utenis 11

Tuesday, October 23, 2018

Keliomis eilutėmis

Atkurtos Lietuvos šimtmetį labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ paminės spalio 19-20 dienomis organizuojama „Maisto banko“ akcija, kuri apims 100 Lietuvos miestų ir miestelių. Pasak „Maisto banko“ vadovės Deimantės Žebrauskaitės, dažnai girdime sakant, kad skurdo ir gerovės netolygumas mūsų šalyje bado akis. „Maisto banko“ akcija remiasi vietos bendruomenėse veikiančiomis socialinėmis organizacijomis, padedančiomis surinkti maistą ir jį išdalyti savo globojamiems žmonėms. Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau paaukoto ilgo galiojimo maisto produktų. „Skurdas labiausiai kamuoja bedarbius, mažas pensijas gaunančius senolius, vienas vaikus auginančias mamas, neįgaliuosius. Svarbu, kad Lietuvos šimtamečio jubiliejaus proga kiekvienas patirtume ne tik šventės emociją, bet ir bendrystę ir didesnį saugumą, laimingesnės ateities viltį“, – sako „Maisto banko“ vadovė.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

 

patikekite

 paskubekite1

 

 

Aktualijos

Įstaiga turi tvirtai stovėti ant kojų

Vytautas Kazela

DSC 0225555Edvinas Ašoklis tik prieš tris mėnesius laimėjo konkursą ir tapo Utenos pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriumi. Norėdami pralenkti visus, skubančius apie tai informuoti miesto ir rajono gyventojus, mes nepuolėme kalbinti direktoriaus pirmąją ar antrąją jo darbo savaitę – juk reikia laiko susipažinti su padėtimi, su čia dirbančiais žmonėmis, padaryti atitinkamas išvadas, numatyti kryptis, veiksmus, artimiausius darbus. Ir tik naujajam vadovui „apšilus kojas“ nutarėme jį pakalbinti.

Kai nueinu pas bet kurį gydytoją, jo pirmas klausimas būna: kaip jaučiatės? Ir aš Jūsų noriu paklausti to paties. Kaip jaučiasi vilnietis, atvažiavęs dirbti į Uteną?
Utena – puikus miestas. Gražiai tvarkomas. Esantis gražioje vietoje. Džiaugėmės nuostabia vasara. Ateidamas čia dirbti galvojau darbo dienomis gyventi Utenoje, o savaitgaliais grįžti pas šeimą. Bet atsitiko truputį kitaip – neretai šeima ir draugai savaitgaliais atvažiuodavo pas mane į Uteną. Mes, vilniečiai, gal kiek pavargę nuo Vilniaus... Be to, ir žmonės čia geri.

Tęsinį skaitykite 2018 10 20 „Utenyje“

Rajono savivaldybės tarybos 9-ojo posėdžio, šaukiamo 2018 m. spalio 25 d. 9.00 val. savivaldybės salėje, siūloma

D a r b o t v a r k ė:

1. Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 22 d. sprendimo Nr. TS-34 „Dėl Utenos rajono savivaldybės 2018 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo.
2. Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. birželio 25 d. sprendimo Nr. TS-163 „Dėl Utenos rajono savivaldybės biudžeto sąskaita teikiamų mokesčių lengvatų fiziniams asmenims tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo.
3. Dėl UAB „Utenos autobusų parkas“ mokesčių lengvatų.
4. Dėl pritarimo projektui „Informacinės infrastruktūros plėtra Ignalinos, Molėtų ir Utenos rajonuose“.
5. Dėl lankytinos vietos, esančios Vyžuonose, Utenos r., pavadinimo patvirtinimo. 6. Dėl UAB „Strapa“ atleidimo nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių.
7. Dėl UAB „Lašų duona“ atleidimo nuo nekilnojamojo turto ir valstybinės žemės nuomos mokesčių.
8. Dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos teikimo UAB „Autopervežimai“.
9. Dėl nekilnojamojo turto ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų teikimo UAB „Švyturys-Utenos alus“.
10. Dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos teikimo AB „Mėsa“.
11. Dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos teikimo UAB „Utenos mėsa“.
12. Dėl UAB Utenos butų ūkis auditoriaus išrinkimo. 13. Dėl UAB Utenos komunalininkas auditoriaus išrinkimo.
14. Dėl trumpalaikio materialiojo turto perdavimo patikėjimo teise Utenos Vyturių progimnazijai ir Utenos Aukštakalnio progimnazijai.
15. Dėl Utenos rajono savivaldybės daugiabučių gyvenamųjų namų techninės priežiūros maksimalių tarifų patvirtinimo.
16. Dėl 0,4 kV elektros oro linijų (atramų gatvių apšvietimui) pirkimo.
17. Dėl nekilnojamojo turto pripažinimo nereikalingu savivaldybės funkcijoms įgyvendinti ir Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimo Nr. TS-12 „Dėl viešame aukcione parduodamo Utenos rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašo tvirtinimo“ pakeitimo.
18. Dėl rinkos pataisos koeficiento, taikomo Utenos rajono savivaldybės būsto (išskyrus socialinį būstą) nuomos mokesčiui apskaičiuoti, nustatymo.
19. Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. rugpjūčio 27 d. sprendimo Nr. TS-211 ,,Dėl parduodamų Utenos rajono savivaldybės būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų sąrašo sudarymo“ pakeitimo.
20. Dėl Utenos r. Saldutiškio pagrindinės mokyklos nuostatų patvirtinimo.
21. Dėl atlyginimo už vaiko, ugdomo pagal ikimokyklinio ugdymo programą, maitinimą sumažinimo.
22. Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. sausio 29 d. sprendimo TS-22 ,,Dėl savivaldybės mero fondo sudarymo“ pripažinimo netekusiu galios.
23. Dėl leidimo nuomotis lengvuosius automobilius.
24. Dėl Utenos rajono savivaldybės socialinių paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo.
25. Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2018 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. TS-95 „Dėl Piniginės socialinės paramos teikimo nepasiturintiems Utenos rajono savivaldybės gyventojams tvarkos aprašo patvirtinimo” pakeitimo.
26. Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2007 m. spalio 25 d. sprendimo Nr. TS-199 „Dėl Asmens (šeimos) apgyvendinimo Utenos rajono socialinių paslaugų centro savarankiško gyvenimo namuose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios.
27. Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2015 m. gruodžio 22 d. sprendimo Nr. TS-342 „Dėl Utenos rajono savivaldybės bendruomeninės vaiko teisių apsaugos tarybos sudarymo ir šios tarybos nuostatų patvirtinimo“ pripažinimo netekusiu galios.
28. Dėl kandidato siūlymo į Panevėžio teritorinės ligonių kasos taikinimo komisiją.
29. Dėl Utenos rajono savivaldybės tarybos 2016 m. balandžio 28 d. sprendimo Nr. TS-144 „Dėl siūlymo neprivatizuoti valstybinės žemės sklypo (Mockėnų k.)“ pripažinimo netekusiu galios.
30. Dėl pavadinimo suteikimo gatvei (Utenos mieste).
31. Dėl informacijos apie Utenos rajono savivaldybės administracijos 2017–2018 m. vykdytus viešuosius pirkimus.
32. Dėl informacijos apie savivaldybės nenaudojamą, nereikalingą turtą ir žemės sklypus bei jų panaudojimo perspektyvas.
Alvydas Katinas
Savivaldybės meras

Vasarą skelbtas konkursas

Vasarą skelbto
humoristinio
eilėraščio konkurso laureatai

I vieta – Stasys Balinskas

II vieta – Stasė Tūzienė

III vieta – Julija Reišytė

Dėl prizų prašome
kreiptis į redakciją
(A. Baranausko g. 17)
Šiandien spausdiname
laureatų kūrybą

 

Stasys Balinskas                           

Nusipirkom skrybėlę auksinę,
Kelnėm pinigų Europa duos.
Į rytus atsukome sėdynę.
Mums saulutė teka vakaruos.

Skrybėlę virš kelių pakabinę,
Eisim Briuselio nauju taku.
Atbulom teks grįžti į tėvynę,
Tik sėdynėje nėra akių.

***

Vakar buvo kulinaras,
O šiandien reformą daro.
Žemės sklypą suformuoja,
O po to smagiai dainuoja.

Kitą rytą jau pas Astą
Daro gryčioj jis kadastrą.
Išmatuoja gylį, plotį,
Tik negali apskaičiuoti.

Bet jo samtis dar nekiauras –
Išgraibys kiekvieną  eurą.
Dirbo, plušo, kol užsnūdo,
Atsimerkė pas Gertrūdą.

Kad matavo, kur nereikia,
Pasakys kiekvienas vaikas.
Jeigu čia jisai negali,
Duokit pavaldyt jam šalį.                                                                            

Ko bijo vaikai?

Vaiva Leišienė

DSC 1789Sužinojusi, jog į Uteną, Aukštakalnio biblioteką, atvyksta „Baimės laboratorija“, suklusau. Kas tai? Nusprendžiau pasikalbėti su projekto „Baimės laboratorija – jaunimas kalba“ (projekto vykdytojas – Vilniaus atviras jaunimo centras „Mes“) sumanytojomis – lektorėmis – teatro pedagoge ir emocinio intelekto mokytoja Audrone Masiukiene, dailininke Skaidre Butnoriute bei psichologe psichoterapeute Virginija Mikėniene.

Nuo ko viskas prasidėjo?
Audronė Masiukienė: Mokykloje dirbu jau seniai ir pastebėjau, kad teatro metodai yra labai paveikūs: jie padeda vaikams atsisakyti kompleksų, lengviau bendrauti. Be to, rėmiausi savo asmenine patirtimi – vaikystėje buvau labai nedrąsi. Vėliau tas pačias bėdas įžvelgiau savo vaikuose.
Visos trys dirbome viename darbe. Pasikalbėjus tapo aišku, kad vieno dalyko nebeužtenka, kuo toliau, tuo labiau einame į kitus dalykus. Vienas gali šnekėti ir jam tai labai lengvai sekasi, kitas gali jausmus išreikšti per judesį – išvaidinti, o tretiems netinka šie dalykai – jiems lengviau išsipiešti...
Taip gimė idėja – „Baimės laboratorija“. Viskas prasidėjo nuo 10 sakinių. Aukok.lt pateikėme savo idėją. Už suaukotus pinigus galėjome pradėti vykdyti projektą. Į pirmuosius užsiėmimus mes kvietėme žymius žmones. Renginiuose svečiavosi aktoriai Mindaugas Papinigis, Vytautas Kontrimas, dailininkas Saulius Kruopis, teatro ir kino aktorius Gediminas Storpirštis, kompozitorius ir dainų atlikėjas Jurgis Didžiulis, aktorė, gydytoja Marija Baranauskaitė. Tačiau pamatę, kad užsiėmimai labai ilgai užsitęsia, tos idėjos atsisakėme. Nuo 2017 metų vyksta tęstinės laboratorijos.

tęsinį skaitykite 2018 10 20 „Utenyje“

Jauna mergina neatlaikė gyvenimo svorio

Rasa MILERYTĖ

„Kai mudvi susipažinome, Rūta buvo aktyvi ir labai linksma mergina, planavo studijuoti psichologiją, buvo bebaigianti mokyklą, bet jau papildomai mokėsi to, ko reikės studijuojant. Turėjo daug draugų. Tada dar nesimatė jokių šizofrenijos požymių. Bet per keletą metų ji tapo visai kitu žmogumi – nuolat pavargusi, atrodydavo, kad akys aptrauktos migla, nebegalėjo mokytis, nieko nebenorėjo“, – pasakoja Margarita apie savo draugę, vos 25-erių sulaukusią merginą, kuri prieš keletą savaičių nusižudė.

Liga pakeitė neatpažįstamai
Margarita ir Rūta (vardai pakeisti) susipažino prieš aštuonerius metus. Margarita pamena, kad tuomet ji pati išgyveno kritinį laikotarpį: „Sirgau depresija, viskas slydo iš po kojų, o Rūta mane labai palaikė. Vis tempdavosi į miestą, neleisdavo būti vienai. Atsimenu, kad ji labai stipriai apkabindavo, niekas iki tol nėra manęs apkabinęs taip stipriai.“ Merginos suprasdavo viena kitą iš pusės žodžio, tad nieko keisto, kad užsimezgė stipri draugystė. „Ji buvo šiek tiek jaunesnė už mane. Kai susipažinom, mokėsi dvyliktoje klasėje, norėjo studijuoti psichologiją, sėkmingai įstojo į Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, – kalba Margarita. – Įsisuko į studentų atstovybės veiklą, pradėjo savanoriauti, dalyvaudavo įvairiose konferencijose.“ Pasak Margaritos, Rūta buvo labai šiltas, draugiškas žmogus, niekad neatsisakydavo padėti, todėl buvo mėgiama bendramokslių, turėjo daug draugų.

