utenis 11

Thursday, September 20, 2018

Keliomis eilutėmis

Sezonui įsibėgėjus Lietuvos sodininkai obuolių derlių suskubo vežti į supirkimo punktus. Beveik 20 vilkikų eilė su lietuviškais obuoliais nusidriekė Anykščiuose, „Anykščių vyno“ gamykloje. Sodininkams, kurie šiuo metu eilės pabaigoje, laukti, kad priduotų obuolius, gali tekti ir parą. Obuolių supirkimo sezoną pradėjusi rugpjūčio 20 dieną, gamykla jau supirko 8,7 tūkst. tonų obuolių. Iš viso planuoja supirkti per 20 tūkst. tonų obuolių. Dabar gamykla dirba visu pajėgumu – pamainomis dirbama visą parą. Taip pat pailgintas ir supirkimo punkto darbo laikas – žaliavas priimamos nuo 6 valandos ryto iki pat 10 valandos vakaro. Iš obuolių gamykloje gaminamos sultys, sulčių koncentratai, natūralus obuolių vynas ir sidras.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

spalio

 

 

patikekite

 

 

 

augalai11

 

 

41889106

Šio augalo vaisių forma ir dydis daugelį gali suklaidinti.

Jie labai pagyvina gyvatvores, kuriose maži paukšteliai ypač mėgsta sukti lizdus.

 

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko eilinis Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame apsvarstyta per 20 klausimų, priimti sprendimai. O dabar apie viską išsamiau.
Taryba nusprendė pakeisti šių metų vasario 22 d. sprendimą ir patikslinti Utenos rajono savivaldybės biudžeto pajamas padidinant 542,3 tūkst. Eur. Iš jų 304,7 tūkst. Eur skirta LR susisiekimo ministerijos vietinės reikšmės kelių (gatvių) kapitaliniam remontui ir rekonstrukcijai, 124,7 tūkst. Eur – Ežero gatvei rekonstruoti, 180 tūkst. Eur – Aukštaičių gatvės kapitaliniam remontui.
Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė 30,9 tūkst. Eur mokytojų skaičiui optimizuoti (atsiskaityti su mokytojais, vietoj jų nepriimant naujų). Bus atleista 11 mokytojų.


Iš valstybės biudžeto gauta dotacija 346,4 tūkst. Eur paskirta savivaldybės administracijai, iš jų 304,7 tūkst. Eur – Aušros ir Aukštaičių gatvėms rekonstruoti ir remontuoti ir 41,7 tūkst. Eur – socialinio būsto plėtrai. 2018 m. bus nupirkti 7 socialiniai būstai. Atitinkamos sumos paskirtos švietimo įstaigoms, religinėms bendruomenėms, piniginėms kompensacijoms pastatų savininkams, prisijungusiems prie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros, seniūnijoms ir t. t.
Svarstant šį klausimą tarybos narys Raimundas Kelevišius priminė, kad vasario mėnesį taryboje patvirtinti prioritetai, bet šiame sprendimo projekte jų kažkodėl nėra. Robertas Miliauskas suabejojo, ar tikrai reikia A. ir M. Miškinių bibliotekai tokių brangių unitazų, pisuarų, ir nuogąstavo, kad ir Utena, kaip ir Kaunas, gali pagarsėti įsirengusi auksinius tualetus. „Mes savo įstaigoje remontavome visus tualetus, keitėme ir unitazus, atlikome kitus remonto darbus, bet mums visi darbai atsiėjo pigiau, – sakė R. Miliauskas. – Kodėl tokios sumos išleidžiamos bibliotekos tualetams?“ Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė atsakė, kad tualetas – įstaigos veidrodis. Utenos viešojoje bibliotekoje vidutiniškai per dieną apsilanko apie 600 žmonių. Nutarta pirkti brangesnę įrangą, nes ji ilgiau tarnaus.
Taryba nusprendė teikti UAB „Utenos prekyba“ už 2018 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 7242 Eur.
Taryba nusprendė teikti UAB „Umaras“ už 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 8890 Eur.
Nuspręsta pirkti gyvenamąjį būstą su žemės sklypu Bendruomeniniams vaikų globos namams skelbiamų derybų būdu apmokant notaro paslaugų išlaidas už ne daugiau kaip 100 000 Eur.
Taryba nusprendė pritarti, kad UAB „Utenos komunalininkas“ įsigytų ilgalaikį materialųjį turtą – specialios paskirties automobilį su daugiafunkcine įranga komunalinėms ir kitoms atliekoms surinkti.
Utenos mieste bus įrengtos 24 pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės su 149 konteineriais, skirtais mišrioms komunalinėms, maisto, tekstilės atliekoms ir antrinėms žaliavoms rinkti. Šiose konteineriams prižiūrėti skirtose šiukšliavežėse turi būti atliekų presavimo įranga ir ne mažiau kaip 10 m siekio teleskopinis kranas. UAB „Utenos komunalininkas“ šiuo metu turi vieną tokios paskirties naudotą automobilį, kuris daugiausia dirba prižiūrėdamas antrinių žaliavų konteinerius. Įrengus naujas pusiau požemines aikšteles, šis automobilis nepajėgs laiku išvežti atliekas ir prižiūrėti konteinerius.
Svarstant šį klausimą Tarybos narys Vaidas Lankauskas domėjosi, ar būtent šio automobilio įsigijimas padidins šiukšlių išvežimo kainas vartotojams. Jam buvo atsakyta, kad įkainis tikrai didės (nežymiai), bet ne artimiausiu laiku.
Nuspręsta išnuomoti būstą, esantį Vyžuonų miestelio Šilo g. 1–1, kaip savivaldybės būstą rinkos kainomis Danguolei Ruzgienei.
Utenos rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, susiduriama su demografinėmis problemomis. Ypač spartus jaunų, darbingo amžiaus gyventojų mažėjimas. Dėl šios priežasties Utenos rajone veikiančioms įmonėms jau dabar trūksta darbo jėgos. Utenos rajono savivaldybės administracija kovo–birželio mėnesiais atliko užsienyje gyvenančių uteniškių apklausą. Joje dalyvavo 60 užsienyje gyvenančių respondentų. Išvykėliai dažniausiai praranda kontaktą su gimtuoju miestu, o tai tampa priežastimi, bauginančia sugrįžti. Galimybė sukurti ambasadorių, kurie burtų uteniškių bendruomenes savo šalyse, padėtų bendradarbiauti ieškant užsienio investicijų, kviečiant juos kelis kartus per metus sugrįžti į gimtąjį miestą, prisidėtų prie ryšių su pasaulio uteniškiais išlaikymo, spartesnės informacijos sklaidos.
Po diskusijų tarybos nariai nusprendė patvirtinti Utenos ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatus.
Kadangi 2018 m. gruodžio 21 d. Utenos rajono Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigos taps laisvos, nes sueina nustatytas 5 metų terminas, iki kada dabartinis šios mokyklos direktorius gali eiti pareigas, Taryba nusprendė skelbti konkursą Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti.
Diskusijų neišvengta svarstant klausimą dėl Utenos kraštotyros muziejaus teikiamų paslaugų kainų nustatymo. Tarybos narys Rimantas Dijokas frakcijos vardu suabejojo ar tikslinga samdyti žmogų, kuris bilietus pardavinėtų, ar reikia spausdinti bilietus ir t. t., jei 2017 m. tesurinkta 1302 eurai. Marijus Kaukėnas siūlė įėjimą į Laisvės kovų muziejų padaryti nemokamą, nes praėjusiais metais už bilietus gauta tik 208 Eur.
Po vienokių ir kitokių pasiūlymų, pasvarstymų balsų dauguma nulėmė, kad kainos liktų tokios, kokios buvo numatytos sprendimo projekte (1–2 eur).
Prisimintos ir jaunos šeimos. Taryba nutarė patvirtinti paramos šeimai tvarkos aprašą, kurį Tarybai išsamiai pristatė Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.
Diskusijų, nuomonių spektras buvo platus. Tarybos narys Albinas Grincevičius siūlė apsvarstyti galimybę visiems Utenos ligoninėje gimusiems naujagimiams padovanoti naujagimio kraitelį. I. Šakalienė abejojo, ar visos mamos tuo apsidžiaugtų, nes dauguma jų viską, ko reikia naujagimiui, jau būna nusipirkusios. Be to, kiekviena šeima turi savo individualių poreikių.
Taryba išklausė informacijas apie sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio didinimą nuo gegužės 1 d., vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką, į LR kultūros ministerijos formuojamą regioninę kultūros tarybą delegavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėją Jūratę Misiūnienę.

Orai

 

DSC 0957Vasara, energingai susistumdžiusi su rudeniu, vėl sugrįžta. Tiesa, trumpam.  Ketvirtadienį šils iki 24, penktadienį net iki 26 laipsnių. Naktimis bus nuo 13 iki 15 laipsnių. Šeštadienį ims vėsti. Liks tik 19 laipsnių dieną ir 12 laipsnių naktį. Pradės lyti, vakarų vėjas pūs maždaug 6 metrų per sekundę greičiu. Sekmadienis gali būti jau visai nemalonus. Dieną šils iki 13, naktį tik iki 10 laipsnių. Lis. Toliau – vis giliau į rudenį. Vakarais jau reikės ir židinį pasikurti.
Šviesusis laikas baigia išbarstyti sukauptą persvarą ir dabar  tetrunka tik 12 valandų ir 30 minučių. Iki rugsėjo 23 dienos tęsis mėnulio priešpilnio metas. Ežeruose ir jūroje yra dar besimaudančių. Ir kodėl nepasilepinti vandens teikiamais malonumais, kai vandens temperatūra Baltijos jūroje siekia 18 laipsnių. Tokio paties šiltumo vanduo ir Tauragno ežere. Seklesni ežerai vėsta greičiau.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Žmona vyrui: „Brangusis, ką ten skaitai?“ – „Santuokos liudijimą.“ – „O kam?“ – „Galiojimo laiko ieškau...“
*
„Ponia, kiek jums metų?“ – „Tai, kad kasmet vis kitaip...“
*
„Ponia, ar jūs ištekėjusi?“ – „Kartais...“
*
Gera žinia – aš turiu darbą!
Bloga žinia – man į jį reikia eiti...
*
Sėdi moteriškė namuose, suskamba telefonas: „Čia iš policijos. Jūsų vyras padarė nusikaltimą, išplėšė banko seifą.“ Moteris galvoja: „Ot parazitas, kai namuose, tai agurkų stiklainio nesugeba atidaryti.“

suopirkimas

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

 

Naujasis „Domino“ teatro sezonas: įspūdingos premjeros ir dramos, virstančios nuotykiais

BU9B3088Šiandien, rugsėjo 5 d., profesionalus komedijos teatras „Domino” pristato naująjį, dvyliktąjį teatro sezoną, kuriame dramatinės istorijos taps nepamirštamais nuotykiais. 2018-2019 m. DOMINO nuotykių sezone žiūrovams bus pristatyti pasaulinio garso prancūzų komedijos favoritai: „Neliečiamieji“, Įeiti draudžiama, „(ne)Tikras milijonierius“. Taip pat – lietuviško meistriškumo pavyzdys – įspūdingiausiu Lietuvos istorijoje žadantis būti miuziklas „Lituanica“, pasakojantis apie vieną didvyriškiausių nuotykių Lietuvos istorijoje. Komedijos teatro gurmanų naujajame sezone laukia ir ryškūs režisierių bei aktorių debiutai, žadantys dar daugiau puikių akimirkų.

„DOMINO nuotykių sezoną“ spalio 6 d. pradės nuotykių komedijos „Įeiti draudžiama“ premjera. Pagal žinomo prancūzų rašytojo ir dramaturgo Floriano Zellerio pjesę „Prašome netrukdyti“ (pranc. „Une Heure de tranquillité“) sukurtame spektaklyje mėgstamos muzikos plokštelės pasiklausyti nusprendęs herojus bus priverstas išgyventi tikrą nuotykių ir emocijų uraganą. Komediją pristato garsus lenkų režisierius Marčinas Slavinskis, teatro žiūrovams pažįstamas iš spektaklių: „Prie dangaus vartų“, „Tiesa“, „Žirklės“. Pagrindinius vaidmenis spektaklyje sukūrė žinomi aktoriai: Vaidotas Martinaitis, Gytis Ivanauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Juozas Gaižauskas, Algis Ramanauskas, Gintarė Latvėnaitė, kurianti pirmąjį savo vaidmenį „Domino” teatro scenoje, ir kiti.

Kita sezono premjera – nuotykių komedija „(ne)Tikras milijonierius“ – ypatinga net trigubu kūrybiniu debiutu. Jaunosios kartos teatro, kino ir televizijos aktorius bei režisierius Ramūnas Cicėnas šiame spektaklyje debiutuoja kaip režisierius, o „Sidabrinės gervės” laureatės Elžbieta Latėnaitė bei Elzė Gudavičiūtė sukurs savo pirmuosius vaidmenis „Domino“ teatre. Intriguojanti komedija „(ne)Tikras milijonierius” kuriama pagal garsaus prancūzų dramaturgo ir kino režisieriaus Francio Veberio pjesę „Brangus lobis“ (pranc. „Cher trésor“). Pagal šio autoriaus pjeses sukurtos komedijos „Kvailių vakarienė“, „Žaisliukas“ ir „Tėtušiai“ puikuojasi pasauliniame komedijų lobyne. Lietuvos žiūrovai išvys istoriją apie bedarbį Fransua Pinjoną, saugantį milijonų vertą savo krikštatėvio butą. Fransua nusprendžia apsimesti mokesčių vengiančiu turtuoliu, kurį rimtai tikrina mokesčių inspekcija, ir šis sprendimas apverčia jo gyvenimą aukštyn kojomis.

2019 m. kovo 7 d. „Domino” teatro žiūrovų lauks dar viena išskirtinė premjera – „Neliečiamieji”. Ši istorija žiūrovams puikiai pažįstama iš milžiniško pasisekimo, gausybės apdovanojimų ir milijonų žiūrovų simpatijų visame pasaulyje sulaukusio to paties pavadinimo filmo (pranc. „Intouchables”). Istorijos centre – du vyrai. Vienas – milijonierius Filipas, kuris skraidydamas parasparniu susižeidė ir tapo priklausomas nuo kitų. Kitas – linksmas jaunas imigrantas Drisas, ką tik atlikęs bausmę kalėjime už smulkias vagystes ir netikėtai pasamdytas Filipo slaugytoju. Tapę geriausiais bičiuliais, drauge jie patiria daugybę nuotykių. Šią jautrią ir nuotaikingą istoriją teatro scenoje pristatys režisierius Kostas Smoriginas, kurio braižas pažįstamas teatro gerbėjams iš spektaklių „Vyras po padu“, „Diena be melo“, „Žaidimas nebaigtas“, „Laukinė moteris“. Tai bus jau devintasis K. Smorigino režisuojamas spektaklis „Domino“ teatro scenoje.

IMG 2006„Nuotykių“ sezoną 2019 m. kovo 11 d. vainikuos itin įspūdingas, išskirtinio masto reginys – miuziklo „Lituanica“ premjera. Jaudinanti istorija žiūrovus nukels į prieškario Lietuvą bei Ameriką. Stepono Dariaus pažintis su būsima žmona, liepsnojanti meilė ir dviejų lakūnų tvirtai ištartas „mes skrisime į Lietuvą“ taps lemtingu didvyrių sprendimu. Žiūrovai išvys ne tik gerai žinomą istoriją, bet ir kai kuriuos netikėtus, mažai kam žinomais faktais paremtus epinės istorijos vingius.

Legendinę skrydžio per Atlantą istoriją pristato solidi kūrybinė grupė: kompozitorius Gintautas Venislovas, dainų tekstų autorius Martynas Bialobžeskis, scenarijaus autorius Alvydas Šlepikas, režisierius Martynas Verbiejus. Spektaklio choreografiją kurti pakviesta garsi ir daugybę apdovanojimų pelniusi lenkų šokėja ir choreografė Paulina Andrzejewska. Dviejų valandų trukmės miuzikle žiūrovai išgirs daugiau nei 20 muzikinių kompozicijų, kurias atliks žymiausi Lietuvos atlikėjai, o įspūdinga spektaklio scenografija tiesiog prikaustys žiūrovų dėmesį.

Naujajame „Domino” teatro sezone žiūrovai taip pat turės galimybę pamatyti jau žinomus, tačiau atnaujintus spektaklius ir miuziklus. Spalio mėnesį prasidės vieno populiariausių teatro spektaklių „Striptizo ereliai” 10-čio (!) turas per Lietuvą. Prieš Kalėdas didžiausiuose Lietuvos miestuose šviežiai suskambės koncertai „Miuziklų žvaigždždės“ su atnaujinta žymiausių Lietuvos atlikėjų sudėtimi. Publikai bus pristatytas ir atnaujintas legendinis miuziklas „Paryžiaus katedra“.

Mažiesiems žiūrovams „Domino“ teatras pristatys naują šventinį šou „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“. Nors žiūrovams šie animaciniai personažai jau pažįstami, tačiau originali žiemos istorija sukurta Lietuvoje. Jos scenarijaus autoriai – populiarių knygų vaikams autorius, rašytojas Tomas Dirgėla bei aktorius ir režisierius Šarūnas Datenis. Vaikų pamėgti herojai žiūrovus linksmins varžydamiesi įvairiose sporto rungtyse, o įspūdingos dekoracijos bei kostiumai prikaustys ir suaugusiųjų dėmesį. Muzikinės pasakos režisierius – žiūrovų ir kritikų vertinamas Dainius Kazlauskas.

 


 

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-09-15

  2018-09-15 apie 22.34 val. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Lauko g., buvo sustabdytas automobilis „Opel Vectra“, kurį vairavo vyras (2,91 prom.) (g. 1989 m.), gyv. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Zanėnų k. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-09-16

  2018-09-16 apie 17.00 val. Utenoje, Metalo g., vyras (g. 1982 m.), gyv. Utenoje, Aušros g., vairavo automobilį „Seat Alhambra“, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (1,73 prom.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2018-09-16 apie 18.40 val. Zarasų r., Užtiltės k., Melioratorių g., buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurio vairuotojui (g. 1979 m.), gyv. Zarasų r.,Užtiltės k., Melioratorių g., nustatytas 1,77 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2018-09-16

  Gautas vyro (g. 1987 m.) pareiškimas, kad 2018-09-16 apie 12.00 val. Utenoje, V. Kudirkos g., pastebėjo, jog iš automobilių stovėjimo aikštelės pagrobtas jam priklausantis automobilis „BMW 530“ – 2008 m. laidos, pilkas, kurio vertė 9 600 eurai. Padaryta turtinė žala – 9600 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-09-16 apie 21.00 val. Molėtų r., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Šilo g., buvo galimai padegtas gyvenamasis namas. Žmonės nenukentėjo. Turto savininkas ir nuostolis nustatinėjami. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-09-17

  2018-09-17 apie 13.05 val. Anykščių r., Troškūnų mstl., Nepriklausomybės a., sustabdytas automobilis „Mazda 323“, kurio vairuotojui (g. 1991 m.) nustatytas 2,84 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2018-09-17 apie 19.10 val. Utenos r., Antalgės k., vyras (g. 1961 m.) vairavo automobilį „Citroen ZX“, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (1,73 prom.), taip pat neturėdamas teisės vairuoti tos rūšies transporto priemonės. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2018-09-17 apie 20.00 val. Utenos r., Leliūnų sen., Utenėlės k., Aido g., savo namuose, ant grindų buvo rastas vyro (g. 1960 m.) kūnas. Akivaizdžių išorinių smurto požymių ant vyro kūno nustatyta nebuvo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 1