utenis 11

Sunday, February 17, 2019

Vaistai tiesiai iš daržo

Nors žiemos šaltukas spaudžia kaip reikiant, rūpestingos šeimininkės jau dairosi po sėklų parduotuvių lenktynas, internete ieško informacijos apie naujas augalų rūšis, kurios galėtų augti mūsų daržuose. Tačiau visada malonu žinoti tai, kad daugybę naudingų augalų savo klimato zonoje nes tradiciškai užsiauginame be jokio vargo ir vartojame juos ne tik kaip maistą, bet ir kaip vaistą. O kiek visokio gėrio laukuose, miškuose, pievose!
Gydant tokias aterosklerozės apraiškas kaip išeminė širdies liga, viena iš gydymosi priemonių yra ir fitoterapija.
Liaudies medicinos žinovai rekomenduoja jų išbandytus ir patikrintus receptus ir tvirtina, kad preparatus galima vartoti be baimės, nes jie nesukels jokio šalutinio poveikio (ką dažnai daro cheminiai vaistai).
Visi, be abejo, pažįstate geltonąjį barkūną. Būtent jį galite vartoti sergant išemine širdies liga, koronarinių kraujagyslių tromboze ir hipertenzija.
Tereikia padaryti taip: du arbatinius šaukštelius šios džiovintos žolės užpilti dviem stiklinėmis virinto, bet iki kambario temperatūros atvėsinto vandens, ilgai palaikyti uždengus (apie 3 valandas). Po to jau galima gerti po arbatinį šaukštelį 2 ar 3 kartus per dieną.


Dar vieną liaudišką preparatą galite pasigaminti iš garbanotosios daržo petražolės. Tiks jos sėklos, renkamos rudenį (rugsėjo, spalio mėnesiais), švieži lapai su koteliais ir šaknys.
Šviežiai išspaustas petražolių sultis reikia gerti kasdien po 2–3 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną. Nepamirškite, kad šios sultys – neblogas diuretikas, todėl gali atsitikti taip, kad dažniau teks nueiti į tualetą.
Jei turite užsiauginę moliūgų, neišmeskite jų sėklų. Jos irgi teigiamai veikia širdį išeminės ligos atveju. Žinoma, jas reikia vartoti ilgai: viena kita suvalgyta sėkla reikalo nepataisys.
Galite pasidaryti užpilų su juodųjų serbentų uogomis ir erškėtuogių vaisiais. Tam reikės viską užpilti (po 1 arbatinį šaukštelį abiejų) 2 stiklinėmis verdančio vandens, palaikyti apie valandą (galima ir ilgiau), nukošti ir gerti po 0,5 stiklinės 3–4 kartus per dieną.
Galite pasigaminti dar kitokį užpilą: juodųjų serbentų 1 dalis, dilgėlių lapų 2 dalys, o erškėtuogių vaisių 3 dalys. Paruošti ir vartoti taip pat, kaip nurodyta ankstesniame recepte.
Aterosklerozės prevencijai ir aterosklerozei gydyti tinka ir didysis gyslotis. Žinoma, prisirinkti reikia (nuo žydėjimo pradžios iki vasaros pabaigos) nepažeistų lapų su kotelių liekanomis. Vartojamas užpilas ir šviežios gysločio lapų sultys.
Užpilą reikia paruošti taip: 1 valgomąjį šaukštą susmulkintų džiovintų gysločių lapų užpilkite stikline verdančio vandens, šiltai palaikykite apie 10–15 minučių, nukoškite. Išgerkite mažais gurkšneliais per valandą.
O sultis išspauskite iš šviežių, gerai nuplautų lapų. Sumaišykite jas su tokiu pat kiekiu medaus ir pavirinkite apie 20 minučių. Gerkite po 2–3 valgomuosius šaukštus per dieną. Būtina laikyti vėsioje vietoje ir gerai uždarytame inde.
Pravartu prisiminti, kad gyslotis didina kraujo krešėjimą, todėl jis nerekomenduojamas esant tromboflebitui.
Tiesa, jei namuose neturite, tai parduotuvėje tikrai nusipirksite džiovintų slyvų ar slyvų uogienės bei džemo. Dviejų pastarųjų produktų reikėtų suvalgyti nors po porą šaukštų per dieną, o džiovintų slyvų – nors po 10–15 vienetų per dieną.

Tęsinį skaitykite 2018 01 17 „Utenyje“

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas