Rasa MILERYTĖ

patiekalai33Utena, Kupiškio g. 22. Atrodo, visiškas užkampis. neturėdamas konkretaus tikslo, ten tikrai nesibelstum. Bet štai prieš dvejus metus uteniškė Ieva Šakalienė nutarė surizikuoti ir šiuo adresu įsteigė valgyklą „Daug, greitai ir skaniai Utenoje“, o šiandien džiaugiasi rezultatais – į Kupiškio gatvę užsuka vis daugiau uteniškių, o ir kitų miestų gyventojai jau įsidėmėję šią vietą. Prieš steigdama maitinimo įstaigą moteris neturėjo jokios verslininkavimo patirties ir nors šiandien atsidūsta, kad tenka dirbti kiaurą parą, be laisvadienių ir be atostogų, jau vis rimčiau svarsto apie plėtrą. „Utenio“ skaitytojams verslininkė pasakoja apie verslo pradžią ir klientų sočiąja vadinamą valgyklą „Daug, greitai ir skaniai Utenoje“.

Kas nerizikuoja, tas negeria nealkoholinio šampano
Kaip pasakoja I. Šakalienė, sprendimas imtis verslo buvo spontaniškas. iki lemiamos akimirkos apie tai, kad galėtų būti ne samdoma darbuotoja, o verslininkė, pašnekovė nė negalvojo. Bedarbė moteris pamatė skelbimą, kad nuomojamos virtuvės patalpos, ir pagalvojo: „O kodėl gi ne?“ Idėją palaikė ir vyras Paulius, tad sprendimas buvo priimtas vos ne per kelias minutes.
„Tuo metu nedirbau, ieškojau darbo, antrąją Kalėdų dieną žiūrinėjau skelbimus ir pamačiau, kad nuomojamos patalpos, – pamena I. Šakalienė. – Prieš tai buvau dirbusi vadybininke kavinėj, taigi panašaus darbo patirties turėjau. Nuvažiavau, apžiūrėjau patalpas, patiko.“ Rizika pasiteisino – visai netrukus vos per dvi savaites įkurta valgykla minės antrąjį gimtadienį.

Tęsinį skaitykite 2019 01 09 „Utenyje“