utenis 11

Monday, March 18, 2019

Keliomis eilutėmis

Seimas priėmė Teritorijų planavimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas (projektas Nr. XIIIP-2694(2), pagal kurias savivaldybės administracijos direktorius žemės valdos projektų rengimą organizuos ir juos tvirtins ne tik miestuose ir miesteliuose, bet ir laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) ir pramonės parkuose (PP). Iki šiol Žemės įstatyme buvo nustatyta, kad asmenys, turintys teisę inicijuoti žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą, prašymus leisti rengti žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus turi pateikti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinio padalinio pagal žemės sklypo buvimo vietą vadovui, kai žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus pageidaujama rengti kaimo gyvenamųjų vietovių, išskyrus miestelius, teritorijose, arba savivaldybės administracijai, kai žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus pageidaujama rengti miestų ir miestelių teritorijose.
„Betsafe-LKL“ čempionate Utenos „Juventus“ (10/14) klubas iškovojo antrąją pergalę paeiliui. Žydrūno Urbono auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje paskutinėmis akimirkomis 90:86 (22:21, 21:18, 22:21, 25:26) palaužė Kėdainių „Nevėžį (4/20) ir pasiekė revanšą už antrajame rungtynių rate patirtą nesėkmę. Nugalėtojams po 17 taškų pelnė Martinas Gebenas (7/8 dvit., 8 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis (3/5 trit., 3 rez. perd.), 16 – Aleksandras Zacharovas (3/5 trit., 6 atk. kam.), po 10 – Kenny Gainesas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Tomas Dimša, po 6 – Arvydas Šikšnius (3/3 dvit., 3 rez. perd.) ir Karolis Guščikas (3 atk. kam.), 5 – Gytis Radzevičius (4 atk. kam., 2 rez. perd.).
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

2019 naujosknigos

 

 

Vyko 10-asis šių metų Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Tarybos) posėdis. Jo metu apsvarstyti 27 klausimai, priimti sprendimai.
Pirmasis darbotvarkės klausimas „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2018 m. biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo. Patikslintos savivaldybės pajamos, jas padidinant 419,1 tūkst. Eur. Biudžetas pakeistas dėl skolintų lėšų panaudojimo bei siekiant sumažinti kreditorinį įsiskolinimą 2019 m. sausio 1 d.
Kadangi nuo sprendimo priėmimo nusišalino 8 tarybos nariai (nes jie patys arba jų šeimų nariai dirba savivaldybei priklausančiose įmonėse, įstaigose ar bendrovėse), sprendimas priimtas 8 Tarybos nariams balsavus „už“, o 7 susilaikius.
Svarstant šį darbotvarkės punktą Tarybos narys Raimundas Kelevišius abejojo, ar gerai pasielgė Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos direktorius, vienasmeniškai priimdamas sprendimą (pasak jo, akibrokštą).
Marijus Kaukėnas priekaištavo Kultūros centro direktoriui, kad „užtrenktos durys“ „Domino“ teatrui, o pasirenkami kiti teatrai, kurių spektakliai nesurenka žiūrovų. (Kultūros namų direktorius Erikas Druskinas atsakė, kad tikrai į Uteną atvažiuos daug daugiau teatrų, tarp jų ir „Domino“, tik visiems jiems sudarytas grafikas.)
Rimantas Dijokas apgailestavo, kad nė vienas iš jų (konservatorių) pasiūlymų neteikiamas svarstyti.


Taryba nusprendė Utenos miesto K. Ladygos ir Viešos gatvių gyventojams, kurie plečiant miesto ribas iš kaimo teritorijos pateko į miesto, suteikti 50 proc. 2018 metų žemės mokesčio lengvatą.
Valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos suteiktos UAB „Agroteksas“ ir UAB „Utenos gelžbetonis“.
Taryba pritarė projektui „Utenos rajono kraštovaizdžio estetinio potencialo didinimas likviduojant bešeimininkius apleistus, kraštovaizdį darkančius statinius“. Projekto įgyvendinimo metu numatoma likviduoti tris bešeimininkius avarinės būklės statinius Utenos rajone: Mechanizacijos kiemą Kirdeikių kaime (Saldutiškio seniūnija), fermą II Noliškio kaime (Daugailių seniūnija) ir Beicavimo aikštelę Šlepečių kaime (Daugailių seniūnija).
Taryba pritarė projektui „Utenos kultūros centro scenos ir žiūrovų aptarnavimo įrangos įsigijimas Kultūros centro paslaugų plėtrai“, kurio vertė 480 000 eurų. Utenos rajono savivaldybės įnašas būtų – ne mažiau kaip 25 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.
Projektu siekiama modernizuoti Utenos kultūros centro scenos techniką ir kitą įrangą, kuri padėtų geriau aptarnauti vidaus ir lauko renginius, plėtoti Utenos kultūros centro paslaugas, teikti įrangos nuomos paslaugas, didinti Kultūros centro renginių konkurencingumą. Planuojama nusipirkti apie 500 kėdžių, tinkamų lauko renginiams, 2 mažagabarites kilnojamas scenas, scenos garso ir apšvietimo įrangą, neįgaliųjų keltuvus, projektorius ir vertimų įrangą, ne mažiau nei 10 reklaminių stendų–ekranų, specialių lauko televizorių ir kt.
Svarstant šį projektą Tarybos narys M. Kaukėnas klausė, kodėl ieškoma modernios aparatūros ne Utenos sporto arenai, kurioje neįmanomi masiniai renginiai, o Kultūros centrui, kuris labai neseniai buvo remontuojamas. Tarybos narys Egidijus Puodžiukas domėjosi, ar Kultūros centras turės užtektinai specialistų dirbti su modernia aparatūra. buvo atsakyta, kad specialistų tikrai yra, jų užteks, o remontuojant pastatą įrangai modernizuoti nebuvo numatytos lėšos. Dabar yra, galima paskutinė galimybė apsirūpinti modernia įranga, tarnausiančia ne vienus metus, nes greitai išseks europiniai fondai, o iš savų resursų tokius projektus įgyvendinti vargu ar bus kada nors įmanoma. Telieka laukti, kad projektas, visų pirma, būtų laimėtas, o jau tada ir įgyvendintas...
    Tarybos nariai Raimundas Kelevišius, Vaidas Lankauskas, Albinas Grincevičius sveikino Kultūros centro direktoriaus iniciatyvą – seniai taip reikėjo.
    Taryba nutarė pirkti butą, esantį Aušros g. 67-13, Utenoje, socialinio būsto fondo plėtrai už suderėtą 33 000 Eur kainą.
    Taryba nusprendė pripažinti nereikalingu savivaldybės funkcijoms įgyvendinti  Utenos rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą  – patalpas pastate – ligoninėje S. Dariaus ir S. Girėno g. 14 bei ūkio pastatą, esantį Tauragnų g. 18, ir perduoti VšĮ Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninei  jos įstatuose numatytai veiklai, kurios  pagrindinis tikslas yra Lietuvos gyventojų sveikatos atkūrimas ir stiprinimas, vykdyti.
    Taryba nusprendė nutraukti darbo sutartį šalių susitarimu su „Saulutės“ vaikų lopšelio-darželio direktoriaus pavaduotoja Angele Bražioniene, dvejus metus ėjusia ir direktoriaus pareigas.
    Taryba suteikė pavadinimus gatvėms, išklausė keletą informacijų.

Orai

 

P3314606Jau tapo įprasta, kad šio laikotarpio oras atšilimų ir atšalimų bangomis banguoja. Šiltesnio oro banga žadama ir šiam sekmadieniui.
Šiltesni orai išsilaikys ir pirmosiomis ateinančios savaitės dienomis. Naktį į pirmadienį bus 4 laipsniai šilumos, dieną perpus daugiau. Retkarčiais lis lietus, retkarčiais švies saulė.
Panašiai bus ir antradienį, tik šilumos kiek mažiau naktį (apie 1 laipsnį), o štai dieną gali sušilti ir iki 9 laipsnių.
Šalčiausia savaitės para – trečiadienis. Naktį turėtų būti 1, o dieną tik 4 laipsniai šilumos.
Vėjas ateinančią savaitę išliks stiprus – 5–6 metrai per sekundę.
Nenustebkite pamatę parskridusius paukščius. Tai įprastas šiam metų laikui reiškinys. Dar senovėje kovo 10-oji buvo vadinama 40 paukščių diena.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Viena sutuoktinių pora atsikraustė gyventi į naują butą.
Ryte, tik pabudusi, žmona dirstelėjo pro langą ir pamatė kaimynę, džiaunančią skalbinius.
– Žiūrėk, kokie nešvarūs jos skalbiniai, – pasakė ji savo vyrui. – Turbūt ji naudoja prastus skalbimo miltelius arba išvis nemoka skalbti. Reikėtų ją pamokyti.
Tai kartojosi kaskart, kai tik kaimynė džiaudavo skalbinius, o žmona vis stebėdavosi, kokie tie skalbiniai nešvarūs.
Vieną gražų rytą, pažvelgusi pro langą, žmona sušuko:
– O! Šiandien skalbiniai balti it sniegas! Turbūt išmoko skalbti!
– Ne, – atsakė vyras, – tiesiog šiandien aš atsikėliau ankščiau ir nuvaliau mūsų langus.

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-03-08

  Gautas vyro (g. 1980 m.), gyv. Vilniuje, Baltupio g., pareiškimas, kad laikotarpiu nuo 2019-03-08 dienos 12.00 val. iki 2019-03-08 dienos 12.10 val. iš darbo vietos, esančios Utenoje, Metalo g., patekus į tarnybines patalpas pavogtas mobiliojo ryšio telefonas IPHONE X 64GB SPACE GREY. Padaryta 1179 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-03-12

  2019-03-12 apie 13.20 val. Utenoje, Smėlio g., rastas vyro (g. 1954 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2019-03-13

  2019-03-13 Utenos apskr. VPK gautas vyro pareiškimas dėl koordinuotos šmeižto kampanijos per visuomenės informavimo priemonę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Utenos apskr. VPK gautas moters (g. 1939 m.) pareiškimas, kad 2019-03-13 apie 16.05 val. jai būnat namuose Utenoje, Aukštakalnio g., tarp jos ir sūnaus (g. 1970 m.) kilo žodinis konfliktas – sūnus ranka trenkė į veido sritį, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2019-03-14

  Gautas moters (g. 1972 m.), gyv. Utenoje, Grybelių g., pareiškimas, kad 2019-03-14 apie 13.45 val. šalia daugiabučio Utenoje, Taikos g., vyras (g. 1975 m.), gyv. Utenoje, Taikos g., be jokios paaiškinamos priežasties užsipuolė mažametį sūnų (g. 2006 m.) ir sukėlė fizinį skausmą – sudavė kumščiu smūgius į krūtinę, smūgį į veidą bei spyrė į pilvą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1