utenis 11

Tuesday, August 21, 2018

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Kai lapkritis užleidžia vietą gruodžiui, kai ruduo užleidžia vietą žiemai, prasideda Advento metas. Šis laikas pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į sielą. Mistiškas laikas, Advento mėnuo, ramybė ir susikaupimas prieš didžiąją krikščionių šventę – Kalėdas. Aplinkui begalybė bauginančios tamsos. Ant stalo atsiranda vainikas ir keturios arba penkios žvakės. Keturios žvakės žymi keturis Advento sekmadienius, penktoji yra Kristaus žvakė. Tai – rimties, susikaupimo, apmąstymų metas. Įsiklausymas į save ir šalia esančius. Apmąstymas to, kas vyksta tavo gyvenime.
Juk kasdienybės triukšmas apkurtina, ryškios šviesos apakina. Todėl senovėje nevalia buvo dirbti triukšmingų, nekasdienių darbų, nevalia garsiai linksmintis ir vakaroti. Reikėjo pasninkauti – nevalgyti mėsos ir pieno. Mūsų laikais viskas pasikeitė. Kažkas yra teisingai pastebėjęs, kad kiekviena mūsų diena – Kalėdos. Kai kasdien valgomi pyragai, jie tampa nebeskanūs per šventes. Kai vietoj Advento prasideda triukšmingos prekybininkų Kalėdos, mes nebegirdime, ką sako mūsų sielos, nematome šalia esančio nelaimingo ir vargstančio žmogaus.
Nors gal ir ne visada. Negali sakyti, kad lietuviai kietaširdžiai. Mes daug aukojame sergantiems vaikams, skurstantiesiems. Neprisimenu, kokioje laidoje mačiau, kaip labdarą skirstančios organizacijos savanoriai vargšams atiduodavo tiktai duoną ir bulves, o patys suėsdavo tai, kas skanu. Žiūrėjau ir galvojau, ar tokie skirstytojai suvokia, kad vogti iš skurstančio yra didelė nuodėmė. Ar nesprangus jiems iš alkstančio nugvelbtas kąsnis? Ar tokie nužmogėję dalintojai nemeta šešėlio ant kitų pasiaukojusių ir nuoširdžiai dirbančių žmonių? Ar nepažemina pačios idėjos padėti artimui. Po tokių incidentų daugelis pradeda galvoti, kad aukoti neverta, nes auka vis tiek nepasieks adresato.
Tai gal geriau aukoti be tarpininkų? Nunešti vienišam ligotam kaimynui šilto maisto, pakviesti jį prie Kūčių stalo, nupirkti daugiavaikės, tvarkingai gyvenančios šeimos vaikui naujus batus. Puikus pavyzdys NBA rungtyniaujantis mūsų kraštietis krepšininkas Jonas Valančiūnas, nemažai pinigų skiriantis sunkiai besiverčiantiems žmonėms. Prisimenu kiek senesnį įvykį, kai krepšininkas, dekanate sužinojęs apie vargstančią šeimą, apsilankė jos namuose ir padovanojo skalbimo mašiną. Šią vasarą Jonas lankėsi Užpaliuose ir pažadėjo nuo gaisro nukentėjusiai šeimynai uždengti atstatytų namų stogą. Vilniuje keliasdešimt kavinių senjorus vaišina nemokama kava. Būtų gražu, kad šią sušildančią iniciatyvą palaikytų ir Utenos verslininkai.

Tęsinį skaitykite 2017 12 13 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas