utenis 11

Tuesday, December 11, 2018

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Ar pastebėjote, kad didžiuosiuose prekybos centruose kartais pasimeti ieškodamas duonos skyriaus? Blaškaisi po parduotuvę ir negali rasti vietos, kur prekiaujama duona. Man taip pasijusti teko ne vieną kartą. Kartą net parduotuvės darbuotojos klausiau, kur yra duonos skyrius. Kodėl taip yra? Ogi todėl, kad parduotuvėje duona nekvepia.
Dabar sau leisiu nuklysti prisiminimais į praeitį, gerą pusšimtį metų atgal. Bandau prisiminti tą dieną, kai namuose kepdavo duoną. Tai būdavo ypatinga diena, ypatingas ritualas. Nepasakosiu visko nuo pradžios – daugelis mūsų tai gerai prisimena. Pradėsiu nuo to, kaip, gerai iškūrenus krosnį, išvalius pušies šakomis pelenus, buvo imama duonos tešla ir iš jos formuojami kepalai. Būtent kepalai, o ne kepaliukai. Tiesa, paskutinis galėdavo būti ir mažiukas, už tai jį ir vadindavo pagranduku. Mama pasipuošdavo balta skarele ir prijuoste ir švelniai šlapiomis rankomis glostydavo jau suformuotą duonos kepalą, galiausiai ant jo užspausdama kryžiaus ženklą. Tada kepalą dėdavo ant ližės ir pašaudavo į krosnį. Ir nuo tos minutės namus užpildydavo palaimingas kepamos duonos kvapas. Jo su niekuo nesupainiosi. Ne tik tuo metu, kai kepdavo duona, bet ir visą dieną reikėdavo elgtis ramiai – netrankyti durimis, nerėkauti, kitaip „duona suzmegs“, „pluta atšoks“, „duona sutrūkinės“. Išimtą duoną uždengdavo lininiu rankšluosčiu ir išnešdavo į gerąjį trobos galą. Palikdavo tik vieną kepalą. Tėvas atpjaudavo po storą duonos riekę ir išdalydavo vaikams. Tepdavome sviestą, o jis tirpdavo... Praėjus daugeliui metų galvoju, kad nieko skanesnio taip ir neteko valgyti. Namai šviežia duona kvepėdavo visą savaitę, o einant per kaimą nesunku būdavo atspėti, kuriuose namuose buvo neseniai kepama duona.

Tęsinį skaitykite 2018 02 21 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

karolina22

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Britų mokslininkai nustatė, jog plaunant kojas nusiplauna ir rankos.
*
Mes pasistengsime, kad jūs mūsų sanatorijoje jaustumėtės kaip namuose.
– Ką jūs! Aš atvažiavau pailsėti.
*
Skambutis į duris:
– Atleiskite, aš renku aukas naujam baseinui.
– Prašau, štai jums kibiras vandens.
*
Pasodino į kalėjimą prancūzą, žydą ir lenką. Leido pasiimti po vieną daiktą. Lenkas paprašė parūkyti. Žydas – telefono. Prancūzas paprašė moters.

suopirkimas

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas