utenis 11

Friday, October 19, 2018

Keliomis eilutėmis

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ paminės spalio 19-20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija, kuri apims 100 Lietuvos miestų ir miestelių. Pasak „Maisto banko“ vadovės Deimantės Žebrauskaitės, dažnai girdime sakant, kad skurdo ir gerovės netolygumas mūsų šalyje bado akis. „Maisto banko“ akcija remiasi vietos bendruomenėse veikiančiomis socialinėmis organizacijomis, padedančiomis surinkti maistą ir jį išdalyti savo globojamiems žmonėms. Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau paaukoto ilgo galiojimo maisto produktų. „Skurdas labiausiai kamuoja bedarbius, mažas pensijas gaunančius senolius, vienas vaikus auginančias mamas, neįgaliuosius. Svarbu, kad Lietuvos šimtamečio jubiliejaus proga kiekvienas patirtume ne tik šventės emociją, bet ir bendrystę ir didesnį saugumą, laimingesnės ateities viltį“, – sako „Maisto banko“ vadovė.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

 

patikekite

 paskubekite1

 

 

IMG 8577Rugsėjo 18 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas įteikė ambasadoriaus ženkliuką ir pažymėjimą pirmajam iš septynių Utenos ambasadorių užsienyje. Šis laimingasis – Laurynas Katinas, šiuo metu verslo vadybą studijuojantis Jungtinėje Karalystėje.
Pirmajam ambsadoriui meras palinkėjo kuo didžiausios sėkmės ir pabrėžė, kad laukia sugrįžtant. „Ne tik mes laukiam, laukia visa Utena. Jūs – mūsų pamaina, todėl svarbu, kad mus pakeistų išsilavinę, pasaulio pamatę jauni žmonės. O jei dar ta pati pavardė...“ – juokavo meras.

Laurynas Katinas mielai sutiko atsakyti į keletą klausimų.
1. Papasakok apie save.
Man 20 m. Baigiau Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją, Esu drabužių linijos „Wild Wolf“ įkūrėjas, buvęs Utenos jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ valdybos narys bei projektų koordinatorius. Taip pat didžiąją savo laisvo laiko dalį savanoriavau Utenos krepšinio mėgėjų asociacijoje bei kituose mažesniuose projektuose. Šiuo metu studijuoju verslumą Didžiojoje Britanijoje, Falmouth universitete.
2. Kokią vietą tavo gyvenime užima Utena?
Aš čia užaugau, mokiausi ir patyriau begales gerų ir blogų dalykų. Visos vasaros buvo praleistos Utenos rajone, Griūčių kaime, netoli Nemeikščių užtvankos. Išliejau daug gerų emocijų, prakaito ir nervų, prisidėdamas prie čia vykusių renginių bei projektų. Tik pradėjęs studijuoti Didžiojoje Britanijoje bei šią vasarą pagyvenęs Jungtinėse Amerikos Valstijose supratau, kad mano charakterį, mąstymą, požiūrį į gyvenimą pradėjo formuoti būtent UTENA. Čia mano šaknys ir čia jos visad liks, kad ir kur bebūčiau.
3. Kuo ir kaip gali prisidėti prie Utenos garsinimo, populiarinimo ir žinomumo didinimo pasaulyje?
Esu komunikabilus bei giliai verslu besidomintis jaunas žmogus. Būtent šios dvi savybės turėtų man leisti pritraukti investuotojų į Uteną iš viso pasaulio. Akivaizdu, kad pritraukus investicijų ir padarius daugiau lankytinų objektų bei pramogų, Utena taptų dar patrauklesniu miestu turistams. Studijuojant Didžiojoje Britanijoje tenka susidurti su daug milijonines kompanijas valdančių ar jose dirbančių žmonių, kurie dairosi įdomių vietų, į kurias būtų galima investuoti solidžias sumas. Sieksiu sudominti tokius žmones, skleisdamas žinią apie Uteną.
4. Ką tau reiškia tapti savo gimtojo miesto ambasadoriumi?
Jaučiu labai didelę atsakomybę. Iš visos širdies noriu, kad Utena augtų, kad joje gyvenantiems žmonėms būtų gera gyventi, todėl ir stengsiuosi padaryti savo darbus kuo produktyviau bei greičiau, kad būtų pasiektas maksimalus rezultatas.
5. Ar planuoji grįžti?
Šiuo metu esu 99,9 proc. įsitikinęs, kad, pabaigęs studijas, po dvejų metų grįšiu gyventi į Lietuvą. Taip, galbūt gyvenčiau kur kas geresnį gyvenimą, pasilikdamas kažkur svetur, bet tik išvažiavęs iš Lietuvos supratau, kaip mes nevertiname turimų dalykų: šeimos, artimiausių draugų bei Lietuvos gamtos. Kartais darosi net pikta, kad kai kurie žmonės taip greit nuleidžia rankas ir spjauna į viską dėl sotesnio kąsnio. Grįžęs į Lietuvą geriau valgysiu mažesnį duonos kąsnį, bet nenuleisiu rankų ir bandysiu Lietuvą paversti patogesne šalimi gyventi, bandysiu pritraukti atgal žmones, išvykusius iš jos, bei mėgausiuos savo artimųjų bei Lietuvėlės gamtos grožiu.
Utenos žmonės, susivienykime dar labiau ir bandykime savo miestą padaryti dar nuostabesnį. Taip, nebus lengva, nes nieko nėra lengva, na, o jeigu ir nepavyks, bent jau susivieniję neverksime vieni kampučiuose, verksime padėję galvas ant vienas kito pečių. Argi neverta pabandyti?
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai


 

10694389 549360228499778 3351715593013804264 oBaigėsi šiltos ir saulėtos dienos. Teks pratintis prie apsunkusio dangaus, dažnai užklumpančio lietaus, o vairuotojams – prie tiršto rūko ir miglos, kada sunku suprasti, koks tuo metu paros laikas: rytas, vakaras ar diena. Prognozės – nedėkingas darbas. Net ir meteorologai dažnai klysta.
Savaitgalis bus prastas. Naktimis tesušils nuo 2 iki 5 laipsnių, dieną apie 10 laipsnių. Saulė išeina atostogų, dangų aptraukia pilki lietaus pritvinkę debesys. Niekuo nesiskirs ir ateinanti savaitės pusė, tik šilumos bus dar mažiau – naktį apie 4, dieną apie 7 laipsnius. Pirmadienio ryte yra tikimybė išvysti saulę. O toliau – apsunkę debesys ir lietus. Tačiau... Nėra blogo oro, yra tik blogas apavas, apranga ir nuotaika. Šypsokitės! Kai jūs šypsotės, nušvinta visas pasaulis!

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-10-15

  2018-10-15 apie 21.20 val. Utenoje, Vaižganto g., namuose, vyrą (g. 1991 m.) sumušė trys iš matymo pažįstami asmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-15 gautas moters (g. 1986 m.) pareiškimas, kad apie 17.30 val. Utenoje, Taikos g., kieme, mažametį jos sūnų (g. 2007 m.) sumušė nepažįstamas asmuo. Sulaikytas įtariamasis po apklausos išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-10-16

  2018-10-16 apie 14.45 val. Molėtuose, Liepų g., namo laiptinės pirmame aukšte, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties moterį (g. 1966 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., tąsė už plaukų nepažįstamas vyras, kuris jos galvą trenkė į laiptinės sieną, dėl to ji patyrė sužalojimų ir juto fizinį skausmą. Po gydytojų apžiūros buvo išleista gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (2,66 prom.) (g. 1975 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-17

  Gautas moters (g. 1971 m.), gyv. Utenoje, A. Baranausko g., pareiškimas, kad 2018-10-17 apie 22.05 val. Utenoje, A. Baranausko g., namuose, konflikto metu sutuoktinis (g. 1970 m.) smurtavo ir sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. 2018-10-17 apie 16.55 val. Utenoje, Sėlių g., sustabdyto automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1974 m.), gyv. Utenoje, Vaižganto g., nustatytas 2.56 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-18

  2018-10-18 apie 9.52 val. gautas vyro (g. 1977 m.) pareiškimas, kad iš užrakinto ūkinio pastato, esančio Utenos r., Tauragnų k., A. Musteikio g., pavogti aštuoni lengvo lydinio ratlankiai su padangomis. Padaryta 2 080 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-18 apie 09.38 val. gautas moters (g. 1984 m.), gyv. Anykščių r., Mediniškių k., pareiškimas, kad pasinaudojus jai priklausančia „Swedbanko“ kortele tris kartus atsiskaityta už pirkinius. Padaryta 29 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1