utenis 11

Tuesday, August 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Tris mėnesius populiariausius Kino Pavasaris / Vilnius International Film Festival filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ atvyko į Uteną. Rugpjūčio 9 d. 21.30 val. į Vyžuonos parko amfiteatrą rinkosi uteniškiai ir miesto svečiai. Neįprastoje kino erdvėje temstant seanso žiūrovai išvydo ne tik žvaigždėtą dangų, parko erdvėje skraidančius šikšnosparnius, bet ir pirmą kino istorijoje tapytą filmą apie visame pasaulyje garsaus dailininko Vincento van Gogo gyvenimą. Filmas „Jūsų Vincentas“ buvo lietuviškai įgarsintas, tad žiūrint nereikėjo skaityti titrų. Nepaprastų emocijų pakylėti uteniškiai po filmo demonstravimo plojo „Kino pavasario“ komandai, kuri su projektu „Kino karavanas“ dar žadėjo atvykti ir į Utenos miesto šventę, rugsėjo 8 d., kada vakare vėl visus norinčius sukvies į kino seansą po atviru dangumi Vyžuonos parko amfiteatre.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

Utenisyra

 

patikekite

 

augalai11

 

 

DSC 0225

 

Biblinis augalas. Lietuvoje jam šaltoka, bet, apgaubtas

meile ir rūpesčiu, auga ir Utenoje.

 

 

Jonas Vaiškūnas

Dangus prisipildys žvaigždžių
Trumpų vasaros naktų žydrumą rugpjūtis jau keičia sodria ryškiomis žvaigždėmis nužerta tamsuma. Kas vakarą vis giliau Saulei nyrant po horizontu dangaus skliautas gaubsis vis tankesniu žvaigždžių šydu. Giedromis naktimis visu gražumu tamsia padange išryškės birželį ir liepą nematytas Paukščių takas. Ne veltui apie rugpjūčio nakties dangų buvo sakoma: „Kiek ražienose skylučių – tiek danguje žvaigždučių“.
Žvaigždingasis rugpjūtis džiugina mus ne vien žemišku derliumi. Tarp ryškiausių rugpjūčio žvaigždžių išsiskiria beveik į patį zenitą užkopusi Lyros žvaigždė Vega ir ryškiausia Jaučiaganio žvaigždė – Arktūras, besileidžiantis vakarų horizonto link. Neaukštai virš šiaurės rytų horizonto Vežėjo žvaigždyne žiba Kapela. Nuo jos į rytus vienas paskui kitą driekiasi Persėjas, Andromeda, Pegasas. Virš šios trijulės iškilęs įsidėmėtinas W pavidalo – Kasiopėjos žvaigždynas. Aukštai pietuose, Erelio žvaigždyne, žiba Altayras, lengvai atpažįstamas iš dviejų ne tokių ryškių abipus jo spindinčių žvaigždžių – Alšaino (žemiau) ir Tarazedo (aukščiau). Netoli zenito esančiame Gulbės žvaigždyne švyti trečioji Didžiojo vasaros trikampio (Vega, Altayras, Denebas) žvaigždė – Denebas.

Pasirodys visos keturios ryškiausios planetos
Venera-Vakarinė rugpjūčio 17 d. atsidurs toliausiai nuo Saulės į rytus, tačiau jos stebėjimo sąlygos nebus geros – ji sušvis labai žemai prie vakarų horizonto prigludusiame Mergelės žvaigždyne ir spindės tik vos valandą po saulėlydžio. Rugpjūčio 14 d. tiesiai virš Vakarinės atsidurs jauno Mėnulio pjautuvas.
Marsas visą naktį itin ryškiai švytės Ožiaragio žvaigždyne. Bet jo šviesis diena iš dienos silpnės, nes po liepos mėnesį įvykusio savo didžiausio priartėjimo prie Žemės planeta dabar tols nuo mūsų. Mėnesio pabaigoje Marsas šviesiu beveik susilygins su Jupiteriu.
Saturnas matomas vakarais Šaulio žvaigždyne, neaukštai pakilęs virš pietų-pietvakarių horizonto. Rugpjūčio 20–21 d. pro Saturną praslinks priešpilnis Mėnulis. Rugpjūčio 20 d. jis švytės į dešinę nuo Saturno, o 21 d. jau kiek kairiau jo.
Jupiteris beveik visą rugpjūtį vakarais spindės Svarstyklių žvaigždyne, tačiau labai žemai ir jį pamatyti bus nelengva. Rugpjūčio 17 d. virš Jupiterio švytės augantis pusmėnulis.
Merkurijų, esant palankioms sąlygoms, mėnesio pabaigoje bus galima pamatyti paryčiais, žemai tarp rytų ir šiaurės-rytų horizonto tekančiame Vėžio žvaigždyne. Rugpjūčio 26 d. Merkurijus atsidurs toliausiai nuo Saulės į vakarus – tai bus palankiausias laikas šią retokai pasirodančią planetą išvysti.

Dangų skros įspūdingos perseidų meteorų strėlės
Iki rugpjūčio 24 d. nakties dangų raižys įspūdingi perseidų meteorų žybsniai. Šio įspūdingo, nuo liepos 17 iki rugpjūčio 24 d. trunkančio meteorų srauto priežastimi yra Svifto-Tutlio kometos kosminėje erdvėje paskleista dulkių juosta. Kai šios kosminės dulkelės įskrieja į Žemės atmosferą, jos įkaista ir sužimba. Todėl ir matome meteorų žybsnius. Šis rugpjūtis itin palankus stebėti net patiems silpniausiems meteorams, nes jauno Mėnulio pjautuvas leisis anksti vakare, tad jo šviesa nestelbs „krentančių žvaigždžių“. Šiemet tikimasi sulaukti nuo 50 iki 100 meteorų per valandą. Daugiausia meteorų pažirs rugpjūčio 11–14 d. paryčiais, kai mūsų planeta besisukdama atgręš stebėtoją tiesiai į priešpriešiais atskriejantį meteorų srautą.
Daugiausia perseidų tikimasi sulaukti naktimis iš rugpjūčio 11-os į 12-tą ir iš 12-os į 13-tą. Stebėjimus galima pradėti jau 23 val. iš už šiaurės rytų horizonto iškilus Persėjo žvaigždynui.
Paprastai daugiausia meteorų pastebima žvilgsnį nukreipus nuo „radiantu“ vadinamo menamo meteorų išskriejimo taško, esančio Persėjo ir Kasiopėjos žvaigždynų sandūroje, apie 50 kampinių laipsnių į šalį. Tad perseidų geriausia dairytis bus žvalgantis ne į Persėją, o Didžiųjų ir Mažųjų grįžulo ratų kryptimi bei Gulbės, Pegaso ir Žuvų žvaigždynų pusėn.

Orai

 

DSC 0891Kas sakė, kad vasara atsisveikina? Pažvelgęs į šios savaitės pabaigos orų prognozes to nepasakytum.
Atšilimo sulauksime jau šį ketvirtadienį, nors naktį temperatūra Utenoje tepakils iki 12 laipsnių, o dieną bus lygiai per pusę daugiau. Visą dieną danguje ritinėsis saulė. Pietų vėjas pūs 3–4 metrų per sekundę greičiu.
Penktadienį irgi panašiai. Laukia saulėta diena. Net ir naktis bus šiltesnė – 16 laipsnių, o dieną net 26! Pietų vėjas šiek tiek sustiprės ir mums tai turėtų patikti.
Naktį į šeštadienį palis, griaudės perkūnija. Rytą žadamas stiprus lietus, dieną taip pat palis. Nakties temperatūra 17 laipsnių, dieną bus tik 21 laipsnis šilumos. Vėjas vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties.
Sekmadienio naktis vėsesnė – 14 laipsnių, bet dieną sušils iki 25! Ryte žadamas mažas debesuotumas, dieną šiek tiek palis, griaudės griaustinis. Smarkiau įsilyti gali tik vakare.
Rugpjūčio 25 dieną prasideda mėnulio pilnatis. Nuobodu tikrai nebus!
Oras tinkamas grybauti ir grybams dygti.  Bet po darbo geriau į mišką nevažiuoti – anksti ir greitai temsta.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-08-17

  2018-08-17 apie 14.15 val. namuose, esančiuose Anykščiuose, Vairuotojų g., konflikto metu vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1969 m.). Po konflikto vyras iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-17 apie 09.20 val. namuose, esančiuose Utenoje, Užpalių g., konflikto metu vyras (g. 1958 m.) smurtavo prieš sūnų (g. 1980 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-18

  2018-08-18 apie 12.45 val. Anykščių r., Svėdasų sen., kelio Kupiškis–Utena 29 km., sustabdyto automobilio „Audi A4“, vairuotojui (g. 1965 m.), gyv. Utenos r., Biliakiemio k., nustatytas sunkus 3,16 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-18 apie 16.20 val. bute, esančiame Utenoje, Taikos g., kambaryje, rastas (g. 1978 m.) vyro kūnas be matomų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-08-19

  2018-08-19 apie 12.11 val. kelio Raudondvaris–Giedraičiai–Molėtai 51 km, patikrinti sustabdyto automobilio „Opel Astra“ vairuotojui (g. 1969 m.), gyv. Molėtuose, J. Janonio g. nustatytas 2,72 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-19 apie 18.20 val. vyras (g. 1980 m.), gyv. Širvintų r., Alionių sen., Alionių II k., būdamas neblaivus (2,99 prom.), vairuodamas automobilį „Audi A3“, Molėtų r., Giedraičių sen., Dūdėnų k., sukėlė eismo įvykį ir bandė pabėgti. Širvintų r., Alionių sen., Jonių k., buvo sustabdytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-20

  2018-08-20 gautas vyro (g. 1974 m.) pareiškimas, kad iš jam priklausančio sklypo, esančio Molėtų r., Inturkės sen., Manatonų k., nupjauti ir pavogti medžiai. Padaryta 400 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-20 apie 21.31 val. Utenoje, Aukštakalnio g., namo laiptinėje, vyras (g. 1985 m.), būdamas neblaivus (1,56 prom.), grasindamas ir panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino Utenos aps. VPK Reagavimo skyriaus tyrėjui. Utenos ligoninės priėmimo skyriuje pareigūnui buvo nustatyti plaštakos bei pėdos sumušimai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 1