utenis 11

Tuesday, July 17, 2018

Keliomis eilutėmis

2018 m. liepos 14 d., šeštadienį, Utenos Šaulių namuose vyko iškilmingas renginys, pažymintis Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės Utenos šaulių 909-osios kuopos 15 gyvavimo metus. Šventėje susirinko platus sveikintojų ir svečių būrys. Pasveikinti kuopos atvyko Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas. Jis įteikė kuopai Utenos rajono herbą linkėdamas ne tik garbingai laikytis duotos priesaikos, bet ir toliau aktyviai veikti dėl mūsų krašto gerovės. Šventėje taip pat dalyvavo Utenos AVPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas, pulkininko Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė, Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko pavaduotojas Arūnas Sriubas, Utenos rajono savivaldybės tarybos nariai, Utenos rajono savivaldybės seniūnijų seniūnai, Utenos baikerių klubo „Ugnies ratas“ atstovai.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Utenisyra

 


rankrastis3

 

 

Birželio 21 dieną pasibaigusios akcijos „Plaukia valtelė“ rezultatai šiemet nuteikia gana pozityviai – pažeidėjų fiksuojama mažiau nei prieš keletą metų. Aplinkosaugininkai neabejoja, kad gyventojų sąmoningumas didėja, tačiau vis dar atsiranda tokių, kurie teigia nieko nežinantys apie šiltojo metų sezono pradžioje vandens telkiniuose galiojančius draudimus.

Draudimai sukurti dėl gyvūnijosvaltis
Nuo gegužės 1 iki birželio 20 dienos Utenos regione vykdyta akcija „Plaukia valtelė“. Būtent šiuo periodu vandens telkiniuose buvo apribotas vidaus degimo variklių naudojimas. Saugomose teritorijose minėtuoju laikotarpiu plaukiojimas naudojant bet kokį vidaus degimo variklį buvo iš viso uždraustas.
Dažniausiai nustatytą tvarką pažeidžia pramoginiais tikslais arba žvejoti plaukiantys žmonės, dėl vienų ar kitų priežasčių nusprendę draudimo nepaisyti.
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas aiškina, jog draudimas būtent nuo gegužės pradžios iki antrosios birželio pusės galioja neatsitiktinai – tuomet gyvūnijai reikia duoti daugiau laisvės nuo žmogaus keliamų bangų.
„Iki birželio 21 dienos vidaus variklių galingumas ribojamas nesaugomose ir jų naudojimas apskritai draudžiamas saugomose teritorijose, nes būtent tuo metu vyksta pavasarinis žuvų nerštas bei paukščių perėjimo laikotarpis. Galingam kateriui praplaukus, jo sukeltas bangavimas nueina iki pat kranto, taip sutrukdydamas natūraliems gamtos procesams“, – teigia A. Vaičiūnas.

Reidų – 50, pažeidėjų – beveik dvigubai mažiau
Akcijos metu Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos skyrius įvykdė 50 išvykų į vandens telkinius Utenos, Molėtų, Ignalinos, Zarasų bei Anykščių rajonuose. Iš viso patikrintas net 81 regiono vandens telkinys. Prieš tai apie akciją viešai paskelbta, tad vietiniai turėjo visas galimybes susipažinti su draudimu.
Per pusantro akcijos mėnesio užfiksuota 30 aplinkosauginių pažeidimų. Visiems pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai.
„Specializuoti reidai vykdyti didesniuose vandens telkiniuose ir saugomose teritorijose. Tikrinta, ar žvejai bei kiti plaukiojantieji nenaudoja stipresnių nei galima vidaus degimo variklių“, – patikslina A. Vaičiūnas.
Nors, kaip ir tikėtasi, turint informacijos apie „Plaukia valtelė“ akciją, tvarkos pažeidėjų vis tik užfiksuota, jų skaičiai – ne itin dideli. Tai, kad per 50 reidų susidurta su 30 pažeidėjų yra gana gera situacija, sutinka ir aplinkosaugininkas: „Vandens telkinys vandens telkiniui nelygus, tačiau reidai rengti net prie 81 iš jų. Pastaruosius kelerius metus matome aiškią pažeidimų mažėjimo tendenciją, žmonės turbūt darosi sąmoningesni.“
Pasiteisinimų netrūko
A. Vaičiūnas prisimena, jog tarp tų, kurie pagauti pažeidinėjantys nustatytą tvarką, pripažinti kaltę nebuvo labai populiaru – daugelis mieliau ieškojo pasiteisinimų.
„Pasiteisinimų girdėjome įvairių. Vieni teigė, kad nežinojo apie draudimus, kiti sakė, kad į plaukiojimo sąlygas gerai neįsiskaitė ir nesuprato, jog saugomose teritorijose negali būti naudojamas joks vidaus degimo variklis, treti atvirai prisipažino, jog žinojo apie draudimą, bet tikėjosi nepakliūti aplinkosaugininkams“, – vardija Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento atstovas.
Ar įmanoma, jog dalis pažeidėjų iš tiesų nežinojo apie draudimus? A. Vaičiūno nuomone, tai tik parodytų pačių žmonių abejingumą, nes pakanka ir informacijos, ir specialistų, kurie nemokamai gali atsakyti į klausimus.
„Apie akciją paskelbta viešai. Apribojimų datos įtvirtintos viešai prieinamuose teisės aktuose. Jei žmogus vykdo kažkokią veiklą, jis ir pats turi bent šiek tiek pasidomėti. Juk kiekvienam asmeniškai nepasakysi: „Būk geras, daryk taip ir taip.“ Pats žmogus turi paieškoti informacijos apie tai, kada savo hobiu užsiimti gali, kada ne. O jei kas nors neaišku, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ir gyvai, ir telefonu teikia nemokamas konsultacijas“, – sako A. Vaičiūnas.
Bendras sąmoningumas kyla
Džiaugtis verta ne vien dėl sumažėjusio pažeidimų skaičiaus, bet ir todėl, kad kasmet daugėja gyventojų, nuoširdžiai susirūpinusių, ar tvarkai nenusižengs netyčia. Juk žmonių sąmoningumas gamtoje – tai ne vien egzistuojančių draudimų prisiminimas, o ir nuoširdus rūpestis.
„Smagu, kad sulaukėme tikrai daug skambučių iš piliečių, kurie tiesiog nori pasiklausti, ar ten ir ten galima naudoti vidaus degimo variklį, ar draudimas dar nesibaigė ir t. t. Prieš kelerius metus žmonės tiek neskambindavo ir nesidomėjo“, – pabrėžia A. Vaičiūnas.
Pasidomėjus, ar Utenos regiono gyventojų santykis su juos supančia gamta keičiasi į gerąją pusę, aplinkosaugininkas neabejoja, jog taip: „Jei kalbame apie plaukiojimo sąlygas, sąmoningumas tikrai kyla. Kai reidų kiekis yra toks pat ar net didesnis nei pernai, vykstama į tuos pačius vandens telkinius, bet pažeidimų mažiau, tai išvada gali būti tik tokia, kad žmonės tiesiog nebeplaukia neleistinu laiku.“
Nuo birželio 21 d. draudimas naudoti vidaus degimo variklius nebegalioja, tačiau saugomose teritorijose ir toliau plaukioti leidžiama tik su 10 AG (8kW) neviršijančiais varikliais.AMESfond

Orai

 

MelynesKaršta, tvanku ir drėgna. Jausmas lyg pirtyje. Ketvirtadienio ryte ir vakare giedra, tik dieną gali palyti, griaudėti perkūnija. Naktį bus 19, dieną – 27 laipsniai šilumos. Vėjas silpnas, šiaurės arba šiaurės rytų.
Penktadienio rytas debesuotas, dieną ir vakare nedidelis lietus. Naktį – 18, dieną – 26 laipsniai. Vėjas išliks šiaurės krypties 3–4 metrų per sekundę.
Šeštadienį žadamas smarkus lietus ir perkūnija. Truputėlį atvės. Naktį bus 19, dieną – 23 laipsniai. Šiaurės vėjas kiek susilpnės.
Sekmadienis be didesnių permainų – lis, griaudės perkūnija. Naktis tvanki – 19 laipsnių, dieną bus 24 laipsniai. Pūs silpnas šiaurės vakarų vėjas.
Vandens temperatūra Tauragno ežere pakilo iki 22 laipsnių, Baltijos jūroje tik 16–18 laipsnių. Grybai dygsta, bet išlenda iš samanų jau sukirmiję.
Šviesioji paros dalis jau sutrumpėjo iki 16 valandų ir 49 minučių.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Teisėjas kaltinamajam: „Kaip čia buvo, kad išmušėte kaimynui keturis dantis?“ – „Jis daugiau neturėjo, pone teisėjau.“
Pirmais santuokos metais vyras kalba, o žmona klausosi. Antrais santuokos metais žmona kalba, o vyras klausosi. Trečiais santuokos metais abu kalba, o klausosi kaimynai.
Teisėjas kaltinamajam: „Jūs atėmėte iš ieškovo piniginę ir tada dar trenkėte antausį. Kodėl?“ – „Nes piniginė buvo tuščia.“
Daugelis vyrų mano, kad moterys svajoja apie pasakų princą… Nesąmonė! Jos svajoja, kaip valgyti ir nesustorėti…

konkursas skalbimas1

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-07-13

  2018-07-13 apie 17.20 val. moteriai (gim. 1923 m.), gyv. Anykščiuose, Ramybės g., paskambino asmuo, prisistatęs chirurgu, ir pasakė, kad jos draugė griūdama nuo laiptų kliudė kaimynę ir ją sužalojo. Aiškino, kad sužalotą moterį reikės operuoti, o tam, kad draugei Mildai nepateiktų kaltinimų, reikia 3000 Eur. Moteris paaiškino, kad turi tik 1000 Eur, o vyras atsakė, kad po 20 min. ateis tarpininkas, kuris paims pinigus. Atvykęs apie 30 metų amžiaus vyras iš moters paėmė 1000 Eur ir išėjo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-07-14

  2018-07-14 apie 1.00 val. Utenoje, Metalo g., vyras (tikrintis blaivumą atsisakė) (gim. 1991 m.) viešoje vietoje, matant aplinkiniams, rankomis ir kojomis sudavė ne mažiau kaip 30 smūgių į įvairias kūno vietas vyrui (0.92 prom.) (gim. 1998 m.). Po medikų apžiūros sumuštas vyras paguldytas stebėti į Utenos ligoninės chirurgijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-07-14

  2016-07-14 apie 19.19 val. Anykščiuose, Vilniaus g., patikrinti sustabdytame automobilyje „Honda FIT“ pas keleivį (gim. 1986 m.), gyv. Klaipėdoje, Kurpių g., buvo rasti du užspaudžiami paketėliai su baltos spalvos milteliais. Vyras paaiškino, kad paketėliai priklauso jam ir juose yra narkotinė medžiaga kokainas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-07-14 apie 22.30 val. Zarasų r., Zarasų sen., Magučių k., žodinio konflikto metu neblaivus (2.43 prom.) vyras (gim. 1967 m.) savo dukrai (gim. 1997 m.) sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-07-13

  Gautas moters (gim. 1990 m.) pareiškimas, kad 2018-07-13 apie 14.30 val. namuose, Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Pusnės k., Vienybės g., jos vyras (gim. 1987 m.) sukėlė jai fizinį skausmą. Įvykį matė nepilnamečiai vaikai (gim. 2012 m., gim. 2014 m. ir gim. 2017 m.). Vyras po įvykio iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Gautas vyro (gim. 1962 m), gyv. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Kiementos g., pareiškimas, kad 2018-07-13 apie 16.45 val. Molėtų r. sav., Giedraičių sen., Giedraičių mstl., Vilniaus g., jo buvusi žmona (gim. 1962 m.) sukėlė fizinį skausmą. žmona po įvykio pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1