utenis 11

Sunday, October 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ paminės spalio 19-20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija, kuri apims 100 Lietuvos miestų ir miestelių. Pasak „Maisto banko“ vadovės Deimantės Žebrauskaitės, dažnai girdime sakant, kad skurdo ir gerovės netolygumas mūsų šalyje bado akis. „Maisto banko“ akcija remiasi vietos bendruomenėse veikiančiomis socialinėmis organizacijomis, padedančiomis surinkti maistą ir jį išdalyti savo globojamiems žmonėms. Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau paaukoto ilgo galiojimo maisto produktų. „Skurdas labiausiai kamuoja bedarbius, mažas pensijas gaunančius senolius, vienas vaikus auginančias mamas, neįgaliuosius. Svarbu, kad Lietuvos šimtamečio jubiliejaus proga kiekvienas patirtume ne tik šventės emociją, bet ir bendrystę ir didesnį saugumą, laimingesnės ateities viltį“, – sako „Maisto banko“ vadovė.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

 

patikekite

 paskubekite1

 

 

Utenoje projektuojamas naujas daugiabutis Krašuonos g. 21. Tai bus pirmas daugiabutis gyvenamasis projektas Utenoje po beveik dešimtmečio ir pirmasis A–A+ energinės klasės namas mieste.
Projekto įgyvendintojas Linas Valiauga sako, kad projekto imtis jį skatina šalies nekilnojamojo turto (toliau – NT) rinkos stebėsena bei konsultacijos su mieste dirbančiais brokeriais. „Pirminis sprendimas buvo „loterinis“ – įsigyti, o po to pagalvoti, ką daryti. Blogiausiu atveju – pasistatysiu sau monumentą“, – juokauja verslininkas. – O jei rimtai, yra noras sukurti kitokį projektą, kokio Utenoje dar nebuvo, nes standartiniai pastatai, neturintys jokio išskirtinumo, rinkos nesudomins.“

Naujas daiktas – visada geriau nei atnaujintas
Projektuojamo A–A+ energinės klasės namo bendras plotas – 1200 kv. m. Jame bus 20–25 dviejų trijų kambarių butai, kurių kvadratinis metras galėtų kainuoti apie 1100 eurų. Preliminari projekto vertė – 700 000 eurų.
Sklypą projektui plėtoti L. Valiauga įsigijo drauge su parengtu ir suderintu projektu, tačiau naudotis juo neketina. Kad ir kokia pagunda būtų sutaupyti projektiniams darbams ir pasinaudoti esamu projektu, investuotojas nusprendė peržiūrėti jį iš pagrindų, nes butų suplanavimai yra moraliai pasenę. Seni pamatai taip pat bus liejami iš naujo.

Naujos tendencijos
Pasak INREAL NT brokerio Valentino Karvelio, regionus jau pasiekė didmiesčiuose prasidėjusi butų ploto mažėjimo tendencija. „Racionalus butų vidaus suplanavimas leidžia sumažinti bendrą būstų plotą bei jų kainą. Tie patys du kambariai gal būti suplanuoti ir 45, ir 60 kv. m plote. Mažesnis gali atrodyti erdvesnis ir žmonės jame jausis patogiau nei antrame, kurio plotas iš tiesų didesnis. Viskas priklauso nuo gero suplanavimo“, – teigia V. Karvelis.
Keičiasi ir žmonių suvokimas, koks ir kur gyvenimas yra patogus. „Mažas miestas ar didelis – nesvarbu. Žmonės renkasi infrastruktūrą, o ne gyvenimą kaime su viena karve, dviem kiaulėm ir pulkeliu vištų. Keičiasi gyvenimo būdas, ateina supratimas, kad jei turi namą, tai jam reikia skirti daug laiko prižiūrint sklypo aplinką ir pan. Namas yra daiktas, kuriam tu turi tarnauti ir gyventi jam, o ne sau. O gyvenant bute, bendra „buitim“ pasirūpina administratorius. Kam tokia filosofija priimtina, tas renkasi butą“, – svarsto L. Valiauga.
Dar viena tendencija, kurią regionai perima iš didmiesčių, – butų apdaila. Būsto pirkėjai nebenori tuo užsiimti, tapti saviveikliniais interjero architektais. „Žmonės baigia pavargti nuo tų galvojimų ir meno išraiškų. Naujame projekte pirmieji galės rinktis – pirkti su visa ar daline apdaila, o vėliau visi būstai bus įrengiami“, – teigia verslininkas.

Potencialūs pirkėjai – jaunos šeimos
„Šio daugiabučio potencialūs pirkėjai – jaunos šeimos iki 30 metų. Taip pat tarp jų gali rastis ir vyresnio amžiaus žmonių, norinčių pakeisti seną butą į naują, energetiškai efektyvų. Manyčiau, bus tarp pirkėjų ir dirbančių užsienyje, bet ketinančių sugrįžti uteniškių. Tačiau stereotipas, kad nekilnojamąjį turtą regionuose perka vien tik „investuojantys emigrantai“, nėra teisingas“, – pasakoja V. Karvelis.
Pasak jo, per dešimt metų gyventojų skaičius Utenoje sumažėjo beveik 10 000, kas yra ~30 proc. Ir, nepaisant to, nekilnojamojo turto poreikis tik auga. „Mes patys savęs klausiame – kaip galima paaiškinti tokį fenomeną? Priežastys turbūt kelios. Visų pirma, mentaliteto, šeimos kultūros pokyčiai. Anksčiau buvo norma gyventi viename name kelioms kartoms. Dabar jauni žmonės nori savo atskiro gyvenimo. Jie dirba, nebijo skolinti iš banko, optimistiškai žiūri į ateitį“, – teigia INREAL brokeris.
Pasak projekto plėtotojo, šalia projekto vietos esanti mokykla – išskirtinis šio projekto privalumas, kuris bus itin įdomus šeimoms su vaikais. „Jei ne „mokykla kieme“, ši vizija gal ir gimusi nebūtų“, – sako L. Valiauga.

Bendradarbiavimas su miestu
Pasak L. Valiaugos, vyksta diskusija su Utenos savivaldybe dėl planų atnaujinti aplinkinių gatvių dangą. „Tokie dalykai labai svarbūs ne tik didmiesčių, bet ir regionų gyventojams. Džiugina pozityvus miesto požiūris ir noras bendradarbiauti“, – teigia NT plėtotojas. Šie infrastruktūriniai projektai Utenoje turėtų būti įgyvendinti jau kitais metais.
„Utenio“ inf.

Orai


 

10694389 549360228499778 3351715593013804264 oBaigėsi šiltos ir saulėtos dienos. Teks pratintis prie apsunkusio dangaus, dažnai užklumpančio lietaus, o vairuotojams – prie tiršto rūko ir miglos, kada sunku suprasti, koks tuo metu paros laikas: rytas, vakaras ar diena. Prognozės – nedėkingas darbas. Net ir meteorologai dažnai klysta.
Savaitgalis bus prastas. Naktimis tesušils nuo 2 iki 5 laipsnių, dieną apie 10 laipsnių. Saulė išeina atostogų, dangų aptraukia pilki lietaus pritvinkę debesys. Niekuo nesiskirs ir ateinanti savaitės pusė, tik šilumos bus dar mažiau – naktį apie 4, dieną apie 7 laipsnius. Pirmadienio ryte yra tikimybė išvysti saulę. O toliau – apsunkę debesys ir lietus. Tačiau... Nėra blogo oro, yra tik blogas apavas, apranga ir nuotaika. Šypsokitės! Kai jūs šypsotės, nušvinta visas pasaulis!

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-10-15

  2018-10-15 apie 21.20 val. Utenoje, Vaižganto g., namuose, vyrą (g. 1991 m.) sumušė trys iš matymo pažįstami asmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-15 gautas moters (g. 1986 m.) pareiškimas, kad apie 17.30 val. Utenoje, Taikos g., kieme, mažametį jos sūnų (g. 2007 m.) sumušė nepažįstamas asmuo. Sulaikytas įtariamasis po apklausos išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-10-16

  2018-10-16 apie 14.45 val. Molėtuose, Liepų g., namo laiptinės pirmame aukšte, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties moterį (g. 1966 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., tąsė už plaukų nepažįstamas vyras, kuris jos galvą trenkė į laiptinės sieną, dėl to ji patyrė sužalojimų ir juto fizinį skausmą. Po gydytojų apžiūros buvo išleista gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (2,66 prom.) (g. 1975 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-17

  Gautas moters (g. 1971 m.), gyv. Utenoje, A. Baranausko g., pareiškimas, kad 2018-10-17 apie 22.05 val. Utenoje, A. Baranausko g., namuose, konflikto metu sutuoktinis (g. 1970 m.) smurtavo ir sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. 2018-10-17 apie 16.55 val. Utenoje, Sėlių g., sustabdyto automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1974 m.), gyv. Utenoje, Vaižganto g., nustatytas 2.56 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-18

  2018-10-18 apie 9.52 val. gautas vyro (g. 1977 m.) pareiškimas, kad iš užrakinto ūkinio pastato, esančio Utenos r., Tauragnų k., A. Musteikio g., pavogti aštuoni lengvo lydinio ratlankiai su padangomis. Padaryta 2 080 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-18 apie 09.38 val. gautas moters (g. 1984 m.), gyv. Anykščių r., Mediniškių k., pareiškimas, kad pasinaudojus jai priklausančia „Swedbanko“ kortele tris kartus atsiskaityta už pirkinius. Padaryta 29 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1