utenis 11

Sunday, October 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ paminės spalio 19-20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija, kuri apims 100 Lietuvos miestų ir miestelių. Pasak „Maisto banko“ vadovės Deimantės Žebrauskaitės, dažnai girdime sakant, kad skurdo ir gerovės netolygumas mūsų šalyje bado akis. „Maisto banko“ akcija remiasi vietos bendruomenėse veikiančiomis socialinėmis organizacijomis, padedančiomis surinkti maistą ir jį išdalyti savo globojamiems žmonėms. Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau paaukoto ilgo galiojimo maisto produktų. „Skurdas labiausiai kamuoja bedarbius, mažas pensijas gaunančius senolius, vienas vaikus auginančias mamas, neįgaliuosius. Svarbu, kad Lietuvos šimtamečio jubiliejaus proga kiekvienas patirtume ne tik šventės emociją, bet ir bendrystę ir didesnį saugumą, laimingesnės ateities viltį“, – sako „Maisto banko“ vadovė.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

 

patikekite

 paskubekite1

 

 

Užribyje

 

Vaiva LEIŠIENĖ

 

Dažnokai tai prie vienos, tai prie kitos parduotuvės tenka pamatyti vyrą, prašantį dvidešimties centų. Šį kartą nusprendžiau ne praeiti pro šalį, bet prašytoją pakalbinti. Kai sustojau, iškart išgirdau: „Gal padėsit, tamsta? Aš nebrangiai imu – tik dvidešimt centų.“
Paklaustas, kaip sekasi gyventi, vyras ėmė pasakoti: „Gimiau ir augau Utenoje. Rugsėjo 7 gal jau 47-eri sueis. Dirbau „Utenos mėsoje“. Apie pusantrų metų tarnavau tarybinėje armijoje. Grįžau, kai Landsbergis po 1991 metų Sausio įvykių paleido. Grįžtu – žalios uniformos, savanoriai... Iš Tarybų Sąjungos grįžau laisvon Lietuvon. Žadėjo mokėti pensijas – nemoka. Įstatymus gi priėmė, kad mokės tiems, kurie tarnavo armijoje.
Dabar man rugsėjo 7 d. siūlys darbą, bet kur reikės dirbti – nežinau. Siūlė darbą alaus kombinate, betgi alaus neduoda, negalėsi paimti, o jei paimsi – išmes iš darbo. Klausiat, ar negaliu be alaus? Na, skaniau, kai atsigeri – atsirūgsti... Nedaug aš geriu – litrą kokį, porą... O dabar radom kitokį gėrimą, tik kad toli eiti. Nežinau, koks gėrimas. Gal iš Lenkijos veža ar iš Ukrainos?
Negalvokit, kad aš nedirbau – mėsos kombinate dirbau, policijoje, tik iš ten greitai išmetė. Už ką? Taigi, kol „prisirašėm“ su visais... Žinai, kiek policininkų... Policijoj konvojum vežiojau visus tuos nabagus – nuteistuosius..
Žmonos neturiu – niekas neima. Po vieną visos vaikšto, bet neima. Gal buvo kada paėmę?.. Dvi alimentų ieško. Viena turbūt kaimynė iš bendrabučio. Nežinau. Man policijoje sako: „Mokėjai mylėtis, tai mokėk ir alimentus mokėti...“ Tik tegul man parodo, kurios ieško, – atidirbčiau.
Siūliausi senutei malkas suskaldyti, atsisakė, sakydama, kad jaunas žmogus taip suskaldė, kad iš naujo reikėjo ieškoti darbininko. Sako, sodus senutėms galiu palaistyti. Galiu... Duotų eurą – palaistyčiau, man gi nesunku.
Anksčiau aš nevaikščiodavau po miestą, mane vežiojo po kaimus, vairuotoją turėjau. Dabar, sako, benzinas brangus, nebeveža. O šiaip, būdavo, važinėju visur. Teisių neturėjau – tėvas turi. Būčiau išsilaikęs, bet sutrukdė. Būčiau spėjęs, visas kategorijas būčiau išsilaikęs, galėjau „ant furos“ dirbti. Nespėjau. Darbo biržoje sako: eikit į mėsos kombinatą, bet ten sausgysles nusipjoviau. Net dvi operacijas darė... Gal pagiringas buvau? Bet ir be pirštinės dirbau. Vėliau, jau kai davė, – rami galva. Sunkus darbas ten buvo.
Nors geriu, bet nesivolioju, kiti voliojasi, griūna. Aš atsisėdu, tai nenugriūnu.
Turiu namus, gyvenu pas tėvą, nedidelis kambariukas, kai prikūrenu – šilta. Bet kaip rėkia ant manęs! Tik kai išeinu į miestą – pailsiu. Niekada taip nerėkė. Kai atvažiavau čia gyventi, ir prasidėjo... Sakot, gal nepadedu? Tai kad nieko neprašo. Draugų tai nesivedu – jie išvis bijo įeiti, net policininkai bijo. Nesivedu draugų, aš ne toks. Kad ir vienas gyvenčiau, nesivesčiau – o jeigu ką pavogs? Pavyzdžiui, kokį gerą aparatą parduos lombardui. Turėjau aš aparatą, nuotraukas dariau. Gražias nuotraukas darydavau...
Dabar norėčiau alaus nusipirkti. Tik dar neparduos – alus tik nuo dešimtos, 99 centus kainuoja...“

Orai


 

10694389 549360228499778 3351715593013804264 oBaigėsi šiltos ir saulėtos dienos. Teks pratintis prie apsunkusio dangaus, dažnai užklumpančio lietaus, o vairuotojams – prie tiršto rūko ir miglos, kada sunku suprasti, koks tuo metu paros laikas: rytas, vakaras ar diena. Prognozės – nedėkingas darbas. Net ir meteorologai dažnai klysta.
Savaitgalis bus prastas. Naktimis tesušils nuo 2 iki 5 laipsnių, dieną apie 10 laipsnių. Saulė išeina atostogų, dangų aptraukia pilki lietaus pritvinkę debesys. Niekuo nesiskirs ir ateinanti savaitės pusė, tik šilumos bus dar mažiau – naktį apie 4, dieną apie 7 laipsnius. Pirmadienio ryte yra tikimybė išvysti saulę. O toliau – apsunkę debesys ir lietus. Tačiau... Nėra blogo oro, yra tik blogas apavas, apranga ir nuotaika. Šypsokitės! Kai jūs šypsotės, nušvinta visas pasaulis!

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-10-15

  2018-10-15 apie 21.20 val. Utenoje, Vaižganto g., namuose, vyrą (g. 1991 m.) sumušė trys iš matymo pažįstami asmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-15 gautas moters (g. 1986 m.) pareiškimas, kad apie 17.30 val. Utenoje, Taikos g., kieme, mažametį jos sūnų (g. 2007 m.) sumušė nepažįstamas asmuo. Sulaikytas įtariamasis po apklausos išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-10-16

  2018-10-16 apie 14.45 val. Molėtuose, Liepų g., namo laiptinės pirmame aukšte, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties moterį (g. 1966 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., tąsė už plaukų nepažįstamas vyras, kuris jos galvą trenkė į laiptinės sieną, dėl to ji patyrė sužalojimų ir juto fizinį skausmą. Po gydytojų apžiūros buvo išleista gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (2,66 prom.) (g. 1975 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-17

  Gautas moters (g. 1971 m.), gyv. Utenoje, A. Baranausko g., pareiškimas, kad 2018-10-17 apie 22.05 val. Utenoje, A. Baranausko g., namuose, konflikto metu sutuoktinis (g. 1970 m.) smurtavo ir sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. 2018-10-17 apie 16.55 val. Utenoje, Sėlių g., sustabdyto automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1974 m.), gyv. Utenoje, Vaižganto g., nustatytas 2.56 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-18

  2018-10-18 apie 9.52 val. gautas vyro (g. 1977 m.) pareiškimas, kad iš užrakinto ūkinio pastato, esančio Utenos r., Tauragnų k., A. Musteikio g., pavogti aštuoni lengvo lydinio ratlankiai su padangomis. Padaryta 2 080 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-18 apie 09.38 val. gautas moters (g. 1984 m.), gyv. Anykščių r., Mediniškių k., pareiškimas, kad pasinaudojus jai priklausančia „Swedbanko“ kortele tris kartus atsiskaityta už pirkinius. Padaryta 29 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1