utenis 11

Wednesday, February 20, 2019

Keliomis eilutėmis

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui praplėsti įsiterpusio žemės sklypo, esančio mėgėjų sodo teritorijoje, sąvoką. Tuo siekiama sumažinti nenaudojamus ir apleistus žemės plotus. Šiuo metu sodų bendrijų nariai turi teisę įsigyti valstybinės žemės plotus, neviršijančius 0,04 ha, kurių neįmanoma suprojektuoti kaip atskirų individualių mėgėjų sodo sklypų, nes jie yra įsiterpę tarp valstybinės ar privačios žemės sklypų, taip pat ir tuos valstybinės žemės sklypus, prie kurių pagal žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą neįmanoma suprojektuoti privažiuojamojo kelio. Tačiau iki šiol jiems nebuvo suteikta galimybė įsigyti valstybinės žemės sklypų, besiribojančių su laisvos valstybinės žemės plotu, kuris nesuformuotas kaip atskiras žemės sklypas, ir esančių tarp privačių žemės sklypų ar (ir) išnuomotų valstybinės žemės sklypų, taip pat privačių arba išnuomotų valstybinės žemės sklypų ir kelių (gatvių) ar miškų sklypų (plotų) ribos bei tų, kuriuos sudaro siaura juosta, šlaitai ar grioviai.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko eilinis Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame apsvarstyta per 20 klausimų, priimti sprendimai. O dabar apie viską išsamiau.
Taryba nusprendė pakeisti šių metų vasario 22 d. sprendimą ir patikslinti Utenos rajono savivaldybės biudžeto pajamas padidinant 542,3 tūkst. Eur. Iš jų 304,7 tūkst. Eur skirta LR susisiekimo ministerijos vietinės reikšmės kelių (gatvių) kapitaliniam remontui ir rekonstrukcijai, 124,7 tūkst. Eur – Ežero gatvei rekonstruoti, 180 tūkst. Eur – Aukštaičių gatvės kapitaliniam remontui.
Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė 30,9 tūkst. Eur mokytojų skaičiui optimizuoti (atsiskaityti su mokytojais, vietoj jų nepriimant naujų). Bus atleista 11 mokytojų.


Iš valstybės biudžeto gauta dotacija 346,4 tūkst. Eur paskirta savivaldybės administracijai, iš jų 304,7 tūkst. Eur – Aušros ir Aukštaičių gatvėms rekonstruoti ir remontuoti ir 41,7 tūkst. Eur – socialinio būsto plėtrai. 2018 m. bus nupirkti 7 socialiniai būstai. Atitinkamos sumos paskirtos švietimo įstaigoms, religinėms bendruomenėms, piniginėms kompensacijoms pastatų savininkams, prisijungusiems prie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros, seniūnijoms ir t. t.
Svarstant šį klausimą tarybos narys Raimundas Kelevišius priminė, kad vasario mėnesį taryboje patvirtinti prioritetai, bet šiame sprendimo projekte jų kažkodėl nėra. Robertas Miliauskas suabejojo, ar tikrai reikia A. ir M. Miškinių bibliotekai tokių brangių unitazų, pisuarų, ir nuogąstavo, kad ir Utena, kaip ir Kaunas, gali pagarsėti įsirengusi auksinius tualetus. „Mes savo įstaigoje remontavome visus tualetus, keitėme ir unitazus, atlikome kitus remonto darbus, bet mums visi darbai atsiėjo pigiau, – sakė R. Miliauskas. – Kodėl tokios sumos išleidžiamos bibliotekos tualetams?“ Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė atsakė, kad tualetas – įstaigos veidrodis. Utenos viešojoje bibliotekoje vidutiniškai per dieną apsilanko apie 600 žmonių. Nutarta pirkti brangesnę įrangą, nes ji ilgiau tarnaus.
Taryba nusprendė teikti UAB „Utenos prekyba“ už 2018 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 7242 Eur.
Taryba nusprendė teikti UAB „Umaras“ už 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 8890 Eur.
Nuspręsta pirkti gyvenamąjį būstą su žemės sklypu Bendruomeniniams vaikų globos namams skelbiamų derybų būdu apmokant notaro paslaugų išlaidas už ne daugiau kaip 100 000 Eur.
Taryba nusprendė pritarti, kad UAB „Utenos komunalininkas“ įsigytų ilgalaikį materialųjį turtą – specialios paskirties automobilį su daugiafunkcine įranga komunalinėms ir kitoms atliekoms surinkti.
Utenos mieste bus įrengtos 24 pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės su 149 konteineriais, skirtais mišrioms komunalinėms, maisto, tekstilės atliekoms ir antrinėms žaliavoms rinkti. Šiose konteineriams prižiūrėti skirtose šiukšliavežėse turi būti atliekų presavimo įranga ir ne mažiau kaip 10 m siekio teleskopinis kranas. UAB „Utenos komunalininkas“ šiuo metu turi vieną tokios paskirties naudotą automobilį, kuris daugiausia dirba prižiūrėdamas antrinių žaliavų konteinerius. Įrengus naujas pusiau požemines aikšteles, šis automobilis nepajėgs laiku išvežti atliekas ir prižiūrėti konteinerius.
Svarstant šį klausimą Tarybos narys Vaidas Lankauskas domėjosi, ar būtent šio automobilio įsigijimas padidins šiukšlių išvežimo kainas vartotojams. Jam buvo atsakyta, kad įkainis tikrai didės (nežymiai), bet ne artimiausiu laiku.
Nuspręsta išnuomoti būstą, esantį Vyžuonų miestelio Šilo g. 1–1, kaip savivaldybės būstą rinkos kainomis Danguolei Ruzgienei.
Utenos rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, susiduriama su demografinėmis problemomis. Ypač spartus jaunų, darbingo amžiaus gyventojų mažėjimas. Dėl šios priežasties Utenos rajone veikiančioms įmonėms jau dabar trūksta darbo jėgos. Utenos rajono savivaldybės administracija kovo–birželio mėnesiais atliko užsienyje gyvenančių uteniškių apklausą. Joje dalyvavo 60 užsienyje gyvenančių respondentų. Išvykėliai dažniausiai praranda kontaktą su gimtuoju miestu, o tai tampa priežastimi, bauginančia sugrįžti. Galimybė sukurti ambasadorių, kurie burtų uteniškių bendruomenes savo šalyse, padėtų bendradarbiauti ieškant užsienio investicijų, kviečiant juos kelis kartus per metus sugrįžti į gimtąjį miestą, prisidėtų prie ryšių su pasaulio uteniškiais išlaikymo, spartesnės informacijos sklaidos.
Po diskusijų tarybos nariai nusprendė patvirtinti Utenos ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatus.
Kadangi 2018 m. gruodžio 21 d. Utenos rajono Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigos taps laisvos, nes sueina nustatytas 5 metų terminas, iki kada dabartinis šios mokyklos direktorius gali eiti pareigas, Taryba nusprendė skelbti konkursą Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti.
Diskusijų neišvengta svarstant klausimą dėl Utenos kraštotyros muziejaus teikiamų paslaugų kainų nustatymo. Tarybos narys Rimantas Dijokas frakcijos vardu suabejojo ar tikslinga samdyti žmogų, kuris bilietus pardavinėtų, ar reikia spausdinti bilietus ir t. t., jei 2017 m. tesurinkta 1302 eurai. Marijus Kaukėnas siūlė įėjimą į Laisvės kovų muziejų padaryti nemokamą, nes praėjusiais metais už bilietus gauta tik 208 Eur.
Po vienokių ir kitokių pasiūlymų, pasvarstymų balsų dauguma nulėmė, kad kainos liktų tokios, kokios buvo numatytos sprendimo projekte (1–2 eur).
Prisimintos ir jaunos šeimos. Taryba nutarė patvirtinti paramos šeimai tvarkos aprašą, kurį Tarybai išsamiai pristatė Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.
Diskusijų, nuomonių spektras buvo platus. Tarybos narys Albinas Grincevičius siūlė apsvarstyti galimybę visiems Utenos ligoninėje gimusiems naujagimiams padovanoti naujagimio kraitelį. I. Šakalienė abejojo, ar visos mamos tuo apsidžiaugtų, nes dauguma jų viską, ko reikia naujagimiui, jau būna nusipirkusios. Be to, kiekviena šeima turi savo individualių poreikių.
Taryba išklausė informacijas apie sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio didinimą nuo gegužės 1 d., vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką, į LR kultūros ministerijos formuojamą regioninę kultūros tarybą delegavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėją Jūratę Misiūnienę.

Orai

 

upelis1Žingsnis po žingsnio – vis arčiau pavasario. Nors naktimis žiema dar rodys nagučius. Naktį į ketvirtadienį bus 6, į penktadienį – net 9, į šeštadienį – 8, į sekmadienį – 1 laipsnis šalčio. Dienomis bus šilčiau. Ketvirtadienį – 2, penktadienį – 2, šeštadienį – 1 laipsnis šalčio, o sekmadienį – jau 2 laipsniai šilumos.
Ketvirtadienį – saulė pro debesis ir viena kita snaigė, penktadienį saulėta ir be kritulių, šeštadienį vėl saulė žvilgčios pro debesis, kritulių nebus nei sniego, nei lietaus pavidalu. Sekmadienį dangus apsiniauks, bet bus sausa.
Vėjas šiaurės krypčių, ganėtinai stiprus.
Nors šaltos naktys ir pratęs poledinės žūklės sezoną, bet išsėdėti ant ledo pučiant tokiam žvarbiam vėjui bus sudėtinga.
Dienos ilgumas artėja prie 10 valandų. Mėnulio pilnatis ir artėjantys rinkimai žada keistą ir įdomų laiką.
Žaidimai, sportas, poilsis persikelia į sales, baseinus ir saunas.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-02-15

  2019-02-15 apie 23.30 val. bute, Utenoje, J. Basanavičiaus g., priklausančiame vyrui (g. 1993 m.) (nustatytas 1,68 prom. girtumas), ant stalo rastas gulintis popieriaus lapas su ant jo esančiu tabako ir žalsvos spalvos augalinės kilmės galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų mišiniu. Vyras po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-02-16

  2019-02-16 apie 12.33 val. Utenos r., kelyje Utena–Kaltanėnai–Švenčionys 19.300 km, vyras (g. 1990 m.), gyv. Utenoje, Aušros g., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,13 prom. girtumas), vairavo automobilį BMW, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio sankasos ir apvirto. Eismo įvykio metu apgadintas automobilis, vairuotojas paguldytas stebėti į VšĮ Utenos ligoninės traumatologijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-16 apie 00.42 val. namuose, Utenoje, J. Basanavičiaus g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 2,61 prom. girtumas) vyras (g. 1995 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1996 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 gautas moters (g. 1987 m.), gyv. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., pareiškimas, kad apie 03.40 val. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., neblaivus (nustatytas 1,92 prom. girtumas) brolis (g. 1976 m.) smurtavo, tokias veiksmais sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 00.30 val. naktiniame bare, Utenoje, Metalo g., viešoje vietoje, du nepažįstami asmenys sumušė vyrą (g. 1981 m.), gyv. Švenčionių r., Švenčionėlių sen., Švenčionėlių mstl., Miško g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji nusikalstamos veikos padarymu du vyrai, vienas iš jų (g. 1992 m.) (nustatytas 1,08 prom. girtumas), gyv. Kaune, Kuršių g., ir kitas (g. 1992 m.) (nustatytas 2,34 prom. girtumas), gyv. Utenoje, Krašuonos g., sulaikyti ir uždaryti į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 apie 16.00 val. savo namuose, esančiuose Utenoje, Algirdo g., išgertuvių metu neblaivus (nustatytas 2,68 prom. girtumas) vyras (g. 1964 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 2,51 prom. girtumas) pažįstamą moterį (g. 1978 m.), gyv. Utenoje, Taikos g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 09.00 val. vyras (g. 1975 m.) pastebėjo, jog apgadintas jam priklausantis automobilis „VW Sharan“, stovėjęs automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje Ignalinoje, Aukštaičių g., subraižytos vairuotojo pusės abi durys, vairuotojo pusės sparnas, variklio dangtis ir vairuotojo pusės priekinis žibintas. Padaryta žala – 1500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1