utenis 11

Sunday, February 17, 2019

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Kai lapkritis užleidžia vietą gruodžiui, kai ruduo užleidžia vietą žiemai, prasideda Advento metas. Šis laikas pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į sielą. Mistiškas laikas, Advento mėnuo, ramybė ir susikaupimas prieš didžiąją krikščionių šventę – Kalėdas. Aplinkui begalybė bauginančios tamsos. Ant stalo atsiranda vainikas ir keturios arba penkios žvakės. Keturios žvakės žymi keturis Advento sekmadienius, penktoji yra Kristaus žvakė. Tai – rimties, susikaupimo, apmąstymų metas. Įsiklausymas į save ir šalia esančius. Apmąstymas to, kas vyksta tavo gyvenime.
Juk kasdienybės triukšmas apkurtina, ryškios šviesos apakina. Todėl senovėje nevalia buvo dirbti triukšmingų, nekasdienių darbų, nevalia garsiai linksmintis ir vakaroti. Reikėjo pasninkauti – nevalgyti mėsos ir pieno. Mūsų laikais viskas pasikeitė. Kažkas yra teisingai pastebėjęs, kad kiekviena mūsų diena – Kalėdos. Kai kasdien valgomi pyragai, jie tampa nebeskanūs per šventes. Kai vietoj Advento prasideda triukšmingos prekybininkų Kalėdos, mes nebegirdime, ką sako mūsų sielos, nematome šalia esančio nelaimingo ir vargstančio žmogaus.
Nors gal ir ne visada. Negali sakyti, kad lietuviai kietaširdžiai. Mes daug aukojame sergantiems vaikams, skurstantiesiems. Neprisimenu, kokioje laidoje mačiau, kaip labdarą skirstančios organizacijos savanoriai vargšams atiduodavo tiktai duoną ir bulves, o patys suėsdavo tai, kas skanu. Žiūrėjau ir galvojau, ar tokie skirstytojai suvokia, kad vogti iš skurstančio yra didelė nuodėmė. Ar nesprangus jiems iš alkstančio nugvelbtas kąsnis? Ar tokie nužmogėję dalintojai nemeta šešėlio ant kitų pasiaukojusių ir nuoširdžiai dirbančių žmonių? Ar nepažemina pačios idėjos padėti artimui. Po tokių incidentų daugelis pradeda galvoti, kad aukoti neverta, nes auka vis tiek nepasieks adresato.
Tai gal geriau aukoti be tarpininkų? Nunešti vienišam ligotam kaimynui šilto maisto, pakviesti jį prie Kūčių stalo, nupirkti daugiavaikės, tvarkingai gyvenančios šeimos vaikui naujus batus. Puikus pavyzdys NBA rungtyniaujantis mūsų kraštietis krepšininkas Jonas Valančiūnas, nemažai pinigų skiriantis sunkiai besiverčiantiems žmonėms. Prisimenu kiek senesnį įvykį, kai krepšininkas, dekanate sužinojęs apie vargstančią šeimą, apsilankė jos namuose ir padovanojo skalbimo mašiną. Šią vasarą Jonas lankėsi Užpaliuose ir pažadėjo nuo gaisro nukentėjusiai šeimynai uždengti atstatytų namų stogą. Vilniuje keliasdešimt kavinių senjorus vaišina nemokama kava. Būtų gražu, kad šią sušildančią iniciatyvą palaikytų ir Utenos verslininkai.

Tęsinį skaitykite 2017 12 13 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas