utenis 11

Wednesday, November 14, 2018

Keliomis eilutėmis

Ūkio ministerija pateikė Vyriausybei savo įstatymų projektus ir pasiūlymus, kuriais siekiama stabilizuoti kainų augimą. Siūloma atsisakyti smulkiesiems prekybininkams, anot ministerijos, kartais didelę administracinę naštą sukeliančių perteklinių reikalavimų, skaidrinti tiekėjų ir prekybos tinklų santykius ir stiprinti sąžiningą konkurenciją. Parengtais Mažmeninės prekybos įmonių nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo ir Konkurencijos įstatymo pakeitimų projektais stiprinamos Konkurencijos tarybos galios ir jai suteikiama daugiau funkcijų, teigia Ūkio ministerija. Priėmus minėtų įstatymų pakeitimą turėtų būti parengtos ir Vyriausybės patvirtintos gerosios praktikos gairės.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

patikekite

 Masa

 

 Mylimiausi vaikiški herojai – Maša ir Lokys – sugrįžta į Utenos kultūros centrą lapkričio 30 d. 18 val.

„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, pristato unikalų, Lietuvoje sukurtą pasirodymą „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“, kurio metu vaikų mylimi herojai varžysis įvairiose sporto rungtyse ir patirs daug nepamirštamų nuotykių. Maša, Lokys ir jų draugai vėl prabils populiariausių Lietuvos aktorių balsais, o žiūrovus žavės įspūdingais kostiumais. http://www.dominoteatras.lt/spektakliai/masa-ir-lokys-kaledinis-krepsinis/

Birželio 21 dieną pasibaigusios akcijos „Plaukia valtelė“ rezultatai šiemet nuteikia gana pozityviai – pažeidėjų fiksuojama mažiau nei prieš keletą metų. Aplinkosaugininkai neabejoja, kad gyventojų sąmoningumas didėja, tačiau vis dar atsiranda tokių, kurie teigia nieko nežinantys apie šiltojo metų sezono pradžioje vandens telkiniuose galiojančius draudimus.

Draudimai sukurti dėl gyvūnijosvaltis
Nuo gegužės 1 iki birželio 20 dienos Utenos regione vykdyta akcija „Plaukia valtelė“. Būtent šiuo periodu vandens telkiniuose buvo apribotas vidaus degimo variklių naudojimas. Saugomose teritorijose minėtuoju laikotarpiu plaukiojimas naudojant bet kokį vidaus degimo variklį buvo iš viso uždraustas.
Dažniausiai nustatytą tvarką pažeidžia pramoginiais tikslais arba žvejoti plaukiantys žmonės, dėl vienų ar kitų priežasčių nusprendę draudimo nepaisyti.
Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas aiškina, jog draudimas būtent nuo gegužės pradžios iki antrosios birželio pusės galioja neatsitiktinai – tuomet gyvūnijai reikia duoti daugiau laisvės nuo žmogaus keliamų bangų.
„Iki birželio 21 dienos vidaus variklių galingumas ribojamas nesaugomose ir jų naudojimas apskritai draudžiamas saugomose teritorijose, nes būtent tuo metu vyksta pavasarinis žuvų nerštas bei paukščių perėjimo laikotarpis. Galingam kateriui praplaukus, jo sukeltas bangavimas nueina iki pat kranto, taip sutrukdydamas natūraliems gamtos procesams“, – teigia A. Vaičiūnas.

Reidų – 50, pažeidėjų – beveik dvigubai mažiau
Akcijos metu Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos skyrius įvykdė 50 išvykų į vandens telkinius Utenos, Molėtų, Ignalinos, Zarasų bei Anykščių rajonuose. Iš viso patikrintas net 81 regiono vandens telkinys. Prieš tai apie akciją viešai paskelbta, tad vietiniai turėjo visas galimybes susipažinti su draudimu.
Per pusantro akcijos mėnesio užfiksuota 30 aplinkosauginių pažeidimų. Visiems pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai.
„Specializuoti reidai vykdyti didesniuose vandens telkiniuose ir saugomose teritorijose. Tikrinta, ar žvejai bei kiti plaukiojantieji nenaudoja stipresnių nei galima vidaus degimo variklių“, – patikslina A. Vaičiūnas.
Nors, kaip ir tikėtasi, turint informacijos apie „Plaukia valtelė“ akciją, tvarkos pažeidėjų vis tik užfiksuota, jų skaičiai – ne itin dideli. Tai, kad per 50 reidų susidurta su 30 pažeidėjų yra gana gera situacija, sutinka ir aplinkosaugininkas: „Vandens telkinys vandens telkiniui nelygus, tačiau reidai rengti net prie 81 iš jų. Pastaruosius kelerius metus matome aiškią pažeidimų mažėjimo tendenciją, žmonės turbūt darosi sąmoningesni.“
Pasiteisinimų netrūko
A. Vaičiūnas prisimena, jog tarp tų, kurie pagauti pažeidinėjantys nustatytą tvarką, pripažinti kaltę nebuvo labai populiaru – daugelis mieliau ieškojo pasiteisinimų.
„Pasiteisinimų girdėjome įvairių. Vieni teigė, kad nežinojo apie draudimus, kiti sakė, kad į plaukiojimo sąlygas gerai neįsiskaitė ir nesuprato, jog saugomose teritorijose negali būti naudojamas joks vidaus degimo variklis, treti atvirai prisipažino, jog žinojo apie draudimą, bet tikėjosi nepakliūti aplinkosaugininkams“, – vardija Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento atstovas.
Ar įmanoma, jog dalis pažeidėjų iš tiesų nežinojo apie draudimus? A. Vaičiūno nuomone, tai tik parodytų pačių žmonių abejingumą, nes pakanka ir informacijos, ir specialistų, kurie nemokamai gali atsakyti į klausimus.
„Apie akciją paskelbta viešai. Apribojimų datos įtvirtintos viešai prieinamuose teisės aktuose. Jei žmogus vykdo kažkokią veiklą, jis ir pats turi bent šiek tiek pasidomėti. Juk kiekvienam asmeniškai nepasakysi: „Būk geras, daryk taip ir taip.“ Pats žmogus turi paieškoti informacijos apie tai, kada savo hobiu užsiimti gali, kada ne. O jei kas nors neaišku, aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ir gyvai, ir telefonu teikia nemokamas konsultacijas“, – sako A. Vaičiūnas.
Bendras sąmoningumas kyla
Džiaugtis verta ne vien dėl sumažėjusio pažeidimų skaičiaus, bet ir todėl, kad kasmet daugėja gyventojų, nuoširdžiai susirūpinusių, ar tvarkai nenusižengs netyčia. Juk žmonių sąmoningumas gamtoje – tai ne vien egzistuojančių draudimų prisiminimas, o ir nuoširdus rūpestis.
„Smagu, kad sulaukėme tikrai daug skambučių iš piliečių, kurie tiesiog nori pasiklausti, ar ten ir ten galima naudoti vidaus degimo variklį, ar draudimas dar nesibaigė ir t. t. Prieš kelerius metus žmonės tiek neskambindavo ir nesidomėjo“, – pabrėžia A. Vaičiūnas.
Pasidomėjus, ar Utenos regiono gyventojų santykis su juos supančia gamta keičiasi į gerąją pusę, aplinkosaugininkas neabejoja, jog taip: „Jei kalbame apie plaukiojimo sąlygas, sąmoningumas tikrai kyla. Kai reidų kiekis yra toks pat ar net didesnis nei pernai, vykstama į tuos pačius vandens telkinius, bet pažeidimų mažiau, tai išvada gali būti tik tokia, kad žmonės tiesiog nebeplaukia neleistinu laiku.“
Nuo birželio 21 d. draudimas naudoti vidaus degimo variklius nebegalioja, tačiau saugomose teritorijose ir toliau plaukioti leidžiama tik su 10 AG (8kW) neviršijančiais varikliais.AMESfond

Orai


 

autumn by kojnyciukeAnksčiau ar vėliau tai turi ateiti – savaitės pabaigoje sulauksime pirmųjų šalčių. Tiesa, ketvirtadienį ir penktadienį temperatūra dar kils aukščiau nulio. Ketvirtadienio naktį bus 3, dieną – 7 laipsniai šilumos. Naktį ir ryte palis. Pūs silpnas šiaurės rytų vėjas. Penktadienis bus apniukęs, bet be lietaus. Naktį žadama 1 laipsnis šilumos, dieną sušils iki 4. Vėjas pietryčių krypties, silpnas. Šeštadienio naktį pašals iki 2 laipsnių, dieną išliks silpnai teigiama temperatūra. Vakare ims lyti. Sustiprės pietvakarių vėjas. Sekmadienis neatneš didesnių permainų. Naktį prognozuojama 3 laipsniai šalčio, dieną tiek pat šilumos. Naktį ir ryte lis, todėl tikėtina, kad keliai taps pavojingai slidūs. Dieną nušvis saulė, vėjas sustiprės iki 5 metrų per sekundę ir pasisuks iš rytų pusės.
Dienos ilgumas – tik 8 valandos ir 28 minutės. Lapkričio 15 prasidės mėnulio priešpilnis.

Decrease font size Default font size Increase font size

kirpeja1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Žemaičiai dažnai tyli todėl, kad:
– viskas ir taip aišku, ko čia dar kalbėti;
– ką čia dar pasakysi, jei vis tiek nė velnio neaišku.
*
Stovi žemaitis ant kalvos su bumerangu rankoje. Prieina kitas žemaitis: „Kam laikai tą pagalį, išmesk ir einam.“ – „Aha, imk pats ir išmesk.“
*
Stovi žemaitis prie ežero. Aplink daug sniego ir labai šalta. Na, vienu žodžiu, žiema. Staiga pamato – ogi ežere įlūžęs žmogus skęsta. Kapanojasi, plakasi, kabinas už ledo kraštų šaukdamas: „Gelbėkit! Geeeelbėkit!!!“
Žiūri žemaitis, kad žmogelis vieną kartą niurktelėjo, štai ir kitą kartą jau niurktelėjo. Mato, kad žmogelis jau nebeišsikapstys. Tad priėjo arčiau ir šaukia: „Mon rods, tu jau nebevork, nebevork...“

suopirkimas

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-11-09

  2018-11-09 apie 21.43 val. namuose, Utenoje, Smėlio g., vyras (1,54 prom.) (g. 1986 m.) ranka sudavė sugyventinės vaikui (g. 2015 m.) į pakaušio sritį, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-11-09 apie 18 val 05 min. į namus Zarasų r., Suvieko sen., Vaidminių k., atvykęs vyras pastebėjo, kad buvo patekta į gyvenamąjį namą, garažą ir paimtas prie šulinio buvęs elektros laidas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-11-10

  2018-11-10 apie 20.00 val. namuose Zarasų r., Zabičiūnų k., Vienkiemio skg., žodinio konflikto metu moteriai (g. 1942 m.) jos sūnus (1,69 prom.) (g. 1964 m.) sudavė į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2018-11-10 apie 21.00 val. į namus Anykščių r., Piktagalio k., Švyturio g., sugrįžo neblaivus sūnus (g. 1972 m.) ir grasino užmušti motiną (g. 1948 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2018-11-11

  2018-11-11 apie 15.30 val. gautas vyro (g. 1987 m.) pareiškimas, kad apie 03.30 val. Utenoje, Aukštakalnio g., klube „Fenix“, nepažįstamas asmuo trenkė vieną smūgį į galvos sritį, nuskėlė dantį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-11 apie 22.28 val. gautas vyro (g. 1956 m.) pareiškimas, kad namuose, esančiuose Utenos r., Sprakšių k., Lukno g., be jokios aiškios priežasties jį sumušė pažįstamas (g. 1966 m.), gyv. Utenos r., Užpalių mstl., Aukštuolių g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2018-11-12

  2018-11-12 apie 17.36 val. Molėtų r., Joniškio sen., Joniškio mstl., Arino g., patikrinti sustabdyto automobilio „Audi 80“ vairuotojui (g. 1969 m.) nustatytas vidutinis 2,10 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-12 apie 20.30 val. gautas vyro (g. 1984 m.) pareiškimas, kad Utenoje, Palangos g., jį sumušė iš matymo pažįstami asmenys (g. 1981 m. ir g. 1981 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 1