utenis 11

Wednesday, May 22, 2019

Keliomis eilutėmis

Dažnai klydęs Utenos „Juventus“ klubas pralaimėjo kovą dėl patekimo į „Betsafe-LKL“ pusfinalį. Žydrūno Urbono vadovaujama ekipa išvykoje 63:84 (11:23, 19:19, 15:24, 18:18) neatsilaikė prieš Vilniaus „Ryto“ krepšininkus ir 1-2 pralaimėję ketvirtfinalio seriją baigė sezoną. „Juventus“ ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo 17 taškų pelnęs Dovis Bičkauskis (4/6 trit., 2 rez. perd., 5 išpr. praž.), 9 taškus pridėjo Karolis Guščikas (4 atk. kam., 2 rez. perd.), 8 – Martinas Gebenas (9 atk. kam., 2 blk.), po 6 – Gytis Radzevičius (3 atk. kam.) ir Aleksandras Zacharovas (5 atk. kam.), 5 – Vaidas Čepukaitis (3 rez. perd.), 4 – Tomas Dimša.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

IMG 0284Utena septynmyliais žingsniais žengia į Europą: viena po kitos mieste dygsta pusiau požeminių konteinerių aikštelės. Tokių bus 24-ios. Aikštelėse – modernūs, gražūs, patogūs konteineriai, įrengiami įgyvendinant projektą ,,Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone“.
Bet ne visi gyventojai yra patenkinti atliekų tvarkymo modernėjimu. Uteniškiams atrodo, kad pusiau požeminiai konteineriai – tie patys seni ir netvarkingi, kurie skleidžia blogą kvapą ir kuriuose šeimininkauja paukščiai, graužikai ir tam tikros kategorijos žmonės. Kitaip tariant, gyventojai sunerimo, kad šalia jų namų gali atsirasti nauji šiukšlynai.
Tačiau gyventojai nuogąstauja be reikalo. Nauji konteineriai kaip tik įrengiami tam, kad išspręstų minėtas problemas. Vienas svarbiausių modernių pusiau požeminių konteinerių įrengimo tikslų – gyvenimo kokybės kūrimas. Naujieji konteineriai ne tik pagerins miesto estetinį vaizdą, bet ir tausos aplinką, sukurs sąlygas teritorijoje aplink konteinerius nuolat palaikyti švarą, tvarką, saugos teritoriją nuo paukščių, graužikų ir jau minėtų tam tikros kategorijos asmenų. Galima pajuokauti, kad patys konteineriai nuo pastarųjų apsisaugos be problemų: jie taip sukurti, kad įlindęs į vidų nepageidaujamas asmuo vargiai atgal beišlįs... Jau ir po pirmo bandymo noras dar kartą lįsti į konteinerius tikrai praeis.
Remiantis Valstybinio atliekų tvarkymo strateginio plano reikalavimais, konteineriai pastatyti taip, kad gyventojams iki jų toliausiai reikės paeiti tik 100 metrų. Taigi gyventojai greitai ir patogiai galės pasiekti konteinerius. Konteineriai įrengiami ne arčiau kaip 10 metrų atstumu nuo daugiabučių namų langų ir durų ir 10 metrų atstumu nuo vaikų žaidimų aikštelių. Visos naujos konteinerių aikštelės Utenoje šiuos reikalavimus atitinka, atstumus išlaiko.
Kaip minėta, mieste bus įrengtos 24 konteinerių aikštelės. Jos išsidėstys taip: Aukštakalnio kvartale – 7, Dauniškio – 2, Vyturių – 3, Smėlio – 2, Krašuonos – 3, Ladygos gatvės teritorijoje – 1, Naujasodžio gatvės teritorijoje – 2, Statybininkų gatvės teritorijoje – 2 ir dvi aikštelės kvartale tarp Maironio ir Aušros gatvių. Iš 24 aikštelių šešiose bus įrengti po 7 pusiau požeminius konteinerius, kitose – po šešis. Pastarieji šeši suskirstyti taip: trys (spalvotieji) skirti popieriui, stiklui, metalui, du – buitinėms atliekoms, vienas – bioskaidžioms atliekoms (toms, kurias galima kompostuoti). Septynių konteinerių aikštelėse po vieną, septintą, pridedama tekstilei. Šių bus kiekviename miesto mikrorajone.
Įrengiant naujus konteinerius, nepamiršti senjorai ir neįgalieji. Privažiavimas prie konteinerių yra pritaikytas jų poreikiams. Priėjimas prie konteinerių įrengtas iš atliekų įmetimo angų pusės. Konteinerių aikštelės danga kieta, įrengta iš betoninių trinkelių. Dangos plotis iš atliekų įmetimo angos pusės yra ne mažesnis kaip 1,2 m, o tarpai tarp atskirų konteinerių – ne mažesni kaip 0,3 m. Konteineriai atskirti skirtingos spalvos liukais, žyminčiais metamų atliekų rūšį. Dangčio liuko dydis parinktas pagal tam tikros rūšies atliekas. Dangčio liukas pakeliamas viena ranka.
Nuogąstaujantys dėl kvapų ir skysčių patekimo į gruntą taip pat gali būti ramūs. Dėl konteinerių konstrukcijos nemalonių kvapų bus išvengta, o gelžbetoninė kapsulė neleis skysčiams ir kitoms medžiagoms prasiskverbti į gruntą. Konteineriai todėl ir vadinami pusiau požeminiais, nes jų kapsulė du trečdalius yra įleidžiama po žeme. Medžiagos, iš kurių gaminami konteineriai, yra nedegios, neišskiria dūmų, nesudaro degių atliekų ir kondensato. Konteineriai pasižymi ilgaamžiškumu bei didesniu tūriu, jų aptarnavimas yra daug paprastesnis ir patogesnis: į kapsulę yra dedamas daugkartinis maišas, kurį šiukšliavežei tereikia iškelti kranu ir po aptarnavimo grąžinti algal į kapsulę.
Ateityje UAB „Utenos komunalininkas“ planuoja šiuos modernius konteinerius dar labiau sumoderninti. Į juos bus įdėtas daviklis, kuris neleis konteineriui persipildyti: daviklis komunalininkams nusiųs signalą, kai konteineris jau bus pilnas ir laikas jį ištuštinti.
Tikimės, kad naujieji modernūs konteineriai ne tik skatins gyventojus dar labiau išrūšiuoti atliekas, bet ir taps neatsiejami jų buities palydovai, palengvinantys kasdienius darbus, sumažinantys rūpesčius.
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai

 

 alyvos2Antroje savaitės pusėje šiluma praeis gal per viršų, gal pro šoną. Laipsniai ims pamažu žemyn kristi.
Tiesa, naktys išliks dar šiltos: ketvirtadienį ir penktadienį bus 15 laipsnių, šeštadienį – 13, o sekmadienį beliks tik 8 laipsniai aukščiau nulio.
Ketvirtadienio dieną dar vasariškai šilta- 23 laipsniai. Nulis ir po dangų perkūnas blaškysis. Bet jei tikėsime senoliais, o ne profesionaliais sinoptikais, lietaus mūsų mieste reikės palūkėti.
Penktadienį termometrai nepakils aukščiau 19 laipsnių žymos. Lietaus bus dvigubai daugiau ir perkūnas virš ąžuolynų garsiau grūmos.
Šeštadienį iš debesų saulė pasirodys, debesų bus, bet lietaus nė lašo. Oras po vidurdienio sušils iki 20 laipsnių.
Sekmadienis visai nekoks. Dieną šilumos tik iki 15 laipsnių. O lietaus – tik nuotaikai sugadinti.
Apie ką dar nekalbėjom? Apie vėją. Ketvirtadienį dar pūs iš pietvakarių, o paskui pakeis kryptį ir debesis jau gins iš vakarų. Tiesa, negreitai. Nuo 2 metrų  per sekundę ketvirtadienį iki 5 metrų sekmadienį.

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 650 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Skambutis:
– Alio.
– Ir tau alio, gerasis žmogau.
*
Kalbasi du vyrai:
– Mano žmona pikta kaip šuo.
– Betgi tai didelis privalumas!
– Kaip suprasti?
– Va, įsivaizduok, tau įgriso meilužė. Imk ir užsiundyk ant jos žmoną.
*
– Ar kaimynai nesiskundžia, kad jūs nuolat sieną gręžiate?
– Nesiskundžia. Nes aš gręžiu naktį, kai visi miega.
*
Gulintį policininką pakėlė laipsniu: jis tapo šlagbaumu.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-05-16

  2019-05-16 apie 15.15 val. Anykščiuose, A. Vienuolio g., sustabdyto patikrinti automobilio „Audi 80“ vairuotojui (g. 1984 m.), gyv. Anykščiuose, Vairuotojų g., nustatytas 2,54 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-05-16 apie 14.15 val. moteris (g. 1964 m.), grįžusi į namus Anykščiuose, Statybininkų g., pastebėjo, jog įsilaužta į butą, iš kurio pagrobta: 30 svarų sterlingų, nešiojamas kompiuteris ACER, du auksiniai žiedai, lagaminas su įvairiais smulkiais daiktais. Padaryta 419 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-05-17

  2019-05-17 apie 02.20 val. namuose, Molėtų m., Rudesos g., neblaivus (nustatytas 2,41 prom. girtumas) vyras (g. 1981 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 1,86 prm. girtumas) sugyventinę (g. 1978 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-05-17 apie 19.00 val. šalia garažų, esančių Ignalinos r., Ignalinos sen., Strigailiškio k., Centro g., įtariama tyčia sudegintas automobilis „Suzuki Baleno“, priklausantis moteriai (g. 1977 m.), gyv. Ignalinos r., Ignalinos sen., Strigailiškio k., Gaveikėnų g. Padaryta 600 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (g. 1964 m.), gyv. Ignalinos r., Ignalinos sen., Strigailiškio k., (nustatytas 1,33 prom. girtumas) sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-05-18

  2019-05-18 apie 20.45 val. Anykščių r., Skiemonių sen., Diktarų k., patikrinti sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurio vairuotojas (g. 1992 m.) vengė neblaivumo patikrinimo. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-05-18 apie 07.00 val. Zarasų r., Imbrado sen., Duburaičio II k., vagonėlyje, rastas vyro (g. 1957 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-05-19

  2019-05-19 gautas moters (g. 1936 m.) pareiškimas, kad 2019-05-17 apie 22.00 val. namuose, Anykščių r., Anykščių sen., Naujonių k., Tujų g., sugyventinis (g. 1947 m.) smurtavo sukeldamas jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę. 2019-05-19 apie 20.00 val. Anykščių m., Tilto g., ties kavine „Basi Basi“, vyras (g. 1970 m.) (nustatytas 3,21 prom. girtumas) smurtavo prieš sugyventinę (g. 1980 m.) (nustatytas 3,90 prom. girtumas), sukeldamas jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos aps. VPK areštinę.
 • 1