utenis 11

Wednesday, November 14, 2018

Keliomis eilutėmis

Ūkio ministerija pateikė Vyriausybei savo įstatymų projektus ir pasiūlymus, kuriais siekiama stabilizuoti kainų augimą. Siūloma atsisakyti smulkiesiems prekybininkams, anot ministerijos, kartais didelę administracinę naštą sukeliančių perteklinių reikalavimų, skaidrinti tiekėjų ir prekybos tinklų santykius ir stiprinti sąžiningą konkurenciją. Parengtais Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo ir Konkurencijos įstatymo pakeitimų projektais stiprinamos Konkurencijos tarybos galios ir jai suteikiama daugiau funkcijų, teigia Ūkio ministerija. Priėmus minėtų įstatymų pakeitimą turėtų būti parengtos ir Vyriausybės patvirtintos gerosios praktikos gairės.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

patikekite

 Masa

 

 Mylimiausi vaikiški herojai – Maša ir Lokys – sugrįžta į Utenos kultūros centrą lapkričio 30 d. 18 val.

„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, pristato unikalų, Lietuvoje sukurtą pasirodymą „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“, kurio metu vaikų mylimi herojai varžysis įvairiose sporto rungtyse ir patirs daug nepamirštamų nuotykių. Maša, Lokys ir jų draugai vėl prabils populiariausių Lietuvos aktorių balsais, o žiūrovus žavės įspūdingais kostiumais. http://www.dominoteatras.lt/spektakliai/masa-ir-lokys-kaledinis-krepsinis/

Nors apie telefoninius sukčius jau tiek daug kalbėta įvairiose žiniasklaidos priemonėse, akivaizdu, kad žmonės iš svetimų klaidų nepasimoko. Pažvelgus į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinę matyti, kad sukčiams, prisistatantiems įvairiausiais pareigūnais – policininkais, mokesčių inspekcijos ar banko darbuotojais – vis pavyksta išvilioti nemažas pinigų sumas.
Turbūt kiekvienas, sulaukęs skambučio ir išgirdęs, kad artimasis pateko į bėdą, patirtų stresą. Žmogų apima panika. Būtent to ir siekia sukčiai, mat tokios būsenos žmogus nebevaldo situacijos. Tačiau į „Utenio“ redakciją paskambino moteris ir patikino, kad sulaukus apsimetėlių skambučio nereikia klausyti, ką jie sako, bet patiems uždavinėti klausimus, mat dažniausiai sukčiai ieško lengvatikių, kurie tiesiog užkimba ant apgavikų kabliuko. Moteris dažnai sulaukia melagingų skambučių. Net ir nujaučia kodėl – įkalinimo įstaigoje bausmę atlieka artimas giminaitis.
„Kai pirmą kartą sukčiai paskambino ir pasakė, kad miršta vaikas, tąsyk dar ilgai negalėjau atsigauti. Išgirdus verkiančią moterį, prisistačiusią dukra, kuri neva padarė avariją, tik kojos nutirpo. Visą dieną širdis drebėjo“, – prisimena pašnekovė. Nors tąsyk pinigų nepavyko išvilioti, sukčiai nenurimo. Vis mėgina laimę. Moteris tai jau vadina reketavimu. Štai paskutinį kartą sukčiai mėgino išvilioti 600 eurų – neva sesuo sužeidė moterį ir reikia pinigų operacijai. Tai patvirtino ir gydytoju Juozu Butkumi prisistatęs apgavikas. Tačiau moteris nesutriko, paklausė, kokia sesers pavardė. Štai pavardės sukčiai ir nežinojo, tad griebėsi šiaudo – pasakė, jog negali atskleisti šeimyninių paslapčių. Pašnekovė daugiau melagysčių nebeklausė – padėjo ragelį ir, pasiėmusi šunį, išėjo apsižvalgyti į kiemą.


„Šalia kaimynų namų pamačiau įtartiną automobilį. Jame sėdėjo trys vyrai. Vos išvydę po kiemą lakstantį šunį, sukčiai automobiliu visu greičiu nurūko keliu, net numerio nespėjau įsižiūrėti. Gal šuo juos išgąsdino? – samprotauja moteris. – Aš neabejoju, kad tai buvo tie, kurie tik ir laukia lengvatikių. Tai tikrai ne kaimynų automobilis, o ir kaime tokio niekas neturi.“
Sutikite, kad po tokio įvykio nelabai ramu vaikščioti po savo kiemą. „Nors namas aptvertas, bet argi tvora išgelbės? juk reikia savo darbus dirbti. Laimė, turiu sargą – šunį, jis mane labai saugo. Net daržo ravėti eidama rakinu namus“, – sako moteris ir linki nepakliūti į sukčių pinkles.
Pareigūnai, įvairūs specialistai pataria, kaip neužkibti ant telefoninių sukčių kabliuko. Svarbiausia – niekada nereikia pulti vykdyti įtartinų skambintojų prašymų, nurodymų, reikalavimų. Jokiu būdu negalima pateikti elektroninės bankininkystės duomenų, duoti pinigus nepažįstamam asmeniui, pervesti į skambintojo nurodytas banko sąskaitas ar pirkti išankstinio apmokėjimo kortelių, padiktuoti jų kodų.
Artimieji turėtų įspėti vyresnio amžiaus žmones apie galimus sukčių skambučius. Paprastai senyvi žmonės dažniausiai ir tampa telefoninių sukčių aukomis.
Sulaukus pranešimo apie nelaimę, į kurią neva pakliuvo giminaitis ar artimasis, galima paprašyti perskambinti. Didelė tikimybė, kad nebeskambins. Nutraukus pokalbį patariama skambinti patikimam žmogui – sūnui, dukrai, kaimynui ar bendruoju pagalbos telefonu 112 ir klausti: „Man pranešė, kad įvyko avarija, gal galite patikslinti, bijau, kad nebūtų telefoniniai sukčiai.“ Bendrasis pagalbos centras privalo padėti tokioje situacijoje, suteikti reikiamą pagalbą. Šie vadinamieji kontroliniai skambučiai patys veiksmingiausi.
Atminkite, kad niekada iš banko jums neskambins ir neprašys jokių duomenų. Neskambins ir iš finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir nejungs jūsų su banku, kuriame jau vyksta kažkokios machinacijos. Taip nebūna. Įsidėmėkite ir kitą dalyką – kol pinigai banke, bankas atsakingas už jūsų pinigus, nesvarbu, kas ten benutiktų.
Kiekvienu atveju apie įtartiną skambutį reikėtų pranešti policijai.

Orai


 

autumn by kojnyciukeAnksčiau ar vėliau tai turi ateiti – savaitės pabaigoje sulauksime pirmųjų šalčių. Tiesa, ketvirtadienį ir penktadienį temperatūra dar kils aukščiau nulio. Ketvirtadienio naktį bus 3, dieną – 7 laipsniai šilumos. Naktį ir ryte palis. Pūs silpnas šiaurės rytų vėjas. Penktadienis bus apniukęs, bet be lietaus. Naktį žadama 1 laipsnis šilumos, dieną sušils iki 4. Vėjas pietryčių krypties, silpnas. Šeštadienio naktį pašals iki 2 laipsnių, dieną išliks silpnai teigiama temperatūra. Vakare ims lyti. Sustiprės pietvakarių vėjas. Sekmadienis neatneš didesnių permainų. Naktį prognozuojama 3 laipsniai šalčio, dieną tiek pat šilumos. Naktį ir ryte lis, todėl tikėtina, kad keliai taps pavojingai slidūs. Dieną nušvis saulė, vėjas sustiprės iki 5 metrų per sekundę ir pasisuks iš rytų pusės.
Dienos ilgumas – tik 8 valandos ir 28 minutės. Lapkričio 15 prasidės mėnulio priešpilnis.

Decrease font size Default font size Increase font size

kirpeja1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Žemaičiai dažnai tyli todėl, kad:
– viskas ir taip aišku, ko čia dar kalbėti;
– ką čia dar pasakysi, jei vis tiek nė velnio neaišku.
*
Stovi žemaitis ant kalvos su bumerangu rankoje. Prieina kitas žemaitis: „Kam laikai tą pagalį, išmesk ir einam.“ – „Aha, imk pats ir išmesk.“
*
Stovi žemaitis prie ežero. Aplink daug sniego ir labai šalta. Na, vienu žodžiu, žiema. Staiga pamato – ogi ežere įlūžęs žmogus skęsta. Kapanojasi, plakasi, kabinas už ledo kraštų šaukdamas: „Gelbėkit! Geeeelbėkit!!!“
Žiūri žemaitis, kad žmogelis vieną kartą niurktelėjo, štai ir kitą kartą jau niurktelėjo. Mato, kad žmogelis jau nebeišsikapstys. Tad priėjo arčiau ir šaukia: „Mon rods, tu jau nebevork, nebevork...“

suopirkimas

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-11-09

  2018-11-09 apie 21.43 val. namuose, Utenoje, Smėlio g., vyras (1,54 prom.) (g. 1986 m.) ranka sudavė sugyventinės vaikui (g. 2015 m.) į pakaušio sritį, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-11-09 apie 18 val 05 min. į namus Zarasų r., Suvieko sen., Vaidminių k., atvykęs vyras pastebėjo, kad buvo patekta į gyvenamąjį namą, garažą ir paimtas prie šulinio buvęs elektros laidas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-11-10

  2018-11-10 apie 20.00 val. namuose Zarasų r., Zabičiūnų k., Vienkiemio skg., žodinio konflikto metu moteriai (g. 1942 m.) jos sūnus (1,69 prom.) (g. 1964 m.) sudavė į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-11-10 apie 21.00 val. į namus Anykščių r., Piktagalio k., Švyturio g., sugrįžo neblaivus sūnus (g. 1972 m.) ir grasino užmušti motiną (g. 1948 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2018-11-11

  2018-11-11 apie 15.30 val. gautas vyro (g. 1987 m.) pareiškimas, kad apie 03.30 val. Utenoje, Aukštakalnio g., klube „Fenix“, nepažįstamas asmuo trenkė vieną smūgį į galvos sritį, nuskėlė dantį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-11 apie 22.28 val. gautas vyro (g. 1956 m.) pareiškimas, kad namuose, esančiuose Utenos r., Sprakšių k., Lukno g., be jokios aiškios priežasties jį sumušė pažįstamas (g. 1966 m.), gyv. Utenos r., Užpalių mstl., Aukštuolių g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2018-11-12

  2018-11-12 apie 17.36 val. Molėtų r., Joniškio sen., Joniškio mstl., Arino g., patikrinti sustabdyto automobilio „Audi 80“ vairuotojui (g. 1969 m.) nustatytas vidutinis 2,10 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-12 apie 20.30 val. gautas vyro (g. 1984 m.) pareiškimas, kad Utenoje, Palangos g., jį sumušė iš matymo pažįstami asmenys (g. 1981 m. ir g. 1981 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 1