utenis 11

Sunday, October 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ paminės spalio 19-20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija, kuri apims 100 Lietuvos miestų ir miestelių. Pasak „Maisto banko“ vadovės Deimantės Žebrauskaitės, dažnai girdime sakant, kad skurdo ir gerovės netolygumas mūsų šalyje bado akis. „Maisto banko“ akcija remiasi vietos bendruomenėse veikiančiomis socialinėmis organizacijomis, padedančiomis surinkti maistą ir jį išdalyti savo globojamiems žmonėms. Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau paaukoto ilgo galiojimo maisto produktų. „Skurdas labiausiai kamuoja bedarbius, mažas pensijas gaunančius senolius, vienas vaikus auginančias mamas, neįgaliuosius. Svarbu, kad Lietuvos šimtamečio jubiliejaus proga kiekvienas patirtume ne tik šventės emociją, bet ir bendrystę ir didesnį saugumą, laimingesnės ateities viltį“, – sako „Maisto banko“ vadovė.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

 

patikekite

 paskubekite1

 

 

Jonas Vaiškūnas

Dangus prisipildys žvaigždžių
Trumpų vasaros naktų žydrumą rugpjūtis jau keičia sodria ryškiomis žvaigždėmis nužerta tamsuma. Kas vakarą vis giliau Saulei nyrant po horizontu dangaus skliautas gaubsis vis tankesniu žvaigždžių šydu. Giedromis naktimis visu gražumu tamsia padange išryškės birželį ir liepą nematytas Paukščių takas. Ne veltui apie rugpjūčio nakties dangų buvo sakoma: „Kiek ražienose skylučių – tiek danguje žvaigždučių“.
Žvaigždingasis rugpjūtis džiugina mus ne vien žemišku derliumi. Tarp ryškiausių rugpjūčio žvaigždžių išsiskiria beveik į patį zenitą užkopusi Lyros žvaigždė Vega ir ryškiausia Jaučiaganio žvaigždė – Arktūras, besileidžiantis vakarų horizonto link. Neaukštai virš šiaurės rytų horizonto Vežėjo žvaigždyne žiba Kapela. Nuo jos į rytus vienas paskui kitą driekiasi Persėjas, Andromeda, Pegasas. Virš šios trijulės iškilęs įsidėmėtinas W pavidalo – Kasiopėjos žvaigždynas. Aukštai pietuose, Erelio žvaigždyne, žiba Altayras, lengvai atpažįstamas iš dviejų ne tokių ryškių abipus jo spindinčių žvaigždžių – Alšaino (žemiau) ir Tarazedo (aukščiau). Netoli zenito esančiame Gulbės žvaigždyne švyti trečioji Didžiojo vasaros trikampio (Vega, Altayras, Denebas) žvaigždė – Denebas.

Pasirodys visos keturios ryškiausios planetos
Venera-Vakarinė rugpjūčio 17 d. atsidurs toliausiai nuo Saulės į rytus, tačiau jos stebėjimo sąlygos nebus geros – ji sušvis labai žemai prie vakarų horizonto prigludusiame Mergelės žvaigždyne ir spindės tik vos valandą po saulėlydžio. Rugpjūčio 14 d. tiesiai virš Vakarinės atsidurs jauno Mėnulio pjautuvas.
Marsas visą naktį itin ryškiai švytės Ožiaragio žvaigždyne. Bet jo šviesis diena iš dienos silpnės, nes po liepos mėnesį įvykusio savo didžiausio priartėjimo prie Žemės planeta dabar tols nuo mūsų. Mėnesio pabaigoje Marsas šviesiu beveik susilygins su Jupiteriu.
Saturnas matomas vakarais Šaulio žvaigždyne, neaukštai pakilęs virš pietų-pietvakarių horizonto. Rugpjūčio 20–21 d. pro Saturną praslinks priešpilnis Mėnulis. Rugpjūčio 20 d. jis švytės į dešinę nuo Saturno, o 21 d. jau kiek kairiau jo.
Jupiteris beveik visą rugpjūtį vakarais spindės Svarstyklių žvaigždyne, tačiau labai žemai ir jį pamatyti bus nelengva. Rugpjūčio 17 d. virš Jupiterio švytės augantis pusmėnulis.
Merkurijų, esant palankioms sąlygoms, mėnesio pabaigoje bus galima pamatyti paryčiais, žemai tarp rytų ir šiaurės-rytų horizonto tekančiame Vėžio žvaigždyne. Rugpjūčio 26 d. Merkurijus atsidurs toliausiai nuo Saulės į vakarus – tai bus palankiausias laikas šią retokai pasirodančią planetą išvysti.

Dangų skros įspūdingos perseidų meteorų strėlės
Iki rugpjūčio 24 d. nakties dangų raižys įspūdingi perseidų meteorų žybsniai. Šio įspūdingo, nuo liepos 17 iki rugpjūčio 24 d. trunkančio meteorų srauto priežastimi yra Svifto-Tutlio kometos kosminėje erdvėje paskleista dulkių juosta. Kai šios kosminės dulkelės įskrieja į Žemės atmosferą, jos įkaista ir sužimba. Todėl ir matome meteorų žybsnius. Šis rugpjūtis itin palankus stebėti net patiems silpniausiems meteorams, nes jauno Mėnulio pjautuvas leisis anksti vakare, tad jo šviesa nestelbs „krentančių žvaigždžių“. Šiemet tikimasi sulaukti nuo 50 iki 100 meteorų per valandą. Daugiausia meteorų pažirs rugpjūčio 11–14 d. paryčiais, kai mūsų planeta besisukdama atgręš stebėtoją tiesiai į priešpriešiais atskriejantį meteorų srautą.
Daugiausia perseidų tikimasi sulaukti naktimis iš rugpjūčio 11-os į 12-tą ir iš 12-os į 13-tą. Stebėjimus galima pradėti jau 23 val. iš už šiaurės rytų horizonto iškilus Persėjo žvaigždynui.
Paprastai daugiausia meteorų pastebima žvilgsnį nukreipus nuo „radiantu“ vadinamo menamo meteorų išskriejimo taško, esančio Persėjo ir Kasiopėjos žvaigždynų sandūroje, apie 50 kampinių laipsnių į šalį. Tad perseidų geriausia dairytis bus žvalgantis ne į Persėją, o Didžiųjų ir Mažųjų grįžulo ratų kryptimi bei Gulbės, Pegaso ir Žuvų žvaigždynų pusėn.

Orai


 

10694389 549360228499778 3351715593013804264 oBaigėsi šiltos ir saulėtos dienos. Teks pratintis prie apsunkusio dangaus, dažnai užklumpančio lietaus, o vairuotojams – prie tiršto rūko ir miglos, kada sunku suprasti, koks tuo metu paros laikas: rytas, vakaras ar diena. Prognozės – nedėkingas darbas. Net ir meteorologai dažnai klysta.
Savaitgalis bus prastas. Naktimis tesušils nuo 2 iki 5 laipsnių, dieną apie 10 laipsnių. Saulė išeina atostogų, dangų aptraukia pilki lietaus pritvinkę debesys. Niekuo nesiskirs ir ateinanti savaitės pusė, tik šilumos bus dar mažiau – naktį apie 4, dieną apie 7 laipsnius. Pirmadienio ryte yra tikimybė išvysti saulę. O toliau – apsunkę debesys ir lietus. Tačiau... Nėra blogo oro, yra tik blogas apavas, apranga ir nuotaika. Šypsokitės! Kai jūs šypsotės, nušvinta visas pasaulis!

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-10-15

  2018-10-15 apie 21.20 val. Utenoje, Vaižganto g., namuose, vyrą (g. 1991 m.) sumušė trys iš matymo pažįstami asmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-15 gautas moters (g. 1986 m.) pareiškimas, kad apie 17.30 val. Utenoje, Taikos g., kieme, mažametį jos sūnų (g. 2007 m.) sumušė nepažįstamas asmuo. Sulaikytas įtariamasis po apklausos išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-10-16

  2018-10-16 apie 14.45 val. Molėtuose, Liepų g., namo laiptinės pirmame aukšte, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties moterį (g. 1966 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., tąsė už plaukų nepažįstamas vyras, kuris jos galvą trenkė į laiptinės sieną, dėl to ji patyrė sužalojimų ir juto fizinį skausmą. Po gydytojų apžiūros buvo išleista gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (2,66 prom.) (g. 1975 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-17

  Gautas moters (g. 1971 m.), gyv. Utenoje, A. Baranausko g., pareiškimas, kad 2018-10-17 apie 22.05 val. Utenoje, A. Baranausko g., namuose, konflikto metu sutuoktinis (g. 1970 m.) smurtavo ir sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. 2018-10-17 apie 16.55 val. Utenoje, Sėlių g., sustabdyto automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1974 m.), gyv. Utenoje, Vaižganto g., nustatytas 2.56 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-18

  2018-10-18 apie 9.52 val. gautas vyro (g. 1977 m.) pareiškimas, kad iš užrakinto ūkinio pastato, esančio Utenos r., Tauragnų k., A. Musteikio g., pavogti aštuoni lengvo lydinio ratlankiai su padangomis. Padaryta 2 080 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-18 apie 09.38 val. gautas moters (g. 1984 m.), gyv. Anykščių r., Mediniškių k., pareiškimas, kad pasinaudojus jai priklausančia „Swedbanko“ kortele tris kartus atsiskaityta už pirkinius. Padaryta 29 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1