utenis 11

Wednesday, February 20, 2019

Keliomis eilutėmis

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui praplėsti įsiterpusio žemės sklypo, esančio mėgėjų sodo teritorijoje, sąvoką. Tuo siekiama sumažinti nenaudojamus ir apleistus žemės plotus. Šiuo metu sodų bendrijų nariai turi teisę įsigyti valstybinės žemės plotus, neviršijančius 0,04 ha, kurių neįmanoma suprojektuoti kaip atskirų individualių mėgėjų sodo sklypų, nes jie yra įsiterpę tarp valstybinės ar privačios žemės sklypų, taip pat ir tuos valstybinės žemės sklypus, prie kurių pagal žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą neįmanoma suprojektuoti privažiuojamojo kelio. Tačiau iki šiol jiems nebuvo suteikta galimybė įsigyti valstybinės žemės sklypų, besiribojančių su laisvos valstybinės žemės plotu, kuris nesuformuotas kaip atskiras žemės sklypas, ir esančių tarp privačių žemės sklypų ar (ir) išnuomotų valstybinės žemės sklypų, taip pat privačių arba išnuomotų valstybinės žemės sklypų ir kelių (gatvių) ar miškų sklypų (plotų) ribos bei tų, kuriuos sudaro siaura juosta, šlaitai ar grioviai.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

Genovaitė ŠNUROVA

zigisLietuvos šaulių sąjungos Utenos apskrities plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės nariai Lietuvos nepriklausomybės dieną – eina2Vasario 16-ąją – pasitiko netradiciškai: 100+1 kilometro pėsčiųjų žygiu. Taip buvo pagerbtos dvi svarbios Lietuvai datos – Lietuvos ir Šaulių sąjungos šimtmečio sukaktys. Šio sumanymo iniciatorius – šaulys, Tauragnų seniūnijos seniūnas Alvydas Danauskas.
Draugystės žygis truko tris dienas, mat buvo suskirstytas į keletą etapų. Vasario 9 d. būrelis šaulių ir jiems prijaučiančiųjų, aukštai iškėlę Valstybės vėliavą, apsirengę šviesą atspindinčiomis liemenėmis, iš Tauragnų išžygiavo į Kirdeikius. Iš jų estafetę perėmę kirdeikiškiai žygiavo iki Saldutiškio, o saldutiškiečiai – iki Kuktiškių.
Vasario 10 d. į žygį išsiruošę kuktiškiečiai pėsčiomis nuėjo iki Pačkėnų, o juos sulaukę pačkėniškiai žygiavo Utenos link. Čia, miesto prieigose, jų jau laukė Utenos apskrities plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vadė Asta Tidikienė su dideliu būriu šios sąjungos narių ir palaikančiųjų, atvykusių net iš Molėtų, Dusetų (Zarasų r.).
Ta pati vėliava vasario 11 d. buvo nešama iš Biliakiemio iki Klykių, o iš Klykių – iki Tauragnų. O Vasario 16-osios išvakarėse Tauragnų kultūros centre vyko Utenos kultūros centro Tauragnų, Saldutiškio ir Kuktiškių skyrių bei Kirdeikių laisvalaikio salės meno mėgėjų kolektyvų koncertas.
Pačkėnų bendruomenės namų ir laisvalaikio salės, Klykių bendruomenės namų ir Biliakiemio laisvalaikio salės darbuotojai surengė vietos tautodailininkų darbų parodą.
Po koncerto šauliai visus vaišino lauko sąlygomis virta koše.
„Kadangi atstumai nuo vieno žygio taško iki kito ir yra būtent 101 kilometras, todėl ir žygis taip vadinasi – „100+1 draugystės kilometras“, – sakė A. Tidikienė. – Iš Utenos į Biliakiemį išžygiavo 61 žmogus ir 2 keturkojai. Pats jauniausias žygio dalyvis tik trejų metukų. Žinoma, jis pusę distancijos įveikė sėdėdamas ant senelio sprando. Kitas trimetis berniukas, irgi įveikęs pusę distancijos, pavargo, ėmė atsilikti, todėl dalį kelionės važiavo automobiliu, bet distanciją vis tiek baigė pėsčiomis.
Pravažiuojančių automobilių vairuotojai, pamatę mus, reagavo įvairiai, bet tikrai niekas nesignalizavo, nerodė nepadorių ženklų, nesistengė aplenkti. Netgi sunkiasvorės mašinos sustojo ir leido mums eiti. Vienas pravažiuojantis automobilis sustojo (nors ėjome pėsčiųjų taku), mes pamojavome rodydami, kad važiuotų toliau, o vairuotojas pasakė, kad pastovės, nes nori pagerbti vėliavas. O nuo Medenių–Vijeikių sankryžos atsisukus Biliakiemio link, irgi sustojo automobilis. Iš jo išlipęs kunigas Povilas Klezys pasidomėjo mūsų kelionės tikslais, palaimino, palinkėjo sėkmės.
Labai gaila, kad jauni vairuotojai, kurių automobiliai pažymėti klevo lapu, dažniausiai pralėkdavo pro mus net nepristabdydami, lyg pro tuščią vietą, nors mes rodėme jiems į koloną, prašėme važiuoti lėčiau, bet niekas nekreipė į tai dėmesio. Ne visi, deja, gerbia pėsčiomis einantį žmogų.
Kelionė puiki. Oras geras, neslidu. Tiesa, vietomis buvo labai šlapia, bet žygeivių nuotaikos tai nesugadino. Šildė bendras tikslas, graži idėja – 101 kilometrą nešti Trispalvę ir širdyje išsaugoti pagarbą Valstybės simbolikai.“
Evaldo Kazelos nuotr.

Orai

 

upelis1Žingsnis po žingsnio – vis arčiau pavasario. Nors naktimis žiema dar rodys nagučius. Naktį į ketvirtadienį bus 6, į penktadienį – net 9, į šeštadienį – 8, į sekmadienį – 1 laipsnis šalčio. Dienomis bus šilčiau. Ketvirtadienį – 2, penktadienį – 2, šeštadienį – 1 laipsnis šalčio, o sekmadienį – jau 2 laipsniai šilumos.
Ketvirtadienį – saulė pro debesis ir viena kita snaigė, penktadienį saulėta ir be kritulių, šeštadienį vėl saulė žvilgčios pro debesis, kritulių nebus nei sniego, nei lietaus pavidalu. Sekmadienį dangus apsiniauks, bet bus sausa.
Vėjas šiaurės krypčių, ganėtinai stiprus.
Nors šaltos naktys ir pratęs poledinės žūklės sezoną, bet išsėdėti ant ledo pučiant tokiam žvarbiam vėjui bus sudėtinga.
Dienos ilgumas artėja prie 10 valandų. Mėnulio pilnatis ir artėjantys rinkimai žada keistą ir įdomų laiką.
Žaidimai, sportas, poilsis persikelia į sales, baseinus ir saunas.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-02-15

  2019-02-15 apie 23.30 val. bute, Utenoje, J. Basanavičiaus g., priklausančiame vyrui (g. 1993 m.) (nustatytas 1,68 prom. girtumas), ant stalo rastas gulintis popieriaus lapas su ant jo esančiu tabako ir žalsvos spalvos augalinės kilmės galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų mišiniu. Vyras po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-02-16

  2019-02-16 apie 12.33 val. Utenos r., kelyje Utena–Kaltanėnai–Švenčionys 19.300 km, vyras (g. 1990 m.), gyv. Utenoje, Aušros g., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,13 prom. girtumas), vairavo automobilį BMW, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio sankasos ir apvirto. Eismo įvykio metu apgadintas automobilis, vairuotojas paguldytas stebėti į VšĮ Utenos ligoninės traumatologijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-16 apie 00.42 val. namuose, Utenoje, J. Basanavičiaus g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 2,61 prom. girtumas) vyras (g. 1995 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1996 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 gautas moters (g. 1987 m.), gyv. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., pareiškimas, kad apie 03.40 val. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., neblaivus (nustatytas 1,92 prom. girtumas) brolis (g. 1976 m.) smurtavo, tokias veiksmais sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 00.30 val. naktiniame bare, Utenoje, Metalo g., viešoje vietoje, du nepažįstami asmenys sumušė vyrą (g. 1981 m.), gyv. Švenčionių r., Švenčionėlių sen., Švenčionėlių mstl., Miško g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji nusikalstamos veikos padarymu du vyrai, vienas iš jų (g. 1992 m.) (nustatytas 1,08 prom. girtumas), gyv. Kaune, Kuršių g., ir kitas (g. 1992 m.) (nustatytas 2,34 prom. girtumas), gyv. Utenoje, Krašuonos g., sulaikyti ir uždaryti į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 apie 16.00 val. savo namuose, esančiuose Utenoje, Algirdo g., išgertuvių metu neblaivus (nustatytas 2,68 prom. girtumas) vyras (g. 1964 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 2,51 prom. girtumas) pažįstamą moterį (g. 1978 m.), gyv. Utenoje, Taikos g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 09.00 val. vyras (g. 1975 m.) pastebėjo, jog apgadintas jam priklausantis automobilis „VW Sharan“, stovėjęs automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje Ignalinoje, Aukštaičių g., subraižytos vairuotojo pusės abi durys, vairuotojo pusės sparnas, variklio dangtis ir vairuotojo pusės priekinis žibintas. Padaryta žala – 1500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1