utenis 11

Sunday, May 26, 2019

Keliomis eilutėmis

Asmenys, nukentėję nuo nusikalstamų veikų, skubiais atvejais dėl būtinosios medicinos pagalbos gali kreiptis į artimiausią tuo metu dirbančią asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir jos specialistus, kitais atvejais – į savo pasirinktą pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį gydytoją (šeimos gydytoją, vidaus ligų gydytoją arba vaikų ligų gydytoją). Būtinoji medicinos pagalba nemokamai teikiama ir asmenims, neapsidraudusiems privalomuoju sveikatos draudimu, užsienio šalių piliečiams ir asmenims be pilietybės. Artimiausią asmens sveikatos priežiūros įstaigą gali nurodyti ikiteisminio tyrimo pareigūnas.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

0lelinai

 pakalniai

IMG 8346666Į Utenos kultūrinį gyvenimą netrukus su trenksmu įsiverš profesionalių teatrų festivalis „Pjero dienos“. Laukiama, kad gruodžio pirmąją į festivalio atidarymą atvyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pripažinimo sulaukęs legendinis režisierius, teatro korifėjus Eimuntas Nekrošius ir puiki jo kūrybinė grupė – žmona kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva ir sūnus scenografas Marius Nekrošius.
Išvys tris E. Nekrošiaus spektaklius
„Festivalio atidarymo proga bus parodytas teatro „Meno fortas“ spektaklis „Jobo knyga“. Šis spektaklis pasirinktas simboliškai, nes knygą galima atsiversti vėl ir iš naujo – labai didelę, labai gražią teatro knygą, – sakė kūrybine drąsa degantis festivalio sumanytojas, Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas. – Festivalį galėčiau vadinti E. Nekrošiaus vardu, nes skirtingi teatrai atveš net tris jo spektaklius, sulaukusius pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.“
Gruodžio ketvirtą dieną žiūrovai pamatys Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Pinokis“, o gruodžio 20 dieną – Kauno šokio teatro „Aura“ pastatymą „Žala“, kuris pelnė pripažinimą Europoje. Tai didelė dovana Utenai. Didžiausias Aukštaitijoje festivalis „Pjero dienos“ baigsis ateinančių metų balandžio mėnesį. Pagrindinis „Pjero dienų“ tikslas – supažindinti Aukštaitijos regiono žiūrovą su kuo įvairesniais teatro žanrais: spektakliais, klasikiniu baletu, pantomima, šokio žanru, net cirko spektakliais. Žiūrovai pamatys ir miuziklų, operečių.

Šeštadienis taps teatro diena
Festivalio pavadinimas „Pjero dienos“ pasirinktas neatsitiktinai. Prieš keletą dešimtmečių Utenos kultūros centro teatro „Žaliaduoniai“ režisierė Alma Eigirdienė rengdavo mėgėjų teatrų festivalį „Pjero dienos“, kurio simboliu ir personažu buvo Pjeras (Rimvydas Baltaduonis).
„Kam galvoti naują pavadinimą, jei turim seną puikų pavadinimą. Festivalis grįžta, tačiau su kita programa, – pasakojo E. Druskinas. – „Pjero dienos“ vyks ne vieną ar kelias dienas. Festivalis tęsis visą pusmetį, nes taip galima sėkmingiau nukreipti žiūrovą, patogiau pakviesti teatrus. Manau, kad žiūrovui per savaitę pamatyti penkis spektaklius būtų per didelis emocinis krūvis. Daugiausiai spektaklių bus vaidinama šeštadieniais. Norime, kad žiūrovas įprastų ir žinotų, kad šeštadienis yra teatro diena.“
Utena turi puikią bazę – areną, didžiausią teatro salę regione bei dvi mažesnes, dvi puikias sales „Taurapilyje“, todėl kultūros darbuotojai gali rengti didesnį festivalį. E. Druskiną džiugina, kad rajono valdžia pritaria Utenos kultūros centro iniciatyvai, kiek gali, padeda. Ne visur kultūros darbuotojai sulaukia tokios paramos.
E. Druskinas tikisi, kad festivalis paskatins galvoti apie kultūrinį turizmą ir taps galimybe išjudinti regiono žmones, o Utena bus pripažinta Aukštaitijos kultūriniu centru: „Iš Utenos daug tikisi aplinkinių rajonų teatro mylėtojai, nes teatrai neturi galimybių vežti spektaklius į mažas scenas. Regiono žiūrovams mūsų miestas taps artimiausia vieta, kurioje jie galės išvysti spektaklį. Tai teatro žiūrovui bus naudinga ir laiko, ir atstumo požiūriu.“

Festivalis pažers ne vieną staigmeną
Teatro dienos žiūrovams pažers ne vieną staigmeną. Į festivalį pakviestas beveik visas Lietuvos teatrų žiedas – Nacionalinis Kauno dramos teatras, Šiaulių dramos teatras, Panevėžio muzikinis teatras, Kauno šokio teatras „Aura“, Klaipėdos ir Panevėžio muzikiniai teatrai, Klaipėdos jaunimo teatras, Kauno valstybinis lėlių teatras, Keistuolių teatras ir kt. Kai kurie minėti teatrai Utenoje nesilankė net kelis dešimtmečius.
„Kviečiu šiuo festivaliu atversti naują kultūrinį puslapį, raginu gyventojus neužsidaryti namuose. Žiūrovams dovanojame galimybę gerokai pigiau nei sostinėje nusipirkti bilietą, kuris kainuos 8–12 eurų, – akcentavo E. Druskinas. – Nepasinaudoti šia galimybe būtų ne tik nusikaltimas, bet ir maža beprotybė, nes žiūrovui praktiškai viską atnešime į namus ant lėkštutės.“
„Pjero dienos“ – ne vienintelis festivalis, kuris laukia meno mylėtojų. Netrukus Utenos kultūros centro darbuotojai žiūrovams pažers naujų kūrybinių staigmenų.
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai

 

alyvos2Pasidžiaugėm šiltais orais ir užteks. Jau šį sekmadienį bus gana vėsu. Naktį į sekmadienį, kaip ir į pirmadienį, bus apie 8 laipsnius, panašiai ir dienomis, tik šilumos bus dvigubai daugiau. Vėjas stiprokas – 7 metrai per sekundę sekmadienį  pietvakarių, pirmadienį – vakarų krypties.
Antradienį vėjas susilpnės iki 5 metrų per sekundę ir pasisuks iš pietų. Naktį žadama 12, dieną – 19 laipsnių šilumos.
Trečiadienis – šilčiausia savaitės diena. Naktį termometrai rodys 12, o dieną net 21 laipsnį šilumos. Vėjas pūs iš rytų ir tik 4 metrų per sekundę greičiu.
Jaučiu, kad laukiate lietaus. Sinoptikai rodo, kad jo bus visomis dienomis, o aš galiu jums pažadėti, kad jei sekmadienį balsuosite neteisingai, lietaus Utenoje dar ilgai nebus. O jei ir bus, tai tik tiek, kad brendant per pievą  suknių padurkai nesušlaps.

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Gydytojai skirstomi į 3 kategorijas: į gydytojus nuo Dievo, gydytojus „Na, padėk Dieve“ ir gydytojus „Neduok Dieve“.
*
Vyriškis prašo draugo patarimo:
– Man šešiadešimt metų, o aš myliu dvidešimtmetę. Tačiau, nepaisant mano milijonų, ji nenori už manęs tekėti. Kaip manai, kaip galėčiau ją įkalbėti?
– Pasakyk jai, kad tau aštuoniasdešimt...
*
Kalbasi dvi blondinės:
– Ką veiki, kai dingsta elektra?
– Aš bijau tamsos, tad nusiprausiu ir einu miegoti. O tu?
– Aš užsidegu žvakę ir toliau žiūriu teliką.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-05-20

  2019-05-20 gautas vyro (g. 1959 m.) pareiškimas, kad Utenos r., Tauragnų sen., Vaišnoriškių k., įsibrovus į jam priklausantį garažą, pavogtas traktoriukas-žoliapjovė „Unitex“ ir trimeris „Oleo-Mac“. Padaryta 1500 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-05-20 apie 05.00 val. moteris (g. 1950 m.), gyv. Ignalinos r., Dūkšto sen., Piliakalnio k., pastebėjo, kad iš namo miegamojo, nuo spintelės ir iš veidrodžio stalčiaus, pagrobti įvairūs juvelyriniai auksiniai dirbiniai. Padaryta 1500 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-05-21

  2019-05-21 apie 06.00 val. Molėtų r., Inturkės sen., Dailidžių k., Žilvičių g., namuose, vyras (g. 1967 m.), gyv. Molėtų r., Inturkės sen., Dailidžių k., Žilvičių g. (nustatytas 2,00 prom. girtumas) smurtavo prieš brolį (g. 1981 m.) (nustatytas 2,45 prom. girtumas), sukėlė fizinį skausmą. Po apklausos vyras išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-05-21 apie 23.50 val. Anykščiuose, S. Dariaus ir S. Girėno g., namuose, tarp pranešėjos (g. 1975 m.) (nustatytas 1,98 prom. girtumas) ir jos sugyventinio (g. 1967 m.) (nustatytas 2,05 prom. girtumas) kilo žodinis konfliktas, kurio metu vyras smurtavo, sukėlė fizinį skausmą. Sugyventinis smurtauja jau nebe pirmą kartą. Vyras uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-05-21

  2019-05-22 apie 01.00 val. Zarasuose, Vytauto g., vyro (g. 1969 m.) (nustatytas 2,10 prom. girtumas) nuomojamo namo dalyje, vyras (g. 1971 m.) smurtavo prieš sutuoktinę (g. 1987 m.) (nustatytas 2,43 prom. girtumas), moteriai sukeltas fizinis skausmas. Vyras uždarytas į Utenos aps. VPK Zarasų r. PK laikino sulaikymo kamerą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-05-21 gautas vyro (g. 1981 m.), gyv. Anykščių r., Troškūnų sen., Žviliūnų k., pareiškimas, kad 2019-05-09 pagal sudarytą paprastojo vekselio sutartį vyrui už 2300 eurų pardavė krosinį motociklą KTM, tačiau asmuo sutartos pinigų sumos nesumokėjo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-05-22

  2019-05-22 apie 13.00 val. prie prekybos centro „Rašė“, Utenoje, Vaižganto g., vyriškis nuo šalia prekybos centro esančio staliuko, kur prekiaujama uogomis, atvirai pagrobė apie 150 eurų ir pasišalino. Pinigai priklauso vyrui (g. 1990 m.), gyv. Ukmergės r., Bernotiškių k. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (g. 1987 m.) sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2019-05-22 apie 12.01 val. gautas vyro pareiškimas, kad 2019-05-07 apie 09.00 val. pastebėjo, jog iš jam priklausančios teritorijos, esančios Molėtų r. Alantos sen., Alantos mstl., Virintos g., dingęs jam priklausantis melžimo bidonėlis su melžikliais. Padaryta 300 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1