utenis 11

Saturday, March 23, 2019

Keliomis eilutėmis

Kovo 22–23 d. Lietuvos prekybos centruose vyksta tradicinė „Maisto banko“ akcija, skatinanti žmones aukoti. Tikėdamiesi uteniškių dosnumo, akcijos atributika pasipuošę savanoriai kovo 22–23 d. dirba „Vyturių“, „Aukštakalnio“, „Rašės“, „Santakos“, „Maxima XX“, „Maxima X“, „Rimi“, „Iki“ ir „Lidl“ prekybos centruose. Akcijoje dalyvauja Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centras, VšĮ Krizių centras „Angelų pieva“, VšĮ „Sveikatą į namus“, Utenos lietuvių ir švedų draugija, Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos Viltis“, Utenos maltiečių grupė. „Maisto banko“ akcijos savanoriai pasitiks prekybos centrų lankytojus su skrajutėmis, prašydami nupirkti bei paaukoti ilgo galiojimo maisto produktų ir taip padėti skurdžiai gyvenantiesiems. Paaukoti produktai bus išdalyti mažas pajamas gaunantiems asmenims, daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, benamiams, neįgaliesiems.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

2019 naujosknigos

 

 

IMG 0284Utena septynmyliais žingsniais žengia į Europą: viena po kitos mieste dygsta pusiau požeminių konteinerių aikštelės. Tokių bus 24-ios. Aikštelėse – modernūs, gražūs, patogūs konteineriai, įrengiami įgyvendinant projektą ,,Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Utenos rajone“.
Bet ne visi gyventojai yra patenkinti atliekų tvarkymo modernėjimu. Uteniškiams atrodo, kad pusiau požeminiai konteineriai – tie patys seni ir netvarkingi, kurie skleidžia blogą kvapą ir kuriuose šeimininkauja paukščiai, graužikai ir tam tikros kategorijos žmonės. Kitaip tariant, gyventojai sunerimo, kad šalia jų namų gali atsirasti nauji šiukšlynai.
Tačiau gyventojai nuogąstauja be reikalo. Nauji konteineriai kaip tik įrengiami tam, kad išspręstų minėtas problemas. Vienas svarbiausių modernių pusiau požeminių konteinerių įrengimo tikslų – gyvenimo kokybės kūrimas. Naujieji konteineriai ne tik pagerins miesto estetinį vaizdą, bet ir tausos aplinką, sukurs sąlygas teritorijoje aplink konteinerius nuolat palaikyti švarą, tvarką, saugos teritoriją nuo paukščių, graužikų ir jau minėtų tam tikros kategorijos asmenų. Galima pajuokauti, kad patys konteineriai nuo pastarųjų apsisaugos be problemų: jie taip sukurti, kad įlindęs į vidų nepageidaujamas asmuo vargiai atgal beišlįs... Jau ir po pirmo bandymo noras dar kartą lįsti į konteinerius tikrai praeis.
Remiantis Valstybinio atliekų tvarkymo strateginio plano reikalavimais, konteineriai pastatyti taip, kad gyventojams iki jų toliausiai reikės paeiti tik 100 metrų. Taigi gyventojai greitai ir patogiai galės pasiekti konteinerius. Konteineriai įrengiami ne arčiau kaip 10 metrų atstumu nuo daugiabučių namų langų ir durų ir 10 metrų atstumu nuo vaikų žaidimų aikštelių. Visos naujos konteinerių aikštelės Utenoje šiuos reikalavimus atitinka, atstumus išlaiko.
Kaip minėta, mieste bus įrengtos 24 konteinerių aikštelės. Jos išsidėstys taip: Aukštakalnio kvartale – 7, Dauniškio – 2, Vyturių – 3, Smėlio – 2, Krašuonos – 3, Ladygos gatvės teritorijoje – 1, Naujasodžio gatvės teritorijoje – 2, Statybininkų gatvės teritorijoje – 2 ir dvi aikštelės kvartale tarp Maironio ir Aušros gatvių. Iš 24 aikštelių šešiose bus įrengti po 7 pusiau požeminius konteinerius, kitose – po šešis. Pastarieji šeši suskirstyti taip: trys (spalvotieji) skirti popieriui, stiklui, metalui, du – buitinėms atliekoms, vienas – bioskaidžioms atliekoms (toms, kurias galima kompostuoti). Septynių konteinerių aikštelėse po vieną, septintą, pridedama tekstilei. Šių bus kiekviename miesto mikrorajone.
Įrengiant naujus konteinerius, nepamiršti senjorai ir neįgalieji. Privažiavimas prie konteinerių yra pritaikytas jų poreikiams. Priėjimas prie konteinerių įrengtas iš atliekų įmetimo angų pusės. Konteinerių aikštelės danga kieta, įrengta iš betoninių trinkelių. Dangos plotis iš atliekų įmetimo angos pusės yra ne mažesnis kaip 1,2 m, o tarpai tarp atskirų konteinerių – ne mažesni kaip 0,3 m. Konteineriai atskirti skirtingos spalvos liukais, žyminčiais metamų atliekų rūšį. Dangčio liuko dydis parinktas pagal tam tikros rūšies atliekas. Dangčio liukas pakeliamas viena ranka.
Nuogąstaujantys dėl kvapų ir skysčių patekimo į gruntą taip pat gali būti ramūs. Dėl konteinerių konstrukcijos nemalonių kvapų bus išvengta, o gelžbetoninė kapsulė neleis skysčiams ir kitoms medžiagoms prasiskverbti į gruntą. Konteineriai todėl ir vadinami pusiau požeminiais, nes jų kapsulė du trečdalius yra įleidžiama po žeme. Medžiagos, iš kurių gaminami konteineriai, yra nedegios, neišskiria dūmų, nesudaro degių atliekų ir kondensato. Konteineriai pasižymi ilgaamžiškumu bei didesniu tūriu, jų aptarnavimas yra daug paprastesnis ir patogesnis: į kapsulę yra dedamas daugkartinis maišas, kurį šiukšliavežei tereikia iškelti kranu ir po aptarnavimo grąžinti algal į kapsulę.
Ateityje UAB „Utenos komunalininkas“ planuoja šiuos modernius konteinerius dar labiau sumoderninti. Į juos bus įdėtas daviklis, kuris neleis konteineriui persipildyti: daviklis komunalininkams nusiųs signalą, kai konteineris jau bus pilnas ir laikas jį ištuštinti.
Tikimės, kad naujieji modernūs konteineriai ne tik skatins gyventojus dar labiau išrūšiuoti atliekas, bet ir taps neatsiejami jų buities palydovai, palengvinantys kasdienius darbus, sumažinantys rūpesčius.
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai

 

 

P3314606Po ganėtinai ramaus ir šilto savaitgalio orai vėl atvės. Naktį į pirmadienį žadami 2 laipsniai šalčio, dieną – iki 6 laipsnių šilumos. Silpnai palis, kartkartėmis debesų properšose pasirodys saulė.
Antradienį bus dar vėsiau – naktį tie patys 2 laipsniai šalčio, dieną tesušils iki 4 laipsnių šilumos. Lietų keis sniegas, bet kritulių nebus daug.
Trečiadienį viskas panašiai, tik be kritulių. Naktį žadami 2 laipsniai šalčio, dieną – 5 laipsniai šilumos.
Visas tris dienas pūs žvarbus (4–7 metrų per sekundę) vėjas.
Trečiadienį prasidės tris dienas truksianti vidutinė giomagnetinė audra. Mėnulio pilnaties metas. Dienos ilgumas – 12 valandų ir 20 minučių.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777– Ar galima Klausui patikėti paslaptį?
– Žinoma, jam prieš trejus metus pakėlė atlyginimą, o jo žmona iki šiol to nežino.
*
Smarkiai žvairuojanti moteris apsilanko pas okulistą:
– Ar seniai jūs pradėjote žvairuoti? – klausia gydytojas.
– Nuo tada, kai mano dvynukai pradėjo vaikščioti.
*
Kalbasi du vyrukai:
– Kodėl moterys gyvena ilgiau?
– Tyčia.
*
Barasi sužadėtiniai:
– Man nusibodo gyventi su tavim, tu prakeiktas šykštuoli! Še, pasiimk savo žiedą!
– O kur dėžutė?

teatrai1

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-03-18

  2019-03-18 apie 13.16 val. gautas vyro (g. 1997 m.) pareiškimas, kad įsibrauta į jam priklausančią sodybą, esančią Utenos r., Vyžuonų sen., Grybelių k., ir pavogta du dviračiai, žoliapjovė, šienapjovė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.. 2019-03-18 apie 17.56 val. gautas moters pareiškimas, kad apie 07.00 val. iš namų, esančių Anykščių r., Kurklių mstl., Kavarsko g., išėjo dukra (g. 2005 m.) ir iki šiol negrįžo. Dukros mobilusis telefonas išjungtas, paskutinė telefono buvimo vieta nustatyta 15.41 val. Vilniuje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-03-19

  2019-03-19 apie 10.00 val. Molėtų r., Suginčių sen., Triberžių k., moteris (g. 1975 m.), atvykusi į jai priklausantį žemės sklypą, pastebėjo, kad nupjauti ir pavogti įvairūs medžiai. Pavogta apie 25 kubiniai metrai medienos. Padaryta 1500 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-19 apie 20.00 val. Utenoje, Taikos g., neblaivus (nustatytas 1,73 prom. girtumas) vyras (g. 1980 m.) smurtavo prieš kartu gyvenančią sugyventinės dukrą (g. 2004 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-19 apie 07.00 val. Anykščių r., Troškūnų sen., Mediniškių k., namuose, rastas vyro (g. 1952 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2019-03-20

  2019-03-20 apie 17.05 val. Molėtų r., kelyje Utena–Pakalniai–Alanta 14 km, sustabdyto automobilio „VW Jetta“ vairuotojui (g. 1958 m.), gyv. Molėtų r., Suginčių sen., Skudutiškio k., nustatytas 2,54 prom. girtumas. Vyras po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-21 apie 22.00 val. į moters (g. 1954 m.) namus, esančius Anykščių r., Kavarsko sen., Knitiškių k., įsiveržė du nepažįstami vyriškiai (apie 40 metų amžiaus), kurie prisistatę pareigūnais reikalavo jos atiduoti nelegalų alkoholį, padirbtus pinigus. suradę kambaryje keturis alkoholinių gėrimų butelius bei 80 eurų pasišalino. Padaryta 100 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-22 apie 02.40 val. bute, esančiame Utenoje, Aukštakalnio g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 1,22 prom. girtumas) vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš motiną (g. 1939 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-03-14

  Gautas moters (g. 1972 m.), gyv. Utenoje, Grybelių g., pareiškimas, kad 2019-03-14 apie 13.45 val. šalia daugiabučio Utenoje, Taikos g., vyras (g. 1975 m.), gyv. Utenoje, Taikos g., be jokios paaiškinamos priežasties užsipuolė mažametį sūnų (g. 2006 m.) ir sukėlė fizinį skausmą – sudavė kumščiu smūgius į krūtinę, smūgį į veidą bei spyrė į pilvą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1