utenis 11

Thursday, July 18, 2019

Keliomis eilutėmis

Liepos 15 d. minimas poeto Alfonso Nykos-Niliūno (1919–2015) gimimo šimtmetis. Kviečiame prisiminti XX amžiaus filosofinės ir idėjinės minties skleidėją lietuvių išeivijos literatūroje. Nuo 12 val. vyks pasivaikščiojimas po „miestų miestą Uteną“. A. Nykos-Niliūno, gimusio Nemeikščiuose, kelias driekiasi plačiai per Utenos miestą: nuo dvaro vartų iki geležinkelio stoties. Kur ėjo poetas, eisime ir mes. Per tam tikrą psichogeografinę praktiką pasimatysime su praeities vaizdu. Pasivaikščiojimo metu naudojamas literatūrinis žemėlapis, kurį sudaro poeto eilėraščiai, yra tarsi priemonė, leidžianti dabartinį miesto portretą pamatyti per būtojo laiko sluoksnį. Ekskursijos metu aplankysime dešimt tylos zonų, įprasmintų A. Nykos-Niliūno atsiminimais. Pasivaikščiojimo susitikimo vieta – prie Utenos dvaro (senasis „Saulės“ gimnazijos pastatas). Nuo 18 val. vyks muzikinis vakaras prie Vyžuonos upelio.
Gegužės 10–birželio 22 d. Leliūnuose, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, veikia Džiuljetos ir Gvido Raudonių retrospektyvinė keramikos kūrinių paroda.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

svente1... esi pasauly tu vienas, namo vilioji mane... Ech, graudoka klausytis tokios dainos kažkada išvažiavusiems iš savo tėviškės, o dabar atvykstantiems (ir tai ne kasmet) į kuktiškiečių kraštiečių šventę arba aukštajame smilčių kalnelyje gulinčių artimųjų kapelių aplankyti. Palaiminti tie, kurie dar mato žiburį tėvų namo lange ar motiną, pro atitrauktą lango užuolaidą į kelią žiūrinčią ir sugrįžtančiųjų laukiančią...
Gal nieko nėra skaudžiau už žinojimą, kad gimtinėje tavęs niekas nebelaukia, kad nebeatsidarys gimtojo namo durys ir niekas pro jas nebeišbėgs tavęs grįžtančio pasitikti, neapkabins ir nebepaklaus – kaipgi tau, vaikeli, sekasi...
O sugrįžti labai norisi. Nors tam, kad pamatytum, ar labai užžėlė basomis kojomis išmindžiotas takelis, ar tebėra tas medis, kuriame kažkada aštriu peiliuku išraižei žodį „myliu“... Todėl, kai tik paskelbiama kraštiečių šventės data, atidėliojami visi suplanuoti darbai, numatytos kelionės ar nelabai svarbūs susitikimai...
Tuštėja Kuktiškės. Žiemą pusšimtyje namų joks žiburėlis nebedega, joks takelis laukujų durų link neveda... Vasarą dar atvažiuoja vaikai ar anūkai nors savaitgaliais pabūti ten, kur gimė, iš kur į pasaulį išėjo.


Kasmet vis mažiau žmonių ir į kraštiečių šventę susirenka. Laimei, kad dar iš kaimyninių kaimų ar miestelių atvažiuoja koncerto pasiklausyti. Tiesą sakant, nuo koncertuojančiųjų ir atvykusių klausytojų skaičius priklauso. Kai ankstesnėse šventėse koncertavo Radžis, „el fuego“, „Vairas“, „Žvaigždžių kvartetas“ ir kiti respublikoje gerai žinomi pamėgti atlikėjai, žiūrovai ne tik iš Utenos, bet ir iš aplinkinių rajonų suvažiuodavo. Nėra pinigėlių, nėra ir garsių atlikėjų, o tada ir susidomėjusiųjų švente gerokai mažiau...
Šventės formatas daugelį metų nesikeičia – pirmiausia sveikinimo žodį susirinkusiesiems taria garbūs žmonės. Šį kartą į svečius atvyko Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Remeikis, ta pačia proga Kuktiškių seniūnui Aisčiui Kukučiui perdavė Lions klubo prezidento pareigas ir regalijas. Sveikinimo žodį tarė ir Kuktiškių (Kirdeikių, Saldutiškio ir Švenčionių rajono Labanoro) parapijas aptarnaujantis kunigas Jurgis Kazlauskas, kurio paveikslus iš asmeninės kolekcijos buvo galima apžiūrėti Kuktiškių seniūnijos galerijoje.
Nuolatinė švenčių viešnia – Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė. Pabūti kartu su kuktiškiečiais atvyko ir kaimyninės Saldutiškio seniūnijos seniūnas Bronius Šliogeris.
Už gražią tradiciją susiburti draugėn nors kartą metuose padėkojo kraštietė Vijolė Petrauskienė.
Garbias sukaktis švenčiantys jubiliatai Julius Kazimieras Buzelis, Irena Birutė Gaivenienė, Aldona Gužienė (80 metų), monsinjoras Juozas Čeberiokas (85 metai) ir socialinių mokslų daktaras Antanas Čiužas (90 metų) apjuosti tautinėmis juostomis, jiems sudainuota „ilgiausių metų“. Jubiliejus švenčia ir į šventę neatvykusios jubiliatės – Julija Lapėnienė, Aldona Trainienė, Anelė Žulienė.
Nepažeista ir dar viena tradicija – paskelbtas šiųmetinis Kuktiškių garbės pilietis. Juo kuktiškiečių valia tapo ūkininkas, buvęs Utenos rajono meras Jonas Burokas.
Šventės metu čia pat stadione, visiems žiūrovams matant, medžio skulptūrą drožė tautodailininkas Vytautas Šemelis. Baigtas darbas buvo pristatytas į aukcioną. Pradinė kaina – 10 eurų. Ji kilo, kilo, kol pasiekė 117 eurų. Už šią suma ji ir buvo nupirkta.
Buvo pagalvota ir apie mažuosius. Jiems parūpinti atrakcionai, batutas.
Šventę vedė jauna vedėjų pora – Malvina ir Lukas. Susirinkusiesiems grojo talentingi jaunieji Kuktiškių seniūnijos muzikantai – Lukas Gaižutis (peterburgo armonika) ir akordeonininkas Aleksas Dičius. Padėkota šventės rėmėjams.
Tie, kurie dar nematė Tomo Kleinio sendaikčių muziejaus, įkurto buvusios Kuktiškių pagrindinės mokyklos patalpose, šventės metu galėjo pasigrožėti eksponatais. Nenuobodžiavo ir sportinių rungčių mėgėjai, sugebantys piešti piešė Kuktiškių simbolį Kukutį, Vladislava Krinickienė visus susidomėjusius mokė vėlimo meno paslapčių, Edita Kušleikienė, atsivežusi glėbius žolynų, ją apspitusioms moterims ne tik pasakojo, bet ir rodė, kaip iš gamtinės medžiagos sukurti tradicinius simbolius, arkliukus, įvairias figūras ir t. t.
Praalkusieji skanavo šaulių išvirtą košę, medžiotojų klubo „Krašuona“ patiekalus iš žvėrienos, aštrią sriubą ir kitus skanėstus, kurių skleidžiami aromatai neleido ramiai praeiti pro šalį.
Žinoma, buvo ir kermošinių saldainių, ir muzikantų iš Leliūnų (Aušros ir Edmundo Gutauskų vadovaujama popgrupė „Aušra“), dainininkės iš Ignalinos. O muzikantai iš Panevėžio, pasivadinę grupe „Šiaurės pašvaistė“, be sustojimo grojo ir dainavo gal beveik tris valandas. Žinoma, koncerto pabaigos sulaukė bene be išimties tik šokėjai, bet tai dainininkų netrikdė. O 23 valandą dangų nušvietė fejerverkai...
Taip jau sutvarkytas gyvenimas, kad viskas, kas gera, greitai baigiasi. Bepigu atėjusiems – pabuvo, pasidžiaugė ir išėjo. O šventės organizatoriai ir tie, kurie atitempė čia suolus, kėdes, stalus, stadione dirbo nuo ankstaus ryto. O juk dar reikėjo išpuošti teritoriją, paruošti vietą oficialiajai daliai ir koncertuotojams. Ačiū ne tik organizatoriams (seniūnijos ir kultūros centro darbuotojams), bet ir tiems, kurie savo darbu pagelbėjo, kad nieko netrūktų, kad būtų visiems patogu. O juk po šventės reikėjo viską sutvarkyti: išnešti, nuvežti, sukrauti... Ačiū visiems.

Orai

 

braskesJei pasitvirtins prognozės, trečiadienis turėtų būti ne tik vėsiausia, bet ir šlapiausia šio mėnesio antrosios pusės diena. Naktį į trečiadienį jau įprasti 12 laipsnių, dieną sušils iki 18 laipsnių. Lietaus prilis 16,7 mm.
Ketvirtadienį taip pat palis, bet menkai. Orai ims palengva šilti. Tiesa, lėtai. Naktimis žadama tik apie 13 laipsnių šilumos, dienomis 10 laipsnių daugiau. Šiek tiek palyti gali ir šeštadienį. Vėjas vakarinių krypčių, silpnas.
Oras palankus ir atostogauti, ir dirbti. Miškuose pasirodė pirmieji grybai. Tikrai. Pats patikrinau. Daugiausiai voveraitės. Bet prieš verdant sriubą pakepinus visai skanus patiekalas išeina. Socialiniuose tinkluose mačiau lepšių nuotraukų. Kotai ilgi, o tai reiškia, kad dygsta raistų samanose. Mūsų krašto miškuose dar nei lepšių, nei raudonviršių. O štai pirmosios meškos jau ir Ukmergės miškuose pasirodė. Galima tuo pasinaudoti, jei tavo pamėgtose vietose per daug grybautojų. Prieini, pasisveikini ir klausi, ar rudosios niekur nesimatė. Sakai, kad ir pats nematei, tik labai daug prie upės pripėduota... Veika užtikrintai!

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Vyras žmonai: „Šneki kaip idiotė!“ – „Šneku, kad suprastum.“
***
Vyras su žmona žiūri siaubo filmą. Staiga ekrane pasirodo BAUBAS! Žmona: „Oi, mama!“ Vyras: „Panaši, panaši...“
***
Dvi draugės kalbasi:
– Tavo draugas toks geras, toks atidus, visada išklauso, dovanoja tau dovanas... Kodėl tu už jo neišteki?
– Todėl, kad noriu, jog taip būtų ir toliau!
***
Brangusis, kada tu galų gale įstatysi duris mūsų sodo tualetui?
– O ką ten vogti?

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-07-11

  2019-07-11 apie 06.00 val. Utenoje, Sėlių g., namuose, vyras, gim. 1975 m., panaudojo fizinį smurtą prieš moterį, gim. 1980 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-06 apie 12.00 val. iš vyrui, gim. 1960 m., priklausančios individualios įmonės, esančios Molėtuose, Sporto g., du vyriškiai išsinuomojo dulkių siurblį ir benzininę betono pjaustyklę su disku ir iki šiol negrąžino. Padaryta 1100 erų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Laikotarpiu nuo 2019-07-11 17.50 val. iki 2019-07-11 18.10 val. iš namo kiemo, Utenos r., Vyžuonų mstl., S. Dariaus ir S. Girėno g., pavogtas vyrui, gim. 2001 m., priklausantis automobilis „Opel Vectra“, kurio vertė 450 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.. 2019-07-11 17.42 Anykščiuose, A.Vienuolio g., vyras, gim. 1987 m., vairavo automobilį „Audi“ būdamas neblaivus, nustatyta 2.76 prom., po 18 min. pakartotinai nustatytas 2.92 prom. neblaivumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę.
 • 2019-07-12

  2019-07-12 apie 12.55 val., Anykščiuose, Kalno g. namuose, konflikto metu, neblaivus (nustatytas girtumas – 2,80 promilės alkoholio) vyras, gim. 1990 m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivų (nustatytas girtumas – 2,45 promilės alkoholio) brolį, gim. 1977 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-12 apie 16.00 val. Ignalinoje, Vilniaus g., automobilį „Ford Galaxy“, būdamas apsvaigęs galimai nuo alkoholio (vengė neblaivumo patikrinimo bei atsisakė duoti kraujo mėginį tyrimams), vairavo vyras, gim. 1981m., gyv. Ignalinoje, Atgimimo g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-12 10.00 val. vyras, gim. 1958 m., pastebėjo, jog Utenos r., Utenos sen., Katlėrių k., iš ežero pakrantės pagrobta jam priklausanti plastikinė valtis. Padaryta žala – 500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-07-13

  2019-07-13 apie 21.00 val. Anykščių r., Kavarsko sen., Šerių k., namuose, neblaivus (nustatytas girtumas – 1,48 promilės alkoholio) vyras, gim. 1958 m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivų (nustatytas girtumas- 2,74 promilės alkoholio) sūnų, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-13 apie 21.50 val. Ignalinos r., Mielagėnų sen., Mėčionių k., namuose, konflikto metu neblaivus (nustatytas girtumas – 1,69 promilės alkoholio) vyras, gim. 1973m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivią (nustatytas girtumas – 1,44 promilės alkoholio) žmoną, gim. 1975 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-13 apie 14.48 val. Anykščių r., dviratininkų ir pėsčiųjų take tarp Anykščių m. ir Niūronių k., moterį, gim. 1964 m., gyv. Panevėžyje, Vienybės g., užpuolė nepažįstamas jaunuolis, kuris panaudojęs fizinį smurtą pagrobė jai priklausantį dviratį su pritvirtinta bagažine, kurioje buvo planšetė su dėklu, nešiojama baterija, pledas, drabužiai, rankšluostis, akiniai, indelis su maistu, kelioninis peilis bei piniginė su 50 eurų. Padaryta žala – 1809 eurai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-07-14

  2019-07-14 apie 15.49 val. kelyje Vilnius–Utena 88 km, ties Utenos r., Leliūnų sen., Degulių k., vyro, gim. 1957 m., gyv. Utenoje, Taikos g., vairuojamas automobilis „VW Passat“ nuvažiavo nuo kelio į pakelės griovį. Eismo įvykio metu žuvo vairuotojas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.2019-07-14 apie 19.50 val. Utenos r., Daugailių sen., Taukelių k., neblaivus (nustatytas 2,25 promilių girtumas) vyras, gim. 1996 m., gyv. Molėtų r., Suginčių sen., Loluičių k., vairuodamas automobilį „Audi“, nepasirinko saugaus greičio bei atstumo ir kliudė ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Opel“, kurį vairavo blaivi moteris, gim. 1969 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-14 apie 20.07 val. namuose, Zarasų r., Suvieko sen., Samanių k., blaivus vyras, gim. 1968 m., panaudojo fizinį smurtą prieš savo žmoną, gim. 1963 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 1