utenis 11

Tuesday, June 18, 2019

Keliomis eilutėmis

Šiemet rajone gimnazijas baigia 383 abiturientai (2018 metais – 464 abiturientai), iš jų 295 – bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, 70 – Utenos regioninio profesinio mokymo centro mokiniai, 6 buvę mokiniai ir 12 eksternų. 2019 metais Adolfo Šapokos gimnazija į naują gyvenimo kelią išlydi 124 gimnazistus, Dauniškio gimnazija – 122, „Saulės“ gimnazija – 40, Užpalių gimnazija – 9 gimnazistus, Utenos regioninis profesinio mokymo centras – 70 mokinių. 2019 metais rajone vienas kandidatas planuoja laikyti vidutiniškai 3,8 (2018 m. – 3,65) egzamino (bendrojo ugdymo gimnazijose – 4,2 egzamino, 2018 m. – 4 egzaminus).
Gegužės 10–birželio 22 d. Leliūnuose, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, veikia Džiuljetos ir Gvido Raudonių retrospektyvinė keramikos kūrinių paroda.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

 

 

IMG 0463333Pačkėnuose, vienoje didžiausių Utenos kaimiškosios seniūnijos gyvenviečių, gyvenimo kokybė pastebimai pagerėjo – pačkėniškiai netrukus galės jungtis prie vandentiekio ir nuotekų tinklų. Minėtų tinklų tiesimo darbai, kaip ir buvo žadėta, baigti gruodžio mėnesį ir gyventojus ilgą laiką jaudinusi problema – vandentiekio ir nuotekų tinklų nebuvimas – neteko savo aktualumo. Bet problemos nebūtų problemomis, jei vienai išnykus neatsirastų kita. Šiuo metu vienas aktualiausių rūpesčių gyvenvietėje – gatvių sutvarkymas ir asfaltavimas.
Susitikti su pačkėniškiais, pasikalbėti, pasitarti šia tema bei sulaukti pačių gyventojų sprendimo gatvių tvarkymo klausimu į Pačkėnus gruodžio 5 d. vyko Utenos rajono savivaldybės vadovai bei specialistai. Susitikime su Pačkėnų gyventojais, surengtame Pačkėnų laisvalaikio centre, dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus vedėjo pavaduotojas Egidijus Bukys, UAB „Utenos vandenys“ direktorius Adolfas Juršys, rangovų, UAB „Meyer & John“, atstovai.
Į susitikimą su savivaldybės vadovais ir specialistais susirinko gausus vietos gyventojų būrys. Svečius susirinkusiesiems pristatė Utenos seniūnas Saulius Gaižauskas. Bet, kaip juokavo meras A. Katinas, pristatymas nebuvo būtinas, nes daugelio susitikimų, surengtų įvairiems gyvenvietės klausimus spęsti, metu buvo spėta vienų su kitais susipažinti. Tad meras pačkėniškių buvo sutiktas kaip geras pažįstamas.


Gyventojai kėlė įvairius klausimus, jiems rūpėjo po tinklų tiesimo likusių nebaigtų tvarkyti gatvių priežiūra, pagrindinės gyvenvietės gatvės – Sodžiaus – asfaltavimas, galimybės joje nutiesti šaligatvius ir įrengti dviračių takus, saugumas gyvenvietės gatvėse, gatvių apšvietimas, prisijungimo prie vandentiekio ir nuotekų tinklų terminai ir kt. Buvo paliestas ir senojo kultūros namų pastato likimo klausimas. Pastarąjį su gyventojais pažadėjo aptarti ir išsiaiškinti seniūnas S. Gaižauskas.
Kalbėdamas apie gyvenvietės gatvių tvarkymą ir atsakydamas į klausimus, Utenos rajono savivaldybės meras pabrėžė, kad Pačkėnai tikrai nebus palikti be asfaltuotų gatvių. Pirmiausia savo darbą atliks rangovai: jie asfaltuos tas vietas, kuriose atliko statybos darbus. Kad gatvės neliktų tik „užlopytos“, vėliau jos bus dengiamos vientiso asfalto danga. Tai bus padaryta už Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšas.
„Gatvių asfaltavimas Pačkėnuose prasidės 2019 metais, – sakė meras. – Bet, jei jūs pageidaujate, kad pagrindinė gatvė būtų ne tik asfaltuota, bet joje būtų nutiestas ir šaligatvis, ir dviračių takas, ir įrengtas apšvietimas, iškyla vienas bet... Ar jūs pasiryžę laukti dar keletą metų, kol bus parengti visi reikalingi gatvei sutvarkyti dokumentai, atlikti viešieji pirkimai? Tam optimistiškiausiu atveju gali prireikti dvejų metų. O gal ir daugiau. Be naujo šaligatvio tiesimo ir dviračių tako įrengimo, gatvė išasfaltuota būtų kitais metais. Siūlau jums patiems nuspręsti, kaip pasielgti.“
Ir pačkėniškiai nusprendė: kadangi tvarkingų, neduobėtų gatvių laukiama jau seniai, dar keleri laukimo metai gali perpildyti kantrybės taurę. Surengus balsavimą buvo nubalsuota už Sodžiaus gatvės asfaltavimą jau kitais metais. „Kai gatvės bus sutvarkytos, mes būtinai pastatysim merui A. Katinui paminklą. O esantį prastą Sodžiaus gatvės šaligatvį galim ir patys savo jėgomis susitvarkyti,“ – po balsavimo ir už pagaliau priimtą sprendimą smagiai paplojus ugningai kalbėjo vienas pačkėniškis. A. Katinas tvirtai pažadėjo, kad šaligatvio patiems tikrai nereikės tvarkyti. Jis bus sutvarkytas irgi už Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšas.
Po susitikimo kultūros specialistė Loreta Mikalauskienė svečiams pateikė staigmeną: pakvietė apžiūrėti jau populiariu tapusį vienintelį Lietuvoje Raganų muziejų, įkurtą tame pačiame skyriaus pastate. Muziejuje prieš svečių akis atsivėrė tikrai bauginantis ir paslapčių kupinas raganų pasaulis: čia ir transporto priemonių – šluotų – parkas, ir virtuvė su dideliame puode verdama neaiškių produktų sriuba, ir norus pildantys burtai, ir vyriausia, bet ne pikčiausia ragana, ir trobelė ant vištos kojelės. Ko tik ten nėra! Visos raganos-lėlės – pačkėniškės lėlių meistrės Juditos Krutoguz kūrybingų rankų darbas.
„Lankytojus ne tik supažindiname su muziejaus eksponatais, – pasakojo L. Mikalauskienė. – Rengiame nemažai edukacinių veiklų įvairaus amžiaus vaikams. Manome, kad esame įdomūs ir vaikams, ir suagusiems, nes kasdien lankytojų sulaukiame vis daugiau ir daugiau.“
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai

 

braskesŠiluma vėl sugrįžta. Trečiadienį bus 27, ketvirtadienį – 24, penktadienį – 28, šeštadienį – 26, sekmadienį – 24 laipsniai šilumos. Naktimis bus apie 19 laipsnių.
Trečiadienį švies saulė, ketvirtadienį ir penktadienį lis ir žaibuos, šeštadienį tiktai palynos, sekmadienio šventą dieną ir vėl džiugins saulė. Vėjas kasdien besikeičiančios krypties.
Ilgąjį savaitgalį galima planuoti ir prie jūros, nes Baltijos vanduo savaitės pradžioje buvo įšilęs iki 20, Tauragno vandens temperatūra buvo 4 laipsniais aukštesnė.

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Pavydus vyras savo žmonai:
    – O už milijoną dolerių tu permiegotum su, tarkim, kad ir Briusu Vilisu?
    Įpykusi žmona:
     – Permiegočiau, jei tik sugebėčiau tiek surinkti...
***
    – Sakykit, kur jūs laikote savo santaupas?
    – Mintyse...
***
    – Atidarykite, policija!
    – O tai kokio velnio jūs ten užsidarėte?

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-06-13

  2019-06-13 su pareiškimu kreipėsi vyras (g. 1982 m.), kad Utenos r., Vyžuonų sen., Sprakšių k., du nepažįstami asmenys iš jo reikalavo 1700 eurų už tariamą skolą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-13 gautas moters (g. 1977 m.), gyv. Anykščių r., Svėdasų sen., Vaitkūnų k., Vaitkūnų g., pareiškimas, kad 2019-06-12 apie 18.00 val., būnant svečiuose Kupiškyje, Žemaitės g., sugyventinis smurtavo sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-13 apie 13.30 val. Ignalinos r., Vidiškių sen., Makniūnalaukės k., Draugystės g., namo kieme neblaivus (nustatytas 2,53 prom.) vyras (g. 1981 m.) smurtavo prieš sugyventinę (g. 1997 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-06-14

  2019-06-14 apie 14.00 val. vyras (g. 1971 m.) pastebėjo, kad Utenos r., Leliūnų sen., Antalgės k., Kauno g., iš šalia esančio Apšlavo ežero pakrantės buvo pavogta jam priklausanti medinė valtis. Padaryta 200 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-14 apie 12.55 val. Zarasų r., Dusetų sen., Užtiltės k., Melioratorių g., vyras (g. 1977 m.) būdamas neblaivus (nustatytas 1,83 prom. girtumas) vairavo automobilį „VW Passat“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-14 apie 14.15 val. Zarasų r., Dusetų sen., Brogiškių k., Žiego g., namuose, vyras (g. 1998 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 1,61 prom. girtumas) savo motiną (g. 1968 m.). Po įvykio vyras pasišalino iš namų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-14 apie 14.20 val. Utenoje, Smėlio g., namuose prieš moterį (g. 1993 m.) smurtavo brolis (g. 1992 m.). Po įvykio vyras pasišalino iš namų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-06-15

  2019-06-15 apie 20 val. namuose Molėtų r., Suginčių sen., Suginčių k., Taikos g., sugyventinis (g. 1998 m.) smurtavo prieš moterį (g. 1975 m.), sukeldamas fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-15 apie 13.32 val, Molėtų r., Giedraičių sen., Padvario k., vyras (g. 1980 m.), gyv. Molėtų r. sav., Žalvarių k., būdamas neblaivus (nustatytas 2,05 prom. girtumas) vairavo traktorių „Žubron 2048A“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-15 apie 19.00 val. Anykščių r., Anykščių sen., Vikonių k., Troškūnų g., sankryžoje su Tujų g., vyras (g. 1962 m.) (nustatytas 1,91 prom. girtumas), gyv. Kupiškyje, J. Matulio g., vairuodamas automobilį „Skoda Fabia“ atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiuojančio automobilio „Peugeot 406“ galą ir jį apgadino. Eismo įvykio metu apgadinti automobiliai, žmonės nenukentėjo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 2019-06-16

  2019-06-16 apie 00.24 val. buvo gautas vyro (g. 1987 m.), gyv. Utena, Smėlio g., pranešimas, kad apie 00.23 val. Utenoje, Maironio g., prie naktinio klubo, gatvėje, viešoje vietoje, matant aplinkiniams asmenims priėjo keli nepažįstami asmenys ir sudavė kelis smūgius į veido sritį, išmušė du dantis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-06-16 apie 11.30 val. Molėtų r., Alantos sen., Maišiakulės k., vyrui priklausančioje sodyboje iš kambaryje buvusios piniginės buvo pavogti moteriai (g. 1954 m.), gyv. Vilniuje, Įsruties g., priklausantys 550 eurų įvairiomis kupiūromis. Taip pat iš tame pačiame kambaryje padėtos piniginės, priklausančios kitai moteriai (g. 1954 m.), gyv. Vilniuje, L. Asanavičiūtės g., buvo pavogta 160 eurų įvairiomis kupiūromis. Iš sodybos kieme stovėjusio nerakinto automobilio „Honda Jazz“ buvo pavogta 20 eurų priklausančių moteriai (g. 1955 m.), gyv. Kaune, Gėlių Rato g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1