utenis 11

Sunday, April 21, 2019

Keliomis eilutėmis

Balandžio 18 d. nuo tilto į Dauniškio ežerą nušoko moteris (apie 70 m.). Iki atvykstant ugniagesiams gelbėtojams moterį išgelbėjo praeiviai – Vidas Balys ir Gytis Leleiva.
Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir bendruomenių reikalų skyrius informuoja, kad pieno gamintojai, parduodantys pieną ar pieno produktus tiesiogiai vartoti, nuo balandžio 15 d. iki liepos 1 d. gali pateikti deklaracijas už praėjusį apskaitos laikotarpį (2018 m. balandžio 1–2019 m. kovo 31 d.). Deklaracijos bus priimamos dviem būdais – gamintojai, neturintys galimybės ar nenorintys naudotis elektronine bankininkyste, gali kreiptis į Kaimo ir bendruomenių reikalų skyrių dėl deklaracijos užpildymo arba teikti patys, prisijungę prie Pieno apskaitos informacinės sistemos (PAIS) interneto svetainėje www.vic.lt, naudodamiesi savo elektronine bankininkyste.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Genovaitė ŠNUROVA

Vyko eilinis Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis, kurio metu apsvarstyta per trisdešimt klausimų, priimti sprendimai.
Taryba nusprendė patikslinti Utenos rajono savivaldybės biudžeto pajamas padidinant 201,9 tūkst. eurų.
Taryba nusprendė pakeisti Utenos rajono savivaldybės biudžeto sąskaita teikiamų mokesčių lengvatos fiziniams asmenims tvarkos aprašą, patvirtintą prieš trejetą metų. Ankstesniame sprendime nebuvo nurodyta, kad mokesčių lengvata gali būti taikoma tik už einamuosius mokestinius metus. Nebuvo nurodyta ir papildoma nauja privaloma sąlyga, kad mokesčių mokėtojas turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą Utenos rajono savivaldybėje. Nuspręsta padidinti mokesčių ribą, kuri negalėtų būti mažesnė kaip 30 eurų (buvo 20 eurų).
Taryba nusprendė atleisti UAB „Utenos autobusų parkas“ nuo 2018 metais apskaičiuoto nekilnojamojo turto mokesčio 1185 Eur ir valstybinės žemės nuomos mokesčio 867 Eur už nuomojamą žemę, nes bendrovė teikia visuomenei reikalingas paslaugas, kurios yra nuostolingos bei išlaiko infrastruktūros objektus (autobusų stotį), kurių veikla taip pat nuostolinga.
LR vietos savivaldos įstatymas nurodo, kad sąlygų verslo ir turizmo plėtrai sudarymas ir šios veiklos skatinimas yra viena iš savarankiškųjų savivaldybės funkcijų, todėl Taryba nusprendė pritarti projektui „Informacinės infrastruktūros plėtra Ignalinos, Molėtų ir Utenos rajonuose“.


Esant maršrutinio orientavimo į lankytiną vietą poreikiui, turizmo tikslais naudojami informaciniai kelio ženklai, todėl Taryba nusprendė patvirtinti lankytinos vietos, esančios Utenos rajone, Vyžuonose, pavadinimą – „Rašytojų kalnelis“.
Taryba nusprendė atleisti UAB „Strapa“, esančią Utenos rajono Leliūnų seniūnijos Jasonių kaime, Genių g., nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių 2019–2020 metais. UAB „Strapa“ ir Utenos rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį, kurioje numatyta, kad įmonė įsipareigoja sukurti ne mažiau kaip 15 naujų darbo vietų ir investuoti į tvirtinimo juostų gamybos plėtrą ne mažiau kaip 150 tūkst. Eur. Iki investicijų sutarties pasirašymo UAB „Strapa“ jau yra investavusi 5,2 mln. eurų. „Strapos“ vadovas paprašė, kad būtų surastos techninės ir finansinės galimybės atvežti įmonės darbuotojus į darbą viešuoju transportu, kadangi įmonė įsikūrusi už miesto ribų ir pagal šiuo metu esamus vietinius susisiekimo maršrutus nebūtų galimybių nuvykti į darbą ir parvykti namo. Todėl buvo sutarta, kad bus užtikrintas darbuotojų atvežimas ir parvežimas viešuoju transportu pagal su įmone iš anksto suderintą grafiką.
Nuspręsta atleisti UAB „Lašų duona“ nuo nekilnojamojo turto ir valstybinės žemės nuomos mokesčio 2019–2022 metais.
Spalio 5 d. buvo pasirašyta Investicijų sutartis tarp Utenos rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Lašų duona“. Sutartyje numatyta, kad įmonė įsipareigoja sukurti ne mažiau kaip 16 naujų darbo vietų ir investuoti į gamybinio pastato remontą – įrengti jame naują kruopų gamybos cechą su grūdų saugyklomis, sandėliavimo patalpomis bei kruopoms perdirbti reikalinga įranga ne mažiau kaip 1,5 mln. eurų.
Taryba nusprendė teikti UAB „Autopervežimai“ 2018 metais valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 1500 eurų.
Taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės daugiabučių gyvenamųjų namų techninės priežiūros maksimalius tarifus.
Nuspręsta teikti AB „Mėsa“ 2018 metais valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą – 3666 eurus.
Taryba nusprendė pirkti Utenos rajono savivaldybės funkcijoms įgyvendinti AB „Energijos skirstymo operatorius“ nuosavybės teise priklausantį ilgalaikį materialųjį turtą panaudojant Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšas. Utenos rajono Vyžuonų miestelio S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, atlikus rekonstrukcijos darbus ir pakeitus oro linijas kabelinėmis, esamos oro linijos AB „Energijos skirstymo operatorius“ funkcijoms vykdyti tapo nebereikalingos. Kadangi ant tų pačių atramų yra sumontuotas gatvių apšvietimo tinklas, siūlo šias elektros linijas nusipirkti. Jeigu jos nebūtų nupirktos, „Energijos skirstymo operatorius“ išmontuotų esamas atramas, ant kurių yra ir gatvių apšvietimo sistema. Minėta Vyžuonų miestelio gatvė liktų be apšvietimo.
Taryba nusprendė leisti Utenos rajono savivaldybės administracijai nuomoti 4 M1 klasės lengvuosius automobilius.

Orai

 

 AJF 4731Pirmoji šv. Velykų diena žada būti ganėtinai vėsi, lietinga ir net su perkūnija. Perkūnas, matyt, bandys įrodyti, kad jį dar anksti išbraukti iš mūsų garbinamų dievų sąrašo. O jei tikėsime tautos išmintimi, tai perkūnija nesužaliavus miškui žada prastus metus.
Nuo pirmadienio orai ims šilti. Naktį bus 5, dieną – 13 laipsnių šilumos. Bus ir lietaus, tačiau mažiau.
Antradienis labai panašus. Nors dangumi plauks debesys, tačiau nelis.
Trečiadienį danguje karaliaus saulė. Naktį į trečiadienį žadama 6 laipsniai šilumos, dieną termometro stulpeliai rodys 15 laipsnių aukščiau nulio.
Vėjas ateinančią savaitę pūs iš pietryčių (5–6 metrai per sekundę).
Mėnulio pilnaties metas.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Net tuščias šaldytuvas sulaukia 4–5 peržiūrų per dieną...
*
Petriukas vyresniajam broliui:
– Paprašyk mamos, kad duotų man pinigų ledams.
– Kodėl aš? Juk ji ir tavo mama.
– Taip, bet tu ilgiau ją pažįsti.
*
Buhalterė skundžiasi gydytojui nemiga.
– O aveles skaičiuoti ar bandėte? – klausia gydytojas.
– Žinoma, skaičiuoju, skaičiuoju, suklystu ir visą naktį ieškau klaidos.
*
Pokalbis telefonu:
– Аlio, brangusis! Ar gali dabar kalbėti?
– Galiu.
– Gerai. Tada klausyk!

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-04-16

  2019-04-16 gautas moters (g. 1944 m.), gyv. Utenos r., Toleikių k., pareiškimas, kad 2019-04-16 apie 07.00 val. Utenos r., Sudeikių sen., Viešeikių k., V. Statulevičiaus g., mokykliniame autobuse „Renault Traffic“, matant aplinkiniams asmenims, jos anūkei (g. 2002 m.) iš matymo pažįstama moteris, gyv. Utenos r., Viešeikių k., garsiai sakydama necenzūrinius žodžius, delnu vieną kartą trenkė į veido sritį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-04-16 apie 15.06 val. Utenoje, Ukmergės g., neblaivus (nustatytas 2,59 prom. girtumas) vyras (g. 1975 m.) vairavo automobilį „Peugeot 406“. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-04-17

  2019-04-17 apie 11.50 val. Utenoje, Taikos g., neblaivus (nustatytas 3,63 prom. girtumas) vyras (g. 1971m.) vairavo automobilį „VW Golf“. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-04-17 apie 18.59 val. Utenoje, Aušros g., neblaivus (nustatytas 2,70 prom. girtumas) vyras (g. 1997 m.) vairavo automobilį „Renault Megane Scenic“. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-04-17 apie 17.00 val. Utenoje, Taikos g., automobilių stovėjimo aikštelėje, rastas automobilis „Škoda Superb“, kurio nuo 2019-02-27 Norvegijos Karalystėje yra paskelbta paieška. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-04-14

  2019-04-14 apie 13.30 val. bute Utenoje, Smėlio g., konflikto metu neblaivi (nustatytas 1,98 prom. girtumas) moteris (g. 1978 m.) smurtavo prieš nepilnametę dukrą (g. 2001 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Moteris sulaikyta ir uždaryta į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-04-14 apie 16.30 val. namuose, esančiuose Anykščių r., Naujųjų Elmininkų k., Dvaro g., konflikto metu neblaivi (nustatytas 2,76 prom. girtumas) moteris (g. 1983 m.) smurtavo prieš neblaivų (nustatytas 2,40 prom. girtumas) sugyventinį (g. 1954 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Moteris sulaikyta ir uždaryta į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-04-14 apie 23.00 val. namuose, esančiuose Zarasų r., Zarasų sen., Kaziūriškių k., konflikto metu neblaivus (nustatytas 1,57 prom. girtumas) vyras (g. 1962 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 1,36 prom. girtumas) sugyventinę (g. 1971 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK Zarasų r. PK laikino sulaikymo patalpą. 2019-04-14 apie 16.32 val. kavinėje bare „Pipirėlis“, esančiame Anykščių r., Kavarsko mstl., J. Tumo-Vaižganto g., neblaivus (nustatytas 1,80 prom. girtumas) vyras (g. 1998 m.), gyv. Jonavoje, P. Vaičiūno g., sumušė pardavėją (g. 1966 m.), gyv. Anykščių r., Kavarsko sen., Dauginčių k., Senojoje g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-04-14 apie 20.00 val. Zarasų r., Salako mstl., parapijos klebonas pastebėjo, kad iš klebonijos pastato, esančio Zarasų r., Salako mstl., Bažnyčios g., neaiškiomis aplinkybėmis pagrobta 8900 eurų. Įsibrovimo požymių nėra. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-04-15

  2019-04-15 apie 03.12 val. suveikė moteriai (g. 1981 m.), gyv. Utenoje, Metalo g., priklausančio greitojo maisto kiosko, esančio Utenoje, Rašės g., signalizacija. Atvykę saugos tarnybos „Komanda“ darbuotojai pastebėjo, jog išdaužtas dvigubas lango stiklas. Padaryta žala – 200 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-04-14 apie 10.45 val. viešoje vietoje, t. y. Utenoje, S. Dariaus ir S. Girėno g., rastas vyro (g. 1956 m.), gyv. Utenoje, Vaižganto g., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. 2019-04-15 apie 23.00val. bute, esančiame Zarasų m., Vilniaus g., konflikto metu neblaivi (nustatytas 1,60 prom. girtumas) moteris (g. 1961 m.) smurtavo prieš neblaivų (nustatytas 2,71 prom. girtumas) sūnų (g. 1980 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Moteris sulaikyta ir uždaryta į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-04-15 apie 14.25 val. sodybos, esančios Utenos r., Tauragnų sen., Antabaltės k., kieme iškastas daiktas, panašus į karo laikų sprogmenį. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono SSN grupės išminuotojai nustatė, kad rastas karo laikų minosvaidžio minos (82 mm) korpusas, nekeliantis pavojaus aplinkiniams.
 • 1