utenis 11

Friday, June 22, 2018

Keliomis eilutėmis

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisija birželio 7-8 dienomis asmenims, norintiems tapti medžiotojais, organizavo medžioklės egzaminą. Norą tapti medžiotojais buvo pareiškę 37 asmenys. Medžioklės egzaminas susideda iš dviejų dalių – teorinės ir praktinės. Neigiamai buvo įvertintos keturių kandidatų teorinės žinios. Praktinio egzamino metu kandidatas privalėjo iš penkių šūvių ne mažiau kaip tris įskaitinius pataikyti į bėgantį šerną. Čia neigiamus vertinimus gavo 3 asmenys. Neišlaikiusiems egzaminų, rudenį bus suteikta galimybė juos pakartoti.
Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai Viešinto ežere (Anykščių r.) sulaikė du Viešintų miestelio gyventojus, kurie neteisėtai žvejojo statomais tinklais. Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad šie asmenys su 6 tinklais, kurių bendras ilgis 480 m, neteisėtai sugavo 48 karšius, 15 lynų, 5 ešerius, 24 raudes ir 21 karosą. Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai, paimti tinklai, valtis, neteisėtai sugautos žuvys. Pagal LR ANK 291 str. 4 dalį jiems gresia piniginės baudos nuo 120 iki 300 eurų ir tinklų bei valties konfiskavimas. Teks atlyginti ir gamtai padarytą 3942,90 Eur žalą.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Skelbimas Balzena

 

Utenisyra

 

 


Genovaitė ŠNUROVA

Vyko penktasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jo metu apsvarstyta per 30 klausimų, priimti sprendimai.

Šiame Tarybos posėdyje nedalyvavo nariai Vilius Jasiūnas ir Vidmantas Valinčius, nes abu atostogauja.
Prieš prasidedant posėdžiui su jubiliejiniu gimtadieniu pasveikinta Tarybos sekretorė Indra.
Taryba nustatė neapmokestinamojo žemės sklypo dydį 2018 metų žemės mokesčiui apskaičiuoti žemės savininkams, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje, t. y. kalendorinių metų sausio mėnesio 1 d., nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis ar kuriems sukako senatvės pensijos amžius, ar kurie yra nepilnamečiai vaikai: Utenos mieste – iki 0,07 ha, kaimo vietovėje – iki 1,5 ha.
Taryba nustatė nekilnojamojo turto 2019 metų mokestinio laikotarpio mokesčio tarifus Utenos rajono savivaldybės teritorijoje.
Pritarta Utenos rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano įgyvendinimo 2017 metų ataskaitai, projektui „Ateities verslas“, kurio pareiškėjas ir pagrindinis partneris – VšĮ Utenos verslo informacijos centras, ir kt.
Nuspręsta teikti UAB „Aveva“ 2018 metų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 10 000 Eur.
Nuspręsta išnuomoti butą, esantį Parko g. 6-2, Jasonių kaime, Leliūnų seniūnijoje, kaip savivaldybės būstą, rinkos kainomis Anatolijui Leonovui ir taikyti 1,2 rinkos pataisos koeficientą pirmus metus nuo savivaldybės būsto nuomos sutarties sudarymo. Tokį patį rinkos pataisos koeficientą taikyti ir išnuomoto buto, esančio Smėlio 15–206, Utenos mieste, Virginijai Krupeckienei. Pratęstas 1,2 rinkos pataisos koeficiento taikymas buto, esančio Taikos g. 14–10, Utenos mieste, nuomos mokesčiui apskaičiuoti.
Nuspręsta atleisti Liną Mikalauskienę nuo socialinio būsto, esančio S. Dariaus ir S. Girėno g. 30, Utenoje, nuomos mokesčio nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d.
Nuspręsta atleisti Jovitą Zenkovienę nuo socialinio būsto, esančio Aušros g. 24–17, Utenoje, nuomos mokesčio iki šių metų pabaigos. Tokiam pačiam laikotarpiui atleisti nuo socialinio būsto, esančio Vaižganto g. 8–29, nuomos mokesčio Dainių Vabolį.


