utenis 11

Sunday, February 17, 2019

Keliomis eilutėmis

19,4 tonų – tiek pernai iš gyventojų surinkta pasenusių ar nebereikalingų vaistų. Tai yra net 5 tonomis daugiau nei užpernai ir kone 3,5 karto daugiau nei prieš keletą metų. Specialistai džiaugiasi, kad Lietuvos gyventojai atsakingiau rūšiuoja atliekas, tačiau kyla klausimas: ar jie racionaliai įsigyja vaistus? Gydytojas, pirmą kartą pacientui paskirdamas naują kompensuojamąjį vaistą, turi teisę išrašyti jo tik 10 dienų, jei liga ūmi, o kitais atvejais – vieno mėnesio gydymo kursui. Tik įsitikinus, kad vaistas pacientui yra tinkamas, saugus ir efektyvus, gali būti išrašomas jo receptas ilgesniam gydymo kursui − iki 3 ar 6 mėnesių. Tačiau kiekvieną kartą gydytojas, išrašydamas pacientui ilgalaikio gydymo receptą, turi nurodyti, kokiu dažnumu pacientas turėtų ateiti į vaistinę įsigyti vaistų.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

 

Po truputį artėjant žiemos sezonui, uteniškiai pradeda rūpintis namų apšildymu. Nors kol kas malkinės medienos paklausa regione nedidelė, specialistai ragina dėl pigesnės medienos kreiptis į VĮ Valstybinių miškų urėdiją, kuri gali pasiūlyti kelis ar net keliolika kartų už mažmenininkus mažesnes kainas.
Kviečia skambinti ir domėtis
malkosUtenos, kaip ir likusios Lietuvos, gyventojai, namams apšildyti deginantys medieną, šios gali įsigyti keliais skirtingais būdais, kurie ganėtinai skiriasi savo kaina. Perkant iš Valstybinių miškų urėdijos, kubinis metras malkų gyventojams gali kainuoti daug pigiau nei siūlomos mažmeninės kitų pardavėjų kainos.
Utenos ir Molėtų rajonuose perkant iš Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioninio padalinio trečios kaitrumo grupės malkinės medienos kaina siekia 24 eurus už kubinį metrą, antros kaitrumo grupės – 26 eurus, o pirmos kaitrumo grupės malkinės medienos kaina prasideda nuo 31,50 euro už kubinį metrą.
„Turime patvirtintas apvaliosios medienos sortimentų mažmenines kainas, pagal kurias žmonės gali iš regioninių padalinių visoje Lietuvoje pirkti norimą medieną. Gyventojai gali kreiptis į Utenos regioninį padalinį, kuris nukreips juos į tinkamą girininkiją, kadangi ne visuomet kiekvienoje jų būna tam tikros medienos. Tuomet pats žmogus gali susisiekti su girininku ar girininkijos atstovu ir nuvykti apžiūrėti norimos įsigyti medienos. Nusprendęs pirkti, žmogus pirmiausia padaro pavedimą į regioninio padalinio sąskaitą pagal girininkijos darbuotojų išrašytą išankstinę apmokėjimo sąskaitą ir, tik gavus pinigus, regioninio padalinio darbuotojas informuoja girininkijos atstovą apie leidimą išrašyti medienos pardavimo dokumentus“, – aiškina Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioninio padalinio Medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas Vaidas Pakerys.
Pigiausia žaliava kurui – miško ruošos liekanos, kurios tekainuoja 2,8 euro už kubinį metrą. Vis tik pirkdami malkas už nurodytas didesnes kainas žmonės gali atvykti į girininkiją ir įsigyti norimą jau paruoštos medienos kiekį, tačiau pigiausią medieną tenka susirinkti patiems.
„Kirtavietėje atliekant darbus atsiranda miško kirtimo liekanų, arba, kitaip tariant, šakų, nuopjovų, medžių viršūnių ir t. t. Jas puikiai galima panaudoti namams apšildyti ir 2,8 euro už kubinį metrą kaina yra keliasdešimt kartų mažesnė, nei perkant jau paruoštą medieną pagal apvaliosios medienos mažmenines kainas. Bet tokiu atveju pats gyventojas turi kreiptis į regioninį padalinį arba į girininkijos atstovą, kad sužinotų, kur galima rasti tokių liekanų, ir pats atvykęs į kirtavietę jas susirinkti“, – sako V. Pakerys.
Utena – privačių miškų kraštas
V. Pakerys aiškina, kad kol kas vietinių susidomėjimas pigesne mediena nedidelis ir Utenos regione norinčių pirkti medieną iš regioninio padalinio kiek mažiau, nei įprasta.
„Aplink Uteną bei Molėtus didžioji dalis miškų yra privatūs – valstybiniai sudaro tik apie 25 procentus visų regiono miškų. Todėl mūsų regione kitų medienos pardavėjų kainos yra mažesnės ir iš girininkijų žmonės perka mažiau. Paminėčiau, jog vienu pardavimu žmogus pagal mažmeninės prekybos taisykles gali įsigyti ne daugiau kaip 25 kubinius metrus medienos“, – analizuoja specialistas.
Tiesa, kol kas dar neprasidėjo pats intensyviausias malkų pirkimo sezonas – paprastai pirkėjų suaktyvėjimas jaučiamas orams jau kiek labiau atvėsus, kai šildymo pradžia ne už kalnų.
Įmanomas ir trečiasis medienos pirkimo variantas – žmogus gali susisiekti su regioniniu padaliniu bei susitarti dėl nenukirsto miško medienos, kurią nusikirstų jis pats.
Kainas nustato aukciono metu
Kaina už kubinį medienos metrą nustatoma kiekviename regione pagal kas pusmetį vykstančių aukcionų rezultatus. Šiuo metu visoje Lietuvoje galioja 2018 metų antrojo pusmečio įvykusių aukcionų rezultatų kainos. Aukcionų, kuriuose gali dalyvauti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, metu medienos rinkos operatorius, valstybės valdoma įmonė „Baltpool“, parduoda daugiau kaip 93 proc. visos pagamintos medienos ir miško kirtimo liekanų.
Kainas aukcionuose suformuoja pačių pirkėjų paklausa, tad Valstybinių miškų urėdija jai neturi įtakos. Atitinkamų sortimentų mažmeninės pardavimo kainos negali būti mažesnės už vidutines svertines kainas, nustatytas ilgalaikėse pusmetinėse ir trumpalaikėse sutartyse. Šiuo metu brangiausiai Utenoje – net 52,5 euro už kubinį metrą – kainuoja pirmos kaitrumo grupės uosio malkos.
„Medienos pardavimas rinkos kaina yra visuomenės poreikio patenkinimas. Juk jei žmogus neturi privataus miško, tai neturi iš kur gauti medienos šildymui. Negalime visko atiduoti tik pagal didmenines sutartis, reikia klausyti ir žmonių norų. O kad medienos paklausa didėja, matyti ir iš skaičių – yra buvę, kad kubinis metras malkinės medienos kainuodavo 14 ar 15 eurų, o dabar dvigubai daugiau“, – teigia Utenos regioninio miškų urėdijos padalinio Medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas.
Iš viso per 2017 metus Valstybinių miškų urėdija pardavė 3,68 milijono kubinių metrų žaliavinės medienos. Iš jų 0,61 mln. kubinių metrų, arba 17 procentų, sudarė malkinė mediena. Gyventojams mažmeninėje prekyboje rinkos kainomis parduota 100 tūkstančių kubinių metrų žaliavinės medienos.AMESfond

Orai

 

upelis1Nieko naujo orų fronte kitos savaitės pradžioje nebus. Lyg ir pavasaris, bet dar ne.
Pirmadienį pro debesis šypsosis saulė. Naktį bus 3 laipsniai šalčio, dieną – 4 laipsniai šilumos. Be kritulių. Vėjas – 7 metrai per sekundę.
Antradienį dangus apsiniauks ir ims lyti. Tiesa, nedaug. Naktį termometrai rodys apie nulį, dieną – apie 5 laipsnius šilumos. Vėjas dar labiau sustiprės.
Naktį į trečiadienį bus apie 1 laipsnį šilumos, dieną bus penkis kartus šilčiau, t. y. 5 laipsniai šilumos. Bus visko – ir debesų, ir saulės, ir lietaus.
Trečiadienį numatoma vidutinė geomagnetinė audra.
Diena pailgės iki 10 valandų. Trečiadienį keisis mėnulio fazė. Pilnatis pereis į delčią.
Žaidimai, sportas, poilsis persikelia į sales, baseinus ir saunas.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-02-12

  2019-02-12 apie 13.50 val. Zarasų r., Dusetų mstl., Vytauto g., Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos teritorijoje, vyras viešoje vietoje, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties sumušė nepilnametį (g. 2003 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 į Utenos apskr. VPK Visagino PK kreipėsi vyras (g. 1980 m.), gyv. Visagine, Draugystės g., kuris pranešė, kad 2019-01-19 internetinėje svetainėje skelbiu.lt už parduodamą fotoaparatą banko pavedimu vyrui pervedė 305 Eur, tačiau prekės negavo ir pinigų pardavėjas negrąžino. Padaryta 305 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 20.00 val. Ignalinos r., Tverečiaus mstl., Č. Kudabos g., neblaivų (nustatytas 2,21 prom. girtumas) vyrą (g. 1991 m.) sumušė jo dėdė (g. 1973 m.), kuris pasišalino iš įvykio vietos. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 19.00 val. Molėtų r., kelio Vilnius–Utena 66 km, sustabdytas automobilis „Opel Vectra“, kurio vairuotojui (g. 1984 m.) nustatytas vidutinis (2,03 prom.) girtumo laipsnis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 09.00 val. Molėtų r., Alantos sen., Vaikšniūnų k., laukuose, rastas dingusio be žinios vyro (g. 1994 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Asmens paieška buvo skelbta 2019-01-03.
 • 2019-02-09

  2019-02-09 apie 20.50 val. Ignalinos r., kelio Mikalavas–Senasis Daugėliškis–Panižiškė 1-ame km, sustabdyto patikrinti automobilio „VW Golf“ vairuotojui (g. 1971 m.), gyv. Ignalinoje, Turistų g., nustatytas 1,74 prom. girtumas. Po apklausos vyras išleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-09 apie 15.36 val. Ignalinos r., kelio Vilnius–Švenčionys–Zarasai 112 km, blaivus vyras (g. 1948 m.), gyv. Švenčionėliuose, Lauko g., vairuodamas automobilį „Opel Meriva“, susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „Audi 80“, kurį vairavo blaivus vyras (g. 1969 m.), gyv. Ignalinos r., Kazitiškio sen., Pašilės k. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Audi 80“ vairuotojas (dešinės rankos ir peties sumušimai) ir automobilio „Opel Meriva“ keleiviai, vyras (g. 1957 m.), gyv. Ignalinoje, Ateities g., (kairės plaštakos lūžis) ir vyras (g. 1943 m.), gyv. Ignalinoje, Švenčionių g. (dėl galvos traumos išvežtas į ligoninę Vilniuje). Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-02-10

  2019-02-10 apie 19.00 val. Molėtų r., kelio Vilnius–Utena 53,7 km, sustabdyto patikrinti automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1971 m.), gyv. Švenčionių r., Cirkliškio sen., Margumiškio k., nustatytas 2,69 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-11

  2019-02-11 apie 17.56 val. Anykščiuose, J. Biliūno g., trečio aukšto laiptinėje, neblaivus (nustatytas 2,30 prom. girtumas) vyras (g. 1959 m.) viešoje vietoje, matant pašaliniams asmenims, tyčia koja spardė į laiptinės langus. Sudaužyti penkių langų dvigubi stiklai ir sulaužytos apsauginės grotelės. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Padaryta turtinė žala nustatinėjama. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-11 Utenos aps. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius gavo KB „Ignalinos grūdai“ pareiškimą, kad 2018 metais su SIA „Agro Baltprom“ iš Latvijos Respublikos sudarė sutartį, pagal kurią minėtai įmonei pardavė apie 350 tonų grikių, tačiau pirkėjas iki šiol neatsiskaitė. Padaryta 76 771,50 Eur turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1