utenis 11

Sunday, October 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ paminės spalio 19-20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija, kuri apims 100 Lietuvos miestų ir miestelių. Pasak „Maisto banko“ vadovės Deimantės Žebrauskaitės, dažnai girdime sakant, kad skurdo ir gerovės netolygumas mūsų šalyje bado akis. „Maisto banko“ akcija remiasi vietos bendruomenėse veikiančiomis socialinėmis organizacijomis, padedančiomis surinkti maistą ir jį išdalyti savo globojamiems žmonėms. Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau paaukoto ilgo galiojimo maisto produktų. „Skurdas labiausiai kamuoja bedarbius, mažas pensijas gaunančius senolius, vienas vaikus auginančias mamas, neįgaliuosius. Svarbu, kad Lietuvos šimtamečio jubiliejaus proga kiekvienas patirtume ne tik šventės emociją, bet ir bendrystę ir didesnį saugumą, laimingesnės ateities viltį“, – sako „Maisto banko“ vadovė.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

 

patikekite

 paskubekite1

 

 

 

Po truputį artėjant žiemos sezonui, uteniškiai pradeda rūpintis namų apšildymu. Nors kol kas malkinės medienos paklausa regione nedidelė, specialistai ragina dėl pigesnės medienos kreiptis į VĮ Valstybinių miškų urėdiją, kuri gali pasiūlyti kelis ar net keliolika kartų už mažmenininkus mažesnes kainas.
Kviečia skambinti ir domėtis
malkosUtenos, kaip ir likusios Lietuvos, gyventojai, namams apšildyti deginantys medieną, šios gali įsigyti keliais skirtingais būdais, kurie ganėtinai skiriasi savo kaina. Perkant iš Valstybinių miškų urėdijos, kubinis metras malkų gyventojams gali kainuoti daug pigiau nei siūlomos mažmeninės kitų pardavėjų kainos.
Utenos ir Molėtų rajonuose perkant iš Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioninio padalinio trečios kaitrumo grupės malkinės medienos kaina siekia 24 eurus už kubinį metrą, antros kaitrumo grupės – 26 eurus, o pirmos kaitrumo grupės malkinės medienos kaina prasideda nuo 31,50 euro už kubinį metrą.
„Turime patvirtintas apvaliosios medienos sortimentų mažmenines kainas, pagal kurias žmonės gali iš regioninių padalinių visoje Lietuvoje pirkti norimą medieną. Gyventojai gali kreiptis į Utenos regioninį padalinį, kuris nukreips juos į tinkamą girininkiją, kadangi ne visuomet kiekvienoje jų būna tam tikros medienos. Tuomet pats žmogus gali susisiekti su girininku ar girininkijos atstovu ir nuvykti apžiūrėti norimos įsigyti medienos. Nusprendęs pirkti, žmogus pirmiausia padaro pavedimą į regioninio padalinio sąskaitą pagal girininkijos darbuotojų išrašytą išankstinę apmokėjimo sąskaitą ir, tik gavus pinigus, regioninio padalinio darbuotojas informuoja girininkijos atstovą apie leidimą išrašyti medienos pardavimo dokumentus“, – aiškina Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioninio padalinio Medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas Vaidas Pakerys.
Pigiausia žaliava kurui – miško ruošos liekanos, kurios tekainuoja 2,8 euro už kubinį metrą. Vis tik pirkdami malkas už nurodytas didesnes kainas žmonės gali atvykti į girininkiją ir įsigyti norimą jau paruoštos medienos kiekį, tačiau pigiausią medieną tenka susirinkti patiems.
„Kirtavietėje atliekant darbus atsiranda miško kirtimo liekanų, arba, kitaip tariant, šakų, nuopjovų, medžių viršūnių ir t. t. Jas puikiai galima panaudoti namams apšildyti ir 2,8 euro už kubinį metrą kaina yra keliasdešimt kartų mažesnė, nei perkant jau paruoštą medieną pagal apvaliosios medienos mažmenines kainas. Bet tokiu atveju pats gyventojas turi kreiptis į regioninį padalinį arba į girininkijos atstovą, kad sužinotų, kur galima rasti tokių liekanų, ir pats atvykęs į kirtavietę jas susirinkti“, – sako V. Pakerys.
Utena – privačių miškų kraštas
V. Pakerys aiškina, kad kol kas vietinių susidomėjimas pigesne mediena nedidelis ir Utenos regione norinčių pirkti medieną iš regioninio padalinio kiek mažiau, nei įprasta.
„Aplink Uteną bei Molėtus didžioji dalis miškų yra privatūs – valstybiniai sudaro tik apie 25 procentus visų regiono miškų. Todėl mūsų regione kitų medienos pardavėjų kainos yra mažesnės ir iš girininkijų žmonės perka mažiau. Paminėčiau, jog vienu pardavimu žmogus pagal mažmeninės prekybos taisykles gali įsigyti ne daugiau kaip 25 kubinius metrus medienos“, – analizuoja specialistas.
Tiesa, kol kas dar neprasidėjo pats intensyviausias malkų pirkimo sezonas – paprastai pirkėjų suaktyvėjimas jaučiamas orams jau kiek labiau atvėsus, kai šildymo pradžia ne už kalnų.
Įmanomas ir trečiasis medienos pirkimo variantas – žmogus gali susisiekti su regioniniu padaliniu bei susitarti dėl nenukirsto miško medienos, kurią nusikirstų jis pats.
Kainas nustato aukciono metu
Kaina už kubinį medienos metrą nustatoma kiekviename regione pagal kas pusmetį vykstančių aukcionų rezultatus. Šiuo metu visoje Lietuvoje galioja 2018 metų antrojo pusmečio įvykusių aukcionų rezultatų kainos. Aukcionų, kuriuose gali dalyvauti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, metu medienos rinkos operatorius, valstybės valdoma įmonė „Baltpool“, parduoda daugiau kaip 93 proc. visos pagamintos medienos ir miško kirtimo liekanų.
Kainas aukcionuose suformuoja pačių pirkėjų paklausa, tad Valstybinių miškų urėdija jai neturi įtakos. Atitinkamų sortimentų mažmeninės pardavimo kainos negali būti mažesnės už vidutines svertines kainas, nustatytas ilgalaikėse pusmetinėse ir trumpalaikėse sutartyse. Šiuo metu brangiausiai Utenoje – net 52,5 euro už kubinį metrą – kainuoja pirmos kaitrumo grupės uosio malkos.
„Medienos pardavimas rinkos kaina yra visuomenės poreikio patenkinimas. Juk jei žmogus neturi privataus miško, tai neturi iš kur gauti medienos šildymui. Negalime visko atiduoti tik pagal didmenines sutartis, reikia klausyti ir žmonių norų. O kad medienos paklausa didėja, matyti ir iš skaičių – yra buvę, kad kubinis metras malkinės medienos kainuodavo 14 ar 15 eurų, o dabar dvigubai daugiau“, – teigia Utenos regioninio miškų urėdijos padalinio Medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas.
Iš viso per 2017 metus Valstybinių miškų urėdija pardavė 3,68 milijono kubinių metrų žaliavinės medienos. Iš jų 0,61 mln. kubinių metrų, arba 17 procentų, sudarė malkinė mediena. Gyventojams mažmeninėje prekyboje rinkos kainomis parduota 100 tūkstančių kubinių metrų žaliavinės medienos.AMESfond

Orai


 

10694389 549360228499778 3351715593013804264 oBaigėsi šiltos ir saulėtos dienos. Teks pratintis prie apsunkusio dangaus, dažnai užklumpančio lietaus, o vairuotojams – prie tiršto rūko ir miglos, kada sunku suprasti, koks tuo metu paros laikas: rytas, vakaras ar diena. Prognozės – nedėkingas darbas. Net ir meteorologai dažnai klysta.
Savaitgalis bus prastas. Naktimis tesušils nuo 2 iki 5 laipsnių, dieną apie 10 laipsnių. Saulė išeina atostogų, dangų aptraukia pilki lietaus pritvinkę debesys. Niekuo nesiskirs ir ateinanti savaitės pusė, tik šilumos bus dar mažiau – naktį apie 4, dieną apie 7 laipsnius. Pirmadienio ryte yra tikimybė išvysti saulę. O toliau – apsunkę debesys ir lietus. Tačiau... Nėra blogo oro, yra tik blogas apavas, apranga ir nuotaika. Šypsokitės! Kai jūs šypsotės, nušvinta visas pasaulis!

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-10-15

  2018-10-15 apie 21.20 val. Utenoje, Vaižganto g., namuose, vyrą (g. 1991 m.) sumušė trys iš matymo pažįstami asmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-15 gautas moters (g. 1986 m.) pareiškimas, kad apie 17.30 val. Utenoje, Taikos g., kieme, mažametį jos sūnų (g. 2007 m.) sumušė nepažįstamas asmuo. Sulaikytas įtariamasis po apklausos išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-10-16

  2018-10-16 apie 14.45 val. Molėtuose, Liepų g., namo laiptinės pirmame aukšte, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties moterį (g. 1966 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., tąsė už plaukų nepažįstamas vyras, kuris jos galvą trenkė į laiptinės sieną, dėl to ji patyrė sužalojimų ir juto fizinį skausmą. Po gydytojų apžiūros buvo išleista gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (2,66 prom.) (g. 1975 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-17

  Gautas moters (g. 1971 m.), gyv. Utenoje, A. Baranausko g., pareiškimas, kad 2018-10-17 apie 22.05 val. Utenoje, A. Baranausko g., namuose, konflikto metu sutuoktinis (g. 1970 m.) smurtavo ir sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. 2018-10-17 apie 16.55 val. Utenoje, Sėlių g., sustabdyto automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1974 m.), gyv. Utenoje, Vaižganto g., nustatytas 2.56 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-18

  2018-10-18 apie 9.52 val. gautas vyro (g. 1977 m.) pareiškimas, kad iš užrakinto ūkinio pastato, esančio Utenos r., Tauragnų k., A. Musteikio g., pavogti aštuoni lengvo lydinio ratlankiai su padangomis. Padaryta 2 080 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-18 apie 09.38 val. gautas moters (g. 1984 m.), gyv. Anykščių r., Mediniškių k., pareiškimas, kad pasinaudojus jai priklausančia „Swedbanko“ kortele tris kartus atsiskaityta už pirkinius. Padaryta 29 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1