utenis 11

Thursday, July 18, 2019

Keliomis eilutėmis

Liepos 15 d. minimas poeto Alfonso Nykos-Niliūno (1919–2015) gimimo šimtmetis. Kviečiame prisiminti XX amžiaus filosofinės ir idėjinės minties skleidėją lietuvių išeivijos literatūroje. Nuo 12 val. vyks pasivaikščiojimas po „miestų miestą Uteną“. A. Nykos-Niliūno, gimusio Nemeikščiuose, kelias driekiasi plačiai per Utenos miestą: nuo dvaro vartų iki geležinkelio stoties. Kur ėjo poetas, eisime ir mes. Per tam tikrą psichogeografinę praktiką pasimatysime su praeities vaizdu. Pasivaikščiojimo metu naudojamas literatūrinis žemėlapis, kurį sudaro poeto eilėraščiai, yra tarsi priemonė, leidžianti dabartinį miesto portretą pamatyti per būtojo laiko sluoksnį. Ekskursijos metu aplankysime dešimt tylos zonų, įprasmintų A. Nykos-Niliūno atsiminimais. Pasivaikščiojimo susitikimo vieta – prie Utenos dvaro (senasis „Saulės“ gimnazijos pastatas). Nuo 18 val. vyks muzikinis vakaras prie Vyžuonos upelio.
Gegužės 10–birželio 22 d. Leliūnuose, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, veikia Džiuljetos ir Gvido Raudonių retrospektyvinė keramikos kūrinių paroda.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

 

 

Genovaitė ŠNUROVA

Jau prieš keletą mėnesių socialiniuose tinkluose, kai kuriuose laikraščiuose pasipylė įvairių autorių straipsniai, kuriuose rašoma apie Utenos kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino netinkamą vadovavimą šiai Utenos kultūros įstaigai, apie jo vienpusiškus sprendimus, nepagrįstus atleidinėjimus iš darbo, nesiskaitymą su darbuotojų nuomone. Kiekvieną straipsnį lydėjo dešimtys komentarų, kuriuos pasirašinėjo dažnu atveju tie patys žmonės arba anonimais panorę likti piliečiai.


Suprantama, kiekvienas žmogus (jei tik nori) gali išsakyti savo nuomonę, kažkuo piktintis arba džiaugtis, bet mane (ir ne tik) liūdina nuomonės išsakymo kultūra. Straipsniuose nevengta „stipresnių žodžių“, įžeidinėjimų, kaltinimų, ambicijų proveržio ir užslėptos minties – mes geri ir talentingi, puikiai dirbantys ir savo rankose tvirtai laikantys miesto kultūrą, o direktorius mažų mažiausiai tironas, despotas ir kt.
Nesiimu spręsti, kurie teisūs ir kurie ne. Tuo labiau, kad su direktoriumi niekada nesu bendravusi, jį pažįstu tik iš matymo. Ne visus ir, vadinkim taip, nuskriaustuosius pažįstu, žinau jų darbus, atsakomybės ir talento lygį. Tiesa, kai kurie jų paviešintuose raštuose esantys išsireiškimai daug ką pasako apie žmogaus vidinę kultūrą, bet ir tą palikime spręsti tuo besidomintiems, komentuojantiems, besipiktinantiems.
Įsisiūbavus minėtam konfliktui, tikėjausi kokiu nors būdu išgirsti ir Utenos rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos oficialią nuomonę, už kultūrą atsakingų rajono savivaldybės darbuotojų pasisakymus. Tyla. Gal tarpusavyje ir pakalbama, bet į viešumą „neišlindo“ joks komentaras.
Nesikišo į viešas diskusijas (gal ne tik) ir kultūros centre tebedirbantys specialistai. Taip ir neaišku: ar jie palaiko direktorių, ar irgi nesitveria pykčiu.
Kai jau buvau beprimirštanti šitą konfliktą, į redakciją atėjo dvi moterys – Amelija Katinienė, pasisakiusi, kad kultūrai skyrė 46 savo gyvenimo metus, o šiuo metu dainuoja senjorų chore „Svaja“, vadovaujamame Onutės Aleknavičienės, ir Angelė Malašinskienė – muzikos mokytoja, chorų dirigentė, dirigavusi netgi Dainų šventėse, visą gyvenimą glaudžiai susijusi su kultūra.
Abi moterys atėjo ne tuščiomis rankomis – atsinešė 260 uteniškių, mylinčių kultūrą ir nuolat lankančių renginius, dalyvavusių ar tebedalyvaujančių įvairių kolektyvų veikloje, parašus.
„Mes nemėgstame neteisybės, piktinamės, kad direktorius išvadintas pačiais bjauriausiais žodžiais, o apie save kaltintojai nepasakoja nieko. Atrodytų, kad jie be nuodėmės, kad visi idealūs, tik direktorius blogas, – viena kitą papildydamos kalbėjo moterys. – Gal kai kas ir norėtų mus užčiaupti, bet mes nesiruošiame tylėti. Mums neaišku, kodėl skundžiasi tik atleistieji? Kas tai? Užgautos ambicijos? Uždraustas nepateisinamas neveiklumas? Direktorius išnarstytas po kaulelį, apdrabstytas purvais? O ar kas nors kada nors matėte Utenoje tiek renginių? Ar matėte tokius atlikėjus (netgi pasaulinio lygio) Utenoje?“
Išsakiusios savo nuomonę, moterys įteikė lapus su parašais. Preambulėje parašyta (tekstas netaisytas): „Mes, žemiau pasirašę, prašome visų partijų atstovų nustoti politikavimu ir asmeninių politinių ambicijų siekimu griauti kultūros sistemą, nes manome, kad kultūrinis gyvenimas Utenoje pradėjo atsigauti bei džiuginti rajono žmones ir svečius. Pastebime tendenciją, kad pasitelkiami politikuojantys kultūrininkai ir menininkai ir jų pagalba bandoma susidoroti su politikams neįtinkančiais įstaigų vadovais.
Palaikome Utenos kultūros centro direktorių Eriką Druskiną ir jo pradėtą intensyvų kultūrinio gyvenimo vystymą.“
Kitą dieną vyko eilinis Utenos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Į jį iš paties ryto atėjo ir dalis tų, kurie nepatenkinti direktoriaus darbu, ir tie, kurie jį gina. Be jau minėtų Amelijos Katinienės ir Angelės Malaiškienės į Tarybos posėdį dar atėjo Dalia Mikolaitienė ir Bronė Garlienė, daugelį savo gyvenimo dešimtmečių irgi paskyrusios kultūrai. Meras pažadėjo, kad visų jų nuomonės bus išklausytos išsekus tarybos posėdžio darbotvarkei, o tai bus apie 12 valandą.
Posėdis baigėsi šiek tiek vėliau, bet suinteresuoti asmenys neišsivaikščiojo. Neigiamą nuomonę apie Eriką Druskiną iš tribūnos išsakė Loretos Liaugaudės (su kuria darbo sutartis nutrūko gegužės mėnesį ir nebebuvo pratęsta) kolektyvo narė. Po to iš tos pačios tribūnos savo nuomonę išsakė Dalia Mikolaitienė. Direktorių palaikančią kalbą ji baigė pačių garsiausių per keletą pastarųjų mėnesių Utenoje koncertavusių atlikėjų bei kolektyvų pagarsinimu ir paprašė tarybos narių, kurie matė nors vieną pasirodymą, pakelti rankas – nepakilo nė viena ranka...
Tiesa, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas išėjo iš posėdžių salės motyvuodamas tuo, kad visų nuomones jis turi rašytiniame pavidale, todėl dar kartą klausytis to paties nebenori.
O mero pavaduotojas Vitalijus Šeršniovas pagarsino, kad Utenos kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino veiklai tirti yra sudarytos net dvi komisijos. Tikimasi, kad jos viską išsamiai išnagrinės, o su išvadomis supažindins suinteresuotas šalis.
Nežinau, ar nuomonės reiškimas per viešąsias informavimo priemones – pats geriausias būdas spręsti konfliktus. Manau, kad kur kas veiksmingesnis būtų kitas – susėsti vieniems prieš kitus ir viską, kas ant širdies guli, išsakyti, žiūrint vieni kitiems į akis. Be įžeidimų, žinoma, be viešai nevartotinų žodžių. Kompromisai – bene geriausia išeitis, o įžeistas ambicijas, tapusias bene didžiuoju susikalbėjimo kliuviniu, derėtų užrakinti keletu užraktų...

Orai

 

braskesJei pasitvirtins prognozės, trečiadienis turėtų būti ne tik vėsiausia, bet ir šlapiausia šio mėnesio antrosios pusės diena. Naktį į trečiadienį jau įprasti 12 laipsnių, dieną sušils iki 18 laipsnių. Lietaus prilis 16,7 mm.
Ketvirtadienį taip pat palis, bet menkai. Orai ims palengva šilti. Tiesa, lėtai. Naktimis žadama tik apie 13 laipsnių šilumos, dienomis 10 laipsnių daugiau. Šiek tiek palyti gali ir šeštadienį. Vėjas vakarinių krypčių, silpnas.
Oras palankus ir atostogauti, ir dirbti. Miškuose pasirodė pirmieji grybai. Tikrai. Pats patikrinau. Daugiausiai voveraitės. Bet prieš verdant sriubą pakepinus visai skanus patiekalas išeina. Socialiniuose tinkluose mačiau lepšių nuotraukų. Kotai ilgi, o tai reiškia, kad dygsta raistų samanose. Mūsų krašto miškuose dar nei lepšių, nei raudonviršių. O štai pirmosios meškos jau ir Ukmergės miškuose pasirodė. Galima tuo pasinaudoti, jei tavo pamėgtose vietose per daug grybautojų. Prieini, pasisveikini ir klausi, ar rudosios niekur nesimatė. Sakai, kad ir pats nematei, tik labai daug prie upės pripėduota... Veika užtikrintai!

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Vyras žmonai: „Šneki kaip idiotė!“ – „Šneku, kad suprastum.“
***
Vyras su žmona žiūri siaubo filmą. Staiga ekrane pasirodo BAUBAS! Žmona: „Oi, mama!“ Vyras: „Panaši, panaši...“
***
Dvi draugės kalbasi:
– Tavo draugas toks geras, toks atidus, visada išklauso, dovanoja tau dovanas... Kodėl tu už jo neišteki?
– Todėl, kad noriu, jog taip būtų ir toliau!
***
Brangusis, kada tu galų gale įstatysi duris mūsų sodo tualetui?
– O ką ten vogti?

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-07-11

  2019-07-11 apie 06.00 val. Utenoje, Sėlių g., namuose, vyras, gim. 1975 m., panaudojo fizinį smurtą prieš moterį, gim. 1980 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-06 apie 12.00 val. iš vyrui, gim. 1960 m., priklausančios individualios įmonės, esančios Molėtuose, Sporto g., du vyriškiai išsinuomojo dulkių siurblį ir benzininę betono pjaustyklę su disku ir iki šiol negrąžino. Padaryta 1100 erų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Laikotarpiu nuo 2019-07-11 17.50 val. iki 2019-07-11 18.10 val. iš namo kiemo, Utenos r., Vyžuonų mstl., S. Dariaus ir S. Girėno g., pavogtas vyrui, gim. 2001 m., priklausantis automobilis „Opel Vectra“, kurio vertė 450 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.. 2019-07-11 17.42 Anykščiuose, A.Vienuolio g., vyras, gim. 1987 m., vairavo automobilį „Audi“ būdamas neblaivus, nustatyta 2.76 prom., po 18 min. pakartotinai nustatytas 2.92 prom. neblaivumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę.
 • 2019-07-12

  2019-07-12 apie 12.55 val., Anykščiuose, Kalno g. namuose, konflikto metu, neblaivus (nustatytas girtumas – 2,80 promilės alkoholio) vyras, gim. 1990 m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivų (nustatytas girtumas – 2,45 promilės alkoholio) brolį, gim. 1977 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-12 apie 16.00 val. Ignalinoje, Vilniaus g., automobilį „Ford Galaxy“, būdamas apsvaigęs galimai nuo alkoholio (vengė neblaivumo patikrinimo bei atsisakė duoti kraujo mėginį tyrimams), vairavo vyras, gim. 1981m., gyv. Ignalinoje, Atgimimo g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-12 10.00 val. vyras, gim. 1958 m., pastebėjo, jog Utenos r., Utenos sen., Katlėrių k., iš ežero pakrantės pagrobta jam priklausanti plastikinė valtis. Padaryta žala – 500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-07-13

  2019-07-13 apie 21.00 val. Anykščių r., Kavarsko sen., Šerių k., namuose, neblaivus (nustatytas girtumas – 1,48 promilės alkoholio) vyras, gim. 1958 m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivų (nustatytas girtumas- 2,74 promilės alkoholio) sūnų, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-13 apie 21.50 val. Ignalinos r., Mielagėnų sen., Mėčionių k., namuose, konflikto metu neblaivus (nustatytas girtumas – 1,69 promilės alkoholio) vyras, gim. 1973m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivią (nustatytas girtumas – 1,44 promilės alkoholio) žmoną, gim. 1975 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-13 apie 14.48 val. Anykščių r., dviratininkų ir pėsčiųjų take tarp Anykščių m. ir Niūronių k., moterį, gim. 1964 m., gyv. Panevėžyje, Vienybės g., užpuolė nepažįstamas jaunuolis, kuris panaudojęs fizinį smurtą pagrobė jai priklausantį dviratį su pritvirtinta bagažine, kurioje buvo planšetė su dėklu, nešiojama baterija, pledas, drabužiai, rankšluostis, akiniai, indelis su maistu, kelioninis peilis bei piniginė su 50 eurų. Padaryta žala – 1809 eurai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-07-14

  2019-07-14 apie 15.49 val. kelyje Vilnius–Utena 88 km, ties Utenos r., Leliūnų sen., Degulių k., vyro, gim. 1957 m., gyv. Utenoje, Taikos g., vairuojamas automobilis „VW Passat“ nuvažiavo nuo kelio į pakelės griovį. Eismo įvykio metu žuvo vairuotojas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.2019-07-14 apie 19.50 val. Utenos r., Daugailių sen., Taukelių k., neblaivus (nustatytas 2,25 promilių girtumas) vyras, gim. 1996 m., gyv. Molėtų r., Suginčių sen., Loluičių k., vairuodamas automobilį „Audi“, nepasirinko saugaus greičio bei atstumo ir kliudė ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Opel“, kurį vairavo blaivi moteris, gim. 1969 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-14 apie 20.07 val. namuose, Zarasų r., Suvieko sen., Samanių k., blaivus vyras, gim. 1968 m., panaudojo fizinį smurtą prieš savo žmoną, gim. 1963 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 1