utenis 11

Tuesday, January 22, 2019

Specialistai pastebi, kad ikimokyklinio amžiaus vaikų sergamumas pastaruoju metu yra itin padidėjęs. Kvėpavimo takų ligos, suprastėjusi rega, virškinimo sistemos sutrikimai bei alergijos – dažniausi mažųjų sveikatos sutrikimai.

Specialistai pastebi, kad šiuolaikiniai vaikai serga kur kas dažniau nei prieš 20 metų. Medikus gąsdina ir tai, kad kai kurie darželinukai serga kone ištisus metus.
„Nieko keisto, kad vaikai, pradėję lankyti darželį, suserga. Dėl pasikeitusios aplinkos vaikai dažnai ima jausti stresą, kartais jiems dingsta apetitas, o tada susilpnėja imuninė sistema, tad su ligomis kovoti darosi kur kas sunkiau, tačiau vaikų neatsparumas ligoms rodo, kad jų imunitetas nėra toks stiprus, kad galėtų nugalėti virusus“, – sako „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Jolita Skinderskienė.
Vaistininkė pažymėjo, kad tėveliai turėtų itin atidžiai pažvelgti į vaikų gydymą medikamentais. Kiekvienais metais dėl netinkamo vaistų vartojimo užfiksuojama itin rimtų sveikatos sutrikimų.
„Kai kurie vartojamų vaistų deriniai gali turėti įtakos jų veikimui: gali pasireikšti sustiprintas ar sumažintas poveikis, atsiranda galimybė jų perdozuoti. Jeigu vaikui duodama gerti kelių rūšių vaistų, svarbu atkreipti dėmesį į jų suderinamumą. „Gintarinėje vaistinėje“ galima nemokamai patikrinti vaistų suderinamumą“, – teigia J. Skinderskienė.


Pasak vaistininkės, darželinukams ir jų tėveliams tikru iššūkiu tampa orų permainos. Šiuo laikotarpiu fiksuojama daugiausiai susirgimų kvėpavimo organų ligomis. Neatspariausi yra kūdikiai, mat jų imunitetas nėra visiškai susiformavęs. Medikai ir farmacininkai pastebi, kad dažnų susirgimų būtų galima išvengti laikantis vienos paprastos taisyklės – atsakingo požiūrio.
„Situaciją reikėtų vertinti racionaliai – jeigu vaikas vakare negaluoja, visų pirma derėtų pasikonsultuoti su medikais arba su farmacininkais, ypač jei vaiką kamuoja chroniniai negalavimai. Viduriuojančio, sloguojančio, karščiuojančio vaiko nederėtų vesti į darželį. Būtent dėl tokio tėvelių poelgio, kai į kolektyvą atvedamas negaluojantis vaikas, sirgti ima ir kiti. Vaikai liečia vienas kitą, dalijasi žaislais – užsikrėsti yra paprasta. Dar viena klaida, kurią daro tėveliai, – atžala išleidima į darželį, kai ji dar nėra iki galo pasveikusi“, – sako J. Skinderskienė.
„Gintarinės vaistinės“ vaistininkės teigimu, apsisaugoti nuo populiariausių darželinukų ligų tikrai įmanoma. Jos įsitikinimu, visų pirma imunitetą reikėtų stiprinti natūraliomis priemonėmis, nebijoti skiepų, nepamiršti ir fizinės veiklos bei subalansuotos mitybos.
„Neauginkite vaiko šiltnamio sąlygomis. Svarbu mažuosius grūdinti. Net ir šaltesnėmis dienomis vaikas turi praleisti daug laiko gryname ore. Tiesa, tėvai klysta aprengdami vaiką per daug šiltais drabužiais, kai už lango puikus oras. Tokiu atveju mažylis suprakaituoja ir gali susirgti“, – primena vaistininkė.
Patarimai, kad į darželius einantys vaikai kuo mažiau sirgtų:
1. Į mažylio mitybą įtraukite kuo daugiau skaidulų: vaisių, daržovių. Nepamirškite ir geležies šaltinio – mėsos.
2. Jeigu vaikas negers pakankamai vandens, organizme gali prasidėti dehidratacija. Vandens kiekio sumažėjimas vaiko organizme (aktyviai judant) gali sukelti karščiavimą. Pratinkite mažylį gerti vandenį. Stenkitės riboti išgeriamų sulčių kiekį, nes jose yra daug pridėtinio cukraus.
3. Stenkitės, kad vaikas vartotų kuo mažiau cukraus. Cukrų galite pakeisti natūraliu medumi.
4. Aplinkos užterštumas turi didelę įtaką alergijoms atsirasti. Pasistenkite su vaiku ištrūkti į kuo grynesnį orą.
5. Fizinis aktyvumas ir krūvis augantiems vaikams yra labai svarbūs. Drauge užsiimkite aktyvia veikla. Tokiu būdu formuosite naudingą įprotį.
6. Užkirsti kelią lėtinėms ligoms gali padėti skiepai.
7. Šaltuoju metų laiku vaiko organizmą sustiprinti gali padėti kokybiški vitaminai.

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

Stomatologo kabinete: „Taiiip, viskas. Dabar prašyčiau porą valandų nevalgyti.“ „Ką jūs, gydytojau… Va, atsiskaitom ir aš kokį pusmetį badausiu…“
*
Pardavėjas klientui: „Šį paltą jūs galėsite nešioti bet kokiu metų laiku.“ – „Ir esant šiltam orui?“ – klausia pirkėjas.  – „Savaime suprantama. Per vasaros karščius nešiokite jį persimetęs per ranką.“
*
Tėvas pamokslauja sūnui: „Sūnau, ar žinai, kad, būdamas tavo metų, Vinstonas Čerčilis kiekvieną rytą keldavosi penktą valandą ir darydavo mankštą?“ – „Tėti, ar žinojai, kad sulaukęs tavo metų Vinstonas Čerčilis jau buvo Britanijos ministras pirmininkas?“ – atkirto sūnus.

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

Savo namuose prižiūrėčiau neįgalų žmogų. Didelė patirtis. Tel. 8672 18418

 

Pigiai IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos miesto centre, 1 a. Tinka parduotuvei, biurui, paslaugoms teikti.
    Tel. (8-614) 64501.

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 PARDUODAMAS nedidelis medinis namas miško apsuptyje, netoli Utenos. Yra elektra, tvenkinys, 23 arai kitos paskirties žemės. Tel. 612 46340

 

PARDUODAME auginti dvi telyčaites 3 savaičių ir vieną 2 mėn. Tel. 8 686 61521

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas