utenis 11

Wednesday, May 22, 2019

Keliomis eilutėmis

Dažnai klydęs Utenos „Juventus“ klubas pralaimėjo kovą dėl patekimo į „Betsafe-LKL“ pusfinalį. Žydrūno Urbono vadovaujama ekipa išvykoje 63:84 (11:23, 19:19, 15:24, 18:18) neatsilaikė prieš Vilniaus „Ryto“ krepšininkus ir 1-2 pralaimėję ketvirtfinalio seriją baigė sezoną. „Juventus“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo 17 taškų pelnęs Dovis Bičkauskis (4/6 trit., 2 rez. perd., 5 išpr. praž.), 9 taškus pridėjo Karolis Guščikas (4 atk. kam., 2 rez. perd.), 8 – Martinas Gebenas (9 atk. kam., 2 blk.), po 6 – Gytis Radzevičius (3 atk. kam.) ir Aleksandras Zacharovas (5 atk. kam.), 5 – Vaidas Čepukaitis (3 rez. perd.), 4 – Tomas Dimša.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

Jonas Vaiškūnas

Dangus prisipildys žvaigždžių
Trumpų vasaros naktų žydrumą rugpjūtis jau keičia sodria ryškiomis žvaigždėmis nužerta tamsuma. Kas vakarą vis giliau Saulei nyrant po horizontu dangaus skliautas gaubsis vis tankesniu žvaigždžių šydu. Giedromis naktimis visu gražumu tamsia padange išryškės birželį ir liepą nematytas Paukščių takas. Ne veltui apie rugpjūčio nakties dangų buvo sakoma: „Kiek ražienose skylučių – tiek danguje žvaigždučių“.
Žvaigždingasis rugpjūtis džiugina mus ne vien žemišku derliumi. Tarp ryškiausių rugpjūčio žvaigždžių išsiskiria beveik į patį zenitą užkopusi Lyros žvaigždė Vega ir ryškiausia Jaučiaganio žvaigždė – Arktūras, besileidžiantis vakarų horizonto link. Neaukštai virš šiaurės rytų horizonto Vežėjo žvaigždyne žiba Kapela. Nuo jos į rytus vienas paskui kitą driekiasi Persėjas, Andromeda, Pegasas. Virš šios trijulės iškilęs įsidėmėtinas W pavidalo – Kasiopėjos žvaigždynas. Aukštai pietuose, Erelio žvaigždyne, žiba Altayras, lengvai atpažįstamas iš dviejų ne tokių ryškių abipus jo spindinčių žvaigždžių – Alšaino (žemiau) ir Tarazedo (aukščiau). Netoli zenito esančiame Gulbės žvaigždyne švyti trečioji Didžiojo vasaros trikampio (Vega, Altayras, Denebas) žvaigždė – Denebas.

Pasirodys visos keturios ryškiausios planetos
Venera-Vakarinė rugpjūčio 17 d. atsidurs toliausiai nuo Saulės į rytus, tačiau jos stebėjimo sąlygos nebus geros – ji sušvis labai žemai prie vakarų horizonto prigludusiame Mergelės žvaigždyne ir spindės tik vos valandą po saulėlydžio. Rugpjūčio 14 d. tiesiai virš Vakarinės atsidurs jauno Mėnulio pjautuvas.
Marsas visą naktį itin ryškiai švytės Ožiaragio žvaigždyne. Bet jo šviesis diena iš dienos silpnės, nes po liepos mėnesį įvykusio savo didžiausio priartėjimo prie Žemės planeta dabar tols nuo mūsų. Mėnesio pabaigoje Marsas šviesiu beveik susilygins su Jupiteriu.
Saturnas matomas vakarais Šaulio žvaigždyne, neaukštai pakilęs virš pietų-pietvakarių horizonto. Rugpjūčio 20–21 d. pro Saturną praslinks priešpilnis Mėnulis. Rugpjūčio 20 d. jis švytės į dešinę nuo Saturno, o 21 d. jau kiek kairiau jo.
Jupiteris beveik visą rugpjūtį vakarais spindės Svarstyklių žvaigždyne, tačiau labai žemai ir jį pamatyti bus nelengva. Rugpjūčio 17 d. virš Jupiterio švytės augantis pusmėnulis.
Merkurijų, esant palankioms sąlygoms, mėnesio pabaigoje bus galima pamatyti paryčiais, žemai tarp rytų ir šiaurės-rytų horizonto tekančiame Vėžio žvaigždyne. Rugpjūčio 26 d. Merkurijus atsidurs toliausiai nuo Saulės į vakarus – tai bus palankiausias laikas šią retokai pasirodančią planetą išvysti.

Dangų skros įspūdingos perseidų meteorų strėlės
Iki rugpjūčio 24 d. nakties dangų raižys įspūdingi perseidų meteorų žybsniai. Šio įspūdingo, nuo liepos 17 iki rugpjūčio 24 d. trunkančio meteorų srauto priežastimi yra Svifto-Tutlio kometos kosminėje erdvėje paskleista dulkių juosta. Kai šios kosminės dulkelės įskrieja į Žemės atmosferą, jos įkaista ir sužimba. Todėl ir matome meteorų žybsnius. Šis rugpjūtis itin palankus stebėti net patiems silpniausiems meteorams, nes jauno Mėnulio pjautuvas leisis anksti vakare, tad jo šviesa nestelbs „krentančių žvaigždžių“. Šiemet tikimasi sulaukti nuo 50 iki 100 meteorų per valandą. Daugiausia meteorų pažirs rugpjūčio 11–14 d. paryčiais, kai mūsų planeta besisukdama atgręš stebėtoją tiesiai į priešpriešiais atskriejantį meteorų srautą.
Daugiausia perseidų tikimasi sulaukti naktimis iš rugpjūčio 11-os į 12-tą ir iš 12-os į 13-tą. Stebėjimus galima pradėti jau 23 val. iš už šiaurės rytų horizonto iškilus Persėjo žvaigždynui.
Paprastai daugiausia meteorų pastebima žvilgsnį nukreipus nuo „radiantu“ vadinamo menamo meteorų išskriejimo taško, esančio Persėjo ir Kasiopėjos žvaigždynų sandūroje, apie 50 kampinių laipsnių į šalį. Tad perseidų geriausia dairytis bus žvalgantis ne į Persėją, o Didžiųjų ir Mažųjų grįžulo ratų kryptimi bei Gulbės, Pegaso ir Žuvų žvaigždynų pusėn.

Orai

 

 alyvos2Antroje savaitės pusėje šiluma praeis gal per viršų, gal pro šoną. Laipsniai ims pamažu žemyn kristi.
Tiesa, naktys išliks dar šiltos: ketvirtadienį ir penktadienį bus 15 laipsnių, šeštadienį – 13, o sekmadienį beliks tik 8 laipsniai aukščiau nulio.
Ketvirtadienio dieną dar vasariškai šilta- 23 laipsniai. Nulis ir po dangų perkūnas blaškysis. Bet jei tikėsime senoliais, o ne profesionaliais sinoptikais, lietaus mūsų mieste reikės palūkėti.
Penktadienį termometrai nepakils aukščiau 19 laipsnių žymos. Lietaus bus dvigubai daugiau ir perkūnas virš ąžuolynų garsiau grūmos.
Šeštadienį iš debesų saulė pasirodys, debesų bus, bet lietaus nė lašo. Oras po vidurdienio sušils iki 20 laipsnių.
Sekmadienis visai nekoks. Dieną šilumos tik iki 15 laipsnių. O lietaus – tik nuotaikai sugadinti.
Apie ką dar nekalbėjom? Apie vėją. Ketvirtadienį dar pūs iš pietvakarių, o paskui pakeis kryptį ir debesis jau gins iš vakarų. Tiesa, negreitai. Nuo 2 metrų  per sekundę ketvirtadienį iki 5 metrų sekmadienį.

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 650 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Skambutis:
– Alio.
– Ir tau alio, gerasis žmogau.
*
Kalbasi du vyrai:
– Mano žmona pikta kaip šuo.
– Betgi tai didelis privalumas!
– Kaip suprasti?
– Va, įsivaizduok, tau įgriso meilužė. Imk ir užsiundyk ant jos žmoną.
*
– Ar kaimynai nesiskundžia, kad jūs nuolat sieną gręžiate?
– Nesiskundžia. Nes aš gręžiu naktį, kai visi miega.
*
Gulintį policininką pakėlė laipsniu: jis tapo šlagbaumu.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-05-16

  2019-05-16 apie 15.15 val. Anykščiuose, A. Vienuolio g., sustabdyto patikrinti automobilio „Audi 80“ vairuotojui (g. 1984 m.), gyv. Anykščiuose, Vairuotojų g., nustatytas 2,54 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-05-16 apie 14.15 val. moteris (g. 1964 m.), grįžusi į namus Anykščiuose, Statybininkų g., pastebėjo, jog įsilaužta į butą, iš kurio pagrobta: 30 svarų sterlingų, nešiojamas kompiuteris ACER, du auksiniai žiedai, lagaminas su įvairiais smulkiais daiktais. Padaryta 419 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-05-17

  2019-05-17 apie 02.20 val. namuose, Molėtų m., Rudesos g., neblaivus (nustatytas 2,41 prom. girtumas) vyras (g. 1981 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 1,86 prm. girtumas) sugyventinę (g. 1978 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-05-17 apie 19.00 val. šalia garažų, esančių Ignalinos r., Ignalinos sen., Strigailiškio k., Centro g., įtariama tyčia sudegintas automobilis „Suzuki Baleno“, priklausantis moteriai (g. 1977 m.), gyv. Ignalinos r., Ignalinos sen., Strigailiškio k., Gaveikėnų g. Padaryta 600 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (g. 1964 m.), gyv. Ignalinos r., Ignalinos sen., Strigailiškio k., (nustatytas 1,33 prom. girtumas) sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-05-18

  2019-05-18 apie 20.45 val. Anykščių r., Skiemonių sen., Diktarų k., patikrinti sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurio vairuotojas (g. 1992 m.) vengė neblaivumo patikrinimo. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-05-18 apie 07.00 val. Zarasų r., Imbrado sen., Duburaičio II k., vagonėlyje, rastas vyro (g. 1957 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-05-19

  2019-05-19 gautas moters (g. 1936 m.) pareiškimas, kad 2019-05-17 apie 22.00 val. namuose, Anykščių r., Anykščių sen., Naujonių k., Tujų g., sugyventinis (g. 1947 m.) smurtavo sukeldamas jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2019-05-19 apie 20.00 val. Anykščių m., Tilto g., ties kavine „Basi Basi“, vyras (g. 1970 m.) (nustatytas 3,21 prom. girtumas) smurtavo prieš sugyventinę (g. 1980 m.) (nustatytas 3,90 prom. girtumas), sukeldamas jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 1