utenis 11

Sunday, September 23, 2018

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Mano vaikystėje nebuvo ne tik kompiuterių, interneto, bet niekas neaugino pomidorų ir braškių. Galbūt tokie dalykai buvo dvaruose, bet Lietuvą okupavus bolševikams dvarai, jų parkai ir oranžerijos sunyko. Liko tik aukšti dvaro medžiai, raudonų ir geltonų serbentų krūmai ir rojaus obelys, kurių sušalę vaisiai labai gražiai atrodydavo žiemą.
Gyvenimas labai greitai praeina. Rodos, tik užlipai ant kalniuko, o jau laikas į pakalnę leistis. Nespėji apkabinti savo artimųjų, o jie jau išeina. Kasdien vis labiau tuštėja glėbys, tuštėja rankos. Tik į senatvę imi suprasti, kad tavo gyvenime didžiausias turtas buvo sutikti žmonės, jų gyvenimai ir jų istorijos. Bendravimas su jais. Jaunas pasijuoks iš mano kalbų, senas – supras. Kažkada, prieš keturiasdešimt metų, eidamas viena gatve pro geltoną namą pagalvojau: kaip gera būtų čia gyventi! Dabar gyvenu šiuose namuose. Sėdžiu prie stalo, pastatyto po žydinčia trešne, ir geriu kavą. Trešnė dūzgia kaip bičių avilys. Retkarčiais ant jos žiedų nutupia kamanė, net šakelė nulinksta. Tada, kaip vaikystėj, pakvimpa laukinių bičių medum. Iš korio medus visai kitokio skonio negu iš stiklainio. Pro mano namus rytais į darželį skuba vaikai. Jų vaikystė kitokia, jų žaislai kitokie... Anądien poliklinikoje stebėjau tokį vaizdą: dar nekalbantis vaikas naršo po mamos išmanųjį telefoną. Kai mama bando jį paimti, vaikas pradeda verkti. Ne verkti, o žviegti. Man gaila šito vaiko, nes jis, visam gyvenimui įsmeigęs akis į telefono, planšetės ar kompiuterio ekraną, niekada nepamatys, kaip leidžiasi saulė, basomis kojomis nepajus rasos šaltumo ir vargu ar kada paragaus laukinių bičių medaus. Visą gyvenimą skubėjau. Dabar valandų valandom galiu sėdėti ir žiūrėti į žydintį sodą. Prisimenu – prieš mirtį senoji paprašė: vaikai, pasodinkite mane prie lango. Kai pasodino, ilgai žiūrėjo į žydintį sodą nepaliaudama kartoti: Dieve, kaip gražiai šiais metais žydi sodai! O man atrodė, kad jie žydi kaip visada. Paskui, kai netekusią jėgų paguldė į lovą, ji mirė. Atmerktomis akimis.
Dažnai darbovietėje pasižiūriu į gatvę. Kaip paseno Utena! Vien žilos galvos. Jei ne kolegija ir profesinė mokykla, būtų dar liūdniau. Žiūriu į žmones, sunkiai nešančius savo gyvenimo naštą. Kažkodėl juos įsivaizduojame amžinai nepatenkintus, besiskundžiančius mažomis pensijomis ir ligomis. Kalbėjausi su viena į aštuntą dešimtmetį įkopusia miesto gyventoja. „Aš pati bėgu nuo tų besiskundžiančių, kitus apkalbančių. Neturiu tam laiko. Dabar gražiausias mano gyvenimo tarpsnis – vaikai užauginti, į darbą nereikia eiti. Į spektaklius nueinu ir į parodas. Geras knygas skaitau, gerus filmus pasižiūriu. Ne tik per televiziją, bet ir kino teatre. Dar ir į keliones išvažiuoju, jeigu jas iš Utenos organizuoja. Su draugėmis susitinkam kavinėj puodelio kavos. Tai į kirpyklą, tai į grožio saloną... Kam, klausi? Pati sau noriu gražiai atrodyti. Ir apie tas baisybes neskaitau, ir apie politiką“, – šypsodamasi kalba moteris.

Tęsinį skaitykite 2018 05 16  "Utenyje"

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Keistas dalykas tas gyvenimas. Sėdžiu darbe ir galvoju – kur užsidirbti pinigų...
*
Prisiskaičiau psichologijos knygų apie šypsenos galią... Į darbą išėjau su šypsena. Darbe visiems šypsojausi. Nuoširdžiai. Po darbo viršininkas sako: „Dar kartą į darbą ateisi apsirūkiusi – atleisiu...“
*
Bobutės naminiai vaistai: kad geriau virškintų, geriu alų, jei neturiu apetito, geriu baltą vyną, jei žemas kraujo spaudimas, geriu raudoną vyną, jei spaudimas aukštas, geriu viskį, jei persišaldau, geriu samanę...
– O kada jūs geriate vandenį?
– Taip sunkiai aš dar nesirgau...

suopirkimas

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas