utenis 11

Sunday, January 20, 2019

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Talonai ne naujiena Lietuvoje. Yra dar prisimenančių talonus automobiliams. Dėl jų virė didžiausios aistros. Gaudavo juos per savo gyvenimą gal vienas iš tūkstančio, ir tai kažin. Užtai laimingasis per Uteną ar kurį kitą miestelį galėdavo praplaukti su „Volga“, „Žiguliais“ ar „Moskvičiumi“ kaip koks karalius ar nugalėtojas. Paskui buvo talonai baldams ir net patalynei. Dar vėliau – talonai degtinei.
Atrodo, XXI amžius – parduotuvės pilnos prekių, automobilių pardavimo salonai pilni automobilių, o talonai – tik vyresnių žmonių prisiminimuose. Bet ne. Mūsų valdžia mums vėl žada talonus. Pigesniam maistui mažose parduotuvėse. Pavyzdžiui, parduotuvėlėje prekė kainuoja 10 eurų, o tu turėdamas taloną (dabar gražiai vadinamą „vaučeriu“, o jis nebūtinai bus popierinis – galima parsisiųsti reikiamą programėlę į išmanųjį telefoną) moki 7 ar 8 eurus. Skirtumas bus dengiamas iš valstybės biudžeto. Vyriausybė tvirtina, kad „vaučerių“ sistema padėtų skurdžiausiai gyvenantiems žmonėms, padidintų konkurenciją, skatintų smulkiųjų prekybininkų ar ūkininkų verslą.
Ekonomistai kritikuoja, kad tai nepadidins konkurencijos, o žmonės kažin ar pajaus pagerėjimą. Bet žmonės dar kartą pasijus pažeminti. To žmonių pažeminimo ir taip pakanka. Kad ir praeitą savaitgalį, kai „Lidl“ paskelbė akciją sviestui. Vietoj 1,50 euro – 1 euras. Pirkti leido po 5 pakelius, bet matytumėte, kokios eilės išsirikiavo prie kasų! Šiose eilėse – vargo Lietuva su mažomis pensijomis, varganais atlyginimais. Čia tai viskas gerai – nuolaidos iš prekybininkų pelno. O kai žadamos nuolaidos iš biudžeto, kaip tada? Kam reikia per mokesčius atimti iš žmonių, o paskui grąžinti per nuolaidas? Na, blogiausiu atveju būtų galima tuos pinigėlius pervesti į žmogaus sąskaitą arba išmokėti tryliktą pensiją.

Tęsinį skaitykite 2018 11 14 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Stomatologo kabinete: „Taiiip, viskas. Dabar prašyčiau porą valandų nevalgyti.“ „Ką jūs, gydytojau… Va, atsiskaitom ir aš kokį pusmetį badausiu…“
*
Pardavėjas klientui: „Šį paltą jūs galėsite nešioti bet kokiu metų laiku.“ – „Ir esant šiltam orui?“ – klausia pirkėjas.  – „Savaime suprantama. Per vasaros karščius nešiokite jį persimetęs per ranką.“
*
Tėvas pamokslauja sūnui: „Sūnau, ar žinai, kad, būdamas tavo metų, Vinstonas Čerčilis kiekvieną rytą keldavosi penktą valandą ir darydavo mankštą?“ – „Tėti, ar žinojai, kad sulaukęs tavo metų Vinstonas Čerčilis jau buvo Britanijos ministras pirmininkas?“ – atkirto sūnus.

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas