utenis 11

Thursday, July 18, 2019

Kai Antanas vedė gražuolę Bronę ir atsivežė ją į gimtąjį kaimą, kalbos ilgai netilo. Vos tik pamačiusios jaunamartę, moterys tuoj nusprendė, kad nebus grūdų iš šitų šiaudų, kad miestietė nepritaps kaime, kad darbštuolis Antanas laimės neturės.
Sielvartavo moterys ir dėl to, kad tame pačiame kaime gyvenanti, pasak moterų, labai darbšti, dora, kitaip sakant, visapūsiškai teigiama Reginutė „džiuvo“ dėl Antano, o tas į ją jokio dėmesio nekreipė. O iš jų tai tikrai būtų buvusi graži pora: toks buvo kaimo moterų vienbalsiai priimtas sprendimas, į kurį Antanas nekreipė visiškai jokio dėmesio.
Bronė greitai pajuto kaimo moterų antipatiją. Suprato esanti stebima, apkalbama, nemėgstama. Gal tik paerzinti kaimietes norėdama, o gal kitokių kėslų turėdama, ji rengėsi provokuojamai, ryškiai dažėsi plaukus, labai puoselėjo ilgus rankų nagus, be makiažo į gatvę neidavo. Nors buvo pats daržų ravėjimo metas, niekas jos nematė šio darbo dirbančios: vis Antanas ir Antanas. Jis ir su sunkiais krepšiais iš parduotuvės pareidavo, ir skalbinius lauke džiaustydavo, ir karvę melždavo, ir į darbą lėkdavo. O kuo per tą laiką užsiimdavo jo jaunoji žmonelė, niekas nežinojo.
Kai moterys sužinojo, kad Antanienė (vardu Bronės niekas nevadino) laukiasi, kad jos vyrelis nebežino, kaip jai pataikauti, o ji vis tiek sugalvodavo visokiausių negalavimų, praminė ją Sopuliuku. Nuo to laiko niekas kaime jos kitaip ir nevadino.
Pagimdžiusi berniuką, Sopuliukas jautėsi nusipelniusi tokios vyro meilės ir pagarbos, kokios net užsienietiškuose kino filmuose nerodydavo. Pirmiausia, ji pareikalavo, kad vyro motina atvažiuotų jai padėti auginti vaikelio. Kur dėsis moteriškė, atvažiavo, nors pati gyveno kaime, todėl darbų nestokojo. Nuo to laiko Sopuliukas pasijuto tikra ponia: niekas jos nematė nei su vaikeliu, nei prie kokio nors darbo. Anyta spėdavo visur, nors amžius, sveikata ir, žinoma, gydytojai reikalavo mažinti krūvius, lėtinti apsukas, bet aplinkybės diktavo kitus reikalavimus.
Kai sustreikavo moters širdis, Sopuliukas savo mamą išsikvietė. Toji irgi be atokvėpio dirbo, užtat dukrelė buvo tikra ponia.

Tęsinį skaitykite 2016 06 18 „Utenyje“

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Vyras žmonai: „Šneki kaip idiotė!“ – „Šneku, kad suprastum.“
***
Vyras su žmona žiūri siaubo filmą. Staiga ekrane pasirodo BAUBAS! Žmona: „Oi, mama!“ Vyras: „Panaši, panaši...“
***
Dvi draugės kalbasi:
– Tavo draugas toks geras, toks atidus, visada išklauso, dovanoja tau dovanas... Kodėl tu už jo neišteki?
– Todėl, kad noriu, jog taip būtų ir toliau!
***
Brangusis, kada tu galų gale įstatysi duris mūsų sodo tualetui?
– O ką ten vogti?

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas