utenis 11

Sunday, October 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ paminės spalio 19-20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija, kuri apims 100 Lietuvos miestų ir miestelių. Pasak „Maisto banko“ vadovės Deimantės Žebrauskaitės, dažnai girdime sakant, kad skurdo ir gerovės netolygumas mūsų šalyje bado akis. „Maisto banko“ akcija remiasi vietos bendruomenėse veikiančiomis socialinėmis organizacijomis, padedančiomis surinkti maistą ir jį išdalyti savo globojamiems žmonėms. Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau paaukoto ilgo galiojimo maisto produktų. „Skurdas labiausiai kamuoja bedarbius, mažas pensijas gaunančius senolius, vienas vaikus auginančias mamas, neįgaliuosius. Svarbu, kad Lietuvos šimtamečio jubiliejaus proga kiekvienas patirtume ne tik šventės emociją, bet ir bendrystę ir didesnį saugumą, laimingesnės ateities viltį“, – sako „Maisto banko“ vadovė.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

 

patikekite

 paskubekite1

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko penktasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jo metu apsvarstyta per 30 klausimų, priimti sprendimai.

Šiame Tarybos posėdyje nedalyvavo nariai Vilius Jasiūnas ir Vidmantas Valinčius, nes abu atostogauja.
Prieš prasidedant posėdžiui su jubiliejiniu gimtadieniu pasveikinta Tarybos sekretorė Indra.
Taryba nustatė neapmokestinamojo žemės sklypo dydį 2018 metų žemės mokesčiui apskaičiuoti žemės savininkams, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje, t. y. kalendorinių metų sausio mėnesio 1 d., nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis ar kuriems sukako senatvės pensijos amžius, ar kurie yra nepilnamečiai vaikai: Utenos mieste – iki 0,07 ha, kaimo vietovėje – iki 1,5 ha.
Taryba nustatė nekilnojamojo turto 2019 metų mokestinio laikotarpio mokesčio tarifus Utenos rajono savivaldybės teritorijoje.
Pritarta Utenos rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano įgyvendinimo 2017 metų ataskaitai, projektui „Ateities verslas“, kurio pareiškėjas ir pagrindinis partneris – VšĮ Utenos verslo informacijos centras, ir kt.
Nuspręsta teikti UAB „Aveva“ 2018 metų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 10 000 Eur.
Nuspręsta išnuomoti butą, esantį Parko g. 6-2, Jasonių kaime, Leliūnų seniūnijoje, kaip savivaldybės būstą, rinkos kainomis Anatolijui Leonovui ir taikyti 1,2 rinkos pataisos koeficientą pirmus metus nuo savivaldybės būsto nuomos sutarties sudarymo. Tokį patį rinkos pataisos koeficientą taikyti ir išnuomoto buto, esančio Smėlio 15–206, Utenos mieste, Virginijai Krupeckienei. Pratęstas 1,2 rinkos pataisos koeficiento taikymas buto, esančio Taikos g. 14–10, Utenos mieste, nuomos mokesčiui apskaičiuoti.
Nuspręsta atleisti Liną Mikalauskienę nuo socialinio būsto, esančio S. Dariaus ir S. Girėno g. 30, Utenoje, nuomos mokesčio nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d.
Nuspręsta atleisti Jovitą Zenkovienę nuo socialinio būsto, esančio Aušros g. 24–17, Utenoje, nuomos mokesčio iki šių metų pabaigos. Tokiam pačiam laikotarpiui atleisti nuo socialinio būsto, esančio Vaižganto g. 8–29, nuomos mokesčio Dainių Vabolį.


Taryba nusprendė organizuoti viešą konkursą VšĮ Utenos ligoninė direktoriaus pareigoms eiti, nes 2018 m. rugsėjo 16 d. direktoriaus pareigos taps laisvos, kadangi sueina LR sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme numatytas 5 metų terminas, iki kada dabartinis ligoninės vadovas gali eiti pareigas.
Pagaliau VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras turės direktorių. 2018 m. gegužės 4 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje įvyko atrankos į VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas eiti posėdis, kurio metu konkurso laimėtoju buvo pripažintas Edvinas Ašoklis. Taryba paskyrė Edviną Ašoklį nuo 2018 m. birželio 20 d. Utenos PSPC direktoriumi, sudarė terminuotą darbo sutartį (penkeriems) metams.
Tarybos narys Marijus Kaukėnas domėjosi, kaip naujasis direktorius reaguos į darbuotojų piktnaudžiavimo atvejus. Jam buvo atsakyta, kad numatoma per artimiausius du mėnesius susitikti su darbuotojais, išsiaiškinti visas su darbu susijusias problemas, o tada priimti atitinkamus sprendimus.
Tarybos narys Rimantas Dijokas domėjosi, kokiai partijai priklauso E. Ašoklis ir kaip jis, būdamas ne uteniškis, kasdien atvažiuos į darbą iš Vilniaus. Atsakymas buvo labai aiškus: „Politikoje nedalyvauju, o nuo dabar jau esu uteniškis – ieškau išsinuomoti butą Utenoje ir tik savaitgaliais vyksiu pas šeimą, be to, noriu, kad įstaigoje būtų atliktas veiklos auditas.“
Taryba pritarė Draugiškų santykių įforminimo sutarčiai tarp Dzinano (Jinan) miesto (Kinijos Liaudies Respublika) ir Utenos rajono savivaldybės. LR ambasadorė Kinijoje tauragniškė Ina Marčiulionytė teikė Utenos rajono savivaldybei informaciją apie galimybę sudaryti sutartį tarp Dzinano ir Utenos. Pasirašius šią sutartį, prasidės glaudesnis abiejų miestų bendradarbiavimas ekonomikos, turizmo, prekybos, technologijų, švietimo ir kitose srityse.
Pritarta ir Utenos rajono savivaldybės bei Gorio miesto savivaldybės (Gruzija (Sakartvelas) Bendradarbiavimo ir draugystės santykių sutarčiai.
Kadangi mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“ liepos mėnesį planuojamas virtuvės remontas, Taryba nusprendė laikinai (liepos mėnesį) uždaryti šį darželį, o vaikus priimti į kitų Utenos vaikų lopšelių-darželių grupes.
Taryba nusprendė patvirtinti Utenos kultūros centro nuostatus, o juos pasirašyti įgaliojo Utenos kultūros centro vadybininkę, kultūrinių renginių organizatorę, laikinai vykdančią Utenos kultūros centro direktoriaus funkcijas Astą Stasiulionienę.
Svarstant šį klausimą, Tarybos nariai M. Kaukėnas, Raimundas Kelevišius, Robertas Miliauskas domėjosi, kodėl laikinąja Kultūros centro direktore paskirta A. Stasiulionienė, o nepatikėta šias pareigas laikinai eiti pavaduotojai Reginai Katinaitei-Lumpickienei. Mero patarėjas Henrikas Zabiela paaiškino, kad taip padaryta sąmoningai. Kadangi Regina Katinaitė-Lumpickienė yra mero Alvydo Katino sesuo, norint išvengti galimų privačių ir viešųjų interesų konflikto priimtas būtent toks sprendimas.
R. Kelevišius klausė laikinąją direktorę, ar ji jau galvoja apie kūrybinių darbuotojų skatinimą, nes buvusi direktorė Asta Motuzienė padidinti algas kai kuriems darbuotojams atsisakė. Atsakyta buvo paprastai ir aiškiai: „Tokius sprendimus priima ne laikinoji direktorė.“
Savivaldybės taryba nusprendė nustatyti pastatų savininkams (fiziniams asmenims), kurių vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija dviejų valstybės remiamų pajamų dydžių, prisijungus nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 14 d. prie geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros, kurią eksploatuoja vandens tiekėjas, skiriamas kompensacijas:
– piniginė kompensacija po 150 Eur pastatų savininkams (fiziniams asmenims) už patirtas išlaidas prisijungiant prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
– piniginė kompensacija po 300 Eur pastatų savininkams už patirtas išlaidas, prisijungiant prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
– nustatyti 150 Eur dydžio kompensaciją už įsigytą ir sumontuotą nuotekų siurblį;
– nustatyti 150 Eur dydžio kompensaciją, kai vandentiekio įvado ir/ar nuotekų ilgis yra 50 m ar daugiau.
Mieste daugėja verslo subjektų, teikiančių paslaugas iš laikinų statinių-kioskų, todėl būtina užtikrinti architektūrinį vizualinį ryšį tarp esamų ir numatomų statyti naujų statinių, todėl Taryba nusprendė pakeisti Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešose vietose taisykles, kuriomis vadovaujantis būtų galima suteikti galimybę teikti minėtas paslaugas, užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę bei vykdyti taisyklių kontrolę.
Svarstant šį klausimą, Tarybos narys R. Miliauskas sakė, kad stambūs verslininkai kioskų nestato, tik smulkieji, kuriems kryžiaus kelius reikia nueiti, derinant projektus ir t. t. Reikia paruošti projektų paketą, iš kurio žmonės galėtų pasirinkti.
Taryba išklausė informaciją dėl Investicinių žemės sklypų aprašų.

Orai


 

10694389 549360228499778 3351715593013804264 oBaigėsi šiltos ir saulėtos dienos. Teks pratintis prie apsunkusio dangaus, dažnai užklumpančio lietaus, o vairuotojams – prie tiršto rūko ir miglos, kada sunku suprasti, koks tuo metu paros laikas: rytas, vakaras ar diena. Prognozės – nedėkingas darbas. Net ir meteorologai dažnai klysta.
Savaitgalis bus prastas. Naktimis tesušils nuo 2 iki 5 laipsnių, dieną apie 10 laipsnių. Saulė išeina atostogų, dangų aptraukia pilki lietaus pritvinkę debesys. Niekuo nesiskirs ir ateinanti savaitės pusė, tik šilumos bus dar mažiau – naktį apie 4, dieną apie 7 laipsnius. Pirmadienio ryte yra tikimybė išvysti saulę. O toliau – apsunkę debesys ir lietus. Tačiau... Nėra blogo oro, yra tik blogas apavas, apranga ir nuotaika. Šypsokitės! Kai jūs šypsotės, nušvinta visas pasaulis!

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-10-15

  2018-10-15 apie 21.20 val. Utenoje, Vaižganto g., namuose, vyrą (g. 1991 m.) sumušė trys iš matymo pažįstami asmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-15 gautas moters (g. 1986 m.) pareiškimas, kad apie 17.30 val. Utenoje, Taikos g., kieme, mažametį jos sūnų (g. 2007 m.) sumušė nepažįstamas asmuo. Sulaikytas įtariamasis po apklausos išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-10-16

  2018-10-16 apie 14.45 val. Molėtuose, Liepų g., namo laiptinės pirmame aukšte, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties moterį (g. 1966 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., tąsė už plaukų nepažįstamas vyras, kuris jos galvą trenkė į laiptinės sieną, dėl to ji patyrė sužalojimų ir juto fizinį skausmą. Po gydytojų apžiūros buvo išleista gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (2,66 prom.) (g. 1975 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-17

  Gautas moters (g. 1971 m.), gyv. Utenoje, A. Baranausko g., pareiškimas, kad 2018-10-17 apie 22.05 val. Utenoje, A. Baranausko g., namuose, konflikto metu sutuoktinis (g. 1970 m.) smurtavo ir sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. 2018-10-17 apie 16.55 val. Utenoje, Sėlių g., sustabdyto automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1974 m.), gyv. Utenoje, Vaižganto g., nustatytas 2.56 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-18

  2018-10-18 apie 9.52 val. gautas vyro (g. 1977 m.) pareiškimas, kad iš užrakinto ūkinio pastato, esančio Utenos r., Tauragnų k., A. Musteikio g., pavogti aštuoni lengvo lydinio ratlankiai su padangomis. Padaryta 2 080 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-18 apie 09.38 val. gautas moters (g. 1984 m.), gyv. Anykščių r., Mediniškių k., pareiškimas, kad pasinaudojus jai priklausančia „Swedbanko“ kortele tris kartus atsiskaityta už pirkinius. Padaryta 29 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1