Prekybos centrų plėtra Utenoje įgauna naujų mastų ir naujų spalvų. Mieste, kaip žinote, jau veikia daugelio prekybos tinklų parduotuvės: „Lidl“, „Rimi“, „Norfa“, „Aibė“, „Iki“, trys „Maximos“. Neseniai savo veiklą pradėjo „Pepco“ tinklo krautuvėlė „Aušros“ prekybos centre. Greitai duris atvers dar viena „Norfa“ ir vieno didžiausių statybinių ir apdailos medžiagų bei namų apyvokos prekių tinklo „Ermitažas“ parduotuvė.
Džiugu, kad Utena Lietuvos ir užsienio prekybos tinklams yra patraukli. Iš to laimi ir pats miestas, ir mes, jo gyventojai. Štai į „Lidl“ ir į naująją „Maximą“ J. Basanavičiaus gatvėje gausiais būriais traukia mūsų kaimynai latviai. Na, į „Maximą“ gal kiek mažiau, bet „Lidl“ savaitgaliais latvių itin daug. Atvažiavę mūsų kaimynai ne tik iš prekybos centrų išvažiuoja su pilnais krepšiais. Jie dar užsuka ir į kitas parduotuves, prisėda išgerti kavos, nusiperka kokį kebabą, vasarą grožisi Dauniškio ežerėliu ir pasivaikšto po parką. O miestui ir mums – tai investicijos, naujos darbo vietos, konkurencingos kainos ir galimybė... pasivaikščioti.
Viena močiutė atskleidė savo geros savijautos paslaptį: „Vaikeli, taigi nueinu pirma į „Maximą“, paskui nuskubu į „Lidl“, o namo eidama dar užsuku į „Iki“. Prisivaikštau iki soties. O jei tik kokią dieną nepasivaikštau po parduotuves, tuoj naktį prastai miegu...“
Taigi pranešame gerą naujieną: Utenoje siekia įsitvirtinti dar vienas prekybos tinklas, užsiimantis mažmenine prekyba ir plečiantis savo veiklą visoje Europoje. Tai – Vokietijos prekybos tinklas „Aldi“. Jis ne tik užsiima mažmenine prekyba, bet ir sėkmingai sukasi nekilnojamojo turto rinkoje. Pastatęs prekybos centrą, „Aldi“ tuo neapsiriboja: mieste, kuriame plėtoja savo veiklą, dar stato viešbučius, daugiabučius namus, vaikų darželius ir kitokias įstaigas. Tikėtina, kad vokiečių prekybos tinklui įkėlus koją į Uteną mieste išdygs ne vienas modernus pastatas.
Kovo 28 d. Utenos rajono savivaldybėje lankėsi ir su Utenos rajono savivaldybės meru Alvydu Katinu bei kitais savivaldybės vadovais susitiko „Aldi“ atstovai. Jie pristatė savo siūlymą dėl prekybos centro statybos, kalbėjo apie prekybos tinklo veiklos plėtojimą Lietuvoje, galimą vietą naujajai parduotuvei Utenoje, konkurenciją su kitais tinklais ir finansinę paramą Utenos miestui.
„Kodėl pasirinkome Uteną? Kaip žinote, Utenoje savo šaknis jau įleido kitas Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas „Lidl“. Pasitarėme su kolegomis, išsiaiškinome, kad Utenoje investuoti yra perspektyvu, ir priėmėme sprendimą pradėti šiame Lietuvos mieste savo veiklą. Jei Utenos rajono savivaldybės sprendimas bus palankus mums, Utena taps pirmuoju Lietuvos miestu, kuriame mes investuosime“, – kalbėjo svečiai.
„Utenoje mes radome puikią erdvę „Aldi“ prekybos tinklo atėjimui, – toliau savo tikslus dėstė svečiai iš Vokietijos. – Svarbiausia – pirkėjų srautas. Ieškome vadinamojo „žvėrių tako“, kuriuo tie srautai juda. Būtent Utenoje ir radome „žvėrių taką“, pagal kurį jau numatėme ir vietą prekybos centro pastatui. Ta vieta – prie prekybos centro „Rašė“ Vaižganto gatvėje.“
Pasak „Aldi“ atstovų, prekybos centro sklypo plotas turėtų siekti 9,54 ha, bendras pastato plotas – 120000 kv. m, sklype numatoma apie 800 automobilių parkavimo vietų. Tai būtų dviejų aukštų statinys, kuriame šalia maisto ir kitokių prekių parduotuvių būtų įkurtos vaistinės, restoranas, nedidelis viešbutis, baseinas, vaikų žaidimų centras, kepyklėlė, kirpyklos, siuvyklos ir kitos įvairias paslaugas teikiančios įstaigos. Tai būtų didelis prekybos ir pramogų centras, kuriame uteniškiai ir miesto svečiai galėtų praleisti laisvalaikį, švęsti šventes, gauti įvairių paslaugų. Prekybos centre būtų sukurta beveik 2000 naujų darbo vietų. „Aldi“ atstovai patikino, kad darbo užmokestis darbuotojams būtų 30–40 proc. didesnis, nei dabar mokama kitų Utenos prekybos centrų dirbantiesiems. „Aldi“ tinklas numatęs Utenoje investuoti apie 13 mln. eurų.
Svečiai iš Vokietijos pasiūlė dar vieną prekybos centro „Aldi“ atsiradimo Utenoje variantą: jie yra linkę derėtis su dabar mieste esančių prekybos centrų savininkais dėl pastatų nuomos ar jų pirkimo. „Kadangi esam numatę vietą Vaižganto gatvėje, pirmiausia kreipsimės į toje gatvėje esančio prekybos tinklo vadovus ir pateiksime pasiūlymą parduoti ar išnuomoti pastatą“, – savo tikslais dalijosi svečiai.
Utenos rajono savivaldybės vadovai, išklausę „Aldi“ atstovus, pritarė tinklo investicijoms Utenoje ir sutarė dėl finansinės paramos miestui. Buvo sutarta dėl kelių milijonų eurų skyrimo miesto vystymui.
Kur bus panaudotos šios lėšos, dar nenuspręsta. Tad kreipiamės į Utenos rajono gyventojus, maloniai kviesdami teikti pasiūlymus, kokius pokyčius Utenoje ar rajone būtų galima įgyvendinti, panaudojus „Aldi“ tinklo lėšas. Jūsų pasiūlymų laukiame tel. 8 389 48341, 8 389 61620, faks. 8 389 61615, el. p. This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Pasiūlymus galite atnešti ir į Utenos rajono savivaldybės administraciją (Utenio a. 4, Utena) 103 kab.
Iš anksto jums dėkojame.
Utenos rajono savivaldybės
administracija