Taryba nusprendė organizuoti viešą konkursą VšĮ Utenos ligoninė direktoriaus pareigoms eiti, nes 2018 m. rugsėjo 16 d. direktoriaus pareigos taps laisvos, kadangi sueina LR sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme numatytas 5 metų terminas, iki kada dabartinis ligoninės vadovas gali eiti pareigas.
Pagaliau VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras turės direktorių. 2018 m. gegužės 4 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje įvyko atrankos į VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas eiti posėdis, kurio metu konkurso laimėtoju buvo pripažintas Edvinas Ašoklis. Taryba paskyrė Edviną Ašoklį nuo 2018 m. birželio 20 d. Utenos PSPC direktoriumi, sudarė terminuotą darbo sutartį (penkeriems) metams.
Tarybos narys Marijus Kaukėnas domėjosi, kaip naujasis direktorius reaguos į darbuotojų piktnaudžiavimo atvejus. Jam buvo atsakyta, kad numatoma per artimiausius du mėnesius susitikti su darbuotojais, išsiaiškinti visas su darbu susijusias problemas, o tada priimti atitinkamus sprendimus.
Tarybos narys Rimantas Dijokas domėjosi, kokiai partijai priklauso E. Ašoklis ir kaip jis, būdamas ne uteniškis, kasdien atvažiuos į darbą iš Vilniaus. Atsakymas buvo labai aiškus: „Politikoje nedalyvauju, o nuo dabar jau esu uteniškis – ieškau išsinuomoti butą Utenoje ir tik savaitgaliais vyksiu pas šeimą, be to, noriu, kad įstaigoje būtų atliktas veiklos auditas.“
Taryba pritarė Draugiškų santykių įforminimo sutarčiai tarp Dzinano (Jinan) miesto (Kinijos Liaudies Respublika) ir Utenos rajono savivaldybės. LR ambasadorė Kinijoje tauragniškė Ina Marčiulionytė teikė Utenos rajono savivaldybei informaciją apie galimybę sudaryti sutartį tarp Dzinano ir Utenos. Pasirašius šią sutartį, prasidės glaudesnis abiejų miestų bendradarbiavimas ekonomikos, turizmo, prekybos, technologijų, švietimo ir kitose srityse.
Pritarta ir Utenos rajono savivaldybės bei Gorio miesto savivaldybės (Gruzija (Sakartvelas) Bendradarbiavimo ir draugystės santykių sutarčiai.
Kadangi mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“ liepos mėnesį planuojamas virtuvės remontas, Taryba nusprendė laikinai (liepos mėnesį) uždaryti šį darželį, o vaikus priimti į kitų Utenos vaikų lopšelių-darželių grupes.
Taryba nusprendė patvirtinti Utenos kultūros centro nuostatus, o juos pasirašyti įgaliojo Utenos kultūros centro vadybininkę, kultūrinių renginių organizatorę, laikinai vykdančią Utenos kultūros centro direktoriaus funkcijas Astą Stasiulionienę.
Svarstant šį klausimą, Tarybos nariai M. Kaukėnas, Raimundas Kelevišius, Robertas Miliauskas domėjosi, kodėl laikinąja Kultūros centro direktore paskirta A. Stasiulionienė, o nepatikėta šias pareigas laikinai eiti pavaduotojai Reginai Katinaitei-Lumpickienei. Mero patarėjas Henrikas Zabiela paaiškino, kad taip padaryta sąmoningai. Kadangi Regina Katinaitė-Lumpickienė yra mero Alvydo Katino sesuo, norint išvengti galimų privačių ir viešųjų interesų konflikto priimtas būtent toks sprendimas.
R. Kelevišius klausė laikinąją direktorę, ar ji jau galvoja apie kūrybinių darbuotojų skatinimą, nes buvusi direktorė Asta Motuzienė padidinti algas kai kuriems darbuotojams atsisakė. Atsakyta buvo paprastai ir aiškiai: „Tokius sprendimus priima ne laikinoji direktorė.“
Savivaldybės taryba nusprendė nustatyti pastatų savininkams (fiziniams asmenims), kurių vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija dviejų valstybės remiamų pajamų dydžių, prisijungus nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 14 d. prie geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros, kurią eksploatuoja vandens tiekėjas, skiriamas kompensacijas:
– piniginė kompensacija po 150 Eur pastatų savininkams (fiziniams asmenims) už patirtas išlaidas prisijungiant prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
– piniginė kompensacija po 300 Eur pastatų savininkams už patirtas išlaidas, prisijungiant prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
– nustatyti 150 Eur dydžio kompensaciją už įsigytą ir sumontuotą nuotekų siurblį;
– nustatyti 150 Eur dydžio kompensaciją, kai vandentiekio įvado ir/ar nuotekų ilgis yra 50 m ar daugiau.
Mieste daugėja verslo subjektų, teikiančių paslaugas iš laikinų statinių-kioskų, todėl būtina užtikrinti architektūrinį vizualinį ryšį tarp esamų ir numatomų statyti naujų statinių, todėl Taryba nusprendė pakeisti Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešose vietose taisykles, kuriomis vadovaujantis būtų galima suteikti galimybę teikti minėtas paslaugas, užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę bei vykdyti taisyklių kontrolę.
Svarstant šį klausimą, Tarybos narys R. Miliauskas sakė, kad stambūs verslininkai kioskų nestato, tik smulkieji, kuriems kryžiaus kelius reikia nueiti, derinant projektus ir t. t. Reikia paruošti projektų paketą, iš kurio žmonės galėtų pasirinkti.
Taryba išklausė informaciją dėl Investicinių žemės sklypų aprašų.

Orai

 

braskesOras po Joninių
Pagaliau sulaukėme lietaus ir gaivesnių orų. Lietus turėtų nušniokšti sekmadienį ir šilumos bus visai nedaug – 12 naktį ir 15 laipsnių dieną. Bet atvėsimas ateina neilgam. Jau nuo pirmadienio termometro stulpelis vėl pradės kopti į viršų. Pirmadienio dieną pasieks 18, antradienio – 22, trečiadienio – 25 laipsnių žymą. Naktimis sušils nuo 8 iki 15 laipsnių.
Pirmadienį dieną ir vakare žadamas lietus, pūs nestiprus pietinių krypčių vėjas.
Antradienio rytas numatomas giedras, dieną ir vakare nedidelis lietus ir perkūnija. Vėjas pietryčių 2–4 metrų per sekundę.
Trečiadienis jau be lietaus. Saulėtas. Pūs vidutinio stiprumo rytų vėjas.
Mūsų laukia pačios trumpiausios naktys. Šviesusis paros laikas trunka 17 valandų ir 30 minučių. Nespėji bluosto sudėti, o jau keltis reikia...
Mėnulio pilnatis prasideda birželio 27 dieną.
Pravės ir vanduo. Jau dabar Tauragno ežere vanduo (17 laipsnių) šaltesnis nei Baltijos jūroje. Tiesa, tik 1 laipsniu.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kiekvienas savo laimės kalvis, gaila, kad ne kiekvienas – kalvis.
Kiekvienas turi teisę pakliedėt, bet juk nebūtinai per televiziją.
Kitą kartą sunku suprasti, kam mums Dievas davė protą.
Kitas gali įsižeisti, jei pasakysi jį matęs šunų parodoje.
Geram būti sunku, nors ir tinka prie veido.
Jaunystėje prieš akis visas gyvenimas, senatvėje – amžinybė.
(Jurgis Gimberis)

konkursas skalbimas1

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

vandens

 

 

 

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-06-20

  2018-06-20 apie 17.20 val. Utenos r., Gimžiškių k., Kalno g., namuose, vyras (g. 1979 m.) smurtavo prieš savo žmoną (g. 1983 m.). Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-06-20 apie 21.30 val. Utenoje, Vaižganto g., sūnus (g. 1985 m.) smurtavo prieš savo motiną (g. 1962 m.). Vyras po įvykio pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-06-20

  2018-06-20 gautas vyro (g. 1993 m.) pareiškimas, kad Utenos r., Naujasodžio k., Vandenų g., garažų bendrijoje „Vyžuona“, nulaužus garažo spynos kablį ir patekus į vidų, pavogtas jam priklausantis suvirinimo aparatas SP. Padaryta 700 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-06-20 gautas Anykščių rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktoriaus pareiškimas, kad 2018-06-11 jaunuolis (g. 2000 m.) išėjo ir negrįžo į centrą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-06-21

  2018-06-21 gautas Utenos apskr. VPK RS vyresn. tyrėjo tarnybinis pranešimas, kad apie 16.50 val. Utenoje, Kupiškio ir Taikos gatvių sankryžoje, vyras (g. 1941 m.), gyv. Utenoje, Taikos g., (blaivus) vairuodamas automobilį „Audi A4“, išvažiavo iš šalutinio (Taikos g.) į pagrindinį kelią (Kupiškio g.) ir nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio miškovežio DAF XF105.460 su puspriekabe MOL ST1213, kurį vairavo vyras (g. 1986 m.), gyv. Ukmergės r. sav., Deltuvos sen., Statikų k., Statikų g. (blaivus), automobiliai susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo „Audi A4“, keleivė (g. 1944 m.), sėdinti ant galinės automobilio sėdynės. Utenos ligoninės priėmimo skyriuje moteriai nustatytas dešiniojo pečio raktikaulio lūžis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-06-21

  2018-06-21 dirbant Utenos apskr. VPK pareigūnams buvo gautas parnešimas iš Utenos apskr. VPK operatyvinio budėtojo, kad nuo Naujojo Daugėliškio pusės prie įvažiavimo į kaimą automobilį VW TRANSPORTER apgadino traktorius „John Deere“, kuris nuvažiavo į Grybėnų k. Nuvykus į įvykio vietą ir pabendravus su minėto automobilio vairuotoju, prie Grybėnų k. esančių fermų rastas minėtas traktorius ir vairuotojas (g. 1962 m.), kuriam nustatytas 2,41 prom. girtumas Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 1