utenis 11

Sunday, October 21, 2018

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Vytautas Kazela

Šių dienų pasaulyje nemokamas yra tik sūris pelėkautuose. Visa kita kainuoja. Daugiau ar mažiau. Prasidėjo kiaulių maras, ir daug kur Lietuvoje žmonės negali auginti kiaulių net savo reikmėms. Žadama uždrausti Lietuvoje auginti bulves ir morkas. Kodėl? Dėl dirvožemio erozijos.
Kainą turi ir šviežios daržovės. Ypač lietuviškos. Prekybininkai gerai išanalizavę mūsų įpročius ir tradicijas. Žino, kad mes mieliau, net ir be patriotinių šūkių, renkamės prekę lietuvišką. Todėl, kaip teigia ūkininkai, prekybininkų antkainiai siekia net 200 procentų. Ir jokio kriminalo. Jei perka – galima branginti. Nepirks, prekybininkai atsiims per lenkišką produkciją. Per apyvartą.

Prekybininkai gerai išanalizavę mūsų įpročius ir tradicijas. Žino, kad mes mieliau, net ir be patriotinių šūkių,
renkamės prekę lietuvišką.

Prekybininkui galvos neskauda, kad, jei brangių lietuviškų daržovių nepirks, bankrutuos Lietuvos ūkininkai. Yra 20 procentų pirkėjų, kurie išgali rūpintis savo ir savo vaikų sveikata, išgali mokėti už lietuviškas daržoves. Kiti užkiš skrandžius lenkiškomis, nes ant lenkiškų trąšos ir augalų apsaugos chemija pilamos dažniau ir gausiau. Prisimenu, koks sukrėstas grįžau iš pirmosios kelionės po Lenkiją. Iš abiejų intensyvios automagistralės pusių mačiau dešimtis kilometrų žydinčių sodų. Pas mus tada paplentės obelys nubirindavo savo vaisius, ir tik stirnos, užklupus badui, juos suėsdavo. Galvojau: kvaili tie lenkai – valgo sunkiaisiais metalais užterštus vaisius! Kol supratau: nevalgo! Nuskina, kelis mėnesius saugyklose palaikę į Lietuvą eksportuoja. O mes skaniai suvalgome, nes lenkiški obuoliai už lietuviškus perpus pigesni. Ir ilgavaisiai agurkai Lenkijoje gausiai patręšti užauga ilgesni. O prekybininkus mes mylime. Jie pas mus gerbiami. Ir į vietos valdžios tarybas renkame, garbingais titulais pamaloniname (kalbu ne apie pardavėjas, o apie prekybininkų elitą). O kad mūsų vaikai nuo kūdikystės dėl įvairiausių alergijų kamuojasi, mūsų tėvai nuo cukrinio diabeto jauni miršta, yra iš dalies prekybininkų gobšumo pasekmė, nepagalvojame. Sako, kad pinigai nekvepia. Netiesa. Prekybininkų turtai mūsų ašaromis kvepia.

Tęsinį skaitykite 2018 04 11

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas