utenis 11

Friday, July 19, 2019

Duriantis, maudžiantis, geliantis, o gal pulsuojantis – ar žinote, kas slepiasi už skirtingų galvos skausmo tipų? Ką daryti, kai vis pasikartojančiam galvos skausmui malšinti nuskausminamieji geriami saujomis, bet vis tiek nepadeda? „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Editos Stankevičiūtės teigimu, svarbiausia į galvos skausmą nenumoti ranka, malšinant jį vien nuskausminamaisiais, o ieškoti skausmo priežasčių.

Migrena – priepuolinis, įtampa – laipsniškas skausmas
„Galvos skausmas gali tapti bet kurios ligos palydovu ar išsivystyti be jokios priežasties. Tačiau dažniausiai galvos skausmas jaučiamas karščiuojant, pervargus, dėl įtampos ar streso, per menstruacijas, pasikeitus oro temperatūrai ar miego režimui, vartojant per daug šokolado, kavos ar fermentinio sūrio, pakvėpavus tvankiu oru ar dūmais, padauginus alkoholio. Taip pat galvos skausmas gali būti ir ryškus meningito ar insulto simptomas“, – aiškina vaistininkė.
Jos teigimu, dažniausiai galvos skausmo priežastį ir gydymo būdus nesunku nustatyti pagal skausmo tipą.
„Migrenos sukeltas galvos skausmas dažniausiai būna priepuolinis – tai varginantys, vis pasikartojantys galvos skausmai, kuriuos gali sukelti įvairios priežastys, pavyzdžiui, alergija, stresas ar nuovargis. Esant migrenai, skausmas būna vienpusis, pulsuojantis, vidutinio arba didelio stiprumo, skausmą gali lydėti pykinimas arba vėmimas, taip pat šis skausmas yra linkęs didėti kasdienės fizinės veiklos metu. Dažniausiai jis tęsiasi nuo 4 valalndų iki 3 dienų“, – sako E. Stankevičiūtė ir priduria, kad įprastinis migrenos dažnis yra 1–2 priepuoliai per mėnesį.
Pasak vaistininkės, įtampos sukeltas galvos skausmas gali trukti nuo 30 min. iki 7 dienų.
„Tai abipusis, spaudžiantis, veržiantis silpnas arba vidutinis galvos skausmas. Užsiimant kasdiene fizine veikla, jis nedidėja, taip pat nėra pykinimo ar vėmimo simptomų“, – tęsia vaistininkė.

Kaip gydytis?
„Dažniausiai į vaistinę užėję ir galvos skausmu besiskundžiantys žmonės prašo nuskausminamųjų, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad nuskausminamieji skausmo šaltinio tikrai nenaikina. Pirmiausia reikėtų išmokti atskirti įtampos ir migrenos sukeltus negalavimus ir jų neignoruoti“, – sako ji.
Vaistininkė pataria, kad įtampos sukeltą skausmą malšinti padeda paprastas miego ir mitybos režimo sureguliavimas, saikingas kofeino vartojimas, reguliarus fizinis aktyvumas ar netgi psichoterapija.
„Deja, bet su migrena yra šiek tiek sudėtingiau. Nors medicinos pasaulis daro viską, kad išrastų būdą migrenai išgydyti, tačiau kol kas tokio metodo neturime, todėl visas gydymas nukreiptas į jos kontrolę. Išsiaiškinęs, kad sergama migrena, gydytojas paskiria vaistus, kuriais priepuoliai greičiau nuslopinami ir sumažinamas migrenos dažnis. Visgi palengvinti migrenos skausmus padeda panašūs metodai kaip ir įtampos skausmams malšinti – gulėjimas ramioje, silpnai apšviestoje patalpoje, subalansuotas miego ir mitybos režimas“, – dalijasi mintimis „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Padeda poilsis ir šaltas kompresas
„Galvos skausmas peržengia normalumo ribas, kai jis išsivysto labai staigiai, yra stiprus ir dėl to „surakina“ kurią nors kūno dalį, taip pat galvos skausmą lydi karščiavimas ir vėmimas, raumenų susilpnėjimas, sąmonės sutrikimas, kaklo sustingimas ir jautrumas šviesai, jis atsinaujina ar yra nuolatinis. Tuomet kuo skubiau reikėtų ieškoti medicinos pagalbos“, – pataria vaistininkė.
Pirmoji pagalba, pasak vaistininkės, yra poilsis ramioje vietoje, šaltas kompresas ant kaktos, nuskausminamieji. Vaistininkė įspėja, kad užuot davus aspirino jaunesniems nei 16 metų asmenims reikėtų kuo skubiau kreiptis į medikus.
Vaistams nuo galvos skausmo ir peršalimo – ne pakeliui
Siekiant numalšinti galvos skausmą, pasak vaistininkės, žmonės neretai griebiasi ne tik natūralių gydymosi būdų, bet ir įvairių medikamentinių priemonių, o juos kombinuodami tarpusavyje, neretai prisidaro dar daugiau žalos.
„Ypač svarbu atkreipti dėmesį į vartojamų preparatų suderinamumą. Įsivaizduokite, žmogus nori numalšinti galvos skausmą ir tuo pat metu gydytis nuo karščiavimo ar peršalimo ligų. Daug problemų sau gali pridaryti tie, kurie norėdami pastiprinti imunitetą peršalimo metu išgeria alkoholinių gėrimų, o po to nuskausminamųjų. Taip didėja tikimybė pažeisti vidinius organus, pavyzdžiui, kepenis“, – teigia vaistininkė.
Be to, anot jos, vienu metu geriant vaistus nuo galvos skausmo ir nuo peršalimo, dažnai į jų sudėtį įeina tie patys preparatai, todėl žmogus gali tiesiog suvartoti per didelę vaistų dozę.
„Kad taip nenutiktų, iškilus klausimams dėl vaistinių preparatų suderinamumo su kitais vaistais, maisto papildais ar net su maistu, drąsiai klauskite vaistinėse specialistų konsultacijų, nemokamai patikrinkite vaistų suderinamumą ir svarbiausia neužsiimkite savigyda, nes taip galite pakenkti savo sveikatai“, – patarė „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė E. Stankevičiūtė.

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Ėjo ežiukas per mišką ir meditavo:
– Aš nepavargęs, aš nepavargęs…
Bet greitai pavargo. Atsisėdo ant kelmelio ir meditavo toliau:
– Aš ne ežiukas, aš ne ežiukas…
***
Sėdi ežiukas medyje, mezga dviratį ir galvoja:
– Kam man tie balti sportbačiai, vis tiek nerūkysiu…
***
Sociologai nustatė, kad 99% žmonių, atsisėdusių ant ežio, rūpinasi savuoju užpakaliu, ir tik 1% pagalvoja apie ežio likimą.
***
Ėjo ežiukas per dykumą, o kobra viską matė…

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas