utenis 11

Wednesday, December 12, 2018

Keliomis eilutėmis

Utenos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo programos lėšomis Utenos jaunimo informacijos centras šių metų lapkričio mėnesio paskutiniosiomis dienomis Utenos rajono jaunimui inicijavo savanorystės savaitę, kurios metu 12 rajono institucijose ir įstaigose iš anksto užsiregistravusių jaunuolių galėjo atlikti savanorystės praktiką, įgyti patirties, susipažinti su įstaigų ir institucijų darbo veiklos ypatumais. Gruodžio 5 d. jaunieji uteniškiai buvo pakviesti į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką paminėti savanorystės dienos. Jaunimas turėjo galimybę išklausyti konsultanto Lino Stanaičio pranešimą apie Europos solidarumo korpusą ir susitikti su Lietuvoje gerai žinomu renginių organizatoriumi Jogailu Morkūnu, kuris kalbėjo apie savanorystės patirtį dirbant su jaunais žmonėmis.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 

 

 

Po truputį artėjant žiemos sezonui, uteniškiai pradeda rūpintis namų apšildymu. Nors kol kas malkinės medienos paklausa regione nedidelė, specialistai ragina dėl pigesnės medienos kreiptis į VĮ Valstybinių miškų urėdiją, kuri gali pasiūlyti kelis ar net keliolika kartų už mažmenininkus mažesnes kainas.
Kviečia skambinti ir domėtis
malkosUtenos, kaip ir likusios Lietuvos, gyventojai, namams apšildyti deginantys medieną, šios gali įsigyti keliais skirtingais būdais, kurie ganėtinai skiriasi savo kaina. Perkant iš Valstybinių miškų urėdijos, kubinis metras malkų gyventojams gali kainuoti daug pigiau nei siūlomos mažmeninės kitų pardavėjų kainos.
Utenos ir Molėtų rajonuose perkant iš Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioninio padalinio trečios kaitrumo grupės malkinės medienos kaina siekia 24 eurus už kubinį metrą, antros kaitrumo grupės – 26 eurus, o pirmos kaitrumo grupės malkinės medienos kaina prasideda nuo 31,50 euro už kubinį metrą.
„Turime patvirtintas apvaliosios medienos sortimentų mažmenines kainas, pagal kurias žmonės gali iš regioninių padalinių visoje Lietuvoje pirkti norimą medieną. Gyventojai gali kreiptis į Utenos regioninį padalinį, kuris nukreips juos į tinkamą girininkiją, kadangi ne visuomet kiekvienoje jų būna tam tikros medienos. Tuomet pats žmogus gali susisiekti su girininku ar girininkijos atstovu ir nuvykti apžiūrėti norimos įsigyti medienos. Nusprendęs pirkti, žmogus pirmiausia padaro pavedimą į regioninio padalinio sąskaitą pagal girininkijos darbuotojų išrašytą išankstinę apmokėjimo sąskaitą ir, tik gavus pinigus, regioninio padalinio darbuotojas informuoja girininkijos atstovą apie leidimą išrašyti medienos pardavimo dokumentus“, – aiškina Valstybinių miškų urėdijos Utenos regioninio padalinio Medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas Vaidas Pakerys.
Pigiausia žaliava kurui – miško ruošos liekanos, kurios tekainuoja 2,8 euro už kubinį metrą. Vis tik pirkdami malkas už nurodytas didesnes kainas žmonės gali atvykti į girininkiją ir įsigyti norimą jau paruoštos medienos kiekį, tačiau pigiausią medieną tenka susirinkti patiems.
„Kirtavietėje atliekant darbus atsiranda miško kirtimo liekanų, arba, kitaip tariant, šakų, nuopjovų, medžių viršūnių ir t. t. Jas puikiai galima panaudoti namams apšildyti ir 2,8 euro už kubinį metrą kaina yra keliasdešimt kartų mažesnė, nei perkant jau paruoštą medieną pagal apvaliosios medienos mažmenines kainas. Bet tokiu atveju pats gyventojas turi kreiptis į regioninį padalinį arba į girininkijos atstovą, kad sužinotų, kur galima rasti tokių liekanų, ir pats atvykęs į kirtavietę jas susirinkti“, – sako V. Pakerys.
Utena – privačių miškų kraštas
V. Pakerys aiškina, kad kol kas vietinių susidomėjimas pigesne mediena nedidelis ir Utenos regione norinčių pirkti medieną iš regioninio padalinio kiek mažiau, nei įprasta.
„Aplink Uteną bei Molėtus didžioji dalis miškų yra privatūs – valstybiniai sudaro tik apie 25 procentus visų regiono miškų. Todėl mūsų regione kitų medienos pardavėjų kainos yra mažesnės ir iš girininkijų žmonės perka mažiau. Paminėčiau, jog vienu pardavimu žmogus pagal mažmeninės prekybos taisykles gali įsigyti ne daugiau kaip 25 kubinius metrus medienos“, – analizuoja specialistas.
Tiesa, kol kas dar neprasidėjo pats intensyviausias malkų pirkimo sezonas – paprastai pirkėjų suaktyvėjimas jaučiamas orams jau kiek labiau atvėsus, kai šildymo pradžia ne už kalnų.
Įmanomas ir trečiasis medienos pirkimo variantas – žmogus gali susisiekti su regioniniu padaliniu bei susitarti dėl nenukirsto miško medienos, kurią nusikirstų jis pats.
Kainas nustato aukciono metu
Kaina už kubinį medienos metrą nustatoma kiekviename regione pagal kas pusmetį vykstančių aukcionų rezultatus. Šiuo metu visoje Lietuvoje galioja 2018 metų antrojo pusmečio įvykusių aukcionų rezultatų kainos. Aukcionų, kuriuose gali dalyvauti tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, metu medienos rinkos operatorius, valstybės valdoma įmonė „Baltpool“, parduoda daugiau kaip 93 proc. visos pagamintos medienos ir miško kirtimo liekanų.
Kainas aukcionuose suformuoja pačių pirkėjų paklausa, tad Valstybinių miškų urėdija jai neturi įtakos. Atitinkamų sortimentų mažmeninės pardavimo kainos negali būti mažesnės už vidutines svertines kainas, nustatytas ilgalaikėse pusmetinėse ir trumpalaikėse sutartyse. Šiuo metu brangiausiai Utenoje – net 52,5 euro už kubinį metrą – kainuoja pirmos kaitrumo grupės uosio malkos.
„Medienos pardavimas rinkos kaina yra visuomenės poreikio patenkinimas. Juk jei žmogus neturi privataus miško, tai neturi iš kur gauti medienos šildymui. Negalime visko atiduoti tik pagal didmenines sutartis, reikia klausyti ir žmonių norų. O kad medienos paklausa didėja, matyti ir iš skaičių – yra buvę, kad kubinis metras malkinės medienos kainuodavo 14 ar 15 eurų, o dabar dvigubai daugiau“, – teigia Utenos regioninio miškų urėdijos padalinio Medienos ruošos, prekybos ir techninio padalinio viršininkas.
Iš viso per 2017 metus Valstybinių miškų urėdija pardavė 3,68 milijono kubinių metrų žaliavinės medienos. Iš jų 0,61 mln. kubinių metrų, arba 17 procentų, sudarė malkinė mediena. Gyventojams mažmeninėje prekyboje rinkos kainomis parduota 100 tūkstančių kubinių metrų žaliavinės medienos.AMESfond

Orai


 

autumn by kojnyciukeEglutės įžiebimo šventė Utenoje, atrodo, gali prišaukti žiemą. Viskas keistis turėtų šiomis dienomis. Tiksliau, lietų turėtų keisti sniegas, o silpnai teigiamą temperatūrą – silpnai neigiama.
Ketvirtadienio naktį žadama 2 laipsniai šalčio, dieną temperatūra svyruos apie nulį. Silpnai pasnigs. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės krypčių vėjas.
Penktadienį silpnai šals visą parą. Vakare pasnigs. Vėjas išliks tos pačios krypties ir tokio pat stiprumo.
Šeštadienį bus dar šiek tiek šalčiau. Naktį temperatūra kris iki 4 , dieną- iki 2 laipsnių šalčio. Vėjas suksis iš rytų pusės. Dieną silpnai pasnigs.
Nieko malonaus nežadama ir sekmadienį. Bus laipsniu šalčiau. Pūs nestiprus, bet žvarbus rytų vėjas.
Su po truputį stiprėjančiu šaltuku keliausime pasitikti šv. Kalėdų. Guodžia tai, kad netrukus diena nustos trumpėti.

Decrease font size Default font size Increase font size

karolina22

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Britų mokslininkai nustatė, jog plaunant kojas nusiplauna ir rankos.
*
Mes pasistengsime, kad jūs mūsų sanatorijoje jaustumėtės kaip namuose.
– Ką jūs! Aš atvažiavau pailsėti.
*
Skambutis į duris:
– Atleiskite, aš renku aukas naujam baseinui.
– Prašau, štai jums kibiras vandens.
*
Pasodino į kalėjimą prancūzą, žydą ir lenką. Leido pasiimti po vieną daiktą. Lenkas paprašė parūkyti. Žydas – telefono. Prancūzas paprašė moters.

suopirkimas

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-12-07

  2018-12-07 apie 20.20 val. Utenos r., Kuktiškių mstl., Tauragnų g., sustabdyto automobilio „Opel frontera“ vairuotojui (neturinčiam teisės vairuoti) (g. 1982 m.), gyv. Utenos r., Kuktiškių mstl., Krašuonos g., nustatytas sunkus 2,88 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2018-12-07 10.40 val. Molėtų r., Luokesos sen., Kijėlių k., Miško g., gyvenamojo namo kambaryje, rastas vyro (g. 1960 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-12-08

  2018-12-08 apie 20.04 val. Utenoje, Joneliškio g., automobilio „Audi 80“ vairuotojas (g. 1996 m.), gyv. Molėtų r., Čiulėnų sen., Pavarnynių k., būdamas neblaivus (1,58 prom.) ir neturėdamas teisės vairuoti, neatsižvelgė į kelio ir važiavimo sąlygas, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į elektros stulpą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2018-12-09

  2018-12-09 apie 13.57 val. Utenoje, Užpalių g., rastas vyro (g. 1964 m.) kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. 2018-12-09 apie 18.35 val. Utenos r. sav., Leliūnų sen., Narkūnų k., Utenėlės g., rastas vyro (g. 1949 m.) kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-12-10

  Gautas vyro (g. 1963 m.), gyv. Visagine, Statybininkų g., pareiškimas, kad 2018-12-10 apie 12.00 val. atvykęs į jam priklausančią sodybą, esančią Ignalinos r. sav., Dūkšte, Sodų g., pastebėjo, jog iš namo pavogti įvairūs maisto produktai bei du kilogramai vario. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-12-10 apie 10.00 val. Anykščių r. sav., Troškūnų sen., Troškūnų mstl., Žemaitės g., namuose rastas vyro (g. 1950 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 1