utenis 11

Wednesday, February 20, 2019

Keliomis eilutėmis

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui praplėsti įsiterpusio žemės sklypo, esančio mėgėjų sodo teritorijoje, sąvoką. Tuo siekiama sumažinti nenaudojamus ir apleistus žemės plotus. Šiuo metu sodų bendrijų nariai turi teisę įsigyti valstybinės žemės plotus, neviršijančius 0,04 ha, kurių neįmanoma suprojektuoti kaip atskirų individualių mėgėjų sodo sklypų, nes jie yra įsiterpę tarp valstybinės ar privačios žemės sklypų, taip pat ir tuos valstybinės žemės sklypus, prie kurių pagal žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą neįmanoma suprojektuoti privažiuojamojo kelio. Tačiau iki šiol jiems nebuvo suteikta galimybė įsigyti valstybinės žemės sklypų, besiribojančių su laisvos valstybinės žemės plotu, kuris nesuformuotas kaip atskiras žemės sklypas, ir esančių tarp privačių žemės sklypų ar (ir) išnuomotų valstybinės žemės sklypų, taip pat privačių arba išnuomotų valstybinės žemės sklypų ir kelių (gatvių) ar miškų sklypų (plotų) ribos bei tų, kuriuos sudaro siaura juosta, šlaitai ar grioviai.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

Birželio 21 dieną pasibaigusios akcijos „Plaukia valtelė“ rezultatai šiemet nuteikia gana pozityviai – pažeidėjų fiksuojama mažiau nei prieš keletą metų. Aplinkosaugininkai neabejoja, kad gyventojų sąmoningumas didėja, tačiau vis dar atsiranda tokių, kurie teigia nieko nežinantys apie šiltojo metų sezono pradžioje vandens telkiniuose galiojančius draudimus.

Draudimai sukurti dėl gyvūnijosvaltis
Nuo gegužės 1 iki birželio 20 dienos Utenos regione vykdyta akcija „Plaukia valtelė“. Būtent šiuo periodu vandens telkiniuose buvo apribotas vidaus degimo variklių naudojimas. Saugomose teritorijose minėtuoju laikotarpiu plaukiojimas naudojant bet kokį vidaus degimo variklį buvo iš viso uždraustas.
Dažniausiai nustatytą tvarką pažeidžia pramoginiais tikslais arba žvejoti plaukiantys žmonės, dėl vienų ar kitų priežasčių nusprendę draudimo nepaisyti.
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas aiškina, jog draudimas būtent nuo gegužės pradžios iki antrosios birželio pusės galioja neatsitiktinai – tuomet gyvūnijai reikia duoti daugiau laisvės nuo žmogaus keliamų bangų.
„Iki birželio 21 dienos vidaus variklių galingumas ribojamas nesaugomose ir jų naudojimas apskritai draudžiamas saugomose teritorijose, nes būtent tuo metu vyksta pavasarinis žuvų nerštas bei paukščių perėjimo laikotarpis. Galingam kateriui praplaukus, jo sukeltas bangavimas nueina iki pat kranto, taip sutrukdydamas natūraliems gamtos procesams“, – teigia A. Vaičiūnas.

Reidų – 50, pažeidėjų – beveik dvigubai mažiau
Akcijos metu Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos skyrius įvykdė 50 išvykų į vandens telkinius Utenos, Molėtų, Ignalinos, Zarasų bei Anykščių rajonuose. Iš viso patikrintas net 81 regiono vandens telkinys. Prieš tai apie akciją viešai paskelbta, tad vietiniai turėjo visas galimybes susipažinti su draudimu.
Per pusantro akcijos mėnesio užfiksuota 30 aplinkosauginių pažeidimų. Visiems pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai.
„Specializuoti reidai vykdyti didesniuose vandens telkiniuose ir saugomose teritorijose. Tikrinta, ar žvejai bei kiti plaukiojantieji nenaudoja stipresnių nei galima vidaus degimo variklių“, – patikslina A. Vaičiūnas.
Nors, kaip ir tikėtasi, turint informacijos apie „Plaukia valtelė“ akciją, tvarkos pažeidėjų vis tik užfiksuota, jų skaičiai – ne itin dideli. Tai, kad per 50 reidų susidurta su 30 pažeidėjų yra gana gera situacija, sutinka ir aplinkosaugininkas: „Vandens telkinys vandens telkiniui nelygus, tačiau reidai rengti net prie 81 iš jų. Pastaruosius kelerius metus matome aiškią pažeidimų mažėjimo tendenciją, žmonės turbūt darosi sąmoningesni.“
Pasiteisinimų netrūko
A. Vaičiūnas prisimena, jog tarp tų, kurie pagauti pažeidinėjantys nustatytą tvarką, pripažinti kaltę nebuvo labai populiaru – daugelis mieliau ieškojo pasiteisinimų.
„Pasiteisinimų girdėjome įvairių. Vieni teigė, kad nežinojo apie draudimus, kiti sakė, kad į plaukiojimo sąlygas gerai neįsiskaitė ir nesuprato, jog saugomose teritorijose negali būti naudojamas joks vidaus degimo variklis, treti atvirai prisipažino, jog žinojo apie draudimą, bet tikėjosi nepakliūti aplinkosaugininkams“, – vardija Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento atstovas.
Ar įmanoma, jog dalis pažeidėjų iš tiesų nežinojo apie draudimus? A. Vaičiūno nuomone, tai tik parodytų pačių žmonių abejingumą, nes pakanka ir informacijos, ir specialistų, kurie nemokamai gali atsakyti į klausimus.
„Apie akciją paskelbta viešai. Apribojimų datos įtvirtintos viešai prieinamuose teisės aktuose. Jei žmogus vykdo kažkokią veiklą, jis ir pats turi bent šiek tiek pasidomėti. Juk kiekvienam asmeniškai nepasakysi: „Būk geras, daryk taip ir taip.“ Pats žmogus turi paieškoti informacijos apie tai, kada savo hobiu užsiimti gali, kada ne. O jei kas nors neaišku, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ir gyvai, ir telefonu teikia nemokamas konsultacijas“, – sako A. Vaičiūnas.
Bendras sąmoningumas kyla
Džiaugtis verta ne vien dėl sumažėjusio pažeidimų skaičiaus, bet ir todėl, kad kasmet daugėja gyventojų, nuoširdžiai susirūpinusių, ar tvarkai nenusižengs netyčia. Juk žmonių sąmoningumas gamtoje – tai ne vien egzistuojančių draudimų prisiminimas, o ir nuoširdus rūpestis.
„Smagu, kad sulaukėme tikrai daug skambučių iš piliečių, kurie tiesiog nori pasiklausti, ar ten ir ten galima naudoti vidaus degimo variklį, ar draudimas dar nesibaigė ir t. t. Prieš kelerius metus žmonės tiek neskambindavo ir nesidomėjo“, – pabrėžia A. Vaičiūnas.
Pasidomėjus, ar Utenos regiono gyventojų santykis su juos supančia gamta keičiasi į gerąją pusę, aplinkosaugininkas neabejoja, jog taip: „Jei kalbame apie plaukiojimo sąlygas, sąmoningumas tikrai kyla. Kai reidų kiekis yra toks pat ar net didesnis nei pernai, vykstama į tuos pačius vandens telkinius, bet pažeidimų mažiau, tai išvada gali būti tik tokia, kad žmonės tiesiog nebeplaukia neleistinu laiku.“
Nuo birželio 21 d. draudimas naudoti vidaus degimo variklius nebegalioja, tačiau saugomose teritorijose ir toliau plaukioti leidžiama tik su 10 AG (8kW) neviršijančiais varikliais.AMESfond

Orai

 

upelis1Žingsnis po žingsnio – vis arčiau pavasario. Nors naktimis žiema dar rodys nagučius. Naktį į ketvirtadienį bus 6, į penktadienį – net 9, į šeštadienį – 8, į sekmadienį – 1 laipsnis šalčio. Dienomis bus šilčiau. Ketvirtadienį – 2, penktadienį – 2, šeštadienį – 1 laipsnis šalčio, o sekmadienį – jau 2 laipsniai šilumos.
Ketvirtadienį – saulė pro debesis ir viena kita snaigė, penktadienį saulėta ir be kritulių, šeštadienį vėl saulė žvilgčios pro debesis, kritulių nebus nei sniego, nei lietaus pavidalu. Sekmadienį dangus apsiniauks, bet bus sausa.
Vėjas šiaurės krypčių, ganėtinai stiprus.
Nors šaltos naktys ir pratęs poledinės žūklės sezoną, bet išsėdėti ant ledo pučiant tokiam žvarbiam vėjui bus sudėtinga.
Dienos ilgumas artėja prie 10 valandų. Mėnulio pilnatis ir artėjantys rinkimai žada keistą ir įdomų laiką.
Žaidimai, sportas, poilsis persikelia į sales, baseinus ir saunas.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-02-15

  2019-02-15 apie 23.30 val. bute, Utenoje, J. Basanavičiaus g., priklausančiame vyrui (g. 1993 m.) (nustatytas 1,68 prom. girtumas), ant stalo rastas gulintis popieriaus lapas su ant jo esančiu tabako ir žalsvos spalvos augalinės kilmės galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų mišiniu. Vyras po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-02-16

  2019-02-16 apie 12.33 val. Utenos r., kelyje Utena–Kaltanėnai–Švenčionys 19.300 km, vyras (g. 1990 m.), gyv. Utenoje, Aušros g., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,13 prom. girtumas), vairavo automobilį BMW, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio sankasos ir apvirto. Eismo įvykio metu apgadintas automobilis, vairuotojas paguldytas stebėti į VšĮ Utenos ligoninės traumatologijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-16 apie 00.42 val. namuose, Utenoje, J. Basanavičiaus g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 2,61 prom. girtumas) vyras (g. 1995 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1996 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 gautas moters (g. 1987 m.), gyv. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., pareiškimas, kad apie 03.40 val. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., neblaivus (nustatytas 1,92 prom. girtumas) brolis (g. 1976 m.) smurtavo, tokias veiksmais sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 00.30 val. naktiniame bare, Utenoje, Metalo g., viešoje vietoje, du nepažįstami asmenys sumušė vyrą (g. 1981 m.), gyv. Švenčionių r., Švenčionėlių sen., Švenčionėlių mstl., Miško g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji nusikalstamos veikos padarymu du vyrai, vienas iš jų (g. 1992 m.) (nustatytas 1,08 prom. girtumas), gyv. Kaune, Kuršių g., ir kitas (g. 1992 m.) (nustatytas 2,34 prom. girtumas), gyv. Utenoje, Krašuonos g., sulaikyti ir uždaryti į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 apie 16.00 val. savo namuose, esančiuose Utenoje, Algirdo g., išgertuvių metu neblaivus (nustatytas 2,68 prom. girtumas) vyras (g. 1964 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 2,51 prom. girtumas) pažįstamą moterį (g. 1978 m.), gyv. Utenoje, Taikos g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 09.00 val. vyras (g. 1975 m.) pastebėjo, jog apgadintas jam priklausantis automobilis „VW Sharan“, stovėjęs automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje Ignalinoje, Aukštaičių g., subraižytos vairuotojo pusės abi durys, vairuotojo pusės sparnas, variklio dangtis ir vairuotojo pusės priekinis žibintas. Padaryta žala – 1500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1