utenis 11

Monday, March 18, 2019

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Talonai ne naujiena Lietuvoje. Yra dar prisimenančių talonus automobiliams. Dėl jų virė didžiausios aistros. Gaudavo juos per savo gyvenimą gal vienas iš tūkstančio, ir tai kažin. Užtai laimingasis per Uteną ar kurį kitą miestelį galėdavo praplaukti su „Volga“, „Žiguliais“ ar „Moskvičiumi“ kaip koks karalius ar nugalėtojas. Paskui buvo talonai baldams ir net patalynei. Dar vėliau – talonai degtinei.
Atrodo, XXI amžius – parduotuvės pilnos prekių, automobilių pardavimo salonai pilni automobilių, o talonai – tik vyresnių žmonių prisiminimuose. Bet ne. Mūsų valdžia mums vėl žada talonus. Pigesniam maistui mažose parduotuvėse. Pavyzdžiui, parduotuvėlėje prekė kainuoja 10 eurų, o tu turėdamas taloną (dabar gražiai vadinamą „vaučeriu“, o jis nebūtinai bus popierinis – galima parsisiųsti reikiamą programėlę į išmanųjį telefoną) moki 7 ar 8 eurus. Skirtumas bus dengiamas iš valstybės biudžeto. Vyriausybė tvirtina, kad „vaučerių“ sistema padėtų skurdžiausiai gyvenantiems žmonėms, padidintų konkurenciją, skatintų smulkiųjų prekybininkų ar ūkininkų verslą.
Ekonomistai kritikuoja, kad tai nepadidins konkurencijos, o žmonės kažin ar pajaus pagerėjimą. Bet žmonės dar kartą pasijus pažeminti. To žmonių pažeminimo ir taip pakanka. Kad ir praeitą savaitgalį, kai „Lidl“ paskelbė akciją sviestui. Vietoj 1,50 euro – 1 euras. Pirkti leido po 5 pakelius, bet matytumėte, kokios eilės išsirikiavo prie kasų! Šiose eilėse – vargo Lietuva su mažomis pensijomis, varganais atlyginimais. Čia tai viskas gerai – nuolaidos iš prekybininkų pelno. O kai žadamos nuolaidos iš biudžeto, kaip tada? Kam reikia per mokesčius atimti iš žmonių, o paskui grąžinti per nuolaidas? Na, blogiausiu atveju būtų galima tuos pinigėlius pervesti į žmogaus sąskaitą arba išmokėti tryliktą pensiją.

Tęsinį skaitykite 2018 11 14 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Viena sutuoktinių pora atsikraustė gyventi į naują butą.
Ryte, tik pabudusi, žmona dirstelėjo pro langą ir pamatė kaimynę, džiaunančią skalbinius.
– Žiūrėk, kokie nešvarūs jos skalbiniai, – pasakė ji savo vyrui. – Turbūt ji naudoja prastus skalbimo miltelius arba išvis nemoka skalbti. Reikėtų ją pamokyti.
Tai kartojosi kaskart, kai tik kaimynė džiaudavo skalbinius, o žmona vis stebėdavosi, kokie tie skalbiniai nešvarūs.
Vieną gražų rytą, pažvelgusi pro langą, žmona sušuko:
– O! Šiandien skalbiniai balti it sniegas! Turbūt išmoko skalbti!
– Ne, – atsakė vyras, – tiesiog šiandien aš atsikėliau ankščiau ir nuvaliau mūsų langus.

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

PARDUODA traktorių T-16M, T-40A, priekabą-platformą GKB, priekabą 2PTS-4, T-40 variklį (300 eur), pavarų dėžę, tarpinį, pakabą, plūgą PL-3x35.
    Tel. (8-607) 48852.

 

PARDUODAMI šienainio rulonai.

Tel. 8-640 32364

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas