utenis 11

Tuesday, August 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Tris mėnesius populiariausius Kino Pavasaris / Vilnius International Film Festival filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ atvyko į Uteną. Rugpjūčio 9 d. 21.30 val. į Vyžuonos parko amfiteatrą rinkosi uteniškiai ir miesto svečiai. Neįprastoje kino erdvėje temstant seanso žiūrovai išvydo ne tik žvaigždėtą dangų, parko erdvėje skraidančius šikšnosparnius, bet ir pirmą kino istorijoje tapytą filmą apie visame pasaulyje garsaus dailininko Vincento van Gogo gyvenimą. Filmas „Jūsų Vincentas“ buvo lietuviškai įgarsintas, tad žiūrint nereikėjo skaityti titrų. Nepaprastų emocijų pakylėti uteniškiai po filmo demonstravimo plojo „Kino pavasario“ komandai, kuri su projektu „Kino karavanas“ dar žadėjo atvykti ir į Utenos miesto šventę, rugsėjo 8 d., kada vakare vėl visus norinčius sukvies į kino seansą po atviru dangumi Vyžuonos parko amfiteatre.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

Utenisyra

 

patikekite

 

augalai11

 

 

DSC 0225

 

Biblinis augalas. Lietuvoje jam šaltoka, bet, apgaubtas

meile ir rūpesčiu, auga ir Utenoje.

 

 

Utenoje projektuojamas naujas daugiabutis Krašuonos g. 21. Tai bus pirmas daugiabutis gyvenamasis projektas Utenoje po beveik dešimtmečio ir pirmasis A–A+ energinės klasės namas mieste.
Projekto įgyvendintojas Linas Valiauga sako, kad projekto imtis jį skatina šalies nekilnojamojo turto (toliau – NT) rinkos stebėsena bei konsultacijos su mieste dirbančiais brokeriais. „Pirminis sprendimas buvo „loterinis“ – įsigyti, o po to pagalvoti, ką daryti. Blogiausiu atveju – pasistatysiu sau monumentą“, – juokauja verslininkas. – O jei rimtai, yra noras sukurti kitokį projektą, kokio Utenoje dar nebuvo, nes standartiniai pastatai, neturintys jokio išskirtinumo, rinkos nesudomins.“

Naujas daiktas – visada geriau nei atnaujintas
Projektuojamo A–A+ energinės klasės namo bendras plotas – 1200 kv. m. Jame bus 20–25 dviejų trijų kambarių butai, kurių kvadratinis metras galėtų kainuoti apie 1100 eurų. Preliminari projekto vertė – 700 000 eurų.
Sklypą projektui plėtoti L. Valiauga įsigijo drauge su parengtu ir suderintu projektu, tačiau naudotis juo neketina. Kad ir kokia pagunda būtų sutaupyti projektiniams darbams ir pasinaudoti esamu projektu, investuotojas nusprendė peržiūrėti jį iš pagrindų, nes butų suplanavimai yra moraliai pasenę. Seni pamatai taip pat bus liejami iš naujo.

Naujos tendencijos
Pasak INREAL NT brokerio Valentino Karvelio, regionus jau pasiekė didmiesčiuose prasidėjusi butų ploto mažėjimo tendencija. „Racionalus butų vidaus suplanavimas leidžia sumažinti bendrą būstų plotą bei jų kainą. Tie patys du kambariai gal būti suplanuoti ir 45, ir 60 kv. m plote. Mažesnis gali atrodyti erdvesnis ir žmonės jame jausis patogiau nei antrame, kurio plotas iš tiesų didesnis. Viskas priklauso nuo gero suplanavimo“, – teigia V. Karvelis.
Keičiasi ir žmonių suvokimas, koks ir kur gyvenimas yra patogus. „Mažas miestas ar didelis – nesvarbu. Žmonės renkasi infrastruktūrą, o ne gyvenimą kaime su viena karve, dviem kiaulėm ir pulkeliu vištų. Keičiasi gyvenimo būdas, ateina supratimas, kad jei turi namą, tai jam reikia skirti daug laiko prižiūrint sklypo aplinką ir pan. Namas yra daiktas, kuriam tu turi tarnauti ir gyventi jam, o ne sau. O gyvenant bute, bendra „buitim“ pasirūpina administratorius. Kam tokia filosofija priimtina, tas renkasi butą“, – svarsto L. Valiauga.
Dar viena tendencija, kurią regionai perima iš didmiesčių, – butų apdaila. Būsto pirkėjai nebenori tuo užsiimti, tapti saviveikliniais interjero architektais. „Žmonės baigia pavargti nuo tų galvojimų ir meno išraiškų. Naujame projekte pirmieji galės rinktis – pirkti su visa ar daline apdaila, o vėliau visi būstai bus įrengiami“, – teigia verslininkas.

Potencialūs pirkėjai – jaunos šeimos
„Šio daugiabučio potencialūs pirkėjai – jaunos šeimos iki 30 metų. Taip pat tarp jų gali rastis ir vyresnio amžiaus žmonių, norinčių pakeisti seną butą į naują, energetiškai efektyvų. Manyčiau, bus tarp pirkėjų ir dirbančių užsienyje, bet ketinančių sugrįžti uteniškių. Tačiau stereotipas, kad nekilnojamąjį turtą regionuose perka vien tik „investuojantys emigrantai“, nėra teisingas“, – pasakoja V. Karvelis.
Pasak jo, per dešimt metų gyventojų skaičius Utenoje sumažėjo beveik 10 000, kas yra ~30 proc. Ir, nepaisant to, nekilnojamojo turto poreikis tik auga. „Mes patys savęs klausiame – kaip galima paaiškinti tokį fenomeną? Priežastys turbūt kelios. Visų pirma, mentaliteto, šeimos kultūros pokyčiai. Anksčiau buvo norma gyventi viename name kelioms kartoms. Dabar jauni žmonės nori savo atskiro gyvenimo. Jie dirba, nebijo skolinti iš banko, optimistiškai žiūri į ateitį“, – teigia INREAL brokeris.
Pasak projekto plėtotojo, šalia projekto vietos esanti mokykla – išskirtinis šio projekto privalumas, kuris bus itin įdomus šeimoms su vaikais. „Jei ne „mokykla kieme“, ši vizija gal ir gimusi nebūtų“, – sako L. Valiauga.

Bendradarbiavimas su miestu
Pasak L. Valiaugos, vyksta diskusija su Utenos savivaldybe dėl planų atnaujinti aplinkinių gatvių dangą. „Tokie dalykai labai svarbūs ne tik didmiesčių, bet ir regionų gyventojams. Džiugina pozityvus miesto požiūris ir noras bendradarbiauti“, – teigia NT plėtotojas. Šie infrastruktūriniai projektai Utenoje turėtų būti įgyvendinti jau kitais metais.
„Utenio“ inf.

Orai

 

DSC 0891Kas sakė, kad vasara atsisveikina? Pažvelgęs į šios savaitės pabaigos orų prognozes to nepasakytum.
Atšilimo sulauksime jau šį ketvirtadienį, nors naktį temperatūra Utenoje tepakils iki 12 laipsnių, o dieną bus lygiai per pusę daugiau. Visą dieną danguje ritinėsis saulė. Pietų vėjas pūs 3–4 metrų per sekundę greičiu.
Penktadienį irgi panašiai. Laukia saulėta diena. Net ir naktis bus šiltesnė – 16 laipsnių, o dieną net 26! Pietų vėjas šiek tiek sustiprės ir mums tai turėtų patikti.
Naktį į šeštadienį palis, griaudės perkūnija. Rytą žadamas stiprus lietus, dieną taip pat palis. Nakties temperatūra 17 laipsnių, dieną bus tik 21 laipsnis šilumos. Vėjas vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties.
Sekmadienio naktis vėsesnė – 14 laipsnių, bet dieną sušils iki 25! Ryte žadamas mažas debesuotumas, dieną šiek tiek palis, griaudės griaustinis. Smarkiau įsilyti gali tik vakare.
Rugpjūčio 25 dieną prasideda mėnulio pilnatis. Nuobodu tikrai nebus!
Oras tinkamas grybauti ir grybams dygti.  Bet po darbo geriau į mišką nevažiuoti – anksti ir greitai temsta.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-08-17

  2018-08-17 apie 14.15 val. namuose, esančiuose Anykščiuose, Vairuotojų g., konflikto metu vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1969 m.). Po konflikto vyras iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-17 apie 09.20 val. namuose, esančiuose Utenoje, Užpalių g., konflikto metu vyras (g. 1958 m.) smurtavo prieš sūnų (g. 1980 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-18

  2018-08-18 apie 12.45 val. Anykščių r., Svėdasų sen., kelio Kupiškis–Utena 29 km., sustabdyto automobilio „Audi A4“, vairuotojui (g. 1965 m.), gyv. Utenos r., Biliakiemio k., nustatytas sunkus 3,16 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-18 apie 16.20 val. bute, esančiame Utenoje, Taikos g., kambaryje, rastas (g. 1978 m.) vyro kūnas be matomų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-08-19

  2018-08-19 apie 12.11 val. kelio Raudondvaris–Giedraičiai–Molėtai 51 km, patikrinti sustabdyto automobilio „Opel Astra“ vairuotojui (g. 1969 m.), gyv. Molėtuose, J. Janonio g. nustatytas 2,72 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-19 apie 18.20 val. vyras (g. 1980 m.), gyv. Širvintų r., Alionių sen., Alionių II k., būdamas neblaivus (2,99 prom.), vairuodamas automobilį „Audi A3“, Molėtų r., Giedraičių sen., Dūdėnų k., sukėlė eismo įvykį ir bandė pabėgti. Širvintų r., Alionių sen., Jonių k., buvo sustabdytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-20

  2018-08-20 gautas vyro (g. 1974 m.) pareiškimas, kad iš jam priklausančio sklypo, esančio Molėtų r., Inturkės sen., Manatonų k., nupjauti ir pavogti medžiai. Padaryta 400 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-20 apie 21.31 val. Utenoje, Aukštakalnio g., namo laiptinėje, vyras (g. 1985 m.), būdamas neblaivus (1,56 prom.), grasindamas ir panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino Utenos aps. VPK Reagavimo skyriaus tyrėjui. Utenos ligoninės priėmimo skyriuje pareigūnui buvo nustatyti plaštakos bei pėdos sumušimai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 1