utenis 11

Tuesday, July 17, 2018

Keliomis eilutėmis

2018 m. liepos 14 d., šeštadienį, Utenos Šaulių namuose vyko iškilmingas renginys, pažymintis Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės Utenos šaulių 909-osios kuopos 15 gyvavimo metus. Šventėje susirinko platus sveikintojų ir svečių būrys. Pasveikinti kuopos atvyko Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas. Jis įteikė kuopai Utenos rajono herbą linkėdamas ne tik garbingai laikytis duotos priesaikos, bet ir toliau aktyviai veikti dėl mūsų krašto gerovės. Šventėje taip pat dalyvavo Utenos AVPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas, pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Arūnas Sriubas, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai, Utenos rajono savivaldybės seniūnijų seniūnai, Utenos baikerių klubo „Ugnies ratas“ atstovai.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Utenisyra

 


rankrastis3

 

 

Nors apie telefoninius sukčius jau tiek daug kalbėta įvairiose žiniasklaidos priemonėse, akivaizdu, kad žmonės iš svetimų klaidų nepasimoko. Pažvelgus į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinę matyti, kad sukčiams, prisistatantiems įvairiausiais pareigūnais – policininkais, mokesčių inspekcijos ar banko darbuotojais – vis pavyksta išvilioti nemažas pinigų sumas.
Turbūt kiekvienas, sulaukęs skambučio ir išgirdęs, kad artimasis pateko į bėdą, patirtų stresą. Žmogų apima panika. Būtent to ir siekia sukčiai, mat tokios būsenos žmogus nebevaldo situacijos. Tačiau į „Utenio“ redakciją paskambino moteris ir patikino, kad sulaukus apsimetėlių skambučio nereikia klausyti, ką jie sako, bet patiems uždavinėti klausimus, mat dažniausiai sukčiai ieško lengvatikių, kurie tiesiog užkimba ant apgavikų kabliuko. Moteris dažnai sulaukia melagingų skambučių. Net ir nujaučia kodėl – įkalinimo įstaigoje bausmę atlieka artimas giminaitis.
„Kai pirmą kartą sukčiai paskambino ir pasakė, kad miršta vaikas, tąsyk dar ilgai negalėjau atsigauti. Išgirdus verkiančią moterį, prisistačiusią dukra, kuri neva padarė avariją, tik kojos nutirpo. Visą dieną širdis drebėjo“, – prisimena pašnekovė. Nors tąsyk pinigų nepavyko išvilioti, sukčiai nenurimo. Vis mėgina laimę. Moteris tai jau vadina reketavimu. Štai paskutinį kartą sukčiai mėgino išvilioti 600 eurų – neva sesuo sužeidė moterį ir reikia pinigų operacijai. Tai patvirtino ir gydytoju Juozu Butkumi prisistatęs apgavikas. Tačiau moteris nesutriko, paklausė, kokia sesers pavardė. Štai pavardės sukčiai ir nežinojo, tad griebėsi šiaudo – pasakė, jog negali atskleisti šeimyninių paslapčių. Pašnekovė daugiau melagysčių nebeklausė – padėjo ragelį ir, pasiėmusi šunį, išėjo apsižvalgyti į kiemą.


„Šalia kaimynų namų pamačiau įtartiną automobilį. Jame sėdėjo trys vyrai. Vos išvydę po kiemą lakstantį šunį, sukčiai automobiliu visu greičiu nurūko keliu, net numerio nespėjau įsižiūrėti. Gal šuo juos išgąsdino? – samprotauja moteris. – Aš neabejoju, kad tai buvo tie, kurie tik ir laukia lengvatikių. Tai tikrai ne kaimynų automobilis, o ir kaime tokio niekas neturi.“
Sutikite, kad po tokio įvykio nelabai ramu vaikščioti po savo kiemą. „Nors namas aptvertas, bet argi tvora išgelbės? juk reikia savo darbus dirbti. Laimė, turiu sargą – šunį, jis mane labai saugo. Net daržo ravėti eidama rakinu namus“, – sako moteris ir linki nepakliūti į sukčių pinkles.
Pareigūnai, įvairūs specialistai pataria, kaip neužkibti ant telefoninių sukčių kabliuko. Svarbiausia – niekada nereikia pulti vykdyti įtartinų skambintojų prašymų, nurodymų, reikalavimų. Jokiu būdu negalima pateikti elektroninės bankininkystės duomenų, duoti pinigus nepažįstamam asmeniui, pervesti į skambintojo nurodytas banko sąskaitas ar pirkti išankstinio apmokėjimo kortelių, padiktuoti jų kodų.
Artimieji turėtų įspėti vyresnio amžiaus žmones apie galimus sukčių skambučius. Paprastai senyvi žmonės dažniausiai ir tampa telefoninių sukčių aukomis.
Sulaukus pranešimo apie nelaimę, į kurią neva pakliuvo giminaitis ar artimasis, galima paprašyti perskambinti. Didelė tikimybė, kad nebeskambins. Nutraukus pokalbį patariama skambinti patikimam žmogui – sūnui, dukrai, kaimynui ar bendruoju pagalbos telefonu 112 ir klausti: „Man pranešė, kad įvyko avarija, gal galite patikslinti, bijau, kad nebūtų telefoniniai sukčiai.“ Bendrasis pagalbos centras privalo padėti tokioje situacijoje, suteikti reikiamą pagalbą. Šie vadinamieji kontroliniai skambučiai patys veiksmingiausi.
Atminkite, kad niekada iš banko jums neskambins ir neprašys jokių duomenų. Neskambins ir iš finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir nejungs jūsų su banku, kuriame jau vyksta kažkokios machinacijos. Taip nebūna. Įsidėmėkite ir kitą dalyką – kol pinigai banke, bankas atsakingas už jūsų pinigus, nesvarbu, kas ten benutiktų.
Kiekvienu atveju apie įtartiną skambutį reikėtų pranešti policijai.

Orai

 

MelynesKaršta, tvanku ir drėgna. Jausmas lyg pirtyje. Ketvirtadienio ryte ir vakare giedra, tik dieną gali palyti, griaudėti perkūnija. Naktį bus 19, dieną – 27 laipsniai šilumos. Vėjas silpnas, šiaurės arba šiaurės rytų.
Penktadienio rytas debesuotas, dieną ir vakare nedidelis lietus. Naktį – 18, dieną – 26 laipsniai. Vėjas išliks šiaurės krypties 3–4 metrų per sekundę.
Šeštadienį žadamas smarkus lietus ir perkūnija. Truputėlį atvės. Naktį bus 19, dieną – 23 laipsniai. Šiaurės vėjas kiek susilpnės.
Sekmadienis be didesnių permainų – lis, griaudės perkūnija. Naktis tvanki – 19 laipsnių, dieną bus 24 laipsniai. Pūs silpnas šiaurės vakarų vėjas.
Vandens temperatūra Tauragno ežere pakilo iki 22 laipsnių, Baltijos jūroje tik 16–18 laipsnių. Grybai dygsta, bet išlenda iš samanų jau sukirmiję.
Šviesioji paros dalis jau sutrumpėjo iki 16 valandų ir 49 minučių.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Teisėjas kaltinamajam: „Kaip čia buvo, kad išmušėte kaimynui keturis dantis?“ – „Jis daugiau neturėjo, pone teisėjau.“
Pirmais santuokos metais vyras kalba, o žmona klausosi. Antrais santuokos metais žmona kalba, o vyras klausosi. Trečiais santuokos metais abu kalba, o klausosi kaimynai.
Teisėjas kaltinamajam: „Jūs atėmėte iš ieškovo piniginę ir tada dar trenkėte antausį. Kodėl?“ – „Nes piniginė buvo tuščia.“
Daugelis vyrų mano, kad moterys svajoja apie pasakų princą… Nesąmonė! Jos svajoja, kaip valgyti ir nesustorėti…

konkursas skalbimas1

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-07-13

  2018-07-13 apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyv. Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo, prisistatęs chirurgu, ir pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reikės operuoti, o tam, kad draugei Mildai nepateiktų kaltinimų, reikia 3000 Eur. Moteris paaiškino, kad turi tik 1000 Eur, o vyras atsakė, kad po 20 min. ateis tarpininkas, kuris paims pinigus. Atvykęs apie 30 metų amžiaus vyras iš moters paėmė 1000 Eur ir išėjo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-07-14

  2018-07-14 apie 1.00 val. Utenoje, Metalo g., vyras (tikrintis blaivumą atsisakė) (gim. 1991 m.) viešoje vietoje, matant aplinkiniams, rankomis ir kojomis sudavė ne mažiau kaip 30 smūgių į įvairias kūno vietas vyrui (0.92 prom.) (gim. 1998 m.). Po medikų apžiūros sumuštas vyras paguldytas stebėti į Utenos ligoninės chirurgijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-07-14

  2016-07-14 apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinti sustabdytame automobilyje „Honda FIT“ pas keleivį (gim. 1986 m.), gyv. Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai priklauso jam ir juose yra narkotinė medžiaga kokainas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-07-14 apie 22.30 val. Zarasų r., Zarasų sen., Magučių k., žodinio konflikto metu neblaivus (2.43 prom.) vyras (gim. 1967 m.) savo dukrai (gim. 1997 m.) sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-07-13

  Gautas moters (gim. 1990 m.) pareiškimas, kad 2018-07-13 apie 14.30 val. namuose, Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Pusnės k., Vienybės g., jos vyras (gim. 1987 m.) sukėlė jai fizinį skausmą. Įvykį matė nepilnamečiai vaikai (gim. 2012 m., gim. 2014 m. ir gim. 2017 m.). Vyras po įvykio iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gautas vyro (gim. 1962 m), gyv. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Kiementos g., pareiškimas, kad 2018-07-13 apie 16.45 val. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Vilniaus g., jo buvusi žmona (gim. 1962 m.) sukėlė fizinį skausmą. žmona po įvykio pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1