utenis 11

Thursday, July 18, 2019

Keliomis eilutėmis

Liepos 15 d. minimas poeto Alfonso Nykos-Niliūno (1919–2015) gimimo šimtmetis. Kviečiame prisiminti XX amžiaus filosofinės ir idėjinės minties skleidėją lietuvių išeivijos literatūroje. Nuo 12 val. vyks pasivaikščiojimas po „miestų miestą Uteną“. A. Nykos-Niliūno, gimusio Nemeikščiuose, kelias driekiasi plačiai per Utenos miestą: nuo dvaro vartų iki geležinkelio stoties. Kur ėjo poetas, eisime ir mes. Per tam tikrą psichogeografinę praktiką pasimatysime su praeities vaizdu. Pasivaikščiojimo metu naudojamas literatūrinis žemėlapis, kurį sudaro poeto eilėraščiai, yra tarsi priemonė, leidžianti dabartinį miesto portretą pamatyti per būtojo laiko sluoksnį. Ekskursijos metu aplankysime dešimt tylos zonų, įprasmintų A. Nykos-Niliūno atsiminimais. Pasivaikščiojimo susitikimo vieta – prie Utenos dvaro (senasis „Saulės“ gimnazijos pastatas). Nuo 18 val. vyks muzikinis vakaras prie Vyžuonos upelio.
Gegužės 10–birželio 22 d. Leliūnuose, Vytauto Valiušio keramikos muziejuje, veikia Džiuljetos ir Gvido Raudonių retrospektyvinė keramikos kūrinių paroda.
next
prev

laikrastis1

 

kaina1

 

 

 

 

 

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos,cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

antrajamut

 

 

 

logo spaudos remimo fondas2Vasaros plenera

Juodoji keramika – seniausias žinomas molio degimo būdas. Tai unikalus Lietuvos kultūros paveldas. Senovės baltų tautos šiuo būdu degė laidojimo urnas ir kitus kulto indus. Viduramžiais juodoji keramika buvo plačiai naudojama ne tik Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, bet ir Prancūzijoje, Olandijoje, Anglijoje, Vokietijoje. Iš juodosios keramikos buvo gaminami stalo indai,puodai, vazos.

DSC 0672Ši keramika degama redukcinėje terpėje be cheminių priedų bei glazūrų, todėl ji yra ekologiška ir patikima. Lietuva yra viena iš nedaugelio žemės kampelių, kur ši keramika išsaugota ir sėkmingai gyvuoja.
Daugelis mano, kad juodoji keramika būna iš juodo molio. Iš tiesų jis tik išdegamas kitaip: kūrenimo pabaigoje, kai darbai jau būna išdegti, į pakurą primetama sakingų malkų, krosnis užkasama, kitaip tariant, viskas uždusinama, kad dūmai neišeitų. Nuo karščio įkaitusios molio poros atsidaro, visos ertmės prisipildo dūmų, paskui, atvėsus moliui, poros užsidaro, o dūmai lieka viduje – visas dirbinys pajuoduoja.
Rugpjūčio 18–23 dienomis Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje vyko tarptautinis juodosios keramikos simpoziumas. 23 dieną dalyviai surengė kūrybos darbų parodą, kuria pasigėrėti rinkosi ne tik Leliūnų miestelio gyventojai, bet ir uteniškiai, svečiai iš Vilniaus.


DSC 0662Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė Teresė Jurkuvienė džiaugėsi, kad paroda, atidaryta simpoziumo pradžioje, kiekvieną dieną kisdavo, pasipildydavo naujais eksponatais. 16 meistrų iš Latvijos, Baltarusijos, Gruzijos, Ukrainos, Vengrijos ir Lietuvos kartu dirbo, dalijosi patirtimi, pristatė savo šalies keramikos subtilybes.
Šios idėjos autorius Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa teigia, kad mes dažnai kažkur važiuojame, vis kažin ko ieškodami, tikėdamiesi, jog kažkur yra geriau, kažkur yra rojus... DSC 0669„Tačiau kai atvažiavau čia, į Leliūnus, kai pamačiau, ką jūs čia turite, supratau, kad visa tai yra neįkainojamas lobis, – tikina S. Liausa. – Juolab kad čia dirba toks meistras kaip Vytautas Valiušis. Mes esame maža šalis ir negalime didžiuotis kaip didelės šalys ekonomika, gamtos ištekliais ar dar kuo nors, tačiau pas mus didžiausia vertybė yra talentingi žmonės, mūsų kultūra, tradicijos. Nors ir maža šalis, bet galime stoti šalia bet kurios pasaulio šalies ir kaip lygus su lygiu kalbėtis. Mes turime savo tradicijas, puoselėjame savo kultūrą. Tuo mes esame stiprūs. Tad visa idėja ir buvo patiems pamatyti ir kitiems parodyti tai, kuo mes esame turtingi, ką mums paliko protėviai, kaip pas mus tęsiamos gyvos tradicijos, o viena iš tų tradicijų – molis, molio žiedimas. Tai rankomis, talentu ir meile kuriamas stebuklas.
Visuomenėje mažai žmonių, kurie džiaugiasi ne kažką gavę, o galėdami duoti kitiems. Aš manau, kad šie meistrai, kultūros žmonės, Vytauto Valiušio žodžiais tariant, yra šiek tiek išprotėję. Jie džiaugiasi, kad gali dalytis su kitais. Tokia idėja ir buvo, kad vieni apie kitus sužinotų, vieni su kitais galėtų dalytis.“
S. Liausa džiaugiasi, kad šiais metais simpoziume dalyvauja talentingi, pripažinti meistrai: „Vytauto Valiušio keramikos muziejus yra pasaulinio lygio, jo talentas unikalus. Todėl renginio organizatoriai stengėsi ieškoti šalių, kuriose juodoji keramika gyvuoja šimtmečius, stiprių meistrų. O kai tie meistrai dar ir džiaugiasi, galėdami dalytis, tuomet tai duoda gerų rezultatų – vieni iš kitų mokomės, džiaugiamės talentais, idėjomis...
DSC 0654Meistrai iš užsienio ne tik dirbo, klausėsi paskaitų, bet ir turėjo galimybę pristatyti savo šalį, tradicijas, savo darbus, techniką. Kiekvienas meistras turi savų paslapčių, tad tokia patirtis praturtina. Iš tikrųjų šis muziejus yra pasaulinio lygio. Ir darbai, ir ekspozicijos, ir muziejininko bendravimas. Yra tekę užsienyje pristatinėti muziejų, pasakoti, tai iš akių būdavo matyti, kad klausytojai netiki tuo, ką sakai. Tik atvažiavę čia ir pamatę net pritilo... Nė nesitikėjo to, ką čia išvydo. Vytautas yra išskirtinis, nėra su kuo nė lyginti. Jo idėjos, darbai... Tik jam turėtume visi kartu padėti tas idėjas įgyvendinti.“
O pats Vytautas Valiušis, kai jam buvo suteiktas žodis, džiaugėsi tokiu gausiu simpoziumo dalyvių būriu ir teigė, kad kalbėti turėtų svečiai, nes jie čia svarbiausi.
DSC 0705Darejan Chilashvili (Gruzija) džiaugiasi, kad daug ką pamatė, daug ko išmoko, sužinojo: „Viskas, kas pasaulyje geriausia, yra čia. Aš neturiu žodžių apsakyti tai, kaip man čia patiko. Tiesą pasakius, aš to nesitikėjau. Pamatęs tai, pamaniau, kad patekau į kitą pasaulį. Esu labai laimingas, galėdamas susipažinti su tokiais nuostabiais žmonėmis kaip Vytautas ir Saulius, ir džiaugiuosi, kad jie tai organizuoja. Linkiu, kad ši tradicija būtų perduodama iš kartos į kartą.
Aš manau, kad jūsų kraštas yra nuostabus, čia puikūs žmonės, kurie man yra brangūs. Ačiū už šiltą priėmimą.“
Levan Gelovnishvili (Gruzija) tikina, jog nė neįsivaizdavo, kad gali būti taip gražu, tvarkinga ir jauku.
DSC 0670Ir svečią iš Ukrainos pakerėjo muziejininkas V. Valiušis: „Čia visus sušildė iš Vytauto sklindanti šiluma. Nė negalėjau pagalvoti, kad toks muziejus galėtų egzistuoti.“
Mokytojas, etnokultūros darbuotojas Raimondas Prikockis iš Klaipėdos atviravo: „Kaip malonu, kai susirenka daug menininkų ne tik kartu pabūti ir pasidalyti išmintimi, bet ir pajausti energiją, sklindančią iš mūsų, iš žemės. Pats geriausias kūrėjas – Dievas. O mes tik bandom prisiliesti prie žemės.“
Aliaksandr Varankevich (Baltarusija) kalbėjo trumpai: „Geriau, kai kalba ne menininkas, o jo darbai. Norėtųsi, kad jau tradicija tampantis tarptautinis simpoziumas turėtų tęsinį, nes tai labai kilnus darbas.“
Aliaksandr Arlou (Baltarusija) žavėjosi ir meistro V. Valiušio talentu, ir muziejumi.
DSC 0700Mindaugas Turolevičius iš Kuršėnų džiaugiasi pažintimis su naujais žmonėmis ir juokiasi, kad po šio simpoziumo meistrai dirbs ne gerai, bet labai gerai, nes šia taisykle vadovaujasi Puodžių karalius Vytautas Valiušis. Šią taisyklę lietuviškai pakartoja visi svečiai.
Genia Vaičikauskienė teigia, kad ją visuomet vilioja ši keramikų meka. Lietuvoje nėra tokio nuostabaus kampelio, puikaus meistro, pas kurį norisi užsukti, pasidžiaugti ar pasiguosti... Šis simpoziumas – tai bendravimas, nuostabus laiko praleidimas, draugystės pratęsimas, akiračio išplėtimas, pasidalijimas žiniomis.
Sila Katalina Hornyak (Vengrija) labai nudžiugo, gavusi kvietimą dalyvauti šiame simpoziume: „Iš Lietuvos aš išsivešiu pačius gražiausius prisiminimus, o tai, ką regėjau keramikos muziejuje, nepranyks iš mano atsiminimų.“
DSC 0724Parodoje – meistrų darbo rezultatai. Keramikų darbus apžiūrėję svečiai džiaugėsi meistrų išmone, kūrybingumu ir užburiančia juodosios keramikos magija.
Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Lilija Jovarienė neslėpė džiaugsmo: „Malonūs jausmai užplūsta, kai visus jungia molis, meilė menui. Dėkoju organizatoriams už tai, kad sukvietė pačius geriausius meistrus, kurie nepabūgo atvažiuoti į kaimą. V. Valiušis visiems sakydavo, jog kaime turėtų būti viskas geriau nei mieste. Ir jam pavyko tai įgyvendinti. Mes turime žmogų, kuriantį stebuklus. Ačiū už tai, ką jūs šiandien mums padovanojote.“
Kraštotyros muziejaus direktorė visiems priminė, jog Lietuva švenčia Baltijos kelio metines. 1989-ųjų rugpjūčio 23 dieną, minint 50-ąsias Molotovo Ribentropo pakto pasirašymo metines per protesto akciją, pavadintą Baltijos keliu, apie du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis, sudarydami gyvą daugiau kaip 650 kilometrų ilgio žmonių grandinę, nusitęsusią per visas tris šalis. Visų šalių meistrai susikibo už rankų, parodydami, kad supranta Baltijos šalių norą būti laisvoms.
DSC 0689Kai svečiai pasidžiaugė paroda, organizatoriai visus pakvietė į lauką, kur buvo degami keramikos dirbiniai.
Čia svečiai turėjo galimybę susipažinti su duonos raugo keramika. Raugo keramika yra vienas iš archajiškiausių molio apdirbimo būdų. Mokslininkai yra nustatę, kad jis Baltijos šalyse naudotas X – XII a., dar prieš atsirandant glazūrai gaminiams papuošti.
Manoma, žmonės ieškojo būdų apdoroti molį, kad jis būtų tinkamas naudoti buityje. Taip atrastas būdas keramikos gaminiams apdirbti, naudojant duonos raugą.
DSC 0707Vytautas Valiušis atidaro molio degimo krosnį, o Mindaugas Turolevičius metalinėmis žnyplėmis ilgomis rankenomis iš jos ištraukia jau išdegtą, iki raudonumo įkaitusį dirbinį. Krosnyje per 1000 laipsnių karščio. Pasak M. Turolevičiaus, kad molio masė būtų visiškai išdegta, reikia 1300 laipsnių, bet užtenka ir tūkstančio. Temperatūra priklauso ir nuo gaminių sienelių storio: kuo jos storesnės, tuo reikia aukštesnės temperatūros. Ištrauktas iš degimo krosnies gaminys panardinamas į raugą. Ir gaminį, ir meistrą apgaubia pasklidęs garų debesis. Norėdamas sustabdyti dirbinio tamsėjimą, M. Turolevičius jį merkia į vandenį. Meistras sako, kad raugą reikia pasidaryti, o pirmiausia – nuspręsti, kokį. Tradicinis duonos raugas būdavo ruošiamas taip: įmeti duonos į vandenį, palieki, po kurio laiko surūgsta. Tačiau čia pagamintas raugas iš ruginių ir kvietinių miltų, tad kieme pakvimpa namine duona. Nors galima pasidaryti įvairiausio raugo – kvietinių ir ruginių miltų, kopūstų, burokėlių. Sumaišius kvietinius ir ruginius miltus, pasiekiama didesnių kontrastų. Nuo duonos raugo dirbinys būna švelnus, nuo burokėlių įgauna rausvą atspalvį.
DSC 0726Kuo ilgiau molio dirbinys laikomas rauge, tuo labiau pajuosta. Paprastas molis tokios temperatūros neišlaikytų – iškart suskiltų. Didelio masės traukimosi greičio neištvertų. O šamotiniam moliui toks karštis nebaisus. Vytautas Valiušis sako, kad iš šamotinio molio degti pagal šią technologiją yra labai paprasta. Vienas nesudėtingas degimas – ir darbas baigtas. Ir jokios glazūros. Kita vertus, brangi degimo krosnis, pats procesas, molis.
Prie karšto išdegto indo prisilietus vėsiam raugui, įvyksta reakcijos, gaminys apdorojamas technologiškai. Todėl kiekvienas indas skiriasi savo raštais, margumu. Kiekvieno dirbinio paviršiuje raugas palieka savotišką, archajišką dekorą.
Ši keramikos apdirbimo technika nuo kitų skiriasi pirmiausia tuo, kad molinis dirbinys padengiamas ne glazūra, o raugu. Jis tarsi užkepina molio poras, todėl puodas nepraleidžia vandens, o jo paviršius įgauna gražų margumą. Tokie moliniai indai yra ekologiškai švarūs. Ši keramika – tai rankų darbas, naudojant švarų molį ir ekologiškas medžiagas. Raugo keramikos dirbiniai ir istoriškai vertingi, ir naudojami buityje. Indai storomis sienelėmis ilgai išlaiko šilumą, o jei yra su medinėmis rankenomis, šios neįkaista.
Kiekvienas simpoziumo dalyvis galėjo pats išsitraukti indą iš degimo krosnies ir išmėginti raugo technologiją. Tas indas primins Vytauto Valiušio keramikos muziejų ir jame vykusį simpoziumą.
Simpoziumas, populiarinantis tradicinius lietuviškos keramikos – juodosios ir raugo – degimo būdus baigėsi, tačiau užsimezgė draugystė. Svečiai iš Gruzijos norėtų, kad kitas tarptautinis simpoziumas vyktų Gruzijoje ir ši graži tradicija būtų tęsiama.
Vaiva Leišienė
Autorės nuotr.

Orai

 

braskesJei pasitvirtins prognozės, trečiadienis turėtų būti ne tik vėsiausia, bet ir šlapiausia šio mėnesio antrosios pusės diena. Naktį į trečiadienį jau įprasti 12 laipsnių, dieną sušils iki 18 laipsnių. Lietaus prilis 16,7 mm.
Ketvirtadienį taip pat palis, bet menkai. Orai ims palengva šilti. Tiesa, lėtai. Naktimis žadama tik apie 13 laipsnių šilumos, dienomis 10 laipsnių daugiau. Šiek tiek palyti gali ir šeštadienį. Vėjas vakarinių krypčių, silpnas.
Oras palankus ir atostogauti, ir dirbti. Miškuose pasirodė pirmieji grybai. Tikrai. Pats patikrinau. Daugiausiai voveraitės. Bet prieš verdant sriubą pakepinus visai skanus patiekalas išeina. Socialiniuose tinkluose mačiau lepšių nuotraukų. Kotai ilgi, o tai reiškia, kad dygsta raistų samanose. Mūsų krašto miškuose dar nei lepšių, nei raudonviršių. O štai pirmosios meškos jau ir Ukmergės miškuose pasirodė. Galima tuo pasinaudoti, jei tavo pamėgtose vietose per daug grybautojų. Prieini, pasisveikini ir klausi, ar rudosios niekur nesimatė. Sakai, kad ir pats nematei, tik labai daug prie upės pripėduota... Veika užtikrintai!

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Vyras žmonai: „Šneki kaip idiotė!“ – „Šneku, kad suprastum.“
***
Vyras su žmona žiūri siaubo filmą. Staiga ekrane pasirodo BAUBAS! Žmona: „Oi, mama!“ Vyras: „Panaši, panaši...“
***
Dvi draugės kalbasi:
– Tavo draugas toks geras, toks atidus, visada išklauso, dovanoja tau dovanas... Kodėl tu už jo neišteki?
– Todėl, kad noriu, jog taip būtų ir toliau!
***
Brangusis, kada tu galų gale įstatysi duris mūsų sodo tualetui?
– O ką ten vogti?

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-07-11

  2019-07-11 apie 06.00 val. Utenoje, Sėlių g., namuose, vyras, gim. 1975 m., panaudojo fizinį smurtą prieš moterį, gim. 1980 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-06 apie 12.00 val. iš vyrui, gim. 1960 m., priklausančios individualios įmonės, esančios Molėtuose, Sporto g., du vyriškiai išsinuomojo dulkių siurblį ir benzininę betono pjaustyklę su disku ir iki šiol negrąžino. Padaryta 1100 erų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Laikotarpiu nuo 2019-07-11 17.50 val. iki 2019-07-11 18.10 val. iš namo kiemo, Utenos r., Vyžuonų mstl., S. Dariaus ir S. Girėno g., pavogtas vyrui, gim. 2001 m., priklausantis automobilis „Opel Vectra“, kurio vertė 450 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.. 2019-07-11 17.42 Anykščiuose, A.Vienuolio g., vyras, gim. 1987 m., vairavo automobilį „Audi“ būdamas neblaivus, nustatyta 2.76 prom., po 18 min. pakartotinai nustatytas 2.92 prom. neblaivumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos AVPK areštinę.
 • 2019-07-12

  2019-07-12 apie 12.55 val., Anykščiuose, Kalno g. namuose, konflikto metu, neblaivus (nustatytas girtumas – 2,80 promilės alkoholio) vyras, gim. 1990 m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivų (nustatytas girtumas – 2,45 promilės alkoholio) brolį, gim. 1977 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-12 apie 16.00 val. Ignalinoje, Vilniaus g., automobilį „Ford Galaxy“, būdamas apsvaigęs galimai nuo alkoholio (vengė neblaivumo patikrinimo bei atsisakė duoti kraujo mėginį tyrimams), vairavo vyras, gim. 1981m., gyv. Ignalinoje, Atgimimo g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-12 10.00 val. vyras, gim. 1958 m., pastebėjo, jog Utenos r., Utenos sen., Katlėrių k., iš ežero pakrantės pagrobta jam priklausanti plastikinė valtis. Padaryta žala – 500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-07-13

  2019-07-13 apie 21.00 val. Anykščių r., Kavarsko sen., Šerių k., namuose, neblaivus (nustatytas girtumas – 1,48 promilės alkoholio) vyras, gim. 1958 m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivų (nustatytas girtumas- 2,74 promilės alkoholio) sūnų, gim. 1983 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-07-13 apie 21.50 val. Ignalinos r., Mielagėnų sen., Mėčionių k., namuose, konflikto metu neblaivus (nustatytas girtumas – 1,69 promilės alkoholio) vyras, gim. 1973m., panaudojo fizinį smurtą prieš neblaivią (nustatytas girtumas – 1,44 promilės alkoholio) žmoną, gim. 1975 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-13 apie 14.48 val. Anykščių r., dviratininkų ir pėsčiųjų take tarp Anykščių m. ir Niūronių k., moterį, gim. 1964 m., gyv. Panevėžyje, Vienybės g., užpuolė nepažįstamas jaunuolis, kuris panaudojęs fizinį smurtą pagrobė jai priklausantį dviratį su pritvirtinta bagažine, kurioje buvo planšetė su dėklu, nešiojama baterija, pledas, drabužiai, rankšluostis, akiniai, indelis su maistu, kelioninis peilis bei piniginė su 50 eurų. Padaryta žala – 1809 eurai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-07-14

  2019-07-14 apie 15.49 val. kelyje Vilnius–Utena 88 km, ties Utenos r., Leliūnų sen., Degulių k., vyro, gim. 1957 m., gyv. Utenoje, Taikos g., vairuojamas automobilis „VW Passat“ nuvažiavo nuo kelio į pakelės griovį. Eismo įvykio metu žuvo vairuotojas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.2019-07-14 apie 19.50 val. Utenos r., Daugailių sen., Taukelių k., neblaivus (nustatytas 2,25 promilių girtumas) vyras, gim. 1996 m., gyv. Molėtų r., Suginčių sen., Loluičių k., vairuodamas automobilį „Audi“, nepasirinko saugaus greičio bei atstumo ir kliudė ta pačia kryptimi važiavusį automobilį „Opel“, kurį vairavo blaivi moteris, gim. 1969 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-07-14 apie 20.07 val. namuose, Zarasų r., Suvieko sen., Samanių k., blaivus vyras, gim. 1968 m., panaudojo fizinį smurtą prieš savo žmoną, gim. 1963 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 1