utenis 11

Sunday, May 26, 2019

Šiemet gerokai anksčiau prasidėjusi ir karštesnė nei įprastai vasara leidžia dažniau ir ilgiau mėgautis saulės voniomis. Visgi odos gydytojai pataria nepamiršti, kad oda prisimena visus stiprius nudegimus, o nauji nudegimai gali sukelti ir odos vėžį.
Gydytojos dermatovenerologės Nadeždos Jarušinos teigimu, per ilgas deginimasis skatina odos senėjimą, ją sausina ir net gali sukelti ikivėžinius ir vėžinius odos susirgimus. Ji rekomenduoja vengti saulės 11–15 val., kai ji būna aktyviausia, o žmonės, sergantys kraujagyslių ir širdies ligomis, saulės apskritai turėtų vengti.

Oda prisimena kiekvieną nudegimą
Renkantis apsaugos nuo saulės priemones reikia atsižvelgti į amžių ir savo odos tipą. Vaikai iki 2 metų yra rizikos grupėje, nes jų oda dar plonytė ir jautresnė nei suaugusiųjų. Jiems būnant saulėje būtina kepurė, šviesūs drabužiai ir pėdų apsauga. Oda prisimena kiekvieną ankstesnį nudegimą, todėl nauji nudegimai saulėje lemia piktybinius odos pažeidimus.
Pasak „BENU vaistinės“ Sveikos odos instituto ekspertės vaistininkės Ingos Norkienės, ypač turėtų saugotis pirmojo odos fototipo žmonės, turintys baltą, saulėje raudonuoti linkusią odą: „Turint itin šviesią, įdegti raudonai linkusią odą, geriausia rinktis kremą ar losjoną nuo saulės su 50 SPF – apsaugos nuo saulės faktoriumi. Tamsesnio gymio žmonėms užteks ir priemonės su SPF 20 ar 30. Pavyzdžiui, jei esate blyškus, įdegate per 15 minučių, pasitepęs kremu su SPF 50, būsite saugus 12,5 val., arba 750 minučių (15 x 50).“
Nors tamsesnio gymio žmonės nenudega per 15 minučių, tačiau, ilgiau pabuvę kaitrioje saulėje, gali nudegti odą. Visgi jei norite šiek tiek įdegti, ji pataria rinktis kremą ar losjoną su mažesniu SPF, tačiau dažniau juo tepti kūną. Nusimaudžius ar suprakaitavus būtina nepamiršti iš naujo pasirūpinti odos apsauga nuo saulės ir pasitepti turima priemone.
Saulės žala ne visuomet matoma plika akimi, tad „BENU vaistinė“ inicijuoja projektą „Eksperimentas: „Saulė“, kurio tikslas – parodyti jos poveikį odai ir priminti, kaip tinkamai ją saugoti. Daugiau informacijos apie eksperimentą: http://www.benu.lt/eksperimentassaule/

Randams – didesnė apsauga
Dar atidžiau reikėtų rinktis priemones veido odai apsaugoti. Jai tinkamiausi – įprastos ar gelinės konsistencijos kremai.
„Prieš juos pirkdami, atidžiai pasiskaitykite aprašymą – vieni tinka probleminei odai, nes nekemša porų, o kitus geriausia rinktis turint randelių. Jų apsauga nuo saulės yra ypatinga. Naujus sugijusius randus būtina tepti apsauginėmis priemonėmis, nes jie gali pakeisti spalvą ir ilgam tokie išlikti. Jei vietoje rando – dar tik gyjanti žaizdelė, tuomet ją atsargiai užklijuokite pleistru, o odą aplinkui patepkite apsauginiu kremu“, – patarimais dalijasi I. Norkienė.
Vaikams, taip pat itin jautrią odą turintiems jų tėvams reikalingos švelnesnės apsauginės priemonės. „Vaikams skirtuose kremuose paprastai nėra odą dirginti galinčių priemonių: dirbtinių kvapų, dažiklių ir kt. Naudoti gali ir visi, vargstantys dėl alergijos, greitai sudirgstančios odos. Apsaugos stiprumas ir šiuo atveju priklausys nuo SPF filtro“, – aiškina vaistininkė.

Saulė ir vaistai
Dėl kai kurių cheminių medžiagų vaistai ir saulė tampa sveikatai kenksmingu deriniu. Todėl, pasak vaistininkės I. Norkienės, vartojant vaistus ir ruošiantis dieną praleisti saulėje, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku dėl galimos medikamentų ir saulės reakcijos arba ieškoti informacijos apie UV spindulių poveikį vaistų pakuotėse.
Saulės reikėtų vengti arba naudoti stipresnę apsaugą vartojant šiuos medikamentus:
• Ant odos tepamus vaistus (pavyzdžiui, gelius nuo skausmo);
• Antibiotikus;
• Vaistus nuo aritmijos (širdies ritmo sutrikimų);
• Kraujospūdį mažinančius vaistus;
• Skysčius šalinančius preparatus;
• Vaistus, sudėtyje turinčius ibuprofeno;
• Antidepresantus;
• Oralinius kontraceptikus;
• Jonažolės ekstrakto turinčius vaistus.
„Atsiminkite, kad nuo cheminių medžiagų, esančių tepamuose vaistuose, padidėja odos jautrumas. Taigi, odos audinys tampa pažeidžiamesnis, o buvimas saulėje gali sukelti bėrimus, pūsleles ar stiprų nudegimą. Jei su saule nesuderinami vaistai vartojami per burną (geriami), saulės spinduliai gali pakeisti organizme esančio vaisto struktūrą ir taip sukelti silpnumą ar kūno temperatūros padidėjimą“, – įspėja vaistininkė.
Taip pat reikėtų nepamiršti, kad vaistus privalu saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių bei aukštos temperatūros. Tad jei karštą dieną medikamentus ilgam paliksite automobilyje, vartoti jie nebebus tinkami.

Pirmoji pagalba
Jei pasideginus saulėje oda tampa skausminga, parausta, gydytoja dermatovenerologė N. Jarušina ją pataria raminti drėkinant losjonais, turinčiais pantenolio, alijošiaus, įkaitusią odą vėsinti šaltais kompresais.
Tačiau perdegus saulėje reikės daugiau pagalbos: „Esant stipriems odos nudegimams, reikėtų skubiai kreiptis į gydytoją. Pirmasis pavojaus signalas – susidariusios pūslės. Atsiradus pūslelėms, žaizdelėms, jau nebegalima gydytis pačiam, nes kyla infekcijų pavojus. Be to, gali likti ir randų. Tokiais atvejais nedelsiant būtina profesionali pagalba“, – poilsiautojus įspėja I. Norkienė.

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Gydytojai skirstomi į 3 kategorijas: į gydytojus nuo Dievo, gydytojus „Na, padėk Dieve“ ir gydytojus „Neduok Dieve“.
*
Vyriškis prašo draugo patarimo:
– Man šešiadešimt metų, o aš myliu dvidešimtmetę. Tačiau, nepaisant mano milijonų, ji nenori už manęs tekėti. Kaip manai, kaip galėčiau ją įkalbėti?
– Pasakyk jai, kad tau aštuoniasdešimt...
*
Kalbasi dvi blondinės:
– Ką veiki, kai dingsta elektra?
– Aš bijau tamsos, tad nusiprausiu ir einu miegoti. O tu?
– Aš užsidegu žvakę ir toliau žiūriu teliką.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas