utenis 11

Thursday, December 13, 2018

Keliomis eilutėmis

Utenos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo programos lėšomis Utenos jaunimo informacijos centras šių metų lapkričio mėnesio paskutiniosiomis dienomis Utenos rajono jaunimui inicijavo savanorystės savaitę, kurios metu 12 rajono institucijose ir įstaigose iš anksto užsiregistravusių jaunuolių galėjo atlikti savanorystės praktiką, įgyti patirties, susipažinti su įstaigų ir institucijų darbo veiklos ypatumais. Gruodžio 5 d. jaunieji uteniškiai buvo pakviesti į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką paminėti savanorystės dienos. Jaunimas turėjo galimybę išklausyti konsultanto Lino Stanaičio pranešimą apie Europos solidarumo korpusą ir susitikti su Lietuvoje gerai žinomu renginių organizatoriumi Jogailu Morkūnu, kuris kalbėjo apie savanorystės patirtį dirbant su jaunais žmonėmis.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 

 

IMG 8346666Į Utenos kultūrinį gyvenimą netrukus su trenksmu įsiverš profesionalių teatrų festivalis „Pjero dienos“. Laukiama, kad gruodžio pirmąją į festivalio atidarymą atvyks ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pripažinimo sulaukęs legendinis režisierius, teatro korifėjus Eimuntas Nekrošius ir puiki jo kūrybinė grupė – žmona kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva ir sūnus scenografas Marius Nekrošius.
Išvys tris E. Nekrošiaus spektaklius
„Festivalio atidarymo proga bus parodytas teatro „Meno fortas“ spektaklis „Jobo knyga“. Šis spektaklis pasirinktas simboliškai, nes knygą galima atsiversti vėl ir iš naujo – labai didelę, labai gražią teatro knygą, – sakė kūrybine drąsa degantis festivalio sumanytojas, Utenos kultūros centro direktorius Erikas Druskinas. – Festivalį galėčiau vadinti E. Nekrošiaus vardu, nes skirtingi teatrai atveš net tris jo spektaklius, sulaukusius pripažinimo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.“
Gruodžio ketvirtą dieną žiūrovai pamatys Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Pinokis“, o gruodžio 20 dieną – Kauno šokio teatro „Aura“ pastatymą „Žala“, kuris pelnė pripažinimą Europoje. Tai didelė dovana Utenai. Didžiausias Aukštaitijoje festivalis „Pjero dienos“ baigsis ateinančių metų balandžio mėnesį. Pagrindinis „Pjero dienų“ tikslas – supažindinti Aukštaitijos regiono žiūrovą su kuo įvairesniais teatro žanrais: spektakliais, klasikiniu baletu, pantomima, šokio žanru, net cirko spektakliais. Žiūrovai pamatys ir miuziklų, operečių.

Šeštadienis taps teatro diena
Festivalio pavadinimas „Pjero dienos“ pasirinktas neatsitiktinai. Prieš keletą dešimtmečių Utenos kultūros centro teatro „Žaliaduoniai“ režisierė Alma Eigirdienė rengdavo mėgėjų teatrų festivalį „Pjero dienos“, kurio simboliu ir personažu buvo Pjeras (Rimvydas Baltaduonis).
„Kam galvoti naują pavadinimą, jei turim seną puikų pavadinimą. Festivalis grįžta, tačiau su kita programa, – pasakojo E. Druskinas. – „Pjero dienos“ vyks ne vieną ar kelias dienas. Festivalis tęsis visą pusmetį, nes taip galima sėkmingiau nukreipti žiūrovą, patogiau pakviesti teatrus. Manau, kad žiūrovui per savaitę pamatyti penkis spektaklius būtų per didelis emocinis krūvis. Daugiausiai spektaklių bus vaidinama šeštadieniais. Norime, kad žiūrovas įprastų ir žinotų, kad šeštadienis yra teatro diena.“
Utena turi puikią bazę – areną, didžiausią teatro salę regione bei dvi mažesnes, dvi puikias sales „Taurapilyje“, todėl kultūros darbuotojai gali rengti didesnį festivalį. E. Druskiną džiugina, kad rajono valdžia pritaria Utenos kultūros centro iniciatyvai, kiek gali, padeda. Ne visur kultūros darbuotojai sulaukia tokios paramos.
E. Druskinas tikisi, kad festivalis paskatins galvoti apie kultūrinį turizmą ir taps galimybe išjudinti regiono žmones, o Utena bus pripažinta Aukštaitijos kultūriniu centru: „Iš Utenos daug tikisi aplinkinių rajonų teatro mylėtojai, nes teatrai neturi galimybių vežti spektaklius į mažas scenas. Regiono žiūrovams mūsų miestas taps artimiausia vieta, kurioje jie galės išvysti spektaklį. Tai teatro žiūrovui bus naudinga ir laiko, ir atstumo požiūriu.“

Festivalis pažers ne vieną staigmeną
Teatro dienos žiūrovams pažers ne vieną staigmeną. Į festivalį pakviestas beveik visas Lietuvos teatrų žiedas – Nacionalinis Kauno dramos teatras, Šiaulių dramos teatras, Panevėžio muzikinis teatras, Kauno šokio teatras „Aura“, Klaipėdos ir Panevėžio muzikiniai teatrai, Klaipėdos jaunimo teatras, Kauno valstybinis lėlių teatras, Keistuolių teatras ir kt. Kai kurie minėti teatrai Utenoje nesilankė net kelis dešimtmečius.
„Kviečiu šiuo festivaliu atversti naują kultūrinį puslapį, raginu gyventojus neužsidaryti namuose. Žiūrovams dovanojame galimybę gerokai pigiau nei sostinėje nusipirkti bilietą, kuris kainuos 8–12 eurų, – akcentavo E. Druskinas. – Nepasinaudoti šia galimybe būtų ne tik nusikaltimas, bet ir maža beprotybė, nes žiūrovui praktiškai viską atnešime į namus ant lėkštutės.“
„Pjero dienos“ – ne vienintelis festivalis, kuris laukia meno mylėtojų. Netrukus Utenos kultūros centro darbuotojai žiūrovams pažers naujų kūrybinių staigmenų.
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai


 

autumn by kojnyciukeEglutės įžiebimo šventė Utenoje, atrodo, gali prišaukti žiemą. Viskas keistis turėtų šiomis dienomis. Tiksliau, lietų turėtų keisti sniegas, o silpnai teigiamą temperatūrą – silpnai neigiama.
Ketvirtadienio naktį žadama 2 laipsniai šalčio, dieną temperatūra svyruos apie nulį. Silpnai pasnigs. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės krypčių vėjas.
Penktadienį silpnai šals visą parą. Vakare pasnigs. Vėjas išliks tos pačios krypties ir tokio pat stiprumo.
Šeštadienį bus dar šiek tiek šalčiau. Naktį temperatūra kris iki 4 , dieną- iki 2 laipsnių šalčio. Vėjas suksis iš rytų pusės. Dieną silpnai pasnigs.
Nieko malonaus nežadama ir sekmadienį. Bus laipsniu šalčiau. Pūs nestiprus, bet žvarbus rytų vėjas.
Su po truputį stiprėjančiu šaltuku keliausime pasitikti šv. Kalėdų. Guodžia tai, kad netrukus diena nustos trumpėti.

Decrease font size Default font size Increase font size

karolina22

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Britų mokslininkai nustatė, jog plaunant kojas nusiplauna ir rankos.
*
Mes pasistengsime, kad jūs mūsų sanatorijoje jaustumėtės kaip namuose.
– Ką jūs! Aš atvažiavau pailsėti.
*
Skambutis į duris:
– Atleiskite, aš renku aukas naujam baseinui.
– Prašau, štai jums kibiras vandens.
*
Pasodino į kalėjimą prancūzą, žydą ir lenką. Leido pasiimti po vieną daiktą. Lenkas paprašė parūkyti. Žydas – telefono. Prancūzas paprašė moters.

suopirkimas

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-12-07

  2018-12-07 apie 20.20 val. Utenos r., Kuktiškių mstl., Tauragnų g., sustabdyto automobilio „Opel frontera“ vairuotojui (neturinčiam teisės vairuoti) (g. 1982 m.), gyv. Utenos r., Kuktiškių mstl., Krašuonos g., nustatytas sunkus 2,88 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2018-12-07 10.40 val. Molėtų r., Luokesos sen., Kijėlių k., Miško g., gyvenamojo namo kambaryje, rastas vyro (g. 1960 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-12-08

  2018-12-08 apie 20.04 val. Utenoje, Joneliškio g., automobilio „Audi 80“ vairuotojas (g. 1996 m.), gyv. Molėtų r., Čiulėnų sen., Pavarnynių k., būdamas neblaivus (1,58 prom.) ir neturėdamas teisės vairuoti, neatsižvelgė į kelio ir važiavimo sąlygas, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į elektros stulpą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2018-12-09

  2018-12-09 apie 13.57 val. Utenoje, Užpalių g., rastas vyro (g. 1964 m.) kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. 2018-12-09 apie 18.35 val. Utenos r. sav., Leliūnų sen., Narkūnų k., Utenėlės g., rastas vyro (g. 1949 m.) kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-12-10

  Gautas vyro (g. 1963 m.), gyv. Visagine, Statybininkų g., pareiškimas, kad 2018-12-10 apie 12.00 val. atvykęs į jam priklausančią sodybą, esančią Ignalinos r. sav., Dūkšte, Sodų g., pastebėjo, jog iš namo pavogti įvairūs maisto produktai bei du kilogramai vario. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-12-10 apie 10.00 val. Anykščių r. sav., Troškūnų sen., Troškūnų mstl., Žemaitės g., namuose rastas vyro (g. 1950 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 1