utenis 11

Wednesday, May 22, 2019

Aš dar buvau pradinukė, kai mūsų laiptinėje butą, esantį tiesiai prieš mus, nusipirko inteligentiška šeima. Prisimenu, kad vos atsikėlę čia gyventi, jie pakvietė visus laiptinės aikštelės kaimynus susipažinimo vakarienės. Netgi vaikus, nors patys savo vaikų neturėjo. Man tai padarė įspūdį, nes niekas kitas nieko panašaus nebuvo daręs. Kaimynai, sutikti kieme arba laiptinėje, net nepasisveikindavo. Tiesa, su suaugusiais gal kitaip elgdavosi, o į mano ir kitų vaikų pasisveikinimus nereaguodavo.
Kadangi šeimoje mes buvome auklėjami taip, kad su suaugusiais reikia elgtis mandagiai, kad būtina pasisveikinti, o senam žmogui privaloma padėti panešti sunkius krepšius, tas nesisveikinimas mane šiek tiek šokiravo, bet vaikai lieka vaikais – gūžteli pečiais ir tuoj pat užmiršti.
Mano tėvų šeima su naujaisiais kaimynais artimai nesibičiuliavo. Apsiribodavo pasisveikinimais susitikus laiptinėje ar bet kur kitur. Tiesa, dar vieni kitus paklausdavo ko nors nereikšmingo (kaip gyvenate, kas naujo ir kt.), bet atsakymų, rodos, nelaukdavo.
Kai baigiau vidurinę mokyklą, jie atėjo manęs pasveikinti. Tėvų pakviesti kavos, atsisakė, pasiteisindami skubėjimu. Tiesa, po kurio laiko kaimynė, sužinojusi, kad įstojau į universitetą ir kad studijuosiu teisę, kažkodėl apsidžiaugė.
Prisipažinsiu, kad aš tiesiog instinktyviai lyginau savo tėvų šeimą ir kaimynus. Viskas, deja, maniškių nenaudai. Mano tėvai ir susipykdavo, ir nesikalbėdavo po keletą dienų. Tėtis kartais namo pareidavo išgėręs, o tai labai siutino mamą. Niekada nemačiau, kad tėtis būtų mamai dovanojęs gėlių. Netgi per gimtadienius ar kokias nors kitas asmenines šventes. Jis apsiribodavo bučiniu į skruostą arba parnešdavo saldumynų paketėlį. Jokių komplimentų mamos adresu iš tėčio irgi negirdėjau.
Užtat kaimynas (per langą matydavau) dažnai namo grįždavo su puokšte gėlių. Mane stebino, kad, santuokoje pragyvenę ne vieną dešimtmetį, jie vis dar vaikščiodavo susikibę už rankų, nuolat šypsodavosi visiems sutiktiems, savaitgaliais ir per šventes visada kažkur išvažiuodavo. Jei ne į kokią tolimesnę kelionę, tai nors į sodybą užmiestyje.
Kol neturėjau savo šeimos, aš gyvenau pas tėvus. Ne vien dėl to, kad buvau jų vienturtė, bet tiesiog nebuvo poreikio gyventi atskirai. Be to, kai baigusi universitetą, įsidarbinau netoli namų esančioje įstaigoje juriste, tai kelionėms į darbą ir iš jo teužtrukdavau tik maždaug penkias minutes.
Laikui bėgant susipažinau su Pauliumi. Pamilome vienas kitą ir nutarėme susituokti. Po vestuvių persikėliau gyventi pas jį – beveik į miesto pakraštį. Kažkurį laiką dar važinėjau į tą patį darbą (buvo labai nepatogu, nes reikėjo du kartus persėsti į kitą troleibusą), bet vis dairiausi bet kokio su teise susijusio darbo arčiau namų. Negreit, bet pavyko.
Nepasakosiu visokiausių biurokratinių žabangų – pokalbių, pažymų, kursų, seminarų – ir kitokių barjerų, kuriuos reikėjo perlipti, kol pagaliau man buvo suteikta teisė verstis notaro praktika. Iš pradžių buvo labai sunku įprasti prie naujų reikalavimų, taisyklių, sugebėti išklausyti klientų norus ir pageidavimus, kartais labai prasilenkiančius su teisės aktais, bet vėliau įpratau ir naujasis darbas man ėmė patikti.
Praėjus keletui metų, sulaukiau tokio kliento, kad ir jis žioptelėjo mane pamatęs, ir aš seilėmis užspringau iš nuostabos. Atėjo tas mano išgirtasis kaimynas. Manau, kad jei iš anksto jis būtų pasidomėjęs, kas dirba jo pasirinktame notarų biure, nebūtų atėjęs. Nors ką gali žinoti.
Kaimynas išdėstė norą surašyti testamentą. Aš, nieko neįtardama apie jo sumanymą, pasiūliau variantą, kuris tenkintų jį ir jo žmoną. O jis, pasirodo, turėjo kitokių tikslų. Jo pageidavimu visas kilnojamas ir nekilnojamas turtas jo mirties atveju turėtų atitekti... kažkokiai merginai. O kai pasidomėjau, koks yra jo vardu registruotas turtas, net sutrikau – absoliučiai viskas. Ir butas, kuriame jis su žmona gyvena, jam padovanotas tėvų, automobilis irgi jo (negaliu netikėti dokumentais) gautas dovanų iš tėvų, o sodyba kaime – senelio dovana.
Kai kaimynas išėjo, aš nesilioviau galvoti apie tą merginą ar moterį, kuri viską paveldės. O tai kas liks žmonai, jei jis su šiuo pasauliu atsisveikintų anksčiau už ją? Prisipažinsiu, šitie klausimai ilgai man nedavė ramybės.
Kartą nuvažiavusi pas tėvus tarsi tarp kitko pasiteiravau, kaip gyvena kaimynai. Pasirodo, tėvai jokių pasikeitimų jų gyvenime nepastebėjo, o aš, suprantama, nieko jiems apie keistą testamentą nepasakiau.
Kai jau buvau bepamirštanti šitą atvejį, mama paskambinusi pasakė, kad pas kaimynus nelaimė – kaimynę ištiko infarktas. Visiems aplinkiniams atrodė, kad liga atsėlino „nei iš šio, nei iš to“. Visada sveikai atrodžiusi moteris, nesilankiusi pas jokius gydytojus, staiga šitaip susirgo.
Kai liga jau ėmė trauktis, prasidėjo kažkokios komplikacijos. Ilgai moteriai teko gydytis ligoninėje, vėliau vyras nuvežė į sanatoriją. Po keleto mėnesių gydymosi kaimynė atrodė sulysusi, išbalusi. Keisčiausia ją buvo matyti nebesišypsančią. Ir vyras nebesišypsojo. Visi galvojome, kad tokie pasikeitimai dėl išgyvento streso: viskas atsistatys ir vėl bus taip, kaip buvo.
Neatsistatė. Nebuvo. Ir už rankų susikibę kaimynai nebevaikščiojo, ir gėlių kaimynas žmonai nebedovanojo...
Kai jau buvome apsipratę su tokiu kaimynų elgesiu, sulaukiau netikėto skambučio. Kaimynė paskambinusi man į darbą paprašė paskirti jai vizito laiką, nes norinti pasikalbėti.
Paskyriau. Pasistengiau, kad tai įvyktų kuo greičiau, nes man pačiai buvo labai smalsu, kas neramina kaimynę ir ką ji norėtų sužinoti.
Vos atėjusi pas mane ir atsisėdusi į kėdę, kaimynė pravirko. Ilgokai raminau. O tada, kai susitvardė, papasakojo apie tai, kad infarktas ją ištiko tada, kai tvarkydama namus rado vyro testamentą, kurio skaitymas ir tapo sunkios, staiga užklupusios ligos priežastimi. Kaimynė sakė net supratimo neturėjusi, kas ta, testamente minima moteris ar mergina. Vyras, jos klausimo užkluptas netikėtai, sutriko, keletą minučių kažką nesuprantamo vapaliojo, o galiausiai prisipažino, kad tai jo su kita moterimi susilaukta duktė...
Kaimynė šiek tiek nusiramino, kai paaiškinau jai įmanomus „padėties ištaisymo“ variantus, galimybes nelikti visiškai be nieko, bet mačiau, kad tai ją menkai guodžia...
Štai ką kartais gyvenime reiškia dirbtinės šypsenos ir netgi pačios gražiausios gėlių puokštės...

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 650 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Skambutis:
– Alio.
– Ir tau alio, gerasis žmogau.
*
Kalbasi du vyrai:
– Mano žmona pikta kaip šuo.
– Betgi tai didelis privalumas!
– Kaip suprasti?
– Va, įsivaizduok, tau įgriso meilužė. Imk ir užsiundyk ant jos žmoną.
*
– Ar kaimynai nesiskundžia, kad jūs nuolat sieną gręžiate?
– Nesiskundžia. Nes aš gręžiu naktį, kai visi miega.
*
Gulintį policininką pakėlė laipsniu: jis tapo šlagbaumu.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas