utenis 11

Wednesday, November 14, 2018

Keliomis eilutėmis

Ūkio ministerija pateikė Vyriausybei savo įstatymų projektus ir pasiūlymus, kuriais siekiama stabilizuoti kainų augimą. Siūloma atsisakyti smulkiesiems prekybininkams, anot ministerijos, kartais didelę administracinę naštą sukeliančių perteklinių reikalavimų, skaidrinti tiekėjų ir prekybos tinklų santykius ir stiprinti sąžiningą konkurenciją. Parengtais Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo ir Konkurencijos įstatymo pakeitimų projektais stiprinamos Konkurencijos tarybos galios ir jai suteikiama daugiau funkcijų, teigia Ūkio ministerija. Priėmus minėtų įstatymų pakeitimą turėtų būti parengtos ir Vyriausybės patvirtintos gerosios praktikos gairės.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

patikekite

 Masa

 

 Mylimiausi vaikiški herojai – Maša ir Lokys – sugrįžta į Utenos kultūros centrą lapkričio 30 d. 18 val.

„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, pristato unikalų, Lietuvoje sukurtą pasirodymą „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“, kurio metu vaikų mylimi herojai varžysis įvairiose sporto rungtyse ir patirs daug nepamirštamų nuotykių. Maša, Lokys ir jų draugai vėl prabils populiariausių Lietuvos aktorių balsais, o žiūrovus žavės įspūdingais kostiumais. http://www.dominoteatras.lt/spektakliai/masa-ir-lokys-kaledinis-krepsinis/

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko eilinis Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame apsvarstyta per 20 klausimų, priimti sprendimai. O dabar apie viską išsamiau.
Taryba nusprendė pakeisti šių metų vasario 22 d. sprendimą ir patikslinti Utenos rajono savivaldybės biudžeto pajamas padidinant 542,3 tūkst. Eur. Iš jų 304,7 tūkst. Eur skirta LR susisiekimo ministerijos vietinės reikšmės kelių (gatvių) kapitaliniam remontui ir rekonstrukcijai, 124,7 tūkst. Eur – Ežero gatvei rekonstruoti, 180 tūkst. Eur – Aukštaičių gatvės kapitaliniam remontui.
Švietimo ir mokslo ministerija paskyrė 30,9 tūkst. Eur mokytojų skaičiui optimizuoti (atsiskaityti su mokytojais, vietoj jų nepriimant naujų). Bus atleista 11 mokytojų.


Iš valstybės biudžeto gauta dotacija 346,4 tūkst. Eur paskirta savivaldybės administracijai, iš jų 304,7 tūkst. Eur – Aušros ir Aukštaičių gatvėms rekonstruoti ir remontuoti ir 41,7 tūkst. Eur – socialinio būsto plėtrai. 2018 m. bus nupirkti 7 socialiniai būstai. Atitinkamos sumos paskirtos švietimo įstaigoms, religinėms bendruomenėms, piniginėms kompensacijoms pastatų savininkams, prisijungusiems prie geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros, seniūnijoms ir t. t.
Svarstant šį klausimą tarybos narys Raimundas Kelevišius priminė, kad vasario mėnesį taryboje patvirtinti prioritetai, bet šiame sprendimo projekte jų kažkodėl nėra. Robertas Miliauskas suabejojo, ar tikrai reikia A. ir M. Miškinių bibliotekai tokių brangių unitazų, pisuarų, ir nuogąstavo, kad ir Utena, kaip ir Kaunas, gali pagarsėti įsirengusi auksinius tualetus. „Mes savo įstaigoje remontavome visus tualetus, keitėme ir unitazus, atlikome kitus remonto darbus, bet mums visi darbai atsiėjo pigiau, – sakė R. Miliauskas. – Kodėl tokios sumos išleidžiamos bibliotekos tualetams?“ Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė atsakė, kad tualetas – įstaigos veidrodis. Utenos viešojoje bibliotekoje vidutiniškai per dieną apsilanko apie 600 žmonių. Nutarta pirkti brangesnę įrangą, nes ji ilgiau tarnaus.
Taryba nusprendė teikti UAB „Utenos prekyba“ už 2018 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 7242 Eur.
Taryba nusprendė teikti UAB „Umaras“ už 2017 m. nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą – 8890 Eur.
Nuspręsta pirkti gyvenamąjį būstą su žemės sklypu Bendruomeniniams vaikų globos namams skelbiamų derybų būdu apmokant notaro paslaugų išlaidas už ne daugiau kaip 100 000 Eur.
Taryba nusprendė pritarti, kad UAB „Utenos komunalininkas“ įsigytų ilgalaikį materialųjį turtą – specialios paskirties automobilį su daugiafunkcine įranga komunalinėms ir kitoms atliekoms surinkti.
Utenos mieste bus įrengtos 24 pusiau požeminės atliekų surinkimo aikštelės su 149 konteineriais, skirtais mišrioms komunalinėms, maisto, tekstilės atliekoms ir antrinėms žaliavoms rinkti. Šiose konteineriams prižiūrėti skirtose šiukšliavežėse turi būti atliekų presavimo įranga ir ne mažiau kaip 10 m siekio teleskopinis kranas. UAB „Utenos komunalininkas“ šiuo metu turi vieną tokios paskirties naudotą automobilį, kuris daugiausia dirba prižiūrėdamas antrinių žaliavų konteinerius. Įrengus naujas pusiau požemines aikšteles, šis automobilis nepajėgs laiku išvežti atliekas ir prižiūrėti konteinerius.
Svarstant šį klausimą Tarybos narys Vaidas Lankauskas domėjosi, ar būtent šio automobilio įsigijimas padidins šiukšlių išvežimo kainas vartotojams. Jam buvo atsakyta, kad įkainis tikrai didės (nežymiai), bet ne artimiausiu laiku.
Nuspręsta išnuomoti būstą, esantį Vyžuonų miestelio Šilo g. 1–1, kaip savivaldybės būstą rinkos kainomis Danguolei Ruzgienei.
Utenos rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, susiduriama su demografinėmis problemomis. Ypač spartus jaunų, darbingo amžiaus gyventojų mažėjimas. Dėl šios priežasties Utenos rajone veikiančioms įmonėms jau dabar trūksta darbo jėgos. Utenos rajono savivaldybės administracija kovo–birželio mėnesiais atliko užsienyje gyvenančių uteniškių apklausą. Joje dalyvavo 60 užsienyje gyvenančių respondentų. Išvykėliai dažniausiai praranda kontaktą su gimtuoju miestu, o tai tampa priežastimi, bauginančia sugrįžti. Galimybė sukurti ambasadorių, kurie burtų uteniškių bendruomenes savo šalyse, padėtų bendradarbiauti ieškant užsienio investicijų, kviečiant juos kelis kartus per metus sugrįžti į gimtąjį miestą, prisidėtų prie ryšių su pasaulio uteniškiais išlaikymo, spartesnės informacijos sklaidos.
Po diskusijų tarybos nariai nusprendė patvirtinti Utenos ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatus.
Kadangi 2018 m. gruodžio 21 d. Utenos rajono Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigos taps laisvos, nes sueina nustatytas 5 metų terminas, iki kada dabartinis šios mokyklos direktorius gali eiti pareigas, Taryba nusprendė skelbti konkursą Daugailių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms eiti.
Diskusijų neišvengta svarstant klausimą dėl Utenos kraštotyros muziejaus teikiamų paslaugų kainų nustatymo. Tarybos narys Rimantas Dijokas frakcijos vardu suabejojo ar tikslinga samdyti žmogų, kuris bilietus pardavinėtų, ar reikia spausdinti bilietus ir t. t., jei 2017 m. tesurinkta 1302 eurai. Marijus Kaukėnas siūlė įėjimą į Laisvės kovų muziejų padaryti nemokamą, nes praėjusiais metais už bilietus gauta tik 208 Eur.
Po vienokių ir kitokių pasiūlymų, pasvarstymų balsų dauguma nulėmė, kad kainos liktų tokios, kokios buvo numatytos sprendimo projekte (1–2 eur).
Prisimintos ir jaunos šeimos. Taryba nutarė patvirtinti paramos šeimai tvarkos aprašą, kurį Tarybai išsamiai pristatė Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Inga Šakalienė.
Diskusijų, nuomonių spektras buvo platus. Tarybos narys Albinas Grincevičius siūlė apsvarstyti galimybę visiems Utenos ligoninėje gimusiems naujagimiams padovanoti naujagimio kraitelį. I. Šakalienė abejojo, ar visos mamos tuo apsidžiaugtų, nes dauguma jų viską, ko reikia naujagimiui, jau būna nusipirkusios. Be to, kiekviena šeima turi savo individualių poreikių.
Taryba išklausė informacijas apie sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčio didinimą nuo gegužės 1 d., vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarką, į LR kultūros ministerijos formuojamą regioninę kultūros tarybą delegavo Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėją Jūratę Misiūnienę.

Orai


 

autumn by kojnyciukeAnksčiau ar vėliau tai turi ateiti – savaitės pabaigoje sulauksime pirmųjų šalčių. Tiesa, ketvirtadienį ir penktadienį temperatūra dar kils aukščiau nulio. Ketvirtadienio naktį bus 3, dieną – 7 laipsniai šilumos. Naktį ir ryte palis. Pūs silpnas šiaurės rytų vėjas. Penktadienis bus apniukęs, bet be lietaus. Naktį žadama 1 laipsnis šilumos, dieną sušils iki 4. Vėjas pietryčių krypties, silpnas. Šeštadienio naktį pašals iki 2 laipsnių, dieną išliks silpnai teigiama temperatūra. Vakare ims lyti. Sustiprės pietvakarių vėjas. Sekmadienis neatneš didesnių permainų. Naktį prognozuojama 3 laipsniai šalčio, dieną tiek pat šilumos. Naktį ir ryte lis, todėl tikėtina, kad keliai taps pavojingai slidūs. Dieną nušvis saulė, vėjas sustiprės iki 5 metrų per sekundę ir pasisuks iš rytų pusės.
Dienos ilgumas – tik 8 valandos ir 28 minutės. Lapkričio 15 prasidės mėnulio priešpilnis.

Decrease font size Default font size Increase font size

kirpeja1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Žemaičiai dažnai tyli todėl, kad:
– viskas ir taip aišku, ko čia dar kalbėti;
– ką čia dar pasakysi, jei vis tiek nė velnio neaišku.
*
Stovi žemaitis ant kalvos su bumerangu rankoje. Prieina kitas žemaitis: „Kam laikai tą pagalį, išmesk ir einam.“ – „Aha, imk pats ir išmesk.“
*
Stovi žemaitis prie ežero. Aplink daug sniego ir labai šalta. Na, vienu žodžiu, žiema. Staiga pamato – ogi ežere įlūžęs žmogus skęsta. Kapanojasi, plakasi, kabinas už ledo kraštų šaukdamas: „Gelbėkit! Geeeelbėkit!!!“
Žiūri žemaitis, kad žmogelis vieną kartą niurktelėjo, štai ir kitą kartą jau niurktelėjo. Mato, kad žmogelis jau nebeišsikapstys. Tad priėjo arčiau ir šaukia: „Mon rods, tu jau nebevork, nebevork...“

suopirkimas

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-11-09

  2018-11-09 apie 21.43 val. namuose, Utenoje, Smėlio g., vyras (1,54 prom.) (g. 1986 m.) ranka sudavė sugyventinės vaikui (g. 2015 m.) į pakaušio sritį, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-11-09 apie 18 val 05 min. į namus Zarasų r., Suvieko sen., Vaidminių k., atvykęs vyras pastebėjo, kad buvo patekta į gyvenamąjį namą, garažą ir paimtas prie šulinio buvęs elektros laidas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-11-10

  2018-11-10 apie 20.00 val. namuose Zarasų r., Zabičiūnų k., Vienkiemio skg., žodinio konflikto metu moteriai (g. 1942 m.) jos sūnus (1,69 prom.) (g. 1964 m.) sudavė į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-11-10 apie 21.00 val. į namus Anykščių r., Piktagalio k., Švyturio g., sugrįžo neblaivus sūnus (g. 1972 m.) ir grasino užmušti motiną (g. 1948 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2018-11-11

  2018-11-11 apie 15.30 val. gautas vyro (g. 1987 m.) pareiškimas, kad apie 03.30 val. Utenoje, Aukštakalnio g., klube „Fenix“, nepažįstamas asmuo trenkė vieną smūgį į galvos sritį, nuskėlė dantį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-11 apie 22.28 val. gautas vyro (g. 1956 m.) pareiškimas, kad namuose, esančiuose Utenos r., Sprakšių k., Lukno g., be jokios aiškios priežasties jį sumušė pažįstamas (g. 1966 m.), gyv. Utenos r., Užpalių mstl., Aukštuolių g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2018-11-12

  2018-11-12 apie 17.36 val. Molėtų r., Joniškio sen., Joniškio mstl., Arino g., patikrinti sustabdyto automobilio „Audi 80“ vairuotojui (g. 1969 m.) nustatytas vidutinis 2,10 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-12 apie 20.30 val. gautas vyro (g. 1984 m.) pareiškimas, kad Utenoje, Palangos g., jį sumušė iš matymo pažįstami asmenys (g. 1981 m. ir g. 1981 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 1