utenis 11

Tuesday, March 26, 2019

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Ar pastebėjote, kad didžiuosiuose prekybos centruose kartais pasimeti ieškodamas duonos skyriaus? Blaškaisi po parduotuvę ir negali rasti vietos, kur prekiaujama duona. Man taip pasijusti teko ne vieną kartą. Kartą net parduotuvės darbuotojos klausiau, kur yra duonos skyrius. Kodėl taip yra? Ogi todėl, kad parduotuvėje duona nekvepia.
Dabar sau leisiu nuklysti prisiminimais į praeitį, gerą pusšimtį metų atgal. Bandau prisiminti tą dieną, kai namuose kepdavo duoną. Tai būdavo ypatinga diena, ypatingas ritualas. Nepasakosiu visko nuo pradžios – daugelis mūsų tai gerai prisimena. Pradėsiu nuo to, kaip, gerai iškūrenus krosnį, išvalius pušies šakomis pelenus, buvo imama duonos tešla ir iš jos formuojami kepalai. Būtent kepalai, o ne kepaliukai. Tiesa, paskutinis galėdavo būti ir mažiukas, už tai jį ir vadindavo pagranduku. Mama pasipuošdavo balta skarele ir prijuoste ir švelniai šlapiomis rankomis glostydavo jau suformuotą duonos kepalą, galiausiai ant jo užspausdama kryžiaus ženklą. Tada kepalą dėdavo ant ližės ir pašaudavo į krosnį. Ir nuo tos minutės namus užpildydavo palaimingas kepamos duonos kvapas. Jo su niekuo nesupainiosi. Ne tik tuo metu, kai kepdavo duona, bet ir visą dieną reikėdavo elgtis ramiai – netrankyti durimis, nerėkauti, kitaip „duona suzmegs“, „pluta atšoks“, „duona sutrūkinės“. Išimtą duoną uždengdavo lininiu rankšluosčiu ir išnešdavo į gerąjį trobos galą. Palikdavo tik vieną kepalą. Tėvas atpjaudavo po storą duonos riekę ir išdalydavo vaikams. Tepdavome sviestą, o jis tirpdavo... Praėjus daugeliui metų galvoju, kad nieko skanesnio taip ir neteko valgyti. Namai šviežia duona kvepėdavo visą savaitę, o einant per kaimą nesunku būdavo atspėti, kuriuose namuose buvo neseniai kepama duona.

Tęsinį skaitykite 2018 02 21 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

teatrai1

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777– Ar galima Klausui patikėti paslaptį?
– Žinoma, jam prieš trejus metus pakėlė atlyginimą, o jo žmona iki šiol to nežino.
*
Smarkiai žvairuojanti moteris apsilanko pas okulistą:
– Ar seniai jūs pradėjote žvairuoti? – klausia gydytojas.
– Nuo tada, kai mano dvynukai pradėjo vaikščioti.
*
Kalbasi du vyrukai:
– Kodėl moterys gyvena ilgiau?
– Tyčia.
*
Barasi sužadėtiniai:
– Man nusibodo gyventi su tavim, tu prakeiktas šykštuoli! Še, pasiimk savo žiedą!
– O kur dėžutė?

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas