Pasiraso3Kovo 14-oji Utenoje turėtų būti paskelbta minėtina diena, nes tądien baigėsi 10 metų užsitęsęs dumblo apdorojimo įrenginių statybos trileris: UAB „Utenos vandenys“ pasirašė sutartį su vokiečių įmone WTE Wassertechnik GmbH ir dumblo apdorojimo (tankinimo, pūdymo, sausinimo, džiovinimo ir deginimo) įrenginių statyba netrukus turi būti pradėta.
Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas pavadino sutarties pasirašymą istoriniu įvykiu. „Dviejų mano, kaip mero, kadencijų neužteko pasiekti norimam rezultatui, – kalbėjo meras. – Dumblo apdorojimo įrenginių statybos viešąjį pirkimą galime pavadinti šimtmečio pirkimu. Bet lazda turi du galus: dabar, prabėgus dešimčiai metų, dumblo apdorojimo įrenginiai bus pastatyti, pasinaudojus naujausiomis technologijomis. Be to, UAB „Utenos vandenys“ pirmoji Lietuvoje ir kol kas vienintelė dumblą ne tik džiovins, bet ir degins. Tad dumblo apdorojimas – tai ir nauda kraštui, ir aplinkosauginių problemų sprendimas, ir investicijų pritraukimas. Pastačius dumblo apdorojimo įrenginius Utenoje „nuguls“ net 14 mln. eurų.“
Dumblo apdorojimo įrenginių statybos sutartį pasirašė UAB „Utenos vandenys“ direktorius Gintaras Diržauskas ir WTE Wassertechnik GmbH pardavimų-konkursų direktorius Jorg Koring. Pasirašant sutartį taip pat dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas, UAB „Utenos vandenys“ stebėtojų tarybos pirmininkas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Jonas Spietinis, mero patarėjas, stebėtojų tarybos narys Henrikas Zabiela, savivaldybės administracijos direktorius Jonas Slapšinskas, buvęs ilgametis UAB „Utenos vandenys“ direktorius Adolfas Juršys, WTE Wassertechnik GmbH Baltic atstovas Linas Didrikas, UAB „Utenos vandenys“ gamybos direktorius Vytautas Šakėnas, žiniasklaidos atstovai.
Po sutarties pasirašymo Jorg Koring pasidžiaugė, kad dumblo apdorojimo įrenginių statybos darbai pagaliau bus pradėti. Jis sakė, kad UAB „Utenos vandenys“, pastačius minėtus įrenginius, taps moderniausia įmone Lietuvoje. „Bendraudamas su įmonės vadovais ir specialistais turėjau progą įsitikinti, kad „Utenos vandenys“ yra ta įmonė, kuri tikrai sėkmingai įgyvendins projektą, atnešiantį didelę naudą visam regionui,“ – sakė Jorg Koring.
Nauji dumblo apdorojimo įrenginiai pakeis nusidėvėjusius, jau daugiau kaip 20 metų veikiančius senuosius įrenginius. Pastarųjų tolesnė eksploatacija kėlė ir kelia nemažai problemų. Dar bogiau: nepastačius naujų įrenginių gali ištikti ir ekologinė katastrofa. Tad ilgai lauktų naujųjų įrenginių statyba – vienas svarbiausių ir reikšmingiausių darbų, kurį įvykdžius bus sukurta tvari dumblo apdorojimo sistema ir išspręsta nemažai aplinkosauginių problemų.

Utenos rajono savivaldybės administracija