utenis 11

Sunday, February 17, 2019

Regėjau. Platų pasaulį, žolę, dangų, jūros bangas, Saulę, Mėnulį ir milijardus žvaigždžių. Net tolimąją Aldebarano žvaigždę. Pamačiau žmogų ir sutikau jį pagal ... dantis.

Žmogaus skeletą sudaro 228 kaulai. Iš jų 32 nuolatiniai dantys. Pagal dantis galima nustatyti ne tik žmogaus amžių, bet ir sveikatos būklę.
Kaulai auga iki 25 metų amžiaus. Kad jie augtų sveiki, labai svarbios prieskydinės liaukos ir čiobrialiaukė.
„Davė Dievas dantis, duos ir duonos“ – ko gero, garsiausias posakis, labai panašiai skambantis net ir senąja sanskrito kalba. Labai svarbu, ką ant danties dėsime.
Maistas yra mūsų gyvybinių galių pagrindas.


Žmogaus kaulai, dantys, kremzlinis audinys, sąnariai ir akies obuolys puikiai gali būti stiprinami augalais.
Vienas jų – daržinė žliūgė, Stellaria officinalis, – akių stiprinimo žvaigždė. Sėklos – tai maži riešutėliai, kuriuose gausu neišdžiūstančio aliejaus, palankiai veikiančio tiek akių gleivines, tiek sąnarių kremzles.
Naudojama šviežia žolė arba užšaldomos jos sultys. Iš šviežios žolės lengva pasigaminti nuovirą: porą šaukštų žliūgės užplikykite stikline verdančio vandens, galite naudoti mineralinį vandenį. Pridenkite, kad gerai pritrauktų, ir gerkite šio nuoviro keletą kartų per dieną, kol išgersite visą paruoštą kiekį. Galima vartoti ilgai. Šviežia daržinės žliūgės žolė tinka kaip maistinis augalas salotoms, žaliesiems kokteiliams, sultims praturtinti. Iš mėsmale sumaltos žolės išspauskite sultis. Galite jas praskiesti trečdaliu mineralinio vandens arba trupučiuką pasūdyti.
Kosmetinės vatos diskelius sumerkite į šviežias žliūgės sultis, lengvai nuspauskite ir užšaldykite plastikiniuose paketėliuose. Dėkite kompresiukus ant akių esant uždegimui, kraujosruvai, pradinei kataraktos, taip pat ir diabetinės, būklei pagerinti, egzoftalmui dėl skydliaukės veiklos sutrikimo gydyti, palaikykite burnos ertmėje esant dantenų kraujavimui, parodontitui.

Tęsdinį skaitykite 2018 01 31 „Utenyje“

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Kalbasi du draugai: „Tavo žmona kitą savaitę švęs gimtadienį, taip? Ar jau pasakė, ko norėtų dovanų?“ – „Žinoma. Pageidauja arba perlų vėrinio, arba automobilio.“ – „Ir ką tu jai dovanosi?“ – „Savaime suprantama, kad perlų vėrinį. Negi tu esi matęs dirbtinių automobilių?“
*
Eina du suvalkiečiai. Mato, benamis prašo paramos. Jie susiginčija, kuris mažiau duos.
Pirmasis prieina, įmeta 1 ct ir žiūri, ką darys kitas. O kitas sako:  „Čia už abu.“
*
Restorano lankytojas padavėjui:
– Jūsų kepsnys atsiduoda degtine!
Padavėjas pasitraukia kelis žingsnius atgal ir klausia:
– Ar vis dar atsiduoda?

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas