utenis 11

Wednesday, February 20, 2019

Keliomis eilutėmis

Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui praplėsti įsiterpusio žemės sklypo, esančio mėgėjų sodo teritorijoje, sąvoką. Tuo siekiama sumažinti nenaudojamus ir apleistus žemės plotus. Šiuo metu sodų bendrijų nariai turi teisę įsigyti valstybinės žemės plotus, neviršijančius 0,04 ha, kurių neįmanoma suprojektuoti kaip atskirų individualių mėgėjų sodo sklypų, nes jie yra įsiterpę tarp valstybinės ar privačios žemės sklypų, taip pat ir tuos valstybinės žemės sklypus, prie kurių pagal žemės sklypų formavimo ir pertvarkymo projektą neįmanoma suprojektuoti privažiuojamojo kelio. Tačiau iki šiol jiems nebuvo suteikta galimybė įsigyti valstybinės žemės sklypų, besiribojančių su laisvos valstybinės žemės plotu, kuris nesuformuotas kaip atskiras žemės sklypas, ir esančių tarp privačių žemės sklypų ar (ir) išnuomotų valstybinės žemės sklypų, taip pat privačių arba išnuomotų valstybinės žemės sklypų ir kelių (gatvių) ar miškų sklypų (plotų) ribos bei tų, kuriuos sudaro siaura juosta, šlaitai ar grioviai.
next
prev

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į

„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 2019

 

 geraknyga1

 

14724053 1309601642397432 1480600084 oUteniškė studentė Ieva ne pirmus metus vasarą praleidžia uždarbiaudama užsienyje. Šią vasarą nusprendė padirbėti už Atlanto. Svajojo įsidarbinti Aliaskoje. Viliojo galimybė pamatyti šiaurietišką kraštą savo akimis. Šiandien Ieva džiaugiasi, kad užteko ryžto vienai leistis į kelionę: „Gali svajoti visą gyvenimą ir nenuvykti, tad jei nusprendei – pirmyn! Juo labiau kad ir tėvų palaikymo sulaukiau, ir draugo.
Dar pernai sužinojau apie specialią programą studentams „Work and Travel USA“. Ši programa – puiki galimybė iš arti pažinti Ameriką, bendrauti su amerikiečiais bei turistais ir studentais iš kitų šalių, lavinti anglų kalbos įgūdžius, įgyti savarankiškumo. Svarbu, kad šios programos dalyviai gali JAV legaliai dirbti 2 – 4 mėnesius ir gauti atlyginimą. Susirasti darbą padeda Pasaulio lietuvių centras, bendradarbiaujantis su daugiau kaip 600 įmonių.“ Bet studentė pati ieškojo darbdavių, rašė laiškus, kalbėjosi...
Aliaska! Apie ją tiek girdėta ir vis tiek ji tokia paslaptinga! Su kuo jums asocijuojasi Aliaska? Prieš akis iškyla atšiaurios žiemos, kalnų upių ir tinginiaujančių baltųjų lokių vaizdai? „Būtinai parašykit, kad ten nėra pingvinų, – prašo Ieva. – Nes dauguma manęs klausė, ką aš veiksiu su pingvinais?“
Aliaska – JAV valstija šiaurės vakarinėje Šiaurės Amerikos dalyje. Tai didžiausia ir rečiausiai apgyvendinta JAV valstija. Aliaskoje pirmieji gyventojai apsistojo prieš 3-8 tūkst. metų. Tai buvo eskimai ir eleutai. Aliaskos ekonomika ėmė sparčiau vystytis XIX a. pabaigoje, kai, pusiasalyje aptikus aukso, ėmė plūsti aukso ieškotojai.
Maždaug du trečdaliai Aliaskos teritorijos priklauso amžino įšalo zonai. Čia gausu ledynų, ugnikalnių, žavi laukinė gyvūnija, ledynų aukštikalnės, jūros pakrantė bei kvapą gniaužiantis suvokimas, kad esi kitoje erdvėje ir tarsi kitame laike. Į Aliaską rekomenduojama vykti birželio-rugpjūčio mėnesiais, kadangi žiemos čia itin žvarbios.

Kai dingsta lagaminas
Nepabūgusi tolimo kelio birželio viduryje Ieva leidosi į kelionę. „Į priekį skridau penkias dienas, atgal kelionė buvo trumpesnė, – prisimena pašnekovė. – Jau prieš kelionę buvau susiderinusi su savo būsimos bendradarbės drauge, kad pas ją Londone apsistosiu, mat ten reikėjo ilgai laukti skrydžio. Nors nepažįstami žmonės, bet pasitikėjome vieni kitais. Ji mane pasitiko, apnakvindino. Ryte jos kambario draugai iš Bulgarijos man ir kavos išvirė.
Kanadoje (Vankuveryje) reikėjo laukti 17 valandų, tai miegojau aerouoste. Gaila, kad čia atskridau prieš naktį, negalėjau net po Vankuverį pasižvalgyti, nors žinojau, kad tai gražus miestas. Vienai svetimame mieste baugu vaikščioti, tad neteko pasigrožėti miesto panorama.“
Atskridus į Ankoredžą Ievą persmelkė bloga nuojauta: o jeigu lagaminas dings? „Matau, kad visi jau pasiėmė lagaminus, o aš dar vis laukiu. Supratau, kad nuojauta neapgavo... Atėjęs agentas iš Kanados oro linijų ėmė rašyti protokolą, vėliau pasirodė, kad jis buvo naujokas ir neužrašė kodų, pagal kuriuos turėjo surasti dingusį bagažą. Lagaminas atsirado tik po keturių dienų, kai jau buvau atvykusi į vietą. Vienintelis geras dalykas – nereikėjo man su savimi jo tampyti, – juokiasi mergina. – Bet, aišku, streso buvo.“
Ankoredže dvi naktis studentė praleido svečių namuose, laukdama autobuso, tik du kartus per savaitę važiuojančio į nedidelį miestelį Siutoną (Sutton). Užmiestyje, kalnuose, tris mėnesius ir gyveno Ieva. Dirbo nedideliame jaukiame restoranėlyje, kuriame vienu metu tilpdavo apie 30 žmonių. Pradžioje dirbo šešias dienas per savaitę, paskutinį mėnesį šeimininkas suteikė dvi laisvas dienas. Tada mergina keliaudavo į kitus miestus, vaikščiodavo po ledynus ar kopdavo į juos. Čia ji buvo ne vienintelė lietuvė, kartu dirbo dar dvi merginos ir Lietuvos. Kiti – jauni amerikiečiai.

Tęsinį skaitykite 2016 11 05 „Utenyje“

Orai

 

upelis1Žingsnis po žingsnio – vis arčiau pavasario. Nors naktimis žiema dar rodys nagučius. Naktį į ketvirtadienį bus 6, į penktadienį – net 9, į šeštadienį – 8, į sekmadienį – 1 laipsnis šalčio. Dienomis bus šilčiau. Ketvirtadienį – 2, penktadienį – 2, šeštadienį – 1 laipsnis šalčio, o sekmadienį – jau 2 laipsniai šilumos.
Ketvirtadienį – saulė pro debesis ir viena kita snaigė, penktadienį saulėta ir be kritulių, šeštadienį vėl saulė žvilgčios pro debesis, kritulių nebus nei sniego, nei lietaus pavidalu. Sekmadienį dangus apsiniauks, bet bus sausa.
Vėjas šiaurės krypčių, ganėtinai stiprus.
Nors šaltos naktys ir pratęs poledinės žūklės sezoną, bet išsėdėti ant ledo pučiant tokiam žvarbiam vėjui bus sudėtinga.
Dienos ilgumas artėja prie 10 valandų. Mėnulio pilnatis ir artėjantys rinkimai žada keistą ir įdomų laiką.
Žaidimai, sportas, poilsis persikelia į sales, baseinus ir saunas.

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2019-02-15

  2019-02-15 apie 23.30 val. bute, Utenoje, J. Basanavičiaus g., priklausančiame vyrui (g. 1993 m.) (nustatytas 1,68 prom. girtumas), ant stalo rastas gulintis popieriaus lapas su ant jo esančiu tabako ir žalsvos spalvos augalinės kilmės galimai narkotinių ir psichotropinių medžiagų mišiniu. Vyras po apklausos paleistas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2019-02-16

  2019-02-16 apie 12.33 val. Utenos r., kelyje Utena–Kaltanėnai–Švenčionys 19.300 km, vyras (g. 1990 m.), gyv. Utenoje, Aušros g., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio (nustatytas 2,13 prom. girtumas), vairavo automobilį BMW, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė automobilio, nuvažiavo nuo kelio sankasos ir apvirto. Eismo įvykio metu apgadintas automobilis, vairuotojas paguldytas stebėti į VšĮ Utenos ligoninės traumatologijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2019-02-16 apie 00.42 val. namuose, Utenoje, J. Basanavičiaus g., konflikto metu neblaivus (nustatytas 2,61 prom. girtumas) vyras (g. 1995 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1996 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 gautas moters (g. 1987 m.), gyv. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., pareiškimas, kad apie 03.40 val. Zarasų r., Salako mstl., Daugailių g., neblaivus (nustatytas 1,92 prom. girtumas) brolis (g. 1976 m.) smurtavo, tokias veiksmais sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 00.30 val. naktiniame bare, Utenoje, Metalo g., viešoje vietoje, du nepažįstami asmenys sumušė vyrą (g. 1981 m.), gyv. Švenčionių r., Švenčionėlių sen., Švenčionėlių mstl., Miško g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamieji nusikalstamos veikos padarymu du vyrai, vienas iš jų (g. 1992 m.) (nustatytas 1,08 prom. girtumas), gyv. Kaune, Kuršių g., ir kitas (g. 1992 m.) (nustatytas 2,34 prom. girtumas), gyv. Utenoje, Krašuonos g., sulaikyti ir uždaryti į Utenos apskrities VPK areštinę.
 • 2019-02-17

  2019-02-17 apie 16.00 val. savo namuose, esančiuose Utenoje, Algirdo g., išgertuvių metu neblaivus (nustatytas 2,68 prom. girtumas) vyras (g. 1964 m.) smurtavo prieš neblaivią (nustatytas 2,51 prom. girtumas) pažįstamą moterį (g. 1978 m.), gyv. Utenoje, Taikos g. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskrities VPK areštinę. 2019-02-17 apie 09.00 val. vyras (g. 1975 m.) pastebėjo, jog apgadintas jam priklausantis automobilis „VW Sharan“, stovėjęs automobilių stovėjimo aikštelėje, esančioje Ignalinoje, Aukštaičių g., subraižytos vairuotojo pusės abi durys, vairuotojo pusės sparnas, variklio dangtis ir vairuotojo pusės priekinis žibintas. Padaryta žala – 1500 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1