kad sulaukęs tavo metų Vinstonas Čerčilis jau buvo Britanijos ministras pirmininkas?“ – atkirto sūnus.

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 Tarptautinis projektas-miuziklas „Baltican Carmen Show”Carmen

 Tik vasario 1d. 18.00 val. Utenos Kultūros centre vyks Tarptautinio projekto- miuziklo „Baltijos Karmen“ premjera. Šis įspūdingas šou – tai dainos, šokio ir muzikos fiesta, naujoviškai interpretuojanti nemirtingą George Bizet šedevrą, kuriame skamba gražiausi pasaulio populiariosios klasikos stilizuoti kūriniai. Šį miuziklą sukūrė žinomas prodiuseris, legendinės grupės „Hiperbolė“ įkūrėjas Viktoras Prapras, kurį visada viliojo šiuolaikinių fatališkų moterų tipažas, kurios žino, ko nori ir bet kokia kaina siekia užsibrėžto tikslo. „Baltijos Karmen“ pasirodymai jau vyko Latvijoje ir Estijoje, kur sulaukė audringų ovacijų perpildytose koncertų salėse. Miuziklas skirtas įvairaus amžiaus žiūrovui – nuo jauno žmogaus iki pagyvenusio jaunimo. Projekte dalyvauja atlikėjai iš įvairių šalių. Čigonės Karmen vaidmenį atlieka Lietuvoje žinoma kaip miuziklo „Čigonų princesė“ pagrindinio vaidmens atlikėja – žavingoji ispanų kilmės dainininkė ir temperamentingoji šokėja Anna Dribas; taip pat Tarptautinių „Bethoveno“ vardo ir „Romansiada“ konkursų, vykusių Čekijoje ir Italijoje, laureatai, solistai Laimonas Bendaravičius, Edgaras Davidovičius. Publiką savo pasirodymais sužavės Tarptautinių ir TV konkursų laureatai, aukščiausio lygio šokėjai Deividas Meškauskas, Katerina Voropaj, Justas Girdvainis ir Ieva Konopliovaitė. Žiūrovus maloniai nustebins muzikantai virtuozai – smuikininkė Gabriela Aniola ir gitaristas Artur Sabilo. Įspūdingo pasirodymo metu sceną papuoš spalvinga scenografija, šviesos efektai bei keturiasdešimt komplektų sceninių rūbų.

Nepraleiskite progos aplankyti šį nuostabų reginį.

Renginio organizatoriai garantuoja gerą nuotaiką!

Informacija suteikiama ir bilietai platinimi Utenos Kultūros centro kasoje.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-01-16

  2019-01-16 apie 17.50 val. namuose, Anykščių r., Kavarsko sen., Janonių k., konflikto metu vyras (g. 1967 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1973 m.). Po konflikto iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-01-17 apie 11.30 val. neblaivus (1.05 prom.) vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-01-18

  2019-01-17 apie 12.40 val. namuose, Zarasų r., Antazavės sen., Antazavės k., Paupio g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 0,54 prom. girtumas) vyras (g. 1973 m.) smurtavo prieš brolį (g. 1975 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-01-18

  2019-01-18 apie 15.30 val. Anykščių r., Svėdasų sen., Aulelių k., Užpalių g., namuose, neblaivus (2,10 prom. ) vyras (g. 1974 m.) smurtavo prieš neblaivų (1,67 prom.) motinos sugyventinį (g. 1978 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-01-18

  2019-01-18 gautas moters (g. 1951 m.) pareiškimas, kad Utenoje, Taikos g., buvo įsibrauta per langą į butą. Nuostoliai ir padaryta žala tikslinami. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1