utenis 11

Tuesday, August 21, 2018

Specialistai pastebi, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų sergamumas pastaruoju metu yra itin padidėjęs. Kvėpavimo takų ligos, suprastėjusi rega, virškinimo sistemos sutrikimai bei alergijos – dažniausi mažųjų sveikatos sutrikimai.

Specialistai pastebi, kad šiuolaikiniai vaikai serga kur kas dažniau nei prieš 20 metų. Medikus gąsdina ir tai, kad kai kurie darželinukai serga kone ištisus metus.
„Nieko keisto, kad vaikai, pradėję lankyti darželį, suserga. Dėl pasikeitusios aplinkos vaikai dažnai ima jausti stresą, kartais jiems dingsta apetitas, o tada susilpnėja imuninė sistema, tad su ligomis kovoti darosi kur kas sunkiau, tačiau vaikų neatsparumas ligoms rodo, kad jų imunitetas nėra toks stiprus, kad galėtų nugalėti virusus“, – sako „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė.
Vaistininkė pažymėjo, kad tėveliai turėtų itin atidžiai pažvelgti į vaikų gydymą medikamentais. Kiekvienais metais dėl netinkamo vaistų vartojimo užfiksuojama itin rimtų sveikatos sutrikimų.
„Kai kurie vartojamų vaistų deriniai gali turėti įtakos jų veikimui: gali pasireikšti sustiprintas ar sumažintas poveikis, atsiranda galimybė jų perdozuoti. Jeigu vaikui duodama gerti kelių rūšių vaistų, svarbu atkreipti dėmesį į jų suderinamumą. „Gintarinėje vaistinėje“ galima nemokamai patikrinti vaistų suderinamumą“, – teigia J. Skinderskienė.


Pasak vaistininkės, darželinukams ir jų tėveliams tikru iššūkiu tampa orų permainos. Šiuo laikotarpiu fiksuojama daugiausiai susirgimų kvėpavimo organų ligomis. Neatspariausi yra kūdikiai, mat jų imunitetas nėra visiškai susiformavęs. Medikai ir farmacininkai pastebi, kad dažnų susirgimų būtų galima išvengti laikantis vienos paprastos taisyklės – atsakingo požiūrio.
„Situaciją reikėtų vertinti racionaliai – jeigu vaikas vakare negaluoja, visų pirma derėtų pasikonsultuoti su medikais arba su farmacininkais, ypač jei vaiką kamuoja chroniniai negalavimai. Viduriuojančio, sloguojančio, karščiuojančio vaiko nederėtų vesti į darželį. Būtent dėl tokio tėvelių poelgio, kai į kolektyvą atvedamas negaluojantis vaikas, sirgti ima ir kiti. Vaikai liečia vienas kitą, dalijasi žaislais – užsikrėsti yra paprasta. Dar viena klaida, kurią daro tėveliai, – atžala išleidima į darželį, kai ji dar nėra iki galo pasveikusi“, – sako J. Skinderskienė.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininkės teigimu, apsisaugoti nuo populiariausių darželinukų ligų tikrai įmanoma. Jos įsitikinimu, visų pirma imunitetą reikėtų stiprinti natūraliomis priemonėmis, nebijoti skiepų, nepamiršti ir fizinės veiklos bei subalansuotos mitybos.
„Neauginkite vaiko šiltnamio sąlygomis. Svarbu mažuosius grūdinti. Net ir šaltesnėmis dienomis vaikas turi praleisti daug laiko gryname ore. Tiesa, tėvai klysta aprengdami vaiką per daug šiltais drabužiais, kai už lango puikus oras. Tokiu atveju mažylis suprakaituoja ir gali susirgti“, – primena vaistininkė.
Patarimai, kad į darželius einantys vaikai kuo mažiau sirgtų:
1. Į mažylio mitybą įtraukite kuo daugiau skaidulų: vaisių, daržovių. Nepamirškite ir geležies šaltinio – mėsos.
2. Jeigu vaikas negers pakankamai vandens, organizme gali prasidėti dehidratacija. Vandens kiekio sumažėjimas vaiko organizme (aktyviai judant) gali sukelti karščiavimą. Pratinkite mažylį gerti vandenį. Stenkitės riboti išgeriamų sulčių kiekį, nes jose yra daug pridėtinio cukraus.
3. Stenkitės, kad vaikas vartotų kuo mažiau cukraus. Cukrų galite pakeisti natūraliu medumi.
4. Aplinkos užterštumas turi didelę įtaką alergijoms atsirasti. Pasistenkite su vaiku ištrūkti į kuo grynesnį orą.
5. Fizinis aktyvumas ir krūvis augantiems vaikams yra labai svarbūs. Drauge užsiimkite aktyvia veikla. Tokiu būdu formuosite naudingą įprotį.
6. Užkirsti kelią lėtinėms ligoms gali padėti skiepai.
7. Šaltuoju metų laiku vaiko organizmą sustiprinti gali padėti kokybiški vitaminai.

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Motina klausinėja dukrą prieš vestuves: „Ar tavasis pasipasakojo apie ankstesnes merginas?“ – „Ne.“ – „Tai ožys! O tu ar pasakojai apie savo vaikinus?“ – „Aišku, ne!“ – „Protinga mergaitė!“
Paskaita apie alkoholio žalą. Lektorius: „Statistika rodo, kad geriančius vyrus kur kas dažniau palieka žmonos.“ Klausimas iš salės galo: „Ir kiek ilgai reikia gerti, kad žmona išeitų?“
Reklama: „Mūsų naujasis triašmenis skustuvas – vienu mostu įsipjausite triskart!“
Vyras klausia žmonos: „Ar tu uždėjai slaptažodį mūsų kompiuteriui?“ – „Taip, kad vaikai nelįstų.“ – „Ir koks tas slaptažodis?“ – „Labai paprastas – mūsų vestuvių data.“ – „O velnias!“

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

IŠNUOMOJU žemę su didele kūdra (yra galimybė nusipirkti). Tinka poilsiui ir žuvininkystės verslui. Apie 1 ha žemės galima dirbti. Šalia yra Lukno ežeras.  Tel. (8-686) 77639, el. p. rimantasemilija@gmail.com

 

PADEDAME paruošti reikiamus dokumentus pastatų įregistravimui
Statybų inspekcijoje (VTPSI).
Konsultuojame visais nekilnojamojo turto klausimais.
Tel.: (8-698) 18325, (8-608) 30123.

 

PARDUODU Pakalnių gyvenvietėje nebaigtą įrengti Alytaus tipo namą, rūsys po visu namu, yra ūkio pastatai, 3765 kv. m namų valdos žemės sklypas.
Nebaigtą įrengti požeminį trijų kamerų cechą su 0,0721 ha žemės sklypu.
Žemės ūkio paskirties 2,17 ha žemės sklypą su 0,08 ha vandens telkiniu. Ideali vieta motininių sraigių verslui, galima auginti chitake grybus. Yra projektas ir visi leidimai. Galima pirkti atskirai.
    Tel. +370 680 12762.

nuotr2

nuotr1

Kalendorius

loader

Varduvininkai

Cecilija, Steigintas, Dargintė
next
prev

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas