utenis 11

Monday, February 18, 2019

Keliomis eilutėmis

19,4 tonų – tiek pernai iš gyventojų surinkta pasenusių ar nebereikalingų vaistų. Tai yra net 5 tonomis daugiau nei užpernai ir kone 3,5 karto daugiau nei prieš keletą metų. Specialistai džiaugiasi, kad Lietuvos gyventojai atsakingiau rūšiuoja atliekas, tačiau kyla klausimas: ar jie racionaliai įsigyja vaistus? Gydytojas, pirmą kartą pacientui paskirdamas naują kompensuojamąjį vaistą, turi teisę išrašyti jo tik 10 dienų, jei liga ūmi, o kitais atvejais – vieno mėnesio gydymo kursui. Tik įsitikinus, kad vaistas pacientui yra tinkamas, saugus ir efektyvus, gali būti išrašomas jo receptas ilgesniam gydymo kursui − iki 3 ar 6 mėnesių. Tačiau kiekvieną kartą gydytojas, išrašydamas pacientui ilgalaikio gydymo receptą, turi nurodyti, kokiu dažnumu pacientas turėtų ateiti į vaistinę įsigyti vaistų.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

IMG 8346666Į Utenos kultūrinį gyvenimą netrukus su trenksmu įsiverš profesionalių teatrų festivalis „Pjero dienos“. Laukiama, kad gruodžio pirmąją į festivalio atidarymą atvyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pripažinimo sulaukęs legendinis režisierius, teatro korifėjus Eimuntas Nekrošius ir puiki jo kūrybinė grupė – žmona kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva ir sūnus scenografas Marius Nekrošius.
Išvys tris E. Nekrošiaus spektaklius
„Festivalio atidarymo proga bus parodytas teatro „Meno fortas“ spektaklis „Jobo knyga“. Šis spektaklis pasirinktas simboliškai, nes knygą galima atsiversti vėl ir iš naujo – labai didelę, labai gražią teatro knygą, – sakė kūrybine drąsa degantis festivalio sumanytojas, Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas. – Festivalį galėčiau vadinti E. Nekrošiaus vardu, nes skirtingi teatrai atveš net tris jo spektaklius, sulaukusius pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.“
Gruodžio ketvirtą dieną žiūrovai pamatys Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Pinokis“, o gruodžio 20 dieną – Kauno šokio teatro „Aura“ pastatymą „Žala“, kuris pelnė pripažinimą Europoje. Tai didelė dovana Utenai. Didžiausias Aukštaitijoje festivalis „Pjero dienos“ baigsis ateinančių metų balandžio mėnesį. Pagrindinis „Pjero dienų“ tikslas – supažindinti Aukštaitijos regiono žiūrovą su kuo įvairesniais teatro žanrais: spektakliais, klasikiniu baletu, pantomima, šokio žanru, net cirko spektakliais. Žiūrovai pamatys ir miuziklų, operečių.

Šeštadienis taps teatro diena
Festivalio pavadinimas „Pjero dienos“ pasirinktas neatsitiktinai. Prieš keletą dešimtmečių Utenos kultūros centro teatro „Žaliaduoniai“ režisierė Alma Eigirdienė rengdavo mėgėjų teatrų festivalį „Pjero dienos“, kurio simboliu ir personažu buvo Pjeras (Rimvydas Baltaduonis).
„Kam galvoti naują pavadinimą, jei turim seną puikų pavadinimą. Festivalis grįžta, tačiau su kita programa, – pasakojo E. Druskinas. – „Pjero dienos“ vyks ne vieną ar kelias dienas. Festivalis tęsis visą pusmetį, nes taip galima sėkmingiau nukreipti žiūrovą, patogiau pakviesti teatrus. Manau, kad žiūrovui per savaitę pamatyti penkis spektaklius būtų per didelis emocinis krūvis. Daugiausiai spektaklių bus vaidinama šeštadieniais. Norime, kad žiūrovas įprastų ir žinotų, kad šeštadienis yra teatro diena.“
Utena turi puikią bazę – areną, didžiausią teatro salę regione bei dvi mažesnes, dvi puikias sales „Taurapilyje“, todėl kultūros darbuotojai gali rengti didesnį festivalį. E. Druskiną džiugina, kad rajono valdžia pritaria Utenos kultūros centro iniciatyvai, kiek gali, padeda. Ne visur kultūros darbuotojai sulaukia tokios paramos.
E. Druskinas tikisi, kad festivalis paskatins galvoti apie kultūrinį turizmą ir taps galimybe išjudinti regiono žmones, o Utena bus pripažinta Aukštaitijos kultūriniu centru: „Iš Utenos daug tikisi aplinkinių rajonų teatro mylėtojai, nes teatrai neturi galimybių vežti spektaklius į mažas scenas. Regiono žiūrovams mūsų miestas taps artimiausia vieta, kurioje jie galės išvysti spektaklį. Tai teatro žiūrovui bus naudinga ir laiko, ir atstumo požiūriu.“

Festivalis pažers ne vieną staigmeną
Teatro dienos žiūrovams pažers ne vieną staigmeną. Į festivalį pakviestas beveik visas Lietuvos teatrų žiedas – Nacionalinis Kauno dramos teatras, Šiaulių dramos teatras, Panevėžio muzikinis teatras, Kauno šokio teatras „Aura“, Klaipėdos ir Panevėžio muzikiniai teatrai, Klaipėdos jaunimo teatras, Kauno valstybinis lėlių teatras, Keistuolių teatras ir kt. Kai kurie minėti teatrai Utenoje nesilankė net kelis dešimtmečius.
„Kviečiu šiuo festivaliu atversti naują kultūrinį puslapį, raginu gyventojus neužsidaryti namuose. Žiūrovams dovanojame galimybę gerokai pigiau nei sostinėje nusipirkti bilietą, kuris kainuos 8–12 eurų, – akcentavo E. Druskinas. – Nepasinaudoti šia galimybe būtų ne tik nusikaltimas, bet ir maža beprotybė, nes žiūrovui praktiškai viską atnešime į namus ant lėkštutės.“
„Pjero dienos“ – ne vienintelis festivalis, kuris laukia meno mylėtojų. Netrukus Utenos kultūros centro darbuotojai žiūrovams pažers naujų kūrybinių staigmenų.
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai

 

upelis1Nieko naujo orų fronte kitos savaitės pradžioje nebus. Lyg ir pavasaris, bet dar ne.
Pirmadienį pro debesis šypsosis saulė. Naktį bus 3 laipsniai šalčio, dieną – 4 laipsniai šilumos. Be kritulių. Vėjas – 7 metrai per sekundę.
Antradienį dangus apsiniauks ir ims lyti. Tiesa, nedaug. Naktį termometrai rodys apie nulį, dieną – apie 5 laipsnius šilumos. Vėjas dar labiau sustiprės.
Naktį į trečiadienį bus apie 1 laipsnį šilumos, dieną bus penkis kartus šilčiau, t. y. 5 laipsniai šilumos. Bus visko – ir debesų, ir saulės, ir lietaus.
Trečiadienį numatoma vidutinė geomagnetinė audra.
Diena pailgės iki 10 valandų. Trečiadienį keisis mėnulio fazė. Pilnatis pereis į delčią.
Žaidimai, sportas, poilsis persikelia į sales, baseinus ir saunas.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-02-12

  2019-02-12 apie 13.50 val. Zarasų r., Dusetų mstl., Vytauto g., Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos teritorijoje, vyras viešoje vietoje, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties sumušė nepilnametį (g. 2003 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 į Utenos apskr. VPK Visagino PK kreipėsi vyras (g. 1980 m.), gyv. Visagine, Draugystės g., kuris pranešė, kad 2019-01-19 internetinėje svetainėje skelbiu.lt už parduodamą fotoaparatą banko pavedimu vyrui pervedė 305 Eur, tačiau prekės negavo ir pinigų pardavėjas negrąžino. Padaryta 305 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 20.00 val. Ignalinos r., Tverečiaus mstl., Č. Kudabos g., neblaivų (nustatytas 2,21 prom. girtumas) vyrą (g. 1991 m.) sumušė jo dėdė (g. 1973 m.), kuris pasišalino iš įvykio vietos. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 19.00 val. Molėtų r., kelio Vilnius–Utena 66 km, sustabdytas automobilis „Opel Vectra“, kurio vairuotojui (g. 1984 m.) nustatytas vidutinis (2,03 prom.) girtumo laipsnis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-12 apie 09.00 val. Molėtų r., Alantos sen., Vaikšniūnų k., laukuose, rastas dingusio be žinios vyro (g. 1994 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Asmens paieška buvo skelbta 2019-01-03.
 • 2019-02-09

  2019-02-09 apie 20.50 val. Ignalinos r., kelio Mikalavas–Senasis Daugėliškis–Panižiškė 1-ame km, sustabdyto patikrinti automobilio „VW Golf“ vairuotojui (g. 1971 m.), gyv. Ignalinoje, Turistų g., nustatytas 1,74 prom. girtumas. Po apklausos vyras išleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-09 apie 15.36 val. Ignalinos r., kelio Vilnius–Švenčionys–Zarasai 112 km, blaivus vyras (g. 1948 m.), gyv. Švenčionėliuose, Lauko g., vairuodamas automobilį „Opel Meriva“, susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu automobiliu „Audi 80“, kurį vairavo blaivus vyras (g. 1969 m.), gyv. Ignalinos r., Kazitiškio sen., Pašilės k. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Audi 80“ vairuotojas (dešinės rankos ir peties sumušimai) ir automobilio „Opel Meriva“ keleiviai, vyras (g. 1957 m.), gyv. Ignalinoje, Ateities g., (kairės plaštakos lūžis) ir vyras (g. 1943 m.), gyv. Ignalinoje, Švenčionių g. (dėl galvos traumos išvežtas į ligoninę Vilniuje). Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-02-10

  2019-02-10 apie 19.00 val. Molėtų r., kelio Vilnius–Utena 53,7 km, sustabdyto patikrinti automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1971 m.), gyv. Švenčionių r., Cirkliškio sen., Margumiškio k., nustatytas 2,69 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-11

  2019-02-11 apie 17.56 val. Anykščiuose, J. Biliūno g., trečio aukšto laiptinėje, neblaivus (nustatytas 2,30 prom. girtumas) vyras (g. 1959 m.) viešoje vietoje, matant pašaliniams asmenims, tyčia koja spardė į laiptinės langus. Sudaužyti penkių langų dvigubi stiklai ir sulaužytos apsauginės grotelės. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Padaryta turtinė žala nustatinėjama. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-11 Utenos aps. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrius gavo KB „Ignalinos grūdai“ pareiškimą, kad 2018 metais su SIA „Agro Baltprom“ iš Latvijos Respublikos sudarė sutartį, pagal kurią minėtai įmonei pardavė apie 350 tonų grikių, tačiau pirkėjas iki šiol neatsiskaitė. Padaryta 76 771,50 Eur turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1