utenis 11

Tuesday, March 26, 2019

Keliomis eilutėmis

Projekto „SYNERGY FOR SECURITY“ informacinės kampanijos „Jei matai – netylėk!“ metu buvo pradėta kurti 20 trumpametražių filmų, siekiant kreiptis į gyventojus tiek socialiniuose tinkluose, tiek pasitelkus socialinius stendus. Pirmuose trumpametražiuose filmuose, be Daugpilio profesionalaus teatro ir Kraslavos mėgėjų teatro aktorių, į vaidmenis įsijautė ir Latvijos valstybinės policijos Latgalos regioninės valdybos darbuotojai. Jiems tai pavyko puikiai. Projektą bendrai finansuoja Latvijos ir Lietuvos programa.
Praėjusį šeštadienį Utenos „Juventus“ klubas išvykoje 78:89 neatsilaikė prieš Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir patyrė šešioliktąjį pralaimėjimą „Betsafe-LKL“ čempionate. Po rungtynių „Juventus“ vyr. treneris Žydrūnas Urbonas bedė pirštu į prastą pataikymą ir teigė, kad varžovai turėjo daugiau sėkmės nei jo auklėtiniai.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių. Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Įvykusiame Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažas dėmesys skirtas verslui skatinti. Siekiant sudaryti palankias sąlygas verslo plėtrai, UAB „Strapa“ ir UAB „Lašų duona“ atleistos nuo mokesčių mokėjimo. Tarybos posėdyje pritarta pakeisti Utenos rajono savivaldybės 2018 metų biudžetą.

Dvi įmonės atleistos nuo mokesčių
Savivaldybės taryba turi teisę priimti sprendimus teikti mokesčių lengvatas iš Savivaldybės biudžeto lėšų. Ši tvarka įsigaliojo 2014 metų birželio mėnesį rajono tarybai priėmus sprendimą TS-190 „Dėl Investicijų į gamybos ir kitos paskirties objektus skatinimo taisyklių patvirtinimo“. Investuotojai, pasirašę su Utenos rajono savivaldybės administracija Investicijų sutartį ir joje numatę įsipareigojimus investuoti tam tikrą lėšų sumą ir sukurti tam tikrą darbo vietų skaičių, gali būti atleisti nuo mokesčių mokėjimo. Iki šiol dėl minėtos mokesčių lengvatos kreipėsi du investuotojai.
UAB „Strapa“ Utenos rajono savivaldybės administracijai pateikė du prašymus dėl nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių atleidimo. Rajono savivaldybėje įvykusio susitikimo metu su minėtos bendrovės atstovais aptarta, kokios pagalbos, plėtojant verslą ir įgyvendinant investicinius projektus, tikimasi iš viešojo sektoriaus, aptartos viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimo galimybės ateityje. 2018 m. spalio 5 d. buvo pasirašyta Investicijų sutartis tarp Utenos rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Strapa“. Minėta sutartis tapo pagrindu pretenduoti į mokesčių lengvatų gavimą, kadangi UAB „Strapa“ atitinka visus Investicijų į gamybos ir kitos paskirties objektus skatinimo taisyklių reikalavimus.
Pagal Savivaldybės patvirtintas taisykles UAB „Strapa“ įsipareigojo sukurti ne mažiau kaip 15 naujų darbo vietų ir investuoti į gamybos plėtrą. Savivaldybės taryba nusprendė UAB „Strapa“ atleisti nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių 2019–2020 metais.
Įmonė yra įsikūrusi už miesto ribų, todėl pagal galiojančius vietinio susisiekimo maršrutus įmonės darbuotojams nebūtų galimybių nuvykti į darbą ar parvykti iš jo namo viešuoju transportu. Rajono savivaldybės specialistai domėsis dėl viešojo transporto maršrutų koregavimo.
Taryba atleido UAB „Lašų duona“ nuo nekilnojamojo turto ir valstybinės žemės nuomos mokesčių 2019–2022 metais. 2018 m. spalio 5 d. pasirašyta Investicijų sutartis tarp Utenos rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Lašų duona“. Pagal Savivaldybės patvirtintas taisykles įmonė įsipareigojo sukurti ne mažiau kaip 16 naujų darbo vietų ir investuoti į gamybą. Susitikimo metu su minėtos bendrovės vadovais pasidžiaugta, kad investicijoms verslininkai iš Rokiškio pasirinko Uteną.

Padidintos biudžeto pajamos
Rajono tarybos posėdyje pritarta pakeisti Utenos rajono savivaldybės 2018 metų biudžetą. 2018 metų biudžeto pajamos didinamos 201,9 tūkst. eurų. Valstybinėms (perduotoms) funkcijoms vykdyti skirtos lėšos sumažintos 8,5 tūkst. eurų (mažina Socialinės apsaugos ir darbo ministerija socialinei paramai mokiniams). Mokymo reikmėms finansuoti savivaldybei nuo rugsėjo 1 d. skirta 210,4 tūkst. eurų daugiau, nei buvo metų pradžioje. Iš jų 86,7 tūkst. eurų padidėjo dėl pasikeitusios mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo tvarkos, dar 123,7 tūkst. eurų savivaldybei skirta iš Švietimo ir mokslo ministerijos sutaupytų mokymo lėšų, kai nuo rugsėjo 1 d. sumažėja mokinių skaičius mokyklose ir sutaupytos lėšos proporcingai paskirstomos metų pradžioje skirtai dotacijai.
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai

 

 

P3314606Antroji šios savaitės pusė bus kiek šiltesnė. Tiesa, naktis į ketvirtadienį dar gana šalta – 4 laipsniai žemiau nulio. Dieną sušils iki 7 laipsnių šilumos. Be kritulių. Vėjas pūs iš vakarų.
Naktį į penktadienį išsilaikys teigiama temperatūra, maždaug 1 laipsnis šilumos, dieną sušils iki 10 laipsnių. Kritulių nenumatoma. Iki 6 metrų per sekundę sustiprės vakarų vėjas.
Šeštadienį numatomi šilti ir sausi orai. Naktį bus 3, dieną – 12 laipsnių šilumos. Nuotaiką kiek gadins stiprokas vakarų vėjas.
Sekmadienį dangus niaukstysis, žadamas lietus. Išliks šilta. Naktį – 4, dieną – 11 laipsnių šilumos.
Diena ilgėja kasdien maždaug po 5 minutes ir artėja prie 13 valandų. delčia.

Decrease font size Default font size Increase font size

teatrai1

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777– Ar galima Klausui patikėti paslaptį?
– Žinoma, jam prieš trejus metus pakėlė atlyginimą, o jo žmona iki šiol to nežino.
*
Smarkiai žvairuojanti moteris apsilanko pas okulistą:
– Ar seniai jūs pradėjote žvairuoti? – klausia gydytojas.
– Nuo tada, kai mano dvynukai pradėjo vaikščioti.
*
Kalbasi du vyrukai:
– Kodėl moterys gyvena ilgiau?
– Tyčia.
*
Barasi sužadėtiniai:
– Man nusibodo gyventi su tavim, tu prakeiktas šykštuoli! Še, pasiimk savo žiedą!
– O kur dėžutė?

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-03-22

  2019-03-22 apie 17.05 val. namuose, esančiuose Anykščių r., Kavarsko sen., Dabužių I k., konflikto metu neblaivus (nustatytas 3,03 prom. girtumas) vyras (g. 1986 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 2,75 prom. girtumas) moterį (g. 1989 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-03-22 apie 14.20 val. namų, esančių Utenos r., Vyžuonų sen., Kauliniškio k., kieme kilusio konflikto metu neblaivus (nustatytas 2,58 prom. girtumas) vyras (g. 1967 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1970 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-03-23

  2019-03-23 apie 20.20 val. Zarasų r., Magučių k., Saulėtekio g., neblaivus (nustatytas 0,73 prom. girtumas) vyras (g. 1996 m.) smurtavo prieš motiną (g. 1974 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-23 apie 20.20 val. Zarasų r., Dimitriškių k., Šaltinių g., neblaivus (nustatytas 2,79 prom. girtumas) vyras (g. 1969 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 1,87 prom. girtumas) žmoną (g. 1976 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-23 apie 11.10 val. Ignalinos r., Didžiasalio sen., Didžiasalio k., vyras (g. 1960 m.) konflikto metu dūrė peiliu į nugarą vyrui (g. 1972 m.). Nukentėjęs vyras VĮ Švenčionių ligoninėje suteikus med. pagalbą išleistas namo gydytis ambulatoriškai. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-03-24

  2019-13-24 apie 17.15 val. Utenoje, Vaižganto g., aikštelėje, viešoje vietoje, matant aplinkiniams asmenims, tarp nepilnamečių (g. 2004 m.), (g. 2006 m.) ir (g. 2001 m.) įvykusio konflikto metu nepilnametis (g. 2004 m.) dūrė daugiafunkciniu peiliu nepilnamečiui (g. 2001 m.) į dešinę plaštaką, po to nepilnametis (g. 2001 m.) kumščiu trenkė (g. 2004 m.) į galvos sritį. Nepilnametis (g. 2004 m.) paguldytas į Utenos ligoninę stebėti, o kitas (g. 2001 m.) paleistas gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-24 gautas Utenos AVPK Veiklos skyriaus tyrėjo tarnybinis pranešimas, kad apie 9.00 val. atvykus į įvykio vietą, esančią Utenos r., Daugailių sen., Juknėnų k., A. ir M. Miškinių g., rastas iš dalies sudegęs ūkinės paskirties pastatas. Pastato savininkas ir nuostolis nustatinėjami. Įtariamas padegimas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-24 apie 16.00 val. Anykščių r., Skiemonių sen., Želtiškių k., Želdiškių g., ant kelio buvo rastas vyro (g. 1979 m.), gyv. Anykščių r., Skiemonių sen., Želtiškių k., Želdiškių g., kūnas, šalia kūno rastas neapgadintas dviratis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2019-03-14

  Gautas moters (g. 1972 m.), gyv. Utenoje, Grybelių g., pareiškimas, kad 2019-03-14 apie 13.45 val. šalia daugiabučio Utenoje, Taikos g., vyras (g. 1975 m.), gyv. Utenoje, Taikos g., be jokios paaiškinamos priežasties užsipuolė mažametį sūnų (g. 2006 m.) ir sukėlė fizinį skausmą – sudavė kumščiu smūgius į krūtinę, smūgį į veidą bei spyrė į pilvą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1