utenis 11

Monday, October 22, 2018

Vos ne kasdienės orų permainos, kai vieną dieną prisninga, o kitą sniego jau nė kvapo nebėra, kai kiemuose vietoj senių besmegenių telieka tik kibirėlis ir morka, o balos telkšo ne tik kiemuose, gatvėse, bet ir ant kai kurių šaligatvių, peršalti labai nesudėtinga. Tiesa, susirgti peršalimo ligomis galima ne vien kojas peršlapus, bet ir tais atvejais, kai suprakaitavę imame ir atlapojame striukę, nusivyniojame šaliką ar pamiršus skėtį permerkia lietus.
Nors lyg ir ne kartą rašėme apie tai, kaip peršalimo ligas gydytis naminėmis priemonėmis, kaip pasinaudoti liaudies medicinos žinovų patarimais, bet mūsų laikraščio skaitytojai vis prašo dar kartą apie tai parašyti. Juolab kad dabar be gydytojo recepto pageidaujamo vaisto nenusipirksi, o pas gydytoją patekti ne taip ir paprasta. Taigi, naudokitės liaudiškais metodais. Negaila...


Žinoma, peršalimo ligų geriausia išvengti, bet jeigu jau nepavyko, atsiriškite drobinius maišelius su aviečių lapais ir koteliais. Jeigu neturite, tiks ir aviečių uogienė. Kadangi ši arbata skatina prakaitavimą, jos išgėrę gulkite į lovą, šiltai apsiklokite ir išprakaituokite ligą.
Aviečių lapus galite maišyti su šalpusniais, liepžiedžiais. Jei neturite nei aviečių, nei šalpusnių, galite užsiplikyti vien liepžiedžių. Šaukštelis medaus į šią arbatą irgi nepakenks.
Jei persišaldėte taip, kad dar ir sausas kosulys kankina, arbatą virkite iš aviečių uogų ir raudonėlio.
Karščiuojant labai tinka bruknių arbata, nes ji gerai malšina troškulį. Išgerkite tokios arbatos (jei namuose neturite, teks keliauti į vaistinę, prekiaujančią vaistažolėmis), pamirkykite kojas karštame vandenyje, kuriame įpilta jūros druskos (jei neturite, tiks ir paprasta druska), garstyčių, ir – į lovą. Kai išprakaituosite, persirenkite sausais drabužiais ir vėl atsigulkite. Gali būti, kad kitą dieną ligos neliks nė kvapo...
O jei dar nesergate arba jau pasveikote, nepamirškite stiprinti organizmo žolelėmis: garšvų, bruknių, juodųjų serbentų, gervuogių, šaltalankio (jei neturite viso šito gėrio namuose, ateikite į „Utenio“ redakciją ir įsigysite) bei beržų, erškėčio, drebulės pumpurų mišinių arbatomis.
Galbūt rudenį prisirinkote šermukšnių uogų. Jei taip, tai labai gerai padarėte, nes šermukšniuose yra gausybė sveikatai naudingų medžiagų, todėl liaudies medicinos žinovai ir juokauja, kad prie šermukšnius vartojančių žmonių jokios ligos nepuola.
Jeigu peršalote, o po ranka neturite jokių prakaitavimą skatinančių vaistažolių, gerkite kvapniąsias žoleles, kurias turite, paskaninę jas medumi. Tik nedėkite medaus į karštą arbatą, nes dings jo maistingosios savybės. Liks tik saldumas. Tiesa, kai gersite arbatas nuo peršalimo, be medaus, į jas dar galite įdėti imbiero.

Tęsinį skaitykite 2018 01 03 „Utenyje“

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

NErgo 300x400px

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Suvalkietis gatvėje susitinka gydytoją ir nori veltui gauti konsultaciją:  „Daktare, ką jūs darote, kai persišaldote?“  „Čiaudau“, – atsakė tas ir nusišypsojo. Daktaras taip pat buvo suvalkietis.
*
Suvalkietis savo vaikui 12-ojo gimtadienio proga nupirko pusę torto, subedė į jį 6 žvakutes ir pastatė prieš veidrodį.
*
Atėjo suvalkietis į turgų pirkti kiaušinių.  „Po kiek tie kiaušiniai?“ – klausia vienos moterėlės.  „Po penkis centus sveiki, po keturis – susikūlę“, – atsako moterėlė. Tada suvalkietis paprašo: „Prašau man tuziną sukulti.“
*
Taupumo sumetimais suvalkietis studentas į povestuvinę kelionę iškeliavo vienas, be žmonos.

suopirkimas

Šių metų spalio 25 d. 17.30 val. Utenos kraštotyros muziejuje (Utenio a. 3, Utena) antrosios knygos „AISČIŲ DVASINĖS TAPATYBĖS BEIEŠKANT“ pristatymas

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas