Minint Pasaulinę vandens dieną, „Kantar TNS“ atskleidžia, kad Lietuvoje ketvirtadalis (24 proc.) šalies gyventojų kasdien vartoja pirktą mineralinį ar geriamąjį vandenį. Tik mažiau kaip dešimtadalis gyventojų nevartoja pirktinio vandens iš butelių. Tai rodo Atlas tyrimas. Lietuva viena iš nedaugelio Europos šalių, gerti naudojanti tik požeminį vandenį.
Analizuojant pastarųjų dešimties metų duomenis, matyti tendencija, jog kasdien geriančių vandenį iš butelių gyventojų dalis praktiškai nesikeičia, kaip ir visai negerančiųjų mineralinio ar geriamojo vandens iš butelių.
„Tarp vartojančių mineralinį vandenį arba vandenį iš butelių 38 proc. yra reguliarūs vartotojai – t. y. geria tokį vandenį ne mažiau kaip keturis kartus per savaitę“, – sakė „Kantar TNS“ rinkos tyrimų vadovė Justina Dundulytė.
Dabar parduotuvėse galima nusipirkti daugiau nei 10 pavadinimų mineralinio vandens. Pernai, Lietuvos geologijos tarnybos duomenimis, daugiausia išgauta „Neptūno“ – apie 28 proc. viso išgauto mineralinio vandens. Antroje vietoje – „Rasa Light”, apie 27 proc, trečioje – „Akvilė“, apie 11 proc. viso išgauto mineralinio vandens.