utenis 11

Saturday, December 15, 2018

Keliomis eilutėmis

Šių metų gruodžio 20 d. nuo 12 val. visoje Lietuvoje vyks tradicinė iniciatyva „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas. Taip miškus prižiūrintys specialistai ragina ugdyti atsakingumą – miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų bei skatina tausojantį ir ekologišką vartojimą. „Kalėdinių eglučių pasiūla yra didžiulė – šventei medeliai specialiai auginami plantacijose arba medelynuose. Norisi tikėti, kad gyventojai puoš atsakingai įsigytas eglutes arba rinksis eglių šakas užuot neteisėtai nukirtę medelį, o miško eglutės bus išsaugotos ir užaugs stipriais medžiais. Dovanodami eglių šakas norime atkreipti gyventojų dėmesį, kad vienu metu galima puoselėti tradicijas ir ugdyti sąmoningą vartojimą“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 

 

IMG 8577Rugsėjo 18 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas įteikė ambasadoriaus ženkliuką ir pažymėjimą pirmajam iš septynių Utenos ambasadorių užsienyje. Šis laimingasis – Laurynas Katinas, šiuo metu verslo vadybą studijuojantis Jungtinėje Karalystėje.
Pirmajam ambsadoriui meras palinkėjo kuo didžiausios sėkmės ir pabrėžė, kad laukia sugrįžtant. „Ne tik mes laukiam, laukia visa Utena. Jūs – mūsų pamaina, todėl svarbu, kad mus pakeistų išsilavinę, pasaulio pamatę jauni žmonės. O jei dar ta pati pavardė...“ – juokavo meras.

Laurynas Katinas mielai sutiko atsakyti į keletą klausimų.
1. Papasakok apie save.
Man 20 m. Baigiau Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją, Esu drabužių linijos „Wild Wolf“ įkūrėjas, buvęs Utenos jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ valdybos narys bei projektų koordinatorius. Taip pat didžiąją savo laisvo laiko dalį savanoriavau Utenos krepšinio mėgėjų asociacijoje bei kituose mažesniuose projektuose. Šiuo metu studijuoju verslumą Didžiojoje Britanijoje, Falmouth universitete.
2. Kokią vietą tavo gyvenime užima Utena?
Aš čia užaugau, mokiausi ir patyriau begales gerų ir blogų dalykų. Visos vasaros buvo praleistos Utenos rajone, Griūčių kaime, netoli Nemeikščių užtvankos. Išliejau daug gerų emocijų, prakaito ir nervų, prisidėdamas prie čia vykusių renginių bei projektų. Tik pradėjęs studijuoti Didžiojoje Britanijoje bei šią vasarą pagyvenęs Jungtinėse Amerikos Valstijose supratau, kad mano charakterį, mąstymą, požiūrį į gyvenimą pradėjo formuoti būtent UTENA. Čia mano šaknys ir čia jos visad liks, kad ir kur bebūčiau.
3. Kuo ir kaip gali prisidėti prie Utenos garsinimo, populiarinimo ir žinomumo didinimo pasaulyje?
Esu komunikabilus bei giliai verslu besidomintis jaunas žmogus. Būtent šios dvi savybės turėtų man leisti pritraukti investuotojų į Uteną iš viso pasaulio. Akivaizdu, kad pritraukus investicijų ir padarius daugiau lankytinų objektų bei pramogų, Utena taptų dar patrauklesniu miestu turistams. Studijuojant Didžiojoje Britanijoje tenka susidurti su daug milijonines kompanijas valdančių ar jose dirbančių žmonių, kurie dairosi įdomių vietų, į kurias būtų galima investuoti solidžias sumas. Sieksiu sudominti tokius žmones, skleisdamas žinią apie Uteną.
4. Ką tau reiškia tapti savo gimtojo miesto ambasadoriumi?
Jaučiu labai didelę atsakomybę. Iš visos širdies noriu, kad Utena augtų, kad joje gyvenantiems žmonėms būtų gera gyventi, todėl ir stengsiuosi padaryti savo darbus kuo produktyviau bei greičiau, kad būtų pasiektas maksimalus rezultatas.
5. Ar planuoji grįžti?
Šiuo metu esu 99,9 proc. įsitikinęs, kad, pabaigęs studijas, po dvejų metų grįšiu gyventi į Lietuvą. Taip, galbūt gyvenčiau kur kas geresnį gyvenimą, pasilikdamas kažkur svetur, bet tik išvažiavęs iš Lietuvos supratau, kaip mes nevertiname turimų dalykų: šeimos, artimiausių draugų bei Lietuvos gamtos. Kartais darosi net pikta, kad kai kurie žmonės taip greit nuleidžia rankas ir spjauna į viską dėl sotesnio kąsnio. Grįžęs į Lietuvą geriau valgysiu mažesnį duonos kąsnį, bet nenuleisiu rankų ir bandysiu Lietuvą paversti patogesne šalimi gyventi, bandysiu pritraukti atgal žmones, išvykusius iš jos, bei mėgausiuos savo artimųjų bei Lietuvėlės gamtos grožiu.
Utenos žmonės, susivienykime dar labiau ir bandykime savo miestą padaryti dar nuostabesnį. Taip, nebus lengva, nes nieko nėra lengva, na, o jeigu ir nepavyks, bent jau susivieniję neverksime vieni kampučiuose, verksime padėję galvas ant vienas kito pečių. Argi neverta pabandyti?
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai


 

upelis1Ateinančią savaitę gal jau pajusim tikrą žiemos alsavimą.  Švelnesnė pirmoji savaitės pusė, tačiau su kiekviena diena bus vis šalčiau.
Pirmadienio n
aktį žadama  4 laipsniai šalčio, dieną – laipsniu mažiau. Pūs vidutinio stiprumo pietryčių vėjas. Pamažu storės sniego apklotas.
Antradienio naktį bus 5 laipsniai šalčio, dieną – 3 laipsniai žemiau nulio. Vėjas pietų krypties, silpnas. Beveik nesnigs.
Trečiadienio naktis bus dar šaltesnė. Oro temperatūra nukris iki 7 laipsnių šalčio. Dieną – 4 laipsniai šalčio. Pietryčių vėjas pūs 2 metrų per sekundę greičiu. Bus apsiniaukę.
Nors PVM lengvata malkoms įsigalios tik kitais metais, jų šią savaitę reikės daugiau.
Diena dar trumpės. Nedaug. Tik kelias minutes.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kiškis tempia per mišką ilgą ilgą siūlą. Atvėplino meška ir klausia: „Kam, žvairy, tą siūlą tempi?“ – „Kam, tam... Gal pasiūlysi jį stumti?!“
*
Vyras šaukia žmonai iš vonios: „Man tas šampūnas netinka. Parašyta, kad jis sausiems plaukams, o mano – šlapi. Atnešk kitą!“
*
Žmona išleidžia vyrą žvejoti ir sako:
– Jei nebus lydekų... tai nupirk karosų...
*
Vyrukas veda antrą kartą. Po vestuvių sako žmonai:
– Žinai, esu labai pavydus... Taigi nepyk, jei pavyduliausiu be reikalo...
– Nesijaudink, – pertraukia žmona, – be reikalo tau pavyduliauti neteks.

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-12-11

  2018-12-11 apie 14.30 val. namuose, Anykščių r., Viešintų sen., Skudų k., Skudų g., vyras (nustatytas 1,91 prom. girtumas) (g. 1991 m.), gyv. Anykščių r., Viešintų sen., Papilių k., smurtavo prieš buvusią sugyventinę (g. 1992 m.), moteriai sukeltas fizinis skausmas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę. 2018-12-11 d. apie 14.40 val. Molėtuose, Liepų g., vyras (g. 1956 m.), būdamas akivaizdžiai neblaivus, blaivumą pasitikinti atsisakė, naudojo fizinį smurtą prieš savo anūką (g. 2010 m.), sukėlė jam fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę.
 • 2018-12-12

  2018-12-12 buvo gautas Utenos apskr. VPK Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus vyriausiojo patrulio tarnybinis pranešimas, kad Molėtų r., Suginčių sen., Sidabrinių k., Eglyno g., neblaivią (nustatytas 2,26 prom. girtumas) moterį (g. 1979 m.) savo namuose, kambaryje, sumušė jos sugyventinis (g. 1975 m.), moteris patyrė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-12-12

  2018-12-12 apie 17.10 val. Ignalinos r. sav., Dūkšto sen., Dvarykščiaus k., namuose, kilus žodiniam konfliktui tarp neblaivių tėvo (g. 1946 m.) (nustatytas 0,96 prom. girtumas) ir sūnaus (g. 1971m.) (nustatytas 2,49 prom. girtumas), pastarasis vieną kartą kumščiu trenkė į smilkinį tėvui, taip jam sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę.
 • 2018-12-12

  2018-12-12 Utenos AVPK gautas moters (g. 1956 m.), gyv. Utenos r., Leliūnų sen., Pakalnių k., Kalno g., pareiškimas, kad laikotarpiu nuo 2018-12-03 iki 2018-12-07 iš rankinuko buvo pavogta 300 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-12-12 apie 9.20 val. Ignalinos m., Atgimimo g., vyras (g. 1953 m.) užsipuolė vyrą ir moterį, grasino papjauti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1