utenis 11

Wednesday, August 22, 2018

Mūsų gyvenimo spalvos

Šunis, katinus ir motociklininkus – į prieglaudą

Ši vasara puiki poilsiautojams, bet prasta žemdirbiams. Tai jau antra tokia vasara. Pernai viskas paskendo, šiais metais viskas išdžiūvo. Kol žemdirbiai su siaubu žvalgėsi į dangų, miestiečiai turškėsi šiltuose vandenyse – ežeruose ir jūroje. Geriausiai šią vasarą uždirbo ledų ir gaiviųjų gėrimų gamintojai ir pardavėjai. Žiūrėk, tik pripildomi parduotuvių šaldytuvai ledų, o pirkėjai kaipmat juos iššluoja. O žemdirbiai keikiasi. Už pernykštį tvaną jau pradėtos mokėti europinės išmokos, šiek tiek paramos žemdirbiai sulauks ir už šių metų sausrą. Bet tai bus negreit. Kitų metų antroje pusėje. O paimtus kreditus vis tiek reikės grąžinti. Grąžinimo terminų niekas neatidės. Miestiečiai postringauja, kad kaimiečiai galėtų apdrausti pasėlius, tik ar bent vienas žino, kiek kainuoja tas draudimas! Vienas kaimyninio Molėtų rajono ūkininkas guodėsi po prieš dešimt dienų praėjusios krušos – neapdraudžiau pasėlių, likau be nieko. Kruša iškapojo 14 hektarų ūkininko grikių. Ne išguldė, o iškapojo. Nei pinigų, nei kruopų. Ne ką saldesnis ir kitų žemdirbių gyvenimas. Javapjūtė Lietuvoje jau eina į pabaigą. Prastas šių metų derlius ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. O tai augina grūdų – ne tik maistinių, bet ir pašarinių – kainas. Už toną grūdų mokama maždaug 40 eurų brangiau.

Tęsinį skaitykite 2018 08 22 „Utenyje“

Pilietybė – paskutinė virkštelė, jungianti emigrantus su Lietuva

Vytautas Kazela

Prezidentės atmestas Referendumo dėl dvigubos pilietybės įstatymas privertė mane grįžti prie emigracijos temos. Pastaraisiais metais mane persekioja nuojauta, kad kažkas labai norėtų, jog lietuvių tauta išnyktų iš pasaulio tautų žemėlapio. Ir kaip čia neprisiminus vieno gal jums jau žinomo anekdoto – „Skelbimas internetinėje svetainėje: parduodama šalis su vaizdu į jūrą. Skambina susidomėjęs pirkėjas ir klausia, ar ši šalis parduodama su gyventojais, ar be jų. Pardavėjo atsakymas: jei norite pirkti be vietinių gyventojų, reikės dar keletą metų palaukti.“

Nesiimu nei teisti, nei teisinti dabar emigruojančių žmonių – kiekvienas atvejis individualus. Norint sustabdyti šį procesą pirmiausia reikėtų išsiaiškinti tikrąsias emigracijos priežastis ir jas pašalinti. Nekvalifikuotas, sunkus darbas Europos šiltnamiuose, žuvų perdirbimo fabrikuose, viešbučiuose – ne išeitis. Ankstesnių metų emigrantai neturėjo kitos išeities – Lietuvoje trūko darbo, buvo maži atlyginimai, didelės būsto kainos. Euro įvedimas yra didžioji klaida. Kainų šuolis turėjo įtakos dar vienam emigracijos bangos pakilimui.

Tęsinį skaitykite 2018 08 08 „Utenyje“

Neatremiamas uošvės argumentas

Vytautas Kazela

Ar tik ne garsusis Šveikas bus pasakęs, kad pasmerkta ta valdžia, kuri brangina alų. Ši taisyklė galioja visame pasaulyje, bet negalioja Lietuvoje. Čia valdžia gali branginti ką nori, ir niekas nė mur mur. Lietuvoje galioja kita taisyklė: šuo ir kariamas pripranta. Arba emigruoja. Anksčiau bent jau prieš rinkimus buvo žadama priimant sprendimus tartis su žmonėmis. Aišku, po rinkimų tie pažadai būdavo dažniausiai pamirštami, o jeigu kas ir tardavosi, tai tik dėl akių arba norėdamas pakelti savo reitingus.

Dabartinė valdžia netgi nesivargina vaidinti, kad jai svarbi žmonių nuomonė. Nesivargina ne tik atsiklausti žmonių nuomonės, bet ir savo sprendimų argumentuoti. Tuo ji panaši į uošvės, kuri turi vienintelį neatremiamą argumentą: aš geriau žinau! personažą Toks argumentas dažnas ir ministrų A. Verygos, K. Navicko ir E. Misiūno lūpose. Nors kai pagalvoji, tai ir visų kitų. Dėl alaus tai man nė motais. Aš alaus negeriu. Net ir nealkoholinio. O gero vyno aš galiu ir iš kitų Europos Sąjungos šalių parsivežti. Man kur kas skaudesnis nuo 2019 metų sausio 1 dienos rengiamas automobilių mokestis. Tiesa, dabar tas automobilių mokestis vadinamas Taršos mažinimo planu. Jį tyliai parengė Aplinkos ministerija ir dar tyliau visus kviečia teikti pasiūlymus. Taip tyliai, kad niekas negirdėtų. Praeis pasiūlymams teikti skirtas laikas ir planas virs įstatymu. Kas laukia mūsų, kai šis planas taps įstatymu? Išrinkau 7 punktus, kurie aktualūs mums visiems:

Tęsinį skaitykite 2018 08 01 „Utenyje“

Kas vagia mūsų metus

Ryte peržvelgus laikraščius ir internetinius portalus susidaro įspūdis, kad Lietuvoje nieko nevyksta. Atostogos! Ir turtuoliams, ir vargšams.
Kuo čia dėti vargšai? Ogi tuo, kad ir jiems vasarą už šildymą nereikia mokėti. Darbštesni užsiaugina daržovių ir taip nemažai sutaupo. Na, dar yra miškas. Tiesa, ir jis šiais metais skurdesnis. Aukštaitijoje bent jau mėlynių ir aviečių galima prisirinkti. Dzūkijos miškai pustuščiai. Tiesa, penktadienį važiuodamas nuo Merkinės iki Druskininkų priskaičiavau septynias pakelės prekiautojų stovyklavietes, šeštadienį grįždamas – viena daugiau. Yra ir voveraičių, sudėtų į puslitrinius stiklainius, ir mėlynių. Pastebėjau: kai grybų ir uogų mažiau, miško gėrybės supilamos į mažesnius indus – kaina ne tokia baisi atrodo.
Kažkur Kaišiadorių rajone mačiau vieną vietą, kur parduodami raudonviršiai. Tik ką iš miško. Neperaugę.

Tęsinį skaitykite 2018 07 25 „Utenyje“

Duobėtas kelias

Betonkelis Vilnius–Utena tampa vis didesniu galvos skausmu tūkstančiams vairuotojų. Jo būklė pastebimai blogėja. Laužoma technika, neįmanoma užtikrinti eismo saugumo. Nepavydžiu greitosios medicinos automobilių vairuotojams – jų darbe kartais svarbi ir viena minutė. Apsidžiaugiau, kai buvo paskelbta, kad jau šiais metais prasidės šio kelio rekonstrukcija. Prieš porą mėnesių teko kalbėtis su vienu patyrusiu kelių inžinieriumi, kuris tik numojo ranka ir pasakė: niekas čia neprasidės! Mintyse net pyktelėjau: kaip neprasidės, juk net konkursas paskelbtas?! Tačiau senas kelių vilkas pasirodė teisus. Praėjusią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl per didelių kainų nutraukė pirmojo prieš kelis dešimtmečius nutiesto betoninio kelio Vilnius–Utena ruožo rekonstrukcijos konkursą. Direkcija pirmadienį atmetė visų šešių potencialių rangovų pasiūlymus ir iš naujo skelbs pirkimo konkursą. Anksčiau planuota pradėti darbus šių metų rugsėjo 1-ąją. Dabar tikimasi sutartis pasirašyti šių metų pabaigoje ir kitų metų kovą jau pradėti kelio rekonstrukciją.
Kodėl buvo nutrauktas konkursas? Oficialiai dėl to, kad visi konkurso dalyviai pasiūlė didesnę kainą nei skaičiuojamoji. Nors iš esmės tai primena kažkokį žaidimą, kai žmonės spaudžia, o valdžia nenori. Juk į Uteną keliu važiuoja, ir tai tik retkarčiais, 2–3 Seimo nariai ir 1 ministrė. Kiti gal atvažiuos prieš kuriuos nors rinkimus. Suprantu, kad kelio rekonstrukcija kainuotų didelius pinigus, bet turime kada nors pradėti ir po gabalėlį stumtis pirmyn.

Tęsinį skaitykite 2018 07 18 „Utenyje“

Viskam savas laikas ir vieta

Kaunas man visada buvo lietuviškumo simbolis. Kovos už laisvę kibirkštis mano jaunystės metais pažiro Kaune. Visada mylėjau šitą miestą Nemuno ir Neries santakoje. Tai miestas, kuris turi ne tik savo veidą, bet ir širdį. Valstybės dienos išvakarėse prie Kauno pilies atidengtas paminklas kovotojams už Lietuvos laisvę „Laisvės karys“. Man tai didžiausias Atkurtos Lietuvos šimtmečio akcentas. Ką gi kiekvienam savo – Kaunas dabar turi „Laisvės karį“, Vilnius – „Vamzdį“!
Paminklo atidengimo ceremonijoje dalyvavo Prezidentas Valdas Adamkus, prie kurio pavardės žodį „Prezidentas“ norisi rašyti iš didžiosios raidės, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Kita tautos aukštuomenė liko saugoti „Vamzdžio“. Tik negalvokite, kad niekinu šį kūrinį – tai irgi simbolis. Vamzdis, pro kurį į vandenį išteka Lietuvos milijonai.

Tęsinį skaitykite 2018 07 11 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas