utenis 11

Thursday, December 13, 2018

Mūsų gyvenimo spalvos

Nereikalingi žmonės

Kažkas negerai atsitiko Lietuvoje, kad ėmėme nekęsti vieni kitų. Nekenčiame vyresnio, nes jis užima darbo vietą, kuri galėtų priklausyti jauniems. Jaunų nekenčiame, nes ateis jie ir išvarys mus, vyresnius. Kaip niekada šių metų pabaiga pažymėta rezonansinių įvykių, kaip niekada daug triukšmo ir neapykantos. O juk gruodžio antroji – Advento pradžia.
Adventas – krikščionių religijoje laikotarpis, pažymintis laiką iki Jėzaus gimimo. Tuo metu žmonės laukia kūdikėlio Jėzaus gimimo. Adventas trunka beveik mėnesį; per tą laiką praeina keturi sekmadieniai. Tai krikščionių tikinčiųjų susikaupimo ir apmąstymų metas prieš Kalėdas. Advento metu krikščionys susilaiko nuo triukšmingų linksmybių ir su džiaugsminga viltimi laukia artėjančių Kalėdų.

Tęsinį skaitykite 2018 12 12 „Utenyje“

Idėja Lietuvai, arba sotus alkano nesupras

Nežinau, kaip yra kitose šalyse, bet Lietuvoje labiausiai pasitikima finansų analitikais. Dažniausiai jie dirba bankuose ir pastaraisiais metais labai aktyviai prisideda prie visuomenės nuomonės formavimo. Dar visai neseniai tautiečiai apguldavo televizorius, jei laidoje dalyvaudavo vieno banko finansų analitikas. Dabar jis vienas rimčiausių kandidatų į mūsų šalies prezidentus. Jam nereikia netgi kurios nors partijos paramos. O kam? Jis turi skandinavų banko palaikymą, bankas kiekviename rajone turi savo skyrių. Labai panašu į partijos struktūrą, ar ne? Kas, jei ne bankai, didina vidutinį Lietuvos žmogaus atlyginimą?
Niekam ne paslaptis – bankininkai gauna gerus atlyginimus. Anksčiau bankas bent jau už indėlius mokėjo geras palūkanas, kurios iš dalies atstatydavo infliacijos padarytus nuostolius. Dabar ir to nėra. Palūkanos sumenko ir tapo vos įžiūrimos. Taigi, jei nusprendei pasiskolinti, bankas tokias palūkanas nulups, kad maža nepasirodys! Vienas žmogus pasakojo, kad pasiskolinęs iš banko pinigų namui renovuoti pirmą mėnesį su nerimu laukė sąskaitos. Nieko baisaus – tik 40 eurų. 24 eurai skola, 14 eurų (!) palūkanos. Dar 2 eurai už kredito aptarnavimą ir pavedimą tame pačiame banke, nes kitame banke, pašte ar parduotuvėje sumokėti negalima.
Dabar papasakosiu vieną anekdotą. Tiksliau, sutrumpintą jo versiją. Bankininko mažametis sūnus klausia tėvo: šitą prabangų namą, aukštos klasės jachtą, šitą prašmatnų automobilį tu uždirbai dirbdamas banke? Taip , – atsako tėvas. Bet bankas tai ne tavo, į jį pinigus suneša žmonės! – stebisi sūnus. Tada tėvas liepia sūnui atnešti gabalėlį lašinių iš šaldytuvo. Sūnus atneša. Tėvas netikėtai liepia sūnui padėti lašinius ten, kur buvo, o kai šis paklusniai tai įvykdo, klausia: ar visi lašiniai šaldytuve? Visi, – užtikrina sūnus. O dabar pažiūrėk į pirštus, – liepia tėvas ir priduria: pirštai tai taukuoti!
Čia tam, kad būtų lengviau suprasti – bankai nei gamina, nei parduoda, o pinigų turi daugiau negu kiti!

Tęsinį skaitykite 2018 12 05 „Utenyje“

Tai, kas gydo visas ligas

Artėja didžiosios metų šventės, o prekybininkai jau sengiasi, kad jos prasidėtų dar anksčiau. Įvairūs „juodieji penktadieniai“, nuolaidos iki 70 procentų, dažnai prieš tai nepamirštant lygiai tiek pat pakelti kainų. Prekybininkai gerai išstudijavę mūsų psichologiją. Gyvendami vos ne ant skurdo ribos, puolame pirkti kas pigiau arba tuo pigumu įtikinti. Neapsigaukite – prekybininkai tuština lentynas ne tam, kad jas užpildytų naujomis prekėmis, o tam, kad, netgi parduodant su nuolaida, jiems tai yra pelninga. Mums patiems darosi sunku save įtikinti, kad Kalėdų Senelis gyvena ne „Maximoje“ ir ne „Aibėje“.

Mums patiems darosi sunku save įtikinti, kad Kalėdų Senelis gyvena ne „Maximoje“ ir ne „Aibėje“.

Ir dar. Ieškodami dovanų artimiesiems nesusigundykite įvairiais „stebuklingais“ papildais. Jau antrą mėnesį stebiu papildų platintojų suaktyvėjimą. Pirmiausia apsireiškė linijos TAIGA 8 atstovai. Papildai, gaminami iš Sibiro kėnio spyglių, kaip teigia jų platintojai, atstato ir optimizuoja energijos apykaitą, padidina natūralų energijos potencialą ir kovoja su dėl amžiaus pasireiškiančiu energijos stygiumi. Sustiprina natūralią antioksidinę organizmo apsaugą. Pakelia protinį ir fizinį darbingumą, gerina atmintį. Apsaugo nuo dėl amžiaus atsirandančių intelektinių gebėjimų stokos.

Tęsinį skaitykite 2018 11 28 „Utenyje“

Ko verta žmogų pražudžiusio vairuotojo atgaila

Kažkaip viskas keistai atrodo – lyg ir visomis pastangomis kovojame su didžiausia šalies nelaime – girtavimu, bet kartais į ypač skaudžius atvejus žiūrime pro pirštus. Praėjusiais metais, užmušęs 45 metų moterį ir sužalojęs jos neįgalų 22 metų sūnų, vienos Rokiškio rajono Kamajų gimnazijos direktorius A. Tymukas nuteistas ketverių su puse metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant trejiems metams. Avarija įvyko pernai, lapkričio 27-osios vakarą, Rokiškio rajone, kelyje Rokiškis–Naujasodė. Pravažiuojantis automobilis kliudė prie sugedusio automobilio, stovėjusio priešpriešinėje eismo juostoje prie kelkraščio, buvusią moterį bei jos sūnų ir nuvažiavo. Labai greitai policijos pareigūnai rado avarijos kaltininką, miegantį automobilyje. Jam nustatytas 1,93 promilės girtumas. Lengvinančiomis aplinkybėmis teismas pripažino tai, kad buvęs direktorius savo noru atlygino žalą artimiesiems, kaltę pripažino ir nuoširdžiai gailėjosi.

Tęsinį skaitykite 2018 11 21 „Utenyje“

Talonų Lietuva

Talonai ne naujiena Lietuvoje. Yra dar prisimenančių talonus automobiliams. Dėl jų virė didžiausios aistros. Gaudavo juos per savo gyvenimą gal vienas iš tūkstančio, ir tai kažin. Užtai laimingasis per Uteną ar kurį kitą miestelį galėdavo praplaukti su „Volga“, „Žiguliais“ ar „Moskvičiumi“ kaip koks karalius ar nugalėtojas. Paskui buvo talonai baldams ir net patalynei. Dar vėliau – talonai degtinei.
Atrodo, XXI amžius – parduotuvės pilnos prekių, automobilių pardavimo salonai pilni automobilių, o talonai – tik vyresnių žmonių prisiminimuose. Bet ne. Mūsų valdžia mums vėl žada talonus. Pigesniam maistui mažose parduotuvėse. Pavyzdžiui, parduotuvėlėje prekė kainuoja 10 eurų, o tu turėdamas taloną (dabar gražiai vadinamą „vaučeriu“, o jis nebūtinai bus popierinis – galima parsisiųsti reikiamą programėlę į išmanųjį telefoną) moki 7 ar 8 eurus. Skirtumas bus dengiamas iš valstybės biudžeto. Vyriausybė tvirtina, kad „vaučerių“ sistema padėtų skurdžiausiai gyvenantiems žmonėms, padidintų konkurenciją, skatintų smulkiųjų prekybininkų ar ūkininkų verslą.
Ekonomistai kritikuoja, kad tai nepadidins konkurencijos, o žmonės kažin ar pajaus pagerėjimą. Bet žmonės dar kartą pasijus pažeminti. To žmonių pažeminimo ir taip pakanka. Kad ir praeitą savaitgalį, kai „Lidl“ paskelbė akciją sviestui. Vietoj 1,50 euro – 1 euras. Pirkti leido po 5 pakelius, bet matytumėte, kokios eilės išsirikiavo prie kasų! Šiose eilėse – vargo Lietuva su mažomis pensijomis, varganais atlyginimais. Čia tai viskas gerai – nuolaidos iš prekybininkų pelno. O kai žadamos nuolaidos iš biudžeto, kaip tada? Kam reikia per mokesčius atimti iš žmonių, o paskui grąžinti per nuolaidas? Na, blogiausiu atveju būtų galima tuos pinigėlius pervesti į žmogaus sąskaitą arba išmokėti tryliktą pensiją.

Tęsinį skaitykite 2018 11 14 „Utenyje“

Pasaka apie žalią varlę

Dabartinei valdžiai neveiklumo neprikiši. Ji bent jau sujudino uždumblėjusius vandenis. O kaip tos reformos sekasi – čia jau kitas klausimas. Reformos daromos skubotai, daug ko neapgalvojus. Kita vertus, kai namas dega, svarstyti – kuo ir kaip gesinti – paprasčiausiai nėra laiko. Kaip teigia sveikatos ministras, reformos vaisiais džiaugsimės gal tik po 10 ar daugiau metų. Bet mums tai per didelė prabanga. Mes norime normaliai gyventi normalioje šalyje ne kažkada, o dabar.
Tai, kad bent jau Baltijos regione esame paskutinis vagonas, rodo ir neseniai paskelbtos Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko prognozės. ERPB vertinimu, Lietuvos ekonomika šiemet turėtų augti 3,4 proc., Latvijos – 3,9 proc., Estijos – 3,6 proc. Kitąmet Lietuvos ekonomikos plėtra turėtų sumažėti iki 2,8 proc., Latvijos – 3,5 proc., Estijos – 3 proc. Nors mes ir vejamės Estiją, bet Latvija sparčiai tolsta. Sparčiausias ekonomikos augimas šiais metais prognozuojamas Lenkijai. Net 4,7 proc. Kas lemia tokias prognozes Lietuvai? Pirmiausia kvalifikuotos darbo jėgos mažėjimas. Jau dabar statybos, tekstilės, krovinių pervežimo bendrovės nemažai darbo jėgos įsiveža iš Ukrainos, bet ir šis šaltinis gali labai greitai išsekti. Jau kitais metais Vokietija planuoja plačiau atverti duris ekonominiams migrantams ne iš Europos Sąjungos šalių. Vokietija irgi sensta. Ir jai reikia darbo rankų. Žinant, kokie atlyginimai mokami Vokietijoje, nesunku suprasti, kad mes su jais nesugebėsime net ir dėl darbininkų iš Ukrainos konkuruoti. Geriausiu atveju mums liks prasčiausi. Lieka viena išeitis – taisyti įstatymus ir įsivežti darbo jėgą iš Gruzijos, Indijos, Vietnamo ir Bangladešo...

Tęsinį skaitykite 2018 11 07 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

karolina22

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Britų mokslininkai nustatė, jog plaunant kojas nusiplauna ir rankos.
*
Mes pasistengsime, kad jūs mūsų sanatorijoje jaustumėtės kaip namuose.
– Ką jūs! Aš atvažiavau pailsėti.
*
Skambutis į duris:
– Atleiskite, aš renku aukas naujam baseinui.
– Prašau, štai jums kibiras vandens.
*
Pasodino į kalėjimą prancūzą, žydą ir lenką. Leido pasiimti po vieną daiktą. Lenkas paprašė parūkyti. Žydas – telefono. Prancūzas paprašė moters.

suopirkimas

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas