utenis 11

Friday, July 19, 2019

Nuo kovo 1 dienos įsigaliojo kelios naujienos kompensuojamųjų vaistų sistemoje. Kadangi pokyčiai svarbūs tiems, kuriems kompensuojamieji vaistai išrašomi pirmą kartą, pasak vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininko Rimvydo Blyno, pacientai turėtų atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Ką turėtų žinoti pacientas, gaunantis pirmą kartą kompensuojamojo vaisto receptą ir rinkdamasis vaistinę?

Naujas recepto ženklinimas
Remiantis naujuoju reglamentu, pokyčiai vykdomi išduodant receptą. Nuo šiol pirmą kartą skirdamas kompensuojamąjį vaistą gydytojas privalės receptą paženklinti. Naujasis ženklinimas parodys vaistininkui, kad kompensuojamasis preparatas pacientui yra skiriamas pirmą kartą, todėl vaistininkas turės vadovautis nauja tvarka.
„Pagrindinis pokytis yra tas, kad jeigu pacientui išrašomas vaistas yra naujas ar skiriamas po ilgesnės nei 6 mėn. pertraukos, gydytojas tokį kompensuojamųjų vaistų receptą pažymi „pirmo paskyrimo“ ženklinimu.
Pamatęs šį ženklinimą vaistininkas nuo šiol turės, neklausdamas ir nesiūlydamas pacientui kito, išduoti tą vaistą, kuris jam paskirtų vaistų grupėje (pagal veikliąją medžiagą) yra pigiausias“, – receptų žymėjimo taikymą komentuoja R. Blynas.
Šiuo ženklinimu pacientams siekiama parodyti, kad vaistai, nepriklausomai nuo jų kainos, pakuotės ar pavadinimo, taip pat gali būti efektingi.

Skirtumo nepajaus
Iš esmės siūlyti pigiausią kompensuojamojo vaisto preparatą vaistinės įpareigotos jau kuris laikas. Tačiau šiuo atveju pagrindinis pokytis įvyksta pirmą receptą gaunantiesiems. Ne pirmą kartą perkantys kompensuojamuosius vaistus ir toliau galės rinktis iš viso ekrane nurodyto tos grupės kompensuojamųjų vaistų asortimento.
„Vykdant kompensuojamųjų vaistų pardavimą ir perkant vaistus ne pirmą kartą – galimybės nepasikeičia. Pacientas ir toliau galės pasirinkti preparatą iš jam pasiūlomo viso monitoriaus ekrane kompensuojamųjų preparatų sąrašo, užtikrinančio galimybę įgyti pigiausią preparato variantą“, – patikina vaistininkas.

Papildoma alternatyva
Atsisakiusieji preparato pagal „pirmą paskyrimą“, nuo šiol turi kitą alternatyvą. Pageidaujant kito vaisto, norimą preparatą vaistininkai galės parduoti pagal turimą kompensuojamojo vaisto receptą.
Tik tokiu atveju pacientai kompensacijos nebegauna ir nekompensuojamąjį vaistą reikės pirkti už visą jo kainą. Todėl pacientams svarbu įsivertinti nekompensuojamųjų vaistų prieinamumo galimybes. O keičiantjų produktą, dėl jo tinkamumo, naudingumo ir pigumo pacientą visuomet pakonsultuos vaistininkas.
„Atsisakius pigiausio „pirmo paskyrimo“ varianto, galios tas pats kompensuojamojo produkto receptas ir vaistininkas galės parduoti kitą tos pačios kompensuojamojo vaisto grupės preparatą, kurio pageidauja pacientas. Tik svarbu pabrėžti, jog tokiu atveju pacientas kompensacijos nebegauna ir turi mokėti visą produkto kainą. Todėl, prieš eidami į vaistinę, pacientai turėtų įsivertinti nekompensuojamųjų vaistų įsigijimo prieinamumą.
Pageidaujantiems kito preparato mūsų specialistai visuomet pakonsultuos dėl jo suderinamumo su maistu, su kitais preparatais ar vartojimo dažnumo. Mes, kaip didelis vaistinių tinklas, galime pasiūlyti alternatyvas ir nekompensuojamųjų vaistų prieinamumą palankesnėmis kainomis.
Juk farmacinės rūpybos paslaugos yra neatsiejama mūsų darbo dalis, todėl pageidaujantiems kito preparato visuomet rasime sprendimą“, – konsultavimosi galimybę su vaistininku primena R. Blynas.

Vieta Jūsų reklamai

Decrease font size Default font size Increase font size

PARDUODUOpel Meriva“. 2005 m., 1,7 CDTI, 74 kW. TA iki 2020 m. rugsėjo 15 d. Variklio tarpinės arba galvutės defektas. Kaina 450 eurų. Tel. 8699 83088.kasyba1

Renginiai

Renginiai

next
prev

Renginiai

next
prev

Dienos anekdotas

77777Ėjo ežiukas per mišką ir meditavo:
– Aš nepavargęs, aš nepavargęs…
Bet greitai pavargo. Atsisėdo ant kelmelio ir meditavo toliau:
– Aš ne ežiukas, aš ne ežiukas…
***
Sėdi ežiukas medyje, mezga dviratį ir galvoja:
– Kam man tie balti sportbačiai, vis tiek nerūkysiu…
***
Sociologai nustatė, kad 99% žmonių, atsisėdusių ant ežio, rūpinasi savuoju užpakaliu, ir tik 1% pagalvoja apie ežio likimą.
***
Ėjo ežiukas per dykumą, o kobra viską matė…

PARDUODU žemės sklypą Ežero gatvėje. Tel. (8-638) 76644.

 

PARDUODAMAS 5 savaičių pieninis buliukas.
    Tel. (8-699) 20933.

 

Gerbiami senjorai!
Turime Jums gerą naujieną. Kiekvieną darbo dieną nuo 10.00 iki 16.00 val. laukiame jūsų neseniai duris atvėrusiame Utenos maltiečių senjorų dienos centre, Tauragnų g. 2 (iš kiemo pusės).
Čia galėsite bendrauti, mėgautis arbata ar kava, megzti, skaityti, užsiimti rankdarbiais, dalyvauti daugelyje kitų veiklų.

 

PARDUODAMOS arba IŠNUOMOJAMOS komercinės patalpos  (46 kv. m, I aukštas) Utenos mieste. Tinka parduotuvei, paslaugoms, biurui. Tel. (8-614) 64501.

 

PARDUODAMI du žemės sklypai Antakalnio k., Vyžuonų sen. (miesto teritorijos ribose). Vienas sklypas, besiribojantis su upe, – 80 a, kitas sklypas – 2 ha. Šie sklypai prie pat Naujasodžio gyvenvietės.  
    Tel. (8-640) 32364.

 

GAMINA

* Šildymo katilus ilgo degimo, krosnis pirčiai;

* įvairių katilų pirties krosnių montavimas.

Garantija, konsultacija

Tel. 8-672 59564

 

BUTŲ REMONTAS: tapetavimas, dažymas ir kiti darbai.  Laiptinių remontas, santechnika. Krosnių remontas. Kaminų valymas, remontas. Vonių atnaujinimas.
    Tel. (8-605) 02472.

 

 

Šildomų grindų, katilinių montavimas.
Šilumos siurbliai
oras-vanduo, katilai.
Pristatome ir kokybiškai montuojame.
Tel. 8 603 18700.

 

 

 

 


 

 

Kalendorius

loader

Statistika

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas