utenis 11

Wednesday, February 20, 2019

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Mano vaikystėje nebuvo ne tik kompiuterių, interneto, bet niekas neaugino pomidorų ir braškių. Galbūt tokie dalykai buvo dvaruose, bet Lietuvą okupavus bolševikams dvarai, jų parkai ir oranžerijos sunyko. Liko tik aukšti dvaro medžiai, raudonų ir geltonų serbentų krūmai ir rojaus obelys, kurių sušalę vaisiai labai gražiai atrodydavo žiemą.
Gyvenimas labai greitai praeina. Rodos, tik užlipai ant kalniuko, o jau laikas į pakalnę leistis. Nespėji apkabinti savo artimųjų, o jie jau išeina. Kasdien vis labiau tuštėja glėbys, tuštėja rankos. Tik į senatvę imi suprasti, kad tavo gyvenime didžiausias turtas buvo sutikti žmonės, jų gyvenimai ir jų istorijos. Bendravimas su jais. Jaunas pasijuoks iš mano kalbų, senas – supras. Kažkada, prieš keturiasdešimt metų, eidamas viena gatve pro geltoną namą pagalvojau: kaip gera būtų čia gyventi! Dabar gyvenu šiuose namuose. Sėdžiu prie stalo, pastatyto po žydinčia trešne, ir geriu kavą. Trešnė dūzgia kaip bičių avilys. Retkarčiais ant jos žiedų nutupia kamanė, net šakelė nulinksta. Tada, kaip vaikystėj, pakvimpa laukinių bičių medum. Iš korio medus visai kitokio skonio negu iš stiklainio. Pro mano namus rytais į darželį skuba vaikai. Jų vaikystė kitokia, jų žaislai kitokie... Anądien poliklinikoje stebėjau tokį vaizdą: dar nekalbantis vaikas naršo po mamos išmanųjį telefoną. Kai mama bando jį paimti, vaikas pradeda verkti. Ne verkti, o žviegti. Man gaila šito vaiko, nes jis, visam gyvenimui įsmeigęs akis į telefono, planšetės ar kompiuterio ekraną, niekada nepamatys, kaip leidžiasi saulė, basomis kojomis nepajus rasos šaltumo ir vargu ar kada paragaus laukinių bičių medaus. Visą gyvenimą skubėjau. Dabar valandų valandom galiu sėdėti ir žiūrėti į žydintį sodą. Prisimenu – prieš mirtį senoji paprašė: vaikai, pasodinkite mane prie lango. Kai pasodino, ilgai žiūrėjo į žydintį sodą nepaliaudama kartoti: Dieve, kaip gražiai šiais metais žydi sodai! O man atrodė, kad jie žydi kaip visada. Paskui, kai netekusią jėgų paguldė į lovą, ji mirė. Atmerktomis akimis.
Dažnai darbovietėje pasižiūriu į gatvę. Kaip paseno Utena! Vien žilos galvos. Jei ne kolegija ir profesinė mokykla, būtų dar liūdniau. Žiūriu į žmones, sunkiai nešančius savo gyvenimo naštą. Kažkodėl juos įsivaizduojame amžinai nepatenkintus, besiskundžiančius mažomis pensijomis ir ligomis. Kalbėjausi su viena į aštuntą dešimtmetį įkopusia miesto gyventoja. „Aš pati bėgu nuo tų besiskundžiančių, kitus apkalbančių. Neturiu tam laiko. Dabar gražiausias mano gyvenimo tarpsnis – vaikai užauginti, į darbą nereikia eiti. Į spektaklius nueinu ir į parodas. Geras knygas skaitau, gerus filmus pasižiūriu. Ne tik per televiziją, bet ir kino teatre. Dar ir į keliones išvažiuoju, jeigu jas iš Utenos organizuoja. Su draugėmis susitinkam kavinėj puodelio kavos. Tai į kirpyklą, tai į grožio saloną... Kam, klausi? Pati sau noriu gražiai atrodyti. Ir apie tas baisybes neskaitau, ir apie politiką“, – šypsodamasi kalba moteris.

Tęsinį skaitykite 2018 05 16  "Utenyje"

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas