utenis 11

Thursday, December 13, 2018

Keliomis eilutėmis

Utenos rajono savivaldybės jaunimo užimtumo programos lėšomis Utenos jaunimo informacijos centras šių metų lapkričio mėnesio paskutiniosiomis dienomis Utenos rajono jaunimui inicijavo savanorystės savaitę, kurios metu 12 rajono institucijose ir įstaigose iš anksto užsiregistravusių jaunuolių galėjo atlikti savanorystės praktiką, įgyti patirties, susipažinti su įstaigų ir institucijų darbo veiklos ypatumais. Gruodžio 5 d. jaunieji uteniškiai buvo pakviesti į Utenos A. ir M. Miškinių viešąją biblioteką paminėti savanorystės dienos. Jaunimas turėjo galimybę išklausyti konsultanto Lino Stanaičio pranešimą apie Europos solidarumo korpusą ir susitikti su Lietuvoje gerai žinomu renginių organizatoriumi Jogailu Morkūnu, kuris kalbėjo apie savanorystės patirtį dirbant su jaunais žmonėmis.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 

 

Vyko 10-asis šių metų Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis. Jo metu apsvarstyti 27 klausimai, priimti sprendimai.
Pirmasis darbotvarkės klausimas „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2018 m. biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo. Patikslintos savivaldybės pajamos, jas padidinant 419,1 tūkst. Eur. Biudžetas pakeistas dėl skolintų lėšų panaudojimo bei siekiant sumažinti kreditorinį įsiskolinimą 2019 m. sausio 1 d.
Kadangi nuo sprendimo priėmimo nusišalino 8 tarybos nariai (nes jie patys arba jų šeimų nariai dirba savivaldybei priklausančiose įmonėse, įstaigose ar bendrovėse), sprendimas priimtas 8 Tarybos nariams balsavus „už“, o 7 susilaikius.
Svarstant šį darbotvarkės punktą Tarybos narys Raimundas Kelevišius abejojo, ar gerai pasielgė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius, vienasmeniškai priimdamas sprendimą (pasak jo, akibrokštą).
Marijus Kaukėnas priekaištavo Kultūros centro direktoriui, kad „užtrenktos durys“ „Domino“ teatrui, o pasirenkami kiti teatrai, kurių spektakliai nesurenka žiūrovų. (Kultūros namų direktorius Erikas Druskinas atsakė, kad tikrai į Uteną atvažiuos daug daugiau teatrų, tarp jų ir „Domino“, tik visiems jiems sudarytas grafikas.)
Rimantas Dijokas apgailestavo, kad nė vienas iš jų (konservatorių) pasiūlymų neteikiamas svarstyti.


Taryba nusprendė Utenos miesto K. Ladygos ir Viešos gatvių gyventojams, kurie plečiant miesto ribas iš kaimo teritorijos pateko į miesto, suteikti 50 proc. 2018 metų žemės mokesčio lengvatą.
Valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos suteiktos UAB „Agroteksas“ ir UAB „Utenos gelžbetonis“.
Taryba pritarė projektui „Utenos rajono kraštovaizdžio estetinio potencialo didinimas likviduojant bešeimininkius apleistus, kraštovaizdį darkančius statinius“. Projekto įgyvendinimo metu numatoma likviduoti tris bešeimininkius avarinės būklės statinius Utenos rajone: Mechanizacijos kiemą Kirdeikių kaime (Saldutiškio seniūnija), fermą II Noliškio kaime (Daugailių seniūnija) ir Beicavimo aikštelę Šlepečių kaime (Daugailių seniūnija).
Taryba pritarė projektui „Utenos kultūros centro scenos ir žiūrovų aptarnavimo įrangos įsigijimas Kultūros centro paslaugų plėtrai“, kurio vertė 480 000 eurų. Utenos rajono savivaldybės įnašas būtų – ne mažiau kaip 25 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Projektu siekiama modernizuoti Utenos kultūros centro scenos techniką ir kitą įrangą, kuri padėtų geriau aptarnauti vidaus ir lauko renginius, plėtoti Utenos kultūros centro paslaugas, teikti įrangos nuomos paslaugas, didinti Kultūros centro renginių konkurencingumą. Planuojama nusipirkti apie 500 kėdžių, tinkamų lauko renginiams, 2 mažagabarites kilnojamas scenas, scenos garso ir apšvietimo įrangą, neįgaliųjų keltuvus, projektorius ir vertimų įrangą, ne mažiau nei 10 reklaminių stendų–ekranų, specialių lauko televizorių ir kt.
Svarstant šį projektą Tarybos narys M. Kaukėnas klausė, kodėl ieškoma modernios aparatūros ne Utenos sporto arenai, kurioje neįmanomi masiniai renginiai, o Kultūros centrui, kuris labai neseniai buvo remontuojamas. Tarybos narys Egidijus Puodžiukas domėjosi, ar Kultūros centras turės užtektinai specialistų dirbti su modernia aparatūra. buvo atsakyta, kad specialistų tikrai yra, jų užteks, o remontuojant pastatą įrangai modernizuoti nebuvo numatytos lėšos. Dabar yra, galima paskutinė galimybė apsirūpinti modernia įranga, tarnausiančia ne vienus metus, nes greitai išseks europiniai fondai, o iš savų resursų tokius projektus įgyvendinti vargu ar bus kada nors įmanoma. Telieka laukti, kad projektas, visų pirma, būtų laimėtas, o jau tada ir įgyvendintas...
    Tarybos nariai Raimundas Kelevišius, Vaidas Lankauskas, Albinas Grincevičius sveikino Kultūros centro direktoriaus iniciatyvą – seniai taip reikėjo.
    Taryba nutarė pirkti butą, esantį Aušros g. 67-13, Utenoje, socialinio būsto fondo plėtrai už suderėtą 33 000 Eur kainą.
    Taryba nusprendė pripažinti nereikalingu savivaldybės funkcijoms įgyvendinti  Utenos rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą  – patalpas pastate – ligoninėje S. Dariaus ir S. Girėno g. 14 bei ūkio pastatą, esantį Tauragnų g. 18, ir perduoti VšĮ Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei  jos įstatuose numatytai veiklai, kurios  pagrindinis tikslas yra Lietuvos gyventojų sveikatos atkūrimas ir stiprinimas, vykdyti.
    Taryba nusprendė nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu su „Saulutės“ vaikų lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja Angele Bražioniene, dvejus metus ėjusia ir direktoriaus pareigas.
    Taryba suteikė pavadinimus gatvėms, išklausė keletą informacijų.

Orai


 

autumn by kojnyciukeEglutės įžiebimo šventė Utenoje, atrodo, gali prišaukti žiemą. Viskas keistis turėtų šiomis dienomis. Tiksliau, lietų turėtų keisti sniegas, o silpnai teigiamą temperatūrą – silpnai neigiama.
Ketvirtadienio naktį žadama 2 laipsniai šalčio, dieną temperatūra svyruos apie nulį. Silpnai pasnigs. Pūs vidutinio stiprumo šiaurės krypčių vėjas.
Penktadienį silpnai šals visą parą. Vakare pasnigs. Vėjas išliks tos pačios krypties ir tokio pat stiprumo.
Šeštadienį bus dar šiek tiek šalčiau. Naktį temperatūra kris iki 4 , dieną- iki 2 laipsnių šalčio. Vėjas suksis iš rytų pusės. Dieną silpnai pasnigs.
Nieko malonaus nežadama ir sekmadienį. Bus laipsniu šalčiau. Pūs nestiprus, bet žvarbus rytų vėjas.
Su po truputį stiprėjančiu šaltuku keliausime pasitikti šv. Kalėdų. Guodžia tai, kad netrukus diena nustos trumpėti.

Decrease font size Default font size Increase font size

karolina22

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Britų mokslininkai nustatė, jog plaunant kojas nusiplauna ir rankos.
*
Mes pasistengsime, kad jūs mūsų sanatorijoje jaustumėtės kaip namuose.
– Ką jūs! Aš atvažiavau pailsėti.
*
Skambutis į duris:
– Atleiskite, aš renku aukas naujam baseinui.
– Prašau, štai jums kibiras vandens.
*
Pasodino į kalėjimą prancūzą, žydą ir lenką. Leido pasiimti po vieną daiktą. Lenkas paprašė parūkyti. Žydas – telefono. Prancūzas paprašė moters.

suopirkimas

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-12-07

  2018-12-07 apie 20.20 val. Utenos r., Kuktiškių mstl., Tauragnų g., sustabdyto automobilio „Opel frontera“ vairuotojui (neturinčiam teisės vairuoti) (g. 1982 m.), gyv. Utenos r., Kuktiškių mstl., Krašuonos g., nustatytas sunkus 2,88 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2018-12-07 10.40 val. Molėtų r., Luokesos sen., Kijėlių k., Miško g., gyvenamojo namo kambaryje, rastas vyro (g. 1960 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-12-08

  2018-12-08 apie 20.04 val. Utenoje, Joneliškio g., automobilio „Audi 80“ vairuotojas (g. 1996 m.), gyv. Molėtų r., Čiulėnų sen., Pavarnynių k., būdamas neblaivus (1,58 prom.) ir neturėdamas teisės vairuoti, neatsižvelgė į kelio ir važiavimo sąlygas, nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio ir atsitrenkė į elektros stulpą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2018-12-09

  2018-12-09 apie 13.57 val. Utenoje, Užpalių g., rastas vyro (g. 1964 m.) kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. 2018-12-09 apie 18.35 val. Utenos r. sav., Leliūnų sen., Narkūnų k., Utenėlės g., rastas vyro (g. 1949 m.) kūnas be išorinių smurto požymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-12-10

  Gautas vyro (g. 1963 m.), gyv. Visagine, Statybininkų g., pareiškimas, kad 2018-12-10 apie 12.00 val. atvykęs į jam priklausančią sodybą, esančią Ignalinos r. sav., Dūkšte, Sodų g., pastebėjo, jog iš namo pavogti įvairūs maisto produktai bei du kilogramai vario. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-12-10 apie 10.00 val. Anykščių r. sav., Troškūnų sen., Troškūnų mstl., Žemaitės g., namuose rastas vyro (g. 1950 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 1