utenis 11

Wednesday, June 26, 2019

Mūsų gyvenimo spalvos

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Vytautas Kazela

Gyvename 4–5 metų ciklais. Arba nuo rinkimų iki rinkimų. Prieš rinkimus atsiranda viltis, kad po rinkimų gyvensime geriau. Tai primena vaikišką filmą: iš tolo žiūrint, atrodo, spindi deimantas, o kai įveikęs ilgą ir sunkų kelią prisiartini, ateina kartus nusivylimas, kad tai tik saulėje suspindusi stiklo šukė. Pelenė visada svajoja tapti karalaite, bet ja tampa tik sapne arba pasakoje.
Gyvenime viskas paprasčiau. Man kur kas labiau nei rinkimai įdomios priešrinkiminės nuotaikos. Šių metų rinkimų devizas: reikia pokyčių! Bandžiau klausti ir vieno, ir kito, kokių pokyčių reikia, ir nieko aiškaus neišgirdau. „Nusibodo tie patys veidai“, – aiškino vieni. Tada gal užtektų plastinės operacijos? Pokyčius dažnas įsivaizduoja kaip kažką abstraktaus, nuo ko pasidaro lengva, šilta ir gera.
Tiesa, išgirdau vieną konkretų ir, kaip man pasirodė, protingą atsakymą: reikia, kad atėjusieji į valdžią laikytųsi duoto žodžio. Reikėtų, kad per rinkimus niekas nesišvaistytų pažadais. Bet kaip tada išsirinktume? Tais pagrįstais ir nepagrįstais pažadais mes ir susigundome. Baigiasi rinkimai ir pasidaro aišku, kad neturėsime valdžios, kuri laikysis duoto žodžio. Pažadai jau duoti ir, atsirėmus į realybę, t. y. pinigus, tampa aišku, kad jie nebus ištesėti. Pinigų nebus daugiau. Ir, norint pridėti vieniems, reikia atimti iš kitų. „Pinigus reikia naudoti racionaliai“ – dar vienas rinkiminis šūkis. Tai yra nešildyti pustuščių mokyklų, kultūros įstaigų patalpų. O kaip tai padaryti? Uždaryti, sujungti, sukelti į vieną pastatą? Uždarius vieną įstaigą reikės atleisti darbuotojus. Kol tai nesusiję asmeniškai, atrodo, viskas gerai, o kai tai paliečia ir tave – įsirašai į nepatenkintųjų gretas.
Būtų protinga reikalauti, kad ateinantieji į valdžią atsineštų pinigų maišą, ir kuo didesnį. Bet jo niekas neatsineš. Ir visiems nepadalys. Reikės gyventi iš to, ką turime. Nes jokia valdžia negamina pinigų. Ji tik juos paskirsto. Ko galime reikalauti – to, kad tie pinigai būtų paskirstyti kaip galima teisingiau.

Tęsinį skaitykite 19 03 27 „Utenyje“

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Verslininkas giriasi savo kaimynui:
– Kai prieš 20 metų pradėjau karjerą, turėjau tik dvi tuščias kišenes. Šiandien turiu milijoną.
– Dėl Dievo meilės, kam jums tiek kišenių!
***
Liaudis: „Vėl viskas pabrango! Devynis kailius nuo manęs lupi.“
Valstybė: „O kurių galų tau devyni kailiai?! Vieno užteks.“
***
– Atleiskite, ar jūsų šuo turi giminės medį?
– Tikrai taip. Antras medis nuo bandelių kepyklėlės.
***
Vyriškis skambina draugui: „Aš ką tik grįžau iš žvejybos.“ – „Ir ką pagavai?“ – „Žmoną su meilužiu.“

 

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas