utenis 11

Tuesday, July 17, 2018

Keliomis eilutėmis

2018 m. liepos 14 d., šeštadienį, Utenos Šaulių namuose vyko iškilmingas renginys, pažymintis Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės Utenos šaulių 909-osios kuopos 15 gyvavimo metus. Šventėje susirinko platus sveikintojų ir svečių būrys. Pasveikinti kuopos atvyko Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas. Jis įteikė kuopai Utenos rajono herbą linkėdamas ne tik garbingai laikytis duotos priesaikos, bet ir toliau aktyviai veikti dėl mūsų krašto gerovės. Šventėje taip pat dalyvavo Utenos AVPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas, pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Arūnas Sriubas, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai, Utenos rajono savivaldybės seniūnijų seniūnai, Utenos baikerių klubo „Ugnies ratas“ atstovai.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Utenisyra

 


rankrastis3

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko eilinis Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame apsvarstyta per 20 klausimų, priimti sprendimai. O dabar apie viską išsamiau.
Taryba nusprendė pakeisti šių metų vasario 22 d. sprendimą ir patikslinti Utenos rajono savivaldybės biudžeto pajamas padidinant 542,3 tūkst. Eur. Iš jų 304,7 tūkst. Eur skirta LR susisiekimo ministerijos vietinės reikšmės kelių (gatvių) kapitaliniam remontui ir rekonstrukcijai, 124,7 tūkst. Eur – Ežero gatvei rekonstruoti, 180 tūkst. Eur – Aukštaičių gatvės kapitaliniam remontui.
Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė 30,9 tūkst. Eur mokytojų skaičiui optimizuoti (atsiskaityti su mokytojais, vietoj jų nepriimant naujų). Bus atleista 11 mokytojų.


Iš valstybės biudžeto gauta dotacija 346,4 tūkst. Eur paskirta savivaldybės administracijai, iš jų 304,7 tūkst. Eur – Aušros ir Aukštaičių gatvėms rekonstruoti ir remontuoti ir 41,7 tūkst. Eur – socialinio būsto plėtrai. 2018 m. bus nupirkti 7 socialiniai būstai. Atitinkamos sumos paskirtos švietimo įstaigoms, religinėms bendruomenėms, piniginėms kompensacijoms pastatų savininkams, prisijungusiems prie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros, seniūnijoms ir t. t.
Svarstant šį klausimą tarybos narys Raimundas Kelevišius priminė, kad vasario mėnesį taryboje patvirtinti prioritetai, bet šiame sprendimo projekte jų kažkodėl nėra. Robertas Miliauskas suabejojo, ar tikrai reikia A. ir M. Miškinių bibliotekai tokių brangių unitazų, pisuarų, ir nuogąstavo, kad ir Utena, kaip ir Kaunas, gali pagarsėti įsirengusi auksinius tualetus. „Mes savo įstaigoje remontavome visus tualetus, keitėme ir unitazus, atlikome kitus remonto darbus, bet mums visi darbai atsiėjo pigiau, – sakė R. Miliauskas. – Kodėl tokios sumos išleidžiamos bibliotekos tualetams?“ Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė atsakė, kad tualetas – įstaigos veidrodis. Utenos viešojoje bibliotekoje vidutiniškai per dieną apsilanko apie 600 žmonių. Nutarta pirkti brangesnę įrangą, nes ji ilgiau tarnaus.
Taryba nusprendė teikti UAB „Utenos prekyba“ už 2018 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 7242 Eur.
Taryba nusprendė teikti UAB „Umaras“ už 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 8890 Eur.
Nuspręsta pirkti gyvenamąjį būstą su žemės sklypu Bendruomeniniams vaikų globos namams skelbiamų derybų būdu apmokant notaro paslaugų išlaidas už ne daugiau kaip 100 000 Eur.
Taryba nusprendė pritarti, kad UAB „Utenos komunalininkas“ įsigytų ilgalaikį materialųjį turtą – specialios paskirties automobilį su daugiafunkcine įranga komunalinėms ir kitoms atliekoms surinkti.
Utenos mieste bus įrengtos 24 pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės su 149 konteineriais, skirtais mišrioms komunalinėms, maisto, tekstilės atliekoms ir antrinėms žaliavoms rinkti. Šiose konteineriams prižiūrėti skirtose šiukšliavežėse turi būti atliekų presavimo įranga ir ne mažiau kaip 10 m siekio teleskopinis kranas. UAB „Utenos komunalininkas“ šiuo metu turi vieną tokios paskirties naudotą automobilį, kuris daugiausia dirba prižiūrėdamas antrinių žaliavų konteinerius. Įrengus naujas pusiau požemines aikšteles, šis automobilis nepajėgs laiku išvežti atliekas ir prižiūrėti konteinerius.
Svarstant šį klausimą Tarybos narys Vaidas Lankauskas domėjosi, ar būtent šio automobilio įsigijimas padidins šiukšlių išvežimo kainas vartotojams. Jam buvo atsakyta, kad įkainis tikrai didės (nežymiai), bet ne artimiausiu laiku.
Nuspręsta išnuomoti būstą, esantį Vyžuonų miestelio Šilo g. 1–1, kaip savivaldybės būstą rinkos kainomis Danguolei Ruzgienei.
Utenos rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, susiduriama su demografinėmis problemomis. Ypač spartus jaunų, darbingo amžiaus gyventojų mažėjimas. Dėl šios priežasties Utenos rajone veikiančioms įmonėms jau dabar trūksta darbo jėgos. Utenos rajono savivaldybės administracija kovo–birželio mėnesiais atliko užsienyje gyvenančių uteniškių apklausą. Joje dalyvavo 60 užsienyje gyvenančių respondentų. Išvykėliai dažniausiai praranda kontaktą su gimtuoju miestu, o tai tampa priežastimi, bauginančia sugrįžti. Galimybė sukurti ambasadorių, kurie burtų uteniškių bendruomenes savo šalyse, padėtų bendradarbiauti ieškant užsienio investicijų, kviečiant juos kelis kartus per metus sugrįžti į gimtąjį miestą, prisidėtų prie ryšių su pasaulio uteniškiais išlaikymo, spartesnės informacijos sklaidos.
Po diskusijų tarybos nariai nusprendė patvirtinti Utenos ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatus.
Kadangi 2018 m. gruodžio 21 d. Utenos rajono Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigos taps laisvos, nes sueina nustatytas 5 metų terminas, iki kada dabartinis šios mokyklos direktorius gali eiti pareigas, Taryba nusprendė skelbti konkursą Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti.
Diskusijų neišvengta svarstant klausimą dėl Utenos kraštotyros muziejaus teikiamų paslaugų kainų nustatymo. Tarybos narys Rimantas Dijokas frakcijos vardu suabejojo ar tikslinga samdyti žmogų, kuris bilietus pardavinėtų, ar reikia spausdinti bilietus ir t. t., jei 2017 m. tesurinkta 1302 eurai. Marijus Kaukėnas siūlė įėjimą į Laisvės kovų muziejų padaryti nemokamą, nes praėjusiais metais už bilietus gauta tik 208 Eur.
Po vienokių ir kitokių pasiūlymų, pasvarstymų balsų dauguma nulėmė, kad kainos liktų tokios, kokios buvo numatytos sprendimo projekte (1–2 eur).
Prisimintos ir jaunos šeimos. Taryba nutarė patvirtinti paramos šeimai tvarkos aprašą, kurį Tarybai išsamiai pristatė Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.
Diskusijų, nuomonių spektras buvo platus. Tarybos narys Albinas Grincevičius siūlė apsvarstyti galimybę visiems Utenos ligoninėje gimusiems naujagimiams padovanoti naujagimio kraitelį. I. Šakalienė abejojo, ar visos mamos tuo apsidžiaugtų, nes dauguma jų viską, ko reikia naujagimiui, jau būna nusipirkusios. Be to, kiekviena šeima turi savo individualių poreikių.
Taryba išklausė informacijas apie sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio didinimą nuo gegužės 1 d., vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką, į LR kultūros ministerijos formuojamą regioninę kultūros tarybą delegavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėją Jūratę Misiūnienę.

