utenis 11

Tuesday, November 13, 2018

Regėjau. Platų pasaulį, žolę, dangų, jūros bangas, Saulę, Mėnulį ir milijardus žvaigždžių. Net tolimąją Aldebarano žvaigždę. Pamačiau žmogų ir sutikau jį pagal ... dantis.

Žmogaus skeletą sudaro 228 kaulai. Iš jų 32 nuolatiniai dantys. Pagal dantis galima nustatyti ne tik žmogaus amžių, bet ir sveikatos būklę.
Kaulai auga iki 25 metų amžiaus. Kad jie augtų sveiki, labai svarbios prieskydinės liaukos ir čiobrialiaukė.
„Davė Dievas dantis, duos ir duonos“ – ko gero, garsiausias posakis, labai panašiai skambantis net ir senąja sanskrito kalba. Labai svarbu, ką ant danties dėsime.
Maistas yra mūsų gyvybinių galių pagrindas.


Žmogaus kaulai, dantys, kremzlinis audinys, sąnariai ir akies obuolys puikiai gali būti stiprinami augalais.
Vienas jų – daržinė žliūgė, Stellaria officinalis, – akių stiprinimo žvaigždė. Sėklos – tai maži riešutėliai, kuriuose gausu neišdžiūstančio aliejaus, palankiai veikiančio tiek akių gleivines, tiek sąnarių kremzles.
Naudojama šviežia žolė arba užšaldomos jos sultys. Iš šviežios žolės lengva pasigaminti nuovirą: porą šaukštų žliūgės užplikykite stikline verdančio vandens, galite naudoti mineralinį vandenį. Pridenkite, kad gerai pritrauktų, ir gerkite šio nuoviro keletą kartų per dieną, kol išgersite visą paruoštą kiekį. Galima vartoti ilgai. Šviežia daržinės žliūgės žolė tinka kaip maistinis augalas salotoms, žaliesiems kokteiliams, sultims praturtinti. Iš mėsmale sumaltos žolės išspauskite sultis. Galite jas praskiesti trečdaliu mineralinio vandens arba trupučiuką pasūdyti.
Kosmetinės vatos diskelius sumerkite į šviežias žliūgės sultis, lengvai nuspauskite ir užšaldykite plastikiniuose paketėliuose. Dėkite kompresiukus ant akių esant uždegimui, kraujosruvai, pradinei kataraktos, taip pat ir diabetinės, būklei pagerinti, egzoftalmui dėl skydliaukės veiklos sutrikimo gydyti, palaikykite burnos ertmėje esant dantenų kraujavimui, parodontitui.

Tęsdinį skaitykite 2018 01 31 „Utenyje“

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

kirpeja1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev
No tabs to display

Dienos anekdotas

Žemaičiai dažnai tyli todėl, kad:
– viskas ir taip aišku, ko čia dar kalbėti;
– ką čia dar pasakysi, jei vis tiek nė velnio neaišku.
*
Stovi žemaitis ant kalvos su bumerangu rankoje. Prieina kitas žemaitis: „Kam laikai tą pagalį, išmesk ir einam.“ – „Aha, imk pats ir išmesk.“
*
Stovi žemaitis prie ežero. Aplink daug sniego ir labai šalta. Na, vienu žodžiu, žiema. Staiga pamato – ogi ežere įlūžęs žmogus skęsta. Kapanojasi, plakasi, kabinas už ledo kraštų šaukdamas: „Gelbėkit! Geeeelbėkit!!!“
Žiūri žemaitis, kad žmogelis vieną kartą niurktelėjo, štai ir kitą kartą jau niurktelėjo. Mato, kad žmogelis jau nebeišsikapstys. Tad priėjo arčiau ir šaukia: „Mon rods, tu jau nebevork, nebevork...“

suopirkimas

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas. Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas