utenis 11

Monday, November 19, 2018

Keliomis eilutėmis

NVO Koalicija „Galiu gyventi“ atliko pirmąjį Lietuvoje tyrimą apie ŽIV infekuotų asmenų stigmatizacijos ir diskriminacijos formas bei mastą. ŽIV stigma daro didelę įtaką ligos nešiotojų apsisprendimui gydytis. Tai ypač svarbu, nes Lietuvoje ŽIV gydymą gauna tik trečdalis užsikrėtusiųjų, o tai yra blogiausias rodiklis Europoje ir Vidurinėje Azijoje.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau - Utenos VMVT) informuoja, kad subjektas (fizinis ar juridinis asmuo), gaminantis mažus kiekius gyvūninių ir negyvūninių maisto produktų ir ketinantis juos tiekti tiesiogiai vartotojams ar mažmeninės prekybos subjektams, privalo būti tokiai veiklai registruotas Utenos VMVT.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

patikekite

 

2019

 Masa

 

 Mylimiausi vaikiški herojai – Maša ir Lokys – sugrįžta į Utenos kultūros centrą lapkričio 30 d. 18 val.

„Domino“ teatras, bendradarbiaudamas su pasaulinės šlovės pelniusio animacinio filmuko kūrėjais, pristato unikalų, Lietuvoje sukurtą pasirodymą „Maša ir Lokys: žiemos nuotykiai“, kurio metu vaikų mylimi herojai varžysis įvairiose sporto rungtyse ir patirs daug nepamirštamų nuotykių. Maša, Lokys ir jų draugai vėl prabils populiariausių Lietuvos aktorių balsais, o žiūrovus žavės įspūdingais kostiumais. http://www.dominoteatras.lt/spektakliai/masa-ir-lokys-kaledinis-krepsinis/

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko eilinis Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis, kurio metu apsvarstyta per trisdešimt klausimų, priimti sprendimai.
Taryba nusprendė patikslinti Utenos rajono savivaldybės biudžeto pajamas padidinant 201,9 tūkst. eurų.
Taryba nusprendė pakeisti Utenos rajono savivaldybės biudžeto sąskaita teikiamų mokesčių lengvatos fiziniams asmenims tvarkos aprašą, patvirtintą prieš trejetą metų. Ankstesniame sprendime nebuvo nurodyta, kad mokesčių lengvata gali būti taikoma tik už einamuosius mokestinius metus. Nebuvo nurodyta ir papildoma nauja privaloma sąlyga, kad mokesčių mokėtojas turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą Utenos rajono savivaldybėje. Nuspręsta padidinti mokesčių ribą, kuri negalėtų būti mažesnė kaip 30 eurų (buvo 20 eurų).
Taryba nusprendė atleisti UAB „Utenos autobusų parkas“ nuo 2018 metais apskaičiuoto nekilnojamojo turto mokesčio 1185 Eur ir valstybinės žemės nuomos mokesčio 867 Eur už nuomojamą žemę, nes bendrovė teikia visuomenei reikalingas paslaugas, kurios yra nuostolingos bei išlaiko infrastruktūros objektus (autobusų stotį), kurių veikla taip pat nuostolinga.
LR vietos savivaldos įstatymas nurodo, kad sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymas ir šios veiklos skatinimas yra viena iš savarankiškųjų savivaldybės funkcijų, todėl Taryba nusprendė pritarti projektui „Informacinės infrastruktūros plėtra Ignalinos, Molėtų ir Utenos rajonuose“.


Esant maršrutinio orientavimo į lankytiną vietą poreikiui, turizmo tikslais naudojami informaciniai kelio ženklai, todėl Taryba nusprendė patvirtinti lankytinos vietos, esančios Utenos rajone, Vyžuonose, pavadinimą – „Rašytojų kalnelis“.
Taryba nusprendė atleisti UAB „Strapa“, esančią Utenos rajono Leliūnų seniūnijos Jasonių kaime, Genių g., nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių 2019–2020 metais. UAB „Strapa“ ir Utenos rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį, kurioje numatyta, kad įmonė įsipareigoja sukurti ne mažiau kaip 15 naujų darbo vietų ir investuoti į tvirtinimo juostų gamybos plėtrą ne mažiau kaip 150 tūkst. Eur. Iki investicijų sutarties pasirašymo UAB „Strapa“ jau yra investavusi 5,2 mln. eurų. „Strapos“ vadovas paprašė, kad būtų surastos techninės ir finansinės galimybės atvežti įmonės darbuotojus į darbą viešuoju transportu, kadangi įmonė įsikūrusi už miesto ribų ir pagal šiuo metu esamus vietinius susisiekimo maršrutus nebūtų galimybių nuvykti į darbą ir parvykti namo. Todėl buvo sutarta, kad bus užtikrintas darbuotojų atvežimas ir parvežimas viešuoju transportu pagal su įmone iš anksto suderintą grafiką.
Nuspręsta atleisti UAB „Lašų duona“ nuo nekilnojamojo turto ir valstybinės žemės nuomos mokesčio 2019–2022 metais.
Spalio 5 d. buvo pasirašyta Investicijų sutartis tarp Utenos rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Lašų duona“. Sutartyje numatyta, kad įmonė įsipareigoja sukurti ne mažiau kaip 16 naujų darbo vietų ir investuoti į gamybinio pastato remontą – įrengti jame naują kruopų gamybos cechą su grūdų saugyklomis, sandėliavimo patalpomis bei kruopoms perdirbti reikalinga įranga ne mažiau kaip 1,5 mln. eurų.
Taryba nusprendė teikti UAB „Autopervežimai“ 2018 metais valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 1500 eurų.
Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės daugiabučių gyvenamųjų namų techninės priežiūros maksimalius tarifus.
Nuspręsta teikti AB „Mėsa“ 2018 metais valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 3666 eurus.
Taryba nusprendė pirkti Utenos rajono savivaldybės funkcijoms įgyvendinti AB „Energijos skirstymo operatorius“ nuosavybės teise priklausantį ilgalaikį materialųjį turtą panaudojant Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšas. Utenos rajono Vyžuonų miestelio S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, atlikus rekonstrukcijos darbus ir pakeitus oro linijas kabelinėmis, esamos oro linijos AB „Energijos skirstymo operatorius“ funkcijoms vykdyti tapo nebereikalingos. Kadangi ant tų pačių atramų yra sumontuotas gatvių apšvietimo tinklas, siūlo šias elektros linijas nusipirkti. Jeigu jos nebūtų nupirktos, „Energijos skirstymo operatorius“ išmontuotų esamas atramas, ant kurių yra ir gatvių apšvietimo sistema. Minėta Vyžuonų miestelio gatvė liktų be apšvietimo.
Taryba nusprendė leisti Utenos rajono savivaldybės administracijai nuomoti 4 M1 klasės lengvuosius automobilius.

Orai


 

autumn by kojnyciukeKita savaitė tarsi pereinamasis laikas. Iš rudens į žiemą. Šį gamtos virsmą pajusime jau pirmąją savaitės pusę. Tiesa, pirmadienio paros temperatūra bus teigiama. Dieną dar šils iki 3, naktį iki 1 laipsnio. Nuo ryto visą dieną žadamas nedidelis lietus, vakare – sniegas. Pūs žvarbokas vidutinio stiprumo vėjas – ryte iš šiaurės rytų, dieną iš rytų.
Antradienį dar labiau atvės. Naktį bus 1 laipsnis šalčio, dieną tiek pat šilumos. Vėjas rytų krypties 4 metrų per sekundę. Gali trumpam lyg atsisveikindama pasirodyti saulė.
Nemalonus, žvarbus trečiadienis. Nakties temperatūra – 1 laipsnis žemiau nulio, dieną apie nulį. Vėjas liks tokio paties stiprumo ir krypties. Kritulių nežadama, bet bus kaip maiše. Jutiminė temperatūra visą parą 2–3 laipsniai šalčio.
Dienos ilgumas tik 8 valandos ir 15 minučių. Mėnulio priešpilnis.

Decrease font size Default font size Increase font size

kirpeja1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

1410 metų liepos 14 dienos vakaras netoli Griunvaldo (Žalgirio). Prie laužo tyliai sėdi žemaičių kariai ir ruošiasi rytdienos mūšiui. Jie neskubėdami ardo iš priekio savo vielinius šarvuotus marškinius ir vėl juos suriša paprastu siūlu.Paskui skydų viršuje daro dideles plačias įpjovas ir dailiai užlipdo jas duonos minkštimu. Visi susikaupę darbuojasi nekreipdami dėmesio į kitų pulkų karius, kurie matydami tokį užsiėmimą gūžčioja pečiais ir sukinėja pirštus prie smilkinių.
Po Žalgirio mūšio vokiečių kronikos rašė: „Ir tada iš miško rėkdami lyg velniai išlėkė pagonių žemaičių pulkai. Jie iš įsiūčio dantimis graužė skydus lyg duoną ir lengvai lyg ploną medžiagą plikomis rankomis draskė storus grandininius marškinius ant krūtinių. Vokiečių riteriai, pamatę tą vaizdą, paklaikę iš baimės leidosi bėgti...“

suopirkimas

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-11-14

  2018-11-14 apie 20.30 val. namo, esančio Molėtų r., Joniškio sen., Jutonių k., kieme neblaivų (nustatytas 2,74 prom. girtumas) vyrą (g. 1976 m.), gyv. Molėtų r., Joniškio sen., Jutonių k. ir neblaivų (nustatytas 3,04 prom. girtumas) vyrą (g. 1992 m.), gyv. Molėtų r., Joniškio sen., Raubiškių k., sumušė trys iš matymo pažįstami jaunuoliai. Abu nukentėjusieji po medicinos pagalbos suteikimo VšĮ Utenos ligoninės priėmimo skyriuje išleisti į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-11-14 apie 15.30 val. vyras (g. 1970 m.), gyv. Utenoje, Smėlio g., pastebėjo, jog įsibrauta į namo, esančio Utenoje, Smėlio g., rūsį, iš kurio pagrobti trys jam priklausantys dviračiai. Padaryta 350 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-11-15

  2018-11-15 apie 10.35 val. Molėtuose, Amatų g., automobilio „Škoda“ vairuotojas (blaivus) (g. 1947 m.), gyv. Vilniuje, Beržyno g., važiuodamas atbuline eiga neįsitikino, ar tai daryti yra saugu, ir atsitrenkė į sustojusį automobilį „BMW“, prie kurio stovėjo vairuotojas (blaivus) (g. 1967 m.), gyv. Vilniuje, Žirgo g. Eismo įvykio metu apgadinti abu automobiliai bei nukentėjo automobilio „BMW“ vairuotojas, kuris dėl kojos traumos išvežtas į Vilniaus Santaros klinikas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-11-15

  2018-11-15 apie 17.03 val. Anykščių r. sav., Andrijoniškio sen., Peniankų k., kelio Pagojė–Sedeikiai–Viešintos–Nociūnai 1 km, vyras (neblaivus, nustatytas 2,12 prom. girtumas) (g. 1961 m.), gyv. Anykščių r. sav., Kavarsko sen., Kavarsko mstl., Statybininkų g., vairavo automobilį „Opel Vectra“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Gautas vyro (g. 1959 m.), gyv. Utenos r. sav., Utenos sen., Pačkėnų k., Sodžiaus g., pareiškimas, kad 2018-11-10 apie 16.00 val. Utenos r. sav., Utenos sen., Pačkėnų k., Rožių g., vyras (g. 1984 m.) pribėgęs prie jo vieną kartą spyrė jam į šoną, dėl ko jis nugriuvo ant žemės. Įvykio metu jam buvo sukeltas fizinis skausmas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-11-14

  Gautas vyro (g. 1989 m.), gyv. Molėtų r. sav., Čiulėnų sen., Cezariškio k., Labanoro g., pareiškimas, kad laikotarpiu nuo 2018-11-14 22.00 val. iki 2018-11-15 9.00 val. Molėtų r. sav., Čiulėnų sen., Cezariškių k., Labanoro g., prie įvažiavimo į kiemą, atrakinus vairuotojo durelių užraktą, buvo įsilaužta į jam priklausantį automobilį „Mersedes Benz Sprinter“. Iš automobilio pavogta užvedimo spynelė su valdymo bloku. Padaryta 500 eurų žala. Pradedamas ikiteisminis tyrimas.
 • 1