utenis 11

Tuesday, June 19, 2018

Keliomis eilutėmis

2018 m. birželio 12 d. Utenos rajono savivaldybėje vyko paskaita-diskusija „Prekyba žmonėmis“, kurią vedė Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) Panevėžio skyriaus socialinės darbuotojos Monika Murnikaitė ir Donata Ribokaitė. Pasak lektorių, prekyba žmonėmis apima žmonių verbavimą, pervežimą, slėpimą siekiant juos išnaudoti – dažniausiai seksualinio išnaudojimo arba priverstinio darbo tikslais. Ši grėsmė pirmiausia susijusi su tuo, kad dalis vaikų ir jaunimo vasaros atostogų metu nėra pakankamai užimti, jie neturi siektinų tikslų – tokie vaikai yra lengvas prekiautojų žmonėmis grobis. Asmenų siekis lengvai ir greitai užsidirbti pinigų ir/ar sunki finansinė padėtis taip pat skatina patikėti prekeivių žmonėmis pažadais ir tokiu būdu yra patenkama į prekeivių žmonėmis pinkles.
next
prev

 

 

Jei norite savo kasdienį maistą praturtinti natūraliais augaliniais vitaminais ir mineralais, kviečiame į
„Utenio“ redakciją  (A. Baranausko g. 17).

Čia galėsite įsigyti įvairių uogų, daržovių, žolelių ir sėklų miltelių – burnočių, topinambų, šaltalankių, dilgėlių, garšvų, kiaulpienių, kanapių, pagamintų be druskos, cukraus ar saldiklių.

Jūsų sveikata – Jūsų rankose!

Tai tradiciniai, nuo senų senovės žinomi natūralūs produktai, kurių naudą pripažįsta ir liaudies gyduoliai,
ir šiuolaikinės medicinos atstovai.

 

Skelbimas Balzena

 

Utenisyra

 

 


Aktualijos

Saugant tai, kas lietuviui šventa...

Birutė Minutkienė

KatkusUžpaliuose vykstantys renginiai ar užsiėmimai netikėčiausiose vietose jau mažai ką bestebina. Nežinia, gal tai Lietuvos geografų draugijos įkūrėjo prof. Kazio Pakšto idėjų tėkmė, o gal bendravimo su šia draugija jau šiais laikais pasekmė, bet orams atšilus užpaliečiai buriasi gamtoje įvairiausiems lauko tyrimams. Dar gyvi atsiminimai apie Šeimyniškių atodangoje su konglomerato uola įvykusį Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertą, kuriam dirigavo orkestro garbės dirigentas Donatas Katkus, o jau dalijamės naujais įspūdžiais.

Tam, kad daugiau žinotume patys apie save, prieš atliekant per miestelį tekančių upelių hidrogeologinius tyrimus, pirmiausiai rinktasi Užpalių kultūros centre. Susibūrimą skatino ir noras aptarti mėnesio tėkmėje sukurtas sakmes, legendas apie Užpalių seniūnijos išskirtines vietas. Juolab žinant, kad jas skaitė į užsiėmimą atvykę užpalietės Lietuvos geografų draugijos (LGD) prezidentės Genovaitės Kynės suburti svečiai.
Miestelėnų ir gausiai besirenkančių gimnazistų gretas papildė socialiniai partneriai iš Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos ir Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos. Daugiausiai nerimo buvo Užpalių gimnazijos merginoms Samantai Sidabraitei, Rimgailei Geleževičiūtei bei Viktorijai Tamulytei, kurios pagal Kazio Bradūno eiles atliko mokytojos Otilijos Šližienės paruoštą meninę kompoziciją.

Tęsinį skaitykite 2018 06 20 „Utenyje“

Meilę gimtinei prislopina realybė...

Uteniškiai Lietuvoje ir svetur

 

Genovaitė ŠNUROVA

ritute11Pastaruoju laiku dauguma respublikinių žiniasklaidos priemonių vis paskelbia informaciją apie tai, ką planuojama daryti, kad į Lietuvą sugrįžtų ir čia įsikurtų iš jos išvykusieji. Pačios aukščiausios valdžios vyrai ir moterys kuria visokiausius planus, steigia naujas institucijas, įdarbina žmones, kurie padės integruotis sugrįžėliams, koordinuos jų atvykimą ir t. t.
Ne vienas mes, be abejo, pažįstame po keletą žmonių, kurie, pagyvenę kurioje nors užsienio valstybėje ir užsidribę pinigų, grįžo į gimtąją šalį, nusipirko namus ar butus ir rengėsi čia gyventi, bet, pamatę realybę, įsitikinę įstatymų netobulumu, didžiuliu biurokratizmu, mokesčių sistema, spruko atgal į ten, iš kur atvažiavę. Ir vargu ar kas iškeps gimtinėje tokį pyragą, kurio kvapą užuodę jie vėl užsimanytų grįžti...
Labai rūpi pasmalsauti, ką apie visa tai mano tie, kurie iš Lietuvos išvykę prieš dešimtmetį ar dar anksčiau. Atsakyti į keletą klausimų pirmiausia paprašiau kaimynų dukrą Ritą Karaliūtę-Bouaziz, gyvenančią Anglijoje.

Miela Rita, baigusi mokyklą Utenoje, išvykote studijuoti į Vilnių ir manau, kad ateitį siejote tik su gimtąja šalimi?
Taip. 2009 metais baigiau Vilniaus pedagoginį universitetą, socialinių mokslų bakalaurą. Kol studijavau, dirbau restorane-klube „Trasa“ padavėja. Po to įsidarbinau grožio salone „Nagų studija“ administratore, o ten dirbdama išmokau ir manikiūrus daryti. Man toks darbas patiko, todėl administratorės pareigas iškeičiau į manikiūrininkės.

Tęsinį skaitykite 2018 06 20 „Utenyje“

Šeštoji kraštiečių šventė Kvykliuose

Valdas Mintaučkis

kvykliuoseKoplytėlėje išklausę Šv. Mišių, aukojamų monsinjoro Jupzapo Čeberioko, palinkėję vieni kitiems ramybės, kvykliškiai pasklido po saulės iki baltumo įkaitintą gatvę, kurios nė kiek nevėsino nei Kernadėto ežero bangos, nei įmetėjusių maumedžių ir obelų šakų pavėsis.

Visai netoli, trišalėje sankryžoje, kurią žymi nulinis kilometrus matuojantis stulpelis, prie kurio prasidėjo daugelio vietinių žmonių gyvenimo kelias ir prie kurio kaimas švenčia kraštiečių šventę, susilėkė ne vien kvykliškiai – laikiname palapinių miestelyje būriavosi ir aplinkinių kaimų gyventojai, dirbę čia, mokęsi mokykloje, atvažiavę su artimais ar tolimesniais savo draugais ir giminėmis.

Tęsinį skaitykite 2018 06 20 „Utenyje“

Sąjūdis turėjo išlikti kaip idėjinis kelrodis

Vytautas KAZELA

DSC 06921988 m. birželio 3 d. Lietuvos mokslų akademijos salėje Vilniuje, išrinkus Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio (LPS) iniciatyvinę grupę iš 35 narių, 1988 metų vasarą ir rudenį per Lietuvą nuvilnijo tūkstantiniai Sąjūdžio mitingai, vyko daug akcijų ir renginių, skirtų Sąjūdžio idėjoms skleisti, ekologijos, paminklosaugos ir kitoms aktualioms to meto problemoms iškelti, miestuose ir rajonuose steigėsi LPS iniciatyvinės grupės, kolektyvuose – Sąjūdžio rėmimo grupės, buvo pradėta leisti Sąjūdžio spauda.
1988 m. spalio 22–23 dienomis vyko LPS steigiamasis suvažiavimas, kuriame dalyvavo atstovai iš visos Lietuvos, buvo išrinktas ir patvirtintas LPS Seimas, LPS Seimo taryba, priimta LPS programa, įstatai ir 30 rezoliucijų.
Seimas 2018-uosius yra paskelbęs Sąjūdžio metais, o 1988–1990 metus išskyręs kaip ypač svarbų Lietuvos istorijos laikotarpį, kai sovietų okupacinėje sistemoje Sąjūdžio Seimas veikė kaip dalinis, bet teisėtas demokratinis tautos atstovas.
Utenoje taip pat veikė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio grupė. Vienas jauniausių šios grupės narių buvo dailininkas Andrius Surgailis. Šiandien jis sutiko papasakoti, kokia buvo pradžia, ir atsakyti į klausimus.

Tęsinį skaitykite 2018 06 16 „Utenyje“

Dar kartą apie sektorinius greičio matuoklius

Jau kuris laikas viešojoje erdvėje ir įvairiose žiniasklaidos priemonėse kalbama apie sektorinius greičio matuoklius. Svarstoma, ar jie veikia, ar ne, kada veiks, ar bus baudžiami visi vairuotojai, kurie greitį viršijo nors vienu kilometru, ir pan. Tema aktuali, todėl dar kartą grįžtame prie jos.
Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose yra sumontuotos 25 greičio palaikymo sistemos (sektoriniai greičio matuokliai), kuriomis skaičiuojamas vidutinis transporto priemonių greitis. Šios sistemos veikimo principas yra paprastas: viena kamera užfiksuoja automobilį ir pravažiavimo pro ją laiką, o kita – tuos pačius duomenis ruožo pabaigoje. Sektorinio greičio sistema pagal atstumą tarp kamerų, ruožo pradžioje ir pabaigoje užfiksuotą laiką apskaičiuoja vidutinį greitį (įskaitant ir greičio pokyčius ruože). Jeigu užfiksuojamas vidutinio greičio viršijimas, duomenys išsiunčiami į Administracinių nusižengimų registrą, kur suformuojamas pažeidimo protokolas. Kurį laiką pranešimai bus siunčiami tokia pat tvarka, kaip ir užfiksavus greičio viršijimą stacionariu greičio matuokliu. Nuo kitų metų turėtų pradėti veikti automatinė nusižengimų protokolų formavimo sistema, leisianti pagreitinti vairuotojų informavimo procesą.
Jau dabar prieš kiekvieną sektorinio greičio kontrolės ruožą yra pastatyti kelio ženklai, informuojantys apie sektorinius greičio matuoklius ir ruožo, kuriame matuojamas greitis, ilgį (kelio ženklai Nr. 636 „Automatinė eismo kontrolė“ ir Nr. 805 „Galiojimo zona į priekį“). Šiuo metu atliekama kiekvieno ruožo metrologinė patikra. Atlikus patikrą, viršiję greitį vairuotojai bus baudžiami. Planuojama, kad metrologinė patikra visuose ruožuose bus atlikta iki birželio mėnesio pabaigos. Lietuvos automobilių kelių direkcija atkreipia dėmesį, kad greičio palaikymo sistemos tikslas nėra bausti, svarbiausia – užtikrinti eismo saugą, skatinti vairuotojus važiuoti leistinu greičiu.
Leistino greičio viršijimas yra viena pagrindinių skaudžių eismo įvykių priežasčių. Preliminariais duomenimis, apie 70 proc. eismo įvykių įvyksta dėl greičio viršijimo. Toliau pateikiame pažeidimų statistiką.
Per penkis šių metų mėnesius yra užfiksuota 2 835 918 pažeidimų. Didžiausias viršytas greitis gegužės mėn. buvo 188 km/val. magistraliniame kelyje A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai.
Ši sistema ateityje bus naudojama ir kitiems tikslams: papildomai tikrinant, ar transporto priemonė apdrausta, ar atlikta techninė apžiūra, ar sumokėtas kelių naudotojo mokestis ir pan.
Lietuvos policijos inf.

Vasaros pradžios dovana – naujas pontoninis lieptas

pontoninisSirutėniškių pamėgtas Rašio ežeras pasipuošė nauju pontoniniu lieptu. Anksčiau buvęs ant polių pastatytas lieptas tapo nesaugus, mat žiemos ir ledas padarė savo darbą: medinį lieptą iškilojo, konstrukcijas išklaipė. Sirutėnų bendruomenė kreipėsi į Utenos rajono savivaldybę dėl naujo liepto statybos, ir štai šios vasaros pradžioje Rašio ežere jau plūduriuoja patvarus, ant vandens besisupantis pontoninis lieptas, kurio žiemos ir ledas nuskriausti jau negalės.
Naujas lieptas – tai ne vien lieptas. Tai – visa mobili pontoninė valčių prieplauka, skirta vandens pramogoms Sirutėnų gyventojams ir iš toliau atvykstantiems svečiams. Prieplaukos konstrukcija susideda iš dviejų medinių perėjimo tiltelių, dviejų medinių denių, kurių plotis per 2 m, ilgis – 6 m, lanksčių jungčių, 13 plastikinių pontonų su užpilu. Pontonai iškilę virš vandens apie 0,3–0,35 m, jie yra atsparūs spaudimui, ultravioleto poveikiui, taip pat šalčiui ir karščiui, nesideformuoja ir neeižėja. Paties liepto ilgis – apie 20 metrų.
Krante lieptas pritvirtintas grandinėmis, o į gylį ir šonus – ištraukiamais betoniniais inkarais. Pastarieji sujungti su lieptu 10 mm storio ilgos grandies grandinėmis.
Pontoninį lieptą Rašio ežere pastatė UAB iš Kauno „AV Projects“.
Sirutėnų kaimo gyventojai, svečiai ir poilsiautojai prie Rašio ežero galės puikiai leisti laiką, pasinaudodami visomis pontoninio liepto teikiamomis galimybėmis. Tik nereikia pamiršti, kad naujas lieptas negalės apsaugoti nuo neatsargaus elgesio vandenyje.
Utenos rajono savivaldybės administracija

Orai

 

braskesIšsiperėjusios varnos ir kuosos moko jauniklius plėšikauti. Miestas pilnas jų triukšmo. Įžūlumas neišpasakytas – sėdint po raustančia trešne uogų kauliukais apmėto. Šilta, bet apsiniaukusi savaitės pradžia.
Pirmadienį oro temperatūra bus iki 15–16 laipsnių naktį ir iki 27 dieną. Silpnas vėjas pūs iš vakarų ar pietvakarių pusės. Nelis.
Antradienį orai atvės iki padorumo ribos. Naktį bus 15, dieną – 23 laipsniai šilumos. Trumpai palis. Vėjas vakarų – 6 metrai per sekundę.
Trečiadienis saulėtas ir vėjuotas. Vėjas pūs iš vakarų (5–7 metrai per sekundę). Nelis.
Dienos ilgumas 18 valandų ir 27 minutės. Mėnulio jaunatis tęsis iki birželio 19 dienos.
Vandens temperatūra Tauragno ežere – 19 laipsnių, Baltijos jūroje – 15–16 laipsnių.

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Jei absoliučiai gerai jautiesi, galbūt nesi visiškai sveikas.
Jei galva prakaituoja, tai nereiškia, kad ji dirba.
Jeigu jie yra, jie yra reikalingi – parazitai.
Kad ir su savimi kalbiesi, vis tiek nori būti išgirstas.
Jei žmogui trūksta, tai jis mano, kad pinigų.
Kai mintys viena kitą veja, gali visai išsivaikyti.
Tas mąslus inteligento žvilgsnis – nuo šuniško gyvenimo.
(Jurgis Gimberis)

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

 • 2018-06-11

  2018-06-11 apie 17.10 val. Molėtų r., Giedraičių mstl., Kementos g., namo laiptinėje, moteris (g. 1962 m.) smurtavo prieš neblaivų (2,11 prom.) savo vyrą (g. 1962 m.). Moteris sulaikyta ir uždaryta į Utenos apskr. VPK areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-06-11 apie 18.00 val. Ignalinos r., Naujojo Daugėliškio sen., Janionių k., Janionių g., namo virtuvėje, kilus žodiniam konfliktui, vyras (g. 1989 m.) pastūmė moterį (g. 1937 m.). Pastaroji nukrito ant grindų, taip jai buvo sukeltas fizinis skausmas. Švenčionių r. ligoninės priėmimo skyriuje moteriai nustatytas kairio raktikaulio lūžimas. Įtariamojo buvimo vieta nenustatyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-06-11

  2018-06-11 apie 09.30 val. vyras (g. 1955 m.) pastebėjo, kad Anykščių r., Troškūnų sen., Juostininkų k., Z. Mačionio g., nupjovus jam priklausančio ūkinio pastato spynos laikiklio ąsą (kilpelę) ir patekus į vidų, buvo pavogtas traktoriukas-žoliapjovė. Padaryta 2000 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. 2018-06-11 apie 08.30 val. pastebėta, kad iš sodybos teritorijos Zarasų r., Suvieko sen., Paupynės k., pavogta apie 200 kvadratinių metrų naudotos metalines stogo dangos ir lietaus nuvedimo sistemos detalės, priklausančios vyrui (g. 1963 m.), gyv. Panevėžio r., Bliūdžių k. Padaryta apie 3090 eurų žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-06-12

  2018-06-12 apie 16.20 val. kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis, Utenos r., ties Radeikių k., nuo važiuojamosios kelio dalies į pakelės griovį nuvažiavusio automobilio „Seat Alhambra“ vairuotojui (g. 1961 m.), gyv. Utenos r., Radeikių k., Draugystės g., nustatytas 2,85 prom. girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-06-12 apie 06.00 val. vyras (g. 1970 m.) pastebėjo, kad iš jam priklausančio garažo, esančio Ignalinos r. sav., Rimšės sen., Rimšės mstl., Rimšės g., patekus per neužrakintas garažo duris, pavogta benzininis pjūklas JONSERED 2045, siaurapjūklis SKIL, du raktų komplektai. Padaryta 400 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.
 • 2018-06-12

  2018-06-12 apie 14.00 val. namuose, Utenos r., Saldutiškio mstl., Miško g., neblaivus (3,41 prom.) vyras (g. 1962 m.) konflikto metu smurtavo prieš sugyventinę (g. 1969 m.), moteriai sukeltas fizinis skausmas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas. 2018-06-12 gautas moters (g. 1937 m.) pareiškimas, kad apie 13.00 val. bute, Utenoje, Sėlių g., sūnus (g. 1968 m.) (girtumą tikrintis atsisakė) smurtavo, moteriai sukeltas fizinis skausmas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vyras sulaikytas.
 • 1