utenis 11

Monday, June 17, 2019

Keliomis eilutėmis

Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo maisto paketai Utenos miesto gyventojams bus dalijami birželio 6 d. 8–15 val., birželio 7 d. 8–15 val., birželio 8 d. 9–13 val. Paketus galima atsiimti labdaros valgyklos „Angelų pieva“ patalpose, Vilties g. 3, Utenoje. Balandžio mėnesį Utenos rajone buvo užsakyti 1892 maisto paketai, išdalyti – 1859 paketai. Maisto paketų likučiai atiduoti labdaros valgyklai „Angelų pieva“. Informacija teikiama telefonu 8 684 66536.
Gegužės 10–birželio 22 d. Leliūnuose, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, veikia Džiuljetos ir Gvido Raudonių retrospektyvinė keramikos kūrinių paroda.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

 

 

 

Po truputį artėjant žiemos sezonui, uteniškiai pradeda rūpintis namų apšildymu. Nors kol kas malkinės medienos paklausa regione nedidelė, specialistai ragina dėl pigesnės medienos kreiptis į VĮ Valstybinių miškų urėdiją, kuri gali pasiūlyti kelis ar net keliolika kartų už mažmenininkus mažesnes kainas.
Kviečia skambinti ir domėtis
malkosUtenos, kaip ir likusios Lietuvos, gyventojai, namams apšildyti deginantys medieną, šios gali įsigyti keliais skirtingais būdais, kurie ganėtinai skiriasi savo kaina. Perkant iš Valstybinių miškų urėdijos, kubinis metras malkų gyventojams gali kainuoti daug pigiau nei siūlomos mažmeninės kitų pardavėjų kainos.
Utenos ir Molėtų rajonuose perkant iš Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioninio padalinio trečios kaitrumo grupės malkinės medienos kaina siekia 24 eurus už kubinį metrą, antros kaitrumo grupės – 26 eurus, o pirmos kaitrumo grupės malkinės medienos kaina prasideda nuo 31,50 euro už kubinį metrą.
„Turime patvirtintas apvaliosios medienos sortimentų mažmenines kainas, pagal kurias žmonės gali iš regioninių padalinių visoje Lietuvoje pirkti norimą medieną. Gyventojai gali kreiptis į Utenos regioninį padalinį, kuris nukreips juos į tinkamą girininkiją, kadangi ne visuomet kiekvienoje jų būna tam tikros medienos. Tuomet pats žmogus gali susisiekti su girininku ar girininkijos atstovu ir nuvykti apžiūrėti norimos įsigyti medienos. Nusprendęs pirkti, žmogus pirmiausia padaro pavedimą į regioninio padalinio sąskaitą pagal girininkijos darbuotojų išrašytą išankstinę apmokėjimo sąskaitą ir, tik gavus pinigus, regioninio padalinio darbuotojas informuoja girininkijos atstovą apie leidimą išrašyti medienos pardavimo dokumentus“, – aiškina Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioninio padalinio Medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas Vaidas Pakerys.
Pigiausia žaliava kurui – miško ruošos liekanos, kurios tekainuoja 2,8 euro už kubinį metrą. Vis tik pirkdami malkas už nurodytas didesnes kainas žmonės gali atvykti į girininkiją ir įsigyti norimą jau paruoštos medienos kiekį, tačiau pigiausią medieną tenka susirinkti patiems.
„Kirtavietėje atliekant darbus atsiranda miško kirtimo liekanų, arba, kitaip tariant, šakų, nuopjovų, medžių viršūnių ir t. t. Jas puikiai galima panaudoti namams apšildyti ir 2,8 euro už kubinį metrą kaina yra keliasdešimt kartų mažesnė, nei perkant jau paruoštą medieną pagal apvaliosios medienos mažmenines kainas. Bet tokiu atveju pats gyventojas turi kreiptis į regioninį padalinį arba į girininkijos atstovą, kad sužinotų, kur galima rasti tokių liekanų, ir pats atvykęs į kirtavietę jas susirinkti“, – sako V. Pakerys.
Utena – privačių miškų kraštas
V. Pakerys aiškina, kad kol kas vietinių susidomėjimas pigesne mediena nedidelis ir Utenos regione norinčių pirkti medieną iš regioninio padalinio kiek mažiau, nei įprasta.
„Aplink Uteną bei Molėtus didžioji dalis miškų yra privatūs – valstybiniai sudaro tik apie 25 procentus visų regiono miškų. Todėl mūsų regione kitų medienos pardavėjų kainos yra mažesnės ir iš girininkijų žmonės perka mažiau. Paminėčiau, jog vienu pardavimu žmogus pagal mažmeninės prekybos taisykles gali įsigyti ne daugiau kaip 25 kubinius metrus medienos“, – analizuoja specialistas.
Tiesa, kol kas dar neprasidėjo pats intensyviausias malkų pirkimo sezonas – paprastai pirkėjų suaktyvėjimas jaučiamas orams jau kiek labiau atvėsus, kai šildymo pradžia ne už kalnų.
Įmanomas ir trečiasis medienos pirkimo variantas – žmogus gali susisiekti su regioniniu padaliniu bei susitarti dėl nenukirsto miško medienos, kurią nusikirstų jis pats.
Kainas nustato aukciono metu
Kaina už kubinį medienos metrą nustatoma kiekviename regione pagal kas pusmetį vykstančių aukcionų rezultatus. Šiuo metu visoje Lietuvoje galioja 2018 metų antrojo pusmečio įvykusių aukcionų rezultatų kainos. Aukcionų, kuriuose gali dalyvauti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, metu medienos rinkos operatorius, valstybės valdoma įmonė „Baltpool“, parduoda daugiau kaip 93 proc. visos pagamintos medienos ir miško kirtimo liekanų.
Kainas aukcionuose suformuoja pačių pirkėjų paklausa, tad Valstybinių miškų urėdija jai neturi įtakos. Atitinkamų sortimentų mažmeninės pardavimo kainos negali būti mažesnės už vidutines svertines kainas, nustatytas ilgalaikėse pusmetinėse ir trumpalaikėse sutartyse. Šiuo metu brangiausiai Utenoje – net 52,5 euro už kubinį metrą – kainuoja pirmos kaitrumo grupės uosio malkos.
„Medienos pardavimas rinkos kaina yra visuomenės poreikio patenkinimas. Juk jei žmogus neturi privataus miško, tai neturi iš kur gauti medienos šildymui. Negalime visko atiduoti tik pagal didmenines sutartis, reikia klausyti ir žmonių norų. O kad medienos paklausa didėja, matyti ir iš skaičių – yra buvę, kad kubinis metras malkinės medienos kainuodavo 14 ar 15 eurų, o dabar dvigubai daugiau“, – teigia Utenos regioninio miškų urėdijos padalinio Medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas.
Iš viso per 2017 metus Valstybinių miškų urėdija pardavė 3,68 milijono kubinių metrų žaliavinės medienos. Iš jų 0,61 mln. kubinių metrų, arba 17 procentų, sudarė malkinė mediena. Gyventojams mažmeninėje prekyboje rinkos kainomis parduota 100 tūkstančių kubinių metrų žaliavinės medienos.AMESfond

Orai

 

alyvos2Beįpusėjantis birželis staigmenų nežada – bus karšta. Bet prie to mes jau baigiame įprasti. Kažkas pabandė ant kanalizacijos dangčio, o paskui ir ant asfalto kiaušinį kepti – pavyko! Su kiaušiniais juokauti neverta – jų vieta šaldytuve arba ten, kur višta padėjo.
    Šeštadienis bus saulėtas, sekmadienis – pusiau... Pirmadienį sulauksime lietaus ir perkūnijos. Naktį bus 19 laipsnių šilumos, dieną – 5 laipsniais daugiau. Antradienį lietaus bus vos vos. Naktį tik 14, dieną 26 laipsniai. Nuo trečiadienio prasideda sausoji ir karštoji savaitės dalis. Naktį bus 16, dieną – 28 laipsniai karščio.
    Prieš keletą metų tokie karščiai buvo ekskursijos po Italiją metu. 4 naktims apgyvendino viešbučio netoli Romos rūsyje. Iš pradžių didžiai pasipiktinome ir tik vėliau supratome, kokia tai palaima!

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Pavydus vyras savo žmonai:
    – O už milijoną dolerių tu permiegotum su, tarkim, kad ir Briusu Vilisu?
    Įpykusi žmona:
     – Permiegočiau, jei tik sugebėčiau tiek surinkti...
***
    – Sakykit, kur jūs laikote savo santaupas?
    – Mintyse...
***
    – Atidarykite, policija!
    – O tai kokio velnio jūs ten užsidarėte?

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-06-10

  2019-06-10 apie 23.30 val. Utenoje, Taikos g., vyras (g. 1995 m.) vairavo automobilį „Subaru Impreza“, būdamas neblaivus, tikrintis neblaivumą atsisakė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2019-06-10 apie 20.59 val. Utenos r., Daugailių sen., Zastrono k., neblaivus vyras (g. 1994 m.) (nustatytas 2,90 prom. girtumas) smurtavo prieš tėvą (g. 1953 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2019-06-10

  2019-06-10 apie 12.02 val. gautas moters (g. 1965 m.) pareiškimas, kad 2019-06-09 apie 19.30 val. Ignalinos r. sav., Kazitiškio k., Parko g., prieš ją smurtavo buvęs vyras (g. 1964 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2019-06-10 apie 17.56 val. gautas vyro, gyv. Anykščių r., Anykščių sen., Pašventupio k., pareiškimas, kad dviejų dienų laikotarpiu apvogtas jo įmonei ,,Kindziulis“ priklausantis automobilis „VW Transporter“, stovėjęs Anykščiuose, A. Vienolio g. Padaryta apie 600 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-06-10

  2019-06-10 apie 10.57 val. gautas vyro (g. 1959 m.) pareiškimas, kad atvykęs į sodybą, esančią Anykščių r., Debeikių sen., Aušros k., pastebėjo, jog pavogtas kieme stovėjęs biotualetas. Padaryta 1 200 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-10 apie 13.18 val. gautas vyro (g. 1954 m.) pareiškimas, kad 2019-06-09 apie 15.00 val. Ignalinos r., Rimšės sen., Gerveniškių k., prie namo jį sumušė iš matymo pažįstamas vyriškis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-06-11

  2018-06-11 apie 00.40 val. Visagine, miškelyje, esančiame netoli Parko g., neblaivus (nustatytas 2,11 prom. girtumas) vyras (g. 1981 m.), gyv. Visagine, Parko g., smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 1,92 prom girtumas) žmoną (g. 1988 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 1