utenis 11

Wednesday, June 26, 2019

Genovaitė ŠNUROVA

Pasakojimą pradėsiu nuo prisistatymo. Aš – Eglė. Mano sesuo – Miglė. Mes abi esame dvynės. Tiesa, mūsų charakteriai skirtingi. Netgi labai. Miglė daug energingesnė, judresnė, talentingesnė, spontaniškesnė, komunikabilesnė, o aš – lyg savotiškas jos šešėlis. Be to, aš esu netgi savotiška jos dublerė, nors išoriškai mes visiškai nepanašios.
Vaikystėje mes žaidėme su tais pačiais kiemo vaikais, krėtėme tokias pačias išdaigas. Užtat kai suaugome, prasidėjo keistoki dalykai. Apie tai ir noriu papasakoti...
Mes su sese panašiu laiku įsimylėjome. Vaikščiojome abi kojomis žemės nesiekdamos, svajojome apie gyvenimą su savaisiais „princais“, lyg mažos mergaitės džiaugėmės įvairiais mažmožiais, pasimatymų laukdavome lyg didžiausios šventės.
Po gal šiek tiek daugiau nei dvejų draugystės metų mano sesė prisipažino, kad jos mylimasis jai pasipiršo, o ji sutiko už jo ištekėti, todėl jau planuoja vestuves. Žinoma, pirmiausia reikėjo nueiti į Civilinės metrikacijos skyrių ir paduoti pareiškimus santuokai. Sutartą dieną sesė pakštelėjo man į žandą ir pasišokinėdama išlėkė susitikti su savo išrinktuoju. Prieš tai dar iš jos būsimos pavardės šaipėmės, iš naujų inicialų bandėme parašą suraityti.
Gal po poros valandų sesė sugrįžo neatpažįstamai pasikeitusi. Ji tiesiog įpuolė pro duris ir krito ant lovos raudodama. Aš pirmiausia pagalvojau, kad su jos mylimuoju atsitiko kažkas baisaus. Na, gal avarija, gal kažkoks nelaimingas atsitikimas, gal dar kažkas nenumatyto. Kai ji pagaliau šiek tiek apsiramino, tepasakė tik tiek, kad Civilinės metrikacijos skyriuje buvo ir daugiau žmonių, todėl teko šiek tiek palaukti. Po kokių penkiolikos laukimo minučių būsimas Miglės vyras pasakė jai einąs į tualetą ir... dingo. Negrįžo ir tada, kai Miglė eilę užleido keletui vėliau atėjusių porų.


Kai suprato, jog laukimas betikslis, rūbinėje pasiėmė striukę ir išbėgo į gatvę. Tramdydama besiveržiančias ašaras, ji įkišo ranką į striukės kišenę, norėdama išsitraukti nosinaitę, o vietoj jos užčiuopė kažkokį popiergalį. Ant cigarečių pakelio atplaišos sužadėtinio ranka tebuvo parašytas vienas vienintelis žodis – „nelauk“...
Dvynės yra dvynės. Kadangi Miglės mylimasis ją paliko, tai ir aš nutariau palikti vaikiną, su kuriuo draugavau, nes maniau, kad ir manęs laukia toks pat likimas.
Praėjo gal penkeri metai, kai sesė vėl įsimylėjo, tačiau į naujus santykius nepuolė stačia galva. Ji tada sakydavo, kad, nudegęs liežuvį per karšta kopūstiene, ir pro kopūstų lauką eidamas pučia.
Pareiškimus santuokai Miglė su savo išrinktuoju padavė per patį tulpių žydėjimą. Vestuvės buvo numatytos Joninių išvakarėse mano tėvų namuose. Jaunikis pasikvietė savo giminaičių, o mano tėvai, pasitarę su Migle, irgi surinko svečių būrį.
Naktį prieš vestuves abi su sese nemiegojome: kalbėjomės, spėliojome, koks bus oras, bandėme įsivaizduoti, kaip atrodys jaunikis, kaip vyks pati santuokos ceremonija, o ryte atsikėlusios ėmėme puoštis. Aš, žinoma, nekreipiau dėmesio į save, nes svarbiausia buvo sesė – labai norėjosi, kad ji atrodytų kaip pati gražiausia princesė. Mano nuomone, taip ir buvo...
Kai atėjo laikas vykti į Civilinės metrikacijos skyrių, dairėmės pro langus – laukėme atvažiuojančio jaunikio. O jo vis nebuvo. Nei sutartą valandą, nei po pusvalandžio, nei dar vėliau. Neatvažiavo ir tiek. Miglė paplūdo ašaromis. Aš, tėvai ir jau atvažiavę svečiai ją visaip raminome, bet teigiamo rezultato nebuvo...
Manėme, kad gal atsitiko kažkokia nelaimė, gal sugedo automobilis, gal reikia kažkam važiuoti jo ieškoti, nes gali būti, kad reikalinga pagalba. Visi buvome tiek įsiaudrinę, kad tik gerokai vėliau kažkam į galvą atėjo išganinga mintis – nieko blogo tikrai neatsitiko, nes... niekas iš jo giminių neatvažiavo. Vadinasi, jis juos perspėjo apie neįvyksiančias vestuves, tik savo būsimai žmonai „pamiršo“ pasakyti...
O stalai buvo nukrauti skaniausiais patiekalais, įspūdingais tortais, išpuošti gėlėmis. Tarp lėkščių su valgiais pridėliota įvairiausių gėrimų – silpnesnių moterims ir stipresnių vyrams. Tai ką daryti. Tada irgi kažkam iš svečių kilo dar viena protinga mintis – juk Joninių išvakarės, tai kodėl neatšvęsti trumpiausios metų nakties šventės. Tuo labiau kad mūsų tėtis buvo Jonas...
Taip ir padarėme, nes kitos išeities nebuvo – svečiai suvažiavę, maisto prigaminta, gėrimų pripirkta. Teliko sėsti už stalo... Visos dovanos, skirtos jauniesiems, buvo padovanotos tėčiui, visos gėlės irgi jam buvo įteiktos.
Šventės pradžia, be abejo, buvo kažkokia keistoka. Visi jautėsi labai nejaukiai, kažko varžėsi, bet artėjant vidurnakčiui taip įsilinksmino (juk ir muzikantai grojo, o ir alkoholio užteko), kad daugelis gal net pamiršo, ko buvo atvažiavęs...
Sesė šioje šventėje nedalyvavo. Užsidarė savo kambaryje ir niekas jos nepriprašė ateiti ir linksmintis kartu su visais. Aš ją supratau – kai ašaros byra, juokas neima...
Miglė ilgai nenorėjo išeiti į žmones. Sakė, kad jai gėda, kad į ją pirštais rodys ir pusgarsiu sakys, kad tai toji, kurią jau du kartus sužadėtiniai paliko.
Ilgokai abi „laižėmės žaizdas“. Man, žinoma, dėl išdavystės sielos neskaudėjo, aš tik dėl sesės išgyvenau – stengiausi būti šalia jos, prablaškyti, pralinksminti. Kartais pavykdavo, kartais – ne.
Pasakojimo finalas toks – dabar mes abi „metuotos senmergės“. Nesileidžiame į artimas draugystes su vyrais. O teisybės dėlei reikia pasakyti, kad nelabai kas į mus rimtą dėmesį kreipia...

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Verslininkas giriasi savo kaimynui:
– Kai prieš 20 metų pradėjau karjerą, turėjau tik dvi tuščias kišenes. Šiandien turiu milijoną.
– Dėl Dievo meilės, kam jums tiek kišenių!
***
Liaudis: „Vėl viskas pabrango! Devynis kailius nuo manęs lupi.“
Valstybė: „O kurių galų tau devyni kailiai?! Vieno užteks.“
***
– Atleiskite, ar jūsų šuo turi giminės medį?
– Tikrai taip. Antras medis nuo bandelių kepyklėlės.
***
Vyriškis skambina draugui: „Aš ką tik grįžau iš žvejybos.“ – „Ir ką pagavai?“ – „Žmoną su meilužiu.“

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas