utenis 11

Tuesday, August 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Tris mėnesius populiariausius Kino Pavasaris / Vilnius International Film Festival filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ atvyko į Uteną. Rugpjūčio 9 d. 21.30 val. į Vyžuonos parko amfiteatrą rinkosi uteniškiai ir miesto svečiai. Neįprastoje kino erdvėje temstant seanso žiūrovai išvydo ne tik žvaigždėtą dangų, parko erdvėje skraidančius šikšnosparnius, bet ir pirmą kino istorijoje tapytą filmą apie visame pasaulyje garsaus dailininko Vincento van Gogo gyvenimą. Filmas „Jūsų Vincentas“ buvo lietuviškai įgarsintas, tad žiūrint nereikėjo skaityti titrų. Nepaprastų emocijų pakylėti uteniškiai po filmo demonstravimo plojo „Kino pavasario“ komandai, kuri su projektu „Kino karavanas“ dar žadėjo atvykti ir į Utenos miesto šventę, rugsėjo 8 d., kada vakare vėl visus norinčius sukvies į kino seansą po atviru dangumi Vyžuonos parko amfiteatre.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

Utenisyra

 

patikekite

 

augalai11

 

 

DSC 0225

 

Biblinis augalas. Lietuvoje jam šaltoka, bet, apgaubtas

meile ir rūpesčiu, auga ir Utenoje.

 

 

Užribyje

 

Vaiva LEIŠIENĖ

 

Dažnokai tai prie vienos, tai prie kitos parduotuvės tenka pamatyti vyrą, prašantį dvidešimties centų. Šį kartą nusprendžiau ne praeiti pro šalį, bet prašytoją pakalbinti. Kai sustojau, iškart išgirdau: „Gal padėsit, tamsta? Aš nebrangiai imu – tik dvidešimt centų.“
Paklaustas, kaip sekasi gyventi, vyras ėmė pasakoti: „Gimiau ir augau Utenoje. Rugsėjo 7 gal jau 47-eri sueis. Dirbau „Utenos mėsoje“. Apie pusantrų metų tarnavau tarybinėje armijoje. Grįžau, kai Landsbergis po 1991 metų Sausio įvykių paleido. Grįžtu – žalios uniformos, savanoriai... Iš Tarybų Sąjungos grįžau laisvon Lietuvon. Žadėjo mokėti pensijas – nemoka. Įstatymus gi priėmė, kad mokės tiems, kurie tarnavo armijoje.
Dabar man rugsėjo 7 d. siūlys darbą, bet kur reikės dirbti – nežinau. Siūlė darbą alaus kombinate, betgi alaus neduoda, negalėsi paimti, o jei paimsi – išmes iš darbo. Klausiat, ar negaliu be alaus? Na, skaniau, kai atsigeri – atsirūgsti... Nedaug aš geriu – litrą kokį, porą... O dabar radom kitokį gėrimą, tik kad toli eiti. Nežinau, koks gėrimas. Gal iš Lenkijos veža ar iš Ukrainos?
Negalvokit, kad aš nedirbau – mėsos kombinate dirbau, policijoje, tik iš ten greitai išmetė. Už ką? Taigi, kol „prisirašėm“ su visais... Žinai, kiek policininkų... Policijoj konvojum vežiojau visus tuos nabagus – nuteistuosius..
Žmonos neturiu – niekas neima. Po vieną visos vaikšto, bet neima. Gal buvo kada paėmę?.. Dvi alimentų ieško. Viena turbūt kaimynė iš bendrabučio. Nežinau. Man policijoje sako: „Mokėjai mylėtis, tai mokėk ir alimentus mokėti...“ Tik tegul man parodo, kurios ieško, – atidirbčiau.
Siūliausi senutei malkas suskaldyti, atsisakė, sakydama, kad jaunas žmogus taip suskaldė, kad iš naujo reikėjo ieškoti darbininko. Sako, sodus senutėms galiu palaistyti. Galiu... Duotų eurą – palaistyčiau, man gi nesunku.
Anksčiau aš nevaikščiodavau po miestą, mane vežiojo po kaimus, vairuotoją turėjau. Dabar, sako, benzinas brangus, nebeveža. O šiaip, būdavo, važinėju visur. Teisių neturėjau – tėvas turi. Būčiau išsilaikęs, bet sutrukdė. Būčiau spėjęs, visas kategorijas būčiau išsilaikęs, galėjau „ant furos“ dirbti. Nespėjau. Darbo biržoje sako: eikit į mėsos kombinatą, bet ten sausgysles nusipjoviau. Net dvi operacijas darė... Gal pagiringas buvau? Bet ir be pirštinės dirbau. Vėliau, jau kai davė, – rami galva. Sunkus darbas ten buvo.
Nors geriu, bet nesivolioju, kiti voliojasi, griūna. Aš atsisėdu, tai nenugriūnu.
Turiu namus, gyvenu pas tėvą, nedidelis kambariukas, kai prikūrenu – šilta. Bet kaip rėkia ant manęs! Tik kai išeinu į miestą – pailsiu. Niekada taip nerėkė. Kai atvažiavau čia gyventi, ir prasidėjo... Sakot, gal nepadedu? Tai kad nieko neprašo. Draugų tai nesivedu – jie išvis bijo įeiti, net policininkai bijo. Nesivedu draugų, aš ne toks. Kad ir vienas gyvenčiau, nesivesčiau – o jeigu ką pavogs? Pavyzdžiui, kokį gerą aparatą parduos lombardui. Turėjau aš aparatą, nuotraukas dariau. Gražias nuotraukas darydavau...
Dabar norėčiau alaus nusipirkti. Tik dar neparduos – alus tik nuo dešimtos, 99 centus kainuoja...“

Orai

 

DSC 0891Kas sakė, kad vasara atsisveikina? Pažvelgęs į šios savaitės pabaigos orų prognozes to nepasakytum.
Atšilimo sulauksime jau šį ketvirtadienį, nors naktį temperatūra Utenoje tepakils iki 12 laipsnių, o dieną bus lygiai per pusę daugiau. Visą dieną danguje ritinėsis saulė. Pietų vėjas pūs 3–4 metrų per sekundę greičiu.
Penktadienį irgi panašiai. Laukia saulėta diena. Net ir naktis bus šiltesnė – 16 laipsnių, o dieną net 26! Pietų vėjas šiek tiek sustiprės ir mums tai turėtų patikti.
Naktį į šeštadienį palis, griaudės perkūnija. Rytą žadamas stiprus lietus, dieną taip pat palis. Nakties temperatūra 17 laipsnių, dieną bus tik 21 laipsnis šilumos. Vėjas vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties.
Sekmadienio naktis vėsesnė – 14 laipsnių, bet dieną sušils iki 25! Ryte žadamas mažas debesuotumas, dieną šiek tiek palis, griaudės griaustinis. Smarkiau įsilyti gali tik vakare.
Rugpjūčio 25 dieną prasideda mėnulio pilnatis. Nuobodu tikrai nebus!
Oras tinkamas grybauti ir grybams dygti.  Bet po darbo geriau į mišką nevažiuoti – anksti ir greitai temsta.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-08-17

  2018-08-17 apie 14.15 val. namuose, esančiuose Anykščiuose, Vairuotojų g., konflikto metu vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1969 m.). Po konflikto vyras iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-17 apie 09.20 val. namuose, esančiuose Utenoje, Užpalių g., konflikto metu vyras (g. 1958 m.) smurtavo prieš sūnų (g. 1980 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-18

  2018-08-18 apie 12.45 val. Anykščių r., Svėdasų sen., kelio Kupiškis–Utena 29 km., sustabdyto automobilio „Audi A4“, vairuotojui (g. 1965 m.), gyv. Utenos r., Biliakiemio k., nustatytas sunkus 3,16 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-18 apie 16.20 val. bute, esančiame Utenoje, Taikos g., kambaryje, rastas (g. 1978 m.) vyro kūnas be matomų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-08-19

  2018-08-19 apie 12.11 val. kelio Raudondvaris–Giedraičiai–Molėtai 51 km, patikrinti sustabdyto automobilio „Opel Astra“ vairuotojui (g. 1969 m.), gyv. Molėtuose, J. Janonio g. nustatytas 2,72 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-19 apie 18.20 val. vyras (g. 1980 m.), gyv. Širvintų r., Alionių sen., Alionių II k., būdamas neblaivus (2,99 prom.), vairuodamas automobilį „Audi A3“, Molėtų r., Giedraičių sen., Dūdėnų k., sukėlė eismo įvykį ir bandė pabėgti. Širvintų r., Alionių sen., Jonių k., buvo sustabdytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-20

  2018-08-20 gautas vyro (g. 1974 m.) pareiškimas, kad iš jam priklausančio sklypo, esančio Molėtų r., Inturkės sen., Manatonų k., nupjauti ir pavogti medžiai. Padaryta 400 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-20 apie 21.31 val. Utenoje, Aukštakalnio g., namo laiptinėje, vyras (g. 1985 m.), būdamas neblaivus (1,56 prom.), grasindamas ir panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino Utenos aps. VPK Reagavimo skyriaus tyrėjui. Utenos ligoninės priėmimo skyriuje pareigūnui buvo nustatyti plaštakos bei pėdos sumušimai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 1