Tęsinį skaitykite 2018 10 20 „Utenyje“

Darbo biržų nebeliko. Vietoje jų – Užimtumo tarnybos

Pasikeitimus komentuoja Alvydas Sipavičius, Užimtumo tarnybos Panevėžio klientų aptarnavimo departamento patarėjas

SipaviciusNuo šių metų spalio 1 d. nebeliko Darbo biržų. Koks padalinys susikūrė vietoj jų?
Lietuvos darbo birža kartu su dešimt teritorinių darbo biržų tapo vienu juridiniu vienetu – Užimtumo tarnyba prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Užimtumo tarnybą sudaro septyni departamentai – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio klientų aptarnavimo departamentai, taip pat Darbo rinkos ir užimtumo politikos įgyvendinimo departamentas bei Finansų, teisės ir pirkimų departamentas.
Po reorganizacijos paslaugas klientams teikia 52 klientų aptarnavimo skyriai visose šalies savivaldybėse. Visus klientų aptarnavimo skyrius administruoja penki Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio klientų aptarnavimo departamentai, kurių pagrindiniai uždaviniai yra užtikrinti darbo rinkos paslaugų teikimą darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams bei užtikrinti priemonių įgyvendinimą derinant darbo rinkos pasiūlą ir paklausą.

Tęsinį skaitykite 2018 10 17 „Utenyje“

Orai


 

10694389 549360228499778 3351715593013804264 oBaigėsi šiltos ir saulėtos dienos. Teks pratintis prie apsunkusio dangaus, dažnai užklumpančio lietaus, o vairuotojams – prie tiršto rūko ir miglos, kada sunku suprasti, koks tuo metu paros laikas: rytas, vakaras ar diena. Prognozės – nedėkingas darbas. Net ir meteorologai dažnai klysta.
Savaitgalis bus prastas. Naktimis tesušils nuo 2 iki 5 laipsnių, dieną apie 10 laipsnių. Saulė išeina atostogų, dangų aptraukia pilki lietaus pritvinkę debesys. Niekuo nesiskirs ir ateinanti savaitės pusė, tik šilumos bus dar mažiau – naktį apie 4, dieną apie 7 laipsnius. Pirmadienio ryte yra tikimybė išvysti saulę. O toliau – apsunkę debesys ir lietus. Tačiau... Nėra blogo oro, yra tik blogas apavas, apranga ir nuotaika. Šypsokitės! Kai jūs šypsotės, nušvinta visas pasaulis!

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-10-15

  2018-10-15 apie 21.20 val. Utenoje, Vaižganto g., namuose, vyrą (g. 1991 m.) sumušė trys iš matymo pažįstami asmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-15 gautas moters (g. 1986 m.) pareiškimas, kad apie 17.30 val. Utenoje, Taikos g., kieme, mažametį jos sūnų (g. 2007 m.) sumušė nepažįstamas asmuo. Sulaikytas įtariamasis po apklausos išleistas į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-10-16

  2018-10-16 apie 14.45 val. Molėtuose, Liepų g., namo laiptinės pirmame aukšte, matant pašaliniams asmenims, be jokios priežasties moterį (g. 1966 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., tąsė už plaukų nepažįstamas vyras, kuris jos galvą trenkė į laiptinės sieną, dėl to ji patyrė sužalojimų ir juto fizinį skausmą. Po gydytojų apžiūros buvo išleista gydytis ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis (2,66 prom.) (g. 1975 m.), gyv. Molėtuose, Liepų g., sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-17

  Gautas moters (g. 1971 m.), gyv. Utenoje, A. Baranausko g., pareiškimas, kad 2018-10-17 apie 22.05 val. Utenoje, A. Baranausko g., namuose, konflikto metu sutuoktinis (g. 1970 m.) smurtavo ir sukėlė fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę. 2018-10-17 apie 16.55 val. Utenoje, Sėlių g., sustabdyto automobilio „Opel Vectra“ vairuotojui (g. 1974 m.), gyv. Utenoje, Vaižganto g., nustatytas 2.56 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Utenos apskr. VPK areštinę.
 • 2018-10-18

  2018-10-18 apie 9.52 val. gautas vyro (g. 1977 m.) pareiškimas, kad iš užrakinto ūkinio pastato, esančio Utenos r., Tauragnų k., A. Musteikio g., pavogti aštuoni lengvo lydinio ratlankiai su padangomis. Padaryta 2 080 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-10-18 apie 09.38 val. gautas moters (g. 1984 m.), gyv. Anykščių r., Mediniškių k., pareiškimas, kad pasinaudojus jai priklausančia „Swedbanko“ kortele tris kartus atsiskaityta už pirkinius. Padaryta 29 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 1