Orai

 

MelynesKaršta, tvanku ir drėgna. Jausmas lyg pirtyje. Ketvirtadienio ryte ir vakare giedra, tik dieną gali palyti, griaudėti perkūnija. Naktį bus 19, dieną – 27 laipsniai šilumos. Vėjas silpnas, šiaurės arba šiaurės rytų.
Penktadienio rytas debesuotas, dieną ir vakare nedidelis lietus. Naktį – 18, dieną – 26 laipsniai. Vėjas išliks šiaurės krypties 3–4 metrų per sekundę.
Šeštadienį žadamas smarkus lietus ir perkūnija. Truputėlį atvės. Naktį bus 19, dieną – 23 laipsniai. Šiaurės vėjas kiek susilpnės.
Sekmadienis be didesnių permainų – lis, griaudės perkūnija. Naktis tvanki – 19 laipsnių, dieną bus 24 laipsniai. Pūs silpnas šiaurės vakarų vėjas.
Vandens temperatūra Tauragno ežere pakilo iki 22 laipsnių, Baltijos jūroje tik 16–18 laipsnių. Grybai dygsta, bet išlenda iš samanų jau sukirmiję.
Šviesioji paros dalis jau sutrumpėjo iki 16 valandų ir 49 minučių.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Teisėjas kaltinamajam: „Kaip čia buvo, kad išmušėte kaimynui keturis dantis?“ – „Jis daugiau neturėjo, pone teisėjau.“
Pirmais santuokos metais vyras kalba, o žmona klausosi. Antrais santuokos metais žmona kalba, o vyras klausosi. Trečiais santuokos metais abu kalba, o klausosi kaimynai.
Teisėjas kaltinamajam: „Jūs atėmėte iš ieškovo piniginę ir tada dar trenkėte antausį. Kodėl?“ – „Nes piniginė buvo tuščia.“
Daugelis vyrų mano, kad moterys svajoja apie pasakų princą… Nesąmonė! Jos svajoja, kaip valgyti ir nesustorėti…

konkursas skalbimas1

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-07-13

  2018-07-13 apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyv. Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo, prisistatęs chirurgu, ir pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reikės operuoti, o tam, kad draugei Mildai nepateiktų kaltinimų, reikia 3000 Eur. Moteris paaiškino, kad turi tik 1000 Eur, o vyras atsakė, kad po 20 min. ateis tarpininkas, kuris paims pinigus. Atvykęs apie 30 metų amžiaus vyras iš moters paėmė 1000 Eur ir išėjo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-07-14

  2018-07-14 apie 1.00 val. Utenoje, Metalo g., vyras (tikrintis blaivumą atsisakė) (gim. 1991 m.) viešoje vietoje, matant aplinkiniams, rankomis ir kojomis sudavė ne mažiau kaip 30 smūgių į įvairias kūno vietas vyrui (0.92 prom.) (gim. 1998 m.). Po medikų apžiūros sumuštas vyras paguldytas stebėti į Utenos ligoninės chirurgijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-07-14

  2016-07-14 apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinti sustabdytame automobilyje „Honda FIT“ pas keleivį (gim. 1986 m.), gyv. Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai priklauso jam ir juose yra narkotinė medžiaga kokainas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-07-14 apie 22.30 val. Zarasų r., Zarasų sen., Magučių k., žodinio konflikto metu neblaivus (2.43 prom.) vyras (gim. 1967 m.) savo dukrai (gim. 1997 m.) sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-07-13

  Gautas moters (gim. 1990 m.) pareiškimas, kad 2018-07-13 apie 14.30 val. namuose, Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Pusnės k., Vienybės g., jos vyras (gim. 1987 m.) sukėlė jai fizinį skausmą. Įvykį matė nepilnamečiai vaikai (gim. 2012 m., gim. 2014 m. ir gim. 2017 m.). Vyras po įvykio iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gautas vyro (gim. 1962 m), gyv. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Kiementos g., pareiškimas, kad 2018-07-13 apie 16.45 val. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Vilniaus g., jo buvusi žmona (gim. 1962 m.) sukėlė fizinį skausmą. žmona po įvykio pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1