utenis 11

Wednesday, August 22, 2018

Vaistai tiesiai iš daržo

Nors žiemos šaltukas spaudžia kaip reikiant, rūpestingos šeimininkės jau dairosi po sėklų parduotuvių lenktynas, internete ieško informacijos apie naujas augalų rūšis, kurios galėtų augti mūsų daržuose. Tačiau visada malonu žinoti tai, kad daugybę naudingų augalų savo klimato zonoje nes tradiciškai užsiauginame be jokio vargo ir vartojame juos ne tik kaip maistą, bet ir kaip vaistą. O kiek visokio gėrio laukuose, miškuose, pievose!
Gydant tokias aterosklerozės apraiškas kaip išeminė širdies liga, viena iš gydymosi priemonių yra ir fitoterapija.
Liaudies medicinos žinovai rekomenduoja jų išbandytus ir patikrintus receptus ir tvirtina, kad preparatus galima vartoti be baimės, nes jie nesukels jokio šalutinio poveikio (ką dažnai daro cheminiai vaistai).
Visi, be abejo, pažįstate geltonąjį barkūną. Būtent jį galite vartoti sergant išemine širdies liga, koronarinių kraujagyslių tromboze ir hipertenzija.
Tereikia padaryti taip: du arbatinius šaukštelius šios džiovintos žolės užpilti dviem stiklinėmis virinto, bet iki kambario temperatūros atvėsinto vandens, ilgai palaikyti uždengus (apie 3 valandas). Po to jau galima gerti po arbatinį šaukštelį 2 ar 3 kartus per dieną.


Dar vieną liaudišką preparatą galite pasigaminti iš garbanotosios daržo petražolės. Tiks jos sėklos, renkamos rudenį (rugsėjo, spalio mėnesiais), švieži lapai su koteliais ir šaknys.
Šviežiai išspaustas petražolių sultis reikia gerti kasdien po 2–3 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną. Nepamirškite, kad šios sultys – neblogas diuretikas, todėl gali atsitikti taip, kad dažniau teks nueiti į tualetą.
Jei turite užsiauginę moliūgų, neišmeskite jų sėklų. Jos irgi teigiamai veikia širdį išeminės ligos atveju. Žinoma, jas reikia vartoti ilgai: viena kita suvalgyta sėkla reikalo nepataisys.
Galite pasidaryti užpilų su juodųjų serbentų uogomis ir erškėtuogių vaisiais. Tam reikės viską užpilti (po 1 arbatinį šaukštelį abiejų) 2 stiklinėmis verdančio vandens, palaikyti apie valandą (galima ir ilgiau), nukošti ir gerti po 0,5 stiklinės 3–4 kartus per dieną.
Galite pasigaminti dar kitokį užpilą: juodųjų serbentų 1 dalis, dilgėlių lapų 2 dalys, o erškėtuogių vaisių 3 dalys. Paruošti ir vartoti taip pat, kaip nurodyta ankstesniame recepte.
Aterosklerozės prevencijai ir aterosklerozei gydyti tinka ir didysis gyslotis. Žinoma, prisirinkti reikia (nuo žydėjimo pradžios iki vasaros pabaigos) nepažeistų lapų su kotelių liekanomis. Vartojamas užpilas ir šviežios gysločio lapų sultys.
Užpilą reikia paruošti taip: 1 valgomąjį šaukštą susmulkintų džiovintų gysločių lapų užpilkite stikline verdančio vandens, šiltai palaikykite apie 10–15 minučių, nukoškite. Išgerkite mažais gurkšneliais per valandą.
O sultis išspauskite iš šviežių, gerai nuplautų lapų. Sumaišykite jas su tokiu pat kiekiu medaus ir pavirinkite apie 20 minučių. Gerkite po 2–3 valgomuosius šaukštus per dieną. Būtina laikyti vėsioje vietoje ir gerai uždarytame inde.
Pravartu prisiminti, kad gyslotis didina kraujo krešėjimą, todėl jis nerekomenduojamas esant tromboflebitui.
Tiesa, jei namuose neturite, tai parduotuvėje tikrai nusipirksite džiovintų slyvų ar slyvų uogienės bei džemo. Dviejų pastarųjų produktų reikėtų suvalgyti nors po porą šaukštų per dieną, o džiovintų slyvų – nors po 10–15 vienetų per dieną.

Tęsinį skaitykite 2018 01 17 „Utenyje“

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas