utenis 11

Tuesday, January 22, 2019

Keliomis eilutėmis

2019 m. sausio 26 d. beveik 40-yje Lietuvos ir užsienio miestų, tarp jų ir Utenoje, vyks išskirtinis žinių apie Lietuvą pasitikrinimo konkursas – Nacionalinė viktorina. Šis renginys bus tarsi didelis individualus protmūšis, kurio metu dalyviai atsakinės į 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas, tokias kaip kultūra, istorija, sportas, visuomenė ir pan. Visi viktorinos klausimai bus susiję su Lietuva bei lietuviais. Klausimai bus vienodi ir viktorina prasidės tuo pačiu metu visoje Lietuvoje. atsakymus į juos reikės pateikti raštu, užrašant juos ant viktorinos vedėjo išdalytų klausimynų. Utenoje viktorina vyks Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje, jos pradžia – 13 val. Viktoriną sudarys du kėliniai, vieno trukmė – 60 minučių, dalyviai turės atsakyti į 120 klausimų. Tarp kėlinių bus trumpa pertrauka, per kurią žaidėjai galės atsipūsti. Bendra renginio trukmė, įskaitant ir atsakymų taisymą, – apie tris su puse valandos.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko penktasis šiais metais Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jo metu apsvarstyta per 30 klausimų, priimti sprendimai.

Šiame Tarybos posėdyje nedalyvavo nariai Vilius Jasiūnas ir Vidmantas Valinčius, nes abu atostogauja.
Prieš prasidedant posėdžiui su jubiliejiniu gimtadieniu pasveikinta Tarybos sekretorė Indra.
Taryba nustatė neapmokestinamojo žemės sklypo dydį 2018 metų žemės mokesčiui apskaičiuoti žemės savininkams, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje, t. y. kalendorinių metų sausio mėnesio 1 d., nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0–40 procentų darbingumo lygis ar kuriems sukako senatvės pensijos amžius, ar kurie yra nepilnamečiai vaikai: Utenos mieste – iki 0,07 ha, kaimo vietovėje – iki 1,5 ha.
Taryba nustatė nekilnojamojo turto 2019 metų mokestinio laikotarpio mokesčio tarifus Utenos rajono savivaldybės teritorijoje.
Pritarta Utenos rajono savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano įgyvendinimo 2017 metų ataskaitai, projektui „Ateities verslas“, kurio pareiškėjas ir pagrindinis partneris – VšĮ Utenos verslo informacijos centras, ir kt.
Nuspręsta teikti UAB „Aveva“ 2018 metų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 10 000 Eur.
Nuspręsta išnuomoti butą, esantį Parko g. 6-2, Jasonių kaime, Leliūnų seniūnijoje, kaip savivaldybės būstą, rinkos kainomis Anatolijui Leonovui ir taikyti 1,2 rinkos pataisos koeficientą pirmus metus nuo savivaldybės būsto nuomos sutarties sudarymo. Tokį patį rinkos pataisos koeficientą taikyti ir išnuomoto buto, esančio Smėlio 15–206, Utenos mieste, Virginijai Krupeckienei. Pratęstas 1,2 rinkos pataisos koeficiento taikymas buto, esančio Taikos g. 14–10, Utenos mieste, nuomos mokesčiui apskaičiuoti.
Nuspręsta atleisti Liną Mikalauskienę nuo socialinio būsto, esančio S. Dariaus ir S. Girėno g. 30, Utenoje, nuomos mokesčio nuo 2018 m. birželio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 31 d.
Nuspręsta atleisti Jovitą Zenkovienę nuo socialinio būsto, esančio Aušros g. 24–17, Utenoje, nuomos mokesčio iki šių metų pabaigos. Tokiam pačiam laikotarpiui atleisti nuo socialinio būsto, esančio Vaižganto g. 8–29, nuomos mokesčio Dainių Vabolį.


Taryba nusprendė organizuoti viešą konkursą VšĮ Utenos ligoninė direktoriaus pareigoms eiti, nes 2018 m. rugsėjo 16 d. direktoriaus pareigos taps laisvos, kadangi sueina LR sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme numatytas 5 metų terminas, iki kada dabartinis ligoninės vadovas gali eiti pareigas.
Pagaliau VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centras turės direktorių. 2018 m. gegužės 4 d. Utenos rajono savivaldybės administracijoje įvyko atrankos į VšĮ Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pareigas eiti posėdis, kurio metu konkurso laimėtoju buvo pripažintas Edvinas Ašoklis. Taryba paskyrė Edviną Ašoklį nuo 2018 m. birželio 20 d. Utenos PSPC direktoriumi, sudarė terminuotą darbo sutartį (penkeriems) metams.
Tarybos narys Marijus Kaukėnas domėjosi, kaip naujasis direktorius reaguos į darbuotojų piktnaudžiavimo atvejus. Jam buvo atsakyta, kad numatoma per artimiausius du mėnesius susitikti su darbuotojais, išsiaiškinti visas su darbu susijusias problemas, o tada priimti atitinkamus sprendimus.
Tarybos narys Rimantas Dijokas domėjosi, kokiai partijai priklauso E. Ašoklis ir kaip jis, būdamas ne uteniškis, kasdien atvažiuos į darbą iš Vilniaus. Atsakymas buvo labai aiškus: „Politikoje nedalyvauju, o nuo dabar jau esu uteniškis – ieškau išsinuomoti butą Utenoje ir tik savaitgaliais vyksiu pas šeimą, be to, noriu, kad įstaigoje būtų atliktas veiklos auditas.“
Taryba pritarė Draugiškų santykių įforminimo sutarčiai tarp Dzinano (Jinan) miesto (Kinijos Liaudies Respublika) ir Utenos rajono savivaldybės. LR ambasadorė Kinijoje tauragniškė Ina Marčiulionytė teikė Utenos rajono savivaldybei informaciją apie galimybę sudaryti sutartį tarp Dzinano ir Utenos. Pasirašius šią sutartį, prasidės glaudesnis abiejų miestų bendradarbiavimas ekonomikos, turizmo, prekybos, technologijų, švietimo ir kitose srityse.
Pritarta ir Utenos rajono savivaldybės bei Gorio miesto savivaldybės (Gruzija (Sakartvelas) Bendradarbiavimo ir draugystės santykių sutarčiai.
Kadangi mokykloje-vaikų darželyje „Varpelis“ liepos mėnesį planuojamas virtuvės remontas, Taryba nusprendė laikinai (liepos mėnesį) uždaryti šį darželį, o vaikus priimti į kitų Utenos vaikų lopšelių-darželių grupes.
Taryba nusprendė patvirtinti Utenos kultūros centro nuostatus, o juos pasirašyti įgaliojo Utenos kultūros centro vadybininkę, kultūrinių renginių organizatorę, laikinai vykdančią Utenos kultūros centro direktoriaus funkcijas Astą Stasiulionienę.
Svarstant šį klausimą, Tarybos nariai M. Kaukėnas, Raimundas Kelevišius, Robertas Miliauskas domėjosi, kodėl laikinąja Kultūros centro direktore paskirta A. Stasiulionienė, o nepatikėta šias pareigas laikinai eiti pavaduotojai Reginai Katinaitei-Lumpickienei. Mero patarėjas Henrikas Zabiela paaiškino, kad taip padaryta sąmoningai. Kadangi Regina Katinaitė-Lumpickienė yra mero Alvydo Katino sesuo, norint išvengti galimų privačių ir viešųjų interesų konflikto priimtas būtent toks sprendimas.
R. Kelevišius klausė laikinąją direktorę, ar ji jau galvoja apie kūrybinių darbuotojų skatinimą, nes buvusi direktorė Asta Motuzienė padidinti algas kai kuriems darbuotojams atsisakė. Atsakyta buvo paprastai ir aiškiai: „Tokius sprendimus priima ne laikinoji direktorė.“
Savivaldybės taryba nusprendė nustatyti pastatų savininkams (fiziniams asmenims), kurių vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija dviejų valstybės remiamų pajamų dydžių, prisijungus nuo 2018 m. sausio 1 d. iki 2018 m. gruodžio 14 d. prie geriamojo vandens tiekimo ir (arba) nuotekų tvarkymo infrastruktūros, kurią eksploatuoja vandens tiekėjas, skiriamas kompensacijas:
– piniginė kompensacija po 150 Eur pastatų savininkams (fiziniams asmenims) už patirtas išlaidas prisijungiant prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
– piniginė kompensacija po 300 Eur pastatų savininkams už patirtas išlaidas, prisijungiant prie geriamojo vandens tiekimo ar nuotekų tvarkymo infrastruktūros;
– nustatyti 150 Eur dydžio kompensaciją už įsigytą ir sumontuotą nuotekų siurblį;
– nustatyti 150 Eur dydžio kompensaciją, kai vandentiekio įvado ir/ar nuotekų ilgis yra 50 m ar daugiau.
Mieste daugėja verslo subjektų, teikiančių paslaugas iš laikinų statinių-kioskų, todėl būtina užtikrinti architektūrinį vizualinį ryšį tarp esamų ir numatomų statyti naujų statinių, todėl Taryba nusprendė pakeisti Prekybos ir paslaugų teikimo Utenos rajono savivaldybės viešose vietose taisykles, kuriomis vadovaujantis būtų galima suteikti galimybę teikti minėtas paslaugas, užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę bei vykdyti taisyklių kontrolę.
Svarstant šį klausimą, Tarybos narys R. Miliauskas sakė, kad stambūs verslininkai kioskų nestato, tik smulkieji, kuriems kryžiaus kelius reikia nueiti, derinant projektus ir t. t. Reikia paruošti projektų paketą, iš kurio žmonės galėtų pasirinkti.
Taryba išklausė informaciją dėl Investicinių žemės sklypų aprašų.

Orai


 

upelis1Ramiai, įprastai ir šaltai. Taip galima nusakyti šios savaitės antrosios pusės orus.
Ketvirtadienio orai identiški- naktimis 16, o dienomis 10 laipsnių šalčio. Saulė pro debesis. Beveik nesnigs. Visai savaitei numatomas pietryčių vėjas – 2–4 metrai per sekundę.
Naktis į šeštadienį bus 4 laipsniais šiltesnė, dieną išliks tie patys 10 laipsnių šalčio. Numatomas gausus sniegas.
Sekmadienį snigs jau mažiau. Naktį bus 11, dieną 6 laipsniai šalčio.
Ketvirtadienį galima vidutinio stiprumo geomagnetinė audra.
Iki savaitės pabaigos danguje švies mėnulio pilnatis, o tai reiškia, kad siurprizų dar galima tikėtis.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Stomatologo kabinete: „Taiiip, viskas. Dabar prašyčiau porą valandų nevalgyti.“ „Ką jūs, gydytojau… Va, atsiskaitom ir aš kokį pusmetį badausiu…“
*
Pardavėjas klientui: „Šį paltą jūs galėsite nešioti bet kokiu metų laiku.“ – „Ir esant šiltam orui?“ – klausia pirkėjas.  – „Savaime suprantama. Per vasaros karščius nešiokite jį persimetęs per ranką.“
*
Tėvas pamokslauja sūnui: „Sūnau, ar žinai, kad, būdamas tavo metų, Vinstonas Čerčilis kiekvieną rytą keldavosi penktą valandą ir darydavo mankštą?“ – „Tėti, ar žinojai, kad sulaukęs tavo metų Vinstonas Čerčilis jau buvo Britanijos ministras pirmininkas?“ – atkirto sūnus.

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 Tarptautinis projektas-miuziklas „Baltican Carmen Show”Carmen

 Tik vasario 1d. 18.00 val. Utenos Kultūros centre vyks Tarptautinio projekto- miuziklo „Baltijos Karmen“ premjera. Šis įspūdingas šou – tai dainos, šokio ir muzikos fiesta, naujoviškai interpretuojanti nemirtingą George Bizet šedevrą, kuriame skamba gražiausi pasaulio populiariosios klasikos stilizuoti kūriniai. Šį miuziklą sukūrė žinomas prodiuseris, legendinės grupės „Hiperbolė“ įkūrėjas Viktoras Prapras, kurį visada viliojo šiuolaikinių fatališkų moterų tipažas, kurios žino, ko nori ir bet kokia kaina siekia užsibrėžto tikslo. „Baltijos Karmen“ pasirodymai jau vyko Latvijoje ir Estijoje, kur sulaukė audringų ovacijų perpildytose koncertų salėse. Miuziklas skirtas įvairaus amžiaus žiūrovui – nuo jauno žmogaus iki pagyvenusio jaunimo. Projekte dalyvauja atlikėjai iš įvairių šalių. Čigonės Karmen vaidmenį atlieka Lietuvoje žinoma kaip miuziklo „Čigonų princesė“ pagrindinio vaidmens atlikėja – žavingoji ispanų kilmės dainininkė ir temperamentingoji šokėja Anna Dribas; taip pat Tarptautinių „Bethoveno“ vardo ir „Romansiada“ konkursų, vykusių Čekijoje ir Italijoje, laureatai, solistai Laimonas Bendaravičius, Edgaras Davidovičius. Publiką savo pasirodymais sužavės Tarptautinių ir TV konkursų laureatai, aukščiausio lygio šokėjai Deividas Meškauskas, Katerina Voropaj, Justas Girdvainis ir Ieva Konopliovaitė. Žiūrovus maloniai nustebins muzikantai virtuozai – smuikininkė Gabriela Aniola ir gitaristas Artur Sabilo. Įspūdingo pasirodymo metu sceną papuoš spalvinga scenografija, šviesos efektai bei keturiasdešimt komplektų sceninių rūbų.

Nepraleiskite progos aplankyti šį nuostabų reginį.

Renginio organizatoriai garantuoja gerą nuotaiką!

Informacija suteikiama ir bilietai platinimi Utenos Kultūros centro kasoje.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-01-16

  2019-01-16 apie 17.50 val. namuose, Anykščių r., Kavarsko sen., Janonių k., konflikto metu vyras (g. 1967 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1973 m.). Po konflikto iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-01-17 apie 11.30 val. neblaivus (1.05 prom.) vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-01-18

  2019-01-17 apie 12.40 val. namuose, Zarasų r., Antazavės sen., Antazavės k., Paupio g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 0,54 prom. girtumas) vyras (g. 1973 m.) smurtavo prieš brolį (g. 1975 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-01-18

  2019-01-18 apie 15.30 val. Anykščių r., Svėdasų sen., Aulelių k., Užpalių g., namuose, neblaivus (2,10 prom. ) vyras (g. 1974 m.) smurtavo prieš neblaivų (1,67 prom.) motinos sugyventinį (g. 1978 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-01-18

  2019-01-18 gautas moters (g. 1951 m.) pareiškimas, kad Utenoje, Taikos g., buvo įsibrauta per langą į butą. Nuostoliai ir padaryta žala tikslinami. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1