utenis 11

Tuesday, August 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Tris mėnesius populiariausius Kino Pavasaris / Vilnius International Film Festival filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ atvyko į Uteną. Rugpjūčio 9 d. 21.30 val. į Vyžuonos parko amfiteatrą rinkosi uteniškiai ir miesto svečiai. Neįprastoje kino erdvėje temstant seanso žiūrovai išvydo ne tik žvaigždėtą dangų, parko erdvėje skraidančius šikšnosparnius, bet ir pirmą kino istorijoje tapytą filmą apie visame pasaulyje garsaus dailininko Vincento van Gogo gyvenimą. Filmas „Jūsų Vincentas“ buvo lietuviškai įgarsintas, tad žiūrint nereikėjo skaityti titrų. Nepaprastų emocijų pakylėti uteniškiai po filmo demonstravimo plojo „Kino pavasario“ komandai, kuri su projektu „Kino karavanas“ dar žadėjo atvykti ir į Utenos miesto šventę, rugsėjo 8 d., kada vakare vėl visus norinčius sukvies į kino seansą po atviru dangumi Vyžuonos parko amfiteatre.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

Utenisyra

 

patikekite

 

augalai11

 

 

DSC 0225

 

Biblinis augalas. Lietuvoje jam šaltoka, bet, apgaubtas

meile ir rūpesčiu, auga ir Utenoje.

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko penktasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jo metu apsvarstyta per 30 klausimų, priimti sprendimai.

Šiame Tarybos posėdyje nedalyvavo nariai Vilius Jasiūnas ir Vidmantas Valinčius, nes abu atostogauja.
Prieš prasidedant posėdžiui su jubiliejiniu gimtadieniu pasveikinta Tarybos sekretorė Indra.
Taryba nustatė neapmokestinamojo žemės sklypo dydį 2018 metų žemės mokesčiui apskaičiuoti žemės savininkams, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje, t. y. kalendorinių metų sausio mėnesio 1 d., nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis ar kuriems sukako senatvės pensijos amžius, ar kurie yra nepilnamečiai vaikai: Utenos mieste – iki 0,07 ha, kaimo vietovėje – iki 1,5 ha.
Taryba nustatė nekilnojamojo turto 2019 metų mokestinio laikotarpio mokesčio tarifus Utenos rajono savivaldybės teritorijoje.
Pritarta Utenos rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano įgyvendinimo 2017 metų ataskaitai, projektui „Ateities verslas“, kurio pareiškėjas ir pagrindinis partneris – VšĮ Utenos verslo informacijos centras, ir kt.
Nuspręsta teikti UAB „Aveva“ 2018 metų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 10 000 Eur.
Nuspręsta išnuomoti butą, esantį Parko g. 6-2, Jasonių kaime, Leliūnų seniūnijoje, kaip savivaldybės būstą, rinkos kainomis Anatolijui Leonovui ir taikyti 1,2 rinkos pataisos koeficientą pirmus metus nuo savivaldybės būsto nuomos sutarties sudarymo. Tokį patį rinkos pataisos koeficientą taikyti ir išnuomoto buto, esančio Smėlio 15–206, Utenos mieste, Virginijai Krupeckienei. Pratęstas 1,2 rinkos pataisos koeficiento taikymas buto, esančio Taikos g. 14–10, Utenos mieste, nuomos mokesčiui apskaičiuoti.
Nuspręsta atleisti Liną Mikalauskienę nuo socialinio būsto, esančio S. Dariaus ir S. Girėno g. 30, Utenoje, nuomos mokesčio nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d.
Nuspręsta atleisti Jovitą Zenkovienę nuo socialinio būsto, esančio Aušros g. 24–17, Utenoje, nuomos mokesčio iki šių metų pabaigos. Tokiam pačiam laikotarpiui atleisti nuo socialinio būsto, esančio Vaižganto g. 8–29, nuomos mokesčio Dainių Vabolį.


Taryba nusprendė organizuoti viešą konkursą VšĮ Utenos ligoninė direktoriaus pareigoms eiti, nes 2018 m. rugsėjo 16 d. direktoriaus pareigos taps laisvos, kadangi sueina LR sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme numatytas 5 metų terminas, iki kada dabartinis ligoninės vadovas gali eiti pareigas.
Pagaliau VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras turės direktorių. 2018 m. gegužės 4 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje įvyko atrankos į VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas eiti posėdis, kurio metu konkurso laimėtoju buvo pripažintas Edvinas Ašoklis. Taryba paskyrė Edviną Ašoklį nuo 2018 m. birželio 20 d. Utenos PSPC direktoriumi, sudarė terminuotą darbo sutartį (penkeriems) metams.
Tarybos narys Marijus Kaukėnas domėjosi, kaip naujasis direktorius reaguos į darbuotojų piktnaudžiavimo atvejus. Jam buvo atsakyta, kad numatoma per artimiausius du mėnesius susitikti su darbuotojais, išsiaiškinti visas su darbu susijusias problemas, o tada priimti atitinkamus sprendimus.
Tarybos narys Rimantas Dijokas domėjosi, kokiai partijai priklauso E. Ašoklis ir kaip jis, būdamas ne uteniškis, kasdien atvažiuos į darbą iš Vilniaus. Atsakymas buvo labai aiškus: „Politikoje nedalyvauju, o nuo dabar jau esu uteniškis – ieškau išsinuomoti butą Utenoje ir tik savaitgaliais vyksiu pas šeimą, be to, noriu, kad įstaigoje būtų atliktas veiklos auditas.“
Taryba pritarė Draugiškų santykių įforminimo sutarčiai tarp Dzinano (Jinan) miesto (Kinijos Liaudies Respublika) ir Utenos rajono savivaldybės. LR ambasadorė Kinijoje tauragniškė Ina Marčiulionytė teikė Utenos rajono savivaldybei informaciją apie galimybę sudaryti sutartį tarp Dzinano ir Utenos. Pasirašius šią sutartį, prasidės glaudesnis abiejų miestų bendradarbiavimas ekonomikos, turizmo, prekybos, technologijų, švietimo ir kitose srityse.
Pritarta ir Utenos rajono savivaldybės bei Gorio miesto savivaldybės (Gruzija (Sakartvelas) Bendradarbiavimo ir draugystės santykių sutarčiai.
Kadangi mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“ liepos mėnesį planuojamas virtuvės remontas, Taryba nusprendė laikinai (liepos mėnesį) uždaryti šį darželį, o vaikus priimti į kitų Utenos vaikų lopšelių-darželių grupes.
Taryba nusprendė patvirtinti Utenos kultūros centro nuostatus, o juos pasirašyti įgaliojo Utenos kultūros centro vadybininkę, kultūrinių renginių organizatorę, laikinai vykdančią Utenos kultūros centro direktoriaus funkcijas Astą Stasiulionienę.
Svarstant šį klausimą, Tarybos nariai M. Kaukėnas, Raimundas Kelevišius, Robertas Miliauskas domėjosi, kodėl laikinąja Kultūros centro direktore paskirta A. Stasiulionienė, o nepatikėta šias pareigas laikinai eiti pavaduotojai Reginai Katinaitei-Lumpickienei. Mero patarėjas Henrikas Zabiela paaiškino, kad taip padaryta sąmoningai. Kadangi Regina Katinaitė-Lumpickienė yra mero Alvydo Katino sesuo, norint išvengti galimų privačių ir viešųjų interesų konflikto priimtas būtent toks sprendimas.
R. Kelevišius klausė laikinąją direktorę, ar ji jau galvoja apie kūrybinių darbuotojų skatinimą, nes buvusi direktorė Asta Motuzienė padidinti algas kai kuriems darbuotojams atsisakė. Atsakyta buvo paprastai ir aiškiai: „Tokius sprendimus priima ne laikinoji direktorė.“
Savivaldybės taryba nusprendė nustatyti pastatų savininkams (fiziniams asmenims), kurių vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija dviejų valstybės remiamų pajamų dydžių, prisijungus nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 14 d. prie geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros, kurią eksploatuoja vandens tiekėjas, skiriamas kompensacijas:
– piniginė kompensacija po 150 Eur pastatų savininkams (fiziniams asmenims) už patirtas išlaidas prisijungiant prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
– piniginė kompensacija po 300 Eur pastatų savininkams už patirtas išlaidas, prisijungiant prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
– nustatyti 150 Eur dydžio kompensaciją už įsigytą ir sumontuotą nuotekų siurblį;
– nustatyti 150 Eur dydžio kompensaciją, kai vandentiekio įvado ir/ar nuotekų ilgis yra 50 m ar daugiau.
Mieste daugėja verslo subjektų, teikiančių paslaugas iš laikinų statinių-kioskų, todėl būtina užtikrinti architektūrinį vizualinį ryšį tarp esamų ir numatomų statyti naujų statinių, todėl Taryba nusprendė pakeisti Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešose vietose taisykles, kuriomis vadovaujantis būtų galima suteikti galimybę teikti minėtas paslaugas, užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę bei vykdyti taisyklių kontrolę.
Svarstant šį klausimą, Tarybos narys R. Miliauskas sakė, kad stambūs verslininkai kioskų nestato, tik smulkieji, kuriems kryžiaus kelius reikia nueiti, derinant projektus ir t. t. Reikia paruošti projektų paketą, iš kurio žmonės galėtų pasirinkti.
Taryba išklausė informaciją dėl Investicinių žemės sklypų aprašų.

Orai

 

DSC 0891Kas sakė, kad vasara atsisveikina? Pažvelgęs į šios savaitės pabaigos orų prognozes to nepasakytum.
Atšilimo sulauksime jau šį ketvirtadienį, nors naktį temperatūra Utenoje tepakils iki 12 laipsnių, o dieną bus lygiai per pusę daugiau. Visą dieną danguje ritinėsis saulė. Pietų vėjas pūs 3–4 metrų per sekundę greičiu.
Penktadienį irgi panašiai. Laukia saulėta diena. Net ir naktis bus šiltesnė – 16 laipsnių, o dieną net 26! Pietų vėjas šiek tiek sustiprės ir mums tai turėtų patikti.
Naktį į šeštadienį palis, griaudės perkūnija. Rytą žadamas stiprus lietus, dieną taip pat palis. Nakties temperatūra 17 laipsnių, dieną bus tik 21 laipsnis šilumos. Vėjas vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties.
Sekmadienio naktis vėsesnė – 14 laipsnių, bet dieną sušils iki 25! Ryte žadamas mažas debesuotumas, dieną šiek tiek palis, griaudės griaustinis. Smarkiau įsilyti gali tik vakare.
Rugpjūčio 25 dieną prasideda mėnulio pilnatis. Nuobodu tikrai nebus!
Oras tinkamas grybauti ir grybams dygti.  Bet po darbo geriau į mišką nevažiuoti – anksti ir greitai temsta.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-08-17

  2018-08-17 apie 14.15 val. namuose, esančiuose Anykščiuose, Vairuotojų g., konflikto metu vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1969 m.). Po konflikto vyras iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-17 apie 09.20 val. namuose, esančiuose Utenoje, Užpalių g., konflikto metu vyras (g. 1958 m.) smurtavo prieš sūnų (g. 1980 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-18

  2018-08-18 apie 12.45 val. Anykščių r., Svėdasų sen., kelio Kupiškis–Utena 29 km., sustabdyto automobilio „Audi A4“, vairuotojui (g. 1965 m.), gyv. Utenos r., Biliakiemio k., nustatytas sunkus 3,16 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-18 apie 16.20 val. bute, esančiame Utenoje, Taikos g., kambaryje, rastas (g. 1978 m.) vyro kūnas be matomų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-08-19

  2018-08-19 apie 12.11 val. kelio Raudondvaris–Giedraičiai–Molėtai 51 km, patikrinti sustabdyto automobilio „Opel Astra“ vairuotojui (g. 1969 m.), gyv. Molėtuose, J. Janonio g. nustatytas 2,72 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-19 apie 18.20 val. vyras (g. 1980 m.), gyv. Širvintų r., Alionių sen., Alionių II k., būdamas neblaivus (2,99 prom.), vairuodamas automobilį „Audi A3“, Molėtų r., Giedraičių sen., Dūdėnų k., sukėlė eismo įvykį ir bandė pabėgti. Širvintų r., Alionių sen., Jonių k., buvo sustabdytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-20

  2018-08-20 gautas vyro (g. 1974 m.) pareiškimas, kad iš jam priklausančio sklypo, esančio Molėtų r., Inturkės sen., Manatonų k., nupjauti ir pavogti medžiai. Padaryta 400 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-20 apie 21.31 val. Utenoje, Aukštakalnio g., namo laiptinėje, vyras (g. 1985 m.), būdamas neblaivus (1,56 prom.), grasindamas ir panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino Utenos aps. VPK Reagavimo skyriaus tyrėjui. Utenos ligoninės priėmimo skyriuje pareigūnui buvo nustatyti plaštakos bei pėdos sumušimai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 1