utenis 11

Saturday, March 23, 2019

Keliomis eilutėmis

Kovo 22–23 d. Lietuvos prekybos centruose vyksta tradicinė „Maisto banko“ akcija, skatinanti žmones aukoti. Tikėdamiesi uteniškių dosnumo, akcijos atributika pasipuošę savanoriai kovo 22–23 d. dirba „Vyturių“, „Aukštakalnio“, „Rašės“, „Santakos“, „Maxima XX“, „Maxima X“, „Rimi“, „Iki“ ir „Lidl“ prekybos centruose. Akcijoje dalyvauja Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centras, VšĮ Krizių centras „Angelų pieva“, VšĮ „Sveikatą į namus“, Utenos lietuvių ir švedų draugija, Utenos krašto žmonių su negalia sąjunga, sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Utenos Viltis“, Utenos maltiečių grupė. „Maisto banko“ akcijos savanoriai pasitiks prekybos centrų lankytojus su skrajutėmis, prašydami nupirkti bei paaukoti ilgo galiojimo maisto produktų ir taip padėti skurdžiai gyvenantiesiems. Paaukoti produktai bus išdalyti mažas pajamas gaunantiems asmenims, daugiavaikėms šeimoms, bedarbiams, benamiams, neįgaliesiems.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

2019 naujosknigos

 

 

ĮSAKYMAS
DĖL AFRIKINIO KIAULIŲ MARO LIKVIDAVIMO,
PROFILAKTIKOS
IR APSAUGOS PRIEMONIŲ TAIKYMO UTENOS RAJONO
SAVIVALDYBĖS TERITORIJOJE

2018 m. gruodžio 31 d. Nr. AĮ-1300
Utena

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 5 dalimi, 8 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 14 straipsnio 1 dalies 16 ir 25 punktais ir atsižvelgdama į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos 2018 m. gruodžio 27 d. raštą Nr. 66AS2-(66.5.)-981 „Dėl afrikinio kiaulių maro profilaktikos ir apsaugos priemonių“, siekdamas užtikrinti tinkamas afrikinio kiaulių maro likvidavimo, profilaktikos ir apsaugos priemones Utenos rajono savivaldybės teritorijoje:
1. Laikinai uždraudžiu medžiotojų klubui „Tauragnai“ ir medžioklės ploto vienetui „Sidabrakalnis“ į organizuojamas medžiokles kviestis medžiotojus iš kitų Lietuvos Respublikos teritorijų.
2. Nurodau:
2.1. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai (toliau - Utenos VMVT) nustatytuose afrikinio kiaulių maro židiniuose Sėlės miške, Tauragnų sen., Utenos r., koordinatės 621004, 6144678 (LKS), 55.422311, 25.911503 (WGS), Zamblos raiste, Tauragnų sen., Utenos r., koordinatės 615377, 6141740 (LKS), 55.397282, 25.821435 (WGS), ir Tauragnų miške, Tauragnų sen., Utenos r., koordinatės 614925, 6149387 (LKS), 55.46605, 25.817455 (WGS), vykdant afrikinio kiaulių maro likvidavimo, profilaktikos ir apsaugos priemones, vadovautis Utenos rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos ir ekstremaliųjų situacijų operacijų centro ir kitų Utenos rajono civilinės saugos sistemos subjektų sąveikos planu afrikinio kiaulių maro ar/ir klasikinio kiaulių maro atveju, patvirtintu Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko-valstybinio veterinarijos inspektoriaus 2014 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. AĮ-312/66VV-79 (toliau – Sąveikos planas);
2.2. Utenos rajono medžiotojų klubui „Tauragnai“ ir medžioklės plotų vienetui „Sidabrakalnis“ vieną kartą per savaitę, iš anksto informavus Utenos VMVT, atlikti naudojamų medžioklės plotų apžiūrą, siekiant surasti nugaišusius šernus, ir apie rezultatus raštu pranešti Utenos VMVT:
2.2.1. medžiotojų klubui „Tauragnai“ – nustatytame afrikinio kiaulių maro židinyje Zamblos raiste, Tauragnų sen., Utenos r., koordinatės 615377, 6141740 (LKS), 55.397282, 25.821435 (WGS), ir 3 km spinduliu apie afrikinio kiaulių maro židinį esančiose Tauragnų sen. Rugeniškio, Maleckažemio, Kamšos, Žiezdrių, Grašių, Skaistulės, Ryliškių, Papirčių, Gaidelių, Kazokiškio, Bernotiškio, Meldutiškio, Šiaudiniškio kaimų, Beržatilčio ir Geguniškio viensėdžių teritorijose, nustatytame afrikinio kiaulių maro židinyje Tauragnų miške, Tauragnų sen., Utenos r., koordinatės 614925, 6149387 (LKS), 55.46605, 25.817455 (WGS), ir 3 km spinduliu apie afrikinio kiaulių maro židinį esančiose Tauragnų sen. Tauragnų, Pilkenių, Nečioniškio kaimų, Kuoleliškių ir Paakmenio viensėdžių teritorijose;
2.2.2. medžioklės ploto vienetui „Sidabrakalnis“ - nustatytame afrikinio kiaulių maro židinyje Sėlės miške, Tauragnų sen., Utenos r., koordinatės 621004, 6144678 (LKS), 55.422311, 25.911503 (WGS), ir 3 km spinduliu apie afrikinio kiaulių maro židinį esančiose Tauragnų sen. Jaciūniškių, Kaboriškių, Sėlės, Taurapilio, Tautiškio, Žiezdrių kaimų, Saldutiškio sen. Akmeniškių, Alžutėnų kaimų, Mediniškio ir Petkūniškio viensėdžių teritorijose;
2.3. medžioklės klubams „Ažugiris“, „Elnias“, „Aisetas“, „Aidas“, „Kuktiškės“, „Krašuona“, „Ąžuolija“ ir medžioklės plotų vienetui „Daunoriai“ teritorijose, besiribojančiose su medžiotojų klubo „Tauragnai“ ir medžioklės ploto vieneto „Sidabrakalnis“ teritorijomis, suaktyvinti šernų medžiokles ir medžioklės plotų apžiūras, siekiant surasti nugaišusius šernus, ir apie tai pranešti Utenos VMVT;
2.4. Medžioklės plotų naudotojams:
2.4.1. užtikrinti, kad sumedžioti šernai būtų tvarkomi tik gyvūnų pirminio apdorojimo aikštelėse, o iki jų būtų gabenami tik sandariose talpyklose ir iš sumedžiotų šernų susidarę šalutiniai gyvūniniai produktai, išskyrus medžioklės plotų naudotojų pasiliekamus šernų trofėjus, būtų paliekami prie šių aikštelių esančiose saugiose gyvūninių atliekų duobėse ir po medžioklės būtų atliekama dezinfekcija autorizuotais biocidais, veikiančiais prieš afrikinio kiaulių maro virusą;
2.4.2. prieš išvykstant iš miško teritorijos, atlikti visų transporto priemonių, kurios buvo naudojamos medžioklių ar medžioklės ploto vienetų apžiūrų metu, ratų ir medžioklėse arba medžioklės ploto vienetų apžiūrose dalyvavusių asmenų batų dezinfekciją autorizuotais biocidais, skirtais afriknio kiaulių maro sukėlėjui nukenksminti;
2.4.3. užtikrinti, kad visiems sumedžiotiems šernams būtų paimti kraujo ir organų mėginiai afrikinio kiaulių maro ir trichineliozės tyrimams. Mėginiai turi būti aiškiai paženklinti, supakuoti atskirai skysčių nepraleidžiančioje pakuotėje ir pristatyti į Utenos VMVT;
2.4.4. užtikrinti, kad sumedžiotų šernų skerdenos nebūtų išvežtos iš pirminės žvėrienos apdorojimo aikštelės arba kitos, tame pačiame medžioklės ploto vienete esančios, Utenos VMVT žinomos saugojimo vietos, kol nebus gauti neigiami afrikinio kiaulių maro tyrimų rezultatai;
2.5. Valstybinės miškų tarnybos, Miškų kontrolės skyriaus Utenos kontrolės poskyriui ir VĮ „Valstybinių miškų urėdija“ Utenos regioniniam padaliniui leisti miško darbus šio įsakymo 2.2 punkte nurodytose kaimų ir viensėdžių teritorijose, prieš tai iš anksto suderinus su Utenos VMVT;
2.6. Utenos VMVT, atsižvelgiant į susidariusią situaciją ir esant būtinybei, taikyti ir kitas Sąveikos plane nenumatytas afrikinio kiaulių maro likvidavimo, profilaktikos bei apsaugos priemones.
3. Informuoju, kad už nustatytų reikalavimų nevykdymą ar jų pažeidimą bus taikomos adekvačios ir atgrasančios poveikio priemonės pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą.
4. Įpareigoju Dokumentų valdymo ir bendrųjų reikalų skyrių šį įsakymą paskelbti Teisės aktų registre, savivaldybės interneto svetainėje www.utena.lt ir kitose Utenos rajono visuomenės informavimo priemonėse.
5. Nustatau, kad apribojimo priemonės atšaukiamos, įvykdžius numatytas priemones, pagal atskirą Utenos VMVT teikimą.
6. Nurodau, kad šis įsakymas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.
Zita Ringelevičienė
Administracijos direktoriaus
pavaduotoja, pavaduojanti
administracijos direktorių

Orai

 

 

P3314606Po ganėtinai ramaus ir šilto savaitgalio orai vėl atvės. Naktį į pirmadienį žadami 2 laipsniai šalčio, dieną – iki 6 laipsnių šilumos. Silpnai palis, kartkartėmis debesų properšose pasirodys saulė.
Antradienį bus dar vėsiau – naktį tie patys 2 laipsniai šalčio, dieną tesušils iki 4 laipsnių šilumos. Lietų keis sniegas, bet kritulių nebus daug.
Trečiadienį viskas panašiai, tik be kritulių. Naktį žadami 2 laipsniai šalčio, dieną – 5 laipsniai šilumos.
Visas tris dienas pūs žvarbus (4–7 metrų per sekundę) vėjas.
Trečiadienį prasidės tris dienas truksianti vidutinė giomagnetinė audra. Mėnulio pilnaties metas. Dienos ilgumas – 12 valandų ir 20 minučių.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777– Ar galima Klausui patikėti paslaptį?
– Žinoma, jam prieš trejus metus pakėlė atlyginimą, o jo žmona iki šiol to nežino.
*
Smarkiai žvairuojanti moteris apsilanko pas okulistą:
– Ar seniai jūs pradėjote žvairuoti? – klausia gydytojas.
– Nuo tada, kai mano dvynukai pradėjo vaikščioti.
*
Kalbasi du vyrukai:
– Kodėl moterys gyvena ilgiau?
– Tyčia.
*
Barasi sužadėtiniai:
– Man nusibodo gyventi su tavim, tu prakeiktas šykštuoli! Še, pasiimk savo žiedą!
– O kur dėžutė?

teatrai1

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-03-18

  2019-03-18 apie 13.16 val. gautas vyro (g. 1997 m.) pareiškimas, kad įsibrauta į jam priklausančią sodybą, esančią Utenos r., Vyžuonų sen., Grybelių k., ir pavogta du dviračiai, žoliapjovė, šienapjovė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.. 2019-03-18 apie 17.56 val. gautas moters pareiškimas, kad apie 07.00 val. iš namų, esančių Anykščių r., Kurklių mstl., Kavarsko g., išėjo dukra (g. 2005 m.) ir iki šiol negrįžo. Dukros mobilusis telefonas išjungtas, paskutinė telefono buvimo vieta nustatyta 15.41 val. Vilniuje. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-03-19

  2019-03-19 apie 10.00 val. Molėtų r., Suginčių sen., Triberžių k., moteris (g. 1975 m.), atvykusi į jai priklausantį žemės sklypą, pastebėjo, kad nupjauti ir pavogti įvairūs medžiai. Pavogta apie 25 kubiniai metrai medienos. Padaryta 1500 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-19 apie 20.00 val. Utenoje, Taikos g., neblaivus (nustatytas 1,73 prom. girtumas) vyras (g. 1980 m.) smurtavo prieš kartu gyvenančią sugyventinės dukrą (g. 2004 m.). Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-19 apie 07.00 val. Anykščių r., Troškūnų sen., Mediniškių k., namuose, rastas vyro (g. 1952 m.) kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2019-03-20

  2019-03-20 apie 17.05 val. Molėtų r., kelyje Utena–Pakalniai–Alanta 14 km, sustabdyto automobilio „VW Jetta“ vairuotojui (g. 1958 m.), gyv. Molėtų r., Suginčių sen., Skudutiškio k., nustatytas 2,54 prom. girtumas. Vyras po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-21 apie 22.00 val. į moters (g. 1954 m.) namus, esančius Anykščių r., Kavarsko sen., Knitiškių k., įsiveržė du nepažįstami vyriškiai (apie 40 metų amžiaus), kurie prisistatę pareigūnais reikalavo jos atiduoti nelegalų alkoholį, padirbtus pinigus. suradę kambaryje keturis alkoholinių gėrimų butelius bei 80 eurų pasišalino. Padaryta 100 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-03-22 apie 02.40 val. bute, esančiame Utenoje, Aukštakalnio g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 1,22 prom. girtumas) vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš motiną (g. 1939 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-03-14

  Gautas moters (g. 1972 m.), gyv. Utenoje, Grybelių g., pareiškimas, kad 2019-03-14 apie 13.45 val. šalia daugiabučio Utenoje, Taikos g., vyras (g. 1975 m.), gyv. Utenoje, Taikos g., be jokios paaiškinamos priežasties užsipuolė mažametį sūnų (g. 2006 m.) ir sukėlė fizinį skausmą – sudavė kumščiu smūgius į krūtinę, smūgį į veidą bei spyrė į pilvą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1