utenis 11

Friday, July 19, 2019

Kažkur aptikau praktikuojančio gydytojo užrašus. Man patiko, kaip žmogus mąsto. Toks geras ir įtaigus stilius. Perskaičiau ir pasijutau lyg gavęs lenta per galvą. Supratau, kad tokie chirurgo užrašai gali duoti daugiau negu paskaitų ciklas arba patys griežčiausi draudimai. Beje, visiškai pritariu R. Valatkos mintimis, kad uždraudus alkoholio reklamą žmonės nenustojo gerti. Juk sovietmečiu nebuvo jokios reklamos, o tautiečiai gėrė, kol „išjodavo ant baltų arklių“ į psichiatrines ligonines arba iš gyvenimo.
Pasiskambinau autoriui prašydamas leisti cituoti jo užrašus „Utenyje“. Mielai leido. Pavardės nenorėjo skelbti: rašykite paprastai – ciniškas chirurgas. Manau, kad uteniškiams šios mintys padės, o gal bent vieną piktnaudžiaujantį alkoholiu ir išgelbės. Jeigu laiku susimąstys ir padarys išvadas. Šį kartą apie ūminį kasos uždegimą, nuo kurio miršta daugiau nei pusė susirgusiųjų. Alkoholis, riebus maistas – ir paskmės aiškios.
Vytautas Kazela

Iš chirurgo užrašų

„Gėriau, gersiu ir žinau, kur gauti“

Po savaitgalio savo palatoje vėl radau vyruką su ūminiu kasos uždegimu. Jį paguldė budėjęs chirurgas. Pagal pasą – trisdešimtmetis, pagal face'ą – traukia ant pem. Tą patį vyruką, kurį aš pats prieš mėnesį išrašiau iš ligoninės, surprise surprise, tris savaites gydytą dėl ūminio alkoholinio pankreatito su paviršinėm kasos nekrozėm.
Kaip dabar pamenu tas žvitrias žvilgančias akutes, rankų ir galvos tremorą, šalto prakaito kvapą ir per sukepusias lūpas iškoštą „draugas grįžo iš Anglijos“. Pasėdėti jis jau negalėjo. Mes jį gydėm, nors jis nedraustas, sukišom daug laiko ir resursų, už kuriuos sumokame mes visi. Čia jums ne apendicitą išoperuoti.
Viskas šiknon, nes šiandien jis vėl guli pas mane palatoje dėl tos pačios ligos, dėl tos pačios priežasties ir panašu, kad šįkart jis užsibus ilgėliau, jei tik reanimatologai priglaus pas save, nes jam rišasi inkstai, o uždegiminiai rodikliai remia dangų, tikiuosi, nepramuš skylės liftui pas Šv. Petrą.
***
Ūminio pankreatito pagrindinė priežastis Vakaruose – tulžies pūslės ir latakų akmenys, o pas mus – šnapsas, tiksliau, burbuliukai (sidras, šampanas, bambalinis alus), ypač kai miksuojama su riebia žuvimi ar šašlykais. Kažkodėl žuvį, cepelinus ir šašlykus pamini visi, o va 0,7 ant galvos prisiminti sunkiau, matyt, ištinka amnezija. Atmintis dažniausiai grįžta išgirdus, kas jų laukia.
***
Pirmos trys dienos kritinės – bus arba gerai, arba nelabai. Gydymo galimybės labai ribotos: nuskausminimas ir agresyvi skysčių infuzija – viskas, ką iš esmės gausite pirmąsias paras. Jei pasiseks, po savaitės važiuosit namo, bet neabejoju, jog nepakeitus kurso greit vėl susimatysim, kol iš kasos liks tik skausminga akmenų krūva. Na, o jei kortos nepaeis – 1–3 mėnesiai reanimacijoje su daugybe vamzdelių visose įmanomose kūno angose, o ten, kur jų nėra, jos bus padarytos. Bus puiku, jei iš ligoninės išeisit savo kojomis, nes dėl ilgo gulėjimo vystosi polineuropatija, raumenų atrofija, o tai judėjimui nelabai padeda.
Kadangi dėl nekrozių teks išmesti didelę dalį kasos, susipažinsite – visą likusį gyvenimą draugausit su jo didenybe cukriniu diabetu. Leistis insuliną 3–4 kartus per dieną yra tiesiog pasaka.
Pasunkėjęs kvėpavimas, balso (jei jis iš viso bus) pokyčiai gali atsirasti dėl ilgalaikės trachėjos intubacijos ir dirbtinės plaučių ventiliacijos. Žarnų stomos, randai yra tik priedai prie viso ūminio pankreatito puokštės. Yra vienas pliusas – neįgalumas garantuotas, aišku, jei liksit gyvas. Sėkmės!
***
Manot, tai daro kažkam įspūdį? Galvokite iš naujo. Matyti šviesą tunelio gale, būti tarp šio ir ano pasaulio tokiems pacientams yra natūralus laiko ir erdvės kontinuumas.
Protingi mokosi iš svetimų klaidų, o kvailiai – nepasimoko net iš savųjų.

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Ėjo ežiukas per mišką ir meditavo:
– Aš nepavargęs, aš nepavargęs…
Bet greitai pavargo. Atsisėdo ant kelmelio ir meditavo toliau:
– Aš ne ežiukas, aš ne ežiukas…
***
Sėdi ežiukas medyje, mezga dviratį ir galvoja:
– Kam man tie balti sportbačiai, vis tiek nerūkysiu…
***
Sociologai nustatė, kad 99% žmonių, atsisėdusių ant ežio, rūpinasi savuoju užpakaliu, ir tik 1% pagalvoja apie ežio likimą.
***
Ėjo ežiukas per dykumą, o kobra viską matė…

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas