utenis 11

Wednesday, February 20, 2019

Keliomis eilutėmis

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui praplėsti įsiterpusio žemės sklypo, esančio mėgėjų sodo teritorijoje, sąvoką. Tuo siekiama sumažinti nenaudojamus ir apleistus žemės plotus. Šiuo metu sodų bendrijų nariai turi teisę įsigyti valstybinės žemės plotus, neviršijančius 0,04 ha, kurių neįmanoma suprojektuoti kaip atskirų individualių mėgėjų sodo sklypų, nes jie yra įsiterpę tarp valstybinės ar privačios žemės sklypų, taip pat ir tuos valstybinės žemės sklypus, prie kurių pagal žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą neįmanoma suprojektuoti privažiuojamojo kelio. Tačiau iki šiol jiems nebuvo suteikta galimybė įsigyti valstybinės žemės sklypų, besiribojančių su laisvos valstybinės žemės plotu, kuris nesuformuotas kaip atskiras žemės sklypas, ir esančių tarp privačių žemės sklypų ar (ir) išnuomotų valstybinės žemės sklypų, taip pat privačių arba išnuomotų valstybinės žemės sklypų ir kelių (gatvių) ar miškų sklypų (plotų) ribos bei tų, kuriuos sudaro siaura juosta, šlaitai ar grioviai.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

Nors apie telefoninius sukčius jau tiek daug kalbėta įvairiose žiniasklaidos priemonėse, akivaizdu, kad žmonės iš svetimų klaidų nepasimoko. Pažvelgus į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinę matyti, kad sukčiams, prisistatantiems įvairiausiais pareigūnais – policininkais, mokesčių inspekcijos ar banko darbuotojais – vis pavyksta išvilioti nemažas pinigų sumas.
Turbūt kiekvienas, sulaukęs skambučio ir išgirdęs, kad artimasis pateko į bėdą, patirtų stresą. Žmogų apima panika. Būtent to ir siekia sukčiai, mat tokios būsenos žmogus nebevaldo situacijos. Tačiau į „Utenio“ redakciją paskambino moteris ir patikino, kad sulaukus apsimetėlių skambučio nereikia klausyti, ką jie sako, bet patiems uždavinėti klausimus, mat dažniausiai sukčiai ieško lengvatikių, kurie tiesiog užkimba ant apgavikų kabliuko. Moteris dažnai sulaukia melagingų skambučių. Net ir nujaučia kodėl – įkalinimo įstaigoje bausmę atlieka artimas giminaitis.
„Kai pirmą kartą sukčiai paskambino ir pasakė, kad miršta vaikas, tąsyk dar ilgai negalėjau atsigauti. Išgirdus verkiančią moterį, prisistačiusią dukra, kuri neva padarė avariją, tik kojos nutirpo. Visą dieną širdis drebėjo“, – prisimena pašnekovė. Nors tąsyk pinigų nepavyko išvilioti, sukčiai nenurimo. Vis mėgina laimę. Moteris tai jau vadina reketavimu. Štai paskutinį kartą sukčiai mėgino išvilioti 600 eurų – neva sesuo sužeidė moterį ir reikia pinigų operacijai. Tai patvirtino ir gydytoju Juozu Butkumi prisistatęs apgavikas. Tačiau moteris nesutriko, paklausė, kokia sesers pavardė. Štai pavardės sukčiai ir nežinojo, tad griebėsi šiaudo – pasakė, jog negali atskleisti šeimyninių paslapčių. Pašnekovė daugiau melagysčių nebeklausė – padėjo ragelį ir, pasiėmusi šunį, išėjo apsižvalgyti į kiemą.


„Šalia kaimynų namų pamačiau įtartiną automobilį. Jame sėdėjo trys vyrai. Vos išvydę po kiemą lakstantį šunį, sukčiai automobiliu visu greičiu nurūko keliu, net numerio nespėjau įsižiūrėti. Gal šuo juos išgąsdino? – samprotauja moteris. – Aš neabejoju, kad tai buvo tie, kurie tik ir laukia lengvatikių. Tai tikrai ne kaimynų automobilis, o ir kaime tokio niekas neturi.“
Sutikite, kad po tokio įvykio nelabai ramu vaikščioti po savo kiemą. „Nors namas aptvertas, bet argi tvora išgelbės? juk reikia savo darbus dirbti. Laimė, turiu sargą – šunį, jis mane labai saugo. Net daržo ravėti eidama rakinu namus“, – sako moteris ir linki nepakliūti į sukčių pinkles.
Pareigūnai, įvairūs specialistai pataria, kaip neužkibti ant telefoninių sukčių kabliuko. Svarbiausia – niekada nereikia pulti vykdyti įtartinų skambintojų prašymų, nurodymų, reikalavimų. Jokiu būdu negalima pateikti elektroninės bankininkystės duomenų, duoti pinigus nepažįstamam asmeniui, pervesti į skambintojo nurodytas banko sąskaitas ar pirkti išankstinio apmokėjimo kortelių, padiktuoti jų kodų.
Artimieji turėtų įspėti vyresnio amžiaus žmones apie galimus sukčių skambučius. Paprastai senyvi žmonės dažniausiai ir tampa telefoninių sukčių aukomis.
Sulaukus pranešimo apie nelaimę, į kurią neva pakliuvo giminaitis ar artimasis, galima paprašyti perskambinti. Didelė tikimybė, kad nebeskambins. Nutraukus pokalbį patariama skambinti patikimam žmogui – sūnui, dukrai, kaimynui ar bendruoju pagalbos telefonu 112 ir klausti: „Man pranešė, kad įvyko avarija, gal galite patikslinti, bijau, kad nebūtų telefoniniai sukčiai.“ Bendrasis pagalbos centras privalo padėti tokioje situacijoje, suteikti reikiamą pagalbą. Šie vadinamieji kontroliniai skambučiai patys veiksmingiausi.
Atminkite, kad niekada iš banko jums neskambins ir neprašys jokių duomenų. Neskambins ir iš finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos ir nejungs jūsų su banku, kuriame jau vyksta kažkokios machinacijos. Taip nebūna. Įsidėmėkite ir kitą dalyką – kol pinigai banke, bankas atsakingas už jūsų pinigus, nesvarbu, kas ten benutiktų.
Kiekvienu atveju apie įtartiną skambutį reikėtų pranešti policijai.

Orai

 

upelis1Žingsnis po žingsnio – vis arčiau pavasario. Nors naktimis žiema dar rodys nagučius. Naktį į ketvirtadienį bus 6, į penktadienį – net 9, į šeštadienį – 8, į sekmadienį – 1 laipsnis šalčio. Dienomis bus šilčiau. Ketvirtadienį – 2, penktadienį – 2, šeštadienį – 1 laipsnis šalčio, o sekmadienį – jau 2 laipsniai šilumos.
Ketvirtadienį – saulė pro debesis ir viena kita snaigė, penktadienį saulėta ir be kritulių, šeštadienį vėl saulė žvilgčios pro debesis, kritulių nebus nei sniego, nei lietaus pavidalu. Sekmadienį dangus apsiniauks, bet bus sausa.
Vėjas šiaurės krypčių, ganėtinai stiprus.
Nors šaltos naktys ir pratęs poledinės žūklės sezoną, bet išsėdėti ant ledo pučiant tokiam žvarbiam vėjui bus sudėtinga.
Dienos ilgumas artėja prie 10 valandų. Mėnulio pilnatis ir artėjantys rinkimai žada keistą ir įdomų laiką.
Žaidimai, sportas, poilsis persikelia į sales, baseinus ir saunas.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-02-15

  2019-02-15 apie 23.30 val. bute, Utenoje, J. Basanavičiaus g., priklausančiame vyrui (g. 1993 m.) (nustatytas 1,68 prom. girtumas), ant stalo rastas gulintis popieriaus lapas su ant jo esančiu tabako ir žalsvos spalvos augalinės kilmės galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų mišiniu. Vyras po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-02-16

  2019-02-16 apie 12.33 val. Utenos r., kelyje Utena–Kaltanėnai–Švenčionys 19.300 km, vyras (g. 1990 m.), gyv. Utenoje, Aušros g., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,13 prom. girtumas), vairavo automobilį BMW, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio sankasos ir apvirto. Eismo įvykio metu apgadintas automobilis, vairuotojas paguldytas stebėti į VšĮ Utenos ligoninės traumatologijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-16 apie 00.42 val. namuose, Utenoje, J. Basanavičiaus g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 2,61 prom. girtumas) vyras (g. 1995 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1996 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 gautas moters (g. 1987 m.), gyv. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., pareiškimas, kad apie 03.40 val. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., neblaivus (nustatytas 1,92 prom. girtumas) brolis (g. 1976 m.) smurtavo, tokias veiksmais sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 00.30 val. naktiniame bare, Utenoje, Metalo g., viešoje vietoje, du nepažįstami asmenys sumušė vyrą (g. 1981 m.), gyv. Švenčionių r., Švenčionėlių sen., Švenčionėlių mstl., Miško g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji nusikalstamos veikos padarymu du vyrai, vienas iš jų (g. 1992 m.) (nustatytas 1,08 prom. girtumas), gyv. Kaune, Kuršių g., ir kitas (g. 1992 m.) (nustatytas 2,34 prom. girtumas), gyv. Utenoje, Krašuonos g., sulaikyti ir uždaryti į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 apie 16.00 val. savo namuose, esančiuose Utenoje, Algirdo g., išgertuvių metu neblaivus (nustatytas 2,68 prom. girtumas) vyras (g. 1964 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 2,51 prom. girtumas) pažįstamą moterį (g. 1978 m.), gyv. Utenoje, Taikos g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 09.00 val. vyras (g. 1975 m.) pastebėjo, jog apgadintas jam priklausantis automobilis „VW Sharan“, stovėjęs automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje Ignalinoje, Aukštaičių g., subraižytos vairuotojo pusės abi durys, vairuotojo pusės sparnas, variklio dangtis ir vairuotojo pusės priekinis žibintas. Padaryta žala – 1500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1