utenis 11

Tuesday, August 21, 2018

Keliomis eilutėmis

Tris mėnesius populiariausius Kino Pavasaris / Vilnius International Film Festival filmus nemokamai rodantis projektas „Kino karavanas“ atvyko į Uteną. Rugpjūčio 9 d. 21.30 val. į Vyžuonos parko amfiteatrą rinkosi uteniškiai ir miesto svečiai. Neįprastoje kino erdvėje temstant seanso žiūrovai išvydo ne tik žvaigždėtą dangų, parko erdvėje skraidančius šikšnosparnius, bet ir pirmą kino istorijoje tapytą filmą apie visame pasaulyje garsaus dailininko Vincento van Gogo gyvenimą. Filmas „Jūsų Vincentas“ buvo lietuviškai įgarsintas, tad žiūrint nereikėjo skaityti titrų. Nepaprastų emocijų pakylėti uteniškiai po filmo demonstravimo plojo „Kino pavasario“ komandai, kuri su projektu „Kino karavanas“ dar žadėjo atvykti ir į Utenos miesto šventę, rugsėjo 8 d., kada vakare vėl visus norinčius sukvies į kino seansą po atviru dangumi Vyžuonos parko amfiteatre.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

 

 

Utenisyra

 

patikekite

 

augalai11

 

 

DSC 0225

 

Biblinis augalas. Lietuvoje jam šaltoka, bet, apgaubtas

meile ir rūpesčiu, auga ir Utenoje.

 

 

Aktualijos

Dviratininkų trenerio verslas – dviračių nuoma

Genovaitė ŠNUROVA

dviratis3Sakoma, kad už pinigus negali nusipirkti laimės, bet maloniau verkti mercedes’e nei ant dviračio... Manau, kad, tai girdėdamas, uteniškis Martynas Maniušis purtytų galvą ir abejoti neleidžiančiu tonu tvirtintų, jog tai netiesa: niekas negali prilygti malonumui važiuoti dviračiu...
Ne tik uteniškiai, bet ir miesto svečiai negalėjo nepastebėti praėjusiais metais Utenoje atsiradusios naujovės – dviračių nuomos punkto. Nors Utena – dviratininkų miestas (oho, kiek puikių šio sporto meistrų žinome), iki šiol nė vienam jų tokia mintis, ko gero, nekilo. Matyt, viskam savas laikas...

Trejus metus puoselėta mintis
Martynas Maniušis prisipažino, kad dviračių nuomos punktas – ne spontaniškai gimusi idėja. Apie tai galvojo, tam ruošėsi net trejus metus. „Utenoje prieš kurį laiką įrengti puikūs takai miesto sode, Vyžuonos parke, bet, manau, jie per mažai eksploatuojami, – mintimis dalijosi Martynas. – Kadangi pats esu dviratininkas, neseniai baigęs profesionalo karjerą, tai ir pagalvojau apie tai, kad šiais takais galėtų ne tik pėstieji vaikščioti, bet ir dviratininkai važinėti: ir maži vaikai, ir suaugę. Įsigijau tam tinkamą konteinerį, su šeimos ir draugų pagalba jį įsirengiau, po truputį pirkau dviračius, juos kaupiau ir štai rezultatas – gavau leidimą vadinamojoje pieninės aikštelėje atidaryti dviračių nuomos punktą.

Tęsinį skaitykite 2018 08 22 „Utenyje“

Nuomos tendencijos Utenoje: nuomotojų ir nuomininkų lūkesčiai nesutampa

Rasa MILERYTĖ

Utenoje, 2017-ųjų metų duomenimis, gyveno beveik 30 000 žmonių. Viena iš problemų, su kuria susiduriama šiame mieste, – būsto paieškos. Pasiūlymų pirkti būstą netrūksta, tačiau norintys išsinuomoti gyvenamąjį plotą turi nemažai pavargti. Nuomojamų butų nėra daug, o ir kainos nemažos: vieno kambario buto nuoma prilygsta sostinės nuomos kainoms.
Sudėtinga ir nuomotojams. Pavyzdžiui, vienas nuomos skelbimas internetiniuose skelbimų portaluose sukasi jau beveik pusmetį. Pastaruoju metu nuomojamo būsto kaina nuo 200 Eur nukrito iki 160 Eur, tačiau galinčių kas mėnesį skirti tokią sumą vien nuomai neatsiranda.
Vieno kambario buto nuomos kaina prasideda nuo 100 Eur, o ieškantys, kur gyventi, nuomai norėtų skirti apie 80 Eur.

Skundžiasi didelėmis kainomis
Mindaugas su gyvenimo drauge jau kurį laiką svajoja palikti tėvų namus ir pradėti savarankišką gyvenimą drauge. Būsto paieškoms, kaip pasakoja vaikinas, itin daug laiko neskiria, tačiau vis peržiūri naujus skelbimus, susisiekia su nuomojamų butų savininkais. Pora nori turėti asmeninės erdvės, todėl ieško dviejų arba net trijų kambarių buto. „Abu dirbam, algos nėra pačios mažiausios, turim šiek tiek santaupų, bet mokėti už trijų kambarių butą 300 Eur Utenoje mums atrodo nelogiška. Dar prisidėtų komunalinių paslaugų mokesčiai, pragyvenimo išlaidos... Vilniuj, Kaune, Klaipėdoj už tokią kainą dar geresnį butą galima rasti. Buvo vienas mums tikęs variantas, bet šeimininkai neleido laikyt gyvūnų, o aš turiu šunį“, – pasakojo Mindaugas.

Tęsinį skaitykite 2018 08 22 „Utenyje“

Apie 35–iems tūkst. prekybos įmonių darbuotojų siūloma suteikti dvi laisvas dienas per Kalėdas ir Velykas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pirmadienį posėdžiavę Lietuvos prekybos įmonių asociacijos ir prekybos įmonių darbuotojų profesinių sąjungų atstovai sutarė pradėti derybas, kad prekybos centrų darbuotojai turėtų galimybę nedirbti per kai kurias švenčių dienas.
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis prekybos įmonių asociacijos ir darbuotojų profesinių sąjungų atstovams pasiūlė pradėti derėtis dėl nedarbo per dvi svarbiausias švenčių dienas pirmąją Kalėdų dieną ir pirmąją Velykų dieną.
Pasak ministro, jeigu tokia praktika pasiteisintų, ateityje būtų galima tartis dėl didesnio skaičiaus švenčių dienų, per kurias prekybos įmonių darbuotojai turėtų laisvas dienas, arba derėtis dėl darbuotojams laisvų sekmadienių.
Iš viso Darbo kodeksas nurodo 15 švenčių dienų, iš jų trys visuomet švenčiamos sekmadieniais: Naujieji metai (sausio 1 diena), Vasario 16-oji (Valstybės atkūrimo diena), Kovo 11-oji (Nepriklausomybės atkūrimo diena), dvi Velykų dienos (sekmadienis ir pirmadienis), Gegužės 1-oji (Tarptautinė darbo diena), Motinos diena (pirmasis gegužės sekmadienis), Tėvo diena (pirmasis birželio sekmadienis) Joninės (birželio 24 diena), Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena (liepos 6 diena), Žolinė (rugpjūčio 15 diena), Visų šventųjų diena (lapkričio 1 diena), Kūčios (gruodžio 24 diena), Kalėdos (gruodžio 25 ir 26 dienos).
Darbo kodekse nurodoma, kad švenčių dieną dirbama tik darbuotojui sutikus, išskyrus atvejus, kai dirbama pagal suminę darbo laiko apskaitą ar kolektyvinėje sutartyje nustatytais atvejais.
Eleonora Budzinauskienė

Aviamodeliavimas – liga su sunkiomis komplikacijomis

Genovaitė ŠNUROVA

100 8376Kažką gražaus paskaitai arba kažkas papasakoja gerą naujieną – ir džiaugiasi širdis. O jei ta žinia apie uteniškį – dvigubai maloniau. Užtat vos spėjęs pasidžiaugti supranti, kad pergalės – ne įgeidžio ar noro pasipuikuoti, o ilgo, kantraus darbo rezultatas. Iki jų einama per nusivylimus, per nesėkmes, praradimus, kantrybę, finansinius nuostolius, ambicijas, pykčio protrūkius, traumas ir daugybę kitokių neigiamų faktorių. Laimė – trumpalaikė. Tik blyksteli ir nėra. Šlovė dažniausiai irgi kažką reiškia tol, kol ant garbės pakylos stovi. Nulipi ir vėl imiesi juodo darbo. Be jo nebus progreso, nebus netgi menkiausio judėjimo pirmyn.

Tai, manau, patvirtintų uteniškis Arūnas Grašys, neseniai Vengrijoje vykusiame Europos laisvojo skridimo aviamodeliavimo čempionate F1C taimerinių lėktuvų modelių rungtyje užėmęs antrą vietą. Tokiu pasiekimu (bent jau kol kas) jis vienintelis gali pasigirti. Visoje Lietuvos aviamodeliavimo istorijoje nė vienam lietuviui nepavyko šioje rungtyje pasiekti tokio rezultato. Tai kaip nesidžiaugti? Kaip neieškoti galimybės su šiuo sportininku pasikalbėti? Todėl ačiū ilgamečiam aviamodelininkų treneriui Romualdui Zarankai, suorganizavusiam mūsų susitikimą.

Tęsinį skaitykite 2018 08 22 „Utenyje“

„Ave vita“ Užpaliuose

Birutė Minutkienė

KoncertuojaLietuvio sąmonėje jau senokai įsitvirtinusi mintis, kad vasara – tai atostogų ir pramogų metas. Vieni renkamės tolimus kraštus, kiti džiaugiamės pažindami gimtąją šalį ar mėgaujamės galimybe neiti į darbą ir ilsėtis įprastoje aplinkoje. Vasarojame taip, kaip sugalvojame ir kiek galime sau leisti.

Užpaliečiai, neabejingi kultūrinei veiklai, antrąją vasaros pusę paskyrė žaismingam kūrybiškam poilsiui su draugais. Su vienais jų skaičiuojami tik pirmieji draugiško bendradarbiavimo metai, su kitais jau ritamasi į antrąjį idėjų realizavimo ratą, yra su kuo paskaičiuoti ir penkmetį, ir daugiau nei dvidešimt metų kartu praleistų vasarų. Prašalaičiui tiek laiko besitęsianti draugystė turbūt neįtikėtina ir kirba mintis, ar nepabodome vieni kitiems...

Tęsinį skaitykite 2018 08 22 „Utenyje“

Ūkininko žmona save vadinanti moteris įsitikinusi – turtai ir užgyvenami, ir nugyvenami...

Genovaitė ŠNUROVA

Kaskeviciene22Buvo laikas, kai miestelių ir kaimų gyventojai šnairokai žiūrėdavo į žmones, kurie neturi karvės, neaugina kiaulių ir netgi vištelių nelaiko. Dabar jau yra atvirkščiai – nustembama sužinojus, kad žmogus dar tebelaiko karvę.
Jau nieko nebestebina ir tas faktas, kad kaimo panelės ir jaunos moterys ne tik nemoka karvės pamelžti, bet net nežino, iš kurios pusės prie jos prieiti. Vaikinai ir jauni vyrai ne tik nemoka šienauti dalgiu (apie tai, kad mokėtų pustyti, plakti, net nekalbu), bet gal net nėra jo matę.

Keičiasi laikai, keičiasi ir požiūris į ūkininkavimą ir ūkininkus. Kartais jie netgi savotiškais keistuoliais laikomi. Neretai pasamprotaujama, kam jiems šito reikia: vaikšto varvantį prakaitą nuo kaktos braukdami, tepaluoti, neišsimiegoję, pavargę, užuot mėgavęsi išmokomis.

Tęsinį skaitykite 2018 08 22 „Utenyje“

Orai

 

DSC 0891Kas sakė, kad vasara atsisveikina? Pažvelgęs į šios savaitės pabaigos orų prognozes to nepasakytum.
Atšilimo sulauksime jau šį ketvirtadienį, nors naktį temperatūra Utenoje tepakils iki 12 laipsnių, o dieną bus lygiai per pusę daugiau. Visą dieną danguje ritinėsis saulė. Pietų vėjas pūs 3–4 metrų per sekundę greičiu.
Penktadienį irgi panašiai. Laukia saulėta diena. Net ir naktis bus šiltesnė – 16 laipsnių, o dieną net 26! Pietų vėjas šiek tiek sustiprės ir mums tai turėtų patikti.
Naktį į šeštadienį palis, griaudės perkūnija. Rytą žadamas stiprus lietus, dieną taip pat palis. Nakties temperatūra 17 laipsnių, dieną bus tik 21 laipsnis šilumos. Vėjas vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties.
Sekmadienio naktis vėsesnė – 14 laipsnių, bet dieną sušils iki 25! Ryte žadamas mažas debesuotumas, dieną šiek tiek palis, griaudės griaustinis. Smarkiau įsilyti gali tik vakare.
Rugpjūčio 25 dieną prasideda mėnulio pilnatis. Nuobodu tikrai nebus!
Oras tinkamas grybauti ir grybams dygti.  Bet po darbo geriau į mišką nevažiuoti – anksti ir greitai temsta.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-08-17

  2018-08-17 apie 14.15 val. namuose, esančiuose Anykščiuose, Vairuotojų g., konflikto metu vyras (g. 1970 m.) smurtavo prieš žmoną (g. 1969 m.). Po konflikto vyras iš namų pasišalino. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-17 apie 09.20 val. namuose, esančiuose Utenoje, Užpalių g., konflikto metu vyras (g. 1958 m.) smurtavo prieš sūnų (g. 1980 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-18

  2018-08-18 apie 12.45 val. Anykščių r., Svėdasų sen., kelio Kupiškis–Utena 29 km., sustabdyto automobilio „Audi A4“, vairuotojui (g. 1965 m.), gyv. Utenos r., Biliakiemio k., nustatytas sunkus 3,16 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-18 apie 16.20 val. bute, esančiame Utenoje, Taikos g., kambaryje, rastas (g. 1978 m.) vyro kūnas be matomų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
 • 2018-08-19

  2018-08-19 apie 12.11 val. kelio Raudondvaris–Giedraičiai–Molėtai 51 km, patikrinti sustabdyto automobilio „Opel Astra“ vairuotojui (g. 1969 m.), gyv. Molėtuose, J. Janonio g. nustatytas 2,72 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-08-19 apie 18.20 val. vyras (g. 1980 m.), gyv. Širvintų r., Alionių sen., Alionių II k., būdamas neblaivus (2,99 prom.), vairuodamas automobilį „Audi A3“, Molėtų r., Giedraičių sen., Dūdėnų k., sukėlė eismo įvykį ir bandė pabėgti. Širvintų r., Alionių sen., Jonių k., buvo sustabdytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 2018-08-20

  2018-08-20 gautas vyro (g. 1974 m.) pareiškimas, kad iš jam priklausančio sklypo, esančio Molėtų r., Inturkės sen., Manatonų k., nupjauti ir pavogti medžiai. Padaryta 400 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-08-20 apie 21.31 val. Utenoje, Aukštakalnio g., namo laiptinėje, vyras (g. 1985 m.), būdamas neblaivus (1,56 prom.), grasindamas ir panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino Utenos aps. VPK Reagavimo skyriaus tyrėjui. Utenos ligoninės priėmimo skyriuje pareigūnui buvo nustatyti plaštakos bei pėdos sumušimai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 1