utenis 11

Monday, March 18, 2019

Keliomis eilutėmis

Seimas priėmė Teritorijų planavimo įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pataisas (projektas Nr. XIIIP-2694(2), pagal kurias savivaldybės administracijos direktorius žemės valdos projektų rengimą organizuos ir juos tvirtins ne tik miestuose ir miesteliuose, bet ir laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) ir pramonės parkuose (PP). Iki šiol Žemės įstatyme buvo nustatyta, kad asmenys, turintys teisę inicijuoti žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektų rengimą, prašymus leisti rengti žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus turi pateikti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos teritorinio padalinio pagal žemės sklypo buvimo vietą vadovui, kai žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus pageidaujama rengti kaimo gyvenamųjų vietovių, išskyrus miestelius, teritorijose, arba savivaldybės administracijai, kai žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektus pageidaujama rengti miestų ir miestelių teritorijose.
„Betsafe-LKL“ čempionate Utenos „Juventus“ (10/14) klubas iškovojo antrąją pergalę paeiliui. Žydrūno Urbono auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje paskutinėmis akimirkomis 90:86 (22:21, 21:18, 22:21, 25:26) palaužė Kėdainių „Nevėžį (4/20) ir pasiekė revanšą už antrajame rungtynių rate patirtą nesėkmę. Nugalėtojams po 17 taškų pelnė Martinas Gebenas (7/8 dvit., 8 atk. kam.) ir Dovis Bičkauskis (3/5 trit., 3 rez. perd.), 16 – Aleksandras Zacharovas (3/5 trit., 6 atk. kam.), po 10 – Kenny Gainesas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Tomas Dimša, po 6 – Arvydas Šikšnius (3/3 dvit., 3 rez. perd.) ir Karolis Guščikas (3 atk. kam.), 5 – Gytis Radzevičius (4 atk. kam., 2 rez. perd.).
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

2019 naujosknigos

 

 

IMG 0463333Pačkėnuose, vienoje didžiausių Utenos kaimiškosios seniūnijos gyvenviečių, gyvenimo kokybė pastebimai pagerėjo – pačkėniškiai netrukus galės jungtis prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Minėtų tinklų tiesimo darbai, kaip ir buvo žadėta, baigti gruodžio mėnesį ir gyventojus ilgą laiką jaudinusi problema – vandentiekio ir nuotekų tinklų nebuvimas – neteko savo aktualumo. Bet problemos nebūtų problemomis, jei vienai išnykus neatsirastų kita. Šiuo metu vienas aktualiausių rūpesčių gyvenvietėje – gatvių sutvarkymas ir asfaltavimas.
Susitikti su pačkėniškiais, pasikalbėti, pasitarti šia tema bei sulaukti pačių gyventojų sprendimo gatvių tvarkymo klausimu į Pačkėnus gruodžio 5 d. vyko Utenos rajono savivaldybės vadovai bei specialistai. Susitikime su Pačkėnų gyventojais, surengtame Pačkėnų laisvalaikio centre, dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Bukys, UAB „Utenos vandenys“ direktorius Adolfas Juršys, rangovų, UAB „Meyer & John“, atstovai.
Į susitikimą su savivaldybės vadovais ir specialistais susirinko gausus vietos gyventojų būrys. Svečius susirinkusiesiems pristatė Utenos seniūnas Saulius Gaižauskas. Bet, kaip juokavo meras A. Katinas, pristatymas nebuvo būtinas, nes daugelio susitikimų, surengtų įvairiems gyvenvietės klausimus spęsti, metu buvo spėta vienų su kitais susipažinti. Tad meras pačkėniškių buvo sutiktas kaip geras pažįstamas.


Gyventojai kėlė įvairius klausimus, jiems rūpėjo po tinklų tiesimo likusių nebaigtų tvarkyti gatvių priežiūra, pagrindinės gyvenvietės gatvės – Sodžiaus – asfaltavimas, galimybės joje nutiesti šaligatvius ir įrengti dviračių takus, saugumas gyvenvietės gatvėse, gatvių apšvietimas, prisijungimo prie vandentiekio ir nuotekų tinklų terminai ir kt. Buvo paliestas ir senojo kultūros namų pastato likimo klausimas. Pastarąjį su gyventojais pažadėjo aptarti ir išsiaiškinti seniūnas S. Gaižauskas.
Kalbėdamas apie gyvenvietės gatvių tvarkymą ir atsakydamas į klausimus, Utenos rajono savivaldybės meras pabrėžė, kad Pačkėnai tikrai nebus palikti be asfaltuotų gatvių. Pirmiausia savo darbą atliks rangovai: jie asfaltuos tas vietas, kuriose atliko statybos darbus. Kad gatvės neliktų tik „užlopytos“, vėliau jos bus dengiamos vientiso asfalto danga. Tai bus padaryta už Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšas.
„Gatvių asfaltavimas Pačkėnuose prasidės 2019 metais, – sakė meras. – Bet, jei jūs pageidaujate, kad pagrindinė gatvė būtų ne tik asfaltuota, bet joje būtų nutiestas ir šaligatvis, ir dviračių takas, ir įrengtas apšvietimas, iškyla vienas bet... Ar jūs pasiryžę laukti dar keletą metų, kol bus parengti visi reikalingi gatvei sutvarkyti dokumentai, atlikti viešieji pirkimai? Tam optimistiškiausiu atveju gali prireikti dvejų metų. O gal ir daugiau. Be naujo šaligatvio tiesimo ir dviračių tako įrengimo, gatvė išasfaltuota būtų kitais metais. Siūlau jums patiems nuspręsti, kaip pasielgti.“
Ir pačkėniškiai nusprendė: kadangi tvarkingų, neduobėtų gatvių laukiama jau seniai, dar keleri laukimo metai gali perpildyti kantrybės taurę. Surengus balsavimą buvo nubalsuota už Sodžiaus gatvės asfaltavimą jau kitais metais. „Kai gatvės bus sutvarkytos, mes būtinai pastatysim merui A. Katinui paminklą. O esantį prastą Sodžiaus gatvės šaligatvį galim ir patys savo jėgomis susitvarkyti,“ – po balsavimo ir už pagaliau priimtą sprendimą smagiai paplojus ugningai kalbėjo vienas pačkėniškis. A. Katinas tvirtai pažadėjo, kad šaligatvio patiems tikrai nereikės tvarkyti. Jis bus sutvarkytas irgi už Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšas.
Po susitikimo kultūros specialistė Loreta Mikalauskienė svečiams pateikė staigmeną: pakvietė apžiūrėti jau populiariu tapusį vienintelį Lietuvoje Raganų muziejų, įkurtą tame pačiame skyriaus pastate. Muziejuje prieš svečių akis atsivėrė tikrai bauginantis ir paslapčių kupinas raganų pasaulis: čia ir transporto priemonių – šluotų – parkas, ir virtuvė su dideliame puode verdama neaiškių produktų sriuba, ir norus pildantys burtai, ir vyriausia, bet ne pikčiausia ragana, ir trobelė ant vištos kojelės. Ko tik ten nėra! Visos raganos-lėlės – pačkėniškės lėlių meistrės Juditos Krutoguz kūrybingų rankų darbas.
„Lankytojus ne tik supažindiname su muziejaus eksponatais, – pasakojo L. Mikalauskienė. – Rengiame nemažai edukacinių veiklų įvairaus amžiaus vaikams. Manome, kad esame įdomūs ir vaikams, ir suagusiems, nes kasdien lankytojų sulaukiame vis daugiau ir daugiau.“
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai

 

P3314606Jau tapo įprasta, kad šio laikotarpio oras atšilimų ir atšalimų bangomis banguoja. Šiltesnio oro banga žadama ir šiam sekmadieniui.
Šiltesni orai išsilaikys ir pirmosiomis ateinančios savaitės dienomis. Naktį į pirmadienį bus 4 laipsniai šilumos, dieną perpus daugiau. Retkarčiais lis lietus, retkarčiais švies saulė.
Panašiai bus ir antradienį, tik šilumos kiek mažiau naktį (apie 1 laipsnį), o štai dieną gali sušilti ir iki 9 laipsnių.
Šalčiausia savaitės para – trečiadienis. Naktį turėtų būti 1, o dieną tik 4 laipsniai šilumos.
Vėjas ateinančią savaitę išliks stiprus – 5–6 metrai per sekundę.
Nenustebkite pamatę parskridusius paukščius. Tai įprastas šiam metų laikui reiškinys. Dar senovėje kovo 10-oji buvo vadinama 40 paukščių diena.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Viena sutuoktinių pora atsikraustė gyventi į naują butą.
Ryte, tik pabudusi, žmona dirstelėjo pro langą ir pamatė kaimynę, džiaunančią skalbinius.
– Žiūrėk, kokie nešvarūs jos skalbiniai, – pasakė ji savo vyrui. – Turbūt ji naudoja prastus skalbimo miltelius arba išvis nemoka skalbti. Reikėtų ją pamokyti.
Tai kartojosi kaskart, kai tik kaimynė džiaudavo skalbinius, o žmona vis stebėdavosi, kokie tie skalbiniai nešvarūs.
Vieną gražų rytą, pažvelgusi pro langą, žmona sušuko:
– O! Šiandien skalbiniai balti it sniegas! Turbūt išmoko skalbti!
– Ne, – atsakė vyras, – tiesiog šiandien aš atsikėliau ankščiau ir nuvaliau mūsų langus.

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-03-08

  Gautas vyro (g. 1980 m.), gyv. Vilniuje, Baltupio g., pareiškimas, kad laikotarpiu nuo 2019-03-08 dienos 12.00 val. iki 2019-03-08 dienos 12.10 val. iš darbo vietos, esančios Utenoje, Metalo g., patekus į tarnybines patalpas pavogtas mobiliojo ryšio telefonas IPHONE X 64GB SPACE GREY. Padaryta 1179 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-03-12

  2019-03-12 apie 13.20 val. Utenoje, Smėlio g., rastas vyro (g. 1954 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2019-03-13

  2019-03-13 Utenos apskr. VPK gautas vyro pareiškimas dėl koordinuotos šmeižto kampanijos per visuomenės informavimo priemonę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Utenos apskr. VPK gautas moters (g. 1939 m.) pareiškimas, kad 2019-03-13 apie 16.05 val. jai būnat namuose Utenoje, Aukštakalnio g., tarp jos ir sūnaus (g. 1970 m.) kilo žodinis konfliktas – sūnus ranka trenkė į veido sritį, taip sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2019-03-14

  Gautas moters (g. 1972 m.), gyv. Utenoje, Grybelių g., pareiškimas, kad 2019-03-14 apie 13.45 val. šalia daugiabučio Utenoje, Taikos g., vyras (g. 1975 m.), gyv. Utenoje, Taikos g., be jokios paaiškinamos priežasties užsipuolė mažametį sūnų (g. 2006 m.) ir sukėlė fizinį skausmą – sudavė kumščiu smūgius į krūtinę, smūgį į veidą bei spyrė į pilvą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1