utenis 11

Tuesday, January 22, 2019

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Vytautas Kazela

Šių dienų pasaulyje nemokamas yra tik sūris pelėkautuose. Visa kita kainuoja. Daugiau ar mažiau. Prasidėjo kiaulių maras, ir daug kur Lietuvoje žmonės negali auginti kiaulių net savo reikmėms. Žadama uždrausti Lietuvoje auginti bulves ir morkas. Kodėl? Dėl dirvožemio erozijos.
Kainą turi ir šviežios daržovės. Ypač lietuviškos. Prekybininkai gerai išanalizavę mūsų įpročius ir tradicijas. Žino, kad mes mieliau, net ir be patriotinių šūkių, renkamės prekę lietuvišką. Todėl, kaip teigia ūkininkai, prekybininkų antkainiai siekia net 200 procentų. Ir jokio kriminalo. Jei perka – galima branginti. Nepirks, prekybininkai atsiims per lenkišką produkciją. Per apyvartą.

Prekybininkai gerai išanalizavę mūsų įpročius ir tradicijas. Žino, kad mes mieliau, net ir be patriotinių šūkių,
renkamės prekę lietuvišką.

Prekybininkui galvos neskauda, kad, jei brangių lietuviškų daržovių nepirks, bankrutuos Lietuvos ūkininkai. Yra 20 procentų pirkėjų, kurie išgali rūpintis savo ir savo vaikų sveikata, išgali mokėti už lietuviškas daržoves. Kiti užkiš skrandžius lenkiškomis, nes ant lenkiškų trąšos ir augalų apsaugos chemija pilamos dažniau ir gausiau. Prisimenu, koks sukrėstas grįžau iš pirmosios kelionės po Lenkiją. Iš abiejų intensyvios automagistralės pusių mačiau dešimtis kilometrų žydinčių sodų. Pas mus tada paplentės obelys nubirindavo savo vaisius, ir tik stirnos, užklupus badui, juos suėsdavo. Galvojau: kvaili tie lenkai – valgo sunkiaisiais metalais užterštus vaisius! Kol supratau: nevalgo! Nuskina, kelis mėnesius saugyklose palaikę į Lietuvą eksportuoja. O mes skaniai suvalgome, nes lenkiški obuoliai už lietuviškus perpus pigesni. Ir ilgavaisiai agurkai Lenkijoje gausiai patręšti užauga ilgesni. O prekybininkus mes mylime. Jie pas mus gerbiami. Ir į vietos valdžios tarybas renkame, garbingais titulais pamaloniname (kalbu ne apie pardavėjas, o apie prekybininkų elitą). O kad mūsų vaikai nuo kūdikystės dėl įvairiausių alergijų kamuojasi, mūsų tėvai nuo cukrinio diabeto jauni miršta, yra iš dalies prekybininkų gobšumo pasekmė, nepagalvojame. Sako, kad pinigai nekvepia. Netiesa. Prekybininkų turtai mūsų ašaromis kvepia.

Tęsinį skaitykite 2018 04 11

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Stomatologo kabinete: „Taiiip, viskas. Dabar prašyčiau porą valandų nevalgyti.“ „Ką jūs, gydytojau… Va, atsiskaitom ir aš kokį pusmetį badausiu…“
*
Pardavėjas klientui: „Šį paltą jūs galėsite nešioti bet kokiu metų laiku.“ – „Ir esant šiltam orui?“ – klausia pirkėjas.  – „Savaime suprantama. Per vasaros karščius nešiokite jį persimetęs per ranką.“
*
Tėvas pamokslauja sūnui: „Sūnau, ar žinai, kad, būdamas tavo metų, Vinstonas Čerčilis kiekvieną rytą keldavosi penktą valandą ir darydavo mankštą?“ – „Tėti, ar žinojai, kad sulaukęs tavo metų Vinstonas Čerčilis jau buvo Britanijos ministras pirmininkas?“ – atkirto sūnus.